אתה בא והולך: סיכום יום שני השחור/ שחר דלאל

אתה בא והולך: סיכום יום שני השחור/ שחר דלאל

גם השנה, כמו כל שנה, המחזור האחרון היה רק הקדימון לקראת יום שני השחור, יום הפיטורים האימתני של מאמני ה-NFL. השנה רבע מקבוצות הליגה מחפשות מנהיג חדש, כשבניגוד לשנים הקודמות, הפעם אין כוכבים מבטיחים שכל הקבוצות ילחמו עליהם (ע"ע שון מקווי), אלא כל מועדון ינסה למצוא את המועמד שמתאים לו.

אני אנסה להתייחס לכל קבוצה בנפרד, ואדרג את המשרות מהנחשקת ביותר מבחינת המאמנים עד לקבוצה שתילחם על השאריות. הדירוג ייקח בחשבון את אופי הארגון (בעיקר איכות ההנהלה), הקבוצה שנשארת (איכות וגיל השחקנים), קווטרבק, מצב תקרת השכר וכמות בחירות הדראפט (בסדר הזה). כמובן שיש מאמנים שיעדיפו סיטואציות מסוימות על פני האחרות, אבל זה רק הדירוג הכללי.

למי שלא מכיר, כל קבוצה חייבת לראיין את המועמדים שלה לפי חוק רוני, שקובע שאחד מהמועדים למשרת המאמן הראשי או הג'נרל מנג'ר חייב להיות בן מיעוטים. בשנה שעברה החוק הזה עלה לכותרות לאחר שאוקלנד סיכמה בע"פ עם ג'ון גרודן וראיינה רק כדי לצאת לידי חובה את אחד מעוזרי המאמן שלא היה רלוונטי לתפקיד ואז חתמה עם פרשן ESPN (גם קבוצות אחרות עשו זאת, אך לא בצורה כ"כ בוטה). גם השנה אנחנו צפויים לראות מקרים דומים, לאחר שגרין ביי כבר ראיינה את ג'ים קלדוול וכרגע יכולה לחתום עם כל מאמן שתחפוץ מיד בסיום הריאיון.

1. קליבלנד בראונס

מאזן בעונה החולפת: 1-8-7

איך הגענו לכאן? לאחר שנתיים וחצי במרתפי הליגה המועדון פיטר את יו ג'קסון במחצית העונה ומאז ניצח חמישה משחקים (יותר מכל הניצחונות בתקופתו של ג'קסון) שהוכיחו שהעתיד מבטיח. ההגנה בראשותו של בחירת הדראפט הראשונה ב-2017, מיילס גארת', היא השניה בליגה ביצירת איבודי כדור, אך גולת הכותרת היא ההתקפה בראשותו של בייקר מייפילד (הבחירה הראשונה ב-2018) שהוכיחה שהיא מוכנה לדברים גדולים ב-2019.

מייפילד. הפרס הגדול של שוק המאמנים

על השדרוג הפתאומי ביכולת הקבוצה אחראיים המאמן הזמני גרג וויליאמס ומתאם ההתקפה הזמני פרדי קיצ'נס שעשויים להישאר במועדון ללא תגית ה"זמני" ליד השם שלהם. בכל מקרה השניים ייהנו מביקוש גדול בחורף הקרוב – בין אם לתפקיד המאמן הראשי או למתאם התקפה/ הגנה (בהתאמה).

מאמן מועדף: ברוס ארינס. "הלוחש לקווטרבקים" הודיע על פרישה מאימון לאחר חמש עונות מוצלחות מאוד באריזונה (ועוד אחת כמאמן זמני באינדיאנפוליס). המאמן הוותיק (66) הצהיר בעבר שלא יהיה מוכן לחזור לליגה, אך הבהיר לכל מי ששאל שהוא מעוניין במשרה שהתפנתה באוהיו. עם זאת, ארינס ספג לא מעט השפלות בחייו כמאמן (הברס אמרו לו לחכות במלון בזמן שחתמו עם מארק טרסטמן), והוא יודע שגם הפעם הכלה יכולה להשאיר אותו לבד מתחת לחופה.

מועמד חיצוני: ג'וש דניאלס. מתאם ההתקפה של ניו אינגלד תמיד עולה כמועמד מוביל מאז סיים את תפקידו כמאמן דנבר לאחר שנתיים סוערות. הוא טוען שלמד מהמקרה (אז היה בן 32), אך לא יהיה מוכן לקחת כל משרה וככל הנראה הוא מחפש קבוצה עם קווטרבק מוכן. השאלה אם מייפילד מספיק טוב בשבילו.

ארינס. יימצא את עצמו לבד מתחת לחופה?


מועמדים נוספים
: גרג וויליאמס ומייק מקארת'י (מאמנה המפוטר של גרין ביי).

הימור שלי: אם הייתי צריך לשים כסף על השולחן כנראה שהייתי הולך עם מקארת'י, אך תחושת הבטן שלי אומרת שאחרי שנים של דשדוש, בקליבלנד לא ירצו לקלקל את מה שעובד וילכו עם וויליאמס.

 

2. ניו יורק ג'טס

מאזן בעונה החולפת: 12-4

איך הגענו לכאן? טוד בואלס הגיע לקבוצה בסערה וסיים את עונתו הראשונה עם 10 ניצחונות, אך משם הכל התדרדר והוא מסיים את הקדנציה לאחר ארבע עונות וללא הופעה אחת בפלייאוף. הוא לא היה מאמן רע, אך לצערו הקדנציה שלו חפפה לתהליך הצערה שהמועדון ביצע בשיאו נבחר הקווטרבק סאם דרנולד שהראה הרבה מאוד ניצוצות בשנתו הראשונה בליגה. גם שחקני ההגנה בראשותם של לאונרד וויליאמס וג'מאל אדאמס מראים שיש הרבה על מה לבנות, בעוד ההנהלה הוכיחה בעבר שהיא יודעת מה היא עושה בדראפט – סעיף משמעותי בדרישות של כל מאמן.

מאמן מועדף: מייק מקארת'י. מאמן גרן ביי לשעבר נמצא בראש הרשימה של בעלי הג'טס לאחר שהוכיח שהוא יודע להעמיד קבוצה מנצחת עם קווטרבק מוביל. ברחבי הליגה התפיסה היא שיש לו עוד הרבה פוטבול ללמד והפרידה מהפאקרס הגיע לאחר מיצוי הדדי של שני הצדדים.

מקארת'י. יהיה מחוזר מאוד החורף


מועמד חיצוני:
ג'ון הארבו. השם של מאמן בולטימור ממשיך לעלות למרות שיש לו חוזה לעונה נוספת והוא מוביל את הרייבנס לפלייאוף. עם זאת, הוא סרב לחתום על הארכת החוזה שקיבל מהמועדון ויש יותר מידי לחשושים לגבי עתידו. זה נדיר, אך קרה גם בשנה שעברה (טנסי) שקבוצה נפרדה מהמאמן שהוביל אותה לפלייאוף, יכול להיות שנראה את זה גם הפעם.

מועמדים נוספים: אריק ביאניאמי (מתאם התקפה, צ'יפס), מאט לאפלור (מתאם התקפה, טייטנס), ג'ים קלדוול (מאמנה לשעבר של הליונס).

הימור שלי: מקארת'י. מסתמן שהמועדון רוצה ללכת על מאמן וותיק, אך אם יבחרו בדרך השניה לאפלור יהיה המועמד המוביל.

 

3. דנבר ברונקוס

מאזן בעונה החולפת: 10-6

איך הגענו לכאן? ואנס ג'וזף מסיים את הקריירה לאחר שתי עונות בלבד בקולורדו, בהם לא הצליח להחזיר את הקבוצה ליכולת שהביאה לה אליפות רק לפני שלוש שנים. התפיסה ברחבי הליגה היא שעיין יש לקבוצה הנהלה חזקה בדמותו של ג'ון אלוויי (גם אם היא מתחילה להתערער) והגנת ברזל שיכולה לרוץ ביחד עוד כמה שנים. השאלה תהיה סביב הקווטרבק שיפתח ב-2019.

אלוויי. מה עם קווטרבק?


מאמן מועדף:
צ'אק פגאנו. למאמן הוותיק יש שורשים עמוקים בקולרדו והוא מייצג פוטבול הגנתי שמתאים להרכב הקיים. הקבוצות שהעמיד בשנתיים (שלוש) הראשונות שלו באינדיאנפוליס יעמדו לזכותו.

מועמד חיצוני: אדם גייס. המאמן המפוטר של מיאמי היה הכוכב הזורח בשמי ה-NFL לאחר הזכייה של הברונקוס בסופרבול. מאז הוא הצליח להחיות את הקריירה של ג'יי קאטלר וראיין טנהיל (וקודם לכן, לייצר אחת לברוק אוסוויילר). אם אלוויי יבחר ללכת על מאמן התקפי הוא לא יוכל למצוא מועמד מתאים יותר.

מועמדים נוספים: מייק מקארת'י, גאס בראדלי (מתאם הגנה, צ'ארג'רס), ויק פנג'יו (מתאם הגנה, ברס), לזלי פרייז'ר (מתאם הגנה, בילס), מייק מונצ'ק (מאמן קו התקפה, סטילרס) ודייב טואב (מאמן קבוצות מיוחדות, צ'יפס).

הימור שלי: גייס. הרעיון שהוא יוכל להחיות קריירה של כל קווטרבק תקסום לאלוואי, שמתקשה לאתר אחד כזה מאז מונה לתפקיד.

 

4. גרין ביי פאקרס

מאזן בעונה החולפת: 1-9-6

איך הגענו לכאן? לאחר שהחליפו ג'נרל מנג'ר בעונה שעברה היה ברור שהמאמן יהיה הבא בתור. מקארת'י סיים את תפקידו חודש לפני סיום הליגה במהלך שהפתיע רבים וסימן את הקווטרבק ארון רוג'רס כגורם מוביל בהחלטה. רוג'רס עדיין מציג את היכולת שתוביל אותו בעתיד להיכל התהילה, אך גילו, הפציעות שלו ובעיקר היחס הכללי יכולים להבריח הרבה מאוד מועמדים. למאמן שיגיע תהיה עבודה רבה מאוד בבניית הסגל, כאשר לא בטוח שהם יחזרו לפלייאוף בקרוב. עם זאת, מדובר במשרת החלומות של כל מאמן בליגה, כאשר מדובר במועדון הבריא והמצליח בתולדות הליגה.

פיצ'רלד. הצעה שלא ניתן לסרב לה?


מאמן מועדף:
ג'וש דניאלס. אם יש מישהו שיודע איך להתמודד עם קווטרבק בסדר הגודל של רוג'רס זה דניאלס. השאלה אם הפעם יהיה מוכן לעזוב סוף סוף את החצאית של ביליצ'ק.

מועמד חיצוני: פט פיצ'ג'רלד. מי שעקב אחרי פוטבול מכללות בשנים האחרונות לא היה יכול לפספס את המהפך שביצע באוניברסיטת נורת'ווסטרן. גם לא ניתן להתעלם מהקשר הישיר בין יו"ר הפאקרס מארק מרפי שהיה זה שהחתים אותו בוויילדקטס מלכתחילה. כבר יש דיווחים כי בגרין בי פנו לראשי האוניברסיטה במטרה לראיין אותו והשאלה אם יהיה מוכן לעשות את הקפיצה למקצוענים.

מועמדים נוספים: ג'ים קלדוול, ג'ים הראבו (מאמן ראשי, מישיגן), ג'ו פילבין (מאמן זמני, פאקרס) ומייק מונצ'ק.

הימור שלי: פילבין. המועדון לא אוהב לצאת רחוק מחוץ לבית ולפילבין יש היסטוריה ארוכה במועדון וניסיון כמאמן ראשי (מיאמי). רוג'רס גם נראה הרבה יותר שמח מאזן תפס את המושכות, ואין דבר חשוב יותר בגרין ביי ממצב הרוח של הקווטרבק שלהם.

 

5. מיאמי דולפינס

מאזן בעונה החולפת: 9-7

איך הגענו לכאן? לאחר פתיחת עונה מצוינת פציעה של ראיין טנהיל שיבשה להם את התוכניות והקבוצה הדרומית סיימה שנה שניה ברציפות מחוץ לפלייאוף. על פניו מדובר בסיטואציה אידיאלית, כאשר מדובר בסגל שחקנים מוכשר שהוכיח שהוא יכול להתמודד בליגה וקווטרבק סביר עם חוזה שניתן לצאת ממנו בקלות במידת הצורך. עם זאת, עדיין לא נבחר ג'נרל מנג'ר חדש ולא ברור מה התוכניות של המועדון להמשך. מהסיבה הזאת הם גם ייכנסו מאוחר למירוץ והרבה מאוד מועמדים טובים יכולים להיות לא רלוונטיים מבחינתם.

גייס. לא צריך לדאוג לו


מאמן מועדף:
ג'ון הארבו. כבר התייחסתי למעמדו של הארבו בבולטימור, במקרה של מיאמי הם יהיו מוכנים לשלם בבחירות דראפט כדי לקבל את המועמד המועדף עליהם.

מועמד חיצוני: בראיין קלי. מאמן נוטראדם סיים עונה מצוינת ללא הפסדים רק כדי להתרסק בפלייאוף. הוא גם לא הראה פוטבול מתקדם מידי בשנים שלו כמאמן האייריש, עם זאת השם שלו עלה כמועמד מוביל בימים האחרונים על ידי העיתונות המקומית. אחרי שהתראיין בעבר למשרה בפילדלפיה, האם הפעם זאת תהיה השנה שהוא יעשה את הקפיצה למקצוענים?

מועמדים נוספים: פיט קארמייקל (מתאם התקפה, סיינטס), מייק מקארת'י, ויק פנג'יו, אריק ביאניאמי, מאט לאפלור וג'ים קלדוול.

הימור שלי: מאט לאפלור. כל שם שלא ארשום פה יהיה שקול ליריית חץ באפלה, אך לאפלור מזכיר בתכונות שלו את אלה שהביאו את גייס מלכתחילה למיאמי. סיום הדרך של המאמן היוצא לא נבע דווקא מסיבות מקצועיות והמועדון היה מרוצה באופן כללי מהדרך שהוביל. מתאם ההתקפה של טנסי יכול להיות שכפול שלו.

 

6. אריזונה קרדינלס

מאזן בעונה החולפת: 13-3

איך הגענו לכאן? סטיב ווילקס הגיע במטרה להוביל את הקבוצה בשנים שאחרי ארינס. המאמן ההגנתי לא השתלב מהרגע הראשון, סיים עם המאזן הגרוע בליגה ופוטר מעבודתו לאחר שנה אחת בלבד. הקבוצה בחרה בדראפט שעבר את קווטרבק העתיד שלה – ג'וש רוזן – ולכן תוכל להתפנות לבחור את השחקנים הטובים ביותר שיש על הלוח, כי חורים לא חסר להם.

קארמייקל. עוד קבוצות רוצות לטעום מההצלחה


מאמן מועדף:
פיט קארמייקל. מתאם ההתקפה של הסיינטס נראה כמועמד המוביל לקבל משרה ראשית מאלה שעדיין לא עשו זאת. הוא גם מסתמן כמועמד שיידע להתמודד ולפתח את רוזן לשחקן משמעותי בליגה.

מועמד חיצוני: קריס ריצ'רד. מאמן הסקנדרי של דאלאס הוא הארכיטקט של "ליגיון הבום" בסיאטל ונחשב לאחד המועמדים המובילים לקבל משרת אימון ראשית העונה. הוא גם מתאים בדיוק לסוג המאמנים שההנהלה חיפשה כשהחתימה את ווילקס.

מועמדים נוספים: זאק טיילור (מאמן קווטרבקים, ראמס), מייק מקארת'י, מייק מונצ'ק ודייב טואב.

הימור שלי: קארמייקל. כל קווטרבק צריך את המאמן שיידע להתחבר אליו, רוזן אפילו יותר מכולם.

 

7-8. סינסנטי באנגלס

מאזן בעונה החולפת: 10-6

איך הגענו לכאן? לאחר 16 עונות הבאנגלס נפרדו ממרווין לואיס. המאמן ששיקם את המועדון הכושל והפך לשלם נרדף שלו, נראה מיושן מאוד בשנים האחרונות, ולא בטוח שמי שיחליף אותו ייהנה מהתקופה שלו באוהיו. לסינסנטי יש חורים רבים, אך שני הדראפטים האחרונים מעודדים ויש בסיס לבנות עליו. עם זאת, לא משנה מי המאמן שייבחר, ככל הנראה הוא יצטרך לבחור קווטרבק חדש להסתמך עליו.

לואיס. לא באמת עזב


מאמן מועדף:
ואנס ג'וזף. המאמן הבא ייבחר ככל הנראה מעץ האימון של לואיס, וג'וזף הוא המוביל שבהם. הוא אומנם מגיע אחרי שנתיים בינוניות בדנבר, אבל ההכרה שלו עם המערכת אמורה לעזור לו להתאקלם.

מועמד חיצוני: יו ג'קסון. הסיבה היחידה היא שהוא מופיע ברשימה כלשהי היא לואיס, שדוחף להשאיר אותו כמאמן ראשי. אחרי מה שקרה בקליבלנד, בסינסנטי צריכים ללמוד לקח או שיחזרו לתקופה הרעה של סוף שנות ה-90.

מועמדים נוספים: ג'ים קלדוול ומייק מונצ'ק.

הימור שלי: ג'וזף. הדיווחים האחרונים מצביעים על כך שראשי הבנגלס יילכו על ג'וזף בכל הכוח, אם זה נכון הם יוכלו לסגור איתו באופן מיידי ולהתחיל להתכונן לעונה הבאה.

 

7-8. טמפה ביי באקנירס

מאזן בעונה החולפת: 11-5

איך הגענו לכאן? לאחר עונה כושלת תחת לאבי סמית' הבאקס בחרו לקדם את דיק קרוטר לעמת המאמן הראשי, כאשר לנגד עינהם עמד העתיד המבטיח של הקווטרבק המבטיח שלהם ג'יימיס ווינסטון. אך לאחר שלוש שנים בתפקיד לא קרוטר ולא ווינסטון הוכיחו שיש להם את הכלים כדי להצליח בליגה. עם זאת, הקווטרבק יקבל עוד הזדמנות אחת כדי להוכיח שהכתרים שהונחו על ראשו היו מוצדקים, כאשר הוא יישחק על חוזה לעונה בודדת ב-2019.

קלדוול. שאריות או מנה עיקרית?


מאמן מועדף:
מייק מקארת'י. עם מעמן עבר הגנתי זה לא הצליח (סמית'), אולי צריך לעבור להתקפה.

מועמד חיצוני: טוד מונקן. למתאם ההתקפה של הבאקס יש היסטוריה קצרה כמאמן במכללות, אך אם יישאר זה יהיה רק בגלל שההנהלה מאמינה שיצליח להציל את הקריירה של ווינסטון.

מועמדים נוספים: ויק פאנג'יו וג'ים קלדוול.

הימור שלי: קלדוול. הבאקס יקוו שמקארת'י לא יחתום בקבוצה אחרת, אך יאלצו להסתפק בשאריות. קלדוול כבר החיה את הקריירה של מאט סטאפורד, אולי יעשה את זה גם לווינסטון.

 

*

 

מועמדים נוספים למשרות אימון בליגה:

בראיין פלורס (מתאם הגנה, פטריוטס) –  ההצלחה של ניו אינגלנד תמיד גורמת לאנשים לנסות ולאתר את הביליצ'ק הבא. עד עכשיו זה לא צלח.

דן קמפבל (מאמן טייט אנדים, סיינטס) – שם שעולה בכל שנה אבל מעולם לא קיבל הזדמנות אמיתית (היה מאמן זמני במיאמי ב-2015).

ג'ק דל ריו (מאמן הריידרס לשעבר) – סיים קדנציה מוצלחת באוקלנד בטריקת דלת. עשוי לקבל הזדמנות נוספת.

שואו. אולי הפעם יגיד כן?


לינקולן ריילי (מאמן אוקלהומה)
– השם החם בגזרת המאמנים בארה"ב (מקצוענים ומכללות), אך עדיין מאוד צעיר וכרגע נראה כאילו הוא מעוניין להמשיך כמאמן הסונרס.

דייויד שואו (מאמן סטנפורד) – קבוצות בליגה יהיו מעוניינות אם הוא יהיה.

מאט קמפבל (מאמן אייווה סטייט) – קיבל הרבה שבחים בשנים האחרונות על השחקנים שהוציא לליגה, אך עדיין חסר הצלחה קבוצתית אמיתית כמאמן. הדיווחים טוענים כי הוא דחה ראיון עם הג'טס.

 

*

 

ראויה לציון: אוקלד ריידרס

הקבוצה שתשחק החל מעוד שנתיים בלאס וגאס (עדיין לא ברור היכן תשחק בעונה הבאה), אומנם לא פיטרה את המאמן – למרות שרבים היו שמחים לראות את זה קורה – אך היא החליטה להחליף את הג'נרל מנג'ר שלה ומינתה את מייק מייוק, פרשן הדראפט של רשת ה-NFL.

מייוק. חשיבה מחוץ לקופסה

הבחירה במייוק הפתיעה רבים והראתה שגם לאחר פטירתו של אל דייויס האגדי הבן שלו לא מהסס לחשוב מחוץ לקופסה. יש עוד הרבה נושאים לבדוק לפני שנוכל לנתח את המהלך – בעיקר מה תהיה מוטת השליטה שלו ומה של גרודן – אך בהסתכלות ראשונית בהחלט אפשר להעריך את הבחירה (אגב, גם כאן יש טענות לגבי העמידה בחוק רוני, אך הקבוצה לא מחוייבת לשתף את הציבור,  אך כן את הליגה, לגבי מי רואיין למשרת המנכ"ל).

לפוסט הזה יש 37 תגובות

 1. שיא של FIRING: קרדינלס, בראונס, פקרס, ג'טס, ברונקוס, בוקנירס., דולפינס. מאמן בנגלס התפטר (אחרת היה מפוטר). לא יאומן

  1. הג'יינטס החליפו מאמן בעונה החולפת, בדרך כלל נהוג שאתה נותן לו במינימום שנתיים להוכיח מה הוא מסוגל. רק במקרים חריגים, ע"ע אריזונה, אתה רואה מאמן שמפוטר לאחר שנה אחת בלבד.

 2. מצחיק איך כל פעם מחדש המתאמים של בליצ׳ק מועמדים למשרות אימון. מתי בליגה יבינו שבליצ׳ק הוא האחראי הבלעדי בצוות האימון להצלחה? מתאמיו קורסים במשרות אימון ראשי לאורך השנים

  1. תמיד יהיה לו את ניק סייבן…
   אגב, בניגוד למאמנים ניו אינגלד הוציאה בשני העשורים האחרונים מנהלים מצוינים שניתן למצוא בכל הליגה, לפחות שם טביעת האצבע של ביליצ'ק תהיה עוד שנים רבות.

 3. הלוואי גייס לברונקוס. הלוואי.
  רק חבל שאי אפשר באותה נשימה גם להחזיר את ווייד פיליפס…
  .
  תודה, שחר. אחלה פוסט.

 4. תודה על הסקירה.
  1. החוק רוני הזה, חוק מטופש ביותר יש לומר, זה חוק, שהליגה כופה על עצמה, או משהו חיצוני לליגה?
  2. אני יודע שארינאס נחשב מאוד, ואני די מחבב אותו. אבל באמת מנסה להבין למה הקדנציה שלו באריזונה נחשבת כל כך מוצלחת? הייתה אכן עונה אחת מעולה שהסתיימה בטרגדיה כשנאלצו לעשות את הפלייאוף עם הק"ב השלישי שלהם. חוץ ממנה לא היו שם דברים מיוחדים כל כך?
  3. היות ואני לא מחבב את דנבר (אלווי שחצן מדי בשבילי), זה יהיה נהדר מבחינתי אם פגאנו יגיע לשם, אבל לא נראה לי אלווי כל כך טיפש.
  4. מייק מיוק. עקרונית, בקבוצה עמוסה בבחירות סיבוב ראשון יש בזה לכאורה היגיון (אם כי ניתן היה פשוט לשכור את שירותיו כיועץ יקר, לא?). אבל כמי שפחות צורך את החלק הזה של הפוטבול, רציתי לשאול: אני מבין שהוא נחשב מומחה. אבל ההילה שלו אכן מבוססת? מישהו טרח לבדוק נניח תחזיות שלו לאורך השנים, ולראות אם הוא אכן יותר פוגע מאחרים? אם יש משהו שהתרשמתי ממנו בשנים המעטות שנשאבתי לענף, זה שקשה מאוד לחזות, ויש הרבה בחירות סיבוב ראשון שלא מגיעות לכלום ומנגד המון פרובולז שמגיעים מסיבובים 3-4.
  5. אשמח לשמוע מעט על המנהלים שיצאו מביליצ'ק שציינת בהערה הקודמת, רק אם יש לך זמן…

  1. אני חושב שהיתה לאריזונה עוד עונה שהם הגיעו לפלייאוף תחת ארינאס? ניצחו את גרין ביי בהארכה או משהו כזה. גם באינדיאנפוליס הקבוצה נראתה מצוין תחתיו (וגרוע תחת צ'אק פגאנו. טוב, זאת לא חוכמה)

   1. אריאנס לקח מועדון די נחשל וחסר כיוון לשלוש עונות רצופות של 10, 11, ו-13 ניצחונות בבית הכי חזק בליגה באותה תקופה. הוא עשה את זה עם פאקינג קארסון פאלמר כק"ב. אז נכון ששתי העונות האחרונות היו פחות מוצלחות אבל גם בהן הקארדס לא התפרקו . אז בוא ניתן לאיש את הכבוד המגיע לו. מספיק להסתכל על הקבוצה השנה כדי להבין.

  2. 1. חוק של הליגה שהוכיח את עצמו לאורך השנים. אם אתה מעוניין להרחיב את הידע בנושא, אפשר לקרוא על זה כאן:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Rooney_Rule
   4. התפיסה הכוללת היא שהוא העמיד "לוחות דראפט" טובים משל יתר המומחים בשנים האחרונות. אבל, וזה אבל גדול, יש הבדל תהומי בין הכנת לוחות דראפט מלאים (דירוג של כולם) לבין הכנת לוח דראפט לקבוצה. בד"כ בלוח כזה לא יופיעו יותר מ-100 שחקנים (אולי באוקלנד יותר בשל ריבוי בחירות הדראפט) ויש חשיבות רבה להתאמה לקבוצה ולא רק לפי הכישרון. עוד יש הרבה מה ללמוד על המהלך, נתחיל לקבל את התשובות באפריל.
   5. תומאס דמירוף (אטלנטה), ג'ייסון ליכט (טמפה ביי), בוב קווין (דטרויט) ,סקוט פיולי (סגן באטלנטה ולפני זה קנזס סיטי) וכמובן אוזי ניוסום האגדי (בולטימור).

 5. תמיד ידעתי שהפוליטיקה הישראלית היא כמו משחק פוטבול טוב בבוץ ובשלג.
  …אז גם ציפי לבני וחבריה משלמים את מחיר יום שני השחור כולל אחד שחור במיוחד יואל חסון

  1. זאת שאלה ששואלים בכל שנה. השורשים שלו עמוקים בתוך מישיגן אבל בכל שנה יש הרגשה שהפעם הוא יעשה את הצעד בחזרה ל-NFL.
   בתור אוהד של קבוצה שחיזרה אחריו לא אחת, אני יכול להגיד לך שלשכנע אותו לעזוב את המכללות יהיה קשה מאשר אתה מדמיין. עם זאת, במידה והוא יאותת שהוא מעוניין לעשות את המעבר (לא ניתן לראיין מאמני מכללות ללא רשות האוניברסיטה וגם אם זה קורה זה בד"כ לא מתפרסם) כנראה שהוא יהיה המועמד המוביל של מרבית הקבוצות ברשימה (אך כמו שציינתי בפוסט, היחידה עם סיכוי ממשי לקלוט אותו היא גרין ביי).
   .
   אגב, בתמונה הראשית מופיעים, כביכול, המושיעים הגדולים שכל קבוצה היתה רוצה להחתים – מקדניאלס, ריילי והארבו.

 6. עוד פרט מעניין: יותר קבוצות חדשות שלא היו בפלייאוף בשנה שעברה (7) עשו את הפלייאוף מ"השבות" (צ'יפס, סיינטס, רמס, פטריוטס, והאיגלס). אלה שעשו את הפלייאוף ולא היו שם בשנה שעברה הן בולטימור, יוסטון, שיקגו, אינדינפוליס, צ'רג'רס, , דאלאס' וסיאטל. גם זה דבר שלדעתי לא קרה שהאלה שלא היו בעונה שעברה עולים במספר על החוזרים, מה שמראה את השוויון המפליא בליגה

 7. בעתונים המקומיים מדברים גם על עמדתו המעורערת של רון ריברה, מאמן הפנתרס, שהפסידו את 7 המשחקים האחרונים

 8. רשמת שטוד בולס הוא מאמן לא רע?

  LOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOL

  המאמן הכי גרוע בתולדות הג'טס וזה אומר הרבה לקבוצה שהמאמנים שלה היו ריץ' קוטיט,ברוס קוסלט ולו הולץ

 9. בליצ׳יק, ולא בליצ׳ק או ביליצ׳ק. לגבי הפאקרס, הם ממש לא המועדון הטוב והמצליח בליגה. יש להם רק 4 זכיות בעידן הסופרבול לעומת 6 של הסטילרס, 5 של הניינרס והקאובויס. הדרך בה הם פירקו את מה שהיה להם ונתנו לרוג׳רס להשתלט תעלה להם ביוקר גם בשנה הבאה. לדעתי גם טומלין צריך ללכת הביתה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט