מה שקורה מחוץ למגרש, נשאר מחוץ למגרש / עידו יצחקי

גל המחאה כנגד אלימות נגד נשים הולך וצובר תאוצה ברחבי המדינה. בעיתוי כל כך סמלי, בשבוע האחרון התפרסם סרטון בו קארים האנט, אחד מהרצים המוכשרים בNFL וכוכבה של הקבוצה בעלת המאזן הטוב בAFCקנזס סיטי צ׳יפס, מכה ובועט בבחורה. כמה ימים קודם לכן פורסם כי ראובן פוסטר, הליינברייקר המבטיח והבעייתי של הפורטיניינרס נעצר בשל אלימות ביתית.

 

מחאת האלימות כנגד נשים

כן, זוהי המציאות העגומה של ליגת הפוטבול הטובה בעולם הNFL. אלו השחקנים שיוצרים את הספורט הכי פופולארי בארצות הברית. מרגיז, מרתיח, הזוי ככל שיישמע זאת המציאות. מציאות שחייבת להשתנות.

להיות שחקן פוטבול מקצועי הוא חלומם של ילדים אמריקאים רבים אשר צופים מדי יום ראשון בגיבורים שלהם מתגוששים על כר הדשא, משיגים טאצ׳דאונים, וזוכים לתהילת עולם. כל ילד יודע שעל מנת להפוך לשחקן אמיתי, יהיה עליו לעבוד קשה ולהתמיד, לעבור תקופה מפרכת של אימונים בימי התיכון והקולג׳ כל הדרך עד לNFL.

חלק משחקני פוטבול ידועים כשחצנים ויהירים, דבר שמתבטא בחגיגות מוגזמות ויצרתיות אחרי כל מהלך וראיונות הזויים לפני ואחרי משחקים. ניתן לומר כי יש להם במה להתגאות הרי הם הגשימו חלום בגיל כ״כ צעיר וכעת הם מרגישים כי העולם פרוש למרגלותיהם. אולי זה חלק מהסיבה שישנם הרבה מאוד מקרי אלימות שקשורים לשחקני הליגהוהאירוניה בכל הסיפור הזה? שכל שחקן יודע שלא משנה מה תהיה העבירה, אם פעלת באלימות נגד נשים/נהגת שיכור או החזקת סמים, בסופו של דבר כולם יישכחו את זה, והשחקן יחזור לככב על המגרש.

ילדים ואוהדים יעריצו פושע, ולאף אחד לא אכפת.

אני נער בן 17 שהתחיל לצפות בNFL לפני כ4 שנים סך הכל. לאט לאט למדתי להתעדכן כמעט לבד לגמרי בפלטפורמות השונות. במהלך הארבעה העונות האלו הספקתי ללמוד את החוקים המסובכים של הליגה, להיצמד למסך בכפייתיות בכל יום ראשון (ובמידת הצורך אף יותר ממסך אחד), ולהתאהב בענף המדהים הזה שנקרא פוטבול שבעיניי הוא ענף הספורט הטוב ביותר. אך עם זאת, בתקופה כל כך קצרה הספקתי להיחשף לכל כך הרבה צדדים מביכים שיש לענף הזה להציע.
פרשת ה״דיפלייטגייט״ הידועה לשמצה של המלך הבלתי מעורר של הפוטבול מאז תחילת המילניום, טום בריידי, שכאוהד בוסטון סלטיקס אוטומטית נמשכתי לפאטס ולבריידי. מובן שהפרשה גרמה לאי נוחות בקרב אוהדים רבים.

אזקיאל אליוט, שסיפק עונת רוקי היסטורית במדים של הקאובויז בעונת 2016 נעצר בקיץ של אותה עונה בקשר לאלימות נגד אישה (האקסית שלושהתלוננה על מקרה שאירע בקיץ הקודם. בדאלאס,  למעשה,  התעלמו מכך ואופציית שיחרורו בכלל לא נלקחה בחשבון. הליגה גזרה עליו עונש הרחקה של שישה משחקים בלבדבהתערבות בתי משפט וסאגה ארוכה ומייאשת ההרחקה נכנסה לתוקפה רק לאחר עשרה מחזורים (!). אליוט, שלא הכחיש את המקרה ואף טען כי התאכזב מהחלטת הליגה, סיים את אותה עונה במקום החמישי של מכירת החולצות בNFL.

את העונה הנוכחית פתח ג’יימיס ווינסטון, הקווטרבק הפותח של טמפה ביי עם הרחקה לשלושה משחקים בשל תקרית בעלת אופי מיני עם נהגת ״אובר״. כבר בשבוע 4 הוא חזר להרכב של הבאקס כאילו שום דבר לא קרה.

לאחר המקרה של האנט (שבהמשך כמובן אתייחס אליו), נודע לי על המקרה של ריי רייס שהכה את ארוסתו במעלית בצורה מחרידה. הוא לפחות, לא חזר לשחק פוטבול מאז.

וזה לא הסוף: הרסיבר של הפטריוטס ג׳וש אדלמן הורחק לארבעה משחקים בפתיחת העונה בשל החזקת סמים, רסיבר נוסף של הפאטס, ג׳וש גורדון נעצר בשל נהיגה תחת השפעת חומרים אסורים, אדריאן פיטרסון MVP בדימוס נעצר כי הכה את בנו. טיייריק היל, כיום כוכב קנזס וחברו של האנט להתקפה נעצר בתקפות המכללות על כל שהכה את אשתו בהיריון, והשיא כמובן – ארון הרננדז שהואשם ברצח, והתאבד בכלא בשנה שעברה.כל אלו קרו רק ב5 שנים האחרונות ושורת הפושעים האלו לא נעצרת פה.

לא מדובר בשחקנים נידחים של קצה הספסל, אלא בכוכבים של הקבוצות שלהם. אלו שהאוהדים מגיעים עם הג׳רזי שלהם למגרשים. השחקנים שמהווים הפנים של הליגה הם אלו שנעצרים על הפשעים האלה.

למעשה, אם ניקח לדוגמה את הכדורגל העולמי או אפילו את הNBA זה לא דומה למה שהולך בNFL. אם נוציא את המקרה של רונאלדו על האונס (שטרם הוכח אם נכון או לא), מאוד נדיר לראות כוכבים בסדר גודל עולמי נעצרים על פשעים. לבטח לא בכמויות של שחקני הפוטבול. כך שמבחינתי זה מוכיח שהבעיה היא אכן בשחקני הNFL, שכן בליגה של האחות הקטנה מהכדורסל בארה״ב הפשעים האלו לא קורים. זכורים לי המקרים של או ג׳יי מאיו ולמאר אודום, אך הם בשונה מליגת הNFL לא חזרו לשחק כדורסל בNBA. הענישה בNBA חמורה יותר (מאיו הורחק לשנתיים!) וככל הנראה אף מרתיעה את השחקנים ומזהירה אותם שביצוע פשע עשוי לחסל את הקריירה של השחקן. בפוטבול לעומת זאת, יסתפקו בהרחקה למספר משחקים ויישכחו מהכל.

בחזרה לאירועי השבועות האחרונים:

רובן פוסטר, בחירת הסיבוב הראשון של הניינרס מהשנה שעברה נעצר לפני כשבועיים בחשד לאלימות ביתית. זו הפעם השניה בה השחקן נעצר, לאחר שכבר בחודש מאי האחרון נחשד בקשר לאלימות נגד האקסית (לבסוף נוקה מחשדות אלו ולא קיבל עונש). כחודשיים לאחר אותה תקרית קיבל עונש הרחקה לשני משחקים על חומרים אסורים אותם ריצה בפתיחת העונה.

כנראה שהמקרה בשבוע שעבר היה יותר מדי עבור הקבוצה מהמפרץ שהחליטה להיפרד מהליינברייקר הבעייתי.

הפרידה הייתה מתבקשת. מדובר בתקרית שלישית של השחקן בחצי שנה האחרונה, ולבטח מגיעה לו הרחקה רצינית מהליגה.

עוד לפני שהשחקן הספיק לקבל עונש מהליגה, או לכל הפחות להפוך לשחקן חופשי, הרימו הרדסקינס את פוסטר מהווייברס.

החלטה הזויה של אחד המועדונים השנואים בליגה (שהרץ האחורי שלהם הוא אב שמכה את בנו, כן?), שרק מוכיחה עד כמה משאירים את הכביסה המלוכלכת בחוץ. פוסטר אגב, פתח את העונה עם הרחקה לשני משחקים בשל שימוש בחומרים אסורים.שלושה ימים לאחר ההחתמה הרדסקינס פרסמו התנצלות אחרי שנתקלו בביקורת כבדה על המהלך והבהירו כי יחכו עד להחלטה המשפטית בפרשה של השחקן, והם אינם מתחייבים כי פוסטר ישחק בקבוצה.

קארים האנט הוא אחד הרצים האחוריים הטובים כיום בNFL. אחרי עונת רוקי נהדרת, העונה הוא הוביל יחד עם חוליה התקפית משובחת את קנזס לעונה מופלאה, שייתכן מאוד כי תסתיים באטלנטה בחודש פברואר. אז הצ׳יפס אולי ישחקו בסופרבול, אך דבר אחד בטוח האנט לא יהיה שם.

 

כרגע הוא בחוץ, קארים האנט

ביום שישי האחרון פורסם באינטרנט סרטון בו רואים את האנט מכה ובועט בבחורה במלון.

האבסורד בכל הסיפור? הסרטון צולם בפברואר שעבר!!!

הליגה וקנזס (שלטענתם האנט שיקר להם בקשר לפרטי האירוע) טיטאו את המקרה מתחת לשטיח. זה לא עבד להם, והאנט הושעה על ידי הליגה לאחר פרסום הסרטון שייצר המון באזז, והצ׳יפס שיחררו את השחקן.

האנט בניגוד לפוסטר, טרם מצא קבוצה חדשה (הליגה עדיין לא הודיעה על הענישה), אך לכולם ברור שהוא הולך להיות סחורה חמה מאוד בשוק השחקנים החופשיים., באופסיזן הקרוב.

כי בליגה הזאת, מסתבר,זה לא משנה מי אתה או מה עשית, העיקר שתהיה שחקן טוב

קשה לי שלא להזכיר בהקשר של כל המקרים הללו את קולין קפארניק. הקווטרבק שהוביל את המחאה נגד גזענות נגד שחורים, ומאז אף קבוצה לא רוצה לגעת בו. קאפרניק היה קווטרבק בינוני בליגה והוא לבטח יכול לשמש כקווטרבק פותח בכמה וכמה קבוצות. אך כנראה שהודות לפוליטיקה הארורה, אף קבוצה לא תעסיק אותו. קבוצות מעסיקות פושעים בחופשיות, אבל להחתים שחקן שמוביל מחאה לגיטימית? לא בNFL.

 

פשע בלתי נסלח, קאפרניק.

 

אז כן. זאת כתבה שעיקר מטרתה הוא פירוק תסכול עצום. הליגה ממילא סובלת מירידת רייטינג בעקבות הפציעות שהשחקנים סובלים מהן וכל האירועים האחרונים ודאי לא עוזרים לרייטינג לעלות. כפי שכבר כתבתי, אני די חדש בתחום, ובזמן הכנת הכתבה גיליתי עוד כל כך הרבה מקרי אלימות מחוץ למגרש של שחקני הליגה הטובה בעולם, שלא יכולתי להעלות על דעתי את הכמויות המטורפות של המקרים הללו.

הגיע הזמן שמישהו שם ישים לזה סוף. החמרת הענישה היא הצעד הבסיסי להתחלת תהליך שחייב להתחיל בליגה – מיגור האלימות והפשע מחוץ למגרש.

כי המציאות היום בליגת הNFL היא פשוט לא הגיונית וחייבת להשתנות. ומהר.

לפוסט הזה יש 38 תגובות

 1. יש בפוסט כמה אי דיוקים.
  קודם כל קפרניק לא משחק כי המשחק כרגע לא מעניין אותו.
  כשזה כבר עניין אותו הוא היה מקסימום יכול להיות קווטרבק מחליף.
  ובתור שחקן מחליף הדבר האחרון שצריך הוא הסחת דעת וקרקס תקשורתי.
  דבר נוסף המשחק השתנה וזה לא אותו הפוטבול של לפני 3 שנים.
  דבר רביעי אין שום דבר לגיטימי במחאה בזמן שאתה עוסק בספורט מקצועני.
  שום עובד לא זכאי לעשות מה שהוא רוצה במסגרת עבודתו, לא משנה אם הדעה שלו נכונה בעיניך או לא. בתוך המסגרת הזו כל עובד וזה כולל גם שחקן פוטבול יכול להתבטא במסגרת המותר, מחוץ לעבודה תעשה מה שאתה רוצה.. וגם אז יש לזה מחיר.
  אם מגלים שמורה לחינוך לגיל הרך משתתפת בסרטי פורנו בזמנה הפנוי וואלה יש עם זה בעיה- היא לא פשעה נכון? מותר לה לבטא את עצמה נכון? אבל יהיו לכך השלכות..
  ככל שתפסיק להקשיב לשטויות שמספרים לך ככה תגדל להיות בן אדם פחות נודניק בהמשך.

  קארים האנט היה חלק ממאבק דחיפות הדדי ואנחנו לא יודעים את כל הסיפור.
  העונש צריך להתאים לפשע ולשחרר שחקן מהקבוצה זה עונש חמור מדי.

  נראה לי התכוונת לג'וליאן אדלמן

  ובכלל כתבתי זאת בעבר שחקני פוטבול מחוייטים אחרת במוח אחרת הם לא היה משחקים את המשחק הזה.
  זה הדיל.

  1. למה שמורה לחינוך, אפילו לגיל הרך, לא תעסוק בפורנו? עיסוק חוקי לגמרי. גם מחאה, כל עוד חוקית, היא לגיטימית. קפרניק לא פוצץ משחקים, הוא כולה לא עומד בהמנון.

  2. אישית אני חושב שמורה ושחקן פוטובול זו הקבלה יפה, כי שניהם מהווים דמות חינוכית השחקן מפרסומו והיא מעבודתה. אבל אם אתה רוצה להקביל באמת תקביל בין אירועים דומים האם מורה בארצות הברית הייתה מפוטרת בגלל שהיא מחתה על האלימות המשטרתית?
   אם התשובה היא כן אין לנו סיבה להמשיך אם לא אז כנראה שקפרניק לא היה צריך לחטוף על המחאה שלו (ואני מדבר על מה שקרה בזמן שהוא עשה את זה ולא על זה שהוא לא מצליח לחתום באף קבוצה)

   1. אם מורה בארה"ב היה כורע ברך בזמן נגינת ההמנון בכיתה, סביר להניח שהיה מפוטר מרוב בתי הספר.

   2. נראה לך סביר ששחקן פוטבול מהווה דמות חינוכית כמו מורה? איזו הגזמה

 2. ה-NBA עוד לא הגיע למבחן הגדול שלו בתקופה החדשה.

  מקרה כמו של קובי בראיינט, שהיום היה מסולק מייד על ידי הלייקרס והליגה, לצמיתות.

  1. 1+ אוהדי קובי מתוך פחד בעל השררה

  2. לפני שמסלקים יש להרשיע בבית המשפט. עד שאין הרשעה הכל חרטא או שכל אחת שפותחת רגליים ורוצה כסף תסחט באונס ואז ישעו?

 3. תודה על הכתבה. היתי מוסיף את ריי לואיס לקלחת – בהחלט מגיע לו.

  מה שלא ברור לי זה איך קפרניק נכנס לכל דיון לא קשור. בכל פעם שמדברים על שחקנים שלא מתאימים לליגה (מקצועית/מוסרית/אחר) – עולה שמו כדוגמה לשחקן לגיטימי שנפסל מסיבות לא לגיטימיות.
  אז רק כדי להזכיר – הבחור סופסל הרבה לפני המקרה, ולא עבור רוג'רס או בריידי – כלומר הוא פשוט לא היה מספיק טוב. בניינרס של אחרי הארבו שהיתה קבוצה די גרועה. ואם שם אתה לא מצליח למצוא מקום בהרכב – אתה כנראה לא מספיק טוב – ולא משנה מה הדעות שלך ואם הן מקובלות או לא.
  די. רדו מהעץ שלו כבר.

 4. חרא מתחסד מהסוג הגרוע ביותר. כולם בני אדם וגם אלו שמכים את הנשים שלהם או את בנם לא מוגבלים לליגת הפוטבול, ולא מפוטרים מאף מקום עבודה. כאילו, בנאדם שהיכו אותו כילד ולא מכיר נשהו אחר אמור לא לעבוד? ומה הוא יעשה? יעביר קורסים על השיקום שלו? או סתם יזרק לחיים בלי מקצוע? שופטי בגצ לא מכים אף אחד? הבוס בעבודה לא הרים אף פעם יד על הילד שלו? המוכר בקאסטרו לא היה מעורב אף פעם בריב שיכורים? את כולם נפטר? אז אומרים שזה פוגע בתדמית של הליגה, גם חרא סמולן כמו קאפרניק פוגע בליגה, קח את הדעות שלך ואל תכניס אותם למקום העבודה שנותן לך במה.. אבל לא, קאפרניק שמערבב פוליטיקה בתוך המגרש זה בסדר נכון? מה שמשמח אותי הוא שהעולם החלבי שלך שבו כולם נכונים פוליטית הוא עולם שנכחד, טראמפ הוא ראקציה לעולם הריק והנקי הזה, והוא רק הסנונית שמבשרת על המיאוס של העולם מהמוסר האפלטוני הזה.

  1. אם בחוזה שלך מול המעסיק שלך יש סעיף "מורליות" –
   אז כן, אם תרביץ לאשתך, יפטרו אותך.

   כל שחקני הליגה, דרך ארגון השחקנים המייצג אותם, חתומים על חוזה קיבוצי מול הליגה.
   החוזה הזה מאפשר לליגה להשעות שחקן שהתנהלותו לא עולה בקנה אחד עם תקנון שהליגה פרסמה.
   על פי אותו הסכם, הליגה לא מחויבת לקנה המידה הפלילי.

   שחקן שחש שהענישה לא צודקת/לא מידתית, רשאי לפנות לערכות חיצוניות.
   יש מי שזכו כאשר ניגשו לעזרה מבתי המשפט,
   יש מי שלא.

   קארים האנט?
   הוא בכלל לא נענש. הוא שוחרר מהקבוצה, כאשר החוזה עליו הוא חתום, יכובד במלואו.

   מוזר, להתקומם על שחרורו של שחקן עם בעיות אלימות, ואמינות,
   ולא בעקבות מאות השחקנים שמשוחררים מדי שנה על ידי רוב (ככל הנראה "כל") קבוצות הליגה.

   1. אתה צודק בקשר לפן החוקי של העניין, אולם ברור וידוע שהכח של הליגה במו"מ גדול בהרבה מאשר של השחקנים בפוטבול, ולכן השחקנים נאלצים לההתפשר על דברים הרבה פעמים בעל כורחם.

  2. כשכל הפוליטיקה ב-NFL מגיעה מהצד שלך זה בסדר נכון? כל הפטריוטיות המטוסים והצבא? הליגה אוכלת מה שבישלה והצביעות שלה (ושלך) נחשפת. וזה שאתה מפחד או נפגע מקאפרניק שבסה"כ כרע ברך בשקט עושה אותך חלבי לא?

 5. כל מי שמרים יד על אשה / ילד חייב להיענש במלוא חומרת הדין והוא בן אדם שפל שבשפלים אבל להכניס לזה את מחאת הנשים המיתבכיינת ואת קפרניק השפל זה קישור שהתקשורת עושה כדי להכניס לתת מודע שכל מי שלא מסכים עם הפמיניזם הרדיקלי ואם תרבות PC הנוראית הוא מיזוגן שונא שחורים שמרביץ לנשים

 6. חח ואם היא הרביצה? יש כל מיני שאניקוואות מהגטו שנראית כמו שאק. או שהיא רזונת דקיקה ששמה לו נבוט בראש אז בגלל שהוא מגודל אסור לו להחזיר? שלא נדבר על זה שהם בטח שיכורים או מסוממים מהתחת בזמן הזה. לא הבנתי מה הקשר דל זה לבין להרחיק מהליגה ומה קשור מקום העבודה? כמו שאמרו מעלי מה מוכר בקאסטרו שמכה גם צריך להיות מפוטר מהעבודה? יש משטרה שיטפלו בזה. מהליגה לא צריך להשעות אף אחד. קאפרניק הוא עוד שמאלן חי בסרט שחשב יקבל תהילה ולא הבין שהבוסים שלו לבנים אבל תמיד יהיה לו מקום בתאגיד בבחירות 2028 שיהיה חלק מקמפיין המלך נגד הגזענות שהוא בעצמו גזען 😀😁. מטמטמים לנו את השכל עם קמפיינים מגוחכים.

  1. הקמפיינים היחידים שאני מסכים הם לא בושה להיות גלינארי וקונלי לוקח את כספי לפלייאוף

  2. יש הבדל עצום בין מוכר בקסטרו לשחקן NFL. השחקנים משמשים כמודל לחיקוי עבור ילדים רבים, ועצוב שזוהי הדוגמה שהם מהווים לדור העתיד

  3. שמעון לפעמים אני מתפלא כמה אתה סתום .

   1. ברוך, אתה כנראה אדם טוב אם אתה מצליח עדיין להתפלא מזה.

    1. 😂😂😂

 7. הבעיה שפוטבול, בניגוד למשחקים האחרים שהזכרת, מבוסס על הפעלת אלימות במסגרת חוקית.
  כשאתה מאומן ברמה גבוהה לפתור בעיות בעזרת כח ואוטומאטית, בלי לחשוב, זה הופך לבעיה במערכת זוגית שאמורה להיות שיוויונית.
  אני די בטוח שתמצא נתונים כאלה גם אצל מתאגרפים.
  אצל שחקני כדורסל תמצא שהם סטטיסטית זורקים את הזבל לפח ממרחק גדול יותר מאשר האדם הממוצע
  🙂

  1. חחח

 8. קודם הם באו ולקחו את הניאו-נאצים – וכן השמעתי את קולי, למרות שלא הייתי ניאו-נאצי.
  ואז הם באו ולקחו את הגזענים – וכן השמעתי את קולי, למרות שלא חשבתי שאני גזען.
  ואז הם באו ולקחו את האנסים – וכן השמעתי את קולי, למרות שלא ראיתי בזה אונס. היא ביקשה את זה.
  ואז הם באו ולקחו את המטרידים מינית – וכן השמעתי את קולי, למרותשמה זו הטרדה קטנה בין חברים? או זרים.
  ואז הם באו ולקחו את המכים – וכן השמעתי את קולי, למרות ש, יאללה, מי לא מרביץ היום?
  ואז הם באו ולקחו את הליגה העשירה עם בעיית האלימות שהבטיחה שתסדר את הבית ומאז כל שנה נהיה יותר גרוע – וכן השמעתי את קולי, כי מי אתם שתקבעו מה טוב לאחרים? ואם הם אוהבים לחטוף בלי שהם רצו? אז מה אם הליגה פישלה בכל הזדמנות שהייתה לה כדי לטפל בבעיות נקודתיות שעלו ואחר כך חוזרות לנשוך אותה בישבן (הליגה רצתה את זה!)?

  תודה. רנט שראוי היה שיקרה.

  1. ljos מעולה!

 9. אתה ראית את הסרטון של קרים האנט? הוא לא היכה והוא לא בעט. הוא נדחף על בחורה, ולאחר מכן נתן לה דחיפה עם הרגל. בסדר? לא, אבל לא לעשות מזה צימעס.

  1. אחרי שראיתי את הסרטון המדובר, וגם אני חושב שכנראה פספסתי שם משהו. לא ראיתי בעיטה (זה בהחלט נראה שדחפו אותו עליה) אבל אם כולם ראו שם משהו אחר, יכול להיות שאני מפספס פה משהו.

  2. הוא הודח לא בגלל הסרטון, אלא בגלל נזק המשנה (שקרים ואירועים נוספים), אבל זה לא משהו שאנדי ריד לא היה יודע להתמודד איתו.
   הוא שוחרר כי (לאו דווקא בסדר הזה):
   1. קנזס סיטי רצו יותר שקט לפני הפלייאוף.
   2. ריד רצה לתת לו בעיטה בתחת כדי להציל אותו מעצמו.

   אין ספק שהוא ישחק שוב בליגה

 10. כתבה מיותרת ופוליטית היא נכתבה רק בגלל מחאת הנשים

  1. תגובה מיותרת ופוליטית שנכתבה רק בגלל תפקוד לקוי של איבר מסוים (הכוונה למוח אגב)

  2. ממש לא כתבה פוליטית וממש לא כתבה מיותרת.

 11. מעניין מה אוהדי קובי בריאנט למיניהם חושבים על כל זה.

 12. אחלה כתבה, היה כיף לקרוא

 13. אחלה פוסט תודה רבה. אגב יש למישהו ספק שהאנט פותח את העונה הבאה במדי קבוצה כלשהי ויהיה מצוין ולאף אחד זה לא יזיז את הקצה של הבוהן תוך כמה שבועות גג?

  1. אחרי שראיתי את הסרטון אני יכול להבין את הקבוצות שירצו אותו. נכון שמה שהוא עשה זה לא בסדר אבל זה לא משהו שצריך לסיים קריירה בגללו

 14. מצוין עידו. הליגה בדרך לשינוי, נקווה שתגיע מוקדם יותר ממאוחר

 15. תודה רבה על כתבה ראויה, והמתנגדים לה רק מוכיחים שיש עוד הרבה עבודה

  1. חוק לואיס: "תגובות על כל מאמר על פמיניזם יצדיקו פמיניזם".

 16. כתבה חשובה, תודה רבה!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט