I am a great shooter (ק. קוזמה, פאוור פורוורד) – הלייקרס מביסים את הפיסטונס

I am a great shooter (ק. קוזמה, פאוור פורוורד) – הלייקרס מביסים את הפיסטונס

גריפין: מה שמאד שיעשע אותי במהלך התבוסה היום של הפיסטונס ללייקרס, הוא בעיקר עד כמה הפיסטונס משחקים כמו שזכור לי שמשחקים באירופה – לרוחב. השיטה של קייסי עבדה מצוין בשנים הקודמות בכשרון של טורונטו, אבל בדטרויט זה נראה פשוט רע. עומדים להם שלושה או ארבעה שחקנים על קו השלוש ופשוט מתמסרים ביניהם עד שאחד מתפנה מהשלוש. לפעמים איזה רג'י בולוק כזה מחליט לנסות חדירה אחרי שתי מסירות כאלה, ולפעמים בלייק גריפין מנסה ליצור. למעשה, בלייק גריפין הוא השחקן היחיד של דטרויט שיכול, רוצה ומנסה ליצור.. אין ספק שלמרות שדרוזן היה סקנד גארד, ואילו גריפין הוא פאוור פורוורד, קייסי שהוא מאמן נטול דמיון יצירתי של ממש משתמש בהם באופן מאד דומה – קחו את הכדור ותנסו ליצור משהו. למזלו של קייסי, גריפין הוא מוסר בחסד עליון  (6 אסיסטים היום) ותמיד היה כזה, לצערו של קייסי, אין לו את יכולת היצירה לעצמו מכדרור שהיתה לדרוזן, ולצערה של הפיסטונס יש להם רק גריפין אחד והמון בינוניות מסביבו.

אז לא, דטרויט לא נראית טוב בכלל. קבוצה שמסתמכת על שחקן אחד שמסוגל לעשות משהו, ועוד חבר'ה שמתמסרים על קו השלוש, משל היו סקיפר בולוניה גרסת 2004 זה לא טוב. בטח שזה לא טוב ביום בו דראמונד נראה מוגבל לחלוטין, ובטח שזה לא טוב כשאיש סמית' (שכן יודע ליצור לפעמים) פצוע, ובטח ובטח שזה לא נראה טוב כשקוזמה עושה עבודת הגנה מצוינת על גריפין – כזאת שזוכה לשבחים מצוות האימון ומלוק וולטון, וכזאת שמצליחה להגביל את מספר הריבאונדים של בלייק לאפס עגול.

ריבאונד: כן, כן, אפס עגול. קוזמה ומקגי הצליחו להרחיק את גריפין ואת דראמונד מלעשות את רצונם מתחת לקרשים, והצליחו לגרום לקו הפנים של דטרויט, המקום בו לכאורה יש להם יתרון, להיראות פשוט לא טוב. אז כאמור ,בלייק לא לקח אף ריבאונד. מצד שני, דראמונד לקח 17, אבל מצד שלישי דטרויט כולה לקחה 13 ריבאונדים פחות מאשר הלייקרס. ג'בייל מקגי מדבר על כך שהרעיון היה בעיקר להגביל את ריבאונד ההתקפה של דטרויט ולמנוע מהם הזדמנויות שניות, כי אחרי הכל "אי אפשר באמת למנוע מדראמונד לקחת ריבאונד בהגנה. אז דראמונד הוא חיית משחק ואנרגיה אבל בסופו של דבר מאד מוגבל ביכולות שלו, וברגע שמשחק הפנים של דטרויט נוטרל בהצלחה על ידי ההגנה של הלייקרס, באמת שלא היה לדטרויט אף כלי נוסף.

משחק פנים: גבוהים מאז ומתמיד ניזונו מתנועה, ובעוד דטרויט משחקת את משחק הרוחב ה"אירופאי" שלה, הגבוהים של הלייקרס דווקא נהנו מאד, גם מהעובדה שהלייקרס נתנו משחק שכולו שירה בתנועה בהכוונת לונזו בול בעיקר (11 מתוך 30 האסיסטים של הקבוצה היום), וגם מהעובדה שדראמונד הוא שומר בינוני למדי, ואולי בעיקר מהעובדה שלגבוה אחד (מקגי, 10 נק') שלהם יש המון קפיציות ויכולת לשחק בלי הכדור, ולגבוה השני שלהם (זובאק, 11 ו-9 ריבאונדים אבל בעיקר בגארבג' טיים) יש יופי של טכניקה עם הכדור. ג'בייל אהובי בכלל היה אדיר ב-25 הדקות שהוא שיחק, והוכיח שוב שעד היום כל כך הרבה קבוצות פשוט לא השתמשו בו נכון. הווריורס כמובן השתמשו בו נכון מאד, אבל עם דקות מוגבלות מאד, אבל המוסרים האינטליגנטים של הלייקרס יודעים גם להפעיל אותו, כמעט טוב כמו דריימונד גרין וסטף קרי, וגם לעשות את זה במשך 20-30 דקות כל משחק, והתודות כאמור לבול.

 

בול: הבחור מושמץ בהמון מקומות, אני מבין את זה. טכניקת הזריקה שלו זהה לזו של מיידי פטיש באולימפיאדה, והאחוזים שלו הם תמיד אחוזי קוטג', ועם זאת ככל שאני רואה אותו יותר אני חייב להגיד שאני די אוהב אותו. קודם כל, בגלל שהוא באמת מוסר נהדר ואטרקטיבי. כזה שרוצה ומנסה לעשות שואו טיים. אז לפעמים יוצא לו מזה שאקטין א-פול, אבל לפעמים יוצאים לו מזה יצירות מופת, כשלמעשה בכמעט כל משחק שראיתי ממנו, היתה לו לפחות מסירה אחת שהוציאה קריאות התפעלות. כשנותנים לו לנווט, הוא נווט אדיר, ואולי דווקא בגלל שלברון לא שיחק היום, הכדור היה לגמרי בידיים של בול (וקצת אינגרם), והוא עשה עם הכדור ניסים ונפלאות ודחף את המשחק של הלייקרס בדיוק כמו שמשחק צריך להידחף.

אבל לא פחות מכך – האיש הוא שחקן הגנה מעולה. משווים אותו לקיד, והאמת צריכה להיאמר – גם עם 1988 שלשות בקריירה, קיד היה קצת נגר, אז לא נורא אם גם בול ינסר לו ארונות, כל עוד הוא ממשיך למסור ולשמור כמו שמעטים מאד יודעים.

פורוורדים: ללייקרס יש בחור בשם לברון ג'יימס, לא איש צעיר בהכרח אבל יש לא מעטים שאומרים שהוא השחקן מס' 2 בכל הזמנים (וקצת פחות שאומרים שהוא אולי הגדול מכולם), ואין ספק שכשהוא משחק הלייקרס נראים טוב יותר ושהוא לברון (שאגב לא נראה היום בחדר ההלבשה) – ועם זאת, נדמה שמצב הפורוורדים של הלייקרס מעולה גם בלעדיו. היום, כמו לאחרונה, מייקל ביזלי קיבל הזדמנויות נוספות, דווקא ביום ההולדת שלו והוכיח שכשרון תמיד היה לו. אולי הראש לא תמיד שם, אולי הוא קצת חור שחור בהתקפה ובהגנה, אבל יכולת יצירת הנקודות שלו היא מהמשובחות בליגה, והיום עם 19 נקודות ואפילו 4 אסיסטים הוא היה בשיאו.

אבל ברור שהיום הזה היה שייך בעיקר לקוזמה, שאמנם התחיל עם כמה החטאות מסמרות שיער ברבע הראשון, אבל לאט לאט הגיע למוד בו הוא כבר לא יכול להחטיא, וצבר 41 נקודות (שיא קריירה) בקלות כשברבע השני והשלישי הוא פשוט עצום. קוזמה, כמו בול, הוא גם שחקן מאד אינטליגנטי. בעוד בול אוהב את הכדור ומייצר מסירות מדהימות, קוזמה פשוט אמן במשחק ללא הכדור, קליי תומפסון של הפאוור פורוורדים. וככזה, הוא הולך להיות נכס לשנים. יש המון יוצרים טובים מכדרור בליגה, אבל שחקנים שמסוגלים לשחק כמוהו בלי הכדור – זו כבר חיה נדירה הרבה הרבה יותר, וכמוסיפים לכך את העובדה שהוא משתפר לחלוטין בהגנה (ראו, הראיון של לוק למעלה) ויודע לעשות כל מיני דברים כמו הוק-שוטים – נראה לי שקוזמה כאן בשביל להישאר.

אז קוזמה וביזלי זה מאד יפה, אבל אינגרם הרבה פחות. הוא לא ממש מוסר, הוא אנמי לעיתים קרובות מדי בהתקפה וחלש מדי בהגנה ובאופן כללי זה לא זה. יש בלייקרס הרבה שמועות סביב הסיכוי להביא את אנתוני דייויס, ואני אומר יש אנטאצ'בל אחד בלבד – קוזמה. אבל הטאצ'בל המרכזי צריך להיות אינגרם. השאלה היא רק האם הפליקנס יהיו מספיק פראיירים, ואת מי הלייקרס יצטרכו להוסיף כדי להמתיק את הגלולה.

 

ועוד כמה קטנות:

 • יש לי חיבה בלתי מוסברת לשחקנים נטולי צוואר של ממש. אולי בגלל שהם גורמים לי לחשוב שגם אני הייתי יכול להיות שחקן. גריפין אמנם היה הטוב בדטרויט של היום, אבל גאלווי (בכלל, אחד המשתפרים והמפתיעים של השנה) קלע 5 שלשות נפלאות ואיכשהו החזיק את הפיסטונס בתמונת הרבע השלישי
 • קורי גיינס, זוכרים? האיש היה מלך האסיסטים של הליגה הישראלית איזה מיליון פעם במדי מכבי חיפה והפועל אילת. ואני עשיתי את שיעורי הבית שלי וידעתי שהוא יועץ אימון של הפיסטונס. איכשהו איתרתי אותו לשיחה של מספר דקות. לצערי, הוא רצה יותר לדבר על הארץ ועל כך שהוא מת לבקר (יחד עם סם גלפנד, אחראי האנליטיקס של הקבוצה) ופחות על דטרויט. אולי בפעם הבאה.
 • וטפיחה קטנה על שכמי. בשביל להכניס לכאן סרטוני וידאו, אני תחילה שם אותם ביוטיוב – היום, לאחר זמן לא מועט נכנסתי וגיליתי שרוב סרטוני הוידאו שלי זוכים ל 10-100 צפיות. עם יוצא דופן אחד – הראיון היוצא דופן של קוואי לאונרד מלפני חודש. לא פחות מ- 22 אלף צפיות יש לסרטון שלי. ומבחינתי, זה אומר שאני סנסציית רשת (עד שמישהו יוכיח לי אחרת).

לפוסט הזה יש 28 תגובות

 1. מעולה אבי.חושב כמוך כמעט בכל הנקודות. בול אם הוא משחק כמו היום כל הזמן אז זה שהוא נגר מפריע פחות אבל הרבה פעמיים הוא גם מחריב את הטבעת וגם באספקטים האחרים תורם הרבה פחות.
  קוזמה הופך להיות סופרסטאר לכל דבר ועניין ונכון לנקודת זמן הזאת העונה הוא שחקן השנה השנייה שנראה הכי טוב מכולם,אבל עם כל הכבוד לקוזמה ויש המון כבוד כולם על המדף בשביל לקבל את דיוויס.
  סחתיין על הראיון עם קוואי ותתחיל לברר איך מקבלים כסף מיוטוב 🙂

  1. קוזמה סופרסטאר כמו שגון קולינס סופרסטאר וכמו שהארדן שחקן ההתקפה הטוב בהיסטוריה.

   אגב קוזמה וקולינס מאד דומים, קולינס רק יותר פיזי וקולע פחות טוב מבחוץ. קוזמה אולי יהיה אולסטאר יום אחד. קולינס במזרח עם סיכויים יותר גבוהים אבל איש מהם הוא לא סופרסטאר ולא פרנצייז.

   1. אמרתי הופך להיות לא אמרתי שהוא כבר עכשיו סופרסטאר וכן יש לו בהחלט פוטנציאל להיות סופרסטאר בליגה.פרנצייז מסכים איתך אבל כשחקן השני הכי טוב בקבוצה בהחלט בדרך לשם

   2. קוזמה וקולינס שניהם אולסטארים שיכולים להתפתח לסופרסטארים.
    קוזמה יותר סקורר, קולינס יותר אבן פינה מרכזית לקבוצה – כלומר משמעותי יותר – וזה בגלל הריבאונד והמנהיגות שהוא מביא מעבר לקליעה.

 2. הגדרת יפה מאוד את לונזו בול, ובכך סימנת מה בדיוק המקום שלו – פוינט גארד מחליף.
  לעלות עם אנרגיה, הגנה, אולי להלהיב את הקהל והקבוצה באיזו מסירת שואו-טיים, ואולי תצא לו אפילו שלשה (רק שלא ינסה יותר מדי).
  לונזו בול הוא משהו כמו מרכוס סמארט של הלייקרס. לא פוינט פותח בשום פנים ואופן.

 3. סיקור מצוין.
  מסכים עם הכל, מלבד המשפט "אין ספק שכשהוא משחק הלייקרס נראים טוב יותר", כי יש ספק גדול.
  מספיק לעבור על הבלוגים החיים מהעונה ולראות כמה אנשים כותבים בזמן אמת אין הלייקרס נראים טוב יותר הרבה פעמים כשהוא בחוץ, חוזרים מפיגורים או פותחים יתרונות.
  מי שהופך את הקבוצה למחוברת וטובה יותר זה רונדו.
  .
  לגבי דטרויט, אין מילים, רק לרחם.
  קייסי היה המסמר האחרון בארון.
  אבל הגופה כבר שכבה שנים בחדר ההקפאה וחיכתה שיקברו אותה כבר…

  1. נו אשך בלי השיקוץ הלייקרס יורדים ליגה עם רונדו שמונדו.במיוחד במערב של השנה. הם היו אולי קצת יותר טובים מפיניקס. מי הם ניצחו? נמושות ברמה שלהם מאבס ופיסטונס.

   יאללה בלייק לדנבר במקום מיילסאפ

   1. לעולם לא נדע כי השיקוץ תמיד בר-מזל ורונדו תמיד פצוע.

 4. סיקור מצויין. לא יודע כמה מהאשמה היא על קייסי, אם דטרויט צריכה את שחקן כמו איש סמית' כדי להצליח…

 5. האם שווה לפיסטונס להטריד את גריפין?
  אמנם הוא השחקן היחיד ששווה לקנות כרטיס בשבילו אבל כרגע הם לא הולכים לשום מקום ובלייק מבזבז את השנים הטובות האחרונות שלו.
  אני יכול לחשוב על כמה קבוצות שהוא הגרוש שחסר להם ללירה.

  1. בטח שווה תמורת החוזה הנגמר של מיילסאפ מפנים מלא מקום כבר בסיום העונה+איזה שחקן שבא להם מדנבר למעט מורי האריס יוקיץ. איתו דנבר יכולה להיות קטלנית והוא אף ישתדרג בעצמו לדעתי, יקבל בוסט מוטיבציה בקבוצה טובה, זה עולם אחר.

 6. מעניין אם קוזמה ישמור על אותה רמה גם בפליקאנז
  🙂

  1. אפילו ינפח עוד יותר את הסטט שם. שם רק רצים, לא שומרים בכלל, יהיה לו הרבה כוח לסייח.

 7. לונזו היה כל כך טוב אתמול, שזה כמעט מעציב אותי לראות את חוסר היכולת של אנשים כאן להבין את זה כי זה אומר כל כך הרבה לגבי רמת ההבנה בכדורסל שאפשר לקוות למצוא בהופס.

  1. אי אפשר להיות פוינט מוביל בקונטנדרית בלי קליעה טובה כתנאי הכרחי.
   תפתור את זה.

  2. דדי, מציע שתמצא אתר אחר שם הבנת הכדורסל גבוהה יותר

  3. לאבר הגעת גם לפה?

  4. דדי התגעגענו!

 8. מצויין אבי. הדבר הטוב ביותר שקרה ללייקרס היא הפציעה של לברון שנתנה לכמה שחקנים להביע את עצמם, וכשהוא יחזור, הכל כנראה ישתפר. תמונות מצויינות

 9. תודה רבה על סיקור מצויין!

  קוזמה באמת ענק, ראיתי אותו עד עכשיו יותר בתור instant offense , שאולי יותר מתאים לעלות מהספסל , אבל לא.
  הנקודה על התנועה שלו בלי הכדור היא ספוט און.

  רק סיוג אחד,
  להגיד שאינגראם לא מוסר זה פשוט לא נכון, אתמול סיים עם 6 אסיסטים, ובאופן קבוע , בעיקר במתפרצות, מחפש את חברי קבוצתו כל הזמן.
  ראו גם אתמול שקוזמה תפס אש, אז כל הלייקרס חיפשו אותו ופרגנו לו.

  הבעיה מתחילה באימון, משום מה הלייקרס כופים פעמים רבות משחק בידוד לאינגראם, שכרגע הוא עוד לא שם.

  חוץ מזה, בול ואינגראם גיל 21 קוזמה בן 24, ואני ממש לא אומר את זה כדי ללכלך כל קוזמה, אבל צריך לקחת דברים בפרופורציה.

 10. סיקור נהדר. קוזמה עושה אודישן נפלא, מסמן ללייקרס אתם צריכים להשאיר אותי. לדעתי אין סרט שהם מוותרים עליו במיוחד שהוא מרוויח שכר נמוך כי הוא היה בחירה 28.

 11. כתבה מעולה ומאוד מושקעת. קוזמה באמת מצוין, אני מקווה ש לייקרס לא יעשו עליו טרייד ולא משנה בשביל מי (טוב נו, בשביל קוואי או דוראנט כן. אולי גם דיוויס). אינגראם זו לא אותה רמה. את לונזו אני עדיין לא מבין לגמרי

 12. תודה אבי יופי של פוסט. צריכים להיפגש מתישהו. אל איי גדולה אבל לא עד כדי כך. אני במלרוז פעמיים בשבוע. מעניין לדעת: האם העובדה שלברון פצוע מקלה על קבלת אקרדיטציה בימים טרופים אלה?

  1. בכיף, הייתי מאד שמח. איפה אתה בדרך כלל?
   אני גר בווסטווד ועובד בוודלנד הילס (נגד התנועה 🙂
   תגיד לי מתי.

  2. ולגבי האקרידטציה, האמת היא שנדמה לי שפשוט ההתלהבות של תחילת העונה קצת נגמרה. נדמה לי שכרגע קל יותר מאשר בתחילת העונה.

 13. סופרסטאר, סחטיין על הווידאו עם קוואי. שאלת אותו חלק מהשאלות? מי שאל את השאלה על כריסטמס?

  1. תודה.
   אבל לא, לא שאלתי את השאלות. השאלה על כריסטמס הגיעה מכתב אסיאתי כלשהו.

 14. יופי של פוסט.
  לא מצליח להבין את הלייקרס. הם במרחק אול סטאר בחוזה מקס. אחד מלהיות קונטדרים. למה לחפש גבוה כשעמדות 4 ו5 מאוישות מצויין (אפילו בלי אינגרם. הלייקרס צריכים שחקן בעמדה 2 שיכול לשחק גם 1, בהנחה שגרף ההתקדמות של לונזו ימשיך.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט