אז העבירו אותך בטרייד – עכשיו מה? שחקני NBA חולקים את הסיפור שלהם – איאן בגלי / תרגום Smiley

אז העבירו אותך בטרייד – עכשיו מה? שחקני NBA חולקים את הסיפור שלהם – איאן בגלי / תרגום Smiley

אז העבירו אותך בטרייד – עכשיו מה? שחקני NBA חולקים את הסיפור שלהם

פברואר 4, 2018

איאן בגלי / ESPN

מאמר מקורי: http://www.espn.com/nba/story/_/id/25886406/so-just-got-traded-now-nba-players-share-their-stories

לאחר שנערך טרייד, תגובות מרחבי הליגה עולות לדיון בו איזו קבוצה ניצחה בעסקה ומי הקבוצה שהפסידה בה. פרשני טלוויזיה מנתחים את השלכות העסקה על תקרת השכר ומה תהיה ההשפעה על המגרש. על מה אנחנו לא מדברים? על הקריירות – והחיים – שלעתים קרובות משתנות כהרף עין.

למטה, שחקנים מדברים על הרגעים לפני העסקה, כיצד להתמודד עם הנשורת וההתאמות שיש לעשות בהצטרפות לקבוצה חדשה באמצע העונה.

הערת העורך: התגובות הללו נערכו ותומצתו על מנת שיהיו ברורות יותר.


כיצד הרגעים לפני המעבר בטרייד?

ג'ראד דאדלי, ברוקלין נטס: אני אומר את זה: 90 אחוז מהשמועות ברשתות החברתיות לא קורות. אלו הסופר שקטות שקורות, זה מתי שהסוכן שלך אומר, "הנה זה".

אד דיוויס, ברוקלין נטס: אז עלינו למטוס לאטלנטה ביום שני, ואני יושב ליד דמאר דרוזן, ואני ככה, "לעזאזל, יש פה כל כך הרבה אנשים [על המטוס]". כל הסקאוטים, ג'נרל מנג'ר, נשיא, כולם על הטיסה – משהו קורה. אני לא חשבתי שאני עובר בטרייד. באימון הקליעות ביום שלישי, הדברים נעשו מצחיקים עבורי. התחלתי להבחין שהמאמנים שנהגו לדבר איתי, אף אחד לא אומר כלום. זה היה מעט מוזר. עדיין לא הקדשתי לזה קצת מחשבה. לאחר אימון הקליעות, חזרנו למלון. התעוררתי משינה קצרה, והייתי כזה, השעה שלוש. הטוויטר וההודעות שלי השתוללו. [דיוויס עבר בטרייד מטורונטו לממפיס בינואר 2013].

דאג מקדרמוט, אינדיאנה פייסרס: הייתי בטורונטו עם הניקס, הלכתי לאימון קליעות, הלכתי לנמנם במנוחת הצהריים שלי לפני המשחק. הסוכן שלי אמר לי בלילה לפני שהוא לא חושב שמשהו הולך לקרות. [ביום למחרת] הוא אמר, "שמעתי שהם מקבלים שיחות לגביך. תשאיר את הטלפון שלך בהאזנה". וחמש דקות לתוך מנוחת הצהריים, [עושה קול צלצול]. ידעתי שזה לא השעון המעורר. סקוט פרי [ג'נרל מנג'ר הניקס] פחות או יותר סיפר לי על העסקה והכיוון שבו הם הולכים. הייתי די עיוור לגבי זה בגלל שהייתי בנסיעה לטורונטו. לא חשבתי שמשהו הולך לקרות. ברגע שאתה שם, אתה די מרגיש ככה, "בסדר, אימון זריקות, הנה אנחנו באים". [מקדרמוט, שעבר בטרייד שלוש פעמים, היה כלול בעסקה בה עבר מניו יורק לדאלאס בפברואר 2018].

Image result for enes kanter carmelo anthony
אנס קנטר הועבר לניו יורק בטרייד ששלח את כרמלו אנטוני לאולהומה סיטי.

היכן היית שגילית שהועברת בטרייד?

אנס קנטר, ניו יורק ניקס: למעשה ערכתי מחנה כדורסל באוקלהומה סיטי עבור יתומים, ואז עוזר המנהל שלי הגיש לי את הטלפון. הייתי כזה, "אני במרכז המגרש. אני באמצע מחנה כדורסל. אני לא יכול לעשות את זה. אני אקח את זה מאוחר יותר". הוא אמר, "לא, לא, קח את זה. זה חשוב". בסדר, לקחתי את זה.והמנהל שלי אמר, "אל תיראה יותר מדי נרגש, אבל בדיוק עברת בטרייד לניקס". ואני ככה, "אוי, אלוהים". ואז בסיום המחנה, כולנו התרכזנו באמצע, ועמדנו לומר, "1, 2, 3 ת'אנדר!" ואני אמרתי, "בסדר, ניקס ב-3". וכל הילדים צרחו בוז וכאלה. זה היה כיף. [קנטר הועבר בטרייד מיוטה לאוקלהומה סיטי בפברואר 2015 ומאוקלהומה סיטי לניו יורק בספטמבר 2017].

דיוויס: פשוט ישבתי שם בחדר ההלבשה, כאילו, "אני לא יודע מה מתרחש". בסופו של דבר, סקוט, אחד המאמנים שעדיין נמצא בטורונטו, אומר, "בנאדם, אני לא יכול לשבת פה יותר. הועברת בטרייד". דיברתי עם [המאמן לשעבר של טורונטו] דווין קייסי. למזלי, אמי הייתה באטלנטה באותו הזמן. אז ישבתי איתה, אכלנו ארוחת ערב. זה היה קשה עבורי בגלל שזאת הייתה הפעם הראשונה שעברתי בטרייד.

ג'סטין אנדרסון, אטלנטה הוקס: עשיתי את תהליך ההחלמה שלי … אני זוכר שעשיתי מסאז', ואז התכוונתי ללכת לאימון הזריקות שלי. נרדמתי, [והמסאז'יסטית] אמרה, "הטלפון שלך מצלצל". היא נתנה לי את הטלפון, והאדם הראשון שאני רואה הוא [המאמן] דרו הנלן בשיחת פייסטיים איתי. אז עניתי, ואני ככה, "היי, מה הולך?" והוא אמר, "איך אתה מרגיש?" – בעיקרון הוא אמר כיצד אתה מרגיש שהועברת בטרייד להוקס. ואני כזה, "בנאדם, אני מרגיש טוב. בדיוק קיבלתי מסאז', ואני הולך ללכת לאימון". והוא ככה, "לא, טמבל, הועברת בטרייד". [אנדרסון הועבר בטרייד מדאלאס לפילדלפיה בפברואר 2017 ומפילדלפיה לאטלנטה ביולי 2018].

דאדלי: אני במתקן האימונים של הקליפרס. ואף אחד לא אומר לי שהועברתי בטרייד. ואתה מגלה זאת דרך המדיה החברתית, דרך טוויטר, בחדר ההלבשה. אפילו לא ניסיתי לבדוק את זה. ראיתי את החשבון שלי מתפוצץ. ואני רק ככה, בחיי, אני ממש פה. למה אף אחד לא אמר משהו? אתה לוקח את הטלפון שלך, ואתה רואה את זה. בום. לאחר מכן, הסתכלתי על זה, והתקשרתי לסוכן שלי. "כן, ג'ראד, זה עבר". בום, בום, זה קרה. התקלחתי, עזבתי את מתקן האימונים, ואז הקליפרס צלצלו אלי – תקשיב, אתם לא חייבים להתקשר אלי בנקודה הזו. [דאדלי, שהועבר בטרייד ארבע פעמים, הועבר בטרייד מלוס אנג'לס קליפרס למילווקי באוגוסט 2014].

ג'ייסון סמית, מילווקי באקס: [הוויזארדס] ערכו פגישה קבוצתית [בקליבלנד] באותו הלילה עם איגוד השחקנים. אני פשוט ישבתי שם וחיכיתי לפגישה. היה לי מעט זמן להרוג, והסוכן שלי התקשר אלי ואמר, "אתה אולי תהיה חלק מהטרייד הזה". הייתי ככה, "מה? מה קורה?" ממש 15 דקות לאחר מכן, זה היה רשמי. זרם של שיחות והודעות התחיל – חברים לקבוצה, מאמנים, אנשי צוות, משפחה, חברים, אוהדים – זה היה מטורף. [סמית, הועבר בטרייד מפילדלפיה לניו אורלינס בספטמבר 2010 ומוושינגטון למילווקי בדצמבר 2018].

מה מידת ההלם מלעבור לעיר חדשה באמצע העונה?

דיוויס: זה היה קשה עבורי. הייתי רגשני. אני לא אדם רגשני בכלל, אבל עבורי, זה לא היה הכדורסל. בסדר, אני יכול להתאקלם, אבל הייתי בטורונטו במשך שנתיים וחצי. עדיין עד היום הזה, מעולם לא חזרתי לדירת הקונדו שחייתי בה. רק לראות את השוער בכל יום, האנשים שחיו בבניין ההוא, זה היה קשה עבור יותר מהכדורסל.

מקדרמוט: אתה בטורונטו, ויש רק ויי-פיי, וזה לא כאילו יש לך את שירות הסלולר שלך. הרגשתי כאילו אני מפספס שיחות ודברים. אז זה היה סיוט לחזור לניו יורק, לנחות, ללכת לדירה שלי, לארוז כמה שיותר דברים שיכולתי. פשוט זרקתי מגוון דברים למזוודות, אחד מהשוערים בבניין הגיע לעזור לי, ונסענו ללה גוארדיה בבוקר למחרת ב-6 בבוקר. לקחתי איתי איזה שלוש או ארבע תיקים, והשארתי את השאר בניו יורק, והעברתי את היתר בקיץ. שרדתי [צוחק].

אנדרסון: אני זוכר שחייתי עם מזוודה אחת במלון פן לנדינג [בפילדלפיה] למשך בערך שלושה חודשים. היו לי בגדים בדאלאס שלא בדיוק יכולתי לשלוח כי טרם היה לי בית. הייתי צריך להשיג את השותף לדירה שלי בדאלאס כדי שישלח לי את אחת החליפות שלי: "הי, אני צריך שתשלח את החליפה ההיא. יש לנו אירוע גאלה".

קנטר: אני זוכר את הלילה ההוא. חזרתי הביתה, ארזתי את הציוד שלי, ואז [ראסל ווסטברוק וסטיבן אדאמס] רצו לצאת לארוחת ערב. ואני ככה, "בחיי, האם עלי ללכת לארוחת ערב? או האם עלי לארוז? הלכתי לארוחת ערב.

טייסון צ'נדלר, לוס אנג'לס לייקרס: אני חושב שאנשים לא מבינים כמה זה קשה, במיוחד עם המשפחות, לעבור באמצע העונה. אני בחור של שגרה. אני דבק ברוטינה שלי, וזה החלק הכי קשה. הדברים של על-המגרש פחות או יותר דואגים לעצמם, אבל המכונה שלך לא פועלת כמו שצריך אם הדברים לא נמצאים בסדר מסוים. וזה החלק הקשה. [צ'נדלר הועבר בטרייד חמש פעמים, לאחרונה מניו יורק לדאלאס ביוני 2014. הוא הגיע להסכם ביי-אאוט מפיניקס וחתם בלוס אנג'לס מוקדם יותר העונה].

סמית: [המשפחה שלי] לבסוף הגיעה למילווקי כמעט לאחר חודש ב-20 בינואר. זה היה זמן רב להיות ללא ילדי, וזה היה קשה עבורי. אבל תודה לאל שיש פייסטיים.

שבאז נפייר, ברוקלין נטס: זה קשה יותר לאמא שלי. אתה לא רוצה [שחברי משפחה] יקריבו כל מה שהם עשו בגללך, בגלל שאתה חייב לקום ולעזוב. אז אתה פשוט מנסה לעשות כל מה שביכולתך שלא להיות בסיטואציות האלה. אבל אפילו הטובים שבטובים מועברים בטרייד. [נפייר הועבר בטרייד ממיאמי לאורלנדו ביולי 2015 ומאורלנדו לפורטלנד ביולי 2016].

Image result for RUDY GAY DEMAR DEROZAN
לפני שנחת בסן אנטוניו, רודי גיי הועבר פעמיים בטרייד תוך זמן של 11 חודשים ב-2013: מממפיס לטורונטו ומטורונטו לסקרמנטו.

עד כמה התהליך של הטרייד חושף את הצד העסקי של ה-NBA?

דיוויס: הג'נרל מנג'ר, שבועיים לפני, [הג'נרל מנג'ר לשעבר של הראפטורס] בריאן קולנג'לו, הוא אומר לי שאני לא מועבר בטרייד: "אני חלק מהליבה. אני חלק מהעתיד". ואז, בום. הוא כנראה דיבר איתי לאיזה 20 דקות לאחר הטרייד. [השיחה] הייתה שטויות במיץ. אני מתכוון, זה כאילו, אם אשתי מבקשת להתגרש ואומרת בוא נצא לארוחת ערב ונדבר על דברים. זה כאילו, אין שום דבר לדבר עליו. הייתי כל כך נאיבי לעסק של זה. אני לא הבנתי זאת. הייתי ככה, "אה, אני בסדר. אני לא מועבר בטרייד. אלו רק שמועות".

ראיין אנדרסון, פיניקס סאנס: בנקודה הזו בקריירה שלי, אני מודע מאוד לכך שאני צריך להיות מוכן לכל דבר ופשוט להיות גמיש. אשתי יודעת את זה. אבל זה חלק מהמשחק. אני חושב שזה יותר שוק עבורך כאשר אתה צעיר ואתה פחות או יותר חושב שהולכת להיות לך דרך ארוכה כזו עם הקבוצה. במיוחד בצורה שהמשחק עכשיו, בחורים עוברים בכל שנה. יש עסקאות של חוזים קצרים יותר. [אנדרסון עבר בטרייד שלוש פעמים, לאחרונה מיוסטון לפיניקס באוגוסט 2018].

ג'סטין אנדרסון: אתה מתחיל לדמיין את חייך בעיר הזו. אתה מתחיל לומר, העיר הזאת כל כך מגניבה: "דאלאס היא עיר מדהימה. אני יכול לראות את עצמי חי פה, מגדל את משפחתי פה" וזה וזה. ותזכור זאת, אני רק בן 21 באותו הזמן. מהר לאחר שאתה [מועבר בטרייד], אתה מבין – וואו, באמת בדיקת מציאות – הכל בדיוק השתנה. עכשיו אני בדרך לפילדלפיה, מקום בו אני מכיר מעט אנשים, ואני פחות או יותר צריך להתחיל את הכל מהתחלה.

נפייר: בהסתכלות לאחור על הטרייד ממיאמי, זה אף פעם לא היה אמור להיות שוק. הגעתי למיאמי, ארגון נהדר, והייתי מאוד נאיבי לצד העסקי. והגעתי לשם, ואני אמרתי למשפחתי שאני רוצה לפרוש כשחקן מיאמי היט. אני בחור נאמן, ורציתי להילחם לצד כולם בשוחות. ואני באותו קו המחשבה מאז שאני צעיר. אז כאשר הועברתי בטרייד, הייתי בהלם.

רודי גיי, סן אנטוניו ספרס: עדיין יש לי רגשות רעים לגבי הטרייד לסקרמנטו, בכנות. זה היה ממש קשה עבורי. [גיי הועבר בטרייד מממפיס לטורונטו בינואר 2013 ומטורונטו לסקרמנטו בדצמבר 2013].

כיצד הלך המחשבה שלך משתנה לאחר הצטרפותך לקבוצה חדשה?

צ'נדלר: כאתלט, אתה רוצה להיות בקרב. זה לא כיף ללכת לקראת משחק בידיעה שאתה הולך להפסיד, בידיעה שאין לך מספיק כדי להתחרות מול הווריורס, הרוקטס, הנאגטס, אתה יודע, כל מי שיש. אז עכשיו פתאום, בכל ערב, או שאתה צריך לנצח או שלפחות יש לך הזדמנות במשחק. זאת פשוט הרגשה שהיא לחלוטין אחרת, וזה גורם למיצים שלך לבעבע שוב, וזה מזכיר לך את מה שאתה אוהב לגבי המשחק הזה.

דיוויס: אם אתה לא חמישייה או כוכב אמיתי, זה קשה. בגלל שהשחקנים המשלימים בליגה הזאת מאוד ניתנים להחלפה. בממפיס, הם היו יכולים להשתמש בי, אבל לא היה להם צורך מובהק עבורי עם זאק רנדולף ומארק גאסול שם. פשוט איבדתי את זה קצת בתערובת הזו.

דאדלי: זה תלוי בסיטואציה. אם אתה עובר מקבוצה גרועה לקבוצה טובה, זה מרגש. כאשר עברתי משארלוט לפיניקס ומפיניקס לקליפרס, הייתי שמח. קליפרס, עם כריס פול, הייתי שמח. ואז אתה עובר מהקליפרס למילווקי, הייתי עצבני. לא רציתי לעבור למילווקי. אבל בחוכמה שלאחר מעשה, זה היה הדבר הכי טוב עבורי. העפלנו לפלייאוף. סיימתי כאשר אני מוצא את תפקידי כמנטור לחברה הצעירים. אז עכשיו אני מזוהה בתפקיד הזה ב-NBA. אז אני יכול לשחק עבור קבוצה אלופה או בקבוצה הכי גרועה ב-NBA בגלל שאני יכול לעזור כמנטור. [דאדלי הועבר בטרייד מפיניקס ללוס אנג'לס קליפרס ביולי 2013].

גיי: לעבור מלשחק עבור קבוצה המתמודדת על התואר [בממפיס] ללשחק עם דמאר דרוזן בטורונטו … זאת הייתה קבוצה צעירה. דמאר היה צעיר. כולם יודעים כמה זה קשה כשיש קבוצה צעירה – לא צעירה בגיל אלא צעירה בהקשר של משחק ביחד. אז זה היה הדבר הכי קשה במעבר מממפיס לטורונטו, להיות רגיל לאותם האנשים, אותם חברים לקבוצה, לשחק באותו המקום. לוקח זמן ללמוד את כל זה.

נפייר: זה היה נהדר עבורי לעבור לפורטלנד. באותה נקודת זמן בקריירה שלי, הביטחון שלי היה מאוד נמוך. אפילו לא האמנתי שאני שייך ל-NBA. זה היה רק, כאילו, לאן הלך הכישרון שלי? זה כמעט כמו "ספייס ג'אם". שמתי את הידיים שלי על הכדור, והכישרון שלי נלקח. [בפורטלנד], זה היה יותר בלשחק מול דמיאן לילארד וסי ג'י מקולום באימונים בכל יום וללמוד משני גארדים ברמת על, במה שאני מאוד אסיר תודה לגביו. הייתי צריך להתמודד מול סי ג'יי ומול דיים ולמדתי מהחברה האלה, קלטתי דברים.

קנטר: [ווסטברוק] אמר, "היי, זאת התקשורת של ניו יורק, אז פשוט על תשתגע". בגלל שהוא מכיר אותי.

לפוסט הזה יש 13 תגובות

  1. אחלה פוסט
    אני מנסה לדמיין מה קורה בארוחת ערב בהשתתפות ווסטברוק, אדאמס וקנטר, לא השלישייה הכי צפויה בעולם

  2. אלה שלא קוראים את התרגומים שלך לא יודעים מה שהם מפסידים. אתה לא חושב על השחקנים האלה כבני אדם עם רגשות ומחשבות, אכזבות ולפתע דברים טובים שקורים.

    1. מה שרשום: "הערת העורך: התגובות הללו נערכו ותומצתו על מנת שיהיו ברורות יותר". – מדובר בכתבה המקורית ולא הערה שלי 🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט