הווריירס רוצים לנקום בפורטלנד במוקד משחקי שבת / יאיר זעפרני

ערב עם ערב רב של משחקים, ביניהם מעניינים ואיכותיים וגם כאלה שממש לא שולחים אותנו לשעון המעורר. ובמוקד הווריירס מתארחת אצל פורטלנד, הספרס אצל הקליפרס ואנתוני דיוויס מול ג'יימס הארדן. מקווה שתהנו!

המשחק המרכזי

5:00: פורטלנד טרייל בלייזרס (15-20) – גולדן סטייט ווריירס (13-23)

(מפגש שלישי מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 1-1)

אתמול הלך לעולמו אחד מהסופרים הגדולים של ישראל ומי שבעבורי היה מקור רב של השראה ואחד שקראתי רבים מספריו, עמוס עוז. אולי פסגת היצירה של עוז, כך לטעמי לפחות, הוא הספר המופלא 'סיפור על אהבה וחושך' שמגולל את סיפור ילדותו של עוז והתאבדותה של אימו ומעבר לשפה העשירה שבו ולתובנות המחכימות והעמוקות שהוא מגיע אליהן לוקח אותנו אל ישראל של ימי סיום המנדט הבריטי וקום המדינה ומעשיר את הקוראים בסיפורים מהתקופה ההיא.

אחד הקטעים הנהדרים בספר הזה על ראשית ימיה של מדינת ישראל מספר על ביקור של עוז, יחד עם סבו, בנאום של מנחם בגין. בימים ההם, היה עוז שלימים נודע כאחד מהוגי הדעות המובהקים של השמאל הישראלי, רביזיוניסט וכילד היה יותר בית"רי ממשה חוגג. אבל עזבו אתכם התיאורים שלי, בואו נדלג אל מילותיו של עוז עצמו שמתאר את מה שאירע לו באותו נאום כך:

"ואז אירעה לי הנפילה. בא רגע הגירוש מגן-עדן: מר בגין פנה לדבר על אודות המלחמה הבאה ועל מירוץ החימוש המתחולל ברוב עוזו ברחבי המזרח התיכון. אלא שבפי מנחם בגין כמו בפניותיהם של כל בני דורו, מכל המפלגות, כלי נשק נקראו בשם כלי זין. החימוש נקרא זיון ומירוץ-החימוש נקרא (גם מעל דפי העיתונים) מירוץ-ההזדיינות.

קו התפר עבר, פחות או יותר, בין צעירים ילידי הארץ, כמעט כל אלה שהיו אז מתחת לגיל עשרים וחמש, לבין אותם אלה שהיו מעל לגיל עשרים וחמש או למדו את השפה העברית מתוך הכתובים… מר בגין לגם שתיים-שלוש לגימות מכוסו, סקר את הקהל, הניע ראשו שלוש-ארבע פעמים מעלה-מטה, כמסכים עם דברי עצמו, או כמקונן, והחל למנות בקול מר ומאשים, כקטגור זועף המטיח שורה בלתי מעורערת על טענות מחץ עוקצניות:

"הנשיא אייזנאהואר מזיין את משטרו של נאצר!

"בולגנין מזיין את נאצר!

"גיי מולה ואנתוני איידן מזיינים את נאצר!!

כל העולם כולו מזיין יומם ולילה את אויבנו הערבים!!!"

פאוזה. קולו של הנואם נמלא בוז וגועל:

"ומי מזיין את ממשלת בן גוריון?"

דומיית תדהמה ירדה על האולם. אבל מר בגין לא חש בה. הוא הרים את קולו והריע בנצחנות:

"לו אני הייתי ראש ממשלה כעת – כולם, כולם היו מזיינים אותנו!! כו-לם!!!".

כמה מחיאות כפיים רפות ומהוססות נשמעו פה ושם בין קשישי השורות האשכנזיות של האולם. ואילו על כל עומק ההמון שמאחור ריחפו כנראה היסוס, אי-אמון למשמע אוזניהם, או אולי הלם קל. בתוך השקט הנבוך שהשתרר לרגע בכל רחבי אולם אדיסון היה רק ילד אחד, ילד לאומי אחד, כבן שתיים עשרה, , ילד פוליטי עד שורשי שערותיו, ילד בגיניסטי שרוף בחולצה לבנה ובנעליים מצוחצחות כמו ראי, שלא יכול היה להכיל והתפוצץ פתאום מצחוק.

והילד הזה ניסה בכל כוחו להחניק את צחוקו, רצה למות בו במקום מבושה אבל הצחוק המבועת, ההיסטרי, כאשר יענו אותו – כן ירבה וכן יפרוץ: צחוק משתנק, שטוף דמעות כבר, צחוק ניחר עם פרצי צוויחה צורמים, צוחק דומה להתייפחות ודומה לחנק.

מכל עבר ננעצו בילד הזה מבטי תדהמה ופלצות. ומכל עבר המון אצבעות הונחו על המון שפתיים והתחילו לשושש ולששות אותו. בושה! בושה וחרפה! ומכל עבר התרתחו אישים רבי-חשיבות ונזפו בסבא אלכסנדר הלום הזוועה. ואולי הרחק מאחור נדמה היה לילד שעוד איזה צחוק אנרכי נענה לצחוקו ונבעה באחת מפינות העולם, ואחריו עוד אחד. אבל הצחוקים ההם, אם אירעו, פרצו בפרוורים הנידחים של העם ואילו השיטפון שלו הלך והציף את אמצע השורה השלישית, הנכבדת, המלאה בוותיקי בית"ר ובחשובי "חירות", כולם דמויות ידועות נשואות-פנים.

וכבר גם הנואם הבחין בו, והפסיק מנאומו, והמתין, סבלני, מחייך לו בנדיבות ובטאקט, עד שסבא אלכסנדר, סמוק והמום ומרותח כמי שחרב עליו כל עולמו, תפס באוזנו של הילד והקים אותו בשצף-כוח וגרר אותו "בעד האוזן", קבל כל השורה השלישית., קבל כל קהל המוני אוהבי המולדת שבירושלים, משך וגרר משך וגער משך ונהם בייאוש…

וכאשר יצאו שלושתם מאדיסון, הגורר הרותח מזעם והנגרר הנחנק ודומע בצחוקו והאוזן העלובה שכבר האדימה כסלק, הניף סבא את ימינו וסטר לי באבי-אבי על לחיי הימנית, ואחר-כך הרים את שמאלו וסטר על לחיי השמאלית בכל כוח תנופת שנאתו היוקדת לשמאל, ומפני שהיה ימני מאוד בהשקפותיו לא רצה לסיים בשמאל אלא חזר וסטר לי על לחיי הימנית, לא סטירה חלשלושה גלותית- פייסנית ברוח תולעת יעקב כי אם סטירת לחי אמיצה, לאומית-נצית, סטירה זקופת קומה ורווית הדר וזעם."

כך מספר עמוס עוז ז"ל בלשונו המליצית ובסיפור מופלא על מה שניתן לכנות אותו 'פער בין הדורות', פער שבו כל דור תופס אחרת דברים שנראים פשוטים וברורים לדור הקודם. ונדמה לי שכך קורה לכולנו בימים אלו כשאנחנו רואים את גולדן סטייט ווריירס ולוקחים אותם ביתר רצינות במקום לנסות להבין שהזמנים השתנו.

כן הווריירס שוב הפסידו השבוע, אפילו פעמיים כשאחת מהן היא תבוסה כואבת ללייקרס עם חצי לברון, בליל חג המולד. ושוב עולים הדיבורים על-כך שהלוחמים שוב אינם אותם לוחמים, על חולשתם ההגנתית, על דריימונד גרין שרחוק משיאו, על קליי שלא קולע ועל קווין דוראנט שהורס את שטף ההתקפה. שוב מגיעות הנבואות על כך שהשנה זה הולך להסתיים וגודלן סטייט תפנה את מקומה בראשות הליגה לקבוצה אחרת.

ושוב, אין לי אלא להגיד שהזמנים השתנו ומה שהיה נראה בעבר כחולשה בדמות צבירת הפסדים לכל מיני קבוצות, הוא לא יותר מאשר חלוקה נכונה ומאוזנת של כוחות. הרי הווריירס בעצמם למדו את הלקח הזה כש'התאבדו' על העונה הרגילה ב-2015-16 וסיימו אותה עם שיא מדהים אבל ללא אליפות והם כבר מבינים שמה שחשוב זה להיות בכושר באפריל ובמאי ולא בינואר ובדצמבר. זה רק אנחנו שלא תמיד מבינים ורואים כל הפסד שלהם, כאסון וכתחילת הסוף. סטירה, חזקה ומצלצלת, לא הייתה מזיקה פה…

היום תתארח גולדן סטייט אצל קבוצה שאוהבת לעשות לה צרות בשנים האחרונות, לפחות בעונה הרגילה, פורטלנד טרייל בלייזרס, אותה בלייזרס שניצחה אותה ביום חמישי האחרון בהארכה תודות לסל ניצחון של דמיאן לילארד. אחרי פתיחת העונה בצמרת הגבוהה של הליגה, הקבוצה של טרי סטוטס די חזרה לסורה ומדשדשת בחודש האחרון עם מאזן 6-7 בדצמבר והגנה מהגרועות בליגה בתקופה הנתונה אלא שיש משהו שתמיד שומר אותה עם הראש מעל המים ואני הייתי מכנה אותו – שרידות. לפורטלנד יש מוטיבציה בלתי נגמרת להישאר עם הראש מעל המים, יכולת מדהימה לא להיקלע למשברים ארוכי טווח ולא ליפול לתהומות. הבלייזרס תמיד מאמינים שהם יכולים לצאת ממצבים חלשים ותמיד חושבים שהם מסוגלים לנצח כל קבוצה. והיכולת המדהימה הזו, לצד דמיאן לילארד שכל אלה נעשו בצלמו, גורמים לכך שאף-פעם אי-אפשר לזלזל בפורטלנד ותמיד צריך לקחת אותה בחשבון.

גם הערב, במשחק שני רצוף מול האלופה, אי אפשר להמעיט בסיכוייה של פורטלנד לנצח. הם יקוו לתפוס את הווריירס עם המכנסיים למטה כמו שעשו בחצי הראשון של המשחק ביום חמישי ויקוו שהריכוז של הלוחמים, זה שגרם ל-6 החטאות עונשין בדקות ההכרעה, שוב יהיה לא בשיאו. לחובתה תעמוד העובדה שגולדן סטייט מגיעה עם 2 הפסדים רצופים, אבל האמת שאי אפשר לדעת על איזה צד יקומו בגולדן סטייט למשחק. נעדרים משמעותיים לא יהיו בשתי הקבוצות ולכן כל שנותר הוא פשוט להמר כפשוטו. ולמרות העצות שלי מקודם, אני אלך נגדם ואהמר דווקא נגד הקבוצה שלא בטוח כמה אכפת לה מהמשחק הזה, מול הקבוצה שאסור אף-פעם לזלזל בה. גולדן סטייט.

מומלץ להישאר ערים

2:00: ניו אורלינס פליקאנס (20-16) – יוסטון רוקטס (15-19)

(משחק שני מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-1 לפליקאנס)

זה קרה לפני 72 שנה בדיוק. הימים היו ימי המנדט הבריטי וברחובות הערים והמושבות בארץ ישראל סבבו חיילים בריטים ששלטו במתרחש ביד רמה. כל-כך רמה הייתה ידם עד שבתקופה ההיא נהגו הבריטים להעניש פורעי חוק, ערבים ויהודים כאחד, בעונש הפרימטיבי של 'מלקות'.

פעם אחר פעם היו נידונים עבריינים יהודים, מרביתם קטינים, שבאותם ימים חתרו למען גירוש הבריטים והשגת עצמאות מדינית, בעונש המכאיב שכלל הכאה לרוב הכאה בשוט על הגב או האחוריים של הנענש. הדבר גרר ביקורת רבה ותחושת השפלה בעיקר מצד לוחמי האצ"ל שהחליטו לקחת את החוק לידיים. תרתי משמע.

ביום חמישי, 13 בדצמבר 1946, ביצעו חמישה לוחמי האצ"ל התקפה על בנק עות'מאן ביפו ובה נתפסו שלושה ממבצעי הפעולה ע"י המשטרה הבריטית. אחד מהם, בנימין קמחי, שהיה קטין, נידון למאסר ובצידו עונש נוסף של 18 מלקות. באצ"ל החליטו שלא לשתוק והתריעו בפני הבריטים שאם העונש יקוים, הם ינקמו את נקמתם. אלא שהבריטים לא שעו לאזהרה זו וב-28 לדצמבר 1946, היכו את קמחי בשוט. עכשיו היה על האצ"ל לקיים את הבטחתו לנקם.

ואכן, בליל ה-29 בדצמבר 1946 יצאו לוחמי האצ"ל לפעולות נקמה בבריטים שביזו אותם. הם חטפו שני סמלים בריטים בתל-אביב ועוד קצין בנתניה, לקחו אותם אל הפרדסים והלקו אותם בשוט. הזעזוע והפחד בקרב הבריטים היה כה עמוק עד כי באותו לילה, הסתובבו מכוניות צבאיות בריטיות ברחובות תל-אביב והזהירו את החיילים הבריטים לא לצאת ממגוריהם.

על אף שארבעה לוחמי אצ"ל נתפסו באותו ערב ונלקחו מאוחר יותר אל הגרדום, עונש שבוודאות גרוע מהלקאה, הצליחה הפעולה במטרתה. הבריטים החליטו לבטל את עונש ההלקאות והוא לא התבצע יותר בשטח ארץ ישראל עד ליום עזיבתם אותה.

72 שנה אחר-כך אין יותר שלטון בריטי בארץ ישראל, אין יותר לוחמי אצ"ל וגם אין יותר כמעט עונשי מלקות בעולם. אבל סבל עדיין ישנו בעולם ותחושת השפלה ורצון להלקאה עצמית עוד קיימים, בעיקר אצל אנשים המכנים את עצמם 'אוהדי ניו אורלינס פליקאנס'.

אוי השקנאים, אוי השקנאים, אין בשפה העברית מספיק מילים בשביל לקונן על מצבה הפתטי (והפתולוגי) של הקבוצה שבמשך שנים לא מצליחה להתרומם מעל הבינוניות וגם שקנאי ענק ומוצלח בשם אנתוני דיוויס לא מצליח לגרום להם לעוף כמו שצריך. אז אמנם היה להם פליאוף אחד מוצלח וגם פתיחת העונה הזו בישרה טובות, אבל מהר מאוד צפו ועלו כל הבעיות הקבועות של הקבוצה מהביג איזי – פציעות מרובות, הגנה רפה, ניהול משחק גרוע והעובדה שסלומון היל הוא שחקן חמישייה בקבוצה הזו ו-  הרימו ראש. השקנאים הפסידו שישה מתוך שמונת המשחקים האחרונים שלהם, (12/18 בחודש וקצת האחרונים אם תרצו) וגם באקלים הנוכחי במערב, הצפוף יותר מאשר סניף של h&m בחולון בבלאק פרידיי, זו הולכת להיות עוד עונה מבוזבזת לקבוצה של אלווין ג'נטרי. ועם כל הדיבורים על עזיבה מתבקשת של אנתוני דיוויס, זו הולכת להיות בכייה לדורות.

אחרי חמישה הפסדים רצופים, הצליחה ניו אורלינס בליל אמש לרשום ניצחון סוף כל-סוף ועשתה זאת בעיקר (שלא נאמר 'רק') בזכות דייויס שהתפוצץ על דאלאס עם 48 נקודות ו-17 ריבאונדים. אלא שגם הניצחון הזה, על יריבה מערבית לא מאוד חזקה, היה ניצחון פירוס, שכן גם התצוגה של דיוויס הספיקה לניצחון ב-2 נקודות בלבד 112:114.

אלא שמול היריבה של השקנאים הערב, יוסטון רוקטס, גם תצוגה של דיוויס לא בהכרח תספיק. לקבוצה של מייק ד'אנתוני יש לאחרונה שחקן מוביל בכושר מופרע משלה, כשג'יימס הארדן לא יורד מ-32 נקודות למשחק מזה למעלה משבועיים ובשלושת המשחקים האחרונים מעמיד ממוצע של 42 נקודות למשחק. בניגוד לשקנאים, היכולת של הארדן באה לידי ביטוי גם בלוח התוצאות של יוסטון, שעומדת כרגע על שמונה ניצחונות בתשעת המשחקים האחרונים וזאת למרות הגנה שממשיכה לזייף ודירוג המקום ה-27 בליגה בנתונים פשוטים אך חשובים כמו אסיסטים וריבאונדים למשחק. כל זה קורה ללא כריס פול שנעדר מזה למעלה משבוע וייעדר עוד כשבוע-שבועיים (ושוב, אצל פול זה יכול לקחת הרבה יותר זמן) אבל כמו שכבר למדו הרוקטס על בשרם בגמר המערב בשנה שעברה – עדיף להם להתרגל לנצח בלעדיו.

יוסטון כבר שביעית במערב ורחוקה מהשקנאים מרחק ארבעה משחקים, שכבר מתחיל להיות קריטי ואם תרשום עליהם ניצחון גם היום, הפער יילך ויגדל לרמה כזו שיהיה כבר קשה לסגור אותו. ניו אורלינס הביסה את יוסטון בביתה במשחק היחיד ביניהם העונה 112:131 אבל זה היה משחק פתיחת העונה וזו הייתה ניו אורלינס אחרת ויוסטון אחרת. פייטון ומירוטיץ' ימשיכו להיעדר בצד אחד, כריס פול בצד השני אבל היום, התבוסה ההיא לא תחזור על עצמה ולכן אין לי אלא להמר על האורחת. יוסטון.

3:00: ממפיס גריזליס (16-18) – בוסטון סלטיקס (14-20)

רוב מומחי הידע הכללי, יענו לשאלה "מי היה הראשון לחצות את האוקיינוס האטלנטי בטיסה?" בתשובה – צ'רלס לינדברג. הטייס הידוע שהטיס את המטוס 'דה ספיריט אוף סנט לואיס' ב-20 במאי 1927 וטס מלונג איילנד לפאריס, זכה לתהילה רבה בשל הטיסה ההיא ונודע בהמשך בתור פוליטיקאי אמריקאי וגם בגלל אשתו הסופרת ובנו שנחטף (על-כך בפעם אחרת). אבל האמת, כמו תמיד, לא נמצאת בהכרח בצד של המיתוסים ולינדברג למעשה לא היה הראשון להשיג את ההישג. 8 שנים לפניו, שני טייסים בריטים ג'ון אלקוק וארתור בראון המריאו ממדינת ניופאונלאנד (אז מדינה עצמאית, היום שייכת לקנדה) לגלוואי שבאירלנד במטוס ממלחמת העולם הראשונה. בכך הם היו הראשונים להשיג את ההישג המכובד אלא שדבר אחד מנע מהם לזכות גם בתהילה שבעקבותיו – המטוס התרסק כמה קילומטרים סמוך למקום הנחיתה ולמרות ששני הטייסים יצאו בלי נזק, הם לא הצליחו לקבל את הבאזז הרצוי לנחיתה כזו… "אם רק מזג האוויר היה טוב יותר" אמר בראון, "היינו מגיעים עד לונדון". לצערם, ללונדון הם לא הגיעו, כמו גם לדפי ההיסטוריה שלעולם ייזכרו את לינדברג.

הרחק משם, בממפיס שבארצות הברית ממשיך ישראלי אחד, עמרי כספי שמו, לעשות היסטוריה. הישראלי הראשון ב-NBA, ומהשבוע גם ספורטאי ה-70 של מדינת ישראל (לא, זו לא בדיחה. וגם מירי רגב לצערי היא לא בדיחה), חי את החלום ומשחק כבר 10 עונות בליגה הטובה בעולם. אלא ממש כמו שני הטיסים הנ"ל, גם כספי קובע את ההיסטוריה אבל לא במאה אחוז. הישראלי הראשון ב-NBA עדיין לא שיחק בפליאוף ועלול לסיים קריירה ללא הופעה אחת בפוסט סיזון מה שדי גורם להישג שלו להתעמעם. כי כמו שלימד אותנו צ'ארלס לינדברג, לא רק שצריך לדעת להגיע להישג הגדול – צריך לעשות את זה מבלי להתרסק במאני טיים.

לצערו של כספי, עושה רושם שגם השנה הוא לא הולך לשחק כדורסל באביב. לא כל עוד הקבוצה שלו תישאר ממפיס גריזליס. הדובים אמנם מצויים עדיין בתמונת הפליאוף ורחוקים בסה"כ משחק אחד ממקום שמוביל לשם אבל המגמה הדי ברורה של הקבוצה הזו לאחרונה, זו שמתבטאת ב-7 הפסדים ב-10 המשחקים האחרונים היא כלפי מטה. פתיחת העונה הטובה נעלמה כלא הייתה ומארק גאסול שסוחב רגל מאז הפציעה הקצרה שתקפה אותו לפני כמה שבועות, מתקשה לסחוב את הקבוצה במעלה ההר. ההגנה של ממפיס עדיין טובה ומדורגת שישית בליגה אבל ההתקפה רחוקה מלהיות מספיק טובה ולצד העובדה שהיא מדורגת במקום ה-26 באופנסיב רייטינג היא הצליחה בדצמבר לעבור רק פעמיים את סכום 100 הנקודות. והיו לה 13 משחקים…

ובכדורסל של ימינו, המהיר והתזזיתי. ובעונה שהסקורינג של הקבוצות השונות שובר שיאים, ממפיס פשוט לא עומדת בקצב ולצער חובבי הקבוצה, חובבי כספי וחובבי שניהם, הכתובת על הקיר. פליאוף כנראה לא יהיה העונה בטנסי.

הערב תארח ממפיס שהתאוששה קצת מרצף ההופעות החלשות עם שני ניצחונות השבוע על הלייקרס ועל קליבלנד, את בוסטון סלטיקס, קבוצה נוספת שדי נמצאת במשבר. שמונת הניצחונות הרצופים של בוסטון הוחלפו בארבעה הפסדים בשישה משחקים ושוב הטענות מתחילת השנה על כימיה בין השחקנים ועל רוטציה שלא מנוצלת כמו שצריך צפו ועלו. השבוע הקבוצה של בראד סטיבנס ניצחה את פילדלפיה בהארכה ביום שלישי אבל זה היה הניצחון הראשון שלה על קבוצה עם 50% אחוזי הצלחה ומעלה, מזה למעלה מחודש. מאז הגיע הפסד נוסף ליוסטון ולמרות החזרה של אל הורפורד והכושר הדי טוב של קיירי אירווינג, לבוסטון עוד חסר לא מעט קילר אינסטינקט בשביל להגיע רחוק כמו שמצפים מהם.

בצר להם, לסלטיקס עדיין יש את אחת ההגנות הטובות בליגה וזה כנראה מה שנראה הערב במשחק בין שתי הקבוצות האיטיות והפיזיות. לצערה של בוסטון המאזן של ממפיס עדיין מעל 50% ולכן, אני אלך עם הקבוצה הביתית, שתחלום על פליאוף לפחות לעוד זמן מה. דילון ברוקס בספק אצל המארחת שתחסר גם את ג'ואקים נואה. בבוסטון, אין פציעות משמעותיות. ממפיס.

4:00: פיניקס סאנס (27-9) – דנבר נאגטס (22-11)

(משחק שני מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-1 לנאגטס)

ג'ושוע נורטון, יהודי בן 48 כבר היה מיואש. האנגלי שהיגר לארצות הברית באמצע המאה ה-19 והתיישב בסן פרנסיסקו, סבל משתי בעיות עיקריות: הראשונה, מחסור חמור בכסף בשל עסקיו הכושלים. השנייה, אכזבה עמוקה מהמבנה הפוליטי והחוקתי בארצות הברית. בצר לו החליט נורטון בשנת 1859 להגיע להחלטה ששינתה את חייו מהקצה אל הקצה – הוא הכריז על עצמו כקיסר ארצות הברית!

כן, כן, נורטון החליט לקחת את העניינים לידיים ובמודעה שפרסם בסן פרנסיסקו כרוניקל ב-17 בספטמבר באותה שנה הודיע על כך שהוא ממנה את עצמו לקיסר ארה"ב, תואר שבמרוץ השנים נוסף לו גם הכינוי 'ומגן מקסיקו'. "לפי דרישת הרוב הגדול של התושבים של ארצות הברית האלו, אני, ג'ושוע נורטון, לשעבר ממפרץ אלגואה, כף התקווה הטובה, ועכשיו במשך תשע שנים ועשרה חודשים מסן פרנסיסקו, קליפורניה, מכריז בזאת על עצמי קיסר ארצות הברית האל."

אם נדמה היה לכם שנורטון יסתפק בהצהרה תימהונית זו בלבד, דעו לכם שהייתה זו רק יריית הפתיחה למסע המוזר של האיש שבתוך כמה חודשים הכריז על פיזור בית הנבחרים האמריקאי, על ביטולן של שתי המפלגות הרפובליקנית והדמוקרטית וגם פרסם צו האוסר על מלחמות ועל דת.

הצהרותיו אמנם נשארו ריקות מתוכן ולא בוצעו מעולם, אבל נדמה היה שדווקא דעת הקהל בסן פרנסיסקו חיבקה את האיש שהסתובב במדים כחולים עם כותפות צבאיות ברחבי העיר והציג את עצמו בפני התושבים בתור קיסר. נורטון הוזמן ע"י עשירי העיר לביתם לפרוש את חזונו בפניהם, התארח חינם אין-כסף במסעדות יוקרה שנהנו מנוכחותו, הוזמן למופעים רבים, להצגות וזכה לחיבוקים חמים וכבוד גדול. לפי הספר 'הערות שוליים מרתקות מן ההיסטוריה' (ג'יימס מילטון, הוצאת כתר) במפקד התושבים של 1870 רשמו השלטונות את נורטון תחת העיסוק 'קיסר'.

סופו של הקיסר הגיע בשנת 1880 כאשר במהלך אחד משיטוטיו ברחבי ממלכתו צנח ומת. הכותרות בעיתון בישרו על מותו של הקיסר ועל קברו נכתב 'פה נטמן נורטון הראשון, קיסר ארצות הברית ומגן מקסיקו'. עד היום יש הטוענים שגשר הזהב שנבנה בין אוקלנד לסן פרנסיסקו יותר מחצי מאה אחרי מותו היה בהשראתו של האיש באחד מצוו המלכותיים הורה לבנות אחד.

אם יש קבוצה בליגת הכדורסל הקיסרית של ארצות הברית, שאני יכול להקביל אותה לאותו קיסר משוגע, זוהי דנבר נאגטס. הקבוצה של מייק מאלון, נמצאת בימים אלו בראש טבלת המערב ובשל כך היא באופן טבעי רואה את עצמה כמועמדת לזכייה באליפות ה-NBA. אלא שלמרות ההישגים של דנבר, בראשות ניקולה יוקיץ' הנהדר על המגרש, נדמה לי שהיחס שלינו אליה צריך להיות כמו היחס של האנשים בסן פרנסיסקו אל נורטון – מצד אחד לתת הרבה כבוד, מצד שני לא באמת לקחת אותה ברצינות…

ועדיין, הנאגטס בימינו, למרות פציעות מרובות שגורמות לחמישייה שלה לכלול שמות כמו טוריי קרייג, מייסון פלאמלי וחואן הרננגומז ממשיכה להצליח ורק בליל אמש גברה על סן אנטוניו ספרס אחרי שתי קליעות עונשין של מונטה מוריי 7.8 שניות לסיום. אחד הדברים ששומרים על הראש של דנבר מעל המים בתקופה פציעה זו, היא היכולת שלה במשחקי הבית, שם בגובה של הפפסי סנטר, היא רושמת שמונה ניצחונות רצופים, מאזן 3-14 שהוא הטוב ביותר במערב במשחקי בית (יחד עם דאלאס). ויש גם כמובן את ניקולה יוקיץ' שכל עוד הוא לא פצוע תמיד יש מי שיניע את ההתקפה של הנאגטס וינפק מספרים שמושכים את כל חבריו קדימה.

מחוץ למרכז הפפסי לעומת זאת, מצבה של דנבר הרבה פחות טוב עם מאזן של 8-8, דבר שלצד הפציעות המרובות (מילסאפ, האריס ובארטון לא ישחקו גם הערב) הופך את משחקה הערב בפיניקס ללא קל בכלל. נתון נוסף שיקשה על הנאגטס הוא היכולת של פיניקס לאחרונה, כשזו שמסתכמת בחמישה ניצחונות בשמונת המשחקים האחרונים, כולל ההפסד אמש לאוקלהומה סיטי ת'אנדר.

אז זה לא שפיניקס מאיימת פתאום על צמרת המערב או אפילו לא על ניו אורלינס ומינסוטה שמעליה בטבלת המערב אבל כשדיאנדרה איטון יוצא לאט לאט מהאדישות שלו ומפגין בחמשת המשחקים האחרונים 20.8 נק', 15.6 ריב' ב-66.7% אחוזים מהשדה ומדי פעם מגלה גם נחיצות בהגנה, אז פיניקס כולה במגמת שיפור כשגם דווין בוקר עם 25.2 נק' ו-7.2 אסיסטים למשחק מגלה יעילות התקפית כמותה יש רק לשני שחקנים נוספים בליגה, ג'יימס הארדן ולברון ג'יימס.

בקרב הקבוצות העייפות מבק-טו-בק הערב, תהיה רק מנצחת אחת ואם ממש צריך להמר אני אלך על הפתעה במסגרתה הקבוצה הביתית תגבר על האורחים העייפים, הפצועים והמעוכים. פיניקס

 5:30: לוס אנג'לס קליפרס (14-21) – סן אנטוניו ספרס (17-19)

(משחק שלישי מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 1-1)

במאה ה-16 חי לו בקוריאה אדמירל גיבור מלחמה בשם יי סונג-סין. סונג-סין שהשתתף בקרבות רבים נגד הכובש היפני שבשנים ההן ניסה באחת מיני רבות פעמים לפלוש לחצי האי השכן התקדם בהדרגה בסולם הדרגות בצבא הקוריאני עד שמצא את עצמו מפקד על הצי הקוריאני במספר קרבות. אלא שתאוות השלטון שלו גרמו לכך שסונג-סין ניסה לעשות פוטש ולהשתלט על הצבא כולו ובתור עונש הוא נושל מדרגותיו וסמכויותיו וחזר להיות חייל פשוט מהשורה.

כאן היה אמור להגיע הסיום לסיומו של אחד מגיבורי הקרב הקוריאנים שבגיל 30 סיים את הקריירה הצבאית שלו, אלא שברגע זה ממש החל סונג-סין לחרוט את המורשת שלו. אט-אט הוא טיפס שוב במעלה הדרגות, לקח אחריות, נתן עצות, סייע ובעיקר לחם כמו שרק הוא יודע עד שהתקדם שוב ו-16 שנים אחר-כך מצא את עצמו שוב כאחד מהמפקדים הקוריאנים הבכירים וכאגדה חיה. אגדה אשר הסתיימה שבע שנים אחר-כך במותו בקרב.

לא ארחיב עוד על הקוריאני ההוא אבל אציין את מה הלקח שצריך ללמוד מסיפורו – זה דבר נחמד להרוויח את המוניטין שלך פעם אחת, זה דבר עצום להרוויח אותו פעמיים. וכמו סונג-סין שבנה את עצמו פעמיים ונכנס לדפי ההיסטוריה של קוריאה, מנסים בימים אלו לעשות בלוס אנג'לס קליפרס כשאחרי פתיחת עונה טובה מאוד, נסוגו לאחור, ובשבועיים האחרונים הם בונים את עצמם מחדש ושוב מוצאים את עצמם בצמרת המערב.

הקליפרס שניצחו 4 מ-5 המשחקים האחרונים שלהם אחרי סדרה של 6 הפסדים ב-7 משחקים, השלימו אתמול את ההשתלטות מחדש על תואר הקבוצה הכי טובה בלוס אנג'לס ועשו זאת בדרך הטובה ביותר שאפשר לדמיין – ניצחון על היריבה השנואה, הלייקרס. את החזרה להישגיות של הקליפרס אפשר להסביר בניסיון להשיג מחדש את מה שכבר הושג ובשל כך לזכות בהערכה אבל אפשר גם להסביר את זה בדרך פשוט יותר וציורית פחות – לו וויליאמס חזר.

השחקן השישי הנצחי שקולע 18.2 נק' למשחק ומוסר 4.8 אסיסטים בנוסף, משמש גם השנה כקטליזטור עצום להצלחה של הקליפרס, הוא גם זה שעם 92.5% אחוז מהקו מוביל את הקליפרס להיות הקבוצה המצטיינת בתחום בליגה. וויליאמס הופך את הקליפרס למסוכנת יותר ולהתקפה שלה לטפס שוב לטופ 5 בליגה (מדורגת שלישית בליגה היום, דורגה עשירית בתקופה שלא שיחק).אתמול הוא הוביל אותה לניצחון על הלייקרס עם שיא עונתי על סך 36 נקודות. הוא בכושר האיש הזה. ראו הוזהרתם.

הערב תארח הקליפרס קבוצה שכבר נפגשה איתה פעמיים (כל אחת ניצחה בביתה) – הסן אנטונו ספרס. הספרס משמשים השנה כקבוצת הנחום-תקום של העונה, כשאר בכל הזדמנות שאנחנו מספידים אותם ואת רצף ההופעות שלהם בפליאוף, הם קמים פתאום ומכים את היריבות ואז כשאנחנו מתחילים לשבח אותם ואת מאמנם פופוביץ' הבלתי נגמר (וגם בלתי נסבל אבל על כך בפעם אחרת) הם שוב נופלים עד הפעם הבאה. השבוע קיבלנו את הספרס בגירסת הנפילה עם שני הפסדים בשלושה משחקים, גם תודות ללוח משחקים קצת פחות קל וכשלפניה מחכות הקליפרס בחוץ הערב ואחר-כך בוסטון וטורונטו בבית כנראה שאנחנו יותר בכיוון של נפילה בעת הזו. אחרי 8 ניצחונות ב-11 המשחקים האחרונים. אחרי ששתי הקבוצות שיחקו אתמול (הקליפרס ניצחו בדרבי, סן אנטוניו הפסידה במשחק צמוד בדנבר) אני אהמר על הקבוצה עם הספסל העמוק יותר, הביתיות, והרגליים הצעירות בהרבה. קליפרס.

תמשיכו לחלום

00:00: מילווקי באקס (10-24) – ברוקלין נטס (20-17)

שנת 2018 עומדת להיגמר בעוד שלושה ימים וכמו שזה נראה כרגע – יש סבירות לא רעה שמי שתסיים אותה כקבוצה הטובה ב-NBA היא מילווקי באקס!

הבאקס שמחזיקים מאתמול במאזן הטוב בליגה ממשיכים לשמור על כושר טוב עם הפסד אחד בשבעת המשחקים האחרונים, על הגנה והתקפה בטופ של הליגה ועל יאניס אנדקטומבו, המועמד המוביל לתואר ה-MVP. לצד יאניס שנמצא בעונת שיא, קריס מילדטון שעושה בשקט בשקט עבודה של מספר 2 קלאסי, אריק בלדסו ומלקולם ברוגדון הורסטיליים, יש לבאקס השנה גם תוספת כוח משמעותית חדשה – ברוק לופז.

הסנטר שהגיע בכסף לא כסף מלוס אנג'לס לייקרס מרווח את המשחק של הבאקס, מפציץ מ-3 כשבחודש האחרון 85 מתוך 134 הזריקות שלו הגיעו מחוץ לקשת. "הוא מרווח לנו את המשחק ונותן לכל השאר וכמובן לי המון מרחב. הוא אמנם 1'7 או 2'7 וזה עצום אבל הוא זורק בכיף את השלשות האלה" אמר עליו הגריק פריק השבוע.

ואם יש מישהי שמכיר את היכולת של ברוק לופז היטב זו ברוקלין נטס, האורחת של מילווקי הערב, שלופז הוא הקלעי הבולט שלה בכל הזמנים עם 10,444 נקודות וגם מוביל אותה בחסימות, סלי שדה וניסיונות קליעה מהשדה.

הקריירה של לופז במדי הנטס לא הייתה כל-כך מוצלחת מבחינת הישגים (או הגנה) אבל גם שלוש שנים אחרי שהסנטר המתולתל לשעבר עזב את הקבוצה, הנטס עדיין לא הגיעו למנוחה ולנחלה. אפילו לא קרוב. הנטס אמנם מצויים בכושר טוב והתאוששו מסדרה של 8 הפסדים רצופים עם בסוף החודש הקודם עם 7 ניצחונות רצופים ועוד שניים בארבעת המשחקים האחרונים אבל כל זה עדיין לא קירב אותם מספיק בשביל לאחוז במקום בפליאוף במזרח. אולי יש בכך משהו סימלי, שכן ההצטיינות של ברוקלין בתקופה הזו היא בעיקר בלנצח משחקים צמודים, כאשר 5 ניצחונות מתוך ה-9 שלה הגיעו בפער של חמש נקודות ומטה. לאוהדי ברוקלין יש אולי סיבות להיות מרוצים לאחרונה, רק אסור להיסחף עם תחושת האופוריה.

הערב, בבק טו בק, תתארח ברוקלין אצל מילווקי, שניצחה אותה ב-12 מתוך 14 המשחקים האחרונים ביניהן. הבאקס הפסידו לנטס במשחק השלישי ביניהן בעונה הקודמת וכך נתנו לרצף של 10 ניצחונות רצופים על הנטס להסתיים והם ישמחו לחדש אותו הערב למרות העובדה שיאניס ומידלטון רשומים בספק למשחק הערב (אבל כנראה ישחקו) ואילו אראסן איליאסובה ששבר את אפו ייעדר בוודאות. טרבור גרהאם ואלן קראב ייעדרו בשורות הנטס שיעשו את המיטב אבל נדמה לי שיצאו עם ידם על התחתונה. מילווקי.

2:00: וושינגטון וויזארדס (23-13) – שארלוט הורנטס (17-17)

'מלכת הלילה' הוא שם כולל לזנים מסוימים של קקטוס. השם הזה ניתן להם גם בשל הפרחים הלבנים, הגדולים, הריחניים והיפים שפורחים מהקקטוסים אבל בעיקר בגלל סיבה אחת – הפרחים האלה פורחים ללילה אחד בלבד בשנה.

ברוב השנה מדובר בצמח מכוער למדי, סגור ומגושם, שמטפס אט-אט מהעציץ בו הוא גדל לעבר השמיים אבל לא עושה שום סימן שמשהו מעניין הולך לקרות איתו. אלא שאז, בדרך נס, זה קורה, בשעת לילה (לרוב בקיץ), הוא נפתח ופורח במלוא הדרו אל תוך הלילה. ובבוקר, ממש כמו בסיפור סינדרלה, הוא נעלם. הפרחים נסגרים ונובלים והצמח יחזור ויפרח שוב בשנה הבאה.

גם במרכז הרחבה של וושנגטוון וויזארדס גדל לעיתים קקטוס, מזן תומאס בראיינט, זה שמו, ובשבת שעברה, במשחק מול פיניקס סאנס, הקקטוס הזה פרח ונפתח והיה 'מלך הלילה' לערב אחד. 31 נקודות היו לבראיינט שכמעט והכפיל את שיא הקריירה שלו (שעמד על 15 נקודות). אלא שהנתון היותר מרשים בסיפור הוא הדרך בה הושגה כמות הנקודות המפתיעה בשביל הסנטר הסופרמור – ללא החטאה עם 14/14 מהשדה ו3/3 מהקו. יש רק שחקן אחד בהיסטוריה שדייק ביותר זריקות במשחק מבלי להחטיא – ווילט צ'מברליין (בשלוש אפשרויות שונות כפי שניתן לראות כאן), מה שגורם לפריחה המשונה הזו של בראיינט לא רק להיות אמונה על הניצחון היחיד של המכשפים בשבוע החולף אלא גם ממש להיכנס לדפי ההיסטוריה.

לצערה של וושינגטון זו כנראה ההיסטוריה היחידה שהיא תעשה העונה. עוד שבוע עבר על המכשפים מבירת ארה"ב והמצב ממשיך ומתדרדר. החבורה של סקוט ברוקס אמנם ניצחה את פיניקס סאנס, אחרי לא פחות מ-3 הארכות אבל היא מתקדמת לכיוון מחצית העונה בכושר גרוע, פציעות מרובות ובעיקר חוסר חשק כללי של כל הנוגעים בדבר להרים את עצמם מהפארסה הזו. הוויזארדס הפסידו 9 מתוך 11 המשחקים האחרונים שלהם  וכבר רחוקים ארבעה משחקים וחצי ממקום בפליאוף של המזרח.

ואם אתם בכל זאת מחפשים סיבות לנחמה אצל הוויזארדס אז נספר לכם שמדובר בקבוצה המזרחית עם הכי הרבה משחקי חוץ עד כה עם 20 ממשחקיה ששוחקו מחוץ לאולם הביתי. למה זה מעודד? מכיוון שהמאזן של וושינגטון מחוץ לבית עומד על 20%. ומה בבית? 56.5% אחוזי הצלחה. אולי בכל זאת לא אבדה תקוותם. מאידך, כמו שהם נראו אתמול מול שיקגו בולס החלשה, בבית… זו לא הרבה יותר מתקוות שווא.

הלילה וושינגטון תשחק משחק בית שני ברציפות ותקווה לנצל את הנתונים העדיפים שלה בקפיטל 1 ארינה כשתארח את שארלוט הורנטס שבמזרח הבינוני היא קבוצת פליאוף ואפילו, לא תאמינו, ראש בית. שארלוט מפסידה העונה הרבה משחקים צמודים, דוגמת משחק 2 הארכות שהיא הפסידה לברוקלין השבוע (לפני שנקמה בה וניצחה אותה אתמול) ואלמלא הנתון הזה היא כנראה הייתה שווה מאזן חיובי. לצערה, אין לה כזה וגם אם היום יש לה הזדמנות להשיג לא בטוח שזה יקרה.

אחד הנתונים ששארלוט חלשה בהם הוא תחום הכדורים החוזרים. שארלוט מדורגת במקום ה-22 בליגה בריבאונד, תחום שהיה אחד מנקודות החוזקה שלה בעונה שעברה. מה נשתנה? אז מסתבר שדוויט האוורד שקטף 14.8 ריב' למשחק בעונה הקודמת בשארלוט ממש חסר… מה שהופך אותו, באופן משונה, לשחקן ששתי הקבוצות שישחקו הערב מתגעגעות אליו! או שלא…

אז בקרב שתי קבוצות נטולות דוויט האוורד, יומרות או חזון, אני אלך על הקבוצה האורחת (וזאת למרות שמאזנה מחוץ לבית גרוע כמעט כמו של וושינגטון עם 28.5% אחוזי הצלחה). גם כי אוטו פורטר פצוע, ג'ון וול בספק וקלי אוברה בפיניקס אבל בעיקר כי אני סומך על קמבה ווקר שאם לג'ון וול הייתה מחצית מהאמביציה שיש לו, אז הוא היה אחד הגדולים בדורנו. שארלוט.

2:30: אטלנטה הוקס (24-10) – קליבלנד קאבלירס (28-8)

(משחק שלישי ואחרון בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 1-1)

אז אמנם אני אוהב לחפור ואוהב סיפורים לא קשורים ומסוגל להכביר מילים על שארלוט הורנטס בצורה זהה לגולדן סטייט ווריירס. אבל, אתם יודעים מה? גם לי יש גבולות. וכשאטלנטה הוקס, שאמנם ניצחה ארבעה משחקים מתוך חמשת האחרונים (אחד מהם על קבוצתי העלובה בליל אמש) אבל היא עדיין קבוצת טופ 5 בחולשתה בהגנה ובהתקפה, מארחת את קליבלנד קאבלירס, שתודות לסאנס והסטרייק שלהם, היא כיום הקבוצה הגרועה בליגה (וגם קבוצת ההגנה הגרועה בליגה) אז אין לי יותר מדי מה לכתוב זולת זה שמזל שזה המשחק האחרון בין השתיים העונה. אלכס לן ופלאמלי כלשהו (מיילס נדמה לי) ואולי גם טאורן פרינס ייעדרו בשורות אטלנטה. אנטה זיזיץ', רודני הוד, ג'ון הנסון, דויד נואבה, טריסטן ת'ומפסון, קווין לאב (כמובן) והשכל הישר ייעדרו בשורות קליבלנד. העניין לציבור במשחק הזה ייעדר מן העולם. אטלנטה.

3:00: יוטה ג'אז (19-17) – ניו יורק ניקס (27-9)

שתיים מאכזבות העונה ייפגשו הלילה בסולט לייק סיטי למשחק שאצל מישהי מהן ימתיק במקצת את הגלולה המרה שהן בולעות עד כה. יוטה המארחת שסיימה את העונה שעברה כהבטחה אחרי שהעפילה לחצי גמר המערב, שנה שנייה ברציפות, לא מצליחה עד כה לפרוע את הצ'ק שהושאר לה. הג'אז מתקשים לייצר לעצמם רצפי ניצחונות, שלא נאמר מומנטום חיובי ראוי לאזכור ואחרי שבשבוע האחרון הפסידו לשתי קבוצות חזקות (פילדלפיה ואוקלהומה) ובסה"כ הפסידו 6 מתוך 10 המשחקים האחרונים שלהם, צמרת המערב ואפילו מקום בפליאוף, הולכים ומתרחקים מהם.

מה שמעניין לומר לגבי יוטה הוא שאם העבר הוא איזשהו תקדים, אזי שמצבה של הקבוצה סביר. גם בשנה שעברה יוטה מצאה את עצמה בשלב הזה של העונה במאזן שלילי, אפילו גרוע יותר מזה של העונה הנוכחית (19-17) ותודות לחצי שני מוצלח, הג'אז סיימו עם הכרטיס לפליאוף. לפי אתר בסקטבל רפרנס לוח המשחקים של יוטה עד עתה היה מהקשים בליגה ואם לוקחים בחשבון את המאזן לצד הקושי של לוח המשחקים, אז מדד הSRS של האתר מדרג אותה שמינית בליגה. אחרי מסע במזרח שיכלול מפגשים עם טורונטו ומילווקי בין היתר, תחזור יוטה הביתה לסדרה של 8 משחקים ביתיים מתוך 9 משחקים בסה"כ ועם יריבות כמו אורלנדו, שיקגו, דטרויט, מינסוטה, קליבלנד ופורטלנד (שבשני המשחקים שלה מול יוטה הפסידה בהפרש מצטבר של 51 נקודות), זו אמורה להיות הקפיצה שתיקח את הג'אז קדימה.

עד שזה יקרה, יוטה תוכל להתכונן לתקופה הזו עם מפגש ביתי מול ניו יורק ניקס שמתדרדרת אט-אט בטבלה וכבר הגישה מועמדות לתפקיד 'הקבוצה החלשה בליגה'. הניקס מחזיקים ברצף הפסדים שעומד על שישה ואלמלא ניצחון מקרי בהארכה על שארלוט הייתה רושמת כבר 12 הפסדים רצופים. אז אמנם נואה וונלה נראה נהדר, עמנואל מודיאי שיפר דרמטית את הקליעה, קווין נוקס רשם שלושה משחקים רצופים עם 20 נקודות ומעלה ואפילו לוק קורנט הגבוה צלף 23 נקודות (7 שלשות) מול מילווקי ביום חמישי, אבל כשאין לקבוצה הגנה ראויה, כל זה משמש ככוסות רוח למת.

אם יש משהו שליוטה כן יש זה הגנה והשילוב של כישרון עודף, ביתיות וואורחת שקוראים לה ניו יורק ניקס, אמור להניב לה ניצחון נוסף בדרך לחצי השני המיוחל של העונה. יוטה.

לפוסט הזה יש 265 תגובות

 1. אם מג'יק לא מצליח לשכנע את פיל לחזור מפרישה אז מונטי וויליאמס אופציה מצויינת ללייקרס.

  אחרי מונטי מארק ג'קסון,טיירון לו,בקי אמון,וואן גנדי בסדר יורד.

 2. תודה יאיר על המסטרפיס הקבוע של מוצש!

 3. תודה יאיר
  צחקתי עכשיו המון מהקטע של בגין ועמוס עוז הילד

 4. פריוויו נפלא כרגיל, מאסטרפיס

 5. תודה רבה יאיר, פריוויו מעניין ומעשיר.
  יהיה משחק טוב מול הקליפרס, גם אם נראה לי שנפסיד, מכל הסיבות שציינת.

 6. תודה רבה יאיר, פריוויו מעולה.
  הארה קטנה ברוק תמיד היה עם שיער קצוץ, רובין הוא הלופז עם הרעמה.

   1. אה, פשוט לא שמתי לב שזה צמח לו על הראש.
    ביחס לאח שלו זה מאוד מינורי 😃

 7. פשוט נהדר!

 8. תודה יאיר פריוויו מצויין כרגיל

 9. הספרס עם לוח משחקים קשה מאד. אם יקחו 2 מ-4 המשחקים זה היה השיג מרשים.

 10. הולי שיט איזה פריוויו מעלף ומאלף! תודה רבה, תענוג של קריאה.

 11. Michael Chabon is going to hell

 12. פריוויו משובח, כרגיל. תודה יאיר!

 13. אני בעד להחתים עצומה שהמשחקים המוקדמים בסופ"ש יהיו טובים ולא אטלנטה-קליבלנד, וושינגטון-עירוני נהריה ג'
  נמאס לחכות לסופש כדי לראות משחקי נ.ב.א ולהיתקע עם זבל צרוף
  מי איתי?

 14. כרגע יאניס והארדן ראש בראש על הmvp.
  אם מלווקי תהיה בעלת המאזן הטוב בליגה בסוף העונה זה שלו כי עבודה הוא נותן כל ערב(התקפה והגנה).
  אם לא וייאבדו גובה ןהארדן ימשיך לסחוב את יוסטון המקרטעת(בעיקר פול וגורדון) למאזן מכובד במערב הפרוע זה שלו.

 15. יאיר אתה ענק
  מאחר הצהריים אני מרפרש את הדף כמו משוגע, גורם למנחם להתעצבן כי באנליטיקס זה נראה כמי שנכנס ומייד ברח…..
  אין מילים לכל הסיפורים המשובחים
  אבל ההזיה הגדולה ביותר – כספי ספורטאי ה 70….. רק מראה את הזכרון הקצר המאפיין ימים אלו. בלי אף הישג ברמה הקבוצתית, אישית או לאומית בנבחרת. פשוט בגלל שהוא סותם חורים ב NBA….
  פשוט בושה
  יעל ארד, רוזנטל, טל ברודי…..ואני אפילו לא זוכר את הנבחרת של המונדיאל במקסיקו (נדמה לי). אפילו לאייל ברקוביץ' רחמנה ליצלן יש יותר הישגים…

  מירי גרב. כל מילה מיותרת. היא הדונאלד טראמפ שלנו 🙂

 16. כספי נבחר לספורטאי ה 70? כבודו במקומו מונח.
  הייתי בוחר לפניו, בין היתר, את: ברקוביץ', (ואם אפשר מתאזרחים אז גם ברודי ולייבוביץ') את מנזדורף, גלפנד, גל פרידמן, אסתר רוט, חודורוב, שפיגלר, רוזנטל, אוחנה (גם מלמיליאן וסיני), בניון, ואם תרצו גם את רוני קלדרון, וכמובן בוריס גלפנד

 17. תודה זעפרני על שהזכרת לי את הקטע עם עמוס עוז ובגין. גם ההשוואה בין הקקטוס ותומס בריאנט מחוכמת במיוחד.
  גו רוקסט.

 18. תודה על פריווי מוצ"ש מטורף כתמיד.

 19. מאיפה כל הידע הזה?!?!
  מישהו חייב לפרסם את האיש הזה.
  לא יאמן פשוט.
  אומן!

 20. ללא ספק הכותב הטוב בישראל, ענק .

 21. ג’ון וול גמר את העונה, להזכיר לבחור יש חוזה ל170 מליון דולר

 22. כל שבת אני מתרשם מההשקעה שלך, ונהנה לקרוא! תודה!

 23. כע

 24. מופת כתמיד, תודה רבה יאיר

 25. תודה רבה. פשוט נפלא

 26. נכתב לגבי משחקי הקליעה המושלמים של ווילט "כפי שאפשר לראות כאן" ואין קישור להיכן שאפשר לראות זאת…

 27. יאיר, מקווה שלא יגמרו לך הסיפורים והאסוציאציות כמו שלי נגמרו הסופרלטיבים…

  הסיפור על עמוס עוז הילד קרע אותי

 28. אני הוזה או שיש שם מסקוט של הבאקס עם ג'רזי של הקאבס?

 29. איזה גג של אלן!

 30. נהדר יאיר. תודה על הממתק השבועי

 31. חוקים שחייבים לשנות:
  – כשהשחקן המתקיף עולה לזריקה על המגן שנמצא באויר זאת בשום אופן לא צריכה להיות עבירת מגן. no call נראית ההחלטה הכי טובה במקרה הזה.
  – אם המגן נוגע במתקיף שעולה לקליעה והמגע נוצר אחרי שהכדור נמצא לחלוטין באויר זאת לא עבירה – אלא אם כן הוא נחת עליו בצורה קשה/מסוכנת

  הגיע הזמן להחזיר קצת הגנה בליגה הזאת

 32. יאיר מרגש טהור מופלא ונפלא ופלאי ביותר. פי מיליון ממילותי הדלות. יאיר וכל הקוראים תבורכו כולכם

  1. *הברכות ואיחולי הצלחה לכולכם (גם לכותבים ולקוראים), יאיר מעולם לא חפרת ואני שלא הספקתי לקרוא הכל וגם באיחור מודה לעמית טבול, ולכל מי שאומר תודה. יאיר עמית וכולכם מדהימים ביתר ולא רק בהבנת כדורסל זה שלא הודתי מספיק זה רק בגלל חוסר זמן, רובכם רק משתפרים. באהבה לכולכם

 33. אני שכחתי בכלל על המנלקות בשוט של הבריטים. אני זוכר עכשיו שהיינו משחקים 'בהכאות' בשוט שהיה יותר חבל משוט והטיה קל להתחמק ממנו.

  1. מעניין מנחם, האתר בטח בין הטובים בעולם, יותר מידי טוב. פי 10 ממה שדמיינו תודהרבה

 34. האם ה4 שהלכו לגרדום בגלל ההלקאות או שבכל מקרה היו מבוקשים?

 35. חגיגת שלשות

 36. איחס, המשחק של מילווקי ברוקלין זה הרס הכדורסל, עומדים שחקנים ומשליכים מהשלוש, זה הכל, שחקן כמו ברוק לופז לא עושה שום דבר, רק חיובים

  1. שיטה לא יפה לעין אבל אפקטיבית לעין שיעור, להקיף שחקן בלתי עציר ב1 על 1 בקלעים, ואין יותר מדי מה לעשות נגד זה (יוסטון ומילווקי, ולברון עם הרכב הקלעים דוגמא טובה לכך).

  2. אנחנו צביקה היום?
   תספר אתה לאחרים. הם מפחידים אותי.

   1. אנחנו "סטוקטון", סוחר הסמים התימני.
    נתת לבת של גילרי גם? היא בגיל המתאים ללקוחות שלך.

    1. סבתא חילבה הכינה דייסה
     הכינה לאופיר
     הכינה למר-גרינה
     הכינה לד
     הכינה למי שאנס אותך שהיית ילד
     הכינה לצביקה
     .
     .
     .
     ולמי לא נשאר?
     סומסום לא נשאר באתר

     1. למי שאנס אותך שהיית ילד
      LOL
      אוי אתה טוב
      אבא אבא למה אתה מכאיב לי בתחת
      מתגעגע?
      בשביל זה אתה בא לכאן כל לילה

    2. ח'ברה, בחייאת בבקשה לא לערב את ילדי אנשי האתר, זה לא הוגן, כלפי הילד/ה שאולי יקרא כאן ולא כלפי האב תורם לאתר . תודה גם אתה אוהב כדורסל ואחד מהח'ברה בדיוק כמונו

  3. אתמול השתמשת בי מלא
   ככה אתה זורק אותי היום לאשפתות?
   על ארבע אתה עוד תחזור אלי

   1. תיכף בן 40
    ועדיין מנקה…

    1. עדיף מלנקות את מה שנוזל לך כל הזמן מהתחתונים.

  4. זורק ומשתמש.
   לימדתי אותך היטב.
   סע, בני. המפתחות בפנים.
   תזכור- רק תחרותיות. אם זה עוזר ללברון לנצח.

  5. קופץ משם לשם
   בלי כתובת קבועה
   בלי בסיס
   בלי תמיכה
   בלי שום קרקע יציבה
   רק ילד קטן ובכיין שמנסה להעמיד פנים שהוא מאה
   אולי מאה הפיצולים יעריכו אותו כמו שאף אחד לא
   כי כולם יודעים מי הוא באמת
   בעיקר יודעים מה הוא באמת

   1. יוסי מת, יוסי מת

    1. יוסי מת מזמן. סומסום רצח ואז התאבד.
     דני בכה מאוד.
     יוסי היה התקווה האחרונה שלו שהכושי הגדול יתקע אותו.
     לא נורא, סומי.
     דניס רודמן עדיין מוכן להכניס לך את התולעת שלו.

     1. העולם שלי מסביב לחור התחת.
      כי אני אוהב
      תחת.
      רק תחת.

     2. לפחות אני מודה
      או שאתה מודה. . .
      אני אני או שאני סומסום?
      התבלבלתי

 37. לופז רותח אש

 38. מתי קורה הטרייד על וול ולאן?

  1. מי תיגע בו, ברוק לופז ישבור את השיא של נוביצקי לכמות השלושות לגבוה עד האולסטאר בקצב הזה

 39. לא קשור למשחק: מישהו יודע למה רמי הדר התעצבן על גיל ברק?

 40. מה הייתי עושה בלי סומסום?
  לא מתקיים.
  כמו שאר הפיצולים שלו.

 41. חבר'ה, קצת מבאס שעל פריוויו מופתי כזה יש שרשור של קללות וכינויים וכל מיני כאלה.
  יש משחק במילווקי, ברוקלין נלחמת בגבורה מול האקס המשתולל שלה…
  בואו נהנה מזה.

  1. היו להם הזדמנויות
   להעיף את סומסום מהאתר
   בחרתם לתת לו להמשיך
   להסתתר במחשכים
   להגיב משמות בדויים
   לתקוף ולברוח לאנונימיות
   זו התוצאה של המפלצת שגידלתם
   זו התוצאה של המעשים שלכם
   זו התוצאה של ההתעלמות שלכם
   אחד סומסום
   אלף פרצופים
   לפני שתגיד שאתעלם ממנו ואמשיך בחיים
   איך אתה יודע שאני לא אחד מהפרצופים?

   1. וואטאבר

    1. 1+ לשי והוספתי תגובה למעלה, תרדו עלינו תתווכחו אך אנא אל תערבו ילדים. תודה רק טוב

     1. סומסום יכניס גם לך.
      מאחורה.
      כמו שסומסום אוהב.
      הרבה דם וחרא.
      זה מה שנתתם לו לעשות פה.

 42. לינק?

  1. טנקס (לא טנקינג)

 43. לגבי הפריוויו, דווקא יוסי, מולי והפליקנס מתאימים להיות ה"קיסר" שהכריז על עצמו.

  לגבי התגובות, אמשיך להציע התחברות עם שם משתמש וסיסמה. ככה מי שייחסם פעם-פעמיים לא יחזור בשם אחר (אלא אם יפתחו מיילים כל היום ויירשמו מחדש, לא סביר)

 44. אתם רוצים שיפסק?
  תעיפו אותי
  i dare ya
  תנסו
  מה תעשו פה בלי סומסום?
  איך תמצאו מישהו יותר נחות להרגיש טוב בהשוואה לחיים העלובים שלכם?
  מפריע לכם?
  תעשו משהו
  אחרת נחזור
  במספרים כפולים
  וכפולים
  ומשולשים
  נהרוס כל פוסט שאתם אוהבים
  את דור בלוך כבר הרסנו
  חשבתם שנחנו אתמול?
  רק חיכינו להיום

  1. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
   חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
   חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  1. מה ששי צופה

   1. אני בליג פאס 🙂

 45. כשבמילוואקי שמים את השלשות שלהם קשה מאוד לעצור אותם

  1. ההגנה הפכה לעבודה קשה יותר בגלל השלשות והחוקים החדשים. אוהב את בודהצלר המאמן נראה אדם הגון

 46. סומסום
  אתה יודע שאף אחד לא מאמין לך?
  אתה בטוח שאתה משכנע את כולם
  "סטוקטון תוקף אותי"
  "סטוקטון מדבר איתי כל הזמן"
  "מרים הקקי מתנכל אלי"
  "האיסלנדי יורד לי"
  ורק את עצמך אתה משכנע?
  אף אחד לא מאמין לך
  איש לא קונה את השטויות שלך
  כולם יודעים שאתה מתכתב עם עצמך
  ממכשירים אחרים
  מעמיד פנים שמתייחסים אליך
  תוקף את עצמו ומתגונן
  רק כדי להרוס כיף של אנשים
  כמה עלוב אתה יכול להיות?
  כמה עלוב אני יכול להיות?
  כמה עלוב להודות בזה
  ועוד בצורה הזו?

  1. רוצה הוכחה?
   הממזר בכלל לא כאן
   סומסום נתן את הלינק למעלה
   ההוכחה היא במייל למי שיכול לראות
   אני לא יודע מה המייל של הממזר
   אבל יש עוד הוכחה אחת קטנה-

   1. אני כאן

    1. ברוך שובך, למה עזבת מהתחלה?

     1. lol

     2. זה מישהו שהלך והעתיק את התמונה
      בצוות האתר יוכלו להגיד לך, קל לעלות על זה
      שים לב מי עונה לך…

    2. ברוך הבא סומסום, מישהו מנסה לסכסך ביננו תגובה 58,באמת מצחיק אותי

 47. למרות הכל הנטס חוזרים. נלחמים כל משחק עד הסוף

 48. תגובה ראשונה להלילה כולל תגובה 44 שיהיה בריא עד 120, אבל לא ככה אני כותב לינקים.

  1. חחחחחחח
   התאפק התאפק בסוף יצא מהמחבוא
   "תגובה ראשונה להלילה"
   חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
   "לא ככה אני כותב לינקים"
   חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
   זה הוא הפליץ לא אני
   אובססיבי מטורף מגיב חצי דקה אחרי שיוצאת תגובה
   מה שמספרים עליך כנראה נכון… איש אומלל
   המזל הגדול שלא יהיו לך ילדים

 49. יאניס עושה הכל, התקפה והגנה

 50. לראות את יאניס ולא להאמין שיש מי שבכלל מעיז להשוות את סימונס אליו…

  1. אין מצב, ל2 אני לא מתחבר מבחינת האופי, סימונס מתנשא סתם ויאניס ילדותי ופגיע מידי, דוציץ בנשמתו בןן 200, 19 קשה להאמין

   1. דונציץ הרבה יותר בוגר והגון מהשניים התכוונתי , מהחיים שלפני

    1. הגון?

     1. המממ.. צודק נראה יותר ישר מהם יותר צנוע יותר אנושי, לא שהם פושעים 🙂 חלילה

 51. גם זה קלאטץ, לעלות שההפרש יורד ל 7 ולהעלות אותו ל 15 תוך 3 דקות! יאניס עם 31-10-10!!

 52. הארדן הטוב בעולם בפער אדיר מכל הבאים אחריו, אני לא זוכר הרבה זמן שבועיים כמו שלו.

 53. והארדן ממשיך את הכושר מהמשחק הקודם

 54. הריקוד הזה יצא לי מכל החורים

 55. ממזר, טוב שאתה חוזר , אל תשים לב לאיש קטן , בלי חיים,
  ביחד אנחנו כוח,, נכסח אותו , אפסס תולעת

  1. בלי אלימות. אין צורך לקלל ולאיים או לענות. אותי הוא דווקא די משעשע.

  2. 58 זה לא אני, ובאמת ממש לא איכפת לי חח לול

 56. ברוכים הבאים סומסום והממזר, אנו מקבלים אתכם בהרבה כבוד ואהבה, גם אם 2 יהודים 3 דעות 🙂 גם אם הדעות של כולנו שונות, זו סהכ מחשבה ולא האדם עצמו, עדיין האהבה יותר חזקה וגדולה כאן באתר לספורט אמורה להמעיט במיזעור את שוני הדעות. אתם וכולם אהובים כאן, ומקווה שכולנו נואהב אחד את השני למרות שהוא אוהד שחקן אחר או קבוצה. באהבה רבה

 57. איזה בר מזל אוסטין ריברס…
  וושינגטון האיומים מטרידים אותו – בום! יצא מהסיטואציה נוראית.
  פיניקס האיומים אבל עם איזשהו עתיד באופק חותכים אותו – טראח! יצא מסיטואציה רעה.
  ואז יוסטון מחתימים אותו – ג'קפוט!!! נכנס לסיטואציה מתאימה!

 58. מה הולך פה? אני מופתע שיש לכם כח לעשות ספאם פה בתגובות ב 3 בבוקר, לא עדיף אם כבר לדבר על המשחקים?

  1. חחח יוצרים שלום ואז יותר כיף.. אתה עומר ממפגש ההופס עם הלינקים?

   1. אכן 🙂

    1. הרבה אהבה ורק טוב לך, איש יקר מאד, וצנוע.! טורונטו נהדרים.. אתה אוהד אותם אאלט

     1. תודה. אני אוהד שיקאגו, אבל הם נוראים בשנים האחרונות. מחבב מאוד את הראפטורס

     2. הא סבבה זוכר בטישטוש שהיית בקנדה בפלייאוף, אאלט, תקן אותי… יופי שאתה איתנו

   2. כן הייתי בקנדה במשחק של הרפטורס, יפה 🙂 אבל אוהד שיקאגו לרוע מזלי

    1. הם עוד יחזרו, כח עוד ספייר כמוני 🙂 וכמו ג'ון שחסרי קבוצה

     1. קח= כך עייף שכמותי מקווה לפוגשך מתישהו ותודה על הכל והרבה אהבה פנימית לך

 59. עוד חודשיים בן 40
  ועדיין אוסף
  קקי של כלבים

 60. הארדן 26 במחצית, כתב כדור לגבה, כן כן נתפס בעשית הגנה, נראה פחות מתחכם ונכנס במגיניםסתם כמו פעם, יותר הוגן מהקצת שראיתי . טאקר כוכב עליון וננה סתםם.. הולידי שם סרט כמו שצריך 50 -53 במחצית

 61. עומר שכאן כולל התמונה של הילד המצויר וגם ללא התמונה הוא קדוש. מנותני הלינקים האלופים. איש מדהים מאד. פגשתי אותו

 62. מכל הטינופת למעלה מתברר שמישהו בצוות עם גישה לכתובות מייל הרשומות, נכנס ומגיב בכתובת מייל של אחרים
  ככה הוא מתחזה לגרווטאר ולמגיב המתאים
  מעניין מי זה . . .

 63. עוד משחק 40 נק' להארדן?

  1. מתי כרמלו חוזר ?..

   1. הוא חוזר ללה לה

  2. בטוח לאפלטון, שמנמלו יחזור שיחשוק להרוג עוד קבוצה, להרוג טורקי ולנח.. בעצם קאנטר בניו יורק והיא מתה כמעט מכרמלה

 64. נמצא הערב במשחק ליגה א' מזרח של אטלנטה מול קליבלנד. שאלות לוינס, טריי או קולינס ניתן לשרשר כאן 😉

  1. תודה ובהצלחה, וינס תופעת טבע קארימית, קארמה קארימית עבדול ג'אבר

  2. תנחומיי.

 65. 77-76 רבע 3 הארדן כבר 31, אוהב את גורדון, חשבתי שריברס יביא צרות וטעיתי

 66. כל כך הרבה טמטום יש במשחק של הסלטיקס היום. איבודים שהם תוצאה של חוסר איכפתחות/פאניקה ואחד סטיבנס שלא יודע מה לעשות.

 67. עשיתי עין טובה לגורדון (תפסיקו להאמין בעין הרע, תהפכו)

 68. הארדן נתן אסיסט יפייפה לאחור לקפלה, והשחיל שלשה שהרשת לא הבינה ולא זזה

 69. אם ביום בו הארדן נותן את משחקו הבינוני ביותר בחודש האחרון
  ("רק" 38 נק', מתוכן רק 12 נק' במחצית השנייה, אחרי שקלע ברבע הראשון 17),
  יוסטון בכל זאת משיגים ניצחון חוץ –
  אז לאוהדי יוסטון יש סיבות טובות לאופטימיות.

  1. 1+ צפרא טובה

   1. בוקר טוב, דורון.

   2. תנחומיי 🙂 לדוגמה, כמו הרבה תגובות שלך ואוהדי פיניקיס גילרי ובנג'ו גורמות לי לחייך

  2. אני לא זוכר דבר כזה בעשור האחרון, הוא בכושר לא אנושי

 70. הבטחתי 40 נק לאפלטון התקיים אאלט לילה טוב

 71. טאקר סופרסטאר באיי הבתולה (היכן שאפלטון)

 72. להארדן זה המשחק ה-7 ברציפות של 35+ נק'.
  ב-45 השנים האחרונות, השיקנים היחידים עם רצף של 7+ משחקים עם 35+ נק' (בנוסף להארדן) הם לברון, קובי, וג'ורדן.

  1. וואוו כנראה בדרך לשם, בהחלט הקלע הכי טוב עכשיו ואולי בכלל הכי בעונה

  2. זה לא רק כמות הנקודות, זה הדרך שבה הוא מפרק את ההגנות כאילו מדובר בילדים קטנים, ומפעיל את הקבוצה הוא הוסיף כוח בפלג גוף עליון בחדירה שלו, שיפר את הסטפ באק שכבר ככה היה קטלני, ובכללי הוא אחד השחקנים היחידים בליגה שמגיע כל עונה עם אלמנט חדש למשחקו וכבר עכשיו הוא השחקן עם הכי הרב יכולות בהתקפה(מדובר באלפי שעות אימון ).

   אני מנסה לחשוב איך לעוצרו התקפית ואני מרגיש בוש ונכלם שאין לי תשובה, מדובר בשחקן הבידודים הטוב בהיסטוריה עם יכולת חדירה ומסירה נדירה+ ראיית משחק פנטסטית, השליטה שלו בגוף היא משהו שלא מעולם הזה, הוא ממציא זוויות חדשות שטרם נראו, MVP וגאון. נכון להיום עם אני מתחיל קבוצה אני לוקח אותו בעיניים עצומות, הוא כמה רמות מעל השאר בכושר שלו.

   1. הארדן גארד חזק מאוד ויציב, ככה שהוא ממשיך אחרי שהוא סופג איזו מכה מהמגן.
    אם הייתי צריך על לחשוב להאט אותו – זה להוביל אותו חזק ימינה (ממש לסגור לו את השמאל)

    1. אני לא חושב שזה אפשרי, הוא קובר אותך מימין משמאל, הוא יכול לקבור אותך מדוכן הנקניקיות למען השם, הוא שולט בגוף שלו כל כך טוב ומפתה את המגן לחטוף ואז עובר אותו בקלות משני הצדדים.

 73. ניב, מבהיר את תגובתי, הזקן נראאה יותר הוגן במשחקו, ונראה טוב מאד. וזקנו הוא סבבה ובשום פנים ואופן לא נראה חמסניק(לברון בעבר לדוגמה) אלא זקו ראש טוב כזה של מישהו מלומד . אין שום אפליה לדעתי. הוא עבד קשה מאד, ואכן קוצר אתהפירות

  1. מה שיותר מעניין זה לראות את איייטון והיא הוא תופס מקום מול יוקיץ בצבע לעומת המשחק הקודם, הוא עושה שיפור ענק הילד כל משחק, רק שיביאו רכז נורמלי ומדובר כבר היום על אולסטאר

 74. הארד און אני רואה כצפוי מנגב את דיוויס עם עוד 40 נק+.

  נראה לי אני צריך להחליף בין נ"א לקינגס בהגדרת הנמושות שלי

  יאניס לא מוכן לוותר על ה-MVP מנגב הרבה נמושות לאחרונה בלוח ידידותי למשתמש

 75. צדי עוסמאן עם פוסטאר ואחרי תנועת שרירים חחחח רק 1

 76. לילה/בוקרטוב לכולם, הרבה אהבה ושקט פנימיים לכם

 77. יש שחקן ההוקס בשם דיאנדרה במבי רק שתדעו.

  גון וול גמר את העונה.

 78. דיאנדרה אייטון נוקם בגוקיץ ומוכיח שוב כמה מבוזבז הוא ללא רכז נורמלי 25 נקודות 12-15 מהשדה , 7 ריבאונד התקפה 1 הגנה

  1. תאר לך אייטון היה השנה בספרס

   1. אייטון בספרס והקריירה שלו טימי ובוקר כרמלו

   2. היא מפלצת גם ליד הארדן או לברון או כל קבוצה עם רכז נורמלי שחושב על מסירה, הילד בלתי עציר כבר היום אין יותר מדי מה לעשות מול האתלטיות החד פעמית שלו (מדובר באתלט על ברמה של לברון גיאניס ווסטברוק זאיון …) והסקילס שיש לו בהתקפה, מדובר בשחקן שכבר מהדקה הראשונה על הפרט כוכב ופוטנציאל על .

 79. אייטון בייבי עוול שהוא לא רוקי העונה

 80. בלי אייטון, ההפרש היה 40 לדנבר.
  12 מ-15 לאייטון. 9 מ-32 לשאר הסאנס.

 81. בוסטון מתרגלים קאמבק על ממפיס.

 82. רק 1 בבוסטון

 83. הוא קיבל הלילה 5 אסיסטים כבר, ו3 מתוך הסלים שלו באו מכדורים חוזרים, החברה מנסים לחפש אותו מדובר בנכים שמתקשים למסור אבל בכל זאת הלילה מחפשים אותו

 84. ממפיס פותחים נגריה זריקות לבד לגמרי החוצה.

  בוסטון ביתרון

 85. יאנג ניגב א. סקסטון בדרבי ליגה א מזרח

 86. לגבי בוקר הלילה הוא לא מנסה למסור לאייטון לא ראיתי מסירה 1 שלו אליו.

  1. אם יהיה צמוד הוא יבוא ל"השתלט" על המשחק ואייטון ישאר עם אותו מס נק. אני בינתיים בהוסטון. ראיתי מספיק מאייטון להט בדיוק ברבע שראיתי

   1. כמה שאתה מבלבל את המוח.
    איך ראית?
    התגובה הראשונה שלך ב-4:45 , והתגובות הבאות על המשחק של ההוקס.
    רק מזיכרון, בלי לחזור לבדוק מחדש (בגלל שזה מיותר),
    בטח שבוקר מסר לאייטון. נתן לו אסיסט לדאנק שנחסם על ידי מורי. וזה רק מההיי לייטס שאני זוכר כרגע.
    אתה ממציא תאוריות שלופות מהשרוול, בלי לראות משחקים.
    בדרך כלל, זה לא ממש מעניין אותי.
    אבל אני מהסתומים שצופים ב-99% מהדקות של הסאנס,
    אז כאשר כותבים שטויות אחרי כל הסבל, זה מרתיח אותי…

    1. אם אתה חושב שאני צופה לפי שעת התגובה זה מצחיק. ראיתי את כל הרבע השני. תפסיק לבלבל גיא טייטון פורח בלי בוקר

     1. אייטון בלי בוקר וקוקושוב רוקי העונה. איתם סתם חמודי. משחק הבא הקינאה של בוקר תכה חזק חח

     2. אם צפית בסאנס, ואתה עדיין כותב את מה שאתה כותב, וזו לא נטו הטרלה, או עוד חרטוט,
      אז פשוט אין לך מושג בכדורסל.
      בוקר בכלל לא קשור לכמות הזריקות של אייטון.
      הבעיה היא שיטת המשחק שמוציאה את הגבהים החוצה לחסימות,
      והתנועה אחרי הפיק אנד רול.
      איך שהסאנס משחקים כיום, קל יחסית למנוע מאייטון להיכנס לצבע. המחיר הוא מצבים נוחים ל-3, וזו הסיבה שלוורן יש עונה שכזו מטווח השלוש.
      הפול אפס של בוקר?
      רובם בסוף שעון, אחרי שהתרגיל הראשון נשבר,
      או בהתקפת המעבר.
      שוב, קשור לשיטת המשחק של הסאנס,
      לא לבוקר. לא לאייטון.
      .
      אתה אומר שאתה צפית בסאנס?
      אז מהכין התגובות על הארדן, או על ההוקס?
      אותם שלפת מהשרוול?

     3. הארדן לא ראיתי בכלל הוקס ראיתי במקביל אתה יודע יש יותר ממסך אחד כן? ראיתי רבע שני בלבד של הסאנס וזה הספיק לי כמו כל העונה. לא צריך לראות כל משחק. הדבר הברור הוא שאייטון לא מקבל יחס של פרנצייז לא תרגילים של פרנצייז וכלום. כואב לראות מפלצת כזאת ככ מבוזבזת ברמה שזה מעצבן. והכי מעצבן שיש פה כאלו שחושבים שהוא קאט.
      צריך להסביר לבוקר שהוא מס 2 וכבר לא הפרנצייז אבל יכול לקחת זריקות קלאץ אין בעיה.
      ברור שיש עוד בעיות של רכז והכל אבל מעצבן אותי שהוא לא מקבל יחס של פרנצייז ולוקה בכלל בתחרות איתו לרוקי העונה. אני לא יודע איך זה לא מעצבן אותו. הוא השחקן הכי טוב בדראפט הזה ביי פר ולא לעניין שהוא קאפלה.

     4. אגב שאני אומר ראיתי הוקס שלא תחשוב שראיתי משחק שלם חס וחלילה בליגה א מזרח. רק 4 דק אחרונות נדמה לי וגם זה היה פשוט בלינק של גולדן.

    2. אני צפיתי בסאנס העונה לפחות ב70 אחוז מהמשחקים, החברה מחפשים אותו הלילה את בוקר לא ראיתי מחפש אותו הלילה, הבעיה שאין להם יכולת מסירה, כן בוקר גם נפגע ללא רכז לצידו ולפעמים הוא כופה זריקות שלא לצורך אבל מדובר בסקורר לא ברכז.

     1. בוקר צריך להבין שהוא מס 2 וכבר לא הפרנצייז ואז יהיה טוב. יכול לזרוק בקלאץ

 87. אני אוהב את בוסטון ואת דר הופמן מצד שני נצחון של ממפיס עוד יותר מקרב את השיקוץ מחוץ לפלייאוף באופן זמני. מה כדאי? מי עדיף שינצח,?

  אני מקווה שביום ד גם השיקוץ וגם גורגי ישחקו ולא יעשו לנו אכזבה.

  1. 🙂
   אתה והשיקוץ צמד חמד בתאגיד…

 88. ממפיס זה קבוצת נגרים בכל רמח אבריה. מדהים מה דהם מוציאים מעצמם. פופ היה גאה

  1. בוסטון במהפך הידוע שלהם קבוצה שאוהבת לפגר ולחזור

 89. איזה שלדה דל קונלי

 90. טייטום מסופסל הרוצח מוריס תוקע

 91. ממפיס שוב בלי דלק במיכל בדקות האחרנות ומקבלים מהפך

  1. יותר נכון, קונלי וגאסול שוב שופכים מנוע והתלות של ממפיס בהם היא מטורפת

 92. ממפיס חייבת ללכת לבנייה מדחש

  1. פארסונס הרג/שדד אותם

 93. בדפורד

 94. הונילים שלי מקונל רדיק הרננגומז גלינארי פלאמלי.

 95. מה שכן אייטון מנסה בהגנה אבל המיקום שלו עדיין נוראי. ייקח לו זמן ללמוד אבל לפחות הוא מתאמץ.

 96. יאללה פרשתי מדנבר בלואוו אאוט נראה לילי כריות

 97. איך בוקר ואייטון עד עכשיו ?…

 98. דמיאן רותח

 99. איגודלה גופה בהגנה, שמעון הפתולוג מה אתה חושב? לדעתי מדובר בריקבון במצב מתקדם , דוראנט מדהים הוא יכול לקלוע על כל שחקן בליגה אבל הוא לא מנהל משחק הוא התבלין שחסר לקבוצה קוטנדרית כמו במקרה של דיוויס אבל אם הייתי מתחיל איתו קבוצה ? לא.

  1. תבוא בפלייאוף, תראה את חזון העצמות היבשות קורם עור וגידים, תלתי משמע.

  2. יש דופק לאיגי ל2 3 מהלכים בפלייאוף. אבל מצב גסיסה מתקדם.

 100. קרי רוצח את פורטלנד.

 101. ההגנה של פיניקס שערורייתית במיוחד על קו ה3 כמה קלעו משם הלילה דנבר?

 102. למה סת' קארי עם גופיה מס' 31 ?

  1. אולי הפרישו את הגופייה 30 של טרי פורטר…

 103. קרי רוצח

 104. גיא אתה חייב להודות שזה שערורייתי שאייטון מקבל רק 2 זריקות ברבע ה3 אחרי שהוא בלתי עציר במחצית.

  1. ואתה חושב שבוקר הוא הסיבה לכך?

   1. לא מאשים את בוקר מאשים את השיטה, את כל החברים שלא יודעים למסור את המחסור ברכז, כן לפעמים בוקר לוקח יותר מדי על עצמו לא במשחק הזה, לא הגיוני ששחקן שאין לו תשובה כל המחצית הראשונה שמשאיר את פיניקס במשחק לא יקבל כדורים ברבע ה3

    1. על השיטה, והבעיות שלה, אפשר לכתוב (וכבר כתבתי) לא מעט.
     הלילה, הרבע השלישי עליו אתה מדבר?
     בוקר ואייטון היו בו זמנית על הפרקט רק ב-3 דקות ממנו.

 105. אתם יכולים להיות רגועים, עקב המחלוקות העמוקות בעניין פיניקס, הממזר החליט להיכנס לעובי הקורה, ולבחון את הנושא.
  .
  (אני אשכרה נוטש את גולדן בשביל העוף חול החולה בשפעת החולות הזה)

  1. מסקנות ראשוניות :
   .
   לפיניקס יש מעודדות לא רעות בכלל.
   .
   שעת דיווח : 5:51

  2. רבע אחרון, בדקה האחרונה, בוקר עם 2 אסס'.

  3. איזו גורילה השתלטה על הפרקט, ומתחילה לירות לעבר הקהל, אין סימן לאנשיי בטחון בינתיים.

   1. 3 דק' לסיום, רק 7 הפרש.

  4. בוקר עם עוד מהלך

   1. וואלה בינתיים בוקר משחק קבוצתי, חיפש את אייטון בכדור די שקוף, אבל הכוונה כרגע ישנה.

    לא בוחן הגנה.

   2. חדירה של או צלש או טרש

  5. אם בוקר ישחק כמו בדקות האחרונות כל משחק, כל המשחק, פיניקס לא צריכה רכז.

  6. סוחט עבירה, אבל קצת נכנס עם הראש בקיר במהלך האחרון.

  7. עוד כניסה, ופיניקס עושה קולות של עוף חול.

  8. 3 הפרש ! בוקר מצוין.

   1. הבאת איתך את הבשורה לסאנס מאז שעברת לפות במשחק

    1. הבעיה היא שהמטרה שלהם להפסיד.. אבל אני בטוח שהם יעמדו במשימה בכבוד.

     1. הנה… ויתרו על הריבאונד והפסידו

  9. טוב, היה נחמד, השאלה היא למה הם לא משחקים כמו ברבע האחרון מבחינה התקפית כל הזמן ?
   .
   הבעיה היותר גדולה – אין הגנה. בכללל.

   1. דנבר אחת מקבוצות ההתפקה הטובות בליגה מצד שני

   2. מילה אסורה באריזונה , כבר עשור וחצי עם התקפת 7 השניות, בוקר ואייטון מגנים נוראיים, טי גי וורן הוא לא ההגדרה במילון ל3D, בכללי הם לא מגנים על קו השלוש לא מגנים על הצבע, נאדה

 106. שהלוחמים מתחממים אין יותר מדי מה לעשות, נגמר ב5 דקות המשחק.

 107. תומפסון במהלך לשאקטינג אין פול

 108. נורוקיץ "מטלטל את התינוק" מול דריימונד

 109. ג"ס פתחו פער ואז השופטים נזכרו בממו מהנהלת הליגה

 110. קאמבק בפיניקס…

 111. איגואדלה הורחק מהמשחק בפורטלנד אחרי שזרק כדור ליציע בסוף המחצית

  1. לא מהחחלטות הטובות של השופטים, אבל דיוויד גריפין (שמתגלה כאחלה פרשן) נותן הסבר הגיוני

 112. לא ראיתי חצי שני פיניקס דנבר אבל האם מישהו יכול להסביר לי איך אייטון עם 25 נק במחצית ורק 6 בחצי השני?
  מה קרה פתאום יוקיץ הפך לאמביד?

  מיי מיין מן גאמל מורי משחק שני רצוף הוא מתפוצץ האם הגיע הבשורה הקנדית? הלוואי ישחק ככה כל משחק והוא יכול ואז דנבר בלתי עצירים.

  1. ב 9 הדק' האחרונות שראיתי, דנבר חיפפו בחילופים כנפיים, ובוקר הפעיל משם טוב.

 113. דריימונד.גרין חלש הגנתית, לא קיים התקפית מפחד לזרוק לסל, האוברייטד מספר 1 בליגה עם הלוחמים יתנו לו מקס זה תהיה טעות ענקית מצידם

  1. אין סיכוי למקס.

  2. כפרה עליך, קמע.

 114. אם השופטים היו מקפידים על צעדים כמו על עבירות תוקף ובחסימה….

 115. מצמצמים הבלייסרס אבל למה יש לי הרגשה שאין להם סיכוי לנצח היום? מקווה לטעות

 116. ההסבר למנעד שבמשחקו של אייטון, ובמשחקם של הסאנס, הוא הסבר פשוט מאוד:
  הסאנס משחקים עם חצי רכז (בוקר), כאשר לצדו מלטון או אוקובו (אחד ברמה של רכז מחליף מינוס, השני ברמת ליגת פיתוח).
  התקפת חצי המגרש של הסאנס מתחילה עם חסימה של גבוה. כמעט תמיד. ההמשך תלוי ביריבה.
  ברבע הראשון, הניסיונות להכניס כדור הסתיימו באיבודים,
  שחקני הכנף לא פגעו, ודנבר שחטו את הסאנס.
  ברבע השני דנבר המשיכו ללחות על שחקני הכנף, ואייטון זכה למרווח נשימה שאפשר לו לחגוג ברב' ההתקפה (7 כאלו היו לו במחצית הראשונה).
  במחצית השנייה, דנבר העבירו את משקל ההגנה לאייטון, אז שחקני הכנף זכו למצבים נוחים (לא מעט גם בגלל חילופים עצלים של דנבר בהגנה),
  והסאנס נגסו בהפרש.
  .
  הבעיה של הסאנס, היא שיש רק שחקן וחצי שמצליחים ליצור מצבי קליעה שלא במשחק המעבר –
  בוקר, ומלטון. את מלטון (רוקי, בחירת סיבוב שני) קל יחסית לעצור. את בוקר פחות.
  אבל כאשר מונעים מהסאנס את הניסיון הראשון של הפיק אנד רול, והם לא מגיעים למצב זריקה נוח – או של שחקן פנים שהתגלגל לסל, או של שחקן כנף,
  אז הם תקועים עם סוף שעון, וזריקת פול אפ של בוקר/וורן/ג'קסון.
  לכן זה מרגיש שבוקר לוקח כל כך הרבה זריקות על חשבון חבריו לקבוצה.
  השעון מתקתק, והוא שוב תקוע במרפק עם הכדור.
  לפעמים הוא קולע, יותר פעמים מחטיא, אבל שורש הבעיה, זו השיטה, והמחסור במנהל משחק איכותי שישחק לצדו של בוקר, וייתן לקבוצה את היכולת להוסיף איום נוסף לסל (עדיף רכז שיודע למצוא גבוה בפוסט).
  .
  זהו. אלו הסאנס על רגל אחת, ובהכללה גסה.
  כל השטויות על "מקנא", וירקות אחרים, זה נטו נרטיב שלא קשור לכלום.

  1. הם מריצים את המניה של וורן. תקווה שיצליחו להביא איזה טיוס ג'ונס במקומו

 117. הארדן היה מקבל 3 זריקות

 118. דמיאן חושב הוא הארדן לא הצליח לי הסחיטת עבירה אבל תכלס היה פאול

 119. דמיאן בקמפיין האול סטאר השנתי שלו

 120. עצוב לראות שחקן כמו דמיאן נרקב ככה בקבוצה כזאת

 121. מה זה החרטא הזה גולטננדינג לגרין. הכדור היה בברור מעל לחציו מחוץ לצילינדר.

  1. זה ישתלם בפלייאוף.

 122. חחח מה סה הדאבל הסה של דריימונד השופטים בקומה 😂😂

 123. ספרס שוחטים

 124. תומפסון היה שקט יחסית כל המשחק ואז התפוצץ עם איזה שמונה רצופות

 125. השופטים פיצצו תמשחק בפורטלנד

 126. בחיייאת.. אתם גומרים לי ת בטריה בפלאפון.

 127. המגרסה פועלת, אולדריג' הגורס הגדול

 128. דרוזן ואולדריג' הורגים ברכות את הקליפרס

 129. בחיים לא ראיתי שחקנים ככ מתוסכלים משריקות כמו העונה.
  ואז הם חוטפים טכניות

 130. עצוב, מביך, שערורייתי… רק תבחרו את המילה לשיפוט בליגה.
  זה היה מדרון חלקלק והגענו לתחתיתו.

  1. תקשיב קראתי רק על ההוקס, מי רפי ההבנה האלו? מה גאברי פארקר או דניס סמית יעשו בהוקס????? חוץ מאולי להוביל אותם לציון.

   יאנג כבר היום יותר טוב מדניס סמית. מנהל משחק בכמה רמות מעליו. שהקליעה תכנס גיים אובר.
   גבארי פרקר יכול להיות בסין/פיליפינים/לבנון/יורוקאפ/מכבי ת"א/ י-ם/חולון

   1. פרקר לדעתי כדי לקחת את החוזה הגדול שלו השנה כדי לקבל אפשרות לתמרן שנה הבאה שהוא יורד מהספרים.
    גמרת את דניס סמית מהר מדי. הוא טוב מדי והשנה סובל מפציעות כל הזמן ולא מצליח להיכנס לקצב. הוא עדיין גארדאתלטי עם תקרה גבוהה שפשוט לא מצליח להיכנס לעונה (אני גם לא בטוח שהמאבס יוותרו עליו בקלות)

    1. לא גמרתי אף אחד, בהוקס אין לו מה לחפש.

     הוא מתאים מאד לנ"א לדעתי וצריך להיות אופציה אחד שם. גם אינדי, דטרויט, זה מעולה עבורו.
     גם יוסטון,. יכול להתפתח לדעתי הכי טוב בנ"א יתנו לו שם להוביל, קצב מהיר, סטט יפה. אם יביאו מאמן טוב אולי ילמד גם קליעה מרחוק והגנה ואז השמיים הם הגבול.

     אגב מי כתב זה לברון?

     הרג אותי שכתבו אופצייה 1 ללייקרס זה דיוויס. ואופציה 1 עבור נ"א זה קולדוול פופ. אחד החזקים זה.

     יש שם הצעות הזויות-מה יעשו גון וול וגאברי פרקר באינדיאנה?? חוץ מלעשות שם אפקט כרמלו.

    2. אהבתי את קמבה בדנבר, זה הופך אותה לקונטנדרית רצח. הלוואי קו אחורי של מורי וקמבה זה טבח.

     1. במידה וקמבה מגיע לדנבר מורי עושה את הדרך ההפוכה

     2. אף אחד לא הולך לוותר בדנבר על מורי. זה יהיה על גארי האריס או בארטון יש להם שכר כמעט זהה

     3. אף אחד בהורנטס לא יתן את קמבה עבור גארי האריס או בארטון. ירצו את מורי לקבל PG צעיר לבנות סביבו את הקבוצה

   2. ג'אברי פרקר גמר את הקריירה לדעתי בליגה. הוא מקרה ראש רציני, לא מקצוען ובנוסף פציע.

    1. גאברי פרקר בתגובה: I TOOK MY 20M SO YOU CAN FUCK YOURSELF.

     WANT ME DO "D" PAY 40M

 131. היום ראס נגד הוניל יקיר האתר

 132. אתם לא ראיתם איזה דאבל דריי עשה כדרר כדרר עצר בידיים נתקע המשיך לכדרר מסר לקרי וקרי קיבל 3 זריקות . אחד המצחיקים.

  1. ראית את השריקת אוויר שליליארד קיבל?
   צעדים לקרי?
   היו שם המון שריקות מופרכות לגמרי.
   השופטים בנו ובנו את התיסכול ובסוף פיצצו אותו עם הטכנית לליליארד.
   בספרס היה גם אירוע עם שריקת פנטום לגיי ואז טכנית.
   אין כבר משחק בלי אירועים כאלה.

   1. רק חבל שבסלטיקס לא מקבלים רספקט מהשופטים כמו שמקבלים כוכבים בקבוצות אחרות.
    אני רואה את קיירי נכנס לא פעם לסל והשופטים מתעלמים דיי הרבה מפאול סל אצלו. למרות שקיבל 8 זריקות הערב.
    הסלטיקס במובהק עושים יותר עבירות מקבוצות אחרות. שורקים להם יותר, אין ספק. חלק מזה בגלל ההגנה של הסלטיקס אבל יש גם כאלה לא מוצדקות ודיי הרבה…. אולי זה יתהפך מתישהו?

    1. במדיניות האנטי הגנה קבוצות כמו הסלטיקס ייפגעו הכי הרבה

 133. תודה רבה!
  מצטרף לאהבה גדולה ל"סיפור על אהבה וחושך", ובעיקר לקטע הנהדר על בגין.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט