ערב משחקים פושר לתחילת החורף הקר – לקראת משחק שבת / יאיר זעפרני

שבוע טוב לכולם וברוכים הבאים לפריוויו מוצאי שבת השבועי. הערב בתפריט 7 משחקים בלבד, חלקם מעניינים, רובם לא ממש כאשר במוקד שני מועמדים ל-MVP נפגשים, הסלטיקס מתארחים אצל בלייק גריפין, הת'אנדר ינסו להשיט מפרשיות, הקבוצה הטובה ביותר בבית הדרום-מערבי תארח את הקבוצה הגרועה ביותר בו וגם מפגש בין שתי אימפריות לשעבר, אחת שנפלה כבר מזמן ואחת שיורדת מגדולתה בימים אלו ממש. אז קדימה לעבודה, היינו פה.

המשחק המרכזי

4:00: אוקלהומה סיטי ת'אנדר (10-17) – לוס אנג'לס קליפרס (11-17)

(משחק שלישי מתוך ארבעה בין שתי הקבוצות. מאזן עד כה: 1-1)

המחזאי היהודי ארתור מילר (נפטר בשנת 2005) מוכר בוודאי לרבים בשל המחזות הנפלאים שכתב כגון 'מותו של סוכן', 'מראה מעל הגשר', 'כולם היו בניי', 'ציד המכשפות' ועוד. ועם זאת, פחות מוכרת העובדה שמילר היה נשוי במשך 5 שנים ללא פחות מאשר מרילין מונרו, שחקנית הקולנוע וסמל המין המפורסמת. איך קרה שמילר, היהודי החנון בעל החזות הממושקפת נשא לאישה מישהי 'הרבה מעל לליגה שלו?', תשובות מוחלטות לשאלה הזו אין, אבל הסיפור הוא בערך כזה:

הן מונרו והן מילר זכו לתהילה הגדולה שלהם בעשור שאחרי מלחמת העולם השנייה בין 1945 ל- 1955. אך בעוד מילר זכה בפרס פוליצר על המחזה 'מותו של סוכן' וכן בשלושה פרסי טוני, מונרו זכתה לככב בעירום בעמוד הראשי של פליבוי וכיכבה בסרטים שוברי הקופות אך לא מאוד נחשבים איכותית כמו 'גברים מעדיפים בלונדיניות' ו'איך להינשא למיליונר'.

הצלחתם של השניים הייתה מסחררת אבל היא גרמה לשניהם הרהורי חרטה. מצד אחד, המחזאי שראה הצלחה גדולה במעשי ידיו, הגיע למסקנה כי עליו להיפרד מאהובת נעוריו מרי סלוטרי לה נישא בשנת 1940 ואילו מצד שני, מונרו הגיעה למסקנה שעליה לשנות את הסטיגמה שלה שתייגה אותה כבלונדינית מטומטמת ולעבור לניו יורק על מנת ללמוד משחק.

וכך קרה שהשניים נפגשו במסיבת חברים בדירה של מכרים משותפים בתפוח הגדול. מונרו נמשכה למחזאי הביישן שייצג בשבילה את תו האיכות ואילו מילר נמשך אל הפראות ושבירת הכלים שייצגה השחקנית המפורסמת. האגדה מספרת שבאותו ערב הם לא הסירו את הידיים והעיניים אחד מהשנייה. לאחר כמה חודשים כשמילר החליט באופן סופי להיפרד מאשתו, הוא מצא את דרכו אל מיטתה של מונרו ומשם הדרך לנישואיהם בשנת 1956 הייתה מהירה כשמונרו אפילו מתגיירת לבקשתו של מילר.

שאר האגדה כבר הייתה פחות סימפטית. השניים עברו לרינו שבמדינת נבאדה ובכל אותם שנים נמנע מילר להוציא מחזות. ב- 1961 יצא הסרט 'יוצאי הדופן' בכיכובה של מרילין מונרו ואשר התסריט שלו נכתב בידי מילר. הסרט נכשל בקופות וכך גם נישואיהם של מונרו ומילר שנפרדו סמוך לצילומי הסרט. מונרו חזרה אל זרעותיו של ג'ו דימאג'יו לתקופה קצרה ושנה אחר-כך כנראה שהתאבדה בגיל 36. מילר מצידו נישא בשנית אך מעולם לא זכה להצלחה של מחזותיו הראשונים, כשבשנת 1964 הוא פרסם את המחזה 'לאחר הנפילה' שמספר על הרס רב שדמותה של אישה מלאת תשוקה יוצר במערכת נישואים של זוג…

מדוע עלו נשואיהם של השניים על שרטון? מילר טען ברבות הימים שמונרו לא הייתה יציבה נפשית והוא לא הצליח לעמוד בקצב שלה. מקורביה של מונרו המנוחה טענו מצידם שמילר קינא לה ולא נתן לה את המרחב לו היא זקוקה. האמת בוודאי איפשהו באמצע אבל אי אפשר שלא להניח את המובן מאליו – השניים, הכל-כך שונים באופיים ובמוחצנותם לא היו מתאימים אחד לשנייה. יש דברים שפשוט לא נועדו לקרות.

ואם כבר הזכרנו דברים שלא נועדו להיות אז אחרי חמישה הפסדים בשבעת המשחקים האחרונים המקום הראשון במערב ולוס אנג'לס קליפרס כבר לא. ההתדרדרות החופשית של הקליפרס אמנם הגיעה במשחקים לא קלים כמו משחק בית מול טורונטו או משחקי חוץ אצל הספרס בשיא המשבר וממפיס אבל בין אם זה בשל חוזק היריבות או בין אם זה בשל חולשת הקליפרס – הכתובת הייתה על הקיר – למרות פתיחת העונה הנהדרת, הסגל הבינוני של הקליפרס נמצא בתהליך של חזרה לשגרה ואם תשאלו אותי – הוא יסתיים מחוץ לשמונה הראשונות.

הקושי הגדול בשבועות האחרונים של הקליפרס הוא ביצירת הזדמנויות לנהל פוזשנים, או בשם הפחות מפונפן של זה 'לקיחת ריבאונד'. הרכבים משונים של דוק ריברס עם דנילו גלינארי כסנטר לא הצליחו כמצופה והקליפרס מצאו את עצמם בפיגור בריבאונד בכל אחד מהמשחקים בהם הם הפסידו לאחרונה, דבר שמול טורונטו למשל היה דרסטי בהפרש בין הקבוצות. גם ההתקפה של הקליפרס לא נמצאת בכושר לאחרונה והעדרו של לו וויליאמס (לא ישחק גם הערב כמו גם ג'רום רובינסון ולוק א'מבה מוטה) גרמה לסקור של הקבוצה לעמוד בשני המשחקים האחרונים על פחות מ- 100 נקודות למשחק.

וכשהערב פוגשות המפרשיות את קבוצת ההגנה הטובה בליגה, אוקלהומה סיטי ת'אנדר, ייתכן שרצף המשחקים החלש של הקליפרס יימשך. הקבוצה של ראסל ווסטברוק אמנם הפסידה אתמול לדנבר בקרב צמרת מערבי, הפסד שהיה השלישי שלה בארבעת המשחקים האחרונים אבל בניגוד למשחקי החוץ בהם מאזנה עומד על 50% (7-7), בצ'יז פיק אנרג'י ארינה סיפורם של אנשי הרעם שונה לחלוטין (מאזן 3-10).

כמו שיש פער בין בית וחוץ אצל הת'אנדר קיים אצלה גם פער גדול בין הגנה, שכאמור מדורגת ראשונה בדיפנסיב רייטינג לבין ההתקפה, הבינונית והקשה לצפייה שמדורגת במקום ה- 19 בליגה. לראסל ווסטברוק אמנם חסר אסיסט אחד בשביל להעמיד ממוצעים של טריפל דאבל למשחק אלא שעם כל הכבוד ללהטוטים המספריים שלו, מי שבאמת משמש כמנהיג של הת'אנדר העונה הוא פול ג'ורג' שתורם 24.6 נק' למשחק וקבלת ההחלטות שלו טובה בהרבה מזה של חברו לקבוצה. כשהשניים האלו יהיו יותר מסונכרנים התקפות (אם זה יקרה מתישהו…), השמיים מבחינת הת'אנדר יהיו הגבול.

מול הקליפרס, בבית ואחרי הפסד מבאס לדנבר אתמול, הת'אנדר מועמדים לנצח ולשמור על מקומם בצמרת המערב מול הקליפרס שמאבדים אותו. מישהי תצטרך לעצור את הנפילה הערב ומכיוון שהתא'נדר בהרכב מלא לעומת הקליפרס החסרים וכן מכיוון שכל קבוצה ניצחה עד עכשיו העונה את השנייה בביתה, אני אהמר שזה יהיה של הקבוצה של בילי דונובן. אוקלהומה.

שווה להציץ

2:00: שארלוט הורנטס (14-14) – לוס אנג'לס לייקרס (11-17)

בימינו, נפוטיזם (העדפת קרובי משפחה) היא מילת גנאי וסמל לשחיתות שלטונית אבל בימים עברו, 50 שנה אחורה וצפונה, עולמנו היה מתנהג בדיוק על-פי הנוהל הזה לפיו חיי משפחה וחיי עבודה הם לפעמים היינו הך. מקצועות רבים, תארי אצולה וכמובן משרות שלטוניות היו נחלתן של משפחות ומקצועות שונים ומשונים היו עוברים מאב לבן ומשם לנכד, לנין, לחימש וכן הלאה.

בין יתר המקצועות שעברו בירושה בימים עברו היה מקצוע שכבר פג מהעולם המערבי כמעט לחלוטין – מקצוע התליינות. בצרפת של ראשית העת החדשה, נהוג היה להוציא להורג אנשים רבים, בתלייה, בעריפת ראש ובשאר המצאות לא ממש סימפטיות והממונה בתפקיד זה כונה 'התליין הראשי', תפקיד אשר ברוב המקרים היה נשאר במשפחה לדור הבא.

בשנת 1688 החלה שושלת חדשה בתפקיד 'התליין הראשי' בפאריס ובתואר הדי מפוקפק יש לומר, זכה שארל סנסון. עם מותו של סנסון מספר שנים אחר-כך הועבר התואר לבנו וכך המשיכו הדברים במשך שנים עד שהגיע תורו של נינו של התליין הראשי הראשון לבית סנסון, שארל הנרי. שארל הנרי סנסון שנולד בשנת 1739 החליט שלמרות המסורת המשפחתית עריפת ראשים לסוגיה, אינה בדיוק כוס התה שלו ולכן פנה ללמוד רפואה והחל לעסוק במקצוע שהוא כנראה ההפך המוחלט מעיסוק אבותיו. אלא שתכניות לחוד ומציאות לחוד. בגיל 39, חלה אביו של שארל הנרי ולא הצליח לעמוד במטלותיו יותר ושארל הנרי נקרא לדגל וקיבל מהמלך לואי ה- 16 את גלימת התליינים האדומה. הוא עסק במקצוע 13 שנים לפני שהחליט בעקבות המהפכה הצרפתית שבמקום לתלות אנשים הוא יתלה את הנעליים ופרש.

לצערו של שארל הנרי סנסון, פרישתו שלוותה בפרסום דעותיו בעד הישארות המלוכה על כנה גרמה לכך שהמהפכנים החליטו לבוא עימו בחשבון. הוא נעצר ודינו נגזר להוצאה להורג אלא שכאן התערבה יד הגורל שנית – כמות ה'לקוחות' שהיו צריכים להיות מוצאים להורג המהפכה הצרפתית הייתה גדולה מנשוא, ואנשי המהפכה ביקשו להם בעל מקצוע מיומן שיעשה את העבודה – שארל הנרי סנסון חזר אל הגרדום וב- 21 בינואר 1793 הוא אף הוציא להורג את פטרונו לשעבר, המלך לואי ה- 16. גם רצונו להוריש את התפקיד לבנו גבריאל, עלה בתוהו, שכן במהלך אחת התליות שלו החליט גבריאל סנסון להראות את הראש הכרות לקהל שבא לצפות בהוצאה להורג, החליק ומת… שארל הנרי סנסון נשאר בתפקיד עוד מספר שנים ולאחר מכן פרש מחמת זקנה עד למותו מספר שנים מאוחר יותר. תפקיד התליין הראשי המשיך להיות בחזקתה של שושלת סנסון עד לשנת 1847…

אז אמנם העולם הלא נעים של ההוצאה להורג מעלה בנו לפעמים תחושת קבס, אבל הלקח מפרשת שארל הנרי סנסון הוא קל לעיכול: קשה מאוד להתחמק מהייעוד שלך. ואת הלקח הזה, ששכרו בצידו, אני מבקש להחיל גם על לברון ג'יימס, שהערב יתייצב עם קבוצתו החדשה לוס אנג'לס לייקרס למשחק אצל שארלוט הורנטס החביבה.

אחרי לברון אנחנו עוקבים כבר יותר מעשור וחצי ומהר מאוד אל תוך קריירת הכדורסל שלו התקבע אצלנו המעמד שלו כמי שתמיד קורא תיגר על תואר האליפות. החל משנת 2007 בה הצעיד לבדו את קליבלנד לגמר הליגה (טוב, בסדר, סשה פבלוביץ' גם עזר קצת), לברון וקבוצותיו באשר הן תמיד מאיימות על התואר ברמה כזו או אחרת עד שבשמונה שנים האחרונות הוא משחק באופן קבוע בגמר ה-NBA.

והנה, השנה, הדברים היו אמורים להשתנות. לברון לקח את כישרונו מערבה ולמרות החיים הנוחים שהוא פיתח בלוס אנג'לס, היה די ברור לכולם שכשזה מגיע לכדורסל – יחד עם הקבוצה שיש לו, איום על התואר נשמע כמו פנטזיה שגם בהוליווד יתקשו להפיק. ואכן, לברון ניגש לעונה כמו אחד שלא מתכנן לקחת אליפות. הוא חתם על חוזה לשלוש שנים שעמיד על כך שהוא לא ממהר לשום מקום. הוא שיחק כדורסל בהילוך שני במשחקים הראשונים של העונה והוא היה די אדיש לחמישה הפסדים של הלייקרס בשבעת המשחקים הראשונים שלה העונה.

אלא שכאן מגיע ה'ייעוד' ולברון שבימיו הראשונים כינה את עצמו 'הנבחר' שינה את הגישה שלו כלפי העניין. הטרוניות על קבוצה לא מספיק טובה ומאמן לא מספיק איכותי נשמעו מצידו, במה שמעיד כל כך שהוא ציפה ליותר, רמת המשחק שלו עלתה פלאים וגם המערב הצפוף שנטול נכון לעכשיו קבוצות ברמה גבוהה מאוד ביחס לשאר הקבוצות, גרם לכך שפתאום אפשר לחשוב על הלייקרס בתור מועמדת לגדולות ועל לברון כאחד שעוד יכול לאיים, גם השנה, על תואר האליפות.

ואם כל הסימנים של שיפור היכולת של לברון ושל הלייקרס על הפרקט עצמו לא מספיקים לכם בשביל להבין שיש פה שינוי גישה, הגיעו השבוע שיחות על טרייד אפשרי של טרבור אריזה ללוס אנג'לס. אז אמנם שום דבר מהשיחות עוד לא קרם אור וגידים אבל בין אם זה יתממש ובין אם לאו, המסר על השולחן – הלייקרס מחפשת דרכים להתחזק בוטרנים, כי הלייקרס מבינה שהעתיד הוא עכשיו. כי לברון מבין שהעתיד הוא עכשיו. כי לברון לא מצליח להתחמק מהייעוד שלו – להתמודד על התואר.

והאמת, אני רוצה לומר, במצב הקבוצות במערב כיום בהחלט יש סבירות שהלייקרס תהייה אחת מאלו שיוצאת מהדבוקה הגדולה ולוקחת כמה צעדים קדימה. הניסיון של לברון, האמביציה הבלתי נגמרת שלו והיכולת שלו שגם בגיל 34 (שבוע הבא יום הולדת) לא נס ליחה (להיפך, פר דקה, לברון עומד על הממוצעים הגבוהים בקריירה שלו) הם מקדמים שאין להרבה קבוצות במערב ובהיעדר קבוצות טובות ממש, לוס אנג'לס לייקרס בהחלט יכולה להיות זו שתמלא את הוואקום הזה. הייתם מהמרים נגד לברון בסדרת פלייאוף נגד אוקלהומה, הקליפרס או דנבר? אני בוודאות לא הייתי מהמר נגדו ובהחלט ייתכן שאנחנו נראה את לברון ממלא את ייעודו גם בעונה הזו.

אחרי שהפסידה ביוסטון ביום חמישי (לברון האשים את השופטים. אמרתי לכם כבר שהוא משחק כאילו הוא רוצה להצליח כאן ועכשיו?) מגיעה הלייקרס הערב למשחק חוץ ראשון מבין סדרה של ארבעה במזרח מול שארלוט הורנטס. על שארלוט עבר שבוע די מוצלח עם שלושה ניצחונות בארבעה משחקים והיא מוצאת את עצמה פתאום במקום השישי במזרח כשהיא גם בראש הבית הדרום מזרחי המקרטע.

הסיפור של ההורנטס העונה הוא קמבה ווקר, שמפגין מספרים של אמ.וי.פי (26 נק', 6.3 אס', 4.5 ריב' ב- 51.3% אחוזים אפקטיביים) ובעיקר משחק כמו השחקן שהקבוצה שלו הכי תלויה בו ברחבי הליגה. לראייה לדבר, נציין שבששת המשחקים של השבועיים שעברו, אשר מתוכם הפסידה שארלוט ארבעה משחקים, ווקר לא היה הקלע המוביל. ואילו השבוע, בשלושת הניצחונות הרצופים שהיו בתחילתו, ווקר היה הקלע המוביל של הצרעות בכל אחד ואחד מהמשחקים ואילו אמש בהפסד הביתי לניקס, קמבה נתקע על 16 נקודות והצרעות נעקצו על ידי הקבוצה מהתפוח הגדול. ברומטר כבר אמרנו…

מעבר לזה (וכמובן הרבה בזכות קמבה) ההורנטס מפגינים השנה יעילות התקפית גבוהה מאוד דבר שבא לידי ביטוי באופנסיב רייטינג השישי בטיבו בליגה. אם מסתכלים על נט רייטינג כולל, ההורנטס מדורגים במקום השמיני בליגה, מה שמלמד אותנו שייתכן אפילו שהמאזן של ההורנטס מטעה והם ראויים אפילו למקום טוב יותר (או לחילופין מלמד אותנו שנט רייטינג זה שטויות… אם כי הם בהחלט מפסידים לא מעט משחקים צמודים כמו אתמול). בעקבות משחק אתמול שארלוט תגיע טיפה מותשת לבק טו בק, אבל בבית בו היא עומדת על למעלה מ- 66% אחוזי הצלחה היא מסוכנת מאוד ומה שגם שהיא עוד לא הפסידה העונה לאף קבוצה מהבית הפסיפי (ואל תהיו קטנוניים ותגידו לי שהיא גם לא שיחקה נגד אף קבוצה מהבית הזה. זה אמנם נכון, אבל למה להרוס?!).

אז בקרב שני המועמדים לחמישיית העונה, אני אלך על הקבוצה האורחת, ולו רק בגלל שנדמה לי שלברון כבר הבין שזה הזמן ללחוץ על הדוושה ושארלוט, למרות כל הרצון הטוב היא לא קבוצה שיש לה יותר מדי בלמים… לייקרס.

2:00: דטרויט פיסטונס (13-13) – בוסטון סלטיקס (10-18)

(משחק שני מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-2 לסלטיקס)

הגמרא במסכת תענית מספרת לנו סיפור על שני תלמידי חכמים, אילפא ורבי יוחנן שהיו עוסקים בתורה אבל בגלל שלא הצליחו להתפרנס והיו עניים מרודים, החליטו לעזוב את בית המדרש ולהתעסק בסחורה. אחרי שעזבו את בית המדרש ישבו השניים לצד קיר רעוע ואכלו את המזון הדל שהיה ברשותם. באותו זמן עברו במקום שני מלאכים. אחד מהם הציע להפיל את הקיר על שני התלמידים כעונש על כך שעזבו את חיי התורה. השני, הניע אותו מהרעיון באומרו שיש אחד מהם שעוד 'יש לו שעה' (דהיינו יעלה לגדולה מתישהו). רבי יוחנן שמע את השיחה של המלאכים וניסה לראות אם גם אילפא שמע. ומכיוון שאילפא לא שמע, הבין רבי יוחנן שהוא האדם שעליו מדובר והחליט לחזור אל בית המדרש בעוד אילפא פנה לעסקים. לאחר ימים הפך להיות רבי יוחנן אחד מהמפורסמים שבחכמים של אותה תקופה (ואילו אילפא שהגמרא מספרת שהיה תלמיד חכם גדול יותר מחברו הצטער על הפספוס, עלה על תורן של ספינה והודיע שאם ישאלו אותו שאלה בהלכה שהוא לא יצליח לענות עליה, הוא יפיל את עצמו אל הים ויטבע).

מעבר להיות האגדה הזו מקור שמספר לנו על כך שצריך ללמוד תורה בחיים אפשר להתבונן בו ולראות כיצד רבי יוחנן הערני, הוא אחד ששם לב לפרטים ומחליט לקחת את גורלו בידיים שלו, ברגע שהוא מבין שהוא נמצא בסכנה. כל ורק כך הוא מצליח לשנות את עתידו ולהגיע לבסוף לגדולה. גדולה, מלמדת אותנו הגמרא, דורשת תשומת לב לפרטים, שינויים בעקבות הדברים והתמדה בדרך בה הלכת לראשונה. רק כך מגיעים להצלחה.

אינני יודע איזה מלאכי שרת פגש בראד סטיבנס בשבועות האחרונים אם בכלל, אבל בהחלט נראה שהלקח שרבי יוחנן למד מאותם מלאכים ליד הקיר הרעוע, נלמד גם על ידי המאמן של בוסטון. אחרי פתיחת העונה הבינונית של הסלטיקס ומאזן 10-10 חלש, הבין המאמן השקדן שהקבוצה שלו נמצאת בצרה והחליט לקחת את גורלו בידיים ולשנות את החמישייה. ההתייחסות הרצינית הזו לסוגיה והחזרה לתכנית המקורית, זו שהובילה את הסלטיקס להצלחה שלה בשנים הקודמות עבדה גם כאן. ג'יילן בראון וגורדון היוורד ירדו לספסל, מרכוס מוריס ומרכוס סמארט חזרו לחמישייה והסלטיקס רצים קדימה עם שמונה ניצחונות רצופים כשההתקפה שלהם שהייתה מדורגת לפני התקופה במקום הלפני אחרון בליגה, התקדמה עד למקום ה- 11. השבוע, אפילו ללא קיירי ארווינג, גורדון היוורד, אל הורפורד וארון ביינס הצליחו הסלטיקס לנצח את ניו אורלינס (תודות ל- 31 נקודות של מרכוס מוריס) במה שמלמד אותנו שהסלטיקס חזרו למסלול שמוביל אותם לגדולה ומוכיחים שוב שהשלם שלהם גדול מסכום החלקים.

הערב יוצאת בוסטון נטולת אל הורפורד לדטרויט למפגש עם קבוצה שכבר נוצחה על-ידה פעמיים העונה עוד בתקופת הדשדוש של תחילת העונה. אם הסלטיקס מגיעים בשיא הפריחה שלהם, דטרויט מגיעה אחרי שישה הפסדים רצופים שהחזירו אותה למאזן חצוי בדיוק אחרי שהקבוצה ניצחה שבעה משמונה משחקים ועמדה על מאזן 7-13. ההסבר להחלקה של הפיסטונס מלבד העובדה שהקבוצה מכורה לבינוניות נוגע באופן משונה בפציעות של איש סמית' ורג'י בולוק שלא שיחקו שניהם בארבעת המשחקים האחרונים והפכו את הקו האחורי של הבוכנות לדליל מתמיד. התוצאה המידית של היעדרות השניים בתקופה זו הוא נט רייטינג של 99.5 נק' למשחק, הגרוע בליגה בתקופה המקבילה כשרג'י ג'קסון מנסה בהיעדרו של סמית' לקיים את דברי חז"ל 'במקום שאין אנשים, השתדל להיות איש' אבל נכשל שוב ושוב…

הלילה סמית' לא ישחק אבל בהחלט ייתכן שבולוק דווקא כן יחזור לסגל, אלא שמול הסלטיקס זה לא אמור להספיק. ועם זאת, יש לי תחושה משונה שאנחנו צפויים לראות הערב הפתעה ובצורה מוזרה למדי שמונה ניצחונות רצופים של האורחת ושישה הפסדים רצופים של המארחת ייתנו ניצחון דווקא לאחרונה. נחכה ונראה. דטרויט.

3:00: ממפיס גריזליס (12-16) – יוסטון רוקטס (14-13)

משחק מסקרן יהיה הלילה בפדקס פורום כששתי קבוצות בכושר לא איי-איי-איי ייפגשו אחת עם השנייה ויקוו לצאת מעודדות בסוף הערב. ממפיס, בניגוד לציפיות מתחילת העונה, מגיעה למשחק עם המאזן היותר טוב, תודות להגנה מהטובות בליגה וקצב משחק משנות ה-90'. לצערם של הדובים, השבוע האחרון שלה היה קשה עם שלושה הפסדים בארבעה משחקים ומעט הפער שהגריזליס תפסו על יריבותיה, הולך ונסגר במערב הצפוף. מארק גאסול היה הסיבה העיקרית לפתיחת העונה הטובה של הקבוצה של ג'י.בי בייקרסטאף והוא גם הסיבה להתדרדרות שלה לאחרונה. מאז החזרה שלו מהפציעה הקלה שהייתה לו בסוף נובמבר הוא עומד על 10.4 נק' ב- 34.6% אחוזים מהשדה, 6.9 ריב' ו- 4.3 אסיסטים למשחק בלבד וההישגים של ממפיס על הפרקט, מתכווצים בהתאם.

מולה תפגוש ממפיס, הקבוצה שמשחקת הכי לאט בליגה, את הקבוצה שמדורגת לפניה באותה קטגוריה יוסטון רוקטס. העונה של יוסטון אכן מתקדמת בסימן 'לאט'. הרוקטס לא ממש נכנסו לעונה עדיין, ההגנה, בניגוד מובהק למארחת שלה הערב חלשה עד מאוד (27 בליגה) וגם ההתקפה, למרות שהיא עדיין מהחדות בליגה, ידעה ימים טובים יותר. השבוע האחרון כלל שני ניצחונות והפסד כשבמשחק האחרון מול הלייקרס ג'יימס הארדן מפנים שעליו למשוך את העגלה לבד ועם 50 נקודות ב- 14/26 מהשדה (ו- 18/19 מהקו ותודה לשופטים) הוביל את הרוקטס לניצחון.

אבל התרופה במשחק מול הלייקרס היא למעשה הבעיה של הרוקטס לאורך כל העונה. הטילים הפכו השנה בחזרה לקבוצה של סופרסטאר אחד. בגיל 33 כריס פול נמצא בירידה דראסטית במספרים כשמעבר לעובדה שהמספרים שלו בהתקפה הם הנמוכים בקריירה מבחינת אחוזים מהשדה ונמוכים ב- 2.5 נקודות מהממוצע שלו בעונה שעברה, פול מכתת רגליים בהגנה ומתקשה מול האתלטיות של השחקנים שמולו. כוכב אחד במדינת הכוכב הבודד זה אולי נחמד סימובלית, אבל יוסטון כרגע צריכה הרבה יותר מהשחקן עליו היא שילמה בקיץ 160 מיליון דולר ל- 4 שנים.

בתחזית לקרב האיטיות הערב ניקח בחשבון את העובדה שממפיס שיחקה אתמול בלילה מול מיאמי והפסידה ושביוסטון אריק גורדון נמצא בספק גדול למשחק (מרקיז כריס לא ישחק אצל הרוקטס, דילון ברוקס וכמובן צ'נדלר פרסונס ייעדרו בממפיס). ברנדון נייט במשחקו השני במדי יוסטון יקווה למשחק יותר טוב מ- 0 נקודות ב- 4 דקות שהיו לו מול הלייקרס. כך או כך אני אלך עם האורחים, כי הארדן עדיין רמה אחת מעל כל מה שיש לממפיס להציע. יוסטון.

תמשיכו לישון

00:00: אורלנדו מג'יק (15-13) – יוטה ג'אז (15-14)

בארצות הברית של אמריקה, חי במאה ה- 19, מהנדס חשמל ושמו אלישע גריי שעסק כל חייו, בתחילה בתור שכיר בחברת ווסטרן יוניון ובהמשך כעצמאי, בהמצאות ושכלולים טכנולוגיים. במהלך שנות פעילותו (גריי נולד ב- 1835 ונפטר ב- 1901) הצליח גריי לפתח את האבטיפוס לסינטיסייזר המוכר לנו, העביר אותות מוסיקאליים באמצעות קווי טלגרף ואף המציא מערכת כריזה שיכולה לפעול במעליות ובכנסיות אלא שכל אלו היו זוטות לעומת המצאת חייו, עליה שקד במשך שנים רבות – הטלפון.

העברת קולות למרחק באמצעות מכשיר הפועל על זרם חשמלי הייתה משאת נפשם של רבים בעשור השמיני של המאה ה- 19. גריי שהשתמש בנוזל על מנת להגביר את המוליכות של הקול שקד במעבדתו הפרטית על ההמצאה ובחודש פברואר 1876 הוא הגיע למסקנה שהפטנט שהוא המציא ופיתח הוא בר-קיום ולכן קרא לעורך דינו והודיע לו שההמצאה מוכנה והוא רוצה לקבל זכויות יוצרים עליה. התאריך היה 11 לפברואר וגריי ועורך דינו נימנו וגמרו שעם תום סוף השבוע, ביום שני ה- 14 לפברואר הם ילכו אל משרד הפטנטים בוושינגטון ויירשמו את ההמצאה על שמו של גריי.

מה שקרה באותו סוף שבוע אינו ברור לגמרי, אבל ככל הנראה הדבר נודע לממציא חשוב אחר, אלכסנדר גראהם בל וזה שיגר את עורך דינו באותו בוקר ממש עם הצעת פטנט. כאן, הדעות חלוקות, יש שאומרים שעורך הדין של בל הגיע שעתיים קודם לפני עורך הדין של גריי ויש שאומרים שהדבר היה הפוך לחלוטין. מה שבטוח הוא, שבל הוסיף לתרשים הפטנט שלו מרכיב נוזלי שגרם לשני הפטנטים להיות זהים ומה שבטוח עוד יותר שאחרי התדיינויות משפטיות החליט משרד הפטנטים האמריקאי להכיר בבל כממציא הטלפון ומשם הדרך לדפי ההיסטוריה הייתה קצרה. וגריי? הוא נשכח מכל לב או בגלל שהוא איחר במקצת או בגלל שהיו לו כנראה עורכי דין ואנשי יחסי ציבור פחות טובים…

בארצות הברית של אמריקה, חי במאה ה- 21, בחור צעיר מארצות יוגוסלביה לשעבר בשם ניקולה שעסק כל חייו בלהכניס כדורים לטבעות מעמדת הסנטר שבמגרש הכדורסל. במהלך הקריירה שלו בליגה הטובה בעולם הצליח אותו חבר ניקולה לקלוע לא מעט ולקטוף כמויות של ריבאונדים בשקט ומבלי למשוך תשומת לב יתרה מדי בקבוצה הדי-לא-סקסית בה שיחק. את עצמו הוא הכין לפריצה הגדולה זו שתביא אותו לתודעה והוא תיכנן לעשות אותה בעונת 2018/19.

ואכן, בהגיע העונה האמורה החל אותן ניקולה להפגין תצוגות נהדרות על הפרקט. ממוצעיו קפצו בלמעלה מ- 4 נקודות למשחק, כמות האסיסטים עלתה גם כן ובמחלקת הריבאונד הוא גרף 2.3 ריבאונדים יותר למשחק, דבר שהעמיד אותו על מספרים נהדרים של 20.8 נק' ו- 11.5 ריב' לערב נתון. את כל זה הוא עשה באחוזים אפקטיביים גבוהים (58%) שהעידו על יעילותו הרבה ועל האיכות המשתפרת של השחקן האירופאי הארוך.

אלא שממש באותו זמן, בקצה השני של היבשת, שקד ניקולה סנטר אקס-יוגוסלבי אחר על משחקו ושדרג אותם גם כן ולמרות שמספריו של אותו ניקולה אחר, יוקיץ' נקרא לו, נמוכים מאלו של הניקולה הראשון (ווצ'ביץ' זה שמו), נשכח השני מכל לב בצילו של הראשון או בגלל שהפריצה שלו הגיעה קצת אחרי הפרימה של השני או בגלל שלאורלנדו מג'יק, קבוצה די פאתטית בשנים האחרונות יש לומר, יש יחסי ציבור פחות טובים, שלא נאמר מאזן גרוע בהרבה…

ניקולה ווצ'ביץ', הסנטר המונטנגרי של אורלנדו, בהחלט מעמיד העונה ממוצעים יוצאי דופן מבחינתו. כתוצאה מכך, אורלנדו שלו נמצאת במצב טוב הרבה יותר משהייתה בעונות הקודמות ואפילו נמצאת במקום המוביל להופעת פלייאוף ראשונה מזה 7 שנים אבל למרות המיקום המחמיא בטבלה ולמרות כמה ניצחונות נאים במהלך השבועות האחרונים (סוויפ עונתי על הלייקרס למשל), המג'יק עדיין רחוקים מאוד מלעשות קסמים ו-ווצ'ביץ' די נמצא בצל של יוקיץ' ושל עוד לא מעט שחקנים בליגה.

הלילה תארח אורלנדו שסיימה רצף של שלושה הפסדים עם ניצחון על שיקגו בולס החדשה ביום חמישי את יוטה ג'אז ותקווה להמשיך במסלול הניצחונות. הג'אז מצידם ממשיכים לדשדש ולמרות ניצחון ביתי על מיאמי ב- 27 הפרש הם עדיין לא מצליחים להתרומם למאזן חיובי העונה (היו חיוביים רק בשבועיים הראשונים) ועדיין מפגרים במעט אחרי החברות שלה למערב.

שלוש סיבות יש לחוסר היכולת של הג'אז לשחזר את העונה הנהדרת הקודמת שהייתה לה: הראשונה, ההגנה של הקבוצה שמדורגת במקום התשיעי בליגה, הרחק מהמקום השני בו הייתה מצויה בעונה הקודמת ומוכיחה את הקלישאה שאומרת ש'אין יום רע בהגנה'. יש הרבה ימים כאלה… הסיבה השנייה לדעיכתה של הג'אז היא, אולי, היחס בין כמות משחקי הבית שהיו לה עד כה (11) למשחקי החוץ (18) מה שמקשה עליה ליצור מומנטום. ויש גם סיבה שלישית – בעונה הקודמת וגם בזו שלפניה הג'אז הלכו והשתפרו ככל שהליגה התקדמה והיו בינוניים בחצי הראשון של העונה. ייתכן שזו פשוט המסורת החדשה ואוהדי הקבוצה בהחלט יכולים להתנחם בכך שמאזנם ב- 15 בדצמבר לפני שנה בדיוק היה 15-14, ממש כמו מאזנם היום. כולנו זוכרים איך זה הסתיים אז…

במשחק בין שתי הקבוצות הללו שלא מושכות עניין מיוחד ומגלות בעיקר בינוניות עד כה, אנחנו יכולים לראות כל תוצאה. עם זאת, ההתקפה החלשה מאוד של אורלנדו תתקשה מול הקבוצה של קווין סניידר שלרוב עושה מטעמים מקבוצות כאלה ולכן, אהמר על האורחים. לא שזה משנה… יוטה.

3:30: סן אנטוניו ספרס (14-15) – שיקגו בולס (23-6)

רשת השופרסל מוכרת כיום כרשת המזון הגדולה בישראל, תואר אותו השיגה לפני 13 שנה כשרכשה את סניפי קלאב מרקט וגרמה ללקוחות רבים לקפוץ על העגלה שלה. אבל כמו כל דבר בחיים, ההתחלה של רשת הסופרמרקטים שכה נפוצה היום בישראל, לא הייתה סוגה בשושנים. שופרסל הוקמה בשנת 1952 בידי קבוצה של יהודים אמריקאים שחפצו לייבא לישראל את הקונספט שכה הצליח במדינת הפסים והכוכבים. באותם ימים שלטה בארץ בשוק הקניות בארץ רק שיטה אחת כמעט בלעדית – המכולת, והקונספט החדש גרם לרבים מהסוחרים והלקוחות להרים גבה. ביום פתיחת הסניף הראשון של הרשת ברחוב בן יהודה בתל אביב, התקיימה שביתה של כל המכולות בארץ לאות מחאה על הרעיון, דבר אשר לא מנע ואולי אף תרם לכך ש- 2,500 פקדו את הסניף ביום הראשון להפעלתו והשאירו פדיון שיא לאותם זמנים (20,000 לירות)..

לשופרסל (שנקראה במקור שופרא-סל [סל משופר מארמית] כינוי שלא תפס) לקח עוד כמה שנים להתבסס אבל ההצלחה בסופו של דבר הייתה מסחררת. אף בעל מכולת לא הצליח לעצור את הקדמה וגם אם לא כל סניפי המזון בארץ היום שייכים לשופרסל, הקונספט החדש של סופרים גדולים ורחבי ידיים עם קופות אוטומטיות/ממוחשבות, הוא מזמן נחלת הכלל ללא מתחרים כמעט.

בטקסס שבארצות הברית התראיין לעיתונאים לפני כשבועיים, מאמן ותיק בשם גרג פופוביץ'. פופוביץ' קבל באוזני העיתונאים על השינויים הגדולים שקרו במשחק בתקופה האחרונה ובמיוחד על תופעת השלשות. "יש היום דגש גדול על שלשות, שכל מה שאתה צריך זה לבדוק בבוקס-סקור עמודה אחת. אם אתה קלעת את השלשות שלך והיריבה שלך לא קלעה סימן שניצחת", אמר המאמן בן ה- 69 לעיתונאים בפנים חמוצות והוסיף שהוא פשוט 'שונא את זה!'.

אלא שכמו במקרה של בעלי המכולות והשופרסל גם פופוביץ' לא יוכל לעמוד בפרץ הקידמה ששטף את הליגה בשנה האחרונה. לא יוכל לעמוד? אולי בעצם הוא לא ממש עומד כבר עכשיו. הספרס נמצאים במקום האחרון בליגה בניסיונות זריקה ל- 3 (אם כי באופן מפתיע ראשונים בליגה מבחינת אחוזים) וראשונים בזריקות מיושנות ולא יעילות מחצי מרחק. המאזן שלהם 15-15 הוא הגרוע מזה שנים בתקופה הזו של השנה בשביל המועדון וגם זה קורה רק אחרי רצף של ארבעה ניצחונות בשבוע וחצי האחרונים, רצף שנולד אולי בגלל אותה מסיבת העיתונאים ההיא והרצון של השחקנים של פופ להירתם לטובת מאמנם המתוסכל.

הערב תוכל סן אנטוניו לשמור על המאזן החיובי שלה לעוד כמה ערבים, דבר שלא היה ברשותה כבר חודש כשתפגוש את הקבוצה החלשה של שיקגו בולס. על השוורים, אורחת קבועה במוצאי שבת, אין הרבה מה להרחיב ורק נציין שגם פיטורי המאמן הויברג לא הועילו במיוחד והמאמן החדש ג'ים בוילן עומד על 20% אחוזי הצלחה בחמשת משחקיו. שיקגו בולס, כך מסתבר, לא הייתה גרועה בגלל המאמן…

זאק לאבין ייעדר כנראה מהמשחק. הספרס לעומת זאת יחסרו את האקס בולס שלהם, פאו גאסול. זה לא באמת אמור להשפיע על התוצאה שבכל הרכב אמורה להיות ניצחון לקבוצה הביתית. סן אנטוניו.

4:00: פיניקס סאנס (24-5) – מינסוטה טימרוולבס (15-13)

באריזונה ייפגשו הערב שתי הקבוצות החלשות במערב (ע"פ המאזן) אבל איזה הבדל יש בין הקבוצה המארחת המחרידה לבין האורחת שנמצאת יחד עם שאר החבורה המערבית שנאבקת על שמונה כרטיסים לפלייאוף?

על פיניקס עבר שבוע די מוצלח בקודים שלה, עם ניצחון אחד מפתיע על דאלאס ושני הפסדים, אחד מהם בהארכה לקליפרס ולספרס. זה עדיין לא מקדם אותה לשום מקום רלבנטי מלבד התחרות על האחוזים הכי גבוהים לבחירה גבוהה בלוטרי, אבל זה, כידוע לנו, כבר לא יקרה. ומעבר ל- 33% אחוזי ההצלחה על המגרש (כן, זה הרבה בשביל הסאנס), נצפתה על הפרקט עוד בשורה טובה השבוע כשהרוקי ד'אנתוני מלטון (למי שתהה למה יוסטון ויתרה עליו, זה פשוט בגלל שמו הפרטי) שהחליף את דווין בוקר הפצוע בעמדת הרכז הפגין ניצוצות חיוביים עם 13 נק', 8 אסיסטים ו- 4 ריבאונדים מול הקליפרס ו- 17 נק', 6 אסיסטים ו- 7 ריב' נגד הספרס.

אבל עוד חזון למועד ומלטון הוא עדיין לא הרכז שיטיס את פיניקס קדימה (ולראייה משחק 0 הנקודות שלו מול דאלאס שדווקא נגמר בניצחון) והיום יחכה לו ולפיניקס עוד משחק מול מינסוטה שעליה עבר שבוע לא קל, שלא נאמר קשה עם שלושה הפסדים שהרחיקו אותה ממאזן חיובי או מתמונת הפלייאוף. מינסוטה אמנם שיחקה שלוש פעמים מחוץ לביתה השבוע אבל זה היה שבוע קשה להגנה שלה ולא פחות בלטה בו העובדה שבשניים מההפסדים היא שוב גילתה חולשה ברבע הרביעי, בין היתר בגלל עייפות הסגל של ת'יבודו שכהרגלו לא מספיק משתמש בספסל. הזאבים עדיין במאזן חיובי מאז שבאטלר עזב וגם הנט רייטינג שלהם עדיין עומד על 4+ בתקופה הזו אלא שבשביל להיות בפלייאוף הם יזדקקו לנצח גם מחוץ לאולם הביתי שם עומד מאזנם על 11-2 כשניצחון על פיניקס החלשה בטוקינג סטיק ריזורט ארינה אמור להיות התחלה גם אם זה לא בדיוק יעיד על הכלל.

מינסוטה תחזור הביתה בהמשך השבוע למשחקים מול הקינגס ודטרויט לפני שתצא לסדרה של שישה משחקי חוץ בשבעה משחקים ולכן כל ניצחון חשוב והערב, כאמור, פשוט אסור לה לצאת כשידה על התחתונה. מזל שהסאנס לא ממש בעניין של לנצח… מינסוטה.

לפוסט הזה יש 124 תגובות

 1. אליפות של פריוויו.. כרגיל 🙂

  לפלופ לא יאים על שום אליפות העונה

  אלא אם יתארגן על A.D

  תענוג ותודה

 2. המשחק בין אורלנדו ליוטה יתקיים במקסיקו סיטי. כלומר אין ביתיות לאף אחת.

 3. מהנה ומעולה כרגיל תודה רבה יאיר.
  תיקון קטן ומעצבן אחד – אתה כותב שאחרי שמילר נפרד ממונרו הוא נישא בשנית – אבל אם הוא התגרש מאשתו על מנת להתחתן עם מונרו – זה אומר שהוא צריך להתחתן בשלישית לפחות…
  מרגיש שאני חוזר על עצמי ובכל זאת.. הספרס אמנם לא מעודכנים בשלשות אבל הם מקום 7 באופנס-רייט אני יכול להניח שזה הרבה בזכות זה שהם לא מאבדים הרבה כדורים ויש להם יחס מעולה של אסיסטים איבודים. בנוסף אחוזי העונשין שלהם הכי טובים בליגה. אז נכון שההתקפה נראית מיושנת משהו אבל לא זו הבעיה של הספרס השנה כמו החוסר בהגנה שהיה עד לפני כמה משחקים ונראה שדווקא מתחיל להיווצר שם משהו אחר במשחקים האחרונים.

 4. אחלה סקירה,כרגיל… ותמיד אני לומד ממנה משהו חדש.

  אבל אני רוצה להתייחס למשחק מאתמול שעכשיו סיימתי לראות.
  כשאתה רואה משחק בהקלטה והתוצאה ידועה ואין מתח אפשר לשים לב לאותם דברים שעוברים מתחת לרדאר, כך במשחק של הסלטיקס מול אטלנטה:

  1. יסלחו לי קיירי וטייטום אבל מי שהכי נהניתי לראות במשחק זה וינס קרטר קשישא, שב-16 דקות בהן שיחק הזכיר את ימיו הטובים בטורונטו עם היילייטס שהאפילו על הצליפות של קיירי והדאנקים של טייטום. הוא לוקח את מה שנותנים לו בקבוצת לוטרי ופשוט נהנה מהמשחק עם חיוך תמידי על הפנים… בניגוד גמור לכל אותם נפוחי אגו וחמוצי פנים שממלאים את ה-NBA כיום.

  2. משחק המסירות של הסלטיקס – במיוחד כשקיירי נח והייווארד ו/או סמארט מנהלים את ההתקפות, הכדור עובר מצד לצד על הקשת, פנימה, החוצה, 5-6 מסירות עד שההגנה מתעייפת והכדור מגיע לשחקן חופשי שזורק (ובאחוזים גבוהים גם נכנס לטבעת).

  3. חמש (5) חסימות ב-16 דקות, חסימה בכל 3 דקות בממוצע, מספרים של צ'מברלין, האקים וראסל, ואת זה נתן במשחק רוקי אלמוני בשם רוברט ויליאמס שכל פעם שאני רואה אותו אני מתפעל, Rim Protector ברמה גבוהה, רק חבל שהיה צריך לחכות לפציעה של הורפורד והגבלת דקות של ביינס כדי להוכיח מה הוא שווה. לדעתי סטיבנס עושה שגיאה איתו ולא נותן לו הרבה יותר זמן משחק כדי להתרגל לקבוצה, כי בהתקפה הוא די בוסר. אותו דבר סטיבנס עשה עם בראון בעונת הרוקי שלו עד שלא הייתה לו ברירה והכניס אותו בפלייאוף ואז ראינו עד כמה הוא D&3 טוב.

  1. יופי של תגובה!

 5. פריוויו נהדר כרגיל יאיר, לא הקשו עליך מבחינת עומס. המשחק מול קליפרס יהיה מעניין, לדעתי יכול ללכת לכל כיוון. מקווה באמת לטוב.
  ממפיס יוסטון אני רואה את ממפיס עוצרת את יוסטון,ההגנה שלהם זה באמת סיוט לכל יריבה.

 6. תודה מאסטרו

 7. פריוויו נפלא כרגיל (נדמה לי שכותבים קרם עור וגידים…? )
  משהו קטן לגבי ממפיס לדעתי חלק מהירידה שלהם שנובעת מהירידה של גאסול נגרמת מפציעה שהוא סוחב. הוא לא מפסיק לשחק משום מה אבל נראה הרבה פעמים סוחב רגל. בעידן הזה שכל פציעה קטנה שחקנים משביתים עצמם לחודש זה נראה די חריג ואילו מוזר…
  תודה רבה יאיר כרגיל מעניין ומשכיל

 8. פריוויו נפלא כרגיל יאיר

 9. מחכה לפרוויו שלך כדי לסגור את השבוע ולהתחיל חדש עם ידע היסטורי מיותר וחם מהתנור כמו שאני אוהב 🙂
  שאפו עליך.

 10. תודה למשתמשים במידע החשוב

 11. לא להאמין להבלחה של ירושלים הם ימשיכו לחטוף בגדול

    1. הי חבר.
     יש מצב שאתה מקצר בתגובות הבאות את הכינוי שלך?
     הוא מאוד ארוך וזה מקשה בגלילה למטה.
     תודה מראש.

 12. מצוין יאיר, תודה רבה.
  ארתור מילר נותן לי קצת תקווה כשאני רואה כאן תמונות של בנות הזוג של ה' בליגה – גם יהודי קשיש וממושקף יכול למצוא את עצמו עם כוכבות קולנוע 😉
  תיקון קטן – אוקלהומה היא לא הקבוצה של בילי דונובן, היא הקבוצה של סטיבן אדאמס (c), קפטן ביפהארט.
  והניתוח של לברון וייעודו קולע ומדויק לדעתי – היה נראה, לי לפחות, שרבים, בלייקרס ובתקשורת, ראו את זה כשלב אס"ק של לברון, והניחו שיש לו סבלנות… אז אין לו, ולא יכולה להיות לו – הוא לברון.

  1. בנות הזוג של השחקנים בליגה….

 13. איזו השקעה, למדתי כמה דברים, תודה רבה!

 14. ת'אנדר – קליפרס הוא המשחק שאחזה בו!
  תודה על הפריוויו

 15. פריוויו מצויין, כיף לסגור איתו את השבת. תודה רבה

 16. פריוויו מצויין תודה רבה.
  לגבי כריס פול, מסכים שהוא לא חד מספיק מתחילת העונה. אבל יש בי תקווה מסויימת שפשוט הוא שומר על עצמו ומנסה לא להגיע עם הלשון בחוץ לקראת הפלייאוף.
  אגב, עד כמה שזה נשמע מוזר, אני חושב שעדיף ליוסטון לפגוש את הווריורס בסיבוב הראשון של הפלייאוף, כשפול לא סחוט עדיין, ושאולי אולי הווריורס לא יצליחו להחליף דיסקט בזמן וישארו על מוד עונה רגילה.

 17. סיום רבע ראשון איום בין יוטה לאורלנדו.
  מזעזע לצפייה
  מחריד

 18. המג'יק עם 14 איבודים ברבע וחצי.
  הג'אז עשו רק 5 נקודות מהאיבודים האלה

 19. בנתיים משחק יורוליג במקסיקו סיטי

 20. חח TOUGH LOOK לליגה שמנסה לשווק את עצמה למקסיקו ושולחת את יוטה ואורלנדו למחצית עם פחות מ-70 (!) נקודות סך הכל

 21. רק פעם אחת העונה היה לאחת הקבוצות אופנסיב רייטינג יותר נמוך ממה שיש ל-2 הקבוצות במשחק הזה.
  משחק ה-68 נקודות של יוטה מול דאלאס

 22. 24 דקות 35 נקודות. זה בזיון אמיתי.

 23. יש לך לינק ללייקרס – שארלוט?

 24. לא כל כך סגור מה קורה בעונה הזאת. הכל נראה מוזר

  1. כלומר?

   1. כלומר שכבר שליש עונה עברה והמערב הפוך לגמרי. יוטה, שהיתה מועמדת על ידי לא מעט פרשנים למקום שני כבר עם 16 הפסדים, קבוצות שאף אחד לא ספר כמו אורלנדו, סקרמנטו וקליפרס מפציצות ונראה שכל הקבוצות הגדולות במערב ישנות שנת חורף ועוד לא התחילו את העונה.

 25. גיילן בראון עם פתיחת עונה לא טובה.
  היו לי ציפיות גבוהות מאד ממנו ואלה מתבדות.
  לא יכול לסחוב קונטיינדרית ומסתמן כשחקן משלים לא רע. מה שכן, אין לו אאורה של כוכב כמו שחשבתי בשנה שעברה. מאד חבל.

 26. יוטה קבוצה מוגבלת שהכל התחבר לה בפתאומיות סוף עונה שעברה (משחקים קלים לקראת סוף העונה שהעלו אותם לפלייאוף) וכמובן מאצ'-אפ עדיף מול התאנדר.

  מיטשל הוא שחקן שהגיע לליגה יחסית בגיל מעל הממוצע של הרוקיס בשנים האחרונות (21) ולכן הוא היה מוכן לליגה משאר הילדים שבמחזור שלו ויש מצב שמה שראינו עונה שעברה זה התקרה שלו (אולי יתפתח לאולסטאר ולא יותר מזה).

 27. מסתמן שגם היום הסלטיקס יסיימו עם פי 2 עבירות מהקבוצה השנייה. כל הרמת יד של גריפין תקבל שם ריקה של השופטים. הוא רק צריך להרים יד ולגעת ביד של שחקן סלטיקס. זה הכל… האם הוא יעמוד 20 פעם על הקו היום?

 28. הסלטיקס מסורסים מההגנה שלהם עם השריקות האלה. תנו לשחק…

 29. אדם סילבר הליברלי הורס את הליגה עם כל החוקים המגעילים.
  "הוא נשם לידו אוי ואבוי…עבירה ותכנית במיידית!"

  1. פשוט נורא

 30. סוף סוף פעולה חיובית אחת של בראון עם חסימה יפה מאד.

  1. אחרי כל כך הרבה שטויות. הבחור פשוט הורס את המשחק של הסלטיקס נכון לעכשיו. הוא לא משתלב….

 31. ועוד שלשה על בראון…
  יופי נחמה

 32. יש למישהו אולי לינק ללייקרס?
  תודהה

 33. בלייק גריפיו עושה סל מתי שהוא רוצה כי כולם מפחדים לגעת בו שלא יקבלו עוד עבירה. מה פלא שהוא עם המספרים הכי טובים שלו בקריירה?

 34. אפס הבראון הזהשלשה חופשית לגמרי, שילבש משקפיים וינסה לקלוע זה התפקיד שלו. בסוף גם לסטיבנס יימאס ממנו.
  השלשה הזו היתה צריכה להסתיים בפנים!

 35. וואו הארדן בכושר פסיכי. עושה מה שהוא רוצה על המגרש

 36. מה זה הבית קברות הזה שנקרא ליטל סיזרס ארנה?

 37. לונזו בול התחפש הערב לאולסטאר, והלייקרס לקונטנדרית לעתיד
  כולם לקחו פרויקט את קמבה ומאמללים אותו, 4 נקודות ב-30 דקות

 38. LAKERS DOMINATE TONIGHT

 39. נכון שרק 9 לדטרוייט וי עוד המון זמן אבל אין מצב שהסלטיקס לוקחים את המשחק הזה…. פשוט אין מצד אלא עם קיירי ילחץ על האון במכונה שלו ויתחיל להשליש בלי הכרה.

 40. התכנית ששרקו עכשיו ללאנס זה סירוס שחקנים ,פשוט מאוד!
  הבן אדם אפילו לא יכול לשמוח על זה שהוא קלע שלשה חחחחחחח.

 41. לברון עם טריפל-דאבל, לונזו עם 5-7-8-14, הלייקרס כבר ב-15-37 לרבע ועוד לא נגמר השלישי

 42. לייקרס עם הגנה מעולה המשחק.
  בעיקר מקגי ולונזו.

 43. השאירו את לונזו לתוך הרביעי, עד שיש טריפל-דאבל גם ללונזו
  לראשונה בלייקרס שני שחקנים עם טריפל במשחק מאז קארים ומג'יק ב-82

 44. פעם ראשונה מאז ימי קארים-מג׳יק ששני שחקני לייקרס צוברים טריפל דאבל. לונזו – 16-10-10 וחמש חטיפות. ונכון, זו שארלוט, אבל בכל זאת

 45. הנה בוסטון חוזרים

  1. או שלא

 46. לא בושה להיות לוקה דונצ'יץ'

  1. גדול

 47. פחדתי להגיד משהו כל המשחק אבל עכשיו אני יכול להרשות לעצמי.
  זאת פעם ראשונה מאז שלונזו הגיע לליגה שהוא מראה את הרמה שבה חשבתי שישחק.
  אני לא מדבר על הטריפל דאבל (16 10 10) או על אחוזי הקליע (7-11 63.6% מהשדה 2-4 50% מהשלוש) סטייה סטטיסטית שאני לא מצפה שתישאר ברמה הזאת.
  אני מדבר על השליטה במשחק, על היצירת מצבים, על הגנת הברזל (5 חטיפות אמרתי), על הרמת תיאום עם לברון ועל האגריסביות והביטחון שהוא משדר.
  אני יודע, זאת רק שארלוט עם החמאת בוטנים שיש לה במקום הגנה וברור לי שאפילו ממוצע של 38% מהשלוש זה חלום רטוב עכשיו אבל בכל זאת.
  טיפה צבע חזר לי ללחיים הלילה.

  1. סה"כ מצא גרגר

  2. +++ אחלה תגובה. השאלה היחידה לגביו היתה הקליעה אם הוא מצליח להשתפר בתחום הזה ולגלות יציבות הוא יהיה מעולה. אני עדין סקפטי לגבי העניין הזה אבל מקוה מאוד עבורו שאכן זז שם איזה משהו. בכל מקרה הערב הזה היה חשוב מאוד עבורו.

   1. אני אופטימי.
    פחות מסובך לשפר קליעה מאשר ללמוד חוכמת משחק או הקרבה בהגנה.
    ל40% כנראה שלא יגיע אבל 35% זה בהחלט יעד הגיוני.

 48. ההגנה של לונזו הייתה מצוינת גם בשנה שעברה. יש משהו מכשף במשחק שלו, בהחלט ילד מיוחד. למרות הפציעה בקיץ הוא התחזק פיזית וכשהוא ״און דה רול״ ממש כיף לראות אותו ואת הקבוצה בכללותה

 49. לונזו בול בהחלט אנדרייטד.
  זהנכון שקשה מאוד להתעלם מהחולשה האחת הבולטת –
  הקליעה שלו. אבל יש מגמת שיפור (גם אם שיפור אטי מ-"מחריד" ל-"סתם גרוע…")
  ההשוואה העולה לי לראש, היא זו שעלתה מהיום בו צפיתי בו משחק לראשונה בליגת הקיץ של השנה שעברה –
  ג'ייסון קיד.
  גם קיד הגיע לליגה עם קליעה מחרידה, והוא למד להשתפר, והפך לקלע לא רע בכלל בשלבים המאוחרים של הקריירה שלו.
  לונזו?
  הוא לא צריך להגיע למחוזות הקרי. הוא צריך להגיע ל-35%+ השלוש. אז הוא איום סביר, כזה שגורם להגנה לא להתעלם ממנו לחלוטין.
  הוא מרחק 4% מלהגיע למחוזות אלו.
  לא כל כך נורא, או בלתי סביר.
  כל השאר?
  הגנה, ניהול משחק –
  את אלו, יש לו, ובגדול.

  1. הכל נכון חוץ מזה שלא קוראים לו לונזו בול יותר ….

  2. מסכים. הקליעה עוד תיקח זמן, קשה לי לראות קפיצה של 4% ומעלה בקליעה שלו בלי שינוי המכניקה ועבודה סזיפית בקיץ, אבל, אם ימשיך להגן, לשחק אגרסיבי ולצבור ביטחון,בהחלט יש לאוהדי הלייקרס סיבות לתקווה..
   ההשוואה לקיד במקום ואני מקווה שבאמת יממש את הפוטנציאל הזה.

  3. לונזו חלש מאד בהגנה. משחק שניים טובים לא הופכים אותו לשומר טוב.

 50. אני נהנה לראות את פיניקס. הצהרה חמורה אני יודע אבל זו קבוצה עם פוטנציאל ענק.

 51. חחח לונזו מצא גרגיר. פח זבל אולסטאר הוא לא אז אל תתלהבו הוא בחירה 28.

  1. אני אשמח אם תראה לי 27 שחקים מ2 הדראפטים האחרונים עם ממוצעים יותר טובים משלו.
   וברצינות: לפי מה החלטת?
   יש לך כדור בדולח שנותן לך גישה לעוד 15 שנה כשהוא יפרוש?
   נ.ב. אם כן אני אשמח לדעת אם ביבי עדיין בשלטון.

   1. זה בדיחה קוזמה 2 לונזו 28 משקף

 52. הגנת ברזל באאוקלוהומה. אין התקפה אחת שהם לא משבשבים לקליפרססס

 53. הפתעה מטורפת!!
  התאנדר באחוזים טובים יותר מהעונשין על היריבה במחצית😮😮

 54. ראס אומנם לא פוגע מבחינת קליעה אבל הוא נותן הגנה מצוינת
  4 חטיפות בינתיים ולחץ אדיר על מובילי הכדור של היריבה.

  כמובן אנשי הסטט' "המלומדים" לא יראו את המשחק ויבואו עם מסקנות דרך קריאה של דף הסטט'.

  1. בדיוק משחק אדיר בהגנה

 55. אני אוהב את זה שמתווכחים על איך לונזו ימשיך להתפתח בלייקרס ואיזה מגניב לברון מדבר עליו והלחיצת יד הסודית שלו ושל קוזמה,שלכולם ברור שעוד כמה חודשים הם זורקים את שניהם יחד עם הארט ואינגרם לניו אורלינס בלי למצמץ.

  אנשים פה באמת מאמינים שלברון ימשיך לבזבז את השנים האחרונות שלו בציפייה לראות את אחוזי השלשות של לונזו או ההגנה של קוזמה ישתפרו?

  1. אני מאמין בעובדות.
   אני מאמין ב3 שהים של חוזה שיש ללברון בקבוצה
   והכי חשוב – אני לא חושב שמג'יק כל כך מפגר שהוא יתן גם את אינגרם גם את קוזמה וגם את לונזו תמורת שחקן 1 אפילו AD.
   כל קומבינציה של 2 מהם אני נותן בלי למצמץ.

  2. 1000000+
   אין לו זמן לשטויות של התפתחות צעירים ,לא היה לו כשהוא היה צעיר יותר אז עכשיו יהיה לו?

  3. לונזו יתפתח כמו שפולך יהיה אולסטאר חח לונזו הראשון שעף משם בקרוב

 56. מלטון אחלה שחקן .

 57. מה הולך בשיקאגו??? הספרס הובילו איזה 20 לא??

 58. גורג הולך על ה-MVP. הוא לא בהכרה הגנה והתקפה. נראה מדהים. חשבתי שליד ראס לא פורחים 🙂 עוד תיאוריה הלכה לפח

 59. למה אברינאס זורק את כל זריקות הבאזר של אוק? יש ווינר חבוי? 🙂 נגר על.

  בלייקרס לברון רואה את גורג ועצבני LOL.

  1. כל כך הרבה תאוריות שלא מחוברות למציאות אתה רושם,
   אבל מהאמת שמתחת לאף, אתה מתעלם:

   #ג'ורג'_סוחב_את_התאנדר_לפלייאוף

   1. הארל ממרתפי הספסל של יוסטון למכונת התקפה באל איי

   2. קוזמה סוחב את לברון לפלייאוף בייבי

   3. גורג לא רצה לשחק עם לברון גיא העובדה הכי חזקה בשוק. ידע שהתאגיד יעלים אותו ויהפוך אותו לקאץ אן שוט כמו שעשה ללאב ויגנוב את כל הקרדיט. ליד ראס החיים נוחים טובים ויש גם קרדיט.

   4. גיא,אם הוא היה נותן עונה כזו עם לברון אני בטוח שהיית נותן את הקרדיט ללברון.

    1. לברון היה הופך אותו לעציץ כמו לאב קאץ אן שוט חח. הוא ידע למה לא חתם בלייקרס.

    2. מאז עונת הרוקי (אז הגיע ישירות מהתיכון) אין ללברון אין עונה של פחות מ-25 נק'/50% אפקטיבי.
     לראסל אין אפילו עונה אחת בקריירה של 50%+ אפקטיבי.
     הוא קולע השנה 21.5 נק' ו-22.7% מהשלוש.
     22.7% !
     (והוא עדיין מרשה לעצמו לקחת 5 זריקות מהשלוש למשחק)

     הוא לא לברון. אפילו לא קרוב.

     מה שהוא כן, זה שחקן כדורסל מצוין.
     לא מעט ביקורת כתבתי על ווסטברוק בשנים האחרונות,
     השנה הרבה פחות.
     הסיבה היא שלמרות הכל, הוא זורק פחות.
     הוא נותן את הבמה לג'ורג', כך שזה הסקורר המוביל של הקבוצה,
     והוא עדיין מהל משחק נהדר.
     כאשר מוסיפים לזה את העובדה שהשנה הוא מגן טוב בהרבה,
     ומקבלים מתכון לווסטברוק בגרסה שחיכיתי לה כך כך הרבה זמן –
     כזה שהוא קודם כל רכז.

     הוא עדיין הלב של הקבוצה.
     אבל פול ג'ורג' חשוב לא פחות (אם לא יותר, כפי שניתן היה לראות במשחקים בהם ווסטברוק לא שיחק) להצלחת הת'אנדר העונה.
     והוא, חד משמעית (לדעתי), ה-MVP של הת'אנדר עד כה, העונה.

     1. גם אצלי מה הקשר? תגיד מה שתגיד גורג לא רצה לשחק עם לברון והעדיף את ראס כי לברון היה הופך אותו לקאץ אן שוט כמו שעשה ללאב. גורג לא פחות חשוב כמו שצריך להיות בשביל להצליח בפלייאוף שניהם יצטרכו להיות בשיא בו זמנית.

     2. דיברת אתו בטלפון, או שהוא שלח לך מייל/ציוץ/ווטסאפ?

      מהיכן אתה יודע מה הסיבה שג'ורג' קיבל את ההחלטה שהוא קיבל?
      מהיכן אתה יודע שזה קשור בכלל ללברון?

      זה מוזר שאתה בוחר לתת את "הקרדיט" ללברון, במקום לתת אותו לווסטברוק.
      זה משעשע איך שאתה בוחר להתמקד בנרטיב נטול סיכוי לאישוש,
      ולא במה שמול העיניים שלך.

 60. וואו מינסוטה נראים גרוע. ואפילו אין להם את באטלר להאשים.
  וויגינס את טאונס מרשמלו ברת'רס.

 61. השלב האחרון בתוכנית של סילבר התחיל – שריקה לעבירה בכל פעם ששני שחקנים קופצים לריבאונד ונוגעים אחד בשני.

  1. היית צריך לראות את התכנית על לאנס ….
   הבן אדם קלע שלשה וחגג עם סימן ההיכר שלו (גיטרה) וקיבל תכנית

   1. זאת תוכנית לחינוך מיוחד

    1. אני חולה על לאנס חייב לראות אותן מול kd בפלייאוף חייב

 62. אוק מתחילים לחרבן

 63. איזה לילה של תוצאות הפוכות.
  אם הייתי מנחש הייתי טועה כנראה בכל המשחקים.

 64. אני לא חושב שייצא מאייטון שחקן רציני אבל הוא נראה בחור מה זה חביב!

  1. חביב מידי וזה למה לא מוסרים בפיניקס

   1. 1+
    בהחלט חסר לו רוע

    1. הוא נכשל בקורס תאגידים. שיעבור את הקורס יזכה להצלחה להעיף מאמן ושחקנים

 65. פול גורג בראיון "זה כיף לשחק פה:". משפט שלא היה נאמר באל איי lol

 66. שמעון,אז מה אתה אומר על 4 המשחקים מול קבוצות "העילית" ,2 מ2 …לא ממש נורא אהה?

  1. זאת אומרת 4-2 …50 אחוז זה לא ממש נורא

  2. מצפה ליותר. ראס איבד קליעה לגמרי אני פסימי. מקווה לטעות ושזה רק תקופה חלשה בקליעה.

   1. מזה "איבד קליעה"?
    איך בן אדם מאבד קליעה?
    הוא פשוט לא בתקופה טובה מבחינת קליעה וגם לא 100 אחוז בריא לדעתי .
    אבל הוא נותן את אחת העונות הטובות שלו מבחינת הדברים האחרים ובמיוחד בהגנה.
    לגבי הקליעה אני ממש לא מודאג ,זה קורה לטובים ביותר בתקופות מסויימות

    1. זה נכון אבל בסוף קליעה מנצחת משחקים. אוק לא תגיע רחוק אם ראס ימשיך לקלוע 13 נק בטח לא בפלייאוף. אל תשכח שגורג לא ישאר בכושר הזה כל הסמן. הוא לא בהכרה כרגע.

     1. ברור שהוא צריך להעלות את האחוזים,אין בזה ספק בכלל שזה ההבדל בין קבוצה טובה מאוד לקבוצה מאיימת.
      אבל אל תשכח שכל האלופות היו קודם כל עם הגנות ברזל או לכל הפחות הגנות טובות מאוד.
      אני יודע שאתה אוהב התקפות אבל התקפה בלבד לא תקח אותך לשום מקום ,זאת חבילה שבאה ביחד כאשר ההגנה היא 55 אחוז וההתקפה 45 מהdna הקבוצתי (כאשר שניהם ,ההתקפה וגם ההגנה צריכות לתפקד ברמה גבוהה)

 67. הקליפרס מגלים שהחיים בלי לו וויל קשים.

 68. עשיתי מה שפופ אמר והלכתי מיד לטור ה-3PT.
  קבוצה א' קלעה 6/29 וקבוצה ב' 7/21. מי ניצחה?
  כמובן ש-א' (שיקגו).
  דרוזן עם 0/1 משלוש ובאופן כללי 8/23 מהשדה, כלומר הרבה קלינגים מהמיד ריינג'. הספרס הובילו ב-20 במחצית, רק שאז קלעו רק 31 נק' במחצית השניה (בבית מול שיקגו כן?).

  1. זה לא יאמן. להפסיד לבולס שאתה מוביל 20 הפרש הייתי בהלם שראיתי את התוצאה חשבתי חל בלבול במספרים.

  2. Derozen became Defrozen again

כתיבת תגובה

סגירת תפריט