בלייק מגיע לעיר המלאכים, הת'אנדר והספרס (ואנחנו) מקווים לשחזור – משחקי שבת / יאיר זעפרני

ערב סולידי של שמונה משחקים עומד לפנינו וכמו מספר המשחקים, כך גם רמת המתח – סולידית למדי. הזרקור הערב ילך לשלושה מקומות עיקריים: המערכה הבאה לדרמה של יום חמישי בין סן אנטוניו לאוקלהומה, דרבי קבוצות העתיד לשעבר, שדי נתקעו בהווה בין מינסוטה לניו אורלינס ושובו, לראשונה, של בלייק גריפין למגרשם הביתי של המפרשיות. שיהיה שבוע טוב לכולנו!

המשחק המרכזי

3:00: אוקלהומה סיטי ת'אנדר (16-25) – סן אנטוניו ספרס 18-25)

(משחק שני מבין שלושה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-1 לספרס)

אנטונן ארטו (נולד ב-1896) היה איש תיאטרון צרפתי ששימש בימי חייו בכל התפקידים המהותיים של התיאטרון – שחקן, מחזאי ובמאי. ועם זאת, השפעתו העיקרית על התיאטרון הייתה באסכולה שפיתח בתחום – תיאטרון האכזריות.

בתור נער עסק ארטו רבות בלימוד מיסטיקה וקרא לא מעט על כשפים ועל מאגיה. החיבור שלו לכוחות העל-טבעייים והיצריים של העולם גרם לו לתפיסה לפיה יש לערער על המודרנה ועל מושגי יסוד בתרבות המערבית. את הביקורת הוא הקדיש במיוחד לעולם התיאטרון בו עסק. בסדרת מאמרים שפורסמה בשנת 1938 וקרויה בשם 'התיאטרון וכפילו' מגולל אנטונן ארטו את משנתו לפיה התיאטרון המודרני כפי שאנחנו מכירים אותו נותן מקום מיוחד לשפה על פני המשחק עצמו.

לדעת ארטו, התיאטרון צריך לתת מקום הרבה יותר גבוהה ליכולות המשחק, לתחושות וליצרים והרבה פחות למילים שנאמרות בו. השפה, לטענתו של אנטונן, הניסיון לגרום לכך שהתיאטרון יתעסק בדיאולוגים בלתי נגמרים במקום בסיבה לשמה התכנסנו- היכולת ליצור דרמה באמצעים אחרים היה לטענתו של ארטו בגידה במקורות של התיאטרון שהם שימוש בדרמה כמעין פולחן טקסי ועוצמתי. ארטו כינה את הסוגה אשר הוא האמין בה 'תאטרון האכזריות' כזה שכולל התעסקות בגוף ובזעקות הנפלטות ממנו, בתחושה, ברגש ובמחוות גופניות.

אנטונן ארטו נפטר בגיל 52 ממחלת הסרטן לאחר שאת שנותיו האחרונות בילה לעיתים תכופות בבית חולים לחולי נפש. הרעיונות המטורפים שלו והפיכת התיאטרון למשהו מאגי אמנם זכו לעניין רב וזיכו אותו בתואר 'אוונגרד' שהשפיע רבות על מחזאים ידועים במרוץ השנים, אבל הוא עצמו, על העוצמות הרגשיות בהן חי, התקשה לזכות בהכרה כ'שפוי' ואף שרעיונותיו חלחלו גם למיינסטרים, עדיין סגנון האומנות אותו המציא נחשב כיום לשולי יחסית. המילה המדוברת בה לחם כל-כך, ממשיכה להיות אבן יסוד בתיאטרון של ימינו.

בניגוד לארטו, גרג פופוביץ', מאמן סן אנטוניו ספרס, מחשב לנורמאלי, למרות שיגעונותיו והזיותיו. אלא שממש כמו שארטו, עושה רושם שגם מאמן הספרס נלחם במשהו שיהיה לו קשה לנצח בסופו של דבר – השלשה. פופוביץ' התלונן לא מזמן (חודש וחצי בערך) על הרס הכדורסל בידי אלמנט שאמור להיות שולי בו – היכולת להכניס את הכדור לסל מחוץ לקשת. לטענתו, הדבר פשוט חוטא למטרה של המשחק ולוקח ממנו אלמנטים חשובים. המלחמה, כאמור, נועדה לכישלון אבל אם יש משהו שברור בימים אלו הוא שאם בזמנו חשבנו שדבריו של פופוביץ' הם לא יותר מהתבכיינות של זקן ממורמר, מסתבר שלא כך היא – והזקן הזועף והגאון הזה בא ללמדנו לקח שוב.

ואכן בזמן שכולם משחקים על שלשות, פופוביץ' נדבק כמו מסטיק לסגנון הישן ועושה בו פלאים עם קבוצה שעושה את מה שהיא עושה בצורה האפקטיבית ביותר שניתן לעשות אותה. וכשלמרקוס אולדריג' נמצא בכושר שיא (שיא קריירה של 56 נק' נגד אוקלהומה ביום חמישי) אז הספרס הם פתאום הקבוצה הלוהטת בליגה עם 6 ניצחונות ב-7 המשחקים האחרונים ו-14 ניצחונות ב-20 המשחקים האחרונים. בפעם האלף, היה מוקדם להספיד את הספרס. המלחמה של פופוביץ' במוסכמות הכדורסל המודרני עדיין נראית רלבנטית.

הערב תתארח סן אנטוניו אצל אוקלהומה סיטי ת'אנדר הקבוצה שגררה אותה לשתי הארכות ביום חמישי האחרון לפני שנכנעה 147:154. הת'אנדר, ואפשר להגיד זאת בקול, לא ממש בשיאם לאחרונה. את השבוע האחרון הם העבירו עם שלושה הפסדים רצופים ועם הגנה שסופגת לפחות 116 נקודות למשחק ועם התקפה שנתונה בעיקר לחסדיו של ראסל ווסטברוק שלאחרונה מגלה חוסר יציבות משווע. יש רק 4 שחקנים בהיסטוריה של הליגה עם אחוזי שימוש (USG%) כל-כך גבוהים (31% במקרה של ווסטברוק) לצד אחוזי קליעה כל-כך נמוכים (אייברסון פעמיים, קובי בעונתו האחרונה ומייקל ג'ורדן בעונתו האחרונה בוושיגנטון), נתונים שמעידים בעיקר על בחירת החלטות גרועה וקבוצה שבוחרת בו כאופציה יותר מדי פעמים. מאידך כשווסטברוק מספק 24 נק' ו-24 אסיסטים במשחק אחד, קשה שלא להתפעל מהיכולת שלו וחוסר היציבות הזה בדיוק הוא מה שהופך את הת'אנדר לקבוצת צמרת אבל לא כזו שמסוגלת להיות קונטנדרית כמו שזה נראה כרגע.

בבית, מקווים בקבוצה של בילי דונובן שהתוצאה מול הספרס תהיה שונה. פורטלנד, הקליפרס, סן אנטוניו ויוסטון כבר נושפות בעורפה בקרבות המיקום המערביים ואוקלהומה צריכה להתחיל להתאושש ויפה שעה אחת קודם. קל זה לא יהיה ואולי גם לא מותח כמו המשחק הקודם בין השתיים אבל אפשרי זה בהחלט. רודי גיי לא ישחק בספרס, אדאמס ונואל בספק אצל אוקלהומה. אוקלהומה.

שווה להעיף מבט

22:30: לוס אנג'לס קליפרס (17-24) – דטרויט פיסטונס (23-17)

עורך הדין הצרפתי, אנדרה פרנסיוס רפירי, חשב שהוא עשה את עסקת חייו. כשהוא בן 47 שנים חתם רפירי על עסקת רכישת דירה עם אישה בת 90 בשם ז'אן לואיז קלמן במסגרתה הוא הבטיח לשלם לה כל חודש 2,500 פרנק צרפתי (500 דולר בימים ההם של 1965) עד יום מותה ובתמורה הוא ירש את דירתה לכשתלך לעולמה. גם לקשישה מהצד השני של העסקה, נראה היה שמדובר בעניין רווחי, שכן אחרי מות בעלה התקשתה האישה המובגרת לעמוד בהוצאות וחוזה זה הבטיח לה הזדקנות בכבוד.

אולי אם היה רפירי בודק לפני החתימה על החוזה את אילן היוחסין של קלמן הייתה נחסכת ממנו עוגמת הנפש שהוא חווה בהמשך. אימה מתה בגיל 86, אביה האריך ימים עד גיל 96 וגם אחותה נפטרה בשיבה טובה בגיל 93. ז'אן עצמה שכבר חגגה זה מכבר 90 אביבים הייתה פעילה מאוד ביחס לגילה. אלא שגם בתסריט הגרוע ביותר שעלה בדעתו, במסגרתו תגיע ז'אן קלמן למאה השנייה בחייה, לא היה עושה את העסקה עליה חתם רפירי גרועה כל-כך. לצערו, הגורל חשב אחרת – 30 שנה אחר כך נקבעה ז'אן קלמן על ידי ספר השיאים של גינס כאדם המתועד שחיי הכי הרבה שנים אי-פעם, בשעת ההכרזה לא היה רפירי בין החיים אחרי שמת מספר חודשים לפני כן מסרטן ריאות בגיל 77…

קלמן המשיכה לחיות שנתיים נוספות ונפטרה לבסוף בגיל 122 ו-164 ימים. אשתו של רפירי המשיכה לשלם לה עד יומה האחרון 2,500 פרנק צרפתי כל חודש וסה"כ פי 2 ומעלה מהמחיר של הדירה ביום חתימת החוזה. רפירי המסכן נכנס לפחות גם הוא לשיאי גינס בתור מבצע עיסקת הנדל"ן הגרועה ביותר אי-פעם…

לפעמים בחיים אנחנו עושים עסקאות שנראות במבט ראשון הגיוניות אבל מתגלות בהמשך כטעות קולסאלית. כך אולי קרה לדטרויט פיסטונס שהעבירה באמצע העונה שעברה את הפאוור פורוורד הפותח שלה טוביאס האריס יחד עם אייברי ברדאלי, בובאן מריאנוביץ', בחירת סיבוב ראשוןב-2018 ובחירת סיבוב שני ב-2019 תמורת הכוכב האנרגטי והקופצני בלייק גריפין. אלא ששנה כמעט אחר-כך הטרייד הזה כבר לא נראה כל-כך זוהר. גריפין אמנם מספק את הסחורה (באופן מפתיע יש לציין) עם מספרים גבוהים ממה שהיה לו בכל הקריירה בלוס אנג'לס (לפחות בתחום הנקודות) אבל ההשפעה על הפיסטונס בטור הניצחונות היא אפסית ואחרי שבעונה שעברה החמיצו הבוכנות את הריקוד הגדול באפריל, גם השנה המקום שלהם שם רחוק מלהיות מובטח (כרגע הם מחוצה לו). וזה עוד כלום לעומת מה שאנחנו רואים מהחבורה שנחתה בקליפרס כאשר האריס הופך להיות אולסטאר לגיטימי בליגה מבחינת התפוקה (ואולי גם ייבחר למשחק עצמו), בראדלי והענק הסרבי השתלבו גם הם יפה ודטרויט תקועה עם החוזה של גריפין לעוד 4 שנים, במהלכן כנראה לא ייצא מהקבוצה הזו שום דבר… אז נכון, רפירי עשה עסקה גרועה יותר מסטן ואן גנדי, אבל במקרה של הפיסטונס הכתובת הייתה על הקיר כבר אז..

הערב, יגיע בלייק גריפין, לראשונה בקריירה שלו, לסטייפלס סנטר למשחק של הקליפרס כשחקן הקבוצה היריבה. מצב הרוח אמנם יהיה מרוגש מצד אחד אבל גם די מדוכדך לאור היכולת של הפיסטונס לאחרונה, זו שמתבטאת בשבעה הפסדים בשמונת המשחקים האחרונים או, אם סופרים מתחילת דצמבר: 16-5. הפיסטונס ממשיכים להיות חסרים בקו האחורי וכמה שגריפין יתעופף, יטביע או אפילו יוביל כדור זה לא יעזור לעניין. רק שלוש קבוצות מחזיקות בנט רייטינג גרוע משל דטרויט מאז ה-1 בדצמבר והעובדה ששלושתן במזרח (שיקגו, קליבלנד, הניקס) לא מעודדת אף אחד, בטח כשאולי תהיה מעורבת בעניין בחירת לוטרי שתעדיף את הקבוצות החלשות יותר.

בצד השני של המגרש יפגוש גריפין את קבוצתו לשעבר שמסתדרת, אם שאלתם, מצוין. לא, הקליפרס לא בשיאם לאחרונה אבל גם לא להיות בשיא מבחינתם זה שלושה ניצחונות בארבעת המשחקים האחרונים (הפסד בודד לדנבר) ומאזן ששווה למקום החמישי במערב. ועוד לא דיברנו על הכסף הפנוי מתחת לתקרת השכר בקיץ…

בלי ציפיות גבוהות, בלי כוכב גדול וגם בלי הגנה למען האמת (מקום 23 בליגה בדפינסיב רייטינג) הקליפרס משיגה הרבה יותר ממה שאי-פעם חשבנו שהיא מסוגלת להשיג העונה והיא ממשיכה לשמור אפילו על התואר 'הקבוצה הכי טובה בעיר המלאכים' גם בעידן לברון ג'יימס. או מה שנשאר ממנו. מול דטרויט, כשהיא בבית, היא אולי תעשה לגריפין סטנדטינג אוביישן בתחילת המשחק אבל אחר-כך גם תראה לו איך לא צריכים להכניס אורחים.

המשחק ישוחק בשעה מוקדמת (22:30) ויהיה מעניין לצפות בקרב בין גריפין לקבוצתו לשעבר גם מכאן. האם יתפתח שם קרב? זו כבר בעיה אחרת… לוס אנג'לס.

וזה בשביל הנוסטלגיה:

3:00: מינסוטה טימברוולבס (22-20) – ניו אורלינס פליקאנס (22-20)

(משחק שלישי מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 1-1)

בימינו אנו עגבת היא מחלת מין מאוד פשוטה לריפוי אך היו ימים, פחות מ-100 שנה מהיום, בהן היא הייתה מחלה קשה וחשוכת מרפא כמעט שגרמה למותם של רבים (יש הטוענים שאפילו חוזה המדינה שלנו, מת מסיבוכים של אותה מחלה. לא יודע, לא הייתי שם).

על מנת למצוא תרופה למחלת העגבת, שהיוותה מגפה ממש באזורים שונים בעולם, החליטו רופאים ומדענים רבות בסדרה של ניסויים למצוא מזור למחלה. אחד הניסויים האלה החל בעיר טסקיגי באלאבמה בשנת 1932 והפך להיות אחד הניסויים הרפואיים היודעים ולאו דווקא בגלל ההצלחה הלא קיימת שלו…

ומעשה שהיה כך היה: בדרום ארצות הברית הייתה כמות לא מבוטלת של חולי עגבת בראשית שנות ה-30' של המאה הקודמת, רובם חברי הקהילה האפרו-אמריקאית הענייה, שבניה ובנותיה התקשו לממן טיפולים במחלה. יוזמה של ממשלת ארצות הברית אליה חברו מספר רופאים מקומיים החליטו לנסות למצוא למחלה מרפא באמצעות הקמת מרפאה מיוחדת לעגבת שתמשוך חולים מכל האזור ומוקמה בעיר טסקיגי, עייירה קטנה בעלת היסטוריה חשובה בתולדות קהילת האפרו-אמריקאים בארצות הברית.

400 חולים מאזור טסקיגי הוזמנו להשתתף בניסוי. התהליך היה פשוט: מעקב של 8 חודשים אחרי החולים ואחריה ניסיון לטפל בחולים באמצעות תרופות שהיו מקובלות אז (דוגמת תכשירים מבוססי כספית). אלא שהמחקר לא התנהל בדיוק כמו שהובטח לחולים. חלקם קיבלו תרופות פליצבו וזאת גם במקרים שהמחלה הייתה כבר במצב כמעט סופני, לחלק אחר הובטח שיקבלו תרופה, למרות שהחוקרים בכלל רצו לאבחן את המחלה ולא לנסות לרפא אותה ובמקרים אחרים נעשו נתיחות לאחר המוות במטופלים כתנאי לקבלה של מקום קבורה.

אלא שכל אלה היו כאין וכאפס לעומת הפשע הראשי של הרופאים שחקרו את המחלה בקרב חולי טסקגי. בשנת 1942 הוחל בשימוש בפניצלין, התרופה שרקח אלכסנדר פלמינג כמענה למחלת העגבת ועד מהרה הוכחה התרופה כיעילה ביותר. אלא שהרופאים של ניסוי העגבת בטסקגי, נמנעו מלספר על 'ההמצאה החדשה' למטופליהם ולא נתנו להם אותה (הם חיפשו דרכים אחרות לרפא את המחלה, דרכים שהם יהיו חתומים עליהם…), הטיפול בחולים נמשך עוד שנים ארוכות אחרי גילוי הפניצלין והפיכתו לנפוץ בעולם ורק אחרי שבשנת 1972, 30 שנה אחרי תחילת הטיפול בפניצילין ו-40 שנה אחרי תחילת המחקר, פורסם תחקיר בניו יורק טימס שסיפר על הבעיות האתיות העולות ממנו – הופסק ניסוי העגבת ומאז הפך שם קוד לבעיות אתיקות חריגות בניסוי רפואי.

מתוך 400 החולים שהחלו בניסוי רק 74 נותרו בחיים. 128 מהם מתו כתוצאה מהמחלה או סיבוכים שלה, 40 מהם הדביקו את נשותיהם ו-19 ילדים של נסיינים נולדו עם עגבת. את כל זה ניתן היה למנוע לו רק הרופאים היו שומרים על כללי אתיקה בסיסיים ומעניקים לחולים תרופה שהייתה בנמצא לכל אורך התקופה הזו.

ואכן לפעמים התרופה לבעיה או מחלה נמצאת מול העיניים ועדין משום מה לא משתמשים בה. דבר דומה קרה למינסוטה טימברוולבס שבמשך שנתיים וחצי הסתובבה עם מאמן וג'נרל מנג'ר לא ראוי ולא מתאים כדורסל המודרני עד שלבסוף, השבוע, הגיע ה'פניצלין' לערבות הקרח של מיניאפוליס. טום ת'יבודו שהוא שבהתאמה לכדורסל האנליטיקס שרווח היום בליגה הוא בערך כמו תרופה מבוססת כספית לעגבת, הלך הביתה אחר כבוד (המשרה כעוזר מאמן של דוק ריברס בקליפרס מחכה) ולאוהדי מינסוטה הייתה אורה ושמחה.

אז אמנם הזאבים עוד צריכים למצוא דרך וג'נרל מנג'ר וראיין סונדרס, הבן של פליפ שהוא גם המאמן החדש, עוד צריך להוכיח את עצמו אבל הניסוי האומלל במסגרתו ת'יבודו היה ממונה על כל מה שקשור לכדורסל במינסוטה עשה את שלו ולא בהצלחה יתרה. מינסוטה אמנם הגיעה לפליאוף, ייפי היי (!), אבל המחיר להופעה המסכנה הזו בסיבוב הראשון מהמקום השמיני היה משכון כל העתיד של הקבוצה ואיבוד של שנים יקרות בטיפוס מעלה. הניתוח הצליח, החולה מת. מזל שפיטרו את הדוקטור.

את מה שמינסוטה למדה השבוע, אולי כדאי להציע גם ליריבה שלה הערב מניו אורלינס. ממש כמו מינסוטה, השקנאים היו צריכים להיות קבוצת העתיד וממש כמו מינסוטה, ניהול לא נכון, בעיקר בעמדת המנהל המקצועי, הפכה אותה להיות בדיחה בינונית במקרה הטוב. במינסוטה כבר הרימו את הכפפה וזרקו את ת'יבודו הביתה, בניו אורלינס צריך לעשות את אותו דבר עם דל דמפס.

שתי הקבוצות מגיעות למשחק במצב דומה. המאזנים זהים לחלוטין ורחוקים מלהספיק במערב הנוכחי, מאזני הקבוצות בבית ובחוץ דומים להחריד (הבדל של ניצחון חוץ אחד יותר וניצחו בית אחד פחות למינסוטה) והכושר בו מגיעה הקבוצה הוא סביר עם שלושה ניצחונות בארבעת המשחקים האחרונים ו-4-6 בעשירייה האחרונה.

נקודתית, מינסוטה מגיעה למשחק אחרי שאתמול נכנעה לכוח לוקה, במשחק בית מאכזב למדי ואילו ניו אורלינס נחה בשני הערבים האחרונים אחרי שפירקה את קליבלנד ביום רביעי האחרון. הפליקאנס מתחילים הערב סדרה של חמישה משחקי חוץ ואם הם רוצים להספיק עוד את הרכבת לפליאוף, הם צריכים לשחק בהם יותר טוב משהם משחקים מחוץ לסמות'י קינג ארינה בדרך כלל. ומאידך, על מינסוטה, המצוידת במאמן חדש, אפשר להגיד את אותו דבר.

כל האמור לעיל, מוביל לכך שאנחנו עומדים בפני משחק צמוד שעשוי להגיע לדקות ההכרעה. לי לא נותר אלא לקוות שמינסוטה לא תפסיד פעמיים ברציפות בבית ושניו אורלינס תמשיך לנפק את היכולת החלשה שלה במשחקי חוץ (מאזן 16-5) אלא שעם קארל אנתוני טאונס בספק ורוברט קובינגטון שממשיך להיות פצוע ולא ברור מתי יחזור ומול ניו אורלינס שהחל מהשבוע היא  כמעט בריאה לחלוטין, כולל ניקולה מירוטיץ' שחזר לשחק (איטוואן מור בספק. כי בכל זאת חייבים מישהו שישא בעול הפציעות בקבוצה חסרת המזל הזו), הסיכויים נוטים דווקא לטובת הפליקאנס. ובלית ברירה אני אהמר עליהם. ניו אורלינס.

5:00: סקרמנטו קינגס (21-21) – שארלוט הורנטס (22-19)

הקטע המצוין הזה מתוך הפרק האחרון של העונה החמישית של סיינפלד הופק לפני כמעט 25 שנה (איך הזמן טס שנהנים!). עולם הדימויים של קריימר בפרק ההוא התעסק בדמות בדיונית ששמה 'איבן סטיבן' שמה שלא תעשה תמיד התוצאה תהיה מאוזנת.  אינני יודע אם סיינפלד הייתה תופסת גם היום אבל אם קריימר היה צריך מטאפורה יותר טובה לכך שג'רי תמיד מצליח להתאזן, מרוויח את מה שהוא מפסיד ונשאר תמיד עם אותה תוצאה ממוצעת, אולי הוא היה משתמש בשארלוט הורנטס מודל 2018/19.

נכון לכתיבת שורות אלו הקבוצה של מייקל ג'ורדן (אני רק שאלה: האולסטאר ישוחק בשארלוט העונה כי הוא קורה ב17 בפברואר שזה היומולדת של הוד אווירותו?) אמנם לא נמצאת במאזן מאוזן והשבוע שעבר עליה, כולל ההפסד אמש בפורטלנד היה לא שוויוני בכיוון השלילי של העניין, אבל אם מסתכלים על יתר העונה של הצרעות רואים בעיקר חוסר יכולת ברור ליצור מומנטום שלילי או חיובי וקבוצה שנעה סביב המאזן המאוזן במשך מחצית העונה שחלפה עד כה. מה-13 בנובמבר עד ה-23 בדצמבר למשל התוצאות במשחקים שלה נראו כך: שני הפסדים – שני ניצחונות – שני הפסדים – שני ניצחונות – שלושה הפסדים – שלושה ניצחונות – שני הפסדים – שני ניצחונות. לצערה אחר כך הגיעו שלושה הפסדים בארבעה משחקים שהוציאו אותה מאיזון אבל אם מסתכלים על המאזן שלה לאורך העונה עד כה, היא הייתה 17 פעמים במאזן חצוי, לא כולל 0-0.

ואכן שארלוט היא קבוצה בינונית. היא בינונית – חלשה בהגנה, היא בינונית – חזקה בהתקפה, משחקת בקצב בינוני (14 בליגה) ומפגינה כדורסל בינוני. יש לה את קמבה ווקר שהוא הרבה מעבר לשחקן בינוני מצד אחד אבל הרבה שחקנים גרועים מהצד השני (כן ניקולה באטום, אני מדבר עליך!). איבן סטיבן, כבר אמרנו?

לצערה של שארלוט הפציעה של קודי זלר, שחקן שעל פניו הוא ההגדרה המילונית ל'בינוני' גורמת לשארלוט לאבד מבינוניותה לאחרונה. ארבעה הפסדים בחמישה משחקים מאז שהוא נפצע ושלפניה עוד שני משחקי חוץ קשים במערב עלולים לגרום לשארלוט נזק ולדרדר אותה אל מחוץ לתמונת הפליאוף אפילו במזרח החלש. ככה זה כשהמחליף בעמדת הסנטר, ביסמרק ביומבו, לא מגיע אפילו לדרגת סנטר ממוצע.

אלא אם קסם ה'איבן סטיבן' ימשיך לעבוד במה שנוגע להורנטס, הלילה היא אמורה להמשיך ולהתדרדר כשהיא תתארח למשחק בק טו בק אצל סקרמנטו קינגס הרעננה.  המלכים התאוששו השבוע מסדרה של ארבעה הפסדים רצופים, הארוכה ביותר שלהם העונה עם שני ניצחונות על קבוצות בסדר גודל של שארלוט, אורלנדו ודטרויט אבל בין לבין גם הפסידו, לא לפני שאיבדו 21 נקודות יתרון לפיניקס סאנס החלשה.

מה עומד בעוכריהם של הקינגס לאחרונה? האם זה הסגל הצעיר וחסר הניסיון שמתקשה לנהל עונה כמו שצריך? האם זו ההגנה הלא מספיק טובה? האם זה קצב הריצה המוגזם שמוצא אותם לא תמיד אם אוויר בדקות הסיום? או אולי זה פשוט ה'מזל' הידוע של סקרמנטו?  לקבוצה של דיייב יגר מחכה אחרי המשחק הנוכחי עוד משחק בית מול פורטלנד ואחר-כך מסע חוץ של 6 משחקים, ארבעה מהם במזרח. אם היא תצא משם כשידה על התחתונה ברוב הערבים, יהיה אפשר להתחיל להגיד קדיש על סיכויי הפליאוף שלהם העונה. וחבל.

הערב, בכל אופן, הקינגס פייבוריטים לניצחון. זה לא רק העייפות של שארלוט, זה לא רק היעדרו של זלר, זה לא רק מאזן החוץ האיום של ההורנטס (14-5), זו פשוט העובדה שסקרמנטו קבוצה יותר טובה. ולכן, בלי למצמץ, נהמר על הקבוצה הביתית. סקרמנטו.

אפשר להמשיך לישון

00:00: מיאמי היט  (20-20) – ממפיס גריזליס (22-19)

(משחק שני ואחרון בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-1 להיט)

ישנו סיפור אחד, לא בהכרח אמין, על נפוליאון בונפרטה אשר האחד מקרבותיו עם צבא רוסיה החליט לרדת אל השטח ולבדוק מה לא עובד. הגנרל הנמוך חבר לכוחות הארטליריה שלו ובמסגרת תכנון אחד הקרבות הורה למפקד הכוח להפגיז בעוצמה את האויב בדיוק שעה לאחר תחילת הקרבות.

הקרב החל, השעה חלפה, אך נפוליאון לא שמע ולו פגז אחד מתוצרת צרפת שנוחת בצד השני. הוא ביקש לקרוא לאחד מהקשרים שלו והורה לו לרוץ אל מפקד הארטילריה ולומר לו שהגיעה השעה להפגיז אבל גם זמן רב אחרי שהשליח אמור היה להגיע למפקדה עם הדרישה הברורה, לא נשמע באוזניו שום קול של הפגזה.

בערב נתקל נפוליאון במפקד הארטילריה ושאל אותו בכעס: " מדוע לא התחלתם בהפגזה כמו שפקדתי?". מגומגם ומתנצל אמר מפקד הארטילריה שיש לו 9 סיבות לכך. "ובכן" נהם נפוליאון "תתחיל בראשונה". "בסדר" השיב המפקד והמשיך "לא היו לי פגזים….".

ממש כמו במקרה של אותו מפקד יש סיבות רבות ומגוונות לאי הצלחתה של ממפיס גריזליס בתקופה האחרונה ובכלל: מארק גאסול לא בשיאו, הכדורסל לא מתאים לעידן המודרני, המערב צפוף מדי, מייק קונלי לא באמת שווה 153 מיליון דולר, ג'יי.בי בייקרסטאף מאמן בינוני ביותר. אלא שכמו אותו מפקד ארטיליריה חסר אמצעים הסיבה הראשונה מספיקה – אין לממפיס מספיק תחמושת.

עם המקום ה-27 בליגה באופנסיב רייטינג ואחרי שבחודש האחרון עברו רק פעמיים מ-17 פעמים בהתקפה את המספר 102.5 נק' (זה הכמות שהם סופגים למשחק) לממפיס אין באמת מה להציג במשחק הכדורסל. הסטטיסטיקה היא הפשוטה ביותר ולא סטטיסטיקה מתקדמת כלל: כשקולעים פחות ממה שסופגים בדרך כלל מפסידים (לפי בדיקה שערך הבסקטבול רפרנס, ב-100% מהמקרים שאי-פעם תועדו מאז החלה ה-NBA לפעול הקבוצה שקלעה פחות הפסידה. יש לי תחושה שגם באירופה זה כך, אבל לא בדקתי.) וכשממפיס כל-כך מתקשה בקליעה אז היא כמו אותה כיתת ארטילריה בלי פגזים – לא מסוגלת לבצע את המוטל עליה.

אז אמנם ממפיס התעוררה לרגע וניצחה את הספרס ביום רביעי בקרב חפירות שאפילו נפוליאון ראה מעניינים ממנו (86:96) אבל 11 הפסדים ב-14 המשחקים האחרונים בהחלט מראים את הכיוון של ממפיס והוא מורה על התהום פחות או יותר.

בפני הגריזליס עומדת כרגע השאלה – "מה הלאה?". האם כדאי לקבוצה לעשות טנקינג? האם כדאי לה לנסות להיפטר ממרק גאסול כל עוד יש לו ערך? (ובניצחון על סן אנטוניו הוא בהחלט היווה ערך עם 26 נק' ו-14 ריבאונדים), האם כדאי להתחיל לחשוב על העונות הבאות ולהפסיק להתעסק בהווה? בעיניי התשובות לכל השאלות האלו הן חיוביות. האם ממפיס חושבים כך? לא הייתי בונה על הזה בהכרח.

הערב מתארחים הדובים, שנמצאים עמוק בשנת החורף שלהם, בארץ הקיץ הניצחית פלורידה, אצל מיאמי היט. הקבוצה של אריק ספולסטרה אמנם הפסידה פעמיים בשבוע האחרון ומחזיקה במאזן של 3-3 בשבועיים האחרונים אבל מאז הפעם האחרונה שהם התארחו במשחקי מוצ"ש הם השתפרו בהדרגה ועם 9 ניצחונות ב-13 המשחקים האחרונים הם אוחזים סוף כל סוף במקום שמוביל אותם לפליאוף במזרח, המקום השישי.

מה השתנה אצל ההיט שהתחילו את הרצף הזה בניצחון חוץ בממפיס? הלו"ז הקל בהחלט סייע אבל בעיקר מדובר בכמה משחקים בהם ההגנה של ההיט דיברה חזק, דבר שנתן לה מספר ניצחונות נאים כמו האחרון מול בוסטון ביום חמישי. הגנתית מיאמי היא קבוצת טופ-10 בליגה וכמו במקרה של ממפיס כשההתקפה שלה עובדת אז יש לה לא מעט תקוות. לשמחתה, בניגוד ליריבה שלה הערב היא גם משחקת בקונפרנס שהגנה טובה ויציבה בהחלט עשויה להספיק למקום בפליאוף בו. ובאמת כמו שזה נראה כרגע, מיאמי היא מועמדת בולטת להמשיך בפוסט סיזון מהדבוקה הקיימת.

גם הערב, מול ממפיס, היא מועמדת לנצח. וכך אני מאמין שיהיה. מיאמי.

2:00: אורלנדו מג'יק (24-17) – בוסטון סלטיקס (16-25)

(משחק שני מבין שלושה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-1 למג'יק)

הרבה פעמים בחיים שלנו אנחנו נתקלים במונח הנקרא 'לשון סגי נהור'. הביטוי שמקורו בשפה הארמית ותרגומו המילולי הוא 'רב אור', כינוי שניתן בשפת הגמרא לעיוור, מי שאינו רואה מהווה למעשה שימוש בלשון נקייה שבאה למעשה לתאר את ההפך מהמילים עצמן.

כך למשל נקרא בית עלמין – בית החיים, מסכת שמחות בגמרא מתעסקת בהלכות אבלות ושאומרים בספרות 'ברך אותי' מתכוונים לא פעם לקללות. כך, אולי, ניתן להסביר את הכינוי שניתן לקבוצת ה-NBA מהעיר אורלנדו שבפלורידה שעל לא עוול בכפה זכתה לכינוי 'מג'יק', על אף שהיא רחוקה מכל קסם אפשרי…

אורלנדו מג'יק ממשיכה לדשדש גם השנה. המאזן שלה אמנם רחוק שני משחקים בלבד ממקום בפליאוף המזרחי, אבל כשלעצמו אין למג'יק שום דבר להתגאות בו. גם בכדורסל של המג'יק אין סיבה להתגאות, לא בהתקפה שהיא מהגרועות בליגה וגם לא באופן בו היא משחקת כדורסל לאחרונה עם ארבעה הפסדים רצופים ותשעה הפסדים בתריסר ההתמודדויות האחרונות.

ואם אתם חושבים שקסם נעשה בצורת הניהול של המג'יק אז אולי כוונתכם ל'קסם היעלמות' שכן חוץ מלהעלים את הסיכוי להצלחה של הקבוצה מפלורידה שנמצאת כמעט מתחילת העשור בתחתית הליגה ולא מצליחה לבנות את עצמה מחדש – אין שום דבר קסום או מכושף במה שקורה עם הקבוצה הזו.

הערב תארח אורלנדו מג'יק את בוסטון סלטיקס, קבוצה שבהרבה מובנים היא האנטיתזה שלה. שתי הקבוצות היו בתחילת העשור בצמרת הליגה והבינו שפג תוקפן ועליהן לבנות מחדש אבל בעוד המג'יק כשלו כישלון קולסאלי בתחום, בוסטון עשתה זאת בענק והיום היא אחת מקבוצות הטופ במזרח, אם לא הטובה שבהן.

הסלטיקס אמנם הפסידו בביקור הראשון שלהם בפלורידה השבוע, כשנכנעו לתצוגה נהדרת של מיאמי (בעיקר הגנתית) אבל אין בכך בשביל להרוס לגמרי את הטעם הטוב שמשאירים הסלטיקס לאחרונה, כזה שמתבטא, בארבעה ניצחונות לפני המשחק ההוא בסאות' ביץ', תוך כדי תצוגות התקפיות (135 נקודות נגד ההגנה החזקה של הפייסרס!) וזינוק של הרייטינג ההתקפי של הקבוצה של דני אינג' למקום התשיעי בליגה. כן, כן, בוסטון מתחברת לאט לאט, גורדון היוורד גם הוא מתחיל לגלות ניצוצות של מה שהוא היה לפני הפציעה הנוראית ההיא, המקום השלישי במזרח כבר נראה בהישג יד וכשלאל הורפורד יתחשק להעלות הילוך, וזה יקרה במקודם או במאוחר, הסלטיקס אמורים להיות בדיוק איפה שציפינו שהם יהיו. ראו הוזהרתם.

במשחק הקודם בין שתי הקבוצות דווקא קרה הקסם ואורלנדו הפתיעה עם ניצחון בעיר השעועית אבל היו אלו ימי פתיחת העונה, ימים בהם אורלנדו מצליחה באופן מסורתי ומאז עברו לא מעט מים באוקיינוס האטלנטי והיום התוצאה במשחק צפויה להיות שונה לחלוטין. ארון ביינס יאלץ לעבור ניתוח ביד וייעדר למשך כמה שבועות טובים בצד של בוסטון. מוזגוב ובמבה בספק אצל המג'יק וכל הסנטריה הנעדרת הזו לא תשנה את התוצאה הסופית שרוב הסיכויים שתמשיך את המגמות הנוכחיות בשתי הקבוצות. בוסטון.

וגם זה בשביל הנוסטלגיה:

4:00: פיניקס סאנס (33-10) – דנבר נאגטס (12-28)

(משחק שלישי מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-2 לנאגטס)

זה קצת משונה לומר את זה, זה לא ממש מתגלגל על הלשון וזה בהחלט מפתיע מאוד אבל דנבר נאגטס היא הקבוצה הטובה במערב כיום וזה לא רק בגלל המאזן הכי טוב בקונפרנס המסובך בו היא מחזיקה. הקבוצה של מייק מאלון ממשיכה לשחק כדורסל נהדר, לנצח כמעט בכל משחק (7 ניצחונות ב-8 המשחקים האחרונים), להציג התקפה מעולה והגנה משופרת ובגדול להיות כל מה שלא התרגלנו אליו מקבוצה שקוראים לה דנבר נאגטס.

השבוע האחרון של הנוגטים המשיך את המגמה המוצלחת עם שלושה ניצחונות בארבעה משחקים כול נקמה בקליפרס שהנחילה להם לפני שלושה שבועות את ההפסד הגרוע ביותר שלהם העונה. לוח המשחקים של דנבר בזמן הקרוב די קליל כשבתווך בין קבוצות 'פאר' כמו פיניקס (הערב), שיקגו וקליבלנד תחכה להם גם גולדן סטייט (ביום שלישי הקרוב) למשחק בו דנבר יכולה להמשיך להכריז כוונות בו.

הנאגטס ממשיכים להתמודד בהצלחה עם לא מעט פציעות בסגל ובעוד פול מילסאפ חזר לעניינים, גארי האריס שחזר שוב נפצע (מסווג כיום ליום) ואילו וויל ברטון צפוי לחזור כנראה בשבועיים הקרובים. איתם או בלעדיהם, כשיש בקבוצה שניים כמו ניקולה יוקיץ' וג'מאל מוריי, שניים שיודעים לעשות הכל מהכל ולספק את הסחורה התקפית במיוחד, אז אין למייק מאלון יותר מדי סיבות לדאגה.

הערב, דנבר לא אמורה לדאוג כלל מול קבוצה אותה ניצחה כבר פעמיים העונה. ליריבה שלהם הערב מאריזונה אמנם הייתה הבלחה לפני כמה שבועות עם ארבעה ניצחונות רצופים אבל מאז הם ניצחו פעמיים אל מול תשעה הפסדים, שישה מהם ברצף. הרצף השלישי נקטע אמנם עם ניצחון מפתיע על הקינגס אחרי קאמבק גדול, אבל עם הנתונים והמאזן קשה להתווכח – פיניקס גרועה בשני צידי המגרש.

דווין בוקר אמנם מספק 24.8 נק' ו-6.9 אסיסטים לערב אבל באופן לא מפתיע גם כשהוא על המגרש, פינקס עדיין רחוקה מנט רייטינג חיובי וכשהסטטיסטיקה הזו נכונה גם לגבי דיאנדרה אייטון אז הגיוני לומר שיש מה לשפר את השימוש בשניים הללו שבינתיים מספקים בעיקר קלוריות ריקות.

הערב יש סיכוי שבוקר ייעדר  במשחק בין הראשונה המערב לאחרונה בו, אבל איתו או בלעדיו קשה להמר על הסאנס. נקווה בשבילם שהם לפחות ישמרו על קצת עניין. דנבר.

5:00: יוטה ג'אז (21-22) – שיקגו בולס (32-10)

אחח, היו ימים שזה היה נראה ככה (שוב פעם נוסטלגיה…):

היום, לעומת זאת, משחק בין יוטה ג'אז לשיקגו בולס אפילו לא מעורר את בלוטות הטעם. מוטב לפעמים אפילו לפנטז על משחק בין נס ציונה להפועל ירושלים, שם לפחות זה נגמר אחרי שעה ו-45 דקות. כך או כך, הערב בסולט לייק סיטי יש לנו את הג'אז, שהחל מאתמול בלילה הם בעלים גאים של מאזן חיובי (לראשונה מזה חודשיים בדיוק) ואת שיקגו בולס שהפעם הבאה שיהיה להם מאזן חיובי יהיה כנראה בליגת הקיץ.

נתחיל מהג'אז שכאמור, נמצאת במומנטום חיובי, כהרגלה בקודש בתקופה הזו של העונה, יש לציין. הקבוצה של קווין סניידר ניצלה את לוח המשחקים הידידותי בשביל לנצח ארבעה מתוך חמשת המשחקים האחרונים כשהניצחון אמש על הלייקרס מקרב אותה אל יריבתה הסגולה-צהובה ואל המקום השמיני במערב. הג'אז, ממשיכים לשפר את ההגנה שלהם ככל שהעונה מתקדמת וזה לבד שווה להם דירוג יותר גבוה במאזנים ב-NBA. ההתקפה, לעומת זאת, עדיין לא בשיאה (בהנחה/בתקווה שמקום 21 בליגה בנקודות למשחק זה לא השיא שלהם) והדבר בא לידי ביטוי בהפסד היחיד שלהם השבוע, למילווקי בו הם נתקעו על 16 נקודות ברבע המכריע מה שעלה להם במשחק.

דונובן מיטשל ממשיך להחטיא בצרורות (הוא גם קולע מדי פעם, אבל עדיין שם את הכדור בסל פחות מממספר הפעמים שהוא מצליח במשימה), כושר הקליעה של ג'יי קראודר גם הוא מפוקפק למדי וגם התוספת של קייל קורבר עדיין לא מקנה לקבוצה מספיק יציבות קליעה נדרשת. וכשמגפת רכזים פצועים תוקפת את הג'אז (נטו, רוביו ואקסום כולם לא ישחקו היום ובשבוע הקרוב כנראה. הג'אז עם רוטציה קצרה יחסית עלולים להיות עייפים מאוד הערב) אז זה לא נראה שזה הולך להשתפר בקרוב.

למזלה של הג'אז סדרת המשחקים הקרובה, להוציא משחק חוץ אצל הקליפרס, אינה מאיימת במיוחד והראשונה בין הקבוצות הלא מאיימות היא שיקגו בולס שמגיעה גם היא בבק טו בק ועם ערימה של שישה הפסדים רצופים על הגב.

על הבולס אין יותר מדי מה לדבר, חוץ מלהגיד שהם דוהרים כמו שוורים לעבר המקום האחרון בליגה. נדמה ששום דבר מעבר לכך לא מעניין אותם בשלב הזה של העונה וגם הכישרון הרב שיש בקבוצה שכולל את לאורי מרקאנן הנפלא, וונדל קרטר ג'וניור המבטיח, זאק לאבין האנרגטי וקריס דאן שפתח מבערים מאז שחזר מהפציעה ונתן השבוע שואו מול אינדיאנה (16 נק' ו-17 אסיסטים), לא מספיק אפילו לניצחון אחד בשנת 2019.

הקיצר, 1998 לא תחזור, לא בקרוב וכל מה שנותר לנו לצפות הוא שלפחות יהיה קצת מעניין הערב. אבל לא יהיה כנראה… יוטה.

לפוסט הזה יש 268 תגובות

 1. וואי אפשר לקרוא כמה פעמים כל פעם חלק אחר… תודה על פריוויו מעניין הרבה יותר מרוב המשחקים הלילה…

 2. הנקמה תבוא היום וננצח את הדורבנות, או שלא. פריוויו נדיר כרגיל

 3. מהמם מדהים מכשף אירוני מחכים..קצת משמות התאר לכתיבה יפת התאר של נובל זעפרני. אלפי תודות

 4. גדול אתה יאיר. נהנתי לקרוא כרגיל, מאחל לך להמשיך ולמצוא נקודות מעניינות כל החיים!

 5. ספרס
  קליפרס
  נ"א
  קינגס
  ממפיס
  קינגס
  בוסטון
  דנבר
  יוטה

 6. תתעמקו בזה: גיורדן לא מצליח כמנהל כי כך מאזנים את האגו ע"יי פיצוצים ומכות למעטה בשביל שיבין שמה שקיבל לפני היתה מתנה והוא אדם רגיל ולא יותר מאף אחד. מאזנים לו את האגו לטובתו, אם לא יתאזן ידע סבל נורא. אם כן יבין זאת יוכל להצליח כמנג'ר

  1. מייקל ג'ורדן (אוהד אותו) מופלא ואלוהי בדיוק כמו כל אחד מכם ובכלל, ברגע שתחשוב שאתה יותר מאחרים תקבל פיצוצים ותבוסות בחיים שלא תדע מאיפה זה בא. להרגיש עם ערך עצמי גבוה אהבה עצמית פנימית שאינה תלויה במשהו חיצוני זה טוב מאד( אפילו חובה והכרח) , להתנשא מעל אחרים- פה אכלת אותה ומה שקורה למייקל ואיני רוצה שיקרה לכם

 7. פריביו נהדר
  לגבי הקינגס כמה גורמים גורמים לדעתי:
  לוז קטלני, הכולל גם משחקים מול יריבות מאד קשות וגם מספר שיא של בק טו בקים מול קבוצות שלא בבק טו בק
  החוסר של הרוקי באגלי בהפסדים הוא מאד משמעותי אולי כמו זה של קודי זלר, רק שבאגלי ממש לא בינוני.
  ככל שהשנה תתקדם ובאגלי וגיילס יקבלו יותר דקות הקינגס לדעתי יהיו יותר טובים

 8. תודה רבה יאיר פרוויו מהנה
  הנתון על ווסטברוק לא מפתיע
  אני לא מבין איך הוא התדרדר ל 22 אחוז בלבד מדאון טאון
  הוא ירד כמעט ה 10 נקודות בממוצע למשחק לעומת העונה שהיה מלך הסלים לפני שנתיים
  יוטה תשיג את הלייקרס היה להם לוח קשה ועכשיו הם יקצרו את הפירות
  הלייקרס בצרה ללא לברון המקום ה 10 יותר ראילי ממקום בפלייאוף

  1. על מכבי 2 הכתבות נהדרות (שהלכת להיכל ממש אהבתי את תיאורך) אתה יאיר והכותבים כאן הם העניין היחידי שלי במכבי ובליגה המקומית בכלל

   1. תודה דורון
    אין עלייך ועל האנרגיות שאתה מביא לאתר

 9. יאיר מספיק יש לי כאן בעיות עם אנשים שחושבים שבוקר הוא סרטן בגוף האומה אז זה לא עוזר שגם אתה עושה דיסאינפורמציה. מאיפה הבאת את נתוני הOn/off של בוקר ואייטון? כי זה רחוק למדי מהמציאות. הנט רייטינג של הסאנס נופל מ5.5- ל 9.9- כשבוקר לא על הפרקט ועבור אייטון אין כמעט שינוי (7.2- כשהוא משחק ו7.4- כשלא).
  https://stats.nba.com/team/1610612756/onoffcourt-summary/

   1. 🙏

 10. מעולה יאיר תודה רבה. הסיפור על עסקה הנדל"ן פשוט גדול. ערב של מפגשי קצוות וסתם קבוצות בינוניות. אני פסימי בנוגע לסיכויינו באוקלהומה הלילה, אבל נראה אם אדאמס ישחק, כמה ואיך.

  1. לא צריך ללכת רחוק עם עסקאות שנראות טובות בהתחלה והופכות לנוראיות בהמשך. אפשר להישאר במגרש המשחקים שלנו:
   http://www.hoops.co.il/?p=75927

   1. איזה סיפור!!! לא יאמן, תודה רבה עידו.

 11. חושש שמייקל לא מבין את חוקי האיזון (שיאיר הביא בול במקום) לכן יפסיד תמיד, איני חוזה עתידות אך שנים אני יודע מה יקרה אם שארלוט לא חלב לא בשר,בינוניות שתענה את ג'ורדן עינוי סיני, עד שיבין (יקח זמן אםבכלל)

  1. להיפך הוא מפסיד כדי לאזן את הנצחונות בקריירה שלו..

   1. בדיוק חושבים דומה

 12. פריוויו אדיר מאסטרו. תודה בשם כולם

 13. פריוויו עצום. תענוג לקרוא כרגיל. החכמתי ויופי של ערב.

 14. זה יגמר במחמאה: לפני שנים הגעתי לביתו של מאיר אריאל (אחרי שעזב) ושם פגשתי קבוצת בערך 25 30גברים, ו2 בניו שאולי קבוצת הגברים הכי איטלגנטית ועמוקה שפגשתי בחיי (נשים כן פגשתי) שהתעמקו בפרשת השבוע והפכו אותה לדברים רלוונטים לחיינו, חילוניים, ארוכי שיער, כיפה סרוגה שבחיים לא מעניין אותם שתבוא לדת, ל(קוראות שלנו גברים שווים),הייתי המום לטובה, מריבוי שאנשים מתעמקים ועוד מהזן הפחות חכם (זכרים גברים 🙂 )והתברר שיש עוד קבוצה בת"א, כל אחד התעמק ועשה השוואות, ללא מנהיג מסוים לכל אחד היתה זכות וזמן לשאת דברים: מעניינים מאד ומלמדים ביותר(נשבע שפרשת השבוע היתה רק תירוץ) באמת מדהימים וגם קיבלו אותי בלבביות, כשכל אחד נותן הרגשה שזה הבית שלו למרות שזה הבית של בניו המקסימים של הזמר.. זו ההרגשה איתכם וההתעמקות של יאיר ורבים מכם נותנת הרגשה הנה יש גם גבריםאינטליגנטים ועמוקים מאד… תודה רבה תבורכו

 15. תקלטו שאיתכם זה כל יום "פרשת השבוע" ותמיד כיף ומעמיק לקרוא אתכם גם בנושאים אישיים ולא כדורסל (נו פאני ועגגל על הילדים שרוצים ג'יפ וומקדולנד לדוגמה

 16. עידו גילרי הוא רב אומן בשיחות שלו, הוא הגיע ללב של דדי שאף אחד מאיתנו לא ידע . לממזר ממש נתן מענה של אבא במסווה של אח תאום, נתן אהבה שהממזר הרגיש שאפשר לסמוך על גילרי כמו חבר אמיתי. השיחות שלהם הם תענוג, ממזריקו נראה ליד גילרי הרבה יותר טוב, מוציא את הטוב ממנו

 17. יש לו כישרון עצום לענות בזמן אמת בדרך אבהית (פיקפק בעצמו אם הוא אב מספיק טוב, צניעות שמובילה אותו להצלחה) הוא קול אבהי, מידן סוג אמא באתר (שום דבר נשי אין במידן, זו המחמאה הכי גדולה הלוואי עלי) ואז אמא ואבא רבים לפעמים בקטנה לשניים דרך ענקית לענות וכל אחד עונה יפה ומידן כשטעה והתרגז התנצל בירידה עצמיתחזקה שקרעה אותי

 18. שבועיים צחקתי מגילרי שעונה לאורי: לכל איש יש שם ותמונה ליד. לגיא: שירשם שאתה התחלת להטריל. זה קורה הרבה פעמים ואני לא מספיק להודות בזמן אמת ומתפקע זמן רב אחרי, גם על התשובות המוזיקליות סופר גירל ועודשל יוסי אלפנט, ובגלל גילרי זימזמתי יומיים שיר (חוסר אחריות של עידו שאנשים מתמכרים)

 19. דמרכוס אולדרידג' נותן את אחת מעונותיו הגדטו\ולות ביותר ורק מעטים שמעם לב. מעניין מה יעהיה הערב. 56 לא יהיה אבל גם 215 יהיהה גדול מאד.

  1. בטח אצל הספרס הכל כבוי ובהסוואה, גדולי המאמינים (גם אני) הספידו אותם העונה, ממש לא שמתי על ה56 שלו, שראיתי בחי, אנטי כוכב כמעט כמו דאנקן ומאנו באנטי כוכביות שלהם

 20. רק תגידו לי שאי אפשר להתאהב בעידו מידן יאיר עמית מיקי מאנו גיא , נראה אותכם גברים תגידו אני התאהבתי ואפלטון ודוד סעדה פאקו ועוד הרבה אנשים כאן הם מדהימים בהחלט(אי אפשר לקרוא בשמות כולם)

 21. שוב מפנקים את השוק הישראלי/אירופאי עם משחק אובר משעמם, ושוב פעם זאת דטרויט. שיילך קיבינימאט האדם סילבר הזה ושידחוף את הדטרויט הזאת עמוק לאן שלא זורחת השמש. נשבר הזומזום.

  1. הם כבר שם…

   1. לול (המצאתי את הצחקתי בקול,בגללכם לא קראתי בשום מקום בחיי, עידן כתב לול חשבתי שזה השתגעתם באנגלית ואז התברר שגנבו לי את הרעיון 🙂 . אברי ועידו הצחיקו אותי בקול וזה קורה הרבה פעמים מבלי שההספקתי להגיב.

  2. אגב אם אתה מעוניין באפטייזר ראוי ללילה הזה, דיוק משחקים כרגע נגד פלורידה סטייט.

   1. תודה על הטיפ. כבר הרבה שנים שאני נמנע מכדורסל מכללות. ההתלהבות והמסביב מלהיבים אבל הרמה בדרך כלל לאומית ב׳. יש מצב שצריך לתת לזה עוד צ׳אנס, בטח כשערן שור גורם לי להבין קצת מה הולך.

  3. אני כבר מתלונן על כך כמה שבועות. עושה רושם שזה בלתי אפשרי לשחק בשעה 22:30 מבלי להיות דטריוט פיסטונס. נו מילא, לפחות בזכות זו יש לי מועמדת ודאית לתואר הקבוצה הפחות חביבה עליי

   1. האמת מחר יש משחק בסדר (טורונטו וושינגטון), ושבוע הבא בכלל יש משחק לפנים (פילי אוק).

 22. הקטע איתך שאני לא מצליח לעזור עם הקטעים כי אתה לא מחבב את הסיפורים שאני מציע. נמשיך לנסות.
  נהניתי מכל מילה.

 23. סטיבו בספק ובלעדיו ובלי נואל המצב לא מזהיר בלשון המעטה.
  פטרסון ישמור על אל-איי …שינסה.
  נראה לי שמהמשחק הזה נצא בעוד הפסד .

  1. איפה ראית את זה? הוא לא מופיע בדו"ח פציעות.

 24. "דרבי קבוצות העתיד לשעבר, שדי נתקעו בהווה" פשוט מצוין! את העונה של שארלוט ניתן, כמדומני לסכם בסרטון הבא בן 4 שניות:

  https://www.youtube.com/watch?v=ussCHoQttyQ

 25. תודה רבה יאיר מרתק כרגיל
  מעניין שגם בקליפרס אין כמעט פציעות משמעותיות עד כה וגם גריפין נראה כמי שלא חלה בעגבת השנה כלל. קשה לי להאמין שזה ימשיך כך עד סוף העונה ואז הקליפרס עוד בסדר על אף שלדעתי יפלו מחוץ לפלייאוף אבל דטרויט אוי זה הולך להיות מכוער.
  מיצ'ל חוזר אט אט וכך גם יוטה. ההגנה שלהם כבר ממש שם וממררת את החיים לכל יריבה. מיצ'ל – לדעתי עד סוף העונה האחוזים שלו יתפסו יותר ממה שהיה לו עונה שעברה למרות שזה לא מתבטא באסיסטים הוא יוצר ומנהל את המשחק של יוטה בצורה טובה מאוד וכאשר המשחק תקוע הוא לוקח את האחריות – אבל לא כופה הרבה זריקות לא טובות בתחילת שעון (יש לו עדיין כאלו אבל לא הרבה יחסית)
  בוסטון לא מצליחה למקסם את היכולות שלה וההתקפה שלה פשוט לא טובה ולא מתוחכמת. יש להם שחקנים עם יכולות אישיות אדירות אבל זה לא נראה מספיק בשביל לנצח את המזרח. לא מאמין שעד הפלייאוף נראה דבר שונה מאוד ממה שיש כיום. הרבה מאוד מהלכי פיק&רול לשחקן שעם הכדור ומעט מדי מהלכי חיתוך ואוף דה בול לזריקות נוחות על ה3 או לסיום ליד הטבעת. קשה לי לראות אותם עוברים את מילווקי או טורנטו בסדרה.

 26. זה רשמי עכשיו – ג'יי ג'יי בראה קרע את האכילס. עצוב.

  1. מה המשמעות של פציעה כזו?

   1. תחשוב קאזינס…
    שהוא לא יוכל לחזור לפתיחת העונה הבאה. זה לא יהיה יומרני לשער שהוא סיים את הקריירה.

    1. תודה.

  2. אוף אוף!
   דוגמא חיה לנמוכים על היכולת לשחק במגרש של הגדולים גם כשאין אתלטיות מיוחדת.

 27. תודה יאיר, אתה בלתי נלאה. פשוט תענוג לקרוא. אתה בטח עובד על זה כל השבוע, שומר על שקט תעשייתי ואז מפציץ.
  כמעט כולם אומרים שתיבודו קצב וצריך ללכת הביתה אבל אני עדיין חושב שהוא היה מאמן בינוני (לא גרוע במיוחד במיוחד) ו gm טוב. הוא לא היה קצב ולא שחק את שחקניו. האחריות העיקרית על הכישלון היחסי העונה היא על השחקנים.
  אני צופה עכשיו בשידור חוזר של ג״ס נגד סקרמנטו ותהרגו אותי, לא מצליח למצוא את היופי המיתולוגי במשחק שלהם. כבר שנתיים שאין שם יופי . . .

 28. פריוויו מעולה, תודה רבה
  היה השבוע דיווח על חוקרים שטוענים כי האישה הזקנה בעולם מהסיפור שלך הייתה למעשה רמאות, וד דובר היה בבתה, שלקחה את זהותה למען תשלומים מהמדינה. אם זה נכון, אולי יש לעורך הדין סיבה לתבוע…

  1. אלה היו שתי נשים שונות, לא?

 29. ישששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששש

  בלייק גריפין עם 50 נקודות היוםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם

 30. הספרס זה סוג של נס, פופ הופך קבוצה שעל הנייר היתה בינונית, ופתיחת העונה היתה די חלשה, לקבוצה מעולה. זה שם אותו לדעתי כמאמן העונה עד כה, יותר מבודנהולצר ואפילו מאלון. הם מזכירים את יוגופלסטיקה ספליט שבהרכב של שחקנים אלמונים בני 18-20 עם הרכז האגדי איבניסביץ' (שהיה הסבא בן הנגיד 25), קירקסו את כל אירופה, ויצרו שלם שגדול פי כמה מסכום חלקיו.
  כל שחקן שם נראה טוב יותר ממה שנראה קודם, או בקבוצה אחרת.
  יש משהו מזה גם בטורונטו, יוטה, בוסטון(אשתקד), ואנדיאנה קצת

  שלם שנמוך מסכום חלקיו: פילדלפיה, מינסוטה, ניו אורלינס, וקצת בוסטון של השנה (לדעתי זה זמני)

  1. או שזה היה איבנוביץ'?

  2. פופ לא יקבל מאמן העונה. זה כמו לברון והאמ.וי.פי – כולם כל כך התרגלו למה שהוא עושה שכבר לא רואים בו מועמד.

 31. פיסטונס – קליפרס gstream.club/match/Detroit-Pistons-vs-Los-Angeles-Clippers

 32. גם בכתיבה שלך יאיר זעפרני יש שלם הגדול מסכום חלקיו 🙂 תודה על הסקירות

 33. בלייק בטירוף היום

 34. פרייסלס. אין מילים זעפרני.
  שיעור ההיסטוריה השולית של סוף השבוע. תענוג
  🙂

 35. ג'יי ג'יי בראה.. איך נפלו גיבורים..

  לעולם לא אשכח, איך הצעתיו ל GM בוסטון (בפורמט.. בפורמט..)
  והוא בנפנוף יד, כלאחר יד, ענה בבוז משועמם.. "לא תודה.. כבר יש לנו שיין לארקין בקבוצה"
  אוי הזלזול.. הזלזול…
  .
  לא אשכח ולא אסלח.
  .
  ג'יי ג'יי בראה
  הועלה לדרגת קדוש דאן 3 אחרי האליפות בשנת ה' תשע"א.

 36. הקליפרס חייבים להרים את המשחק שלהם,
  למה עם המצב של הלייקרס וההתגנבות יחידים של יוטה,
  הליגה עושה אן דן דינו על מקום 5 ומטה מערב.

 37. וזה בדיוק מה שהם עושים

 38. אגב, יש לנו את אחד מדרבי ה "Hyena" של הליגה.
  .
  בצד 1 – רג'י "Striped hyena" ג'קסון.
  .
  בצד 2 -פטריק "Brown hyena" בברלי.

 39. מגיעים עד ל97: 97
  פיגור100:99

  ודט בורחת ל105:99

  לדעתי הקליפרס תיקח את זה אבל עם הרבה ייסורים

 40. פספוס רציני של השופטים בעבירה על לו ווליאמס

 41. מסוג המשחקים שיכולים לגרום גם לקרח בעורקים של הלוגו להפשיר, וללחוץ על כל הכפתורים.
  .
  רמת טמטום – קליפרס

 42. בלייק מגיש את הנקמה קרה

 43. כספי באסיסט לנואה שקלע ליי אפ?? נראה הזיתי. אולניק ונואה מסמלים ארוכי השיער אינם נשיים כל וכלל, והורוד של מיאמי זה אומץ (הצבע היחיד שאסרב ללבוש

 44. תודה לקלייד והממזר על הלינקים ולכל המודים ליאיר הנהדרים ולמדווחים, בראה ענק וחבל. 4 למיאמי קרוב לסיום. אולניק נכנס עם המרפק או הגוף קודם כל. פיזי או כסחן

  1. מיאמי גברה על כספי שהיה נחמד לראות אותו, בנקודה, אחרי אירבול של גאסול שנראה מגיב בפרצוף כואב ודמה לפתע לפאו . תודה למגיבים בכלל לילה טוב

 45. הלילה עוד לא התחיל וכבר הוא צבוע בשחור. לא להאמין שממפיס הוליכה את המערב רק לפני איזה חודש וחצי.

 46. לינק לאוקלהומה ספרס?

 47. בינתיים שחזור די מדויק של משחק שעבר.
  ברטנס חורך, שורף וקוצר.
  אזהרה: הדרוזן מסרטן

 48. איזה באסה החדשות על בריאה. איך שראיתי אותו תופס את הרגל חששתי שזה מה שקרה לו. מקווה שיצליח לחזור.

 49. אנחנו עושים עבודה טובה על הלוחות.
  חשוב מאוד והפקת לקחים ממשחק קודם.

 50. הנגר חזר לסורו

 51. אדאמס הזה נהיה כזה חלש בהגנה, הוא יוצא כל כך הרבה פעמים לדאבל טים לא נכון ואגרסיבי ומדביר את הצבע חופשי לחלוטין, גם המיקום שלו העונה לוקה מאוד בחסר

 52. עבדל נאדר לקח את השיקוי היום?

 53. איזה הגנה רצחנית נותן וייט מהספרס! אי אפשר לעשות עליו סל, ממש.

 54. וויט זה שניים באחד גם כפפה וגם מטריה

 55. יאללה מזל ביש לבריאה,יהיה לו קשה לחזור מזה בגיל 34.
  התאנדר נשענים על נאדר ! מצב לא מיודע מה …

  1. על הפנים לגמור ככה קריירה. ועוד איזה קריירה.

 56. שחקני המשנה שורפים אותנו כמו משחק שעבר.
  מזל שיש ווסטבריק.

  1. הוא לא קולע אבל הוא מבשל לחברים יפה .
   לא הכל אפל אצלו למרות שאצלך אין אחרת לגביו.

   1. ווסטברוק במשחק נוראי, איזה מבשל מציל את הספרס חזר לראש בקיר, משחק שעבר הוא היה נפלא 1- 9 מהשדה כנראה שאני הייתי קולע יותר

   2. טיפה בים לעומת שנים של טמטום מתנחשל המתנפץ על שובר הגלים שוב ושוב.
    תן לי שנה של ווסטבריק נורמלי או לפחות מסע פלייאוף במוד שפוי ונגיד משהו בזכותו.
    כרגע הקרדיט שלו במינוס מיליון וחצי

    1. אני בספק מר טמיר קאהורד 😉

     1. שונא אותו אבל הוא צודק לגבי ווסטבריק.

     2. תבדוק DNA

 57. מה עובר על בוסטון?

  1. מנחם כתב עליהם, נגמר להם הסרט, ווסטברוק נשאר ווסטברוק וכשלוזו אייר בול נראה לידך כמו קריי הקבוצה בבעיה

  2. קיירי התותח מוביל אותם לאבדון

 58. הופמן מה עוצר את בוסטון השנה? לא ראיתי אותם מספיק

 59. הורפורד נראה נון פקטור

  1. הורפורד גמור
   נראה הבלחות פה ושם אבל הוא דיי גמר את הסוס.

 60. אולי זה פשוט החזרה של גורדון

 61. אני מתחיל לחשוב שכולנו טעינו, וראס אינו צ'יטה, כי אם Hyena מזן מיוחד מאוד.
  .
  על פי רישומים שאני מחזיק בידי, זוהו בוודאות 3 Hyenas בליגה :
  .
  רג'י ג'קסון
  פטריק בברלי
  מרכוס מוריס
  .
  כולם שיחקו הלילה.. וידוע כי חייבים להיות לפחות 4 בלהקה.
  .
  ההגדרה הכדורסלנית של Hyena :
  .
  נראה כמו נבלה
  משחק כמו נבלה
  מתנהג כמו נבלה
  ואוכל נבלות.

  1. קבלו תיקון :

   * לא מרכוס מוריס, אלא מרכוס סמארט כמובן.

   1. באמת תהיתי על מוריס.

   2. גרייסון אלן היינה מזן האלבינו

    1. לגמרי.. מיד אני מכניסו למאגר הביומטרי.
     .
     אגב, לאן נעלם הצבוע הרוקי ?

     1. מי יודע? היו לי ציפיות גבוהות ממנו.
      דווקא קיבל קצת דקות בתחילת העונה.

 62. קיירי זה הנסיך של האתר,הוא לעולם לא יקבל בראש

  1. אדיסו קיירי היה בלילה טוב היום, אין קשר לנסיך לא נסיך כשווסטברוק זורק בכמויות האלה באחוזים האלה הוא הרסני לאוקלהומה, לא סתם משחק שעבר הגעתם ל130 נקודות ב4 רבעים. ועכשיו אתה בקצב של 100 נקודות

 63. משהוא מאד רע עובר על הסלטיקס.
  מי שראה את הטיימאאוט האחרון ראה שאין הסכמה בין קיירי לסטיבנס.
  טייטום אולי היה הגוקר בשנה שעברה אבל זה לא הטייטום של השנה. הזריקה האחרונה לא היתה צריכה להיות בידיים שלו אלא של קיירי. והנה עוד משחק מול קבוצה סבירה באן בי איי הלך פייפן. האשמה גם על סטיבנס, בעצם בעיקר עליו.

  1. לא הבנתי למה קיירי בא בטענות להייוורד בסוף, המאמן נתן את הכדור לטייטום והייוורד פשוט ביצע את ההוראה. בכל אופן, בלגן בסלטיקס וזה על הראש של סטיבנס.

 64. איפה היה תוקף??????
  ראס לא רק מול אוהדי הופס אלא גם מול שופטים

 65. ווייט חוטף פיצוצים מכל הכיוונים בשני המשחקים האלה.
  הדרוזן מסרטן, נטע זר בגוף המועדון, יצור מטופש.

 66. המוח של ראסל זה ההבדל בין קוטנדרים להדחה סיבוב ראשון, כל עוד הוא מנסה להיות סקורר הקבוצה נפגעת מזה אנושות, כאשר הוא מנהל משחק עיקרי הקבוצה הרבה יותר טובה ומסוכנת, בכללי המאזן של אוקלהומה בלוף

  1. מצטער אבל הוא חייב להמשיך גם במחיר של החטאות ואני מאמין שזה ישתלם בסוף.
   בשביל לקבל ביטחון חייב להמשיך לנסות.

 67. לדעתי פרסטי והתאנדר גם במחיר קנס כבד חייבים להתלונן בצורה קשה על השיפוט מולם כמעט בכל משחק!
  אני לא יודע מה הקטע מולם..

  1. ווייט קפץ אחורה עם ידיים למעלה וגם חטף פיצוץ לפנים. מה אתה רוצה ממנו?

   1. זה לא רק המשחק הספציפי הזה..

 68. יואו אני ככ שונא את דרוזן

  1. אתה מתכוון לדפרוזן חכה יגיע הפלייאוף והוא יפגוש את לברון ג’יימס חחחח,

 69. אין לי בעיה לפגוש את אוקלהומה סיבוב ראשון בפלייאוף קבוצה שהם בלוף בדיוק כמו פורטנלד וקליפרס את שלושתם אנחנו עוברים ודי בקלות

  1. מוכן לקבל אתכם בכיף

 70. דה רוזן והבדיחה שמאמן היום, את דטרויט הוא הסיבה העיקרית לנפילה של טורונטו בפלייאוף

  1. 100+

 71. ווסטברוק זה ממשפחת הזוחלים. סוג של לטאה.
  חסר רק שיוציא לשון מחורצת.
  אפילו השם שלו: ראססססל ווסססססטבריק

  1. חחח

 72. דרוזן ו-ווסטבריק ראש בראש על המחרב הטוב ביותר

 73. החרש והשותף שלו ה"mvp" בינתיים עם 10/37.

  מה שכן ראס צודק, הוא חוטף פיצוצים כל הזמן והשופטים מתעלמים ממנו.

 74. האמת באמת הופתעתי שפופ רצה את דה רוזן אצלו,אולי הוא חשב שהוא ילמד,שחקנים כאלה קשה לשנות

 75. זה פשוט מגוחך לראות את ראס לברון יאניס חוטפים פיצוצים כל משחק והשופטים מתעלמים, וכאשר עוזר מאמן מגרד בשיער זה אוטומטית 3 זריקות להארדן.

 76. תגידו לי שזה לא שטותי הטכנית על שרודר.
  אני אומר לכם יש לשופטים משהו נגד התאנדר

  1. השופטים בנבא מפגרים. זה דבר גורף ולא נגדכם אישית.

  2. תן לי מניע, ואני זורם איתך בקונספירציה..

  3. הממזר,אני לא יודע מה המניע (אולי רוצים שבנט ישחרר את הקבוצה חזרה לסיאטל חח) אבל אני צופה בכל משחק של התאנדר לאורך השנים ותמיד היו שריקות הכי מוזרות נגדם.
   כל ריוויו שהוא במחלוקת ובספק תמיד ילך נגדם.

 77. איכס איזה שופטים. הורסים את המשחק

 78. נאדר הבנזונה משחק כמו ג'ינובילי היום

 79. אבל מה שבטוח זה שדניס שרודר הוא Skunk. על זה אין עוררין, ספקות, ומחלוקות.

  1. 1+

 80. טאונס פשוט רומס את דיוויס בדרך לריבאונד, דיוויס שחקן נפלא אבל הוא מתקשה מול שחקנים פיזיים ממנו בצבע , מזל שאין יותר מאמביד אחד בליגה

 81. והתקפית אין כמו לשחק מול המסננת טאונס גם אני קולע עליו ב60 אחוז מהשדה

 82. עוד בחוות החיות – סלו מו = sloth

  1. lol

   "slow sloth"..

 83. דרוזן הזה מחבל

 84. דרוזן יא נבלה סרוחה

  1. אני יודע מה אתה הולך לשאול..
   .
   אכן, חשש ל Hyena נגועה בכלבת.

   1. דרוזן = פרעוש

    1. לא יודע.. לא מרגיש לי..

     אולי מוסקיטו או בעל זבוב.

 85. שרודר השד

 86. בלי דרוזן היום אנחנו ביתרון. שווה לנו לפחות 10- נקודות במשחק.

 87. בנלי הזה

 88. שרודר בניגוב

 89. פופ זקן טיפש, הטרייד עם דרוזן זה הדבר הכי מפגר שהוא עשה אי פעם,טוב חוץ מלהוציא את דאנקן במשחק 6 שעלה להם באליפות, אבל זה מתקרב לשם, אפילו הסמרטוטים בקנדה שסוגדים לו ידעו שהוא לוזר ניצחי ורק פופ חושב שהוא יצליח לשקם אותו.

 90. מה הולך בפיניקס נותנים בראש לדנבר. אוברה אחלה שידרוג

  1. אני אוהב להצחיק את עצמי בכך שאני חושב על וושינגטון

   1. חחחחח אני מאמין שיש אנשים שזה גורם להם לבכות

 91. אם פטרסון קלע שלשה סימן שהמוות לא יגע בו היום 🙂

 92. ג'ף "Bug Eyes" טיג

 93. שחקני המשנה של אוק תמיד מתעלים מולנו. זה מין חוק טבע כזה.

 94. שרודר ועבדול נאדר מנצחים את המשחק הזה לאוקלהומה. מי היה מאמין

 95. חרש העץ בשיא החרישה היום חזר לעצמו

 96. שמעון, mvp אמיתי לא צריך שדניס פאקינג שרודר יציל אותו מול הגופות של גאסול ובלינלי.

  1. גופה גופה אבל לפניך

  2. חרש עץ תמיד ישמח לעזרה. יאללה צריך עוד TD יהיה קשה עוד 4 אס ב5 דק

 97. חרש העץ עם שלשה וואו

 98. בלינלי בינואר מגיע לכושר שיא

  1. בלי או עם נלי?

 99. החרש סיים לבילנלי את השארית חיים שנשארו לו.

  1. חבל שאדאמס לא סיים את הדאנק

 100. אני לא מצליח להבין איך פילי לא עשו הכל להשאיר את בלינלי..
  הבחור פשוט מציאה!

 101. בליני לא מסוגל להחטיא

 102. לא נגמר. ווסטברוק קלע שלשה. בארבע התקפות הבאות הוא יעלה ל4 פולאפים מהשלוש

  1. LOL

 103. איך אני אוהב לראות את החרש עץ רץ וחורש את המגרש כמו יוסיין בולט

 104. נראה שווסטברוק מצא מחדש את הזריקה שלו מהעונשין

 105. דרוזן =פרעוש
  טפיל החי על גוף המארח וניזון מדמו.
  גורם לפריחה וגירודים.
  מדי פעם דופק זינוק מרשים.

 106. שמעון אני מבקש ממך להפסיק להפיץ את הכינוי "חרש עץ" !
  אפילו אני כמעט והשתמשתי בזה לא פעם.

  1. זה ירד רק בשני מקרים: גמר מערב או MVP עד אז זה נשאר

 107. ספרס – אוק בשני המשחקים האלה זה פשוט אווירת פליאוף!
  תענוג של כדורסל מבחינתי

 108. חרש העץ בשיא הגילוף של הספרס. הזקניים לא יכולים להתחרות בסילון

 109. מחווה לרונדו האגדה!

 110. ראאאאסססלללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללל

 111. יופי של תרגיל ווסטברוק, כמו לעשחת 'קוקו' לילד בן שנה, לא הטעית אף אחד.
  מספיק לעשות פלברות על הגב של שרודר שהביא את הניצחון (עם שחקני המשנה)

  1. 😎

  2. 🙂
   באווואון
   אוווארון דוד ובצנטרום של הפיילה.

 112. דש חם מראסל ששורף את הספרס. אוקלהומה תדבר חזק השנה בפליאוף. אם הוא היה מקבל את השריקות שמגיעות לו, לא ברמה של הארדן כן, רק מה שמגיע לו, הוא היה גומר כל משחק עם 25 לפחות

  1. מברוק על ה W, אבל בוא נתחיל בלעבור סיבוב.

   1. מי תדיח אותם בסיבוב הראשון? פורטלנד? קליפרס? לייקרס? עזוב שטויות

    1. אמרו אותו דבר על יוטה. איך זה נגמר.. כולם יודעים.

     1. הברק לא מכה פעמים באותו המקום. עם כל הכבוד ליוטה ההפסד היה על אוקלהומה. הם קבוצה אחרת לגמרי השנה

     2. סבבה.. רק תשאיר מקום ב"פח הדתות" למקרה ש…

     3. הפח הזה מלא בלא מעט זבל ואני לא חושב שיש מקום להכניס עוד אבל אם הם יפגשו את הספרס אז אולי אחרי גריסה אפשר יהיה להכניס משהו בחריצים

  2. ראסל לא שרף כלום.
   שרודר ושחקני המשנה הביאו את הניצחון.
   הוא חרב בחצי ראשון ונכנס לגזור את הקופון בסוף כשהניצחון היה כבר מובטח.

   1. נו באצת אשך? גילף אתכם במאני

    1. הוא לא גילף כלום, בא לעשות סיבוב דאווין ולקצור את הפירות של שרודר.

   2. צודק ,שרודר היה מדהים במחצית השנייה ,חפר בור וראס נכנס לקבור ולכסות

   3. הוא לא כל משחק חייב להיות הכי טוב זה רק בראש שלכם והציפיות שאתם מעמיסים עליו. זה לא לברון שכל היום מדבר על עצמו. ועדיין נתן משחק טוב מאוד. ראית ג'ורג' היום?

    1. התחרבשה השורה הראשונה בעעע הבנת מה רציתי להגיד

  3. 100+ וגם האחוזים מהשדה היו שונים בעקבות זה.
   אם השיקוץ הקטן מקבל רק את מה שמגיע לו ולא יותר הוא היה מסיים כל משחק עם אחוזי גבינה מחוררת

 113. יופי נצחון חשוב

  1. אמרתי לך,המשחק ההיסטורי של 14-14 לא יכול לחזור על עצמו תוך יומיים וגם נגד זה כמעט ולקחנו .

   1. + 1
    לא יחזור אף פעם, אוק נתנו שם משחק הירואי

 114. מי שהולך לישון עם דרוזן קם עם פרעושים.
  האגו העצום של ווסטבריק יפיל את אוק בפלייאוף, כרגיל.
  הוא פשוט לא מסוגל לראות את שרודר מצליח ומוביל לניצחון.
  יחרב אתכם היטב כמו שדרוזן הפרעוש יחרב אותנו.

  1. נראה לי שהוא ושרודר מסתדרים מצויין דווקא. זה הכל בראש שלך אשך

   1. אשך אוהב ראס בסתר. במשחקים הוא אוהב טראש טוק

 115. בלייק הזה חרא נגר הלייקרס ניגר נתן להם את המשחק ואת הקליפרס שוחט מצמצם פערים לייקרס. מפגרים הקליפרס האלו

 116. הלוואי ויהיה הארכה במיני-פליקנס.
  טאונס הולך על דאבל 30

 117. אשך,אנחנו כת הראס-טפארי מאמינים בני מאמינים!

  1. +

 118. בוקר מצויין חברים, הצטרפתי מאוחר אז נשארתי בחוץ, תודה לעושים במלאכה, ניצחון חשוב אחרי שלושה הפסדים רצופים. ראס נתן מיני קלאץ׳ טוב, העיקר ה-W

  1. דנבר נראים כאילו הם בצד הרע של בק טו בק

  2. מקווה בשבילם שיתעוררו איכשהו

   1. מתי עולה הפוסט השנתי של הופרדו בלידתם ?
    יש כמה שמות חדשים.

 119. לואל דנג עלה לשחק היום? חשבתי שהפעם הבאה שנראה אותו משחק כדורסל זה בתחיית המתים. יש עליו טרייד בקרוב? מנסים להריץ מניה?

  1. איפה לואל דנג משחק?

   1. במיניסוטה

    1. מיי גוד ירון

 120. אני שובר את הראש איך נפרדים מדרוזן.
  חוץ מהמחלות שהפרעוש מעביר גם ממש לא צריך אותו, אנחנו מסודרים בקו האחורי וזה עוד לפני שמאריי והרוקי חזרו.
  טרייד לאיזה קבוצה מפגרת כמו הניקס / ווש תמורת חוזה נגמר ואז לתת לטוביה האריס כמה שירצה כדי לבוא.
  לפופ לא יהיה לב לעשות לו את זה.

  1. פרעוש בחרדת נטישה.. זה עוד לא היה לנו.

  2. הוא צריך להגיע לביתו של השיקוץ הגדול שיעשה לו גירוש חרדה

   1. חחח

  3. יש לי, הטרייד הרע בהיסטוריה – פורזינגיס מודיע לניקס שהוא לא רוצה להמשיך והם מעבירים אותו ואת קאנטר תמורת דרוזן כדי לא להישאר בלי כלום.
   (בינינו, עדיף להישאר בלי כלום…)

   1. הייתי דוחף אותו לדטרויט ושקייסי יעשה תיבודו אבל אין להם מה להציע, אפילו לא חוזה נגמר כלשהו.

    1. דטרויט צריכים להעביר את בלייק לדטרויט תמורת חוזה נגמר של מיילסאפ ועוד כמה ולהשתחרר מזה ולהיןת בטנקינג עמוק שנים עד שיצא משהו

 121. אשך אתה מפספס את אייטון טוחן את דנבר

  1. הוא טוחן כי האשך לא צופה בו. האשך זה כמו הצלצול בשבילו

  2. העברתי לשתי דקות וישר המאמן הוציא אותו והכניס את הולמס.
   נראה לי יש לפיניקס מצלמה אצלי בבית

   1. זה הצלצול אייטון רואה 7days

    המאמן של הסאנס גם די רפה הבנה

 122. אוברה היה השחקן מס 2 של ווש אחרי ביל אבל סקוטי לא ידע 🤣

  גם איגור לא יודע שאייטון זה הפרנצייז שלו הוא חושב שזה בוקר.

  1. +1

 123. עד עכשיו תוצאות חשודות מאוד.. מאוד מאוד חשודות.. הייתי אומר אפילו חשודות באופן מחשיד ביותר.

  1. וזה עוד לפני ששיקגו ניצחה ביוטה

   1. חחחח

   2. אם הייתי יכול הייתי שם על המשחק הזה 7 עיניים.
    2 ביולוגיות מלפנים
    5 אורגנליות תוצרת סין

 124. איך אוברה שמח שברח מוול אפילו שזה לאריזונה

 125. עם כמה שאני אוהב קבוצות כמו דנבר הבעיה שלי איתם זה שיש להם נפילות מוגזמות בחוץ. להפסיד בחוץ לפיניקס בלי בוקר, שיש פה שאומרים שפיניקס טובים יותר איתו (אני בספק) זה חומר אפילו לגמר מערב. הם תלויים לחלוטין ביתרון בייתיות ובשבילם אני מקווה שלא יפלו למקומות 3 4 כי אז הם לא עוברים יותר מסיבוב

  1. בשורה הרביעית צ"ל: זה לא חומר…

  2. אז זהו שכן. פיניקס יותר טובים בלי בוקר. מאז שנפצע בסיבוב הזה ניצחו 2 הפסידו 1. כשג'קסון מחליף אותו בהרכב הם משחקים הרבה יותר קבוצתי ויותר חשוב יש להם הגנה מצויינת.
   עצם זה שאין שחקן שהכדור חייב לעבור דרכו בכל התקפה הופך אותם לפחות צפויים יותר קבוצתיים ונותן להרבה כשרון שיש שם לבוא לידי ביטוי. בוקר למשל לא מוסר במשחקים בכלל לג'קסון (בממוצע פעם ב 10 דקות).איטון מופעל טוב יותר !הלילה 22 נק ו 14 ריבאונדים. בוקר שחקן מצוין אבל כמו ששמעון איבחן הוא סוג של כרמלו. מנפח את הסטטיטיקה האישית שלו והקבוצה מפסידה. (בניגוד לכרמלו נראה שהוא לוקח את ההפסדים קשה אבל הוא ממשיך לשחק ככה).
   נהנתי מהמשחק שלהם ערב אוברה ואיטון היו מצויינים גם ג'קסון היה לו רע ומלטון. לגבי איטון כל מה שצריך זה למסור לו והוא כבר מסתדר זה בדרכ נגמר בסל.

   1. זה לא קצת מגמתי, לכתוב את הנתונים של 3 משחקים בלבד?
    נתוני העונה כולה מצביעים בדיוק על ההפך.
    תשווה את מאזן הניצחונות/הפסדים ללא בוקר לעונה כולה, לא רק ל-3 המשחקים האחרונים.
    תתבונן בנתוני ה-ON/OFF של בוקר העונה.
    אז התמונה המקבלת שונה ממה שאתה מתאר.
    .
    אתה צודק כאשר אתה כותב שההגנה של הסאנס טובה יותר ללא בוקר.
    אבל ההקפה טובה הרבה פחות,
    ולאייטון, בניגוד גמור למה שכתבת, קשה הרבה יותר כאשר בוקר לא משחק.

    1. גיא היקר לא זה לא מגמתי. לא הכל זה בסטטיסטיקה . הסברתי לך כבר שבפעם הקודמת שבוקר היה פצוע לקח להם הרבה זמן להסתגל לעניין ולכל אחד מהשחקנים להבין את המקום שלו (שחקנים שם הופתעו שפתאום הכדור מגיע אליהם הם שכחו שזה משהו שיכול לקרות. חלקם שכחו שהם שחקני כדורסל שהגיעו איך שהוא ל NBA) .אם אתה זוכר אמרתי לך שהפעם תתכונן לטוב הקבוצה הסתגלה הרבה יותר מהר.וצדקתי. ניצחה 2 מ 3. אבל זה בסדר בוקר יחזור במשק הבא יהיה מצוין והם ינצחו שוב איזה שתי משחקים ואז יחזרו לתהום הנשיה. לדעתי עדיף שהוא יחלים לגמרי.
     בוקר שחקן טוב אבל אין לו הגנה , הוא לא קולע טוב השנה האחוזים שלו ממוצעים לגמרי והוא לא משתף באמת אף אחד במשחק חוץ מוורן. לא סתם וורן בלעדיו בקושי מתפקד אבל הקבוצה מנצחת.
     דרך אגב מזכיר לך שזה בסדר לחשוב אחרת. זו הדעה שלי (יכול להיות שאני טועה אבל אני חושב אחרת ממך) ואתה בתור אוהד סאנס יכול לחשוב אחרת ולחכות לבוקר שיחזור. אני ממש לא מחכה שזה יקרה.

     1. יש דברים שהם בגדר דעה –
      אתה חושב שהסאנס יהיו טובים יותר ללא בוקר, לדוגמה.
      .
      עובדתית, עד כה, הסאנס לא היו טובים יותר ללא בוקר, אבל ההנמקה לטיעון שהם יכולים להיות טובים יותר בלעדיו, הגיונית, ובשום שלב לא שללתי אותה (גם אם דעתי שונה).
      אני אף פעם לא טענתי שזה לא בסדר לחשוב אחרת.
      ההערה שלי נבעה אחרי הצגה של חלק מהנתונים.
      .
      יש דברים, שהם כבר לא בגדר "דעה".
      לדוגמה –
      אתה כותב "הוא לא משתף באמת אף אחד במשחק חוץ מוורן".
      זה פשוט לא נכון.
      אין שחקן בשורות הסאנס לו בוקר מסר יותר אסיסטים מאייטון.
      אין שחקן בשורות הסאנס שמסר לאייטון יותר אסיסטים מבוקר.
      .
      לצורך העניין –
      לג'וש ג'קסון + 2 הרכזים של הסאנס (אוקובו ומלטון) יש ביחד פחות אסיסטים לאייטון מאשר לבוקר,
      וזה למרות שיש להם במצטבר הרבה יותר זמן משחק עם אייטון.

     2. אם אתה רוצה לבדוק באמת תבדוק כמה מסירות בוקר מסר מתחילת השנה לוורן וכמה לאיטון וכמה לג'קסון. אתה תופתע מהפרופורציה אולי נכון יותר מהדיס פרופורציה.
      אני לא מתפלא על זה שלג'קסון יש פחות אסיסטים לאיטון מאשר לבוקר כי ג'קסון הוא כמו רוח על המגרש כשבוקר משחק הכדור פשוט לא מגיע אליו. אז איך הוא ימסור אסיסטים? גם אם תוסיף את אוקובו ומלטון עדין הכדור יותר אצל בוקר. כדי לבדוק את זה באמת צריך לראות זמן משחק נקי של ג'קסון עם איטון פר משחק (כלומר כשבוקר לא על המגרש) ואז לבדוק אסיסטים מסירות וכ'. זה מורכב מידי בשבילי וגם לא בטוח שיתן תמונה מדוייקת.

     3. ג'קסון ובוקר שיחקו העונה ביחד רק 291 דקות.
      באותן דקות בוקר מסר לג'קסון 99 מסירות. 33 מהמסירות הסתיימו בזריקה לסל,
      9 נכנסו.
      .
      באותן דקות ג'קסון מסר לבוקר 97 מסירות. 24 מהן הסתיימו בזריקה לסל, 10 נכנסו.
      .
      לאייטון בוקר מסר 270 מסירות ב-808 דקות,
      לוורן בוקר מסר 327 מסירות ב-752 דקות.
      .
      המתמטיקה היא:
      בקור מסר ל-
      וורן פעם ב-2.29 דקות.
      אייטון פעם ב-2.99 דקות.
      ג'קסון פעם ב-2.93 דקות.
      .
      איטון וג'קסון, הם שיחקו ביחד 510 דקות. וג'קסון מסר לאייטון באותו פרק זמן 111 מסירות.
      זה יוצא מסירה בכל 4.59 דקות.
      אם וורן, ג'קסון שיחק 452 דקות. באותו פרק זמן ג'קסון מסר לוורן מסירה בכל 4.75 דקות.
      .
      תסתכל לרגע על הנתונים, ותשאל את עצמך מה הם מלמדים.
      .
      המסקנות שלי מצפייה במשחקי הסאנס, ומה לעשות, הנתונים מאששים את המסקנות,
      זה שבוקר לא מתייחס לג'קסון כמו "רוח על המגרש".
      הוא מניע את הכדור בדיוק כפי שהשיטה של הסאנס מכתיבה.
      בהתקפת חצי המגרש, הכל מתחיל בחסימה של הגבוה, ובתנועה שלו.
      .
      ג'קסון?
      הוא פשוט לא מנהל משחק. לא היה, ולא יהיה. הוא מצוין בהתקפת המעבר, ומשם מגיעים האסיסטים שלו. בהתקפה העומדת, הוא דומה הרבה יותר לוורן מאשר לבוקר –
      אז הוא הופך לתחנה אחרונה (ולכן מספר המסירות הנמוך לאייטון. בעצם, סיבה זו, והעובדה שלג'קסון, כמו לרוב מי שהם לא רכזים טבעיים, קשה למצוא את שחקני הפנים בלאו פוסט)

     4. מהבוקר אני קורא את הנתונים האלה ומנסה להבין מה הם מלמדים ואני לא מצליח. אני רק מצליח להבין שבעונה של 44 משחקים של 48 דקות למשחק בוקר מסר לג'קסון 2 מסירות למשחק בממוצע .(אני לא מסתכל על מה שג'קסון מוסר לבוקר כי הכדור נמצא כל הזמן אצל בוקר). אדרבא העובדה שמספר המסירות שהם מסרו אחד לשני שווה למרות שהכדור אצל ג'קסון כמעט ולא נמצא מחזקת עוד יותר את הטענה שלי.
      אבל מעבר למספרים היום חמשת האסיסטים של ג'קסון הלכו רק לאיטון כפי שצריך להיות והם היו ברגעים ממש מכריעים בתחילת המחצית השניה היו כמה ובתחילת הרבע האחרון.
      מעבר לכל הדברים האלה היום ג'קסון החליף את בוקר לא רק בעמדה אלא יותר מזה כשחקן שדי מנהל את המשחק. והיה פשוט כייף לראות את הקבוצה הזאת . שיתוף פעולה מלחמה על כל כדור חסימות חטיפות אסיסטים. ראית קבוצה. עזוב את הסטטיסטיקה לרגע גיא. אם יד על הלב לא נהנת לראות היום את הסאנס? בלי הירו בול. בלי אחד שהכל חייב לעבור דרכו.שיתוף פעולה. ג'וש ג'קסון ניהל לדעתי משחק בצורה יותר יפה (כולל מהירות שאני חושב שהוא אחד המהירים בליגה ותנועה בלתי פוסקת בשני הצדדים והמון האסל). הרבה יותר יפה וגם יעיל ממה שבוקר עושה. מה אתה לא מסכים איתי? אתה אוהד הסאנס או אוהד של בוקר? אני נהנתי מכל דקה היום של הסאנס וגם מהנצחון מה שלא קורה כשבוקר משחק. הנה שלושה משחקים בלי בוקר והם נצחו את סקרמנטו ודנבר והפסידו לדאלאס רק בגלל שבאותו משחק פשוט לא הפעילו נכון את איטון.
      זה בחיים לא יקרה אבל הדבר הכי טוב לדעתי שהם יכולים לעשות למען העתיד שלהם זה להעביר את בוקר בטרייד לאיזה קבוצה ולתת לג'קסון את הקבוצה. שוב. אין סיכוי שזה יקרה אבל עם ג'קסון זו קבוצה. אני מאוד מרוצה מהמשחק שלו הוא הולך ומתבגר ונהיה יותר ויותר יעיל. אם בוקר ילמד לשתף איתו פעולה הם יכולים להיות אחלה קבוצה אבל לדעתי זה לא יקרה. אני באמת חושב ומאמין שהוא השחקן הכי טוב וחשוב של פיניקס. בוקר פשוט היה שם לפניו זה הכל. אני משוכנע לגמרי שמעבר לכל הסטטיסטיקות אתה פשוט נהנת היום לראות את הסאנס הקבוצה שאתה אוהד ונהנת מהנצחון והוא הושג על הקבוצה הכי טובה במערב ובלי בוקר. תחשוב על זה.

   2. גם כרמלו לקח קשה הפסדים שהיה צעיר. בוקר מאד חד גוני אין לו כלום חוץ מסקורינג וגם על זה מאמן רפה הבנה כמו קוקושוב לא יודע איך לסדר לו מצבים יותר נוחים הרבה בגלל שאין רכז. הם צריכים מישהו כמו סאטורנסקי סולידי שעושה הגנה סבירה מנהל משחק סביר ולא גונב זריקות לבוקר ואייטון ואוברה.
    בוקר צריך מאמן טוב כמו שכרמלו היה צריך שהיה צעיר. הוא גדל במנטליות של קבוצת אשפה שהוא הנבחר. אני אגב חושב שהוא לגמרי שווה חוזה מקס ושגם כרמלו בשיאו היה שווה פשוט הם שחקנים שצריכים מאמן סמכותי שינחה אותם. לא נראה לי שזה יקרה. אפילו כרמלו הצליח רק עם צונסי.

    לפחות פיניקס מצאו sf בחינם גם משהו.

    1. יכול להיות.
     בכל מקרה עד שלא יגיע רכז אמיתי לקבוצה הזאת הוא זכאי מבחינת הספק מבחינתי.
     כשיהיה רכז טוב יד מצב שדברים ישתנו אני מסכים שזו התקוה העיקרית שיש לסאנס

 126. זיו אסור לכם לשל מול אשפת המזרח היוםמה קרה לכם?

 127. הדרמה המרכזית היא שוב שמעון
  בינתיים עומד על 6 מ-6 מושלם
  עוד 2 משחקים באוויר ונחזיק אצבעות
  יכול להשלים 8 מ-8
  לפספס את כל המשחקים! מדהים
  לנחש 8 משחקים במחזור אחד – ולטעות בכולםםםםםם
  שמעון העם איתך
  דונט קאט דה בולשיט!!!
  יש מי שמבין NBA – ויש שמעון. פרשן מעולם אחר

  1. שמעון בסדר גמור, הוא פשוט לא לוקח בחשבון שהוא מהמר נגד הבית.
   .
   כשמהמרים על משחק NBA דבר ראשון שלוקחים בחשבון הוא מניע.
   רק אח"כ יכולת.

  2. מתי תודה שאתה המעריץ מס 1 שלי. קניתי הרבה נדלן בראש שלך

 128. קבוצות שאי אפשר עבורי לראות יוטה וממפיס צריך סם הרדמה

 129. באגלי מתחיל לנגב

 130. קבוצות שנותנות לי מנוחה מהליגה-
  פיניקס-לא ראיתי אותם חוץ מהמשחקים נגד התאנדר וגם שם זה תוך כדי הכנת אוכל או עשיית עבודה במחשב.
  אורלנדו-אני לא זוכר שצפיתי במשחק שלהם העונה
  קליבלנד-
  יוטה-
  ג"ס-פשוט לא מעניינים אותי.

  1. צריך להעביר את הקינגס יוטה וממפיס למזרח ויהיה לנו אחלה סיבוב 1

 131. אני חייב לתת קצת קרדיט לבילי הנער שהאמין בסרדין פרגוסון ואני חשבתי שזה בזבוז זמן .
  הבחור כבר איזה שבועיים נותן אחלה משחקים,השלשות סופסוף התחילו להיכנס וההגנה שלו היא טובה מאוד.
  חייב להוסיף משקל .
  והמצרי שקיבלנו אותו תמורת שקית צ'יפס מאינג' עושה דברים נהדרים …מקווה שימשיך (נראה עם ביטחון).
  נ.ב-שרודר היה חושך ואפילו גרוע יותר מראס מבחינת אחוזים ב10 משחקים האחרונים וטוב שחזר במשחק הזה.

 132. אני גם ממש לא אוהב את המשחק של יוטה, אבל תראו את מיטשל!
  הילד ממשיך את רצף המשחקים המעולה שלו מהשבוע, קלע עד עכשיו 27 נק' ב50% מהשדה ו40% לשלוש כשהוא מחלק 6 סוכריות ועל הדרך גם נותן 2 בלוקים ולא מעט מהלכים יפיפיים.
  ואני רק אוסיף שאם החברה שם לא היו מחטיאים בלי סוף הוא היה כנראה עם מעל 10 אס'

  1. תראה מי היריבות בשבוע הזה סה הסיבה לעלייה

   1. לא יודע לפי איך חישבו, אבל כפי הנראה היה להם הלוח הכי קשה עד עכשיו.
    ככה שזה הפוך מהטענה שלך.

   2. מסכים שהיריבות לא היו משהו אבל אתה צריך לזכור שחוץ ממנו אין שום שחקן יוצר בקבוצה, שלא לדבר על זה ששני הרכזים של יוטה פצועים.
    אני רואה יחסית הרבה משחקים של יוטה, ובשניה שהוא עובר את קו השלוש יש עליו דאבל טים אם לא טריפל טים במקרים מסויימים.
    קבוצות מעדיפות להשאיר את אוניל, קראודר ופייבורס פנויים על השלוש מאשר לתת לו לחדור

    1. אני יודע שהם מוגבלים אני אומר זאת כל העונה.

 133. לשחקנים רגילים שורקים צעדים בליגה תתפלאו תראו במשחק בין קינגס להורנטס כמה שריקות

 134. זיו אתם סתם הופכים את זה לקשה חבל רק דלא תעשו שטויות

 135. באדי עם דלשה גדולה

 136. ווויייהההאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא
  .
  היה לילה רע, אך בוקר טוב..

 137. קיירי עצבני ,נראה שלמד מחברו הטוב באטלר והגורו שלו מאל-איי

 138. באמצע העונה הלייקרס במאזן 20-23 חיובי ומקום בפלייאוף בלי לברון לסטרצ' ארוך ולפני הטרייד דדליין
  מצבם מצוין מעל ומעבר לציפיות

כתיבת תגובה

סגירת תפריט