סיקור משחקי ראשון / עידו גילרי

בניגוד ללילה הסוער שהיה בחצאי גמר ה-NFL בליגה שלנו היה זה לילה רגוע למדי אבל עדיין קיבלנו משחק אחד דרמטי וכוכב נופל שממשיך את הקאמבק שלו.

אינדיאנה פייסרס (15-31) 125 – שרלוט הורנטס (24-22) 95

המשחק המזרחי של הערב לא היה תחרות של ממש. ההורנטס הגיעו בטיסה מבק-טו-בק (משחק מול פיניקס נחשב?) ולא הצליחו לעמוד בקצב של מכתיבי הקצב. אחרי חילופי האש הראשונים ויתרון 10-11 לאורחים הפייסרס רצו ל-11-20 ולא הסתכלו יותר לאחור. ההפרש המשיך לגדול במהירות כשמטווח שלשות של המארחים העלה ל16-32 דקה לסוף הרבע הראשון. המחליפים בחסות פארקר ומונק עוד הצליחו לצמק עד לשש הפרש אבל סבוניס דאג במהירות לשמור על מרווח ביטחון והקבוצות ירדו להפסקה ב41-56.

ברבע השלישי ההורנטס שוב עשו קולות של מאבק והורידו את הפער עד ל56-61 אבל זה היה הכי קרוב שהם הצליחו להגיע. אולדיפו וסבוניס דאגו לשמור על ההפרש יציב ובטוח והרבע הסתיים ב71-83 לפייסרס. ברבע האחרון ההורנטס כבר נפלו מהרגליים והמארחים המטירו מחדש שלשות מה שהפך את הסיום לגארבג' טיים של צוותי הנקיון.

הפייסרס כקבוצה טיווחו 14 מ-27 מחוץ לקשת וסיימו עם 7 איבודים בלבד לעומת 16 של היריבה. ככה בדרך כלל לא מפסידים משחקים. ויקטור אולדיפו סיים עם 21 נקודות ו-7 אסיסטים, כשדארן קוליסן עם שורה דומה של 19 עם 9 אסיסטים. בוגדנוביץ' וסבוניס קלעו 16 נקודות כל אחד בזמן שמיילס טרנר דאג לעבודה השחורה עם 16 ריבאונדים ו-3 חסימות לצד 9 נקודות. טייריק אוונס תרם 14 נקודות ו-5 אסיסטים מהספסל.

אצל ההורנטס קמבה ווקר היה לא רע בכלל עם 23 נקודות ו-7 אסיסטים אבל הוא לא קיבל מספיק עזרה מחבריו לקבוצה. ביסמאק ביומבו קלע 10 והוריד 12 ריבאונדים ומאליק מונק תרם 11 נקודות מהספסל.

 

סן אנטוניו ספרס (21-27) 95 – לוס אנג'לס קליפרס (21-25) 103

הקליפרס משיגים ניצחון חוץ יקר בטקסס שאולי יסמן את היציאה מרצף נורא של חמישה הפסדים ויעזור להם במאבקי הכניסה לפלייאוף. הם עשו זאת דווקא ללא דנילו גלינארי ולו וויליאמס הפצועים. כמו שרועי הציע בפריוויו האורחים העלו בחמישה את מונטרז הארל במקום גורטאט הכבד ובברלי תפס את עמדת הגארד השני. זה עבד די טוב ואפשר להם לעלות ליתרון מהיר של 8-17 כשהארל קולע 8 נקודות. כאן הספרס העלו את הרכב המחליפים שקולע טוב מבחוץ והם רצו ל23-24 כשפורבס בלינלי וברטאנס קולעים שלשה אחת כל אחד. בברלי חזר למגרש והתקפת הספרס נתקעה. טוביאס האריס היכה בהם בצד השני והקבוצות סיימו את הרבע ב26-38 לאורחים.

מכאן הספרס נאלצו לרדוף בשאר המשחק וזה לא כל כך עבד. זה לא עזר גם שמחליפי הקליפרס מייד הגדילו את הפער ל-19 הפרש בסיום ריצת 2-20. עד למחצית רודי גיי, אולדריג' ודרק וייט הצליחו עוד לצמק אבל רק עד ל53-60. פתיחת המחצית השנייה ראתה את אולדריג' קולע שני מידריינג'ים מהירים שהורידו ל-3 הפרש בלבד אבל הארל דאג להגדיל את הפער מייד בחזרה. הנדנדה נמשכה עד סוף הרבע כשההפרש סובב סביב עשר נקודות והרבע עצמו נגמר בשוויון ששמר על פער שבע הנקודות.

הספרס המשיכו לנסות ולהתקרב גם ברבע האחרון אבל בכל פעם שצמצמו טוביאס האריס המשיך לקלוע ולשמור אותם מספיק רחוק כששלשה של בברלי ממסירה של האריס 3 דקות לסיום קבעה  87-99 ומעשית גמרה את הסיפור.

הקליפרס יכולים לצאת מעודדים מההתמודדות כשטוביאס האריס ביכולת כזו והם מדייקים ב11 מ-21 זריקות מחוץ לקשת. האריס סיים עם 27 נקודות והוסיף 9 אסיסטים ו-9 ריבאונדים כמו גם 3 חטיפות. מונטרז הארל ניצל את המקום בחמישיה כדי לקלוע 18 נקודות כשגם בפטריק בברלי מצדיק את הקרדיט עם 18 נקודות, 12 כדורים חוזרים, 5 אסיסטים ו-4 חטיפות. אייברי בברלי תרם 15 נקודות.

הספרס חזרו למציאות במשחקים האחרונים וסבלו מיום חלש מאד של דרוזאן שסיים עם 4 מ-16 מהשדה ו-8 נקודות בלבד. זה די ביטל יום מצויין של למרכוס אולדריג שקלע 30 נקודות ולקח 14 ריבאונדים. רודי גיי היה טוב גם הוא עם 18 נקודות ב9 מ-12 מהשדה יחד עם 8 כדורים חוזרים אבל הקבוצה כולה איבדה באופן לא טיפוסי 18 כדורים.

 

מינסוטה טימברוולבס (24-22) 116 – פיניקס סאנס (37-11) 114

המשחק שהיה צפוי להיות הכי חד צדדי ועל מי מנוחות הפך דווקא למותח ביותר למרות שהתוצאה הסופית הייתה כצפוי, אבל הדרך, הדרך….  הסאנס שהגיעו כל הדרך הארוכה משארלוט שיחקו ערב שני ברציפות ועוד היו ללא צמד הסנטרים של הקבוצה – דיאנדרה אייטון ורישון הולמס. בניגוד לתחושת הבלואאוט שריחפה באויר התפתח משחק צמוד ורווי שריקות בו דווקא הסאנס היו אלה ששלטו במשך שלושה רבעים. אבל שני איבודי כדור של דווין בוקר בתוך חצי הדקה האחרונה יחד עם סל ניצחון של דרק רוז חרצו את גורל ההתמודדות.

היעדרם של הסנטרים של הסאנס אפשר לדראגן בנדר לעשות היכרות מפתיעה עם הפרקט שהסתיימה ב-12 נקודות ו-10 כדורים חוזרים אבל גם 0מ-5 מחוץ לקשת. בדקות הראשונות היו אלה וורן ובוקר שנאבקו בטאונס שקלע מכל מקום. הקבוצות החליפו סלים במשך כל הרבע הראשון כשKAT מסיים עם 15 נקודות ומן העבר השני וורן עם 11. פתיחת הרבע השני ראתה את הסאנס בורחים ל29-38 על הגב של 5 נקודות של בנדר ועוד סל של ג'קסון.

דקה מאוחר יותר טאונס חזר למשחק והמשיך בשלו אבל השלשה היחידה של בוקר העלתה ל42-53. מנקודה זו טאונס השתלט שוב על המשחק כדי לנגוס בהפרש כשעד למחצית היו רשומות לזכותו כבר 28 נקודות והתוצאה עמדה על 57-60 לסאנס. טאונס סיים את המשמרת שלו והלך לנוח כשעד סוף המשחק הוא קלע עוד שתי נקודות בלבד. זה פינה את הבמה למופע של דרק רוז שקלע רק 2 נקודות בחצי הראשון. רוז  קלע 17 נקודות ברבע השלישי שהחזיקו את הוולבס בתמונה. הוא השווה את התוצאה על 75-75 חמש דקות לתוך המחצית השנייה אבל אז ג'וש ג'קסון באלי-אופ ושלשה ועוד שלשה של קלי אוברה הגדילו בחזרה לשמונה הפרש. רוז לא התייאש ועד סוף הרבע כבר היו לו 19 נקודות כשהסאנס מובילים 91-96.

הרבע המכריע נפתח בשלוש שלשות רצופות של הוולבס לעומת אפס נקודות של הסאנס שהחזירו את היתרון לביתיים. רוז המשיך והגדיל בעוד שני סלים ל97-103 עד שעוד שלשה של אוברה יחד עם שני סלים של בוקר וסל של קרופורד הורידו בחזרה ל106-106 חמש דקות לסיום. החטאות של וויגיניס וטאונס אפשרו לבנדר וג'קסון להחזיר את היתרון לסאנס. אחרי שרוז השווה מהעונשין ל114-114 כתוצאה מאיבוד כדור של בוקר ופאול בעקבותיו בוקר שוב איבד  ונתן לוולבס כדור אחרון ביד. זה נגמר כך:

רוז רשם משחק גדול מבחינתו ומבחינת הוולבס עם 31 נקודות ש-29 מהן היו בחצי השני ב12 מ-24 מהשדה. קארל אנת'וני-טאונס סיים עם 30 נקודות ו-12 ריבאונדים כמ גם 4 חטיפות. טאג' גיבסון תרם 17 נקודות ואנדרו וויגינס היה חלש עם 10 נקודות ב3 מ-14 מהשדה.

את הסאנס הוביל טי ג'יי ורן עם 21 נקודות כשדווין בוקר רושם 18 נקודות עם 6 אסיסטים ו-6 ריבאונדים אבל גם רק 1 מ-6 מחוץ לקשת וחמישה איבודים (ששניים מהם היו קריטיים כאמור). קלי אוברה היה מצויין מהספסל עם 18 נקודות (4מ-7 מחוץ לקשת) ו-8 כדורים חוזרים כשגם ג'וש ג'קסון תורם 15 נקודות ו-5 ריבאונדים.

לפוסט הזה יש 19 תגובות

 1. סל ניצחון ראשון של רוז מזה 4 שנים.
  מעניין אם יהיה באמת באולסטאר.

  מבחינת האוהדים הוא כמובן בחמישייה, אבל עכשיו צריך לראות מה יצביעו השחקנים ואנשי התקשורת.

  ואם כבר דיברנו על האולסטאר – מקווה שהאריס ימצא דרך פנימה. מגיע לו.

 2. בן כמה השחקן המבוגר ביותר שזכה ב mip?
  יש סיכוי שדריק רוז יהיה הצעיר ביותר שזכה ב mvp והמבוגר ביותר שזכה ב mip ?

 3. כשמסתכלים על תרבות אירגונית שווה להסתכל על קבוצה כמו אינדיאנה. זה לא משנה מי מגיע. הגנה תמיד עושים. מי שחם מפרגנים לו. אף אחד לא מחפש את המספרים. נכון ששרלוט הגיע מבק טו בק אך יש לא מעט קבוצות שנופלות במלכודת הזלזול בקבוצה כזאת וסופגת הפסד. אני עוד לא סגור איך הפלייאוף יסתדר לפייסרס מכיוון שבאמת המצ'אפים קשים מול כל אחת מ: טורונטו, מילווקי, בוסטון ופילי. מילווקי קבוצה שבנוייה יופי לפלייאוף. שנה שעברה מתחה את בוסטון ל-7 עם סגל נחות יותר ומאמן הרבה פחות טוב. טורונטו פגיעה אך קוואי הוא לא דרוזן. הוא מפלצת פלייאוף. בוסטון ופילי עדיין לא תפסו את הצורה הסופית שלהם העונה אבל סגל מול סגל שניהם ביתרון על אינדיאנה. אין לאינדיאנה מנטליות של אליפות או באסט ואני מאוד מעריך את זה.

  1. "נכון ששרלוט הגיע מבק טו בק אך יש לא מעט קבוצות שנופלות במלכודת הזלזול בקבוצה כזאת וסופגת הפסד"
   כמו שקרה לפיניקס אתמול.

 4. תודה על סיקור איכותי.
  וויגינס חזר לעצמו במובן הרע של המילה. מינסוטה ממש תקועה איתו. אולי שווה להטריד אותו תמורת בחירות דראפט.

  1. אני מקווה שאתה מתכוון להטריד אותו + בחירות דראפט תמורת חוזה גבוה קצר יותר (נגיד קונלי, אם ממפיס ילכו לבניה מחדש)

   צריך להיות ה GM הכי גרוע בתולדות הליגה כדי לקחת את החוזה הענק של וויגינס ועוד לוותר על בחירות דראפט בתמורה.

 5. מינסוטה כאלה מסריחים שזה לא יאומן. וויגינס וטאונס לא יביאו אותה לכלום.

  כל משחק של טוביאס האריס מקרב אותו לניו יורק. אשכרה מפחיד.

  תודה רבה עידו שהפכת את הלילה המשמים הזה למשהו שניתן לקריאה בכיף.

 6. האריס נתן את אחד ממשחקיו הטובים העונה.
  אול ארואנד אמתי, מהסוג שמגדיל משמעותית את הסיכוי שלו לקבל מקס.
  .
  תודה, עידו.

 7. תודה עידו. לא מבין איך הסאנס מצליחים להפסיד את המשחקים האלה. רוז עשה מה שהוא רצה בשלישי וברביעי. התיאום ההגנתי שלהם קטסטרופה וגם אין להם סטופר נורמלי. הפייסרס תענוג. סאבוניס ג׳וניור פשוט שחקן נהדר.

  1. קומבינציה מזעזעת של הגנה מהגרועות בליגה (מזל שיש את קליבלנד…),
   וקבלת החלטות נוראית במאני טיים.
   .
   תוסיף לקלחת יותר מדי רגעים של אדישות, ואת העובדה שהלילה היה "לילה ללא כוכב" (אייטון),
   ואתה מקבל מתכון נהדר להפסד.
   ה-"מזל' הוא שאלו היו מינסוטה, שסובלים ממסריחות מרשימה משל עצמם…

 8. כל הכבוד לסאנס על ההופעה המכובדת והאמיצה שלהם ללא הסנטרים שלה. עלינו לזכור שכולם שחקני NBA, וכל חבורה מהם – ביום מסויים – יכולה להתחבר למשהו שעושה צרות לכל אחד. דרק רוז – אני ממש מאושר עבורו על כל הצרות והבעיות שעבר.
  תודה עידו

כתיבת תגובה

סגירת תפריט