היום לפני 17 שנה: השעון ניגמר! / מנחם לס

תום בריידי בן ה-24 מנצח סופרבול 2002!

הזמן שניגמר הביא את ניו אינגלנד פטריוטס לסיום הדרמטי ביותר בתולדות הסופרבולים עד אז, כשבאופן שתואר אז כ-"STUNNING", הפטריוטס ניצחו את סיינטו לואיס ראמס 17-20 בסופרבול XXXVI בסופרדום לעיני 72,922 צופים במשחק שהרעיד את כל עולם הפוטבול.

איש לא נתן לפטריוטס חצי קליפת אגוז כסיכוי לנצח. אבל הפטריוטס לא קראו אף מילה מכל הפריוויואים שהבטיחו "מכה איומה מידי סיינט לואיס", והם פשוט שיחקו התקפה שהיתה 'בסדר', SPECIAL TEAMS שהיו "בסדר +", והגנה ששיחקה משחק שיא במיטבו. הגנה שעצרה את התקפת הרמס שאז היתה הטובה ביותר בנמצא.

כמו אמש, משך שלושה רבעים הרמס הצליחו לעשות רק פילד גול אחד. הם היו זקוקים לשני TD ב-8 הדקות האחרונות – האחרון עם 1:37 דק' בשעון, להשוות ל-17-17.

אבל היתה זו הפטריוטס שעשתה את קברת הדרך האחרונה , בעיקר במסירה של תום בריידי מה-23 יארד שלו לקו ה-30 של סיינט לואיס, שהיה המרחק שהבועט המהולל אדם וינטיארי היה זקוק לו (הבעיטה מ-36 יארדס).

מה שייחד את הסופרבול הזה היה השמירה בכניסה לסופרדום. בגלל 9/11 אנשים לא היו רגילים לבדיקות כאלה, וכשהמשחק החל שליש מהצופים עדיין היו בחוץ עם בדיקות התיקים והלבוש.

את "הצגת חצי המשחק" עשו האמנים פול מקרת'י, פאטי בל, מרק אנטוני, ובארי מנילו. מריה קרי שרה את ההמנון.

כשהמשחק החל הפטריוטס קפצו לראש 3-14. ביל ביליצ'ק אמר:

"We had to rush them with everything but the kitchen sink. We had to alternate our coverages. We disrupted them. Our players believe in themselves. They beat the No. 1 seed in the A.F.C. in Pittsburgh to get here, and now they have beaten the No. 1 seed in the N.F.C. in St. Louis."

הקוורטרבק של הראמס, קורט וורנר, היה בבעיות כל המשחק. הוא אמר:

"To get this far and not finish it, that hurts," said Warner, who was 28 of 44 for 365 yards. "I made some mistakes today that cost us. They played aggressively, but we did too. They played a better game."

תום בריידי מנגד, קוורטרבק צעיר בן 24 שהחל את העונה כקוורטרבק מחליף, סיים את המשחק כקוורטרבק הצעיר ביותר לנצח סופרבול. הוא זכה ב-MVP כשהשלים 16 מ-27 מסירות ל-145 יארדס, ו-TD אחד, אבל תהילתו הגיעה בגלל קור רוחו, וניהול משחק שהוגדר כ-SUPERB.

אתמול (שלשום) הוא הפך גם לקוורטרבק המבוגר ביותר אי-פעם לזכות בסופרבול!

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 7 תגובות

 1. תיקון קטן, מופע המחצית באותו סופרבול ראשון של בריידי היה הופעה של יו2, אני זוכר את זה בבירור כיוון שהם עשו מחווה באחד השירים לנספים בפיגועי 9/11.

 2. בכדורסל לברון
  בפוטבול ברידי
  באגרוף עלי
  בכדורגל מראדונה
  בטניס פדרר
  בשחייה פלפס
  בהוקי גרצקי
  בבייסבול רובינסן
  בהתעמלות קומנצ'י
  בריצה בולט
  בטניס שולחן מה לונג
  בכדורעף סטוקלוס

 3. כמו בסופרבול של השנה בריידי היה די חלש במשחק הזה עד לדרייב המכריע. כמו היום גם אז למספר 11 בלבן-כחול היה תפקיד מכריע. לפאטס היה כבר ק"ב שלקח אותם לסופרבול קראו לו דרו בלדסו. מה שנתן לבריידי את הצ'אנס בתחילת אותה עונה הייתה פציעה רצינית שלו. אבל כאן הגיעה הדילמה. בגמר ה-AFC בריידי נפצע ובלדסו נכנס ועשה עבודה טובה בלהביא את ניו אינגלנד לסופרבול. לבליצ'ק הייתה החלטה לעשות -מי יעלה בסופרבול והוא לא היסס ללכת עם הצעיר הלא מנוסה. השאר זה כבר היסטוריה.

  1. איך כעסתי על בריידי ובליצ'ק באותה שנה על שקלקלו למופע של הראמס. בשנות ה90 המוקדמות הפאטס היו נושא קבוע לבדיחות בטונייט שואו של לנו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט