תם ולא נשלם- סיקור מחזור 17 בNFL/ צוות הופס פוטבול

תם ולא נשלם- סיקור מחזור 17 בNFL/ צוות הופס פוטבול

עונת 2018 של ליגת הNFL הגיעה לסיומה וכרגיל, בליגה הטובה בעולם, אנחנו לא נמצאים במקום שבו חשבנו שנהיה בתחילת העונה.
זו הייתה עונה שהתפתחה בצורה מעניינת ומרתקת וגם אם סבלנו מכמה אכזבות במישור האהדה האישי, אין ספק שמבחינת פוטבול, קיבלנו המון סיפוק והנאה.
כל צוות הופס פוטבול עוד ירחיב רבות לקראת הפלייאוף הבא עלינו לטובה אז תמשיכו לעקוב, אבל כבר ניתן להגיד שגם אם לא כל מי שרצינו שיגיע למעמד נמצא בו, הולך להיות מאוד מעניין.

ועכשיו לסיכום המחזור האחרון של העונה:

מאת עידו יצחקי ורביב פייג

וושינגטון רדסקינס (9-7) 0 – פילדלפיה איגלס (7-9) 24

את העונה האומללה של הרדסקינס אוהדיה ייזכרו שנים. הקבוצה שפתחה את העונה בצורה נהדרת סבלה מפציעות רבות (בראשן הפציעה המזעזעת של אלכס סמית׳) ולצערה יצאה מהמירוץ לפלייאוף.

האלופה בניגוד אליה, הגיע ערב המשחק עם מומנטום מעולה, כשיחד עם הקווטרבק המחליף ניק פולס, הקבוצה ניצחה את הטקסנס ניצחון דרמטי במיוחד ושמרה על סיכויים להגיע לפלייאוף כשהיא זקוקה לניצחון בשילוב הפסד של הוייקינגס, על מנת לשחק בשבוע הבא.

האיגלס פתחו את המשחק בטירוף עם הגנה קשוחה אל מול הרכב הטלאים של הקבוצה מהבירה. למשך כל המשחק זה לא היה כוחות ופילדלפיה שעטה אל עבר ניצחון מוחץ. עד כמה מוחץ? במשך משחק שלם הרדסקינס השיגו רק 89 יארדים התקפיים!! נתון מביך במיוחד בעונה שמתאפיינת בקבוצות התקפיות.

ניק פולס (221 יארד, 28/33, שני ט״ד ואיבוד) הוליך את קבוצתו במשך שלושה רבעים וירד לנוח ברבע האחרון לקראת הקרב בשבוע הבא. במקביל, הוייקינגס עשו במכנסיים בביתם נגד הברס, והותירו תקווה קלושה לאלופה לעשות בק טו בק. אין ספק שאם זה יקרה, לניק פולס יש סיפור מהאגדות.

וגם בלי זה, ניק פולס שוב מוליך את האיגלס לתוצאות נהדרות ומותיר את שאלת קרסון וונץ שנשאלה לאחר הסופרבול, כרלוונטית מתמיד.

בשבוע הבא תפגוש פילדלפיה את ההגנה הקשוחה של שיקאגו כשהיא מגיעה למפגש כאנדרדוג מובהק. ניצחון יהיה מבחינתי בגדר סנסציה.

קנזס סיטי צ’יפס (4-12) 35 – אוקלנד ריידרס (12-4) 3

עונת הטאנקינג המפוארת של הריידרס קיבלה את הקבוצה הטובה בליגה במחזור הסיום, שתעזור להשיג בחירה גבוהה בדראפט.

הצ’יפס זקוקים לניצחון על מנת להבטיח את סיד 1 ולזכות בביתיות לאורך כל הפלייאוף. הפסד לעומת זאת, עשוי היה להוריד אותם לסיד 2 ממנו הדרך לסופרבול עשויה להיות קשה משמעותית.

בשל החשיבות של הביתיות ועל מנת להיכנס לפלייאוף עם שבוע חופש ומומנטום חיובי, הצ’יפס עלו בהרכב החזק שלהם ולא חששו לסכן את הכוכבים הגדולים. כבר בדרייב הראשון מהומס מסר ט״ד מרשים להיל ל67 יארד, וקנזס סגרה את הסיפור כשהיא כופה על הריידרס ארבעה איבודים (!) כבר במחצית הראשונה, ועולה ליתרון מבטיח של 21-0. כמובן שהמשך המשחק היה גרבייג׳ טיים מתמשך כשהצ׳יפס מאמללים את אוקלנד בכל הזדמנות הן בהתקפה והן בהגנה.

מהומס רשם אתמול שני ט״ד במסירה שחתמו עונה סדירה מדהימה עם 50 כאלו, והוא השחקן השלישי בהיסטוריה לעשות זאת. השניים שקדמו לו? פייטון מאנינג וטום בריידי. בהחלט כבוד עצום להיכלל ברשימה אקסקלוסיבית זו. בשני המקרים הקודמים השניים זכו בתואר הMVP. האם גם מהומס יזכה? נראה כי צפוי לו קרב רציני עם דרו בריס.

בכל מקרה, הצ’יפס עשו כצפוי את המוטל עליהם והבטיחו את סיד 1, כשהם זוכים לשבוע חופש בשבוע הבא, שם יחכו לראות האם ייפגשו את הרייבנס, הצ׳ארג׳רס או הקולטס.

אוקלנד המסכנה תמשיך לעונה נוספת תחת גרודן שכזכור חתם על חוזה עצום ל10 שנים ממנו הם כמובן לא ישתחררו.

לאחר כתיבת שורות אלו מונה אנליסט הדראפט של NFL Network, מייק מאיוק לGM החדש של הקבוצה.

דנבר ברונקוס (10-6) 9 – לוס אנג׳לס צ׳ארג׳רס (4-12) 23

העונה של דנבר הסתיימה כבר מזמן, והיא מגיעה למפגש הזה כשאין לה כמובן על מה לשחק מלבד חוזים לעונה הבאה.

הקבוצה מעיר המלאכים ידעה שהיא חייבת לנצח בכדי להגיע לפלייאוף שכבר הובטח, במומנטום חיובי ועלתה בהרכב החזק.

העונה הנפלאה של פיליפ ריברס לא עזרה לו אמש, שכבר ברבע הראשון איבד פעמיים להגנה הקשוחה של דנבר. עם זאת, ההתקפה המקרטעת של הברונקוס לא הועילו להם לתרגם את האיבודים לנקודות על הלוח.

אז אחרי רבע ראשון חלש מאוד, ריברס התעשת, ויחד עם מהלך הגנתי של קבוצתו הוביל את הצ׳רג׳רס אל עבר ניצחון על קבוצה פחותה מהם בהרבה.

ריברס סיים עם 176 יארד בלבד כשחוץ משני האיבודים ברבע הראשון הוא מוסיף ט״ד אחד.

קייס קינום, כשזקוק נואשות לחיזוק בהתקפה של דנבר סיים עם 292 יארד (31/48) עם ט״ד ואיבוד.

ואנס ג׳וזף, מאמנם של דנבר בשנתיים האחרונות עשוי לסיים את תפקידו לאחר שהשיג פעמיים מאזן עגום, וכעת הוא עומד על 11 ניצחונות לעומת 21 הפסדים שעלולים לשלוח אותו הביתה.

עדכון: ואנס ג’וזף פוטר לבסוף מהברונקוס, לאחר כתיבת שורות אלו

הצ׳ארג׳רס מסיימים את העונה עם מאזן טוב מאוד (השני בטיבו בחטיבה) שמוביל אותם רק לסיד 5 (היות והם עם קנזס בדיוויז׳ן) ובשבוע הבא יתארחו אצל הרייבנס המצויים בכושר נהדר, לאחד המשחקים המסקרנים בווילד קארד העונה. קל זה לא יהיה עבורם.

ניו אינגלנד פטריוטס (5-11) 38 – ניו יורק ג׳טס (12-4) 3

הג׳טס לאורך כל העונה שיחקו רע (אולי מלבד משחקם הראשון), סבלו מפציעות ולא נתנו הרבה תקווה לאוהדיהם אחרי עונה לא יציבה של הרוקי סאם דארנולד, והם כבר מזמן מחוץ לתמונת הפלייאוף.

אצל הפטריוטס,איכשהו, על אף עונה בה הקבוצה שיחקה פוטבול אפור ומיושן, ולמרות שהתבזתה במשחקי חוץ נגד נמושות הליגה, הפאטס מגיעים לשבוע האחרון כשסיד 1 בהישג יד, וכשניצחון מבטיח לפחות שבוע חופש.

אחרי היכולת המזעזעת של בריידי בשבוע שעבר, שהעלתה ספקות רבות בנוגע ליכולת והציפה מחדש את שאלת הפרישה, העז מיהר להבהיר כי ישחק גם בעונה הבאה, והוכיח שהוא בכושר כששיחק נפלא אמש נגד הג׳טס החלשים. מסירה לשחקן המגיע מהבקפילד היא בעיניי התכונה החזקה ביותר של הפאטס בעידן בליצ׳ק. בריידי פתח את המשחק עם מסירות ט״ד לוויט ולברקהד (שחוזר מפציעה)

ויחד הם שחטו את הגנת הג׳טס.

דארנולד החלש סיים עם 167 יארד בלבד, כשהוא מתקשה מאוד ביצירת דאונים ראשונים, ולפתע נראה היה כי הגנת הפאטס יכולה לאמלל קבוצה.

בריידי סיים עם 250 יארד ו4 ט״ד, כשהיכולת מעודדת מאוד לקראת המשחק עוד שבועיים. ככל הנראה נגד הטקסאנס או הרייבנס.

נתונים מעניינים בקשר לפטריוטס:

* הקבוצה מסיימת עם מאזן ביתי מושלם (0-8) והיא היחידה בליגה לעשות זאת.

* כל חמשת ההפסדים של הקבוצה הגיעו נגד קבוצות שלא העפילו לפלייאוף.

אצל הג׳טס המאמן טד בוואל סיים דרכו במועדון לאחר 4 עונות בהן השיג מאזן של 40-24 ללא הופעת פלייאוף.

פיטסבורג סטילרס (1-6-9) 16 – סינסנטי באנגלס (10-6) 13
במשחק שנראה שאף קבוצה לא ממש רוצה לנצח ושתי קבוצות מאכזבות ומאכזבות רוצות להניח את העונה הזו מאחוריהן, חגיגה של פאנטים ושערי שדה הוכרעה ברבע הרביעי מפילד גול לטובת הסטילרס.
בסינסנטי ג'ף דריסקל ממשיך להסריח ונראה שהפסד זה מסמל את אקורד הסיום של תקופת מרווין לואיס. לפחות הם יכולים לבנות על ג'ו מיקסון במשחק הקרקע.

מינסוטה ויקינגס (1-7-8) 10 שיקגו ברס (4-12) 24
הגנת הדובים האמתנית לא התקשתה לעצור את מינסוטה ועזרה למיטשל טרוביסקי במשחק לא מרשים, לסגור את העונה בצורה חיובית מול יריבה מהבית.
ג'ורדן הווארד הצטיין על הקרקע עם 109 יארד ו2 ט"ד וטאריק כוהן סגר את המשחק עם ט"ד שלישי במחצית השניה.
קירק קאזינס ודלווין קוק לא הצליחו למצוא את הקצב מול שיקגו והעמידו מספרים עלובים. מייק זימר, מאמאן הויקינגים, שסבל מעונה מאכזבת יחסית לציפיות וההצלחה של עונה שעברה, כבר הודיע שהוא לא מתכוון להתפטר או לפרוש.

טנסי טייטנס (7-9) 17 – אינדיאנפוליס קולטס (6-10) 33
אף אחד לא ספר את הקולטס כשהם התחילו את העונה עם מאזן 5-1, ואף אחד לא חשב שאנדרו לאק יחזור לפורמה כל כך מהר. עזר גם שלאק שיחק מאחורי קו ההתקפה שהפך לאחד הטובים בליגה וגם בהגנה אינדיאנפוליס לא פריירים עם דאריוס לאונרד ו161 התאקלים שלו העונה.
אינדיאנפוליס מגיעים לסוף העונה בכושר שיא עם 9 נצחונות מתוך 10 המשחקים האחרונים שלהם והפעם הקורבן היו טנסי שעוד החזיקו בשאיפות פלייאוף לפני המפגש.
הקבוצות הגיעו למשחק עם מאזן זהה ומאבק על הכרטיס האחרון לפליאוף, אבל הקולטס רגילים לנצח את הטייטאנס (11 נצחונות רצופים כולל אמש) והגנת הקולטס עשתה לבליין גאברט חיים קשים עם 2 חטיפות, אנדרו לאק עשה את שלו עם 3 ט”ד באוויר ומריון מאק עושה חייל על הקרקע עם 119 יארד וט”ד משלו.
אינדיאנפוליס תפגוש בסיבוב הוולדקארד של הפלייאוף יריבה מוכרת מהבית, יוסטון טקסנס. הולך להיות מעניין.

שחקן הקאמבק של העונה? אנדרו לאק

בולטימור רייבנס (6-10) 26 – קליבלנד בראונס (1-8-7) 24

מי היה מאמין שהבראונס יגיעו לסוף העונה עם מאזן כזה ועם סיכוי טוב לחלץ ניצחון נגד כל אחת מיריבות הבית, שועלי פלייאוף ותיקים.
בולטימור, שכבר הבטיחה מקום בפלייאוף ושיחקה בשביל הכבוד, הצליחה לשרוד ניסיון קאמבק של הבראונס ורק חטיפה של בייקר מייפילד, השלישית שלו למשחק, דקה לסיום, חתמה את סיכויי קליבלנד לחלץ ניצחון מוראלי חשוב ולסיים את העונה עם מאזן חיובי.
לאמאר ג'קסון ממשיך להשתולל בריצה על המגרש וזה עובד לרייבנס לא רע בינתיים. הפעם ב20 נסיונות ריצה ג'קסון צבר 90 יארד ו2 ט”ד.
מעניין איך זה ילך לו נגד קו ההגנה של הצ'ארגרס במשחק הווילד קארד של השבוע הבא.

לוס אנג'לס ראמס (3-13) 48 סן פרנסיסקו פורטי ניינרס (12-4) 32

מחזור אחרון והראמס קיבלו יריבה נוחה לחדד עליה את הנשקים ההתקפיים. למרות שטוד גארלי לא שיחק, סי.ג'יי אנדרסון ממשיך לעבוד יפה בהתקפת הראמס וצבר 132 וט"ד, וג'רד גוף נתן משחק יעיל ופרודקטיבי עם 4 ט”ד משלו באויר (2 לברנדין קוקס ו2 לג'וש ריינולדס).
הפורטי ניינרס פתחו את המשחק רע מאוד עם 3 איבודי כדור ברבע הראשון ואיבוד נוסף בתחילת הרבע השני והראמס ניצלו זאת לעלות ל31-10 ולמרות התעוררות התקפית של הניינרס ברבע האחרון, קשה מאוד להתגבר על התחלה כזו במיוחד נגד קבוצה חזקה ומאומנת כמו הראמס.
ג'ורג' קיטל ממסד את מעמדו כטייט אנד הטוב ביותר במשחק כיום ושובר את שיא הNFL למספר יארדים בעונה לטייט אנד (1377).
הראמס יגיעו לפלייאוף כסיד מס' 2 בNFC עם מאזן 3-13 בפעם השלישית בתלדות הפרנצ'ייז ויהנו מהשבוע ביי של שלב הווילד קארד.
הפורטי ניינרס לעומתם,למרות המאזן העלוב סיימו מקום שלישי בבית ויהנו מבחירת דראפט שניה ב 2019 מיד אחרי יריבתם לבית, אריזונה קארדינלס.

במשחקים אחרים חסרי חשיבות או השפעה בNFL:

מיאמי הפסידה בבאפולו 42-17 – גוש אלן עם חמישה!! ט"ד, שלושה באוויר ו2 בריצה.

הפאקרס הפסידו לליונס 31-0 – אררון רוג'רס כמעט ולא שיחק, דשון קייזר החליף אותו וזרק לחטיפה.

קרוליינה הביסה את ניו אורלינס 33-14 – שתי הקבוצות לא השתמשו בק"ב הפותחים.

דאלאס ניצחה את הג'איינטס 36-35 במשחק מותח וצמוד בו היריבות לבית נלחמו עד הסוף. פרסקוט זרק ל4 ט"ד וסקוון בארקלי רץ ל109 יארד וט"ד.

אטלנטה ניצחה את טמפה ביי 34-32 – ארבעה ט"ד של ג'מיס ווינסטון לא עזרו.

אריזונה הפסידה לסיאטל 27-24 ושימרה את בחירת הדראפט מס' 1 אבל זה יהיה תחת מאמן חדש לאחר שוילקס פוטר.

לפוסט הזה יש 16 תגובות

 1. הקארדס מעולם לא בחרו ראשונים בדראפט מאז שעברו למדבר (למעשה בכל עידן הסופרבול). בפעם האחרונה שבחרנו הכי גבוה (מקום 2) זה היה אסון קולאסלי. לעומת זאת בחירה 3 האחרונה שעשינו הסתדרה לא רע… בקיצור כולי תקווה שלא נחרב את זה.

   1. חחח. ליינהארט היה 10 כמו עוד ק"ב שלקחנו לא מזמן…
    לאונרד דיוויס – אופנסיב ליינמן שהתעקשנו להזיז מהעמדה אליה היה רגיל.

 2. השנה של הברס מזכירה לי בהרבה מובנים את הקבוצה של 2001 (הקבוצה האהובה עלי בכל הזמנים), אז היא נגמרה אחרי הפסד לאיגלס בפלייאוף. במקרים כאלה ההיסטוריה תמיד חוזרת על עצמה כשמדובר בשיקאגו, אם הפעם הם יצלחו את זה כנראה שנאגי באמת קוסם.

 3. מעולה תודה.
  הברס לגמרי מפחידים. פוטנציאל לסוס שחור אמיתי.
  קליבלנד צריכים למחוא לעצמם כפיים על עונה עם הרבה כבוד, בניגוד לג'יאנטס והגטס שמשחקים מתחת לציפיות מהם כבר לא יודע כמה זמן.

 4. אני חושש שהפטס שוב יטפסו ויטפסו עד הסופרבול. בתחילת העונה אמרו שבריידי גמר, הפאטס גמרה, וביליצ'ק נמצא בשלב מתקדם ( 3 או 4 ) של דימנשיה. תראו אותם היום. אפילו את הג'טס שתמיד היו עצם בגרונם הם חיסלו אתמול.
  וכן, סטיב אלפורד פוטר. מ-UCLA
  ומה יהיה עם ניו יורק? אני לא מבין איך זה שאין מהומות בעיר. אולי בגלל שהקבוצות משחקות בניו ג'רסי.

 5. וישנן מבקרות חדשות בפלייאוף שבעונה שעברה חזו בטיווי – אינדינופוליס, יוסטון, סיאטל, בולטימור, ברס, וצ'רג'רס.

 6. פיטסבורג קיבלו עונש הולם בדמות אי כניסה לפלייאוף. ככה זה כשמתקמצנים ומשחקים משחקי כוח עם הראנינג בק הטוב בליגה. מענין מה עובר בראש של קונר, כשהוא ירצה חוזה חדש. הנהלת הסטילרס צריכה ללכת הביתה. גם זו של הפאקרס שחירבה את הקבוצה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט