שתי הקבוצות הטובות בליגה נפגשות במוצ"ש הלוהט / יאיר זעפרני

 

ערב מרתק של משחקים צפוי לנו הלילה בליגה הטובה בעולם כשבמוקד שתי הקבוצות הטובות במזרח נפגשות לטנגו, ג'יימס הארדן הלוהט מתארח אצל דמיאן לילארד, האלופה פוגשת את סקרמנטו ושני דרבים של אחים ספרדים (שלא נאמר ספרדי כפול) מחכים לנו גם כן. מקווה שכולנו נהנה!

המשחק המרכזי

3:30: מילווקי באקס (10-27) – טורונטו ראפטורס (12-28)

(משחק שלישי מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-2 לבאקס)

מיכאל לוטיטו היה איש בידור  צרפתי שנולד בשנת 1950 ועשה לעצמו שם בין השנים 1966 ל-1997. את מירב פרסומו עשה לוטיטו בשל העובדה שהייתה לו קיבה חזקה, פשוטו כמשמעו. לוטיטו, שכונה בצרפתית 'מונסייה מנגטו' (בעברית 'אדון אוכל-כל) הופיע מול קהל ובמהלך הופעותיו אכל כל מה שנקרא בדרכו.

לוטיטו נולד, כך על-פי הערכת הרופאים עם קיבה מפלדה. טוב לא ממש, מפלדה, אבל אחת חזקה במיוחד עם מיצי קיבה המסוגלים לפרק מתכות בצורה נוחה. להפרעת האכילה ממנה סבל קוראים 'פיקה' והיא קרויה על שמה הלטיני של ציפור העקעק, שגם היא, כך אומרים יכולה לאכול כל-דבר. את התגלית המרעישה הוא גילה בגיל 7 וכשהגיע לגיל העשרה החליט להפוך את היכולת הזו לפרנסה. הוא הופיע בפני קהל כשהוא אוכל מכל הבא ליד ובמסגרת הופעותיו שנפרשו מעל פני למעלה משלושה עשורים הוא נצפה אוכל בין היתר 18 זוגות אופניים, 15 עגלות קניות, 7 טלוויזיות, 6 נברשות ו-2 מיטות. לשיאו התהילה שלו הוא הגיע כשבין 1978 ל-1980 אכל, טיפין טיפין, בהופעותיו מטוס ססנה 150 שלם.

מעניין לציין שלא את הכל אכל לוטיטו. למשל, הוא התקשה לעכל בננות, שלטענתו הרסו לו את המערכת העיכול… אחרי שנים של הופעות מול קהל פרש לוטיטו בסוף המאה הקודמת מלעסוק באכילת כל מול קהל ובשנת 2007 נפטר, ולמרות הבדיחות הפוטנציאליות הרבות, למותו בגיל 57 לא היה קשר לשום דבר שהוא אכל קודם לכן….

לוטיטו אכל ועיכל המון דברים משונים בימי חייו. אבל מעניין היה לדעת אם אפילו לוטיטו המנוח היה מסוגל לעכל את העבודה שמילווקי באקס וטורונטו ראפטורס שייפגשו הערב בפיסרב פורום הן הקבוצות הכי טובות בליגה כיום (והשלישית היא דנבר!). כששובצו המשחקים בתחילת העונה בלוח הזמנים, היה ברור שאפשר לשים את הצבאים והלטאות במוצאי שבת, יום משמים בדרך כלל, אצל יאיר זעפרני. אף אחד לא תיאר לעצמו שזה הולך להיות אחד מהמשחקים המעניינים העונה.

מילווקי באקס המארחת, מגיעה אל ההתמודדות הזו בכושר מצוין ואחרי שבשבועות האחרונים השלימה את ההשתלטות על הליגה, עקפה את היריבה שלה הערב בטבלה ועם תשעה ניצחונות בעשרת המשחקים האחרונים שלה היא בכושר שיא. לא, לא, כושר שיא העונה אלא כושר שיא מאז שנות ה-70'… הם מובילים את הליגה בנט רייטינג, מדד SRS ואחוזים אפקטיביים מהשדה, הם מגנים מצוין, משחקים התקפה יעילה ויש להם את יאניס אנקדטומבו, אולי השחקן הכי טוב העונה בליגה (ג'יימס הארדן יטען מאוחר יותר בהמשך הטור). זו עונת שיא של מילווקי, עונה שיכולה עוד להגיע לגבהים רמים כמו שהיא לא הכירה הרבה זמן ואחרי שאתמול ניצחה את אטלנטה ונתנה לשחקני החמישייה לנוח דקות ארוכות על הספסל, הערב היא רוצה להביא את העונה לעוד נקודת רום.

מהצד השני, הראפטורס שהיו במקום של מילווקי לפני שבועיים וחצי בערך, חווים נסיגה. הקבוצה של ניק נרס עומדת על מאזן 5-5 מאז אמצע דצמבר כאשר במשחק האחרון היא ראתה איך שחקנה לשעבר דמאר דרוזן נוקם בה עם טריפל דאבל ראשון בקריירה שלו. הראפטורס חסרים מאוד את קייל לאורי, שלא שיחק בתשעה מעשרת המשחקים האחרונים ומשמש כברומטר של הקבוצה. הפציעה שלו בגב משפיעה על הקבוצה ולמרות הנוכחות של קוואי באזור, עדיין טורונטו זקוקה לרכז הוותיק מאוד, כשבלעדיו הם מקבוצות האסיסטים הגרועות בליגה. גם היכולת של הראפטורס מחוץ לקשת במשחק אצל האקסית של לאונרד הייתה חלשה ועם 6/30 מ-3 הם רשמו הפסד נוסף ביום קליעה גרוע, כאשר המאזן שלהם עומד על 2-16 כשהם קולעים 35% ומעלה מחוץ לקשת לעומת 10-12 במקרים שהם קולעים פחות.

מילווקי מגיעה למשחק ללא ארסן איליאסובה ואחרי שניצחה את טורונטו פעמיים העונה בצורה משכנעת. טורונטו מגיעה ללא יונאס ולנצ'יונאס כשגם לאורי כנראה ייעדר. איתו או בלעדיו אני הולך על הקבוצה של מייק בודנהולצר שנראה שהכינה את עצמה להתמודדות היטב. מילווקי.

שווה להציץ

2:30: פילדלפיה 76' (14-25) – דאלאס מאבריקס (20-18)

מדינת זימבבואה הנמצאת בחלקה הדרומי של יבשת אפריקה, סבלה במיליניום הנוכחי מאחד המשברים הכלכליים הגדולים ביותר של מדינה כלשהי בעולם. במסגרת המשבר הכלכלי, שנולד לא מעט בעקבות השחיתות של הנשיא הדיקטטור לשעבר רוברט מוגאבה, הגיעה זימבבואה למציאות בה  ערכו של המטבע המקומי (דולר זימבבואי) היה כה נמוך עד שהממשל המקומי הדפיס שטר של מאה מיליארד דולר זימבבואי והוא היה שווה בערכו לדולר אמריקאי אחד…

הקושי הכלכלי במדינה, הרודנות של הנשיא מוגאבה והעובדה שכשאר מדינות אפריקה היא סבלה מתוחלת חיים נמוכה רבה והתפרצות של נגיף הHIV  גרמה לכך שרבים מהמשכילים שבאוכלוסיית המדינה עזבו אותה והשאירו את המדינה השסועה ללא מענה במקצועות רבים שדורשים השכלה. אחד מהתחומים בהם היו חסרים בעלי מקצוע היו תחומי בריאות הנפש.  בזימבבואה כולה נמצאו בעשור הקודם 12 פסיכיאטרים מוסמכים ואלה התקשו לטפל באוכלוסיית המדינה שמנתה כ-13 מיליון איש… יתרה מכך, ע"פ מחקרים שנערכו בעשור הקודם 1 מתוך 4 אנשים במדינה סבל מדיכאון, מילה שבשפה המקומית אפילו אין לה מקבילה (הביטוי בשפת ה'שונה' המקומית לדיכאון הוא בתרגום מילולי 'יותר מדי עצב').

הדוקטור דיקסון צ'יבאנדה, פסיכיאטר מקומי, החליט יחד עם עמיתיו הבודדים למקצוע המבוקש בזימבבואה לקחת את העניינים לידיים. צ'יבאנדה, שהזדעזע בשל מטופלת שלו שהתאבדה לאחרשלא היה ביכולתה לשלם 15 דולרים לאוטובוס שיביא אותה אליו, מצא פתרון יצירתי למצב – 'תרופת סבתא'.

צ'יבאנדה הגיע למסקנה שאחד המשאבים שלא חסרים בזימבבואה הוא 'סבתות', נשים מבוגרות וחכמות בעלות ניסיון חיים וזמן. הוא החליט להקים כוח מיוחד של סבתות, אשר אותן אימן בכלים הבסיסיים של הבעת אמפתיה, יכולת שיקוף ושיחה ומספר רעיונות מתחום הפסיכולוגיה ואלו החלו 'מקבלות קהל' על ספסלי עץ שפוזרו ברחבי הערים השונות במדינה וכונו 'ספסלי הידידות'.

התכנית צמחה במהירות ועד מהרה כוח של 400 סבתות ברחבי המדינה טיפל בלמעלה מ-30,000 מטופלים (בחינם, במידה ותהיתם). ההכלה של הסבתות הוכיחה את עצמה – מחקרים שפורסמו הראו שהעזרה שהן נתנו ללקוחותיהן, הייתה טובה ומועילה, כמות ההתאבדויות ירדה ולקוחות רבים העידו על הקלה ויציאה מהדיכאון.

התכנית הועתקה בהצלחה למדינות נוספות ברחבי אפריקה והעולם ומשימתו של צ'יבאנדה, היא להקים 'כוח סבתות עולמי'. שיסייע בהתגברות על דיכאון בעולם כולו.

מה שגילה צ'יבאנדה על יתרונות 'חכמת החיים' הודגש כבר מזמן בביטוי 'אין חכם כבעל ניסיון'. ואת התורה הזו, אני סבור יש להעתיק גם בדאלאס, טקסס לקבוצת הכדורסל המקומית. המאבריקס, נמצאים באחת מעונות הבנייה המעניינות ביותר שלהם. סביב הרוקי המבטיח לוקה דונצ'יץ' נבנית קבוצה מרתקת שכבר השנה מצליחה הרבה יותר ממה שציפינו.

ועם זאת למאבריקס, למרות מאזן המתקרב לחצוי, יש בעיה אחת קשה: הם לא מצליחים לנצח מחוץ לביתם. 17-3 זה המאזן של דאלאס במשחקים מחוץ לאמריקן אירליינס ארינה בטקסס ועם מאזן כזה, כולנו יודעים – קשה ללכת למכולת. הבעיה המנטאלית של הקבוצה במשחקים מחוץ לסביבה המוכרת נמצאת בעוכרי הקבוצה שרוצה להגיע לפליאוף במערב הפרוע.

אז מה עושים? נדמה לי שהפתרון מזימבבואה יכול להועיל גם כאן. גם לדאלאס יש ספסל ועל הספסל הזה יושב אחד מהזקנים המכובדים של שבט ה-NBA, דירק נוביצקי. הגרמני האגדי חזר לשחק כדורסל לא מזמן, אלא שבעשרת משחקיו הוא רחוק מאוד מלתת מה שהורגלנו אליו (או אפילו מה שהוא נתן בעונה שעברה) וממוצעיו עומדים כרגע על 4.1 נקודות לערב ב39.8% אחוזים אפקטיביים. המשחק האחרון שלו בבוסטון, במסגרתו קלע (או בעצם 'זרק') 0/10 מהשדה ב-16 דקות כבר היה נקודת שפל לגרמני שקצת מבייש את נעוריו.

אז מה עושים? חונכים. אולי זה הזמן לתת לנוביצקי יותר מקום בצוות המקצועי ובמנטורינג לרוקי האירופאי החביב בשביל שזה יוכל ללמוד ממנו, בין היתר, איך להוביל את הקבוצה לניצחונות חוץ. נדמה שבמצבו של נוביצקי, זה יהיה פתרון טוב יותר מאשר לתת לו לשוטט על הפרקט. הגיע הזמן של 'ספסל הידידות' של דאלאס.

אחרי שהשבוע קטעה רצף של תשעה הפסדי חוץ רצופים עם התפוצצות בשארלוט 84:122 וחזרה לסורה אצל הסלטיקס אמש עם תבוסה 114:93, מגיעה הערב דאלאס לעיר אחוות האחים שם היא תפגוש את הקבוצה הביתית הטובה בליגה, פילדלפיה 76'. הסיקסרס חוזרים הביתה אחרי חמישה משחקי חוץ רצופים (מאזן 2-3) וירצו לנצל את העובדה לרשום ניצחון נוסף החיוני לקרבות המיקום בצמרת המזרח. פילי סבלה השבוע מפציעות של כמה מהשחקנים החשובים בסגל שלה – דוגמת ג'ימי באטלר (ששמועות על פציעה בקרום החשק ובתעלת האגו שלו, נפוצו ביתר שאת לאחרונה) ו-ו-ו-ווילסון צ'אנדלר (שניהם בספק גם הערב) אבל כל עוד ג'ואל אמביד נראה (42 נקודות בניצחון על פיניקס) אין לסיקסרס על מה להתלונן.

כשהיא ביתית ורעננה מול דאלאס העייפה מחוץ לביתה, קשה לי לראות את פילדלפיה מפסידה הערב בקרב בין שתיים מקבוצות העתיד של הליגה (סדרת גמר בעוד שנתיים?) ולכן נהמר עליה. פילדלפיה.

3:30: סן אנטוניו ספרס (17-22) – ממפיס גריזליס (20-18)

(משחק שני מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-1 לגריזליס)

בימינו אנו ארצות הברית ובריטניה שותפות שניהם למאמצים בינלאומיים וחולקות אינטרסים משותפים במקומות שונים בעולם, תוך שותפות ותיאום מוחלט. אלא שלא זה היה המצב לפני כ-200 שנה כאשר שתי המעצמות, זו הוותיקה וזו המתהווה, היו יריבות ונלחמו אחת בשנייה פעמים רבות. לאחר מלחמת העצמאות האמריקאית ב-1776, זו שבעקבותיה השיג העם האמריקאי את עצמאותו ממדינת האם הלא-אהודה, עלו ארצות הברית ובריטניה על מסלול התנגשות שהוביל למספר רב של עימותים. העימות הגדולה ביותר כנראה מכל אלו הייתה מלחמת 1812, מלחמה שאמנם קרויה על שם השנה בה היא פרצה אבל נמשכה למעלה משלוש שנים ובמסגרתה הגנה בריטניה על מושבותיה בקנדה ואף ניסתה בשלב מאוחר יותר לתקוף נמלים וערים בארצות הברית ובכלל וושינגטון די.סי שנשרפה קליל, ניו יורק ובולטימור.

אחד הקרבות הידועים במלחמה ההיא היה קרב ניו אורלינס, קרב שנמשך חודשים ארוכים על השליטה במושבה הצרפתית לשעבר. ב-15 בינואר 1815 תקפו חיילים בריטים, 8,000 במספר, את העיר הדרומית וכוח בראשות אנדרו ג'קסון, לימים נשיא ארצות הברית, עצר אותם וגרם לכ-2,000 נפגעים בריטים אל מול פחות מ-100 פצועים אמריקאים, דבר שהיווה את אחד מהניצחונות המרשימים שהיו לארצות הברית במלחמה.

אלא שלא עברו כמה ימים והתברר שלניצחון לא הייתה שום משמעות והאבדות שנגרמו לשני הצדדים בקרב היו לחינם. מדוע? הסיבה לכך הייתה פשוטה – כחודש לפני הקרב ההוא, ב-24 בדצמבר 1814, ערב חג המולד, נחתם בגנט שבבלגיה הסכם שלום בין בריטניה לארצות הברית. אלא שבשל אמצעי התקשורת הדלים של התקופה ההיא, הבשורה הגיעה אל ניו אורלינס חודש וחצי מאוחר מדי… קרב ניו אורלינס, למרות שהיה בלתי נחוץ בעליל, נכנס לספרי ההיסטוריה.

לא רחוק מניו אורלינס, בסן אנטוניו טקסס, ייפגשו הלילה שתי קבוצות NBA שכנראה גם הן לא קיבלו עדיין את הבשורה על סיום עידן הכדורסל אותו הן משחקות. אלא שבעוד המארחת סן אנטוניו, מפיקה את המיטב מן הכדורסל אותו היא משחקת ולאחרונה הופכת להיות אחד הכוחות המשמעותיים בליגה, התקפית והגנתית, ממפיס והכדורסל הקשוח שלה, מתקשה ומתדרדרת במורד הטבלה וכבר מוצאת את עצמה מחוץ לתמונת הפליאוף, אליה, יש לנחש, היא כנראה לא תשוב עוד.

נתחיל מהמארחת. אחרי פתיחת עונה חלשה, הספרס נמצאים כיום בשיאם. זה לא רק האופנסיב רייטינג, שעם חזרתו לכושר של למרקוס אולדריג' נכנס לבין חמשת הקבוצות הטובות בליגה התקפית, זה לא רק הדיפנסיב רייטינג שעלה מהמקום הלפני אחרון בליגה למקום ה-19, זה גם העובדה שהספרס היו הקבוצה הכי טובה ב-NBA מבחינת נט רייטינג בחודש דצמבר והמאזן הלא רע שלהם שעמד על 5-11 בחודש הקודם, אפילו קצת עושה להם עוול.

ובינתיים הגיע ינואר, והספרס המשיכו במנהגם עם ניצחון מרשים על טורונטו והטריפל דאבל הראשון בקריירה של דמאר דרוזן על חשבון קוואי לאונרד שזכה לשריקות בוז בכל עת שנגע בכדור. הספרס רשמו בכך ניצחון שישי בשמונת המשחקים האחרונים ומהמקום השישי בטבלת המערב, בכושר הנוכחי, עונה מספר 22 ברצף בפליאוף, השווה למקום הראשון בכל הזמנים, נראית כמו מציאות מוגמרת.

חניכיו של גרג פופוביץ' ירצו להמשיך את המומנטום הנהדר מול קבוצה שעשתה להם לא מעט צרות בעשור האחרון, ממפיס גריזליס. הדובים, גם הם משחקים כדורסל ארכאי למדי, אבל במקרה שלהם עושה רושם שהגרייט אנד גרינד כבר לא עובד יותר, בטח כאשר מארק גאסול סוחב פציעה ומתקשה התקפית. ההגנה של הדובים עוד עובדת פחות או יותר אבל כל עוד ההתקפה תמשיך להיות מהחלשות בליגה והגעה ל-100 נקודות תהיה משימה קשה (מקום 26 באופנסיב רייטינג), לממפיס אין תוחלת. אז אמנם עמרי כספי, ניסה להתאים את עצמו לקבוצה כשגילה קשיחות בריב המתוקשר שלו עם גארט טמפל אבל מה שבאמת ממפיס צריכה ממנו זה את היכולת לקלוע שלשות מהפינה, תחום שבו ממפיס מדורגת אחרונה בליגה עם 35% אחוזים בלבד.

ממפיס הפסידה 9 מתוך 11 המשחקים האחרונים שלה, כולל את כל ארבעת המשחקים שלה בשבוע האחרון (שלושה מהם בבית) כשאפילו דטרויט וברוקלין מנצחות אותה בביתה. היא הנחיתה את ג'סטין הולדיי משיקגו בתקווה לשפר את הקליעה שלה מבחוץ אבל כשזה השם שאמור להושיע את הקבוצה, סימן שמצבה לא משהו… אולי פשוט כדאי לשחרר את כספי, כי אם יש משהו בטוח זה שאיתו אי אפשר להגיע לפליאוף….

הלילה, המומנטום, החיובי והשלילי, של המארחת והאורחת בהתאמה, אמור להימשך. ואין לי אלא לנחש שבדברי הפוטנציאלי של האחים גאסול (פאו חזר השבוע אבל לא שותף בניצחון על טורונטו) תנצח הקבוצה של האח הוותיק. סן אנטוניו.

 5:00: פורטלנד טרייל בלייזרס (17-22) – יוסטון רוקטס (15-22)

(מפגש שלישי ואחרון בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 1-1)

תאי אנגוק, חקלאי ויטנאמי חביב, החליט לנצל את שעות השמש החמות באמצע יום העבודה במהלך שנת 1973, אז הוא עשה את מה שרבים מהחקלאים הויטנאמים עושים ותפס נמנום בצל. מה שלא ידע אנגוק, כיום בן 77, הוא שזו תהיה הפעם האחרונה בה הוא ישן עד עצם היום הזה…

אנגוק, חלה באותה שנה בקדחת מוזרה שתקפה אותו והיא, כך טוענים הרופאים שלו, גרמה לכך שהוא לא יוכל לישון שוב. למרות, העובדה המוזרה והמחקרים הרבים שעוסקים בחשיבות השינה בתפקוד גוף האדם והמוח שלנו, נראה שאנגוק לא סבל מפגיעה משמעותית בתפקוד שלו לאור נדודי השינה המרובים, זולת פגיעה קלה בתפקוד הכבד. חבריו וקרוביו אף העידו עליו שהוא המשיך לבצע את עבדותו החקלאית, שכללה סחיבה מרובה של תבואה במשקל של עד 50 קילו, נאמנה. רופא ויטנאמי מומחה מקרובי משפחתו, שמלווה את אונגוק טוען שהסיבה שאונגוק ממשיך לתפקד היא שהמוח שלו ישן בשעות הלילה אבל אונגוק לא שם לב לכך. כך או כך, איש לא ראה אותו ישן מזה למעלה מ-45 שנה, ואף תרופה מסורתית או מוכרת, לא סייעה בידו לעצום עיניים.

בין אם הסיפור על תאי אנגוק אמיתי או שמדובר בבדיה שהפילה בפח כלי תקשורת וחובבי ביזאר רבים בעולם, דבר אחד בטוח – יש רק מישהו אחד שיכול להתחרות בו בגזרת ה-לא לנוח אף פעם וקוראים לו ג'יימס הארדן. הכוכב המזוקן של יוסטון רוקטס נמצא בימים אלו ב'שוונג של חייו'. הוא מחזיק ברצף של 9 משחקים עם 35 נקודות ומעלה, או אם תרצו 11 משחקים עם מעל ל-32 נקודות. הוא מוליך את הליגה בנקודות למשחק (33.6) ורצף עשרת המשחקים שלו מה-13 בדצמבר עד ה-30 בו, במהלכו קלע 408 נקודות היה הכי הרבה ששחקן קלע במניין משחקים בתולדות הליגה במידה ולא קוראים לו ווילט צ'מברליין.

ואם כל זה לא מספיק, וזה בהחלט הספיק ליוסטון ל-11 ניצחונות ב-12 המשחקים האחרונים, אז הגיע יום חמישי האחרון במהלכו רשם הארדן טריפל דאבל (44 נק', 15 אס', 10 ריב') ואף קלע את סל הניצחון המרשים של יוסטון מול גולדן סטייט עם שלשה על הפרצופים של קליי ת'ומפסון ודריימונד גרין. אם אין אני לי, מי לי? זה המוטו החדש של הרב הארדן.

וכך עם חמישייה שכוללת שמות כמו אוסטין ריברס ודניאל האוס, יוסטון פשוט נראית נהדר בזמן האחרון כשהשיטה במסגרתה הארדן מנצח על התזמורת ועושה כל מה שהוא רוצה בדרך לתואר MVP שני, עובדת ומקפיצה את יוסטון למקום הרביעי המערב, מרחק 3.5 משחקים מצמרת הטבלה המערבית. מי שזוכר את פתיחת העונה העגומה או את כריס פול – שיקום.

הערב תתארח  יוסטון הארדן אצל קבוצה נוספת שיש לה היסטוריה של דם רע איתה, פורטלנד טרייל בלייזרס. פורטלנד התחילה את העונה הנוכחית די טוב וכבר עמדה על מאזן של 5-12 כחודש אחרי פתיחת העונה אלא שמאז היא במאזן שלילי, כזה שהולך ונהיה גרוע יותר ככל שהחודשים נוקפים וכאשר הנט רייטינג שלה מצביע על מקום טוב באמצע הליגה והדיפנסיב רייטינג (15 בליגה) והאופנסיב רייטינג (14 בליגה) מדרגים אותה בהתאם, נראה שהקריסה מטה היא רק עניין של זמן.

פורטלנד אמנם ניצחה 7 מתוך 11 המשחקים האחרונים שלה אבל גם נהנתה מלא מעט משחקי בית ושלושה ניצחונות בהארכה, כך שאני לא הייתי מבסוט כל-כך אם הייתי אוהד שלהם. לפחות, אוהדי החליפות יכולו להתנחם בסטטיסטיקה המיותרת של השבוע לפי יוסוף נורוקיץ' הפך להיות השחקן הבוסני הראשון בהיסטוריה של ה-NBA להשיג גם משחק של 20-20 בנקודות וריבאונד לצד מעל 5 בקטגוריות של אסיסטים – חטיפות וחסימות (הנתונים המלאים: 24 נק', 23 ריב', 7 אס', 5 חט' ו-5 בלוקים בניצחון הבלייזרס על הקינגס בהארכה). טוב, נו, הוא לא רק היה השחקן הבוסני הראשון לעשות זאת, הוא גם השחקן הראשון אי-פעם לעשות זאת… ועדיין מדובר בסטטיסטיקה שלא מוסיפה כלום מלבד אנקדוטה.

היום פורטלנד, שהפסידה אמש לאוקלהומה סיטי ת'אנדר במשחק צמוד (אלא מה…) תנסה להימנע מלהפסיד שני משחקים ביתיים ברצף ואילו ג'יימס הארדן מהצד השני ינסה לרשום משחק שישי רצוף עם 40 נקודות ומעלה, שלב בו נעצרו קובי בראיינט, אלן אייברסון ומייקל ג'ורדן ב-50 השנים האחרונות. בתנאים האלו נוכל לראות WIN-WIN אבל על המגרש תהיה רק קבוצה אחת שתנצח ואנוכי מהמר שזו תהיה דווקא הקבוצה הביתית. כריס פול ואריק גורדון ייעדרו אצל יוסטון, איש לא ייעדר אצל הבלייזרס. פורטלנד.

5:00: סקרמנטו קינגס (19-19) – גולדן סטייט ווריירס (14-25)

(משחק שני מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-2 לווריירס)

לפני יותר מעשור, פגשתי במסגרת עבודתי, אדם אחד, נשאיר אותו אנונימי לצורך הטור הזה, שביקש לספר לי סיפור מופלא. "אתה לא תאמין" הוא סיפר לי בהשתאות "יש משפחה אחת בעיר טבריה שהלכה להתפלל בערב שבת בבית הכנסת והשאירה את הבית עם נרות השבת דולקים. לצערם בזמן שהם היו בתפילה, נכנס, כנראה, חתול הביתה, הפיל את אחד הנרות הדולקים וכל הבית שלהם נשרף כמעט כליל". לא ממש הבנתי מה הוא כל-כך מתרגש אלא שהוא המשיך "אבל כאן מגיע הנס הגדול!" סיפר לי באקסטזה. "היה רק דבר אחד שניצל מהשריפה הגדולה – ספר התהילים שלהם!!".  ציניקן שכמוני הסתכלתי בעיניו ואמרתי בפשטות – "זה נס?! אם רק ספר התהילים היה נשרף וכל הבית היה ניצל, זה היה נס! במקרה הנוכחי זה פשוט חוסר מזל משווע".

ואכן לפעמים, כך חושב אני בכל אופן, אנחנו טועים בהבנה מהו מזל ומהו חוסר מזל. אם למשל נשמע על מישהו שהיה בתאונת דרכים ובזמן שהרכב שלו נהרס לחלוטין הוא יצא ללא פגע, ישר נגיב ב'איזה מזל'. אלא שהמציאות היא אולי הפוכה לחלוטין – להיקלע לתאונת דרכים, עם פגיעה או בלעדיה, זה חוסר מזל. רכב שלם ונסיעה שקטה הביתה מהווים הרבה פחות נאחס ממקרה כזה.

הרהרתי בעניינים הללו במסגרת המחשבות שלי השבוע על סקרמנטו קינגס. קבוצה מבירת קליפורניה החליטה השנה לחרוג ממנהגה ולהמשיך לשחק כדורסל טוב גם אל תוך אמצע העונה. אלא שכך מסתבר, כך הפעם, ממש כמו ב-12 העונות הקודמות, המאזן של הקינגס לא מספיק כנראה לפליאוף, שכן העונה, מכל העונות, המערב צפוף מתמיד וסקרמנטו מפגרת במשחק וחצי אחרי הלייקרס שבמקום השמיני.

אם בסוף העונה המצב יישאר על כנו – האם זו תיחשב עונה טובה של הקינגס? או שמא מדובר בחוסר מזל משווע, שלא נאמר בהתעללות אדירה מצד אלילת המזל שמלמדת את המלכים מקליפורניה עוד שיעור באומללות החיים? זו השאלה הפילוסופית העומדת בבסיס העונה של הקבוצה של דייב ייגר. כשאתה מחורבן – אז לפחות אתה לא מצפה לכלום, כשאתה טוב – אתה מצפה להצליח וכישלון בכך, הוא מתסכל לפעמים עוד יותר. תומאס ג'פרסון ירום הודו, אמר פעם "ככל שאני עובד קשה יותר, יש לי יותר ויותר מזל", אלא שבמקרה של הקינגס, הם כאלה חסרי מזל שאפילו הנוסחה הזו לא עובדת להם…

עד שנפתור את השאלה הרת הגורל הזו תארח הערב סקרמנטו את הקבוצה עם הכי הרבה מזל עלי אדמות, גולדן סטייט ווריירס. הלוחמים מקליפורניה ממשיכים לדשדש וגם את השבוע הנוכחי לא הצליחו לסיים ללא הפסדים (מאזן 1-2 סולידי יחסית) אבל זה לא מונע מהם להמשיך לשייט בצמרת המערב בדרך לפליאוף, בו, יש להאמין שהם יעלו הילוך. הסיפור המרכזי של גולדן סטייט בימים אלו הוא העיסוק באחוזים של קליי ת'ומפסון שצנחו השנה ב7% אחוזים אפקטיביים (ן34.9% במקום 44% אחוז בשנה שעברה מחוץ לקשת) אלא שגם כאן אי אפשר שלא לחשוב שהדברים יסתדרו וקליי ימצא את המו-ג'ו שלו בדיוק כשהוא יזדקק לו. בינתיים הכלבים ממשיכים לנבוח והשיירה ממשיכה לעבור ולרמות ההפסד ליוסטון בחמישי האחרון, בגולדן סטייט העניינים ממשיכים להתנהל על מי מנוחות.

ששת המשחקים האחרונים בין שתי הקבוצות היו מרתקים. גולדן סטייט ניצחה 15 מ-16 משחקים מול הקינגס בין 2014 לתחילת העונה הקודמת אבל בשנה שעברה הם כבר חלקו את הניצחונות ביניהן שווה בשווה והשנה למרות שסקרמנטו הפסידה פעמיים, מדובר היה במשחקים צמודים מאוד כשבראשון האלופה שודדת את הקינגס עם 116:117 אחרי קאמבק אדיר ברבע האחרון.

הקינגס מגיעים למשחק עם 4 הפסדים מתוך 5 המשחקים האחרונים ובהם שלושה הפסדים רצופים והם ינסו להיגמל משני המנהגים המגונים שלהם מהעת האחרונה – להפסיד משחקים צמודים, ולתת ליריבה מקדמה גדולה מדי, אותה היא לא מצליחה לסגור רבע הרביעי.

הקינגס יחסרו, כנראה, את מרוויין באגלי הפצוע בברכו ואילו בגולדן סטייט עוד לא הגיעה העת לחזרתו של דמרקוס קאזינס. איתם או בלעדיהם אנחנו צפויים למשחק מעניין ומלא באמוציות בו הקבוצה הביתית תנסה להימנע מירידה למאזן שלילי לראשונה מאז השבוע הראשון של העונה. אני אהמר שזה לא יקרה הערב. סקרמנטו.

תמשיכו לישון

00:00: דנבר נאגטס (11-25) – שארלוט הורנטס (19-18)

(מפגש שני ואחרון בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-1 להורנטס)

הדרבי הגדול של האחים הרננגומז יפגיש את הקבוצה הביתית הטובה במערב עם אחת הקבוצות החלשות מחוץ לביתן במזרח. המארחת שממשיכה להוביל את טבלת המערב, הולכת ונהיית בריאה יותר מיום ליום. פול מילסאפ וגארי האריס כבר בריאים, וויל בארטון מתקרב לכך ועם רצף של ארבעה ניצחונות ושמונה סה"כ בעשרת המשחקים האחרונים, בדנבר מבינים כמה משמעותית הייתה התקופה בלעדיהם בה היא גילתה איזה עומק יש לה בסגל עם שחקנים כמו חואן הרננגומז, מאליק ביסלי (עם שיא קריירה של 23 נקודות מול הניקס השבוע) ומונטה מוריס שהסתברו כשחקני רוטציה יעילים שמסוגלים להשלים את החסר בחמישייה. יום אחד כשגם איזיאה תומאס ומייקל פורטר ג'וניור יחזרו לרוטציה, דנבר ממש מסוגלת להפוך להיות מפלצת עם המון כלים. בינתיים, גם ניקולה יוקיץ' שכבר סיפרלטבנו אותו מספיק וג'מאל מורי, ה'חץ הכחול' בשבילכם, שבחמשת המשחקים האחרונים מעמיד ממוצעים של 30 נק', 5.5 ריב' ו5.5 אס' – הם די והותר בשביל להמשיך לשחק כדורסל נהדר.

מהצד השני של המגרש תחכה שארלוט שאמנם נמצאת בעמדת פליאוף מזרחי ומדורגת שביעית בצד האפל של הירח (או לפחות של מפת הכדורסל של ארה"ב) אבל פשוט לא מסוגלת לנפק מומנטום וחוץ ממקריות אחת במסגרתה ניצחה שלושה משחקים ברציפות (אחד מהם על דנבר העייפה והפצועה 107:113, לפני כחודש) היא פשוט לא מסוגלת לייצר מומנטום.

בשארלוט מדברים בימים האחרונים על טריידים במסגרתם תיפטר הקבוצה מהחוזים הכבדים של ניקולה באטום וביסבמרק ביומבו או מהנוכחות המכבידה של פרנק קמינסקי אבל עד שזה יקרה מחכים לה שישה משחקי חוץ במערב והיא עלולה לצאת מהם בשן ועין, בטח לאור מאזנה מול קבוצות המערב שעומד כרגע על 8-1 (הניצחון כאמור על דנבר).

שארלוט מגיעה למשחק בלי קודי זלר ששבר את ידו ואולי גם בלי ג'רמי לאמב. בשנה שעברה שארלוט הייתה חלשה מאוד בלי זלר, במיוחד בהגנה וייתכן מאוד שהתדרדרות של שארלוט ממש בפתח. רמז לכך אולי קיבלנו במשחק האחרון של הצרעות מול דאלאס שהסתיים בתבוסה ביתית 112:84. ווילי הרננגומז יפתח במקומו של 'החתיך הענק' (הכינוי של קודי זלר, אם לא עקבתם…) וינסה לצאת עם ידו על העליונה בקרב מול אחיו. אמא ואבא הרננגומז בכל מקרה ירשמו ניצחון, אני מעריך שהוא יפול בגזרה של חואנצ'ו. דנבר.

2:00: דטרויט פיסטונס (19-17) – יוטה ג'אז (20-1)

שתי קבוצות מאוכזבות מהעונה באופן כללי, אבל כאלו שעדיין לא אמרו נואש ייפגשו הערב במישיגן. מצד המארחת, הפיסטונס מסיימים עוד שבוע שלילי עם מאזן 2-1 (ניצחון בודד על ממפיס הפראיירית, הפסדים למילווקי ואפילו אורלנדו) ורואים את המקום בפליאוף שהיה שלהם מתחילת העונה הולך ונעלם כשהנטס ומיאמי עוקפות אותה ואפילו אורלנדו והיא נמצאות בשוויון בטור ההפסדים.

הסיפור של דטרויט די פשוט להסברה. עם כל הכבוד לבלייק גריפין הסוחף ואנדרה דרמונד הסביר, יש גבול כמה אפשר להצליח בלי רכז, או במילים אחרות: עם רכז ששמו רג'י ג'קסון. הפיסטונס נמצאים במצב בו פציעה של שחקן לא מאוד מרשים כמו איש סמית' משפיעה עליהם וגורמת להם להפסדים בצרורות ובמקרה כזה, כדאי להם להתחיל לחשוב איך הם משפרים את הרוטציה עם טרייד או משהו בסגנון (מילוש תיאודוסיץ' למשל). לצערם, אין להם כל-כך הרבה מה להציע ליריבות בשל החוזה הגדול של גריפין.

מהצד השני של המגרש מחכה יוטה ג'אז, הקבוצה שכל הזמן אנחנו אומרים שסדר המשחקים שלה הולך להיות קל יותר ואז היא תצליח. אל שמשבוע לשבוע זה נשמע רק כמו תירוץ ויוטה למרות 5 ניצחונות ב-8 המשחקים האחרונים ממשיכה לדשדש ולא רשמה בחודשיים האחרונים יותר משני ניצחונות ברצף. מה שעומד לרועץ בשביל יוטה בעת האחרונה הוא המאזן שלה במשחקי חוץ. אחרי שהתחילה את העונה היטב מחוץ לסולט לייק סיטי, יוטה סוחבת על הגב 6 הפסדים ב-8 משחקי החוץ האחרונים כשהביקור אמש אצל קליבלנד מכניסת האורחים עזר לשפר את המאזן הזה במקצת.

מה הבעיה של הג'אז? צר לי להגיד אבל יש מצב שהם לא מספיק טובים. דונובן מיטשל מנסה לקחת יותר מדי על עצמו ומחטיא יותר משהוא קולע. רודי גובר מגלה חוסר יציבות בשני צידי המגרש ובעונה טובה יחסית התקפית, מזייף לא מעט בהגנה ובכלל ג'ו אינגלס וריקי רוביו כשחקנים מובילים זה טוב ליורוליג אבל לא בטוח מספיק להופעת פליאוף במערב הצפוף.

בקיצור, שתי הקבוצות ציפו ליותר, שתיהן תקועות בזמן הנוכחי עם מאזנים לא משהו ואכזבות פוטנציאליות ואחת מהן לפחות תצא הערב עם חיוך. מי זו תהיה? אני אלך על הקבוצה הביתית. דטרויט.

3:00: קליבלנד קאבלירס (31-8) – ניו אורלינס פליקאנס (22-17)

ישנו סיפור חסידי ידוע על איש אחד שהלך מכפרו אל עיר הגדולה ובדרך עבר ביער כלשהו. הלך האיש והלך ביער ולפתע הבחין שכבר עבר במסלול הזה לא מזמן. המשיך לשוטט ולשוטט אך לא הצליח למצוא את היציאה. בצר לו, נעצר והתיישב על גזע עץ אחד ונשא בליבו תפילה לאל שיושיע אותו מצרתו.

לפתע הגיע למקום איש אחד ואותו חסיד שהלך לאיבוד רץ לעברו, שמח על שהאל הרחום עזר לו במילוי מבוקשו. "תוכל לעזור לי לצאת מכאן?" נפל החסיד אפיים ארצה לפני האיש. "מצטער" אמר האיש הלא-מוכר. "גם אני הלכתי לאיבוד". פניו של החסיד נפלו "אז איך תוכל לעזור לי?" שאל בקול רפה. "אני" אמר האיש במתק שפתיים "הלכתי לאיבוד בעצמי וכבר הסתובבתי ביער רבות בחיפוש אחר היציאה ממנו ולכן אוכל לעזור לך בדבר אחד – אני אוכל להגיד לך באיזה דרך לא ללכת…".

שתי קבוצות ייפגשו הערב בקוויקן לואנס ארינה ושתיהן יוכל להסתייע בעצה המרומזת מהסיפור החסידי. גם קליבלנד וגם ניו אורלינס, שתי קבוצות אבודות באקלים הנוכחי ב-NBA, יוכלו ללמד את חברתן איך לא מנהלים קבוצת כדורסל…

המארחת מגיעה למשחק עם המאזן הגרוע בליגה וכשהיא סוחבת על גבה רצף של שמונה הפסדים. גם חזרתם של טריסטן ת'ומפסון ורודני הוד באמצע השבוע לפרקט לא עזרה לפרשים שהובסו ב-25 נקודות בבית מול מיאמי (117:92) ובתוצאה דומה להפליא (117:91) אמש מול יוטה. בכלל בשלושת משחקי הבית האחרונים שלה קליבלנד קלעה 92 נקודות (הפסידה 112:92 לשיקגו בשבוע שעבר) ולצד ההפסדים הנערמים היא מגלה לפחות עקביות ויציבות… לארי דרו, המאמן המסכן של הקאבלירס צוטט השבוע כמי שאומר – "אין פה מספיק כישרון ולי נגמרו הרעיונות". וואלה, חבר, יש לי רעיון בשבילך – תתפטר…

קליבלנד תארח הערב את ניו אורלינס פליקאנס שאמנם מחזיקה במספר ניצחונות יותר מכפול משלה אבל בכל מה שקשור לחזון ותמונת עתיד עושה רושם שהיא נמצאת בדרך ללא מוצא. השקנאים אמנם ניצחו פעם אחת השבוע (את מינסוטה L ) אבל כשמאזנם מורה על שבעה הפסדים בתשעת המשחקים האחרונים, עמוק בתחתית המערב, הישועה רחוקה מלבוא ואילו סיפורו של דיוויס בקבוצה מתקרב לסיומו. דיוויס לא שיחק השבוע בניצחון על מינסוטה ודווקא במשחק בו הוא קלע 34 נקודות ושבר את שיא המועדון עם 26 ריבאונדים וגם ראה את אלפריד פייטון חוזר אחרי למעלה מחודש היעדרות עם 25 נקודות ו-7 אסיסטים, דווקא בערב הזה, הפסידו הפליקאנס לברוקלין נטס… ואם בתנאים כאלו הם לא מנצחים, יריבה לא מאוד חזקה כמו ברוקלין – הלוטרי הוא הכיוון היחיד אליו הקבוצה הזו הולכת.

אז מי תנצח במפגש בין שתיים מחמש הקבוצות ההגנתיות החלשות בליגה? מירוטיץ' לא ישחק בשורות ניו אורלינס, דויד נואבה, אנטה זיזיץ', מת'יו דלבדובה וכמובן, קווין לאב ייחסרו בקליבלנד שלמרות שמאזנה הביתי (15-5) טוב במקצת ממאזן החוץ של השקנאים (16-4), תצא כנראה עם עוד הפסד. ניו אורלינס (אבל לא אפול מהכיסא עם תהיה פה הפתעה).

לפוסט הזה יש 191 תגובות

 1. נהדר כרגיל ואפילו יותר מהרגיל.
  ממש נהניתי מהסיפורים והכתיבה הקולחת.
  הסיפור על הסבתות אדיר.לא רק באפריקה צריך לאמץ אותו אלא בכל העולם. אם רק מישהו היה מסוגל לשבת בפארק על ספסל ולדבר אל אדם אחר מבלי להיות עם הפרצוף בתוך הפלאפון…

  1. תגובה ענקית(היו לך רבות כאלו שבלתי אפשרי להודות אז מאות תודות) מאיים להפיץ את הקוברה ואת נהדר כרגיל ואפילו יותר מהרגיל.

 2. מעולה ! חבל שלאורי ואיליאסובה בחוץ…העיקר שקוואי משחק ! אני הולך עם עוד הפתעה של הקינגס.

  1. אני איתך, הווריורס לא מרוכזים בזמן האחרון ונראה שהכל עובר לידם, הקינגס צריכים להראות להם מה זה.
   תודה על הפריוויו הנפלא יאיר.

  2. איליסובה חזר במשחק הקודם אמור לשחק.

 3. כרגיל אצלך יאיר הפריוויו נפלא, נשאר רק לקוות שהמשחקים יתעלו לרמה שלו…

 4. פריוויו משובח כרגיל….גולדן סטייט תוציא עצבים על סקרמנטו.
  בלואאוט

 5. Joseph Heller is going to hell

 6. כתיבה אלוהית מושלמת. יש ע"וד צרפתי שלא עצם עין מילדות עד 71, קיבל מכה מנפילת במה במהפכה הצרפתית/ הוצאה להורג(יתכן שאני עושה סלט, כי זוכר זאת מילדות מאחד הספרים) אאלט

 7. רוצו לסיפור המלחמה.. והסבתות.. ספוילר… סמס אחד יכל להציל אלפי פצועים

  1. כל הסיפורים מדהימים מהאולימפוס, בגלל שניב ציין את הסבתות ציינתי גם אני. גם אני קורא קצת( אצל יאיר הרבה) רץ נרגש לתגובות מרפרף בקצרה שם גם לא לעומק וחוזר לסיפרים המטורפים שיאיר מגיש בדרך מהפנטת.. בסוף אני קורא את הכדורסל שנשבע שיאיר בעל ידע של תותח על בנושא.1001 מתוך 100 האפשריות. פשוט הסיפורים הם אפילו עוד יותר

 8. בכל שלושת ההפסדים האחרונים הקינגס לא נתנו מקדמה אלה הפסידו ברבע הרביעי.
  באגלי הוגדר כסימן שאלה ויש סיכוי שיחזור.
  הוא כל כך נחוץ שזה חבל על הזמן, סטיין פשוט לא מספיק טוב.
  תודה רבה על הסיפורים וההשקעה!!

 9. אם זעפרן נחשב התבלין היקר בעולם, זעפרני הוא התבלין היקר לאתר הופס.
  תענוג של פריוויו. תודה רבה.

  1. ענק, אוהב את נו פאני סטף (קארי) זו היתה כמו שלשה יפה שלו. זעפרן זהב

 10. יאיר האצת לי את קצב הלב. פרוויוו מרגש ביותר. תודה ענקית גם למגיבים

 11. תודה יאיר
  אני חושב שאתה קצת קשה מדי עם יוטה – נכון שמיצ'ל בעונה לא טובה אבל ההגנה שלהם אחרי פתיחה מג'עג'עת כבר חזרה להיות מפחידה – זו שאף אחד לא רוצה לפגוש ואני מאמין שגם האחוזים של מיצ'ל יתיישרו בהמשך – לדעתי הוא על אמת ולא סתם נתן עונת רוקי מרשימה.
  פורטלנד צריכים להתפלל שאף אחד מהשלישייה שלהם לא יפצע כי אז הם יכולים בקלות למצוא את עצמם מחוץ לפלייאוף.

  1. +1

 12. תודה יאיר, נהדר כתמיד!

 13. המזרח פשוט מציג תמונה מעליבה.. 2 קבוצות עושות פלייאוף עם מאזן שלילי !!!

  1. Tell me something new

 14. תודה יאיר עוד מאסטרפיס לפנתיאון.
  יוטה נראו אתמול חזקים מתמיד אמנם מול הקאבס אבל זה נראה שהידקו את ההגנה על אמת. אם ימשיכו ככה יהיו בפליאוף עוד לא איבדתי תקוה בהם.

 15. תודה על עוד פריוויו משובח יאיר!

 16. מצוין כהרגלך. באמת ממתק לסיום כל שבוע (או פתיחת שבוע, תלוי לפי איזה לוח שנה).
  הסיפור על האיש עם קיבת הברזל הזכיר משהו שכתבתי בקיץ האחרון:

  איך הינדואיזם הורג אנשים באכזריות מבלי שהוא מתכוון לכך?
  ההינדים מחשיבים את הפרה והפר לקדושים. הגנה על הפרה אף עוגנה בחוקה הפדרלית של הודו, ובמרבית מדינות הודו.
  ההינדים, כמו רוב האנשים בעולם המפותח והמתפתח, מחסנים את הפרות בחיסונים וטרינרים.
  אבל מה קורה כשאותן פרות מתות? בעוד שברוב רובו של העולם קוברים אותן באתרים ייעודיים תת קרקעיים (או כל פעולה אחרת שלא תשאיר אותן חשופות על פני הקרקע), בחלקים נרחבים של הודו משליכים אותן במעין קברים פתוחים, סטייל בית קברות לפילים בסרט 'מלך האריות', בסמוך לכפרים חקלאיים.
  ידוע שמיקרו אורגניזמים הם חברת הניקיון של הטבע. אבל מי הם הקברנים המושלמים של הטבע? העופות הדורסים כמובן, בדגש על נשרים. מיצי הקיבה שלהם עד כדי כך חומציים, עד שהם מפרקים ריקבון, עובש ואפילו אנתרקס אם צריך. זרוק פגר באזור מחיה של נשרים ותוך דקות בודדות ייעלמו 90 ק"ג בשר. ולא משנה באיזה מצב הבשר הזה נמצא.
  חוץ מ… אחת מהתרופות הווטרינריות שדוחפים לפרות בהודו.
  עד כמה זה רעיל לנשרים? כמו שציאניד רעיל לאדם. אוכלוסיית הנשרים בהודו הצטמצמה ב-98% בעקבות התרופה הזו.
  סבבה, אבל לא באנו לדבר על הרג נשרים, אלא על הרג אנשים, נכון?
  יפה. באין נשרים לא אלמן הבשר וימצא מי שיאכל אותו. ומי שאוכל אותו בהודו הם כלבים משוטטים. ובאין נשרים לא חסר בשר והכלבים יכולים להתרבות באין מפריע. כעת בהודו 25 מיליוני כלבים משוטטים.
  ועכשיו הגענו לפואנטה – שימו בצד את האימה שאותם כלבים עשויים להשליט. התעלמו מאותם אנשים שעלולים להיטרף ע"י להקה. רק מהכלבת שהם מפיצים מתים 20,000 הודים מדי שנה.
  וכלבת, יודע מי שקצת התעניין, היא אחת הדרכים האכזריות ביותר להשיב את נשמתך לשיוואה.

  1. מעניין… אם זו אחת מהתרופות ויודעים על הנזק למה לא מפסיקים איתה… ? מוזר

  2. מעניין.
   אם כי לא ברור לי למה הנשרים ראשונים במדרג לפני הכלבים, הרי להקת כלבים תשתלט על הפגר מיד (אם תראה אותו כמובן)

   1. לנשרים קל יותר להגיע לכל מקום וגם לזהות מתי יש פגר לפני כל חיה קרקעית.
    כמו כן, הם לא חשדנים לגבי שום בשר כי טבעית הם יכולים להתמודד כמעט עם הכל.

    1. אז הוטרינרים אשמים, ולא ההינדו שאין שם מוות, אלא המשכיות אינסופית, זמנית יש עזיבה של הגוף. אחלה תגובה מתן, הנשרים מאד חשובים לאיזון, למה הכלבים אינם מתים?

     1. אוהב את הנשרים, שגם מאזנים בעצירת ציפורים אחרות שמזיקות לחקלאות (האוכל שלנו) מאמין שבחלק מהמדינות ההודיות שזה קורה זה ישתנה ע"י הוטרינרים והרשויות

    2. +1

  3. מעניין מאד
   איזה באסה

 17. נפלא יאיר. התמוגגות מחודשת בכל פעם.

 18. תודה רבה פרוויו מעולה
  יוסטון וגולדן סטייט ירשמו W הלילה
  אם כבר הארדן אז ברצף המשחקים שלו היו לו לפחות 5 אסיסטים בכל משחק
  רצף של 7 משחקים עם 5 שלשות לפחות ( היחיד שעשה זאת מאז סטף )

 19. מוזר שלא שורפים את הפרות המתות כמו שעושים לאנשים… בכל מקרה סיפור מעניין עם מוסר השכל שלא משנה מה נעשה, בסוף נעשה יותר נזק.
  ועל זה אמר בודהה- כל הזין.

 20. מצויין כרגיל יאיר

 21. מצוין יאיר תודה רבה.
  משום מה נראה לי שטורונטו לוקחים הלילה.

 22. החיבור של הקרב על ניו-אורלינס לספרס ולממפיס אגדי.

 23. יא מלך אחד. הקראתי לאשתי את כל הסיפורים. אתה מרתק

 24. תודה יאיר. מאסטר פיס כרגיל.
  הסיפור עם לוטיטו שבולע הכל הוא הרמה להנחתה לאשך.
  הרי כל המתכות האלה צריכות גם לצאת בסוף 🙂
  אני לא יודע מי יותר מאכזבת עד כה, ניו אורלינס או יוטה. אבל יוטה נראית לי במגמה לחזור לעצמה ויש להם שחקנים ונחלים חכמים ובניו אורלינס יותר מדי שרירים בלי שכל. בסוף דיוויס באמת יתן להם אולטימטום.
  ואז שמעון יחגוג עם אמרנו לכם.

 25. לאן הפרימו-דונה נעלם?
  איך נדע כמה יגמר היום?
  מי ינגב עם מי?
  מי יעשה חחחחחחח כל מילה שניה?
  הפרימו-דונה עוד יקפוץ בבוקר ויגיד אמרתי לכם בלי שבכלל כתב מילה.
  דווקא אז הוא יהיה הכי קרוב לאמת שהוא היה אי פעם.

 26. יופי של פריוויו תודה!
  הסיפור על הסבתות אדיר, שילוב יצירתי של מסורת עם תפיסות מודרניות. אם רק אפריקה היתה מצליחה להתמקד יותר בדברים כאלה ופחות בלהרוס את עצמה…

 27. פריוויו נהדר, תודה רבה

 28. מצויין. תודה.
  בפסקה של ג"ס יצא יצא לך," השיירה ממשיכה לעבור ולרמות.. " פליטה פרוידיאנית במיטבה…

 29. שמע זעפרני, אתה תענוג צרוף

 30. מונק שחקן לא רע בכלל..אולי יתפתח לשוטינג פותח בליגה

 31. מעולה. פרוויו לפנתיאון
  אפילו לוטיטו לא יכול היה לעכל את המצב…. קרעת אותי
  🙂

  1. 100+
   מבריק!

 32. לוקה חלש היום אבל יש לו מחצית שלמה לתקן
  סימונס נתן כמה אסיסטים מהדרים ייאמר לזכותו

  1. *נהדרים

  2. גם ניסה איזה ג'אמפר אחד (היה עדיף שלא) 🙂

   1. חחח
    מכירים אותי כהייטר שלו אבל נגד דאלאס (הדי נרפית אם להודות על האמת) הוא ממש כיכב במחצית הראשונה.
    מי שחלש זה דווקא לוקה

  3. חלש זה הגדרה יפה. הוא חלש בסגנון חרש העץ
   . 2 מ12 מהשדה 0 מ6 מה3

 33. הקראתי לאישתי את הסיפור של לוטיטו ואז את הקישור למשחק ואמרתי לה: "איזה מבריק, אה?"
  הסכימה איתי 100% 🙂

 34. הריעו לממיק וניקול סטרנברג!!!!
  המנויים של המשחק(??? WTF)

 35. בן סימונס חושב שהוא ג'יימס הארדן עם כל הג'אמפ שוטס שהוא לוקח היום

  1. זה מה שרציתם, לא?
   שהוא יתחיל לנסות יותר ויותר

   1. הארגן לא לוקח גאמפים יש לו רק סטפבקס

  2. זה סימן מעודד שימשיך אז ינגר העונה לא נורא שעונה הבאה יתחיל להכניס אותם. עם דליעה זה שחקן ברמה אחרת לגמרי

 36. יאללה מילווקי, לרסק!!!!!

 37. איזה רבע משוגע
  14-21 אחרי 5 דקות…

 38. מותחן בדטרויט

  1. תודה לך רג'י ג'קסון.. הג'אז מפעילים לחץ על 8 SEED

 39. עכשיו רק נשאר שפילי איכשהו/כרגיל יפקששו את זה וישפריצו עוד קצת בנזין על האגזוז של פלייאוף מערב

  1. לא כשבן סימונס קולע פיידאווי מ 18 פיט

  2. הפלייאוף במערב די סגור. הפערים רק יגדלו. יוטה תיאבק עליו ותרוץ יפה בהמשך במיוחד ברבעון האחרון של העונה אבל לא יצליחו ויסיימו 9 לדעתי.

   הקינגס עכשיו עם גולדן ואז 8 פחונים אם הם על אמת הם יתנו ריצה יפה וגם יתנו פייט אבל ישקעו בהמשך. היתר ישארו איפה שהם נמצאים אם לא יהיו פציעות.

   הקינגס העונה חרבנו פעמיים מול גולדן במאני אולי היום יהיה חיתול סופג?

   1. היום יפרקו אותם הלוחמים, הקינגס לא מסוגלת לעשות עצירה בהגנה, זה נחמד ויפה אבל לא מתאים לרמות הגבוהות, ללא התקפה עילאית.

 40. יאניס וקאווי בקרב יפה. גו באקס גו בחצי השני

 41. טראסט תגיד באטלר פצוע בשריר החשק?

  דניס סמית עם 0 נק מקנא בלונזו

 42. פשוט מעצבן לראות איך האידיוט הזה בראון מוציא את אמביד מחוץ לצבע, דונציץ למד היום מהי הגנה על כוכב בליגה הזאת.
  .
  המגרסה עובדת והדובים נאכלים חיים במשחק שהולך לגארבג.

 43. LOL

 44. שמעון, לרשימת הניקניימז שלך -"בראון כוכב עליון"

  1. זה כהר תפוס בראון דאון

 45. פילי כל כך זחוחים וכמעט מאבדים משחק שהיה אמור להיות שלהם בקלות אחרי ההפרש שם פתחו בו – ככה זה שאתה חושב שאתה כוכב בלי שהוכחת שום דבר עדיין

 46. דאלאס מחוץ לבית בשביזות של מש"ק ממטרות מהקרייה שסוגר שבת.

  1. תודה

 47. גולדן זיו

 48. זה לא נותן לשלוח יותר משני לינקים גם לא יחד. לינק לפורטלנד יוסטון מישהו שיהיה לנסיעה?

 49. יאניססס איזה שלשה

 50. פופ שוב הפעיל את המגריסה על רמה גבוהה?

 51. איבקה הפך למכונת התקפה תחת הבולדוג-האוזר

 52. משחק צמוד במילווקי. שווה להצטרף

 53. יאניס מעלה את מילווקי ליתרון עם שלשה, ואז גרין הופך עם שלשה גדולה משלו (שלא נגעה ברשת), ובריבאונד התקפה מעביר לקוואי שמעלה ליתרון 3.
  אני ממש נהנה מאז שהצטרפתי למשחק

 54. צמד הסוכנים המיוחדים שהגיעו מטקסס מבצעים חיסול באיילים

 55. דני גרין וקוואי לאונרד הם וינסנט וגה וג'ולס וינפילד

 56. אי אפשר לנשום ליד קוואי זה כבר הפך לתופעה הבן אדם הפך להיות ליקיר ה

  1. הפעמים היחידות ששומעים את קוואי זה כשהוא חודר תוך כדי זעקה/זעקה לכיוון הסל

  2. יפ אבל שאפו לטורנטו פתחו את התחת לבאקס

 57. נצחון נהדר של טורונטו

 58. הקינגס חזרו מ-16

  1. שי איפה אתה…
   משחק נהדר

   1. הרגע הצטרפתי, מה הולך?

 59. הארדן לא במשחק

 60. הארדן נראה כאילו חגג בפוסי-קאט כל הלילה לפני

  1. הוא לא יקלע 40 כל משחק עד סיום העונה זה ברור. משחקים הבאים זה דנבר ובאקס.

 61. מחצית נהדרת.
  הקינגס חזרו מ-16 ליתרון 2 וסיימו תמחצית ב-1

  1. או לה לה
   ממשיך לראות מכאן
   נקווה שננצח סופסוף!

  2. רק מקווה שזה לא יגמר כמו שני הקודמים והפעם שקנית חיתולים סופגים

 62. השלב הבא שג"ס מאתגרים את עצמם, זה לזרוק רק לפני שעוברים את קו החצי את השלב הנוכחי הם מיצו עם הלשחק רק בהתקפה – הגנה זה לקבוצות של בני תמותה

 63. יוטה כבר בפוזיציה של זינוק לפלייאוף – מאזן חצוי ומקום 9 וזה נראה שגם ההתקפה שלהם אט אט מתחילה להראות סימני חיים כולל מיצ'ל

  1. היה קבוצות פח לאחרונה ולכן יש גם נצחנות. אני לא רואה במקום מי נכנסת לפלייאוף בלי פציעות מפתח.

   1. וגם אוק' ניגבו אותם בשנה שעברה (ואם לא תמיד אפשר להאשים את כרמלו)- תפסיק להיות כזה נעול על קבוצות ושחקנים – יש להם יכולת לא פחות טובה מהקבוצה שלך בהגנה ואם ימשיכו ככה אז גם בהתקפה

    1. שיהיה להם בהצלחה

 64. הקבוצה של אמריקה מנצחת את גיבורת ההיפסטרים
  סמלי משהו

 65. שי הם הוציאו את פוקס מהמשחק בחצי הראשון
  הכניסו לו מכות בדרך יחבית עדינה ייגר הושיב אותו חצי מהזמן

  1. קרי לא אנושי

  2. לגמרי? לא חוזר?

   1. הוא חטך בומבות,
    פעם אחת שכב , פעם שניה שלושה שחקנים נתנו לו מכות בפנים.
    פוקס מתח תירח לפני שבועיים ומשחק עם ספריי תקופה
    והקבוצות למדו לשחק איתו אגרסיבי ומרביצים

 66. אנחנו בצרה צרורה זיו

  1. לא אנחנו לא…
   באדי הילד
   ממזר ממזר

 67. פוקס נחלש מאד בזמן האחרון. גולדן בכלל לא שומרים כאילו הם במשחק חיובים.

  1. הוא משחק פצוע,
   מתח תירך

   1. והיום ספציפי ממש הרביצו לו במחצית הראשונה

   2. אוקיי

 68. לוקח הפסד של גולדן ויוסטון בשתי ידיים.

 69. למה זה רלוונטי, ש-"היו קבוצות פח לאחרונה"?
  .
  המאזן של יוטה הוא על כל העונה עד כה, לא רק על משחקיהם האחרונים.
  וליוטה היה הלו"ז הקשה בליגה, ובהפרש.
  .
  עד לסיום העונה, ליוטה יש את הלו"ז השני הכי קל. כך שלהמר שהם יצליחו לתפוס מקום בפלייאוף, זה בהחלט הימור סביר.

  1. תסתכל על הרבעון האחרון שלהם בכלל תהיה מבסוט.

 70. יאללה מלכים!
  ניצחון יהיה אחלה התחלה לשבוע!

  1. יתרון שוב
   לא לדאוג שי

 71. מצחיק לשמוע את דדרי הבית של יוסטון. הצביעו לקאפלה לאולסטאר הוא חייב להיות שם 🤣😋😋

 72. הגיע הזמן להגיד את זה, מגפת השלשות הרסה את המשחק
  חצי מהמשחקים בערך זה כמו כדוריד מסביב לפרימטר, למצוא את מי שפנוי, ואז הופ, קליעה משלוש.
  ואם זה לא מסירות מסביב לפרימטר אז יש "חדירה" – והופ, למצוא מישהו שמחכה על הפרימטר.
  אין בזה שום היילייט, זה חד-גוני, זה סטרילי, לראות בן אדם זורק מהשלוש. בום. נכנס נכנס, לא נכנס לא נכנס.
  בדרך הלכו לאיבוד כל האלמנטים של המשחק – מסירות, דריבלים, פוסט אפ, חיתוכים, חדירות, קונטקט, פיזיות.
  ההתמחות של הקלעים נעשתה כ"כ מדהימה, שפשוט לא שווה להתמחות בצדדים אחרים של המשחק. רק להתמקם על הפרימטר – ובום.
  הזזת קו השלוש במטר אחורה, לפחות, והחזרת המשחק הפיזי יותר, חיוניים כדי שפשוט יהיה יותר מעניין ופחות חד-גוני.
  הופ – עוד שלשה.

  1. כדורסל משחק פשוט. פוט דה בול אין דה בסקט. מי שעושה יותר מנצח.

   1. אתה בכלל קורא? מה קשור מה שכתבת. ומה חדש בזה.
    באותה מידה יכלו לקבוע 4 נקודות לקליעה מהפרימטר, ואז בכלל לא היו עושים כלום, רק זורקים משם.
    הכללים קובעים את צורת המשחק, והכללים הנוכחיים עשו אותו מאוד עקר וחד-ממדי.
    זה כמו קרובת אוויר. פעם היית רואה מטוס נגד מטוס. עכשיו אתה לא רואה את המטוסים, הם משגרים טילים, ממרחק 10 קילומטר זה מזה.
    רוב המשחק ההתקפי, או חצי ממנו בערך, מתרחש במרחק גדול מאוד מהסל ומריכוז השחקנים. זה עקר.

    1. מה לעשות המשחק מתפתח. אם בכדורגל יהיו מלא שחקנים שמבקיעים על בסיס קבוע מ20 מטר אז יבעטו יותר מ20 מטר. אני בעד להוסיף 4 נק מזמן.

  2. 1000+

 73. אחרי הרצף המטורף שלו האם 7 השנים הרעות של הארדן התחילו היום?

  1. דווקא מול לילי כריות חשבתי יקלע איסה 50 אבל יפסיד. יהיו הפסדים לדנבר ובאקס לדעתי ואז שוב נצחונות

 74. שמירה מעולה!

 75. חחח איזה אבנים איגי זורק. יטלה זיו הכנתי לכם חיתולים מברזל להיום

 76. הפרש 9 לקינגס באדי רותח

  1. בא לי לאכול באדי עכשיו 🤣🤣🤣

 77. באדיייייייי הולד מי

 78. איףףףףף אי אפשר לראות את החרא הזה!!!!!!

  1. תעבור לסקרמנטו יותר מהנה שם סקרמנטו פותחים פער בשביל שיהיה מותחן בסיום. נראה אם חיתולי הברזל שלי היום יעבדו

 79. הארי גיילס!

  1. הארי דונט גו טו גיילס

 80. שמפרט היה חושך בשלושת ההפסדים האחרונים לא פגע ממטר.
  העובדה שהוא לא משחק אפשרה לאחרים כמעט 30 דקות נוספות
  וגקסון לוקח בשתי ידיים.
  הארי גיילס חייב לשחק גם ברביעי
  הבחור סטאד.

 81. המעודדות של לילי כריות חבלז אני מבין את דמיאן

  1. 🤣

 82. ערב שקצת שם בפרופורציה את הניצחון של יוסטון על ג"ס לא?
  מה עשה באמת השחקן הטוב בהיסטוריה עד כה?
  29 נק' ב-39%, כולל 28 זריקות עם עוד רבע לפניו, כולל 3-14 לשלוש, כולל 5 אסיסט על 7 איבודים.

  1. אשך די לפחות תחכה לתקופה רעה שלו חח. הוא עם יותר נגרים מסביבו ממה שיש ביוטה ובספרס. אוסטין פאוורס וקלינט איסטווד זה המספרי 2 שלו.

   1. זה הפרומו למה שמחכה לנו בפלייאוף מר שמעון הצדיק

    1. איזה פרומו עשה גמר מערב פעמיים.

    2. זאת השנה שהוא נופל בסיבוב הראשון
     שנה כן שנה לא זוכר?

     1. לא יודע תלוי מי יפגשו סיבוב 1. מול לייקרס פורטלנד קליפרס הכסף שלי עליו. אולי אפילו מול אוק. דנבר גולדן ספרס ינגבו אותו

 83. חחח איפה היה תוקף של ביילצה?? לא היה כלום

  1. זה כבר משחק שני ברציפות שיש המון טעויות נגד הקינגס.
   במחצית הראשונה היה חטיפה נקיה של הילד שנשרקה עליה עבירה

   1. מאמין לך השופטים דואגים בקטנות לשיקוצי המפרץ.

 84. סטף שומר על הווריורס במשחק
  קולע נקלאץ כל פעם שהקינגס מתרחקים

 85. קרי פסיכופת חחח סטפן האיום התחיל עם השלדות מהחצי. לא מבין למה הרינגס לא חודרים וטוחנים בצבע הם יגלו שאין שם כלום

 86. חחח שדרי גולדן מתמרמרים שדרקו צעדים לקרי בסטפבק שאכן היה 4 צעדים ואמרו זה הארדן עושה כל משחק נראה אותם שורקים נגד הרוקטס lol🤣🤣🤣🤣

  1. כבר הוהבר עי הליגה שאין צעדים במהלך של הארדן אבל מסרבים להקשיב

 87. משחק בלי הגנות.
  הקינגס צריכים לחזור לשמור

 88. גסטין גקסון חחח לא בהכרה

 89. השופטים בליגה הזאת איבדו כל צלם אנוש

 90. ואו איזה משחק

 91. ג'קסון השחקן הכי טוב בהיסטוריה!

  1. חח זה היה הזקן, אם ברוך יתעורר אז כן

 92. שיא שלשות חדש

 93. משחק מדהים בסקרמנטו שיא שלשות למשחק אןביאיי צמוד קרי מול גסטין גדסון שלא בהכרה

 94. הקינגס טמבלים עם מוצץ

 95. איזה משחק!

 96. הקינגס במשחק של מעל 60% לשלוש ועדיין בפיגור

 97. איך קרי אוהב את הנמושות לחגוג חח

 98. זיו חיתולי הברזל שלי גם לא טובים…

 99. טאקר דוחף את הארדן והארדן מקבל 3 זריקות עונשין

 100. העונה זיו צריך להחליף הרבה חיתולים לעוללים.
  בפגרה הם יעבדו על גמילה מצרכים ועונה הבאה יגיעו גמולים וזיו יוכל להפסיק להתעסק עם קקי.

  1. טוב אהבתי
   לדעתי אחרי שבאגלי חוזר אני מפסיק להתעסק עם קקי
   והחל מהמשחק הבא שהרצף הופך להיות יותר שפוי

   1. זה הזמן שלכם לתת פוש על אשפת המזרח אם את חולמים על להתחרות להיכנס לפלייאוף בהמשך.

 101. גולדן סוחבים את לברון על הגב לפלייאוף

  1. יישארו בחוץ. יוטה ייכנסו בוודאות וסאק גם לא יוותרו וינצחו נמושות. ת'כלס סאק טובים יותר מהלייקרס.

   1. אין מצב שהליגה לא מכניסה אותם, אבל יהיה נחמד לראות את כפתורי הפאניקה נלחצים ואת שיבת הלאבאר.

   2. אשך אין סיכוי ביקום שלברון מחמיץ בפלייאוף. גם אם יגיע למצב קטטוני שלא יהיה חילוץ והוא לא יוכל בעצמו יש את יחידת "הנוקמים" של הליגה מוכנה להישלח להצלת התאגיד. צוות שיפוט ומה שתרצה. אין סיכוי בעולם שהתאגיד נייקי וה-JEWISH MONEY לא יהיו בפלייאוף. זה פני הליגה ותזרים המזומנים. יוטה לא יהיו שם.

 102. לא יודע כמה מכם זוכרים, אבל לבוגדנוביץ' יש סל ניצחון על דריימונד גרין.
  גרין בטוח זוכר, ופשוט חנק אותו במהלכים האחרונים

 103. סקרמנטו קבוצה פתטית, משחקת עבור מחמאות לשלושה רבעים, אבל בסוף המהלכים הקובעים שלה זה בוגדנוביץ' בזריקות התאבדות מחצי מגרש
  "קבוצה סימפטית"

  1. ספר את זה לממפיס

   1. וללייקרס

  2. מגוחח!
   \קצת פתטי גם…
   מרף ציפיות למקום אחרון
   יש כרגע ציפיה שינצחו את המדרוגות ראשונות ברצף של שישה משחקים מול המדורגות ראשונות במערב.
   הם עושים את כל זה כשפוקס משחק פצוע ובאגלי בחירה 2 בדראפט פצוע כבר 11 משחקים
   אני מעודד
   ואתה סימפטי בעצמך.. או פשוט לא סבלני.

   1. אל תתעצבן זיו
    העתיד ורוד, החבר'ה ילמדו לנצח משחקים צמודים, באגלי יחזור ו(אינשאללה) יממש ת׳הבטחה.

 104. דיבץ צריך כל משחק לנקות את הקקי שהילדים שלו משאירים על המגרש.

  1. חחח

  2. אתה מחזר בדיחות של האשך…

   1. כן אחי 😎

    1. חחחח 🙂

 105. זעפרני – אלוהות בהתגלמות תודה!

 106. תודה על הכתיבה

  הכותרת לא רלבנטית לדעתי.

  'שתי הקבוצות עם המאזן הטוב בליגה נכון לעכשיו' (אם אכן זה כך) היה מתאים בהרבה

  מזכיר לי בדיוק את השטות שפלט שדר ערוץ הספורט לפני כמה דקות בפתיח למשחק בין מכבי תא להפועל אילת (כדורסל):
  "לא משנה איך תהפכו את זה, שתי הקבוצות הטובות במדינה נפגשות הערב כאן". זה עיצבן אותי.. מה עם חולון? ירושלים?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט