קארי חוזר לביקור אצל הפיסטונס, מינסוטה מארחת את בוסטון – לקראת משחקי שבת הבינוניים / יאיר זעפרני

עוד שבוע עבר ואין סימלי מלסיים אותו עם שבעה משחקים, אחד לכל יום בשבוע. הערב אין לנו יותר מדי אקשן בקנה, אלא אם הרכב חסר של גולדן סטייט בביקור אצל קבוצה מזרחית בינונית עושה לכם את זה, כששאר המשחקים כוללים לפחות קבוצה אחת עם מאזן שלילי (המשחק בין יוסטון לשיקגו כולל שתיים כאלה). אבל מכיוון שאני נאמן לפתגם 'אין ערבי משחקים גרועים, יש רק כותבי פריוויו בינוניים' אשתדל לעשות אותו מעניין במקצת בשבילכם. אז קדימה, נחתור למגע לא לפני שנאחל מזל טוב לכתבנו וחברנו, עמית טבול האדיר שחוגג היום את יום הולדתו!

המשחק המרכזי

2:00: דטרויט פיסטונס (7-12) – גולדן סטייט ווריירס (8-15)

טד קצ'ינסקי בן ה-76 מרצה מזה למעלה מ-20 שנה מאסר עולם בלתי מוגבל בזמן בכלא פלורנס בקולרדו שבארצות הברית. על מה ולמה נרקב קצ'ינסקי במעצר הפדראלי? ובכן, הסכיתו ושמעו:

ב-25 במאי 1978 הגיעה חבילה משונה לחנייה של אוניברסיטת שיקגו. החבילה שהייתה ממוענת לאיי.ג'יי סמית', אדם שלא נמנה על סגל ההוראה של האוניברסיטה עוררה את חשדם של צוות האוניברסיטה ואלה התקשרו לשולח ששמו היה כתוב על החבילה, ברקלי קריסט, פרופסור מאוניברסיטת נוורת'ווסטרן שבקרבת מקום. קריסט ביקש לקבל לידיו את החבילה ומשזו הגיעה אליו הבחין קריסט כי כתב היד שעל החבילה איננו שלו והזעיק למקום את טרי מרקר, איש האבטחה של האוניברסיטה.

מרקר המחויך תהה בקול באוזניי קריסט שאולי מדובר בפצצה. אבל גם חשד קל זה לא מנע ממנו לפתוח את החבילה. ואכן, זו הייתה פצצה. למזלו של מרקר זו הייתה פצצה רשלנית ביותר, כזו שרוב המרכיבים שלה היו עשויים מעץ והוא ספג פגיעה בפניו ותו לא.

מקרה זה כמובן היה נשכח אלמלא מספר חודשים אחר-כך מצא סטודנט באותה אוניברסיטה של קריסט חפיסת סיגריות מודבקת בסלוטייפ. הוא החליט למשוך את הסלוטייפ על מנת להשתמש בסיגריות וזו התפוצצה בפניו. גם כן, הוא יצא בנזק מינימלי אבל מפוצץ סדרתי נולד…

עברו להם מספר חודשים ובמהלך טיסה של אמריקן איירליינס משיקגו לניו יורק התפוצצה בבטן המטוס חבילה קטנה, כזו שהייתה מצוידת במד גובה (שגורם לה להתפוצץ מעבר לגובה מסוים). גם כאן, לא נגרם נזק רב זולת הבהלה של הנוסעים והצוות ונחיתת החירום שביצע המטוס. קצת יותר משנתיים אחרי הפצצה הראשונה היכה המפציץ האלמוני שוב כששלח לפרסי ווד, נשיא חברת יונייטד אירליינס, שחגג את יום הולדתו ה-60 ספר במתנה. טוב, נו, לא ממש ספר, אלא פצצה. ווד נפצע קשה בידיים וברגליים וה-FBI שהגיעה למסקנה שעליה לחקור את המקרים ביתר שאת, החליטה לתת למפציץ את הכינוי, יוניבומר, ראשי תיבות של המילים "University and Airline BOMber", מפוצץ אוניברסיטאות וחברות תעופה.

בחמש השנים הבאות היכה היוניבומר מספר פעמים נוספות ואת כול פצצותיו כיוון לאוניברסיטאות שונות ברחבי ארצות הברית. לרוע המזל, התקפותיו נהיו קשות יותר ויותר והם גרמו לקטיעת ארבע אצבעות של אחד מ'לקוחותיו' ולאיבוד שמיעה של אחר.

הפצצה העשירית של היוניבומר שהחליט להרחיב את תחום עסקיו גם לחנויות מחשבים, הייתה גם זו שקטלה את הקורבן הראשון שלה, היו סקארטון, בעל חברת מחשבים מסקרמנטו. בעשור הבא, המשיכו הפצצות של היוניבומר להישלח לרחבי ארצות הברית וקטלו חיים של שני אנשים נוספים. סוכנות ה-FBI המשיכה לחפש בנואשות אחרי הטרוריסט האכזרי אבל מלבד צמד האותיות FC שהופיעו על כל אחת מפצצותיו ושימוש בעץ בכל אחת מהפצצות הם לא עלו ולו על קצה חוט שיעזור להם לפתור את התעלומה.

למזלם של אנשי הבולשת הפדרלית, החליט המפציץ האלמוני להוביל אותם אליו. הוא החל כותב מכתבים לקורבנותיו שנותרו בחיים ובאחדים מהם הביע את רצונו להפסיק את מעשיו הנואלים ובתנאי שמניפסט שהוא כתב יפורסם בניו יורק טיימס. בבולשת החליטו שזה רעיון טוב ולו רק בשביל שקוראים רבים יחשפו לסגנון הכתיבה שלו ואולי יעזרו לעלות על עקבותיו ואכן בספטמבר 1995 פרסם היוניבומר מאמר בעיתון המפורסם. לרווחת אנשי ה-FBI גיסתו של היוניבומר מצאה את סגנון הכתיבה וכן את התוכן מתאימים מאוד ובעצה אחת עם בעלה, אחיו של היוניבומר הם החליטו להסגירו בתנאי שהבולשת לא תחשוף את זהות המסגיר (הבטחה שהופרה) ושהיוניבומר, טד קצ'ינסקי שמו, לא ידון לעונש מוות. ההודאה של קצ'ינסקי במשפט והסירוב שלו לאפשר לעורכי הדין שלו לטעון לאי-שפיות גרמו לכך שקצ'ינסקי נידון למאסר עולם ללא אפשרות חנינה ושם הוא ממשיך לשהות עד ימינו אנו.

ומה היה המניע של קצ'ינסקי לכל זה? זו אחת השאלות שנותרו בלתי פתורות אבל רבים מהחוקרים של הפרשה מייחסים אותם לסדרה של ניסויים שערך ה-CIA בארצות הברית ובקנדה החל מסוף שנות ה-50' וזכו לשם 'פרויקט MKUltra'. במסגרת הפרויקט שנוהל בין היתר בידי הפסיכולוג המפורסם הנרי מורי, נבדקו השפעות שונות על תפקוד המוח של הנבדקים וזאת במטרה להבין את נפש האדם וכיצד לשלוט בה (בין היתר על מנת לחלץ מידע דרך עינויים). במסגרת הבדיקות נחשפו הנבדקים ל-LSD וחומרים כימקליים אחרים, התעללות מינית, רעשים, בידוד ושאר מרעין בישין. אחד הנבחנים בפרויקט היה סטודנט מבריק מאוניברסיטת הארוורד, טד קצ'ינסקי שמו. ייתכן מאוד שלניסויים אלו היו השפעה לטווח ארוך מאוד על מצבו הנפשי… (כאמירת אגב, יש הטוענים שגם הארווי לי אווסולד, רוצחו של הנשיא קנדי וסירחאן סירחאן, רוצחו של אחיו הסנטור, רוברט קנדי, היו בין המשתתפים בניסוי).

אז מה למדנו מכל זה? למדנו שכשמשחקים לך עם המוח, יש בהחלט אפשרות שאתה הולך להפציץ. ואת המשפט האחרון בהחלט אפשר להגיד גם על קווין דוראנט, כוכבה של גולדן סטייט ווריירס שאחרי פרשת דריימונד גרין אשר במסגרתה ירד דובון-לא-אכפת-לי על ה-MVP של שני הגמרים האחרונים וטען שהלוחמים יכולים להסתדר בלעדיו, החליט להראות מה הוא שווה ולאחרונה מעמיד שורות סטטיסטיות מפלצתיות בטור עולה עם 44, 49 ו-51 נקודות בשלושת המשחקים האחרונים.

אמנם אני לא מחסידי הקאפקייק אבל אני חייב להגיד לכל המלעיזים שטוענים שאיתו המשחק של הקבוצה בלבן-כחול-צהוב הוא מכוער להפליא ושהוא מפגין אנוכיות בוטה לאחרונה, שהם אולי מבינים משהו בהשמצות אבל כדורסל זה לא הקטע החזק שלהם. כיום אנחנו נמצאים בעידן של סטטיסטיקות מתקדמות, בעידן בו מאמנים ואנשי מקצוע מחשבים כמה סיכוי יש לכדור להיכנס לסל מכל נקודה על המגרש ומה האחוז האפקטיבי של כל זריקה. ובעידן כזה, היו סמוכים ובטוחים שלתת כדור בידיים של הדוראנטלה ולקוות לטוב תמיד יהיה בעל סיכוי רב יותר מאשר זריקה של כל אחד מחבורת המוגבלים שהוא משחק לצידה בימים אלו, להוציא אולי את קליי ת'ומפסון.

למי היה צריך דוראנט למסור במהלך המשחק מול הראפטורס כשהווריירס מנסים פעם אחר פעם לחזור למשחק? לאנדרה איגוואדלה שנראה כמו הצל של עצמו וחושב במהירות כפולה מהיכולת של הגוף שלו לזוז? לדמיין ג'ונס שהאלופה היחידה שהוא יכול להתאים לשחק בשורותיה היא הפועל באר שבע, אלופת הליגה הלאומית מהשנה שעברה? אולי לקווין לוני שטווח הקליעה שלו יותר קצר מאורך של סיגריה אחרי שעישנו אותה? או אולי לקווין קוק הלא יציב?

לגולדן סטייט אין ספסל בימים כתיקונם ובימים אלו, כשיונאס ירבקו (אחת ולתמיד: ירבקו, לא ג'רבקו) ואנדרה איגוואדלה צריכים להימצא על המגרש יותר זמן מתמיד הדבר נכון ביתר שאת. לדוראנט אין עם מי לשחק והעובדה שגולדן סטייט הצליחה למתוח את הראפטורס, שהם הקבוצה עם המאזן הטוב בליגה, להארכה היא רק לזכותו ואף אחד לא יוכל לשכנע אותי אחרת. אז אמנם הלוחמים הפסידו בהארכה אבל זה בהחלט לא סותר את העובדה הפשוטה שמספר 35 של הווריירס, משחק את הכדורסל הטוב בחייו.

הויה דה לה רוזה של הקבוצה של סטיב קר ללא סטף קארי ודריימונד גרין ייפסק הערב כשהם יתארחו במישיגן אצל קבוצה עם פחות הפסדים ממנה אבל עם סטף קארי חזרה בהרכב אחרי היעדרות של חודש. הלוחמים ניצחו 12 משחקים מתוך 14 האחרונים שלהם מול הבוכנות וגם שלושה מתוך ארבעת משחקי הליגה האחרונים שלהם ולמרות שדטרויט בחוץ היא יריבה לא קלה לאף קבוצה, היא אמורה לנצל את המומנטום משובו של מספר 30 לתצוגה על המגרש.

לפיסטונס היה שבוע קל, כזה שהסתיים ללא הפסדים והעמיד את רצף הניצחונות שלהם על ארבעה ואת הסך הכל הכללי על שמונה ניצחונות בעשרת המשחקים האחרונים. היריבות, פיניקס, הניקס ושיקגו, אמנם אינן מאריות הליגה אבל בדטרויט כל רצף חיובי הוא סיבה למסיבה והנוכחי לא שונה מזה כלל ומקרב את האפשרות הריאלית מאוד במזרח הלא-צפוף, שדטרויט תהיה קבוצת פלייאוף השנה (ועם קצת מזל דווין קייסי יפגוש את טורונטו ויראה לה שהוא יודע לאמן גם בפליאוף…).

הסיבה העיקרית לשיפור של הבד-בויס לשעבר הוא כמובן בלייק גריפין שמעמיד 24.8 נק' למשחק, המספרים הגבוהים ביותר בקריירה מבחינתו. אחרי תקופה קלה יחסית דטרויט עומדת בפני רצף לא קל ומלבד המשחק הערב מחכות לה בקרוב אוקלהומה, מילווקי (פעמיים), פילדלפיה (פעמיים), בוסטון וניו אורלינס. אם היא תצליח לעבור את התקופה הזו בצורה חיובית, יש מצב שנוכל לקחת את הקבוצה הזו הרבה יותר ברצינות ולשבץ אותה באופן כמעט ודאי בין 8 הגדולות במזרח.

המבחן הראשון מתחיל הערב מול הלוחמים, אצל הפיסטונס ייעדר לו קנארד וגולדן סטייט תשחק ללא גרין וגם ללא אלפרד מקיני. אנחנו נקווה שיהיה מעניין. גולדן סטייט.

שווה להציץ

12:00: ניו יורק ניקס (16-7) – מילווקי באקס (6-15)

(משחק שני מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-1 לבאקס)

על פניו, ג'ון קליבס סימס ג'וניור היה אדם שצריך להתייחס אליו ברצינות. בכל זאת, היה מדובר בקצין מוערך בצבא האמריקאי של ראשית המאה ה-19, אדם משכיל, סוחר ממולח ומרצה מבוקש. אלא שבגיל 40, כשהגיע סימס למסע שידולים בגבעת הקפיטול שתכליתו לשכנע אנשים לאשר את המשלחת שהוא רוצה להוציא, לא רבים נתנו לו יחס של כבוד. והייתה לכך סיבה – סימס החביב ניסה לארגן משלחת ממלכתית אל ליבת כדור הארץ…

תיאוריית 'כדור הארץ החלול' הייתה נפוצה ברחבי העולם במאות ה-18 וה-17, אף כי רבים פיקפקו במהימנותה והיא מעולם לא נשענה על הוכחות מדעיות. בבסיס התיאוריה, שהופיעה לראשונה בכתביו של האסטורנום הבריטי אדמונד האלי, עמדה ההשערה כי כדור הארץ עשוי משכבות אטומות ובשל כך, כנראה, מתחת לפני האדמה שלנו, בליבת כדור הארץ, מתקיימים חיים אחרים. היעדר הוכחות עליהן התיאוריה הזו יכולה להסתמך גרמה לדעיכתה עם השנים אלא שאדם אחד החליט לחקור את הנושא אחת ולתמיד – ג'ון קליבס סימס ג'וניור.

וכך, בראשית שנת ה-20 של המאה ה-19 התחיל סימס להסתובב ברחבי ארצות הברית ולשכנע אנשים בדבר נכונות התזה שלו. סימס הסביר למאזינים שבאו לשמוע את הדברים יוצאי הדופן שאפשר להגיע אל ליבת כדור הארץ באמצעות פתחים יעודיים שנמצאים בקטבים והוסיף וסיפר שהוא מעוניין לעמוד בראש משלחת של 100 אנשים שתצא לגלות את היצורים שחיים בליבת כדור הארץ ולכונן עימם קשרי מסחר.

אלא שמסע ההרצאות וגיוס המשאבים של סימס כשל. ומכיוון שהוא לא הצליח להשיג את הכספים הנדרשים הוא החליט לנסות למצוא את המימון במקום בו היגיון מעולם לא היה הצד החזק – גבעת הקפיטול. וכך הגיע סימס, מספר שנים אחרי שהרצאותיו הפכו לשם דבר ברחבי הארץ הגדולה, לבית הנבחרים האמריקאי וניסה לשכנע את המושלים בכיפה להפוך את תכניתו ללאומית. רוב הפוליטיקאים של הזמן ההוא סירבו לרעיון, אך אחד מהם דווקא החליט לתת לו אור ירוק ושמו – ג'ון קווינסי אדאמס. הנשיא השישי של ארצות הברית בשבילכם.

אדאמס אמנם תמך בתכנית וסימס כבר ראה את חלומו קורם עור וגידים אלא שבשנת 1829 נערכו בחירות בארצות הברית והנשיא המכהן, אדאמס הפסיד למועמד אנדרו ג'קסון ואיבד את עמדת ההשפעה. ג'קסון החליט לגנוז את הרעיון ההזוי וסימס, שכנראה היה שבור לב, מת חודשיים אחר כך, משאיר את תיאוריית העולם החלול לספר בדיוני של ז'ול וורן (מסע אל בטן האדמה) שיצא 35 שנים אחר-כך.

כי כך זה עובד בחיים האלה – לדברים הזויים יש תאריך תפוגה קצר וגם אם מישהו מתייחס אליהם ברצינות זה רק לזמן שאול. ומה שלמד אותו ג'ון קליבס סימס ג'וניור על בשרו, למדו גם השבוע אוהדי ניו יורק ניקס שנהנו לראות את הקבוצה שלהם מנצחת שלושה משחקים ברציפות, מול הסלטיקס, הפליקאנס והגריזליס, אבל חוזרת לסורה עם הפסדים לפיסטונס ולסיקסרס המשך בדרכם לבטן החלולה של ליגת ה-NBA.

הקבוצה של דיוויד פיזדייל נהנתה משני משחקים טובים של עמנואל מודיאי שלראשונה בקריירה התחיל העונה לקלוע באחוזים סבירים (30% מ-3 העונה לעומת 19% בעונה שעברה במדי הניקס. 51.1% אחוזי קליעה אפקטיביים, שיפור של 11% מהעונה שעברה) אבל מהר מאוד חזרה לסורה עם שני משחקים הגנתיים רעים וחמישייה שמגרדת יחד את ה-50 נקודות. שלושת הניצחונות אמנם נתנו תקווה לכמה מאוהדי הקבוצה הניו יורקית, אבל לא היו יותר מאשר הסחת דעה לא רצויה לקבוצה שכל מאווייה בעונה זו הם להתחזק בעוד איזה פורזינגיס מהדראפט הבא עלינו לטובה.

אז למה הניקס במשחק ששווה להציץ בו? בעיקר בגלל היריבה. מילווקי באקס, הקבוצה השנייה בטיבה בליגה מבחינת מאזן, קבוצת ההתקפה הטובה בה (לפחות עד שקארי יחזור) וחברה בטופ-5 של קבוצות העילית של ההגנה, ממשיכה להיות הבטחה ולמרות שבוע שכלל הפסד לא מחויב למציאות לשארלוט היא ממשיכה בדרכה מעלה. הסיבה העיקרית לנסיקה של מילווקי, זולת המאמן החדש מייק בודנהולצר הוא כמובן יאניס אנדטקומבו. היווני האתלטי מוביל את הליגה, בהפרש עצום, בניסיונות קליעה באזור הצבע ומראה יכולת שליטה בתחום כמותה לא ראינו מאז סנטרים דומיננטיים דוגמת שאקיל אוניל והאקים אלג'ואן. לצד זה הוא מנפק מספרים של למעלה מ-26 נקודות, 13 ריב' ו-5 אסיסטים למשחק, כמותם רק שלושה ניפקו במהלך ההיסטוריה (שניים מהם סנטרים) – ווילט צ'מברליין, קארים עבדול ג'אבר ואלג'ין ביילור.

השיטה של קואץ' באד היא פשוטה: יאניס עושה ככל העולה על רוחו בצבע בעזרת האתלטיות וכל יתר השחקנים מפנים לו את האזור ומתפרשים מאחורי קשת ה-3 בשביל להוות איום נוסף במקרה של דאבל-אפ. וכך קורה שבעוד יאניס שולט ברחבות, סנטר כמו ברוק לופז מיידה שלשות משל היה קלעי מן המניין. ברוכים הבאים לכדורסל מודרני…

מילווקי תארח בהמשך השבוע את דטרויט וגולדן סטייט ובינתיים תקווה ליהנות מהמפגש עם האתנחתא הקומית שקוראים לה ניו יורק ניקס. השתיים נפגשו במשחק השלישי העונה ואנדקטומבו חגג עם 31 נק' ו-15 ריב' בצבע הדליל של הניקס בו הנוכחות של אנס קאנטר כמוה כדחליל שמנסה לגרש עורבים רעבים. גם הערב מילווקי צפויה לצאת מהמדיסון סקוור גארדן כשידה על העליונה כי אין מה לעשות, הניקס תחזור להיות אימפריה, בערך מתי שנגלה שכדור הארץ אכן חלול. מילווקי.

3:00: מינסוטה טימברוולבס (11-11) – בוסטון סלטיקס (10-12)

בוב מארלי שנפטר בגיל 36 מסרטן המלנומה לא היה רק מוזיקאי דגול וזמר רגאיי מפורסם אלא גם פעיל פוליטי בג'מייקה מולדתו ומי שנחשב על ידי בני דת הראסטאפרי לנביא ואיש בעל הגות דתית ענפה ומלאת חכמה.

לצד דיסקוגרפיה רבה שהשאיר אחריו, השאיר מארלי ציטוטים רבים המעידים על חכמת החיים שלו. אחד מהם הוא האימרה לפיה 'אתה לעולם לא יודע כמה אתה חזק, עד שלהיות חזק זו האפשרות היחידה שלך'.

אמנם אפשר להתעכב עוד רבות על דמותו של בוב מארלי (ואולי נעשה את זה בעתיד) אבל אני רוצה להתעכב על הציטוט הזה שכן הוא מתאים לשתי הקבוצות שייפגשו הערב למשחק מסקרן בטארגט סנטר. מהצד האורח (מפאת נימוס, אתחיל עם האורחים) אפשר לומר שבוסטון סלטיקס זו שכרגע מקרטעת ומשחקת כדורסל התקפי מהרעים שיש בליגה הזו היא קבוצה שאת חוזקה נוכל למדוד רק כאשר היא תצטרך אותו. כרגע, הסלטיקס אכן חלשים אבל גם המאזן הלא מרשים בעליל שלהם (בשנה שעברה בתאריך הנוכחי הם עמדו על 4 הפסדים בלבד) מספיק להם די צרכם למקום בפליאוף של המזרח ללא חששות ממשיות. לסלטיקס יש מספיק זמן למצוא את החיבור בקבוצה ולאזן את משחקם ולכן גם אם הם מפסידים לא מעט, אין יותר מדי מה לדאוג להם. אם וכאשר הם יגיעו לסוף העונה וידשדשו בטבלת המזרח, הם יצטרכו להשתמש בכוח שלהם ואז נראה אם הם באמת חזקים כמו שצפינו להם בתחילת העונה (מקום ראשון במזרח בדירוג הופס) או שאולי החוזק שלהם הוא רק אגדה.

אצל המארחת מינסוטה, המציאות היא קצת שונה או אולי, בשלב מתקדם יותר. מינסוטה הייתה די חלשה בימים של ג'ימי באטלר בקבוצה העונה. במיוחד היו חלשים אנדרו וויגינס וקארל אנתוני טאונס שזכו לקיתונות של בוז מהכוכב החמוץ לשעבר של הטימברוולבס. אלא שעושה רושם שמאז שבאטלר עזב, מינסוטה שרבים הועידו אותה לסיים את העונה בלוטרי פשוט העלתה הילוך, בעיקר בהגנה. החברים בראשות וויגינס, טאונס והכוכב החדש של הקבוצה, כן, רוברט קובניגטון אני מדבר אליך, משנסים מותניים ומשחקים הגנה מצויינת, ממש כמו שת'יבודו אוהב. התוצאה? מאז הטרייד הזאבים מדורגים שניים בדיפנסיב רייטינג בליגה (לפניו הם היו 29…). פתאום שהם צריכים להוכיח את החוזק שלהם, הם עושים זאת בגדול. עם שבעה ניצחונות בתשעה משחקים מאז שבאטלר איננו בקבוצה עוד, מינסוטה הופכת שוב להיות פקטור במערב הפרוע כשהניצחון האחרון על סן אנטוניו 85:128 היווה כבר הצהרת כוונות ברורה.

אז הסלטיקס עם שני ניצחונות רצופים (הלפני אחרון שבהם מרשים מאוד בניו אורלינס והשני אתמול מול קליבלנד) ומינסוטה עם ארבעה ניצחונות רצופים אמורות לספק לנו משחק מעניין מאוד שהגנה, אולי תהיה הסמן הבולט בו.  כאוהד הטימברוולבס אין לי אלא להמר על הקבוצה הביתית שפשוט נראית נהדר לאחרונה. ובוסטון? יהיה להם עוד זמן להוכיח את החוזק שלהם… מינסוטה.

5:00: סקרמנטו קינגס (10-11) – אינדיאנה פייסרס (7-13)

מעבר להיותו איש בעל שם משעשע, גברילו פרינציפ שמת לפני מאה שנה וכמה חודשים, התפרסם בעיקר בגלל סיבה פשוטה ולא ממש שולית – בגללו פרצה מלחמת העולם הראשונה.

פרינציפ הסרבי שהיה בן 20 באותם ימים הוא זה שרצח את יורש העצר האוסטרו-הונגרי פרנץ פרדיננד בסרייבו ב-28 ביוני 1914, התנקשות אשר בגינה החליטה האימפריה האוסטרו-הונגרית להכריז מלחמה על סרביה בצעד שבסופו של דבר גרר את כל אירופה למלחמה עקובה מדם עם למעלה מ-16 מיליון הרוגים.

אלא שלצד העובדות היבשות המוכרות לכל, לא רבים יודעים שפרינציפ היה כפסע מלא להצליח לבצע את תכניתו. המתנקש הצעיר נמנה על ארגון טרור בדלני סרבי ששמו 'היד השחורה' ששם לו למטרה לספח עוד שטחים שהיו שייכים לאוסטרו-הונגריה באותם ימים לסרביה ולהקים את מה שלימים ייקרא 'יוגוסלביה'. כאמצעי להשגת מטרתם החליטו בארגון הטרור לשלוח לא פחות משבעה מתנקשים לתמרון הצבאי שערך הצבא האוסטרו-הונגרי בסרייבו בשלהי יוני 1914.

המתנקשים כולם ניצבו לאורך מסלול התהלוכה הצפוי כאשר חלקם היו חמושים ברימונים וחלקם באקדחים. כאשר התכנון היה שהראשון שימצא את ההזדמנות לבצע את ההתנקשות יעשה זאת. אלא שתכניות לחוד ומציאות לחוד, המתנקש הראשון החליט לוותר על התענוג בשל חרדת ביצוע שאחזה בו. השני, צעיר בשם ונדליקו צברינוביץ' דווקא ביצע את מה שרצה, אבל הרימון שהוא השליך לעבר השיירה פספס את המטרה (יש שטוענים שיורש העצר זיהה את הרימון והשליך אותו הצידה ממנו) ופצע אנשים שישבו ברכב אחר. דבר זה גרם לכך שהנהג של הרכב המלכותי האיץ וחלף בדרכו על פני שלושת המתנקשים הבאים ובהם פרניציפ מבלי שתהיה להם מספיק שהות לירות לעברו.

בשלב הזה החליט פרינציפ לוותר על רעיון ההתנקשות ופנה לאחד מבתי הקפה בעיר על מנת לרכוש לעצמו ארוחת צהריים. בזמן זה נאם יורש העצר פרנץ פרדיננד בפני ההמון תוך שהוא כועס בנאומו על כך ש'במקום לקדם את פניו בתשואות, מקדמים אותו בפצצות'. עם סיום הנאום החליט פרדיננד לבטל את הביקור המתוכנן במוזיאון ולנסוע עם השיירה שלו אל בית החולים בסרייבו, שם יבקר את הפצועים מהטלת הרימון. אלא שבמקום לנסוע בדרך צדדית, החליט הנהג שלו, שלא היה מעודכן בהוראות החדשות, לנסוע דרך הרחובות הראשיים. וכך בעודו סועד את ארוחת הצהרים, הבחין גברילו פרינציפ במכוניתו של יורש העצר מתקרבת ולמרות שכבר נטש את תכניתו, החליט לאלתר ולבצע את זממו. הוא ירה פעמיים לעבר הרכב, הרג את סופיה, אשת יורש העצר ופצע את פרנץ פרדיננד אנושות, פצעים מהם מת מאוחר יותר. פרינציפ ניסה להתאבד בבליעת צאיניד אך תוקפה של התרופה פג והוא נעצר ונכלא עד יום מותו בכלא טרזין, ארבע שנים מאוחר יותר. מספר ימים מאוחר יותר הכריזה אוסטרו-הונגריה על מלחמה מול סרביה שהובילה לשורת צעדים שהיוו את פריצתה של מלחמה גדולה הרבה יותר. מלחמה שאלמלא נהג אחד לא עירני, הייתה עלולה שלא לקרות. אלא שכך היה צריך לקרות ופרינציפ, למרות שעשה אחרת מהתכנון המקורי, עמד ביעדו. כנראה כך נכתב בכוכבים…

בין אם אנחנו מאמינים בגורל ובין אם לאו, יש מקרים שגורמים לנו לתהות, אולי בכל זאת יש משהו בדטרמיניזם. ממש כמו סיפור הרצח שביצע פרינציפ שבסופו של דבר התקיים למרות שהתבצע בצורה שונה מהתכנון, כך גם המיקום של סקרמנטו קינגס בימינו. אם מישהו היה אומר לי שהקינגס מדורגים במקום ה-13 במערב, בלי לדעת מה קרה בעונה עד כה, בוודאי לא הייתי מתפלא. זה מסוג המקומות שהמלכים מבירת קליפורניה מבלים בו יום-יום, עונה-עונה. אלא שהשנה קורה משהו שונה בבירת קליפורניה, הקבוצה של דייב ייגר משחקת כדורסל נעים לעין, מעודכן, מהיר, קולעת היטב ומציגה חבורת שחקנים שבאמת אפשר לבנות סביבה קבוצה (ובעיקר ד'ארון פוקס המנוע של כל העסק). בימים כתיקונם היינו חושבים שזה יספיק למשהו טוב יותר מאשר המקום ה-13 הקבוע אבל לגורל יש דרכים ערמומיות משלו והקינגס המסכנים מתמודדים עם המערב הצפוף ביותר אי-פעם בו הם מוצאים את עצמם עם מאזן שלילי, יחסית בתחתית הסולם. כנראה כך נכתב בכוכבים…

הערב תארח סקרמנטו את אינדיאנה פייסרס לדרבי הבוגדנוביצ'ים של הליגה. הקינגס מגיעים אליו במורל שפוף עם שלושה הפסדים רצופים וחמישה הפסדים בשבעת המשחקים האחרונים, כאשר חוזק היריבות בהחלט עושה את העבודה שלו להרע למאזן שלהם וכך גם ההגנה הלא מהוקצעת שלהם. ליריבה מאינדיאנה דווקא יש הגנה ועוד אחת הטובות בליגה והם מסיימים היום סדרת משחקים במערב שעד כה עומדת ביעדים עם שני ניצחונות (על פיניקס ויוטה) והפסד אחד (ללייקרס). לוח המשחקים של הפייסרס אחרי המשחק הזה קל יחסית והם ממצבים את עצמם כאחת הקבוצות שכן אפשר לקחת ברצינות במזרח הדליל בקבוצות טובות. המשחק הערב עלול להיות מעניין בשל שני הסגנונות השונים של שתי הקבוצות שמשחקות בקצב אחר לגמרי. מי שתשלוט בקצב תנצח ולטעמי, בקרבות הגנה מול התקפה, השמרן שבי תמיד ילך על הקבוצה ששומרת יותר טוב, כי בהגנה, כך אומרת הקלישאה, אין יום רע. אינדיאנה.

תמשיכו לחלום

3:00: קליבלנד קאבלירס (17-4) – טורונטו ראפטורס (4-19)

(משחק שני מבין ארבעה בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-1 לראפטורס)

מיאמוטו מוסאשיי היה סמוראי יפני שחי במאה ה-16 וחיבר את הספר הפופולארי 'ספר חמש הטבעות', ספר חשוב לכל מי שעוסק באסטרטגיה צבאית. הוא היה ידוע ביכולתו לנצח דו-קרב מול יריבים רבים, מנהג בו התחיל בגיל 13 ואותו סיים רק סמוך למותו בגיל 61 מבלי להיות מנוצח.

מוסאשיי נהג להפתיע את יריביו בטקטיקות שונות והשתמש בחרבות שונות ומשונות שעזרו לו להכריע את יריביו. אחת מהאסטרטגיות הנפוצות ביותר בהן נקט הייתה 'האיחור לקרב', אותה נקט לראשונה בקרב המפורסם שלו מול סאסקי קיג'ארו שהיה מנהל בית הספר של הסמוראיים. מוסאשיי שקרא תיגר על הסמוראי המפורסם, הגיע לקרב באיחור ניכר מהזמן אותו קבעו שניהם וקיג'ארו שהיה שאנן וחשב שיריבו מפחד ממנו ולכן לא התייצב, לא היה מוכן למהלומות שנחתו עליו עם הגיעו של מוסאשיי. מאז, הפך האיחור להיות הסמל המסחרי של מוסאשיי ולמרות שלא היה מפתיע יותר, זמן ההגעה שלו שתמיד היה מתוזמן בצורה שונה, עזר לו לנצח קרבות רבים.

והנה יום אחד, נקרא מוסאשיי לדו-קרב על ידי ילד בן 12, בנו של אותו מנהל בית ספר. אותו ילד שלמרות גילו הצעיר היה חזק וחסון והוביל קבוצה גדולה של תלמידים שרצו להילחם במוסאשיי האמין שהוא יוכל לרשת את מקומו של מוסאשיי כסמוראי הגדול בדורו. אלא שמוסאשיי החליט להפתיע שוב. הפעם הוא הגיע לקרב מוקדם מהזמן אליו הוא נקבע ושהילד, מטסנצ'ירו שמו, הגיע למקום עם חבריו הוא הפתיע אותו, יצא מבין העצים והכניע אותו. כך ניצל מוסאשיי את אלמנט ההפתעה לטובתו שוב.

מוסאשיי לימד אותנו שלשנות הרגלים ישנים זה בהחלט דבר נהדר והוא גם זה שיכול להוביל אותך לניצחון. אינני יודע אם בטורונטו ראפטורס קראו את ספרו של מוסאשיי אבל יש סיכוי סביר שאת הלקח הזה הם כבר הפנימו. כשראיתי את קווין דוראנט מחזיר את גולדן סטייט למשחק מול הראפטורס ביום שישי בבוקר וכופה הארכה על הקנדיים המסכנים הרגשתי תחושה של דה-ז'ה-וו. הנה שוב הקנדיים מגיעים לבאר ולא שותים ממנה. הנה הם שוב נכנעים ברגעי האמת. הנה הנקניקיות שוב צפות כשהמים רותחים.

אלא שבהארכה ניבט מולנו משהו אחר. הראפטורס היו ממוקדים בהגנה ובהתקפה. פסקל סיאקם שלט במשחק, קוואי לאונרד היה חד, קייל לאורי ניצל טעויות בהגנה ודני גרין, שהגיע עם מנטאליות מנצחת מהספרס תפר שלשה שסגרה סיפור בדיוק בזמן. ההרגלים הישנים השתנו בדיוק בזמן. אלמנט ההפתעה הושלם.

אז יכול להיות שגולדן סטייט במצבה הנוכחי היא לא בדיוק הקבוצה שחכמה לנצח אותה ויכול להיות שהראפטורס יקפאו על מקומם בפליאוף כמו בכל שנה, אבל אם אתם שואלים אותי, היה משהו סימלי בניצחון האחרון שלהם, משהו שמאותת טובות במועדון הקנדי ויחד עם המקום הראשון בליגה בו הם נמצאים ועם חולשתן של לא מעט קונטנדריות, מעיד על כך שאולי מצפון תפתח הרעה על הליגה (או אולי הטובה, תלוי את מי שואלים).

הערב תארח טורונטו את קליבלנד, מי שהייתה פעם הנמסיס שלה והיום היא נמסיס בעיקר של האוהדים שלה שמחכים כבר שהשינוי המיוחל ייקרה והקבוצה תוכל להתחיל מחדש בעידן פוסט-לברון-ג'יימס השני. קליבלנד הפתיעה פעמיים בסוף השבוע שעבר עם ניצחונות על יוסטון ופילדלפיה אבל חזרה לסורה מאז עם שלושה הפסדים רצופים, האחרון שבהם תבוסה ב-33 הפרש לבוסטון. העובדה שקייל קורבר חזר ליוטה (תמורת אלק ברקס ושתי בחירות סיבוב שני) מעידה על כך שקליבלנד חושבת רק איך להגיע ללוטרי כמה שיותר מהר ומה שאנחנו צפויים לראות ממנה הערב כמו גם בשאר הערבים, זה מעט מאוד תחרותיות. טורונטו.

2:00: וושינגטון וויזארדס (14-8) – ברוקלין נטס (15-8)

לכל אחד מאיתנו, בטח הגברים שבין הקוראים, יצא מן הסתם לקבל את ההצעה 'להשלים מניין'. זה הולך בערך כך: אתה מסתובב לתומך ברחוב, עסוק בעיניינך ולפתע ניגש אליך אדם כלשהו, חובש כיפה, לרוב גם מזוקן, ומבקש ממש במחילה לעזור ולהשלים מניין (המילה 'צדיק' מופיעה ברוב הטקסטים). כאן אין לך אלא לנסות לסרב בעדינות, להעמיד פני עסוק או במקרים שנחה עליך הרוח, להודות לאל על ההזדמנות שנקרתה בדרכך לגלות נחמדות ולהצטרף אליו למלאכה הפסיבית יחסית של עניית אמן.

בקיצור, אם אתם מכירים את הסיטואציה הזו, ואתם כנראה מכירים, אז אתם בוודאי יודעים מה יעבור הערב על וושינגטון וברוקלין, שתי קבוצות די חלשות, שבצוק העיתים במזרח, אחד מהן תאלץ להשלים מניין ולהצטרף לפליאוף במזרח שכן חסרה להם שם קבוצה אחת נורמאלית בשביל להשלים 8 קבוצות לפוסט סיזון…

המכשפים שיארחו את המשחק הם אחת המועמדות היותר טובות למקום השמיני, שבו מחזיקה כיום אורלנדו הלא מרשימה (הם בכלל יהודים?). הוויזארדס שדווקא נוטים לא להחמיץ פליאוף בשנים האחרונות התחילו את העונה בצורה חלשה מאוד ומאזן 8-1 אבל לאחרונה מגלים סימני התאוששות וניצחו את שלושת משחקי הבית האחרונים שלהם (בחוץ הם הפסידו שלושה ברצף, אבל למה להיות קטנוניים) כולל 135:131 מרשים מול יוסטון רוקטס. ההגנה של וושינגטון עודנה קטסטרופאלית אבל השינוי שנקט סקוט ברוקס במשחקים האחרונים במסגרתו הוא הוריד את מרקיף מוריס לספסל ונתן לו להתעלל בחמישיות השניות של היריבות מסייע מאוד למכשפים לשפר את היכולת שלהם במשך 48 דקות.

הוויזארדס ינסו להמשיך את המומנטום הערב מול ברוקלין החלשה. הנטס הפסידו תשעה מתוך אחד עשר המשחקים האחרונים שלה כולל עוגמת הנפש מאמש במסגרתה הפסידה אחרי שתי הארכות לממפיס ובכל זאת, איכשהו, הם עדיין רחוקים שני משחקים מלהשלים מניין במזרח. ככה זה באזור החלש של הליגה, כל מטאטא מועמד לירות.

אז מי תנצח הערב ותתקרב למקום המיוחל? לא שזה משנה למישהו אבל באקלים הנתון ולאור העובדה שברוקלין עבדה אמש קשה מאוד ואילו וושינגטון נחה (הובסה ב-25 נקודות בפילדלפיה…), אני אלך על המארחת. וושינגטון.

3:00: יוסטון רוקטס (11-10) – שיקגו בולס (18-5)

(מפגש שני ואחרון בין שתי הקבוצות העונה. מאזן עד כה: 0-1 לרוקטס)

תסלחו לי שאני לא הולך להרחיב על המפגש הלא סקסי הזה שאמנם היה יכול להיות סדרת גמר היסטורית בשנות ה-90' לא היה יוצא לפועל, אבל בזמן הזה, הוא לא יותר מאשר פיהוק מתמשך ומפגש בין שתי קבוצות מאכזבות.

נתחיל עם האורחת שמאכזבת רק במעט (את הטיפשים שציפו ממנה למשהו) ועברה שבוע עם ארבעה הפסדים רצופים שמצטברים יחד לתשעה הפסדים בעשרת המשחקים האחרונים. מה שמעניין אצל הבולס, חוץ מהתהייה איך הקבוצה הזו עדיין נהנית מהנוכחות השלישית בגודלה בליגה של קהל באולם הביתי, זה עד מתי פרד הויברג שהובא על תקן מאמן קולג' מוערך, יפנה את כיסאו לאור העובדה שהוא לא מצליח להוציא מסגל עם כל-כך הרבה צעירים מוכשרים שום דבר. המאמן של הבולס אמנם יאשים את הפציעות שכרגע נוטלות ממנו את קריס דאן, לארי מרקונן, בובי פורטיס ודנזל וולנטיין, אבל איתם או בלעדיהם, נראה שהויברג עשה את שלו (או 'לא עשה את שלו') וצריך כבר לפנות את הכיסא למישהו שיקים את הקבוצה הזו מהקרשים..

הערב הבולס תפגוש את יוסטון רוקטס שאחרי שכבר ראינו אותה מתאוששת מפתיחת העונה הקטסטרופאלית שלה ומתברגת במקום השמיני במערב ומאזן 7-9 היא חוותה רעידת אדמה משנית עם ארבעה הפסדים רצופים, כשאף אחד מהם לא היה נגד אריה מאריות הליגה (דטרויט, קליבלנד ו-וושינגטון בחוץ, דאלאס בבית) עד שהגיע הניצחון הקליל אמש על סן אנטוניו ספרס, שמצבה גרוע יותר.

כשמשחק של 54 נקודות של ג'יימס הארדן לא מספיק אפילו לניצחון על וושינגטון אז ליוסטון יש בעיה. לבעיה הזו קוראים הגנה וזו של הרוקטס היא אחת החלשות בליגה (שלישית מהסוף אם אתם מתעקשים). או במילים אחרות: מסתבר שראיין אנדרסון היה חיוני לקבוצה הרבה יותר ממה שחושבים. טוב, נו, לא ממש אנדרסון. הכוונה היא לטרבור אריזה ולוק א'מבה מוטה שבהיעדרם יוסטון היא כמו מטפלת במעון ראש הממשלה – סופגת וסופגת וסופגת.

אז הרוקטס אמנם עדיין בתמונת הפליאוף במערב (כולם בתמונת הפליאוף במערב!) אבל אחרי שמשחק ההגנה הכי טוב שלהם בשבועיים האחרונים (עד ליל אמש מול הספרס הנרפים) היה זה מול סקרמנטו בו הם ספגו 112 נקודות, מייק ד'אנתוני לא יכול להקל ראש אפילו בשיקגו בולס.

אולי מזל שההתקפה של הבולס יותר גרועה מההגנה של יוסטון, מה שאמור להספיק לג'יימס הארדן וחבריו לרשום ניצחון אחד שעוד אחד כמוהו והם יהיו אבודים. יוסטון.

לפוסט הזה יש 199 תגובות

 1. קרי משחק היום בגולדן

   1. באקס מנצחים ב8

  1. שימו לב

   1. אני שוב הולך לגלות לכם את התוצאה!!!!!!!!

    1. גולדן פיגרו דו ספרתי אמרתי שיצמצמו!!!!

     1. וגם אמרתי שיפסידו בסוף לאחר הארכה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      תגובה 36 בפוסט לאונרד דוראנט !
      וואו

      וואו

      וווואוו

      לא לקנאות כל הזמן

     2. למרות ששמו אותי באותיות קטנות!

   2. באקס מנצחםי

    1. אני חוזה שיאיר ו.. מקבל פרס נובל לספרות

 2. איך הגלגל הסתובב' אפילו סטיב נאש יכול לצחוק היום.
  סאן אנטוניו הפכה בשנה אחת לקבוצת דייגים.
  פומפוביץ' נראה יותר אבוד מספאחיה עם קבוצה מבולבלת ובלי עתיד.

  יש מבחר לא רע על המדף מארק ג'קסון,ואן גונדי וטיירון לו.

  1. באמת? מארק ג'קסון שאיתו ג"ס היתה קבוצת אמצע טבלה חביבה ובלעדיו כמעט אותו סגל הפך לקבוצה היסטורית?
   ואיך אפשר לחשוב על טיירון לו המחליף למאמן הטוב בהיסטוריה?
   מסכים שפופ כנראה צריך לדעת לפרוש בזמן (או קצת אחריו לצערי), אבל במקומו צריך לבוא מאמן טוב…

 3. הסיפור על מוסאשיי מזכיר סצנה ב ״׳חזור בך, ליצן׳ אמר איש התקתוקים״

  1. וואו זה גרוע בתרגום….
   Repent harlequin… כל כך יפה יותר.

   1. הכותרת קצת קלאנקית, אבל הסיפור יפה גם בתרגום

 4. במשחק יוססון-בולס, אני מניח שהתכוונת שהאורחת מאכזבת רק במעט, לא המארחת

 5. תודה יאיר פריוויו משובח כמו תמיד

 6. יאיר, פשוט תענוג 🙂

 7. סחטיין על ההשקעה!

 8. כל שבוע להתעלות על השבוע שקדם לו – משימה כמעט בלתי אפשרית. זעפרני לתפקיד טום קרוז בסיקוול הבא!

 9. פריוויו אגדי כרגיל, אהבתי את הסיפור על ההתנקשות.כל שבוע לומדים דברים חדשים

 10. ההתנקשות המדוברת קרתה ביום הולדת שלי 89 שנה בדיוק לפני שנולדתי. עוד פריוויו נהדר שלך יאיר.

 11. פשוט מעולה. אני זוכר שביקרתי בשעתו בסרייבו שעדיין יש בה פה ושם מונומנטים שמציינים את אותה התנקשות שהובילה למלחמת העולם הראשונה ולא היכרתי את הסיפור. אז אפילו בזה הצלחת לההתעלות ולחדש, כל הכבוד

  1. +100
   יופי של פריוויו כרגיל!

 12. משובח כתמיד. תודה רבה יאיר.

 13. אחרי שכריס פול חזר במשחק שעבר אצל הרוקטס (וגם ג'רלד גרין) המשחק מול הבולס צפוי לסמן את חזרתו למגרשים של ננה אבל חשוב יותר מהצד השני – לורי מרקנן צפוי לערוך את הבכורה שלו במדי הבולס.

  1. רוקטס עם פול – 10:6 62.5% הצלחה (שווה מקום חמישי במערב, עדיין לא להיט).
   רוקטס בלי פול 0:5.

 14. אולדיפו ימשיך להיעדר אצל הפייסרס כשגם סאבוניס נמצא כרגע בספק להתמודדות. מהצד השני באגלי שנטש במשחק הקודם נמצא גם הוא בספק.

 15. מעולה כרגיל תודה

 16. בוויזארדס דווייט הווארד יעדר לתקופה ממושכת כדי לעבור ניתוח בגב. בנטס ג'ו האריס יחמיץ משחק שני ברצף.

 17. מעולה, כהרגלך בקודש, תודה רבה

 18. אצל הניקס קורטני לי צפוי לערוך הופעת בכורה העונה כשבצד השני איליסובה יהיה בחוץ בגלל זעזוע מוח.

 19. אלוף אתה !!
  את "הנה הנקניקיות שוב צפות כשהמים רותחים" לא הכרתי 🙂

 20. יאיר אתה צריך לקבל פרס נובל

 21. תודה יאיר מלמד ומהנה כרגיל
  צריך פעם בלשן שיגיע לאתר ויכריע סופית כיצד כותבים ומבטאים את השם של סטפן: זה קרי, קורי או קארי?! (על ירבקו כבר חסכת לנו)

  1. אני לא בלשן אבל לדעתי זה עניין פשוט. כמו שהתעתיק העברי לתבלין curry זה קארי. גם השחקן curry צריך להיכתב קארי.

   אמנם הנוהג המקובל הוא לכתוב 'קרי' (וכך כותבים רוב אתרי הספורט ה'מקצועיים' וכן בויקפדיה') אבל לטעמי זה הכי לא נכון לאופן ההגייה של שם השחקן ואם כבר עדיף קורי על קרי.

   1. כבר כתבתי על זה בעבר כאן איפשהו. קארי זה בטוח לא, וזה שהתעתיק העברי ל-curry הוא שגוי לא אומר שצריך לסחוב איתנו את הטעות… אין שום דרך לקרוא נכון בעברית את המילה קארי ושזה יתאים לדרך ההגייה של שמו. קרי או קורי עדיפים, למרות שקרי כנראה מנצח משום הנטיה הטבעית שלנו לתנועת חולם (או שורוק) כשרואים עיצור + האות ו׳.

  2. לסטפן יש קעקוע על היד "קרי".
   אני חושב שנכון להתיישר עם השרך בה אדם כותב את שמו, גם אם קיבל עצה גרועה.
   קדימון נפלא.

  3. אצטט את דבריו של שייקה פה באתר:

   "כמובן שבסופו של יום אין כאן באמת נכון או לא נכון. ולכן, פשוט אציין כמה נקודות ושכל אחד ואחת יחליטו מה בא להם לאמץ:

   – מדובר בשם. של מישהו. ולכן בתכלס הצורה בה הוא מעוניין לכתוב את שמו זו הצורה בה הוא ייכתב.

   – אבל… במקרה הזה לקחת עצות בכתיב עברי, לשם לועזי, מבעל השם שאינו דובר את השפה זה בעיניי קצת מצחיק ולכן אני מעדיף להחליט בעצמי.

   – מצד שלישי, קארי זה הכי פחות סביר כי הא' המשמשת כאן כאם קריאה בעצם, לא אמורה להיות כזו כי לתנועה הזו (שקטה ככל שתהיה) צריך להיות ביטוי כלשהו בצורת ההגייה של השם.

   – מכאן שלמורת רוחם של מתנגדי הקורי – זו כנראה הדרך הכי טובה לכתוב את השם ביחס לאיך השם מבוטא בשפת המקור. זה שאין לכם מבטא טוב באנגלית זה בעיה שלכם ותתמודדו איתה 🙂

   – ובכל זאת, עברית ואנגלית אינן חולקות תנועות משותפות ולכן אף פעם לא באמת נצליח לבטא מילה בשפתנו ולצפות שהיא תהיה זהה לצליל שלה באנגלית. קורי יתורגם אודיטורית לרובנו כמו coori ולא ממש כמו שהוא אומר את זה, נניח.

   – ומה המסקנה? תכתבו מה שאתם רוצים. אני בוחר בקרי (לא לילה) כי זו הפשרה המתבקשת בעיניי."

   ותוספת שלי לדבר היפה, המנומק והמקבל כל דעה ששייקה כתב – אני אמחק ואחסום כל מי שרק יחשוב על לכתוב "קורי". תודה.

   1. קuרי

    1. אתה מתחכם.
     אני מאשר.

   2. רק עכשיו ראיתי 🙂

  4. "קורי" שגוי משום שהu לא מבוטאת כחולם או שורוק, אלא כתנועה שאין לה מקבילה מדוייקת בעברית, באוזניי זה נשמע כשילוב של קמץ וצירה וגם בהגיה יש ניואנסים שיש באמריקאית ואין בעברית.
   אני חושב שגם "קרי" וגם "קארי" תופסים ובאופן אישי מעדיף את השניה מביניהן- הא' מוסיפה נפח למילה שתהיה קצת "רזה" בלעדיה, מה גם של"קרי" יש מספר משמעויות בעברית. א' מחליפה את u במילים דומות כמו sun-סאן, ונותנת איזה אינדיקציה משוחררת לצורת הביטוי הנכונה.
   בכנות, 'קרי' לא מאוד מפריע לי, ולדעתי כל כותב שיכתוב מה שנכטן בעיניו (העיקר לכתוב!) אבל מי שכותב 'קורי' צריך לשבת עם עצמו ולעשות רפלקציה על החיים בשביל להבין איפה הדברים התקלקלו והאם יש דרך לתקן אותם (יש, פשוט תפסיק לכתוב קורי).

 22. כל הכבוד זעפרני. במשחקים חיוורי9 ומשעממים לרקע השיעור בהיסטוריה שאתה מעביר אותנו.
  להוסיף דחוף לספר כנספח

 23. הסיפורים מעולים!

 24. יוצא מן הכלל כרגיל. תודה מאסטרו.

 25. נהדר. את השם טד קשינסקי זיהיתי מייד מתוך הסצינה המצוינת מ"סיפורו של וויל האנטינג" כששני המבוגרים יושבים יחד בבאר.

 26. לארי מרקונן צריך לחזור הלילה אצל שיקגו( ההוא שדפק לקרי את הכדור על הראש אחרי חסימה רוקי נפלא היה)

 27. בינתיים מהלכי טופ 10 של כל מיני הזוניה ווונלה.

 28. עמית טבול המופלא והמדהים, מאחלים אושר עצום וחיבור לאור הגדול האינסופי באהבה גדולה

 29. עמית ויאיר רבי אומן בכתיבה מופתית,(מתחילת העונה שלא הספקתי להודות) מפתיעים מחדשים מרתקים ומחכימים כל פעם, תבורכו טבול וזעפרני

 30. תודה לכותבים ומגיבים השבוע, אתם טובים מאד, תבורכו (לא הספיקותי להודות)

 31. טורונטו עברה סיפור דומה מול בסלטיקס לפני שבועיים (?). גם אז
  היא הובילה כל המשחק, גם כוכב אחד החזיר את היריבה לתיקון, גם
  אז קוואי החטיא זריקה אחרונה. אז זה נגמר בהפסד.
  לניק לרס יש הרבה על מה לחשוב לקראת הפלייאוף.

  יאיר אני לא מגיב הרבה, מאוד קשה לי לקרוא כתבות אחרי
  שאני קורא פריוויו שלך, ויסלחו לי האחרים אבל לפחות לטעמי
  אתה בשתי רמות מעל. זה נאמר, אז אם יורשה, הסיפורים מרתקים אבל בפרשנות אתה אומר את הברור מאליו. דווקא ממך אני דורש
  לקבל זווית אחרת, משהו שלא חשבתי עליו בעצמי.
  לילה טוב ותודה

 32. וולנה מפתיע אותי ..טריר חתיכת גניבה .

 33. כמובן תודה יאיר על עוד פריוויו נפלא !

 34. אני לא משלה את עצמי ברור לי שאני הולך לחטוף חזק על מה שאני הולך להגיד כאן במיוחד מאוהדי הסאנס אבל לא רק.
  ובכל זאת :
  בהמשך למשחקים אתמול ואחרי צפיה חוזרת ונשנית בשלוש דקות האחרונות של המחצית הראשונה של פיניקס מול אורלנדו ואחרי שכבר התייאשתי ממנו לחלוטין הגעתי למסקנה הסופית שלא טעיתי במה שראיתי לפני הדראפט של 2017. אם אני פיניקס אני זורק את כל השחקנים בקבוצה כולל בוקר (הוא הראשון כי הוא לא נותן לאף אחד לבוא לידי ביטוי שחקן אם usge חמישי בליגה שבכל שאר הקטגוריות ההתקפיות הוא סביר ולא יותר) . אולי משאיר את וורן. משאיר שם רק את איטון ובונה את הקבוצה סביב ג'וש ג'קסון . המחצית השניה שלו היתה מחרידה ובכלל יש לו עונה מחרידה . זה קרה שוב כרגיל אחרי שסיים מחצית ראשונה מצויינת וזכה לשטיפה מקוקושקוב לעייני כל הקהל בסוף המחצית. יש שם מנגנון שלם שהוקם כדי לדכא אותו . כמות הכשרון שיש לג'קסון היא משהו שלא מהעולם הזה הוא מזכיר לי את מייקל. לא פחות.
  הואיל ואת בוקר הסאנס לא יזרקו לשום מקום אז אני מתפלל שאיזה שהיא קבוצה תיקח כבר את ג'קסון בטרייד ותתן לו להוביל אותה. 3 / 4 שנים של השקעה (הוא עדין שחקן בוסר ועושה המון שטויות מוסר נוראי וקולע גרוע מטווחים ארוכים מהמיד ומהעונשין) ויש לך קונטנדרית. יכול להיות שלא יצא מזה כלום והוא ישאר חסר קליעה ומסירה וימשיך לאבד כדורים על ימין ועל שמאל אבל חלק גדול מזה לדעתי זה בגלל ששניה אחת לא נתנו לו צ'אנס אמיתי מאז שהגיע לליגה ענין של בטחון ושקט נפשי.
  אההה כן… והוא לא יכול לשחק SF . הוא חייב להיות SG. זה התפקיד שלו.
  ברור לי שכרגע יש יותר סיכוי שהוא יגמור בליגה הסינית מאשר שהתרחיש הזה יקרה אבל אני מקוה שזה לא מה שיקרה.
  מדובר בכשרון מטורף .
  לגבי בוקר – אין לי ספק שהוא לא וויגינס- ומכל אלה שקיבלו את המקס המוקדם בקיץ הכי מגיע לו. אנינאוהב לראות אותו משחק. אבל יש לי תחושה שהצורך שלו להיות בפרונט לשחק לבד ולנצח לבד … ההירו בול שלו .. זה משהו לא נשלט סוג של ראסל. אם הוא יצליח להשתלט על העניין הזה ולזכור גם ברבע הרביעי שהוא לא לבד יש מצב שפיניקס תגיע רחוק. אני לא פוסל אותו. אני כנראה אמשיך לראות את כל המשחקים של הסאנס השנה. הקבוצה הזאת מעניינת אותי.

  1. אוהב את הדיון על הסאנס וכמובן את בנג'ו גיא וגילרי

 35. קראתי חלק קצר מהספר של זעפרני, מדהים עמוק מופתי, מימד אחר, פרס נובל

 36. תודה רבה יאיר. משובח כרגיל

 37. לגבי הקדימונים של זעפרני (כולל זה כמובן!) ועמית אין לי סיכוי להודות כמו שצריך, כי כל מילה בסדר של מכניקת הקוואנטים, כל כך יפה שקשה לי לצטט, כי הכל נהדר

 38. ספריוול! נראה מצוין הבחור. גירד כסף לכרטיס? היה אחד האהובים עלי.

 39. קישור למלווקיניקס?

 40. יאניס עדיין לא החטיא מהעונשין

 41. משחק בכלל לא רע. הניקס נלחמים – פעם דוטסון פעם מודאי והם ביתרון. לנוקס לא הולך אבל רואים פוטנציאל.
  איך שבלדסו משחק מגיע לבאדי נובל.

  1. *לא ביתרון אבל לפחות באזור.

   1. המשחק הזה סגור כבר

 42. זהו. חבל, היה נחמד.

 43. מעניין שניליקינה במלונה. יש שמועות שאנחנו (סאנס) חמים עליו.

 44. יש משחק! תענוג לראות סוף סוף אולם שאשכרה מאוכלס בקהל, לא חזון נפרץ בימינו.

  1. באקס מנצחים ב8 בדיוק?!?

   1. רגע… טעית…. זה יכול להיות?!?!

    1. בוא תראה איך הלוחמים חוזרים למשחקקקקקקקקקקקקק

 45. יש למישהו קישור טוב ללוחמים?

   1. מי אמר שקישור טוב צריך גם לעבוד?

    1. אצלי עובד פיקס

     1. כל תקיעה בשידור וקליי יכול לחזור עם שתי שלשות..

     2. חח

 46. איזה משחק בניו יורק.הניקס עם שלשה משווים את התוצאה 24 שניות לסיום

 47. מודיה יה מג'נון! משחק משחק.

 48. יאניס מחטיא .הולכים להארכה

 49. יאניס עדיין לא במדרגה של דוראנט/לברון/קארי
  יש מצב שבעוד כמה שנים הוא יהיה

 50. משחק משוגע וכיפי, אבל רק לא עוד הארכה – אני עובד מחר 🙁

 51. כדור של מילווקי קל..

 52. שריקה לא טובה- לא הייתה עבירה בחיים

 53. חחח שימי ריגר משתגע בשידור.
  איזה קולות הוא משמיע אחרי הגג

 54. הניקס מנצחים

 55. לא יאמן. משחק שני ביומיים שהיה סגור לגמרי מאיפה זה בא.

  1. בוא תראה איך curry מחזיר אותם למשחק

 56. מילווקי חוזרים למציאות ,אח
  אחרי פתיחה של 7-0 הם משהו כמו 8-7
  הם קבוצה מאד אוברייטד ויאניס הוא שחקן די אוברייטד , כל פעם שהוא חודר לסל הוא עושה פאול תוקף כשהוא דוחף את המגן עם האוף האנד, מזכיר מאד את בלייק גריפין

  הם יחזרו בקרוב למקום הטבעי שלהם , מקומות 4-6 במזרח

 57. יאניס פוטנציאל אדיר, אבל עדיין מתבסס רק על כניסות. ועדיין לדעתי טופ 10 בליגה, ביום חלש עושה 25, 10

 58. הטימברוולבס נראים כאילו העזיבה של באטלר שחררה אותם משלשלאות האסירים שהיו להם על הרגליים

  1. זה עשה טוב ל 2 הקבוצות
   מעבר לזה שזה שחרר את טאונס וויגינס מנוכחותו של באטלר הם הרוויחו גם שני שחקנים טובים על החוזה הנגמר של ג’ימי.
   לגבי פילדלפיה השאיפות שלה יותר גבוהות משל מיניסוטה.בהשגת באטלר הם השיגו עוד שחקן טופ 15 בליגה ביחד עם אמביד ועלו מדרגה.השלב האחרון צריך להיות הקליעה של סימונס ואז השאיפה תהיה אליפות ולא גמר המזרח

   1. זה נראה כאילו הסבלנות של ת'יבודו הצילה לו את המשרה.

    עכשיו הוא רק צריך ללמד את וויגינס וטאונס לשמור

  2. וכמו תמיד אפשר לסמוך על הטימברוולבס שיסיימו את הרבע בפיגור…

 59. שעה הטיפש שמתאמץ למצוא חברים מטרחן מהתחת על איך אומרים קארי, אבל קטע שלם ו-8 פעמים "יוניבומר", וכלום.
  אה, גם "ויה דה לה רוזה" זה מצחיק. אח אח אח, רוזה רוזה רוזה!
  כותבים בינוניים, הם בכל מקום.

 60. הלוחמים משווים
  נראה שמנצחים גם בלי הארכה

 61. אם הלוחמים לא מנצחים אני מפסיק לכתוב באתר!!!!!!!!!!

  כי אני מתלהב רק מאחוז דיוק לוהט

  לא שמונים אחוז

  ובוודאי לא מ50% כמו הכותבים כאן

 62. אם הלוחמים לא מנצחים אני מפסיק לכתוב באתר!!!!!!!!!!

  כי אני מתלהב רק מאחוז דיוק לוהט

  לא שמונים אחוז

  ובוודאי לא מ50% כמו הכותבים כאן
  חח

 63. קישור לדטרויט גולדן?

   1. אמרו לך שנתקע למה להספים?

   2. תודה

 64. גם אצל הפניקס אמרו שהמשחק גמור..

 65. ניקס!

 66. רבע 1
  רבע2
  רבע 3

  דטרויט שאתם חושבים ששווים הרבה
  קלעו יותר נקודות רק ברבע ה2

  מה זה אומר??

 67. לפי הסטטיסטיקה צריכים להגיע ברבע הזה 10 שלשות

 68. הנה שלשת לוחמים מתחילים לספור

 69. היוורד מצויין מהספסל היום

  1. בשידור שלך הוא באמת אחלה, לא עושה שם טעות

    1. המשחק כבר נגמר

     1. מחצית במיניאפוליס

 70. הפסד צמוד של הבאקס ויוצאים כל מיני מוזרים עם אמירות קצת לא רציניות על יאניס.
  🤔🤔🤔

  1. הם כתבו לא לעניין אבל אל תשכח שחזרו מפיגור דו ספרתי!!!!!

   1. זה קורה לכולם .

 71. עוד הארכה היום?

 72. טוב 80% אחוז פגיעות עדיין אני מצטיין

 73. הניקס גברו על מילווקי והפיסטונס על גולדן סטייט? לילה טיפוסי של שנות התשעים….

 74. הווריורס הפסידו אבל קארי חזר טוב מהמנוחה

  1. משחק הבא ינצחו

   1. 0-2 לא היום שלך…

    1. תגובה 72
     חוצמזה משחק קודם אמרתי הארכה שפיגרו המון זה צליפה ממגרש שלם

     1. כמו האמריקאים: "אתה טוב כמו המשחק האחרון שלך"… כרגע אתה 0-2 בשניים האחרונים…

      הכל טוב, תתקן במשחק הבא

 75. דני איינג' ידע למה הוא משלם לסמארט

  1. +++

 76. ארווינג לא פוגע. מגיע למצבים טובים ולא מצליח לקלוע.

 77. בוקר טוב,
  נראה שקיבלנו עוד לילה של הפתעות.
  בינתיים אני רואה חמש דקות ממינסוטה-בוסטון ונראה שקובינגטון באמת פורח שם.

  1. היחידי אולי שמשחק גם הגנה 🙂

 78. גורדון הייוורד במשחק מצויין

  כל פעם שצריך הסלטיקס פשוט עוצרים את הטימברוולבס בהגנה

 79. וויגינס שומר נוראי. לא יתכן שעם האתלטיות שלו והאורך הוא יהיה כזה גרוע, אבל הוא כן

  1. יש קטע כזה עם ווינגים ממינסוטה. יש להם 0 מושג בשמירה.

   ללאבין מהבולס ייקח כמה ימים להתנער מתסמיני זעזוע המוח שיש לו אחרי המשחק הלילה מול יוסטון.
   לא בגלל שחטף איזו מכה, חלילה. בגלל הסחרחורת שהארדן ופול גרמו לו בכל פעם שהצמד היו יחדיו על הפרקט.
   לאבין פשוט לא מסוגל לעקוב גם אחרי הכדור, וגם אחרי השחקן שלו.
   מול קבוצה כמו יוסטון, זה יכול להפוך למשעשע למדי…
   וויגינס, הוא חולה באותה מחלה בדיוק.
   מוזר.

 80. יאיר, גם את הפריוויואים שלך הייתי מקבץ לספר 🙂
  עוד שבת (ובוקר יום ראשון) מענגת 🙂

 81. כתיבה מבריקה, פריוויו נהדר.
  תודה, יאיר.

 82. ת'דאוס יאנג זה האוון טרנר של הגבוהים. לא נוצץ אבל המאמנים סומכים עליו

 83. אינדי מסתדרת לא רע בהיעדרו של אולדיפו

 84. אדיסו או מישהו אחר שיודע: איך שותלים אימוג'ים בצגובה? כמו תגובה 72 למשל?

  1. דרך הפלאפון?

   1. מצאתי דרך הפלאפון למרות שהם קצת שונים מאלה של הוואטסאפ למשל

 85. מקש "ווינדוס" + מקש "ץ" פותח לך חלון אייקונים.
  (אם השאלה הייתה אכן איך להוסיף אייקון לתגובה בווידוס)

  1. בדיוק לזה התכוונתי! תודה רבה👍

 86. נותר רק ליישם שריקה אוטומטית בכל פעם ששני שחקנים קופצים לריבאונד ופרוייקט "כדורסל ללא מגע" של סילבר הושלם.

 87. יש גם תוספת נחמדה, אם שחקן נופל / מאבד / מחטיא תהיה שריקה גם אם אם אחד לא נגע בו.
  כי זה לא פייר להתקפה.

 88. איזה שחקן הבוגדנוביץ' של הפייסרס. רוצח שקט

  1. שניהם נהדרים.
   של סקרמנטו זה הווייט ממבה

   1. דרבי סרבי-קרואטי

 89. שתי קבוצות סופר חביבות.
  אינדי עם תקרה גבוהה מאוד במזרח אחרי שאולדיפו יחזור.

 90. מדהים שפיזדייל עושה את הניקס תחרותית עם הסגל הזה.
  אוסף שמות אקראי שנראה כאילו נשלף מדפי זהב.

 91. מצטער, אבל קוסטה קופוס כבר לא קשור ל-NBA

  1. וטרנר נותן לו תחרות בשבירת הטבעת

 92. מה נסגר עם הניקס?

  1. תפסו יום מטורף מהשלוש.

   1. הם יותר מדי תופסים כל מיני ימים לאחרונה 🙂

 93. ד'ארון פוקס יופי של שחקן

 94. אין עדיין מספיק שיטה בסקרמנטו.

  1. כל מה שהקינגס צריכים זה איזה כוכב.
   פוקס, בוגדנוביץ ובאגלי אולי יהיו כאלה אבל לא כרגע.

 95. הפייסרס צריכים PG נורמלי. קוליסון זה תעודת ביטוח מהספסל, כמו ג'וזף, אבל לא מישהו לבנות עליו רחוק

  1. שתי טעויות של איבודי כדור קריטיות

  2. יש את אולדיפו.
   נגיד תוספת של ביל לדעתי תהיה מדהימה.
   במקום את טרנר המאכזב.

   1. ביל יביא שדרוג רציני מאד לאינדי בעיה שיש הרבה קבוצות שיתנו חבילות טובות יותר על ביל מאשר אינדי

 96. איזה שטות של קוליסון.
  מאמנים בליגה צריכים ליישם את השיטה של נילסן, לשחק הגנה עם ידיים קשורות.

 97. יאללה אינדי סדרו סל לי סל ניצחון על הבאזר.
  מוטב של אוונס (שייכנס לעניינים).
  בכל מקרה גם של בוגדנוביץ או מקדרמוט יהיה בסדר

 98. יאללה הגנה!

 99. חבל. הגיע למצב ממש טוב

 100. לא ייאמן שהווינר הזה החטיא

 101. מזל שהוא לא קלע כי אז הייתה עוגמת נפש

 102. וואו זה היה קרוב!

 103. אחלה נצחון!
  אחלה משחק

 104. לדעתי אסור לקוליסון לתפוס את הכדור כי הוא קופץ לביניים

  1. עוד טעות שלו. 3 טעויות שלו בדקות האחרונות

 105. ייייישששששש!
  באמת תודה רבה לשופטים שאיפשרו ת'ניצחון הזה
  נודניקים

  1. מה היה עם השופטים למי שלא ראה?
   עוד פעם נשמו דרך המשרוקית?
   עוד פעם רצו לווידאו לבדוק מי חיטט באף אחרון?
   עוד פעם שרקו אוטומטית לעבירה של המגן על שחקן שזרק שלשה בגלל שקפץ לידו ומשב רוח רענן הסיט לזורק את הבלורית?

   1. היה קטע שממש עיצבן אותי: שאמפרט קבר שלשה והשופטים שרקו לעבירה של אינדי על שחקן אחר של סקרמנטו בדיוק בזמן ההתרוממות.
    נחש מה? הם פסלו את הסל!
    ובסוף מיליון רוויואים אם ג'אמפ בול או לא ג'אמפ בול. אללה יוסטור

    1. הילד קלע את השלשה והעבירה נעשתה על שאמפרט שחסם

     1. אוקיי התבלבלתי אבל לעצם העניין – זה לא מרגיז?
      איזה מסר זה נותן לשחקנים? "אם אתה רואה שחקן עולה לקליעה אז תזדרז לעשות עבירה על מי-שזה-לא-יהיה מהקבוצה שלו ובתנאי שזה יהיה מול עיני השופטים"???

     2. אני גם חושב שהיה צריך לאשר את השלשה

     3. בדיוק!
      זה מה שעצבן אותי

   2. 100+

  1. התכוונת ד"ש לאייברסון

  2. מהלך מביך , בטח כשמדובר על שחקן שולי כמו הזוניה שעושה את זה מול סופרסטאר. ניו יורק יכולה לצפות ל40 נק' של יאניס במשחק הבא מולם + פוסטר משוגע שלו על הזוניה

 106. סוף המשחק של הקינגס מול אינדי הבהיר שהמונח סופי מעולם לא היה יחסי יותר

 107. אני רואה שסיכום עדיין אין, בטח יעלה יותר מאוחר.
  על כל פנים היום הייווארד חזר לעניינים, משחק אחד אחרי זה שציינתי בכתבה שתורגמה על ידי סמיילי בנושא הייוארד ומה שהוא עובר פיזית ומנטאלית כל פעם שנפצע. הוא גם נתן שורה סטטיסטית טובה ממה שניבאתי למעט שתי חטיפות וחסימה אחת שהיו חסרות לו בשביל להיות מושלם. השחקן שהכי הרשים אותי בסלטיקס במשחקים האחרונים זה לא הייוארד או קיירי או טייטום אלא מרכוס סמארט שפשוט מתאים בצורה פנטסטית ל DNA של הסלטיקס. הוא עושה הכל על המגרש אבל קולע מעט וגם זורק מעט. הוא שר ההגנה של איינג ושווה כרגע כל פרוטה בחוזה שמשלמים לו. המעבר שלו לחמישיה הפותחת על חשבון בראון היה בינגו ואני רק מקווה שיתנחל שם לתקופה ארוכה מאד. יש מספיק כישרון קליעה בלעדיו ואם הוא מסתיר את ההגנה הקלה יחסית (והמוצדקת) של קיירי אז את שלו הוא עשה מבחינתי. הוא מגן הרבה יותר טוב מבראדלי ובעצם כרגע לדעתי הוא מתחרה על שחקן ההגנה של הליגה כשהוא משאיר את אל הורפורד רחוק מאחור. עם ההגנה הטובה של הייווארד שניהם עושים שמות בהתקפות של יריבות של הסלטיקס עד שלא אתפלא עם בבוסטון יספרו בקרוב 10 ניצחונות רצופים והיצמדות לטורונטו.
  חבל רק שהמשחק הבא של הסלטיקס רק בעוד 5 ימים.

  1. גם מרכוס מוריס

   1. מרכוס מוריס טוב בהגנה אבל פחות טוב מסמארט. בהתקפה מוריס כמובן יותר מוכשר.

  2. 1+
   כשדיברו על סמארט או רוזיר תמיד צידדתי בסמארט

   1. גם אני העדפתי את סמארט על רוזי ועדיין לא חשבתי שהוא שווה 13 מליון לעונה אבל מודה שטעיתי.

  3. המעבר של סמארט לחמישיה הגיע בעקבות הפציעה של בראון ולא על חשבונו. ייתכן שכשבראון יחזור במשחק הבא אז הוא יעלה בחזרה בחמישיה. בכל אופן זה די מראה את מה שנאמר לא מעט שהבעיה העיקרית של הסלטיקס היא היררכיה. כשזאת תתייצב הם יחזרו להיות הכח הדומיננטי במזרח.

   1. זאת קביעה מאוד נחרצת.

    המספרים של הסלטיקס בהתקפה, דומים מאוד לאלו של השנה שעברה.
    יש בהחלט מצב שזו הסלטיקס שנקבל גם בהמשך –
    בדיוק כמו שבשנה שעברה, כאשר קיירי נפצע, והקבוצה לא אבדה צעד,
    כך בהחלט יכול להיות שזה לא באמת משנה אם זה הייוורד/טייטום, בראון/סמארט, קיירי/רוזיר שמשחקים,
    השיטה של הקבוצה היא כזו שהתפוקה שלהם היא מה שהיא.
    (שזה, דרך אגב, לא דבר רע. ההגנה עדיין מהטובות בנמצא, והעומק הוא כזה שהם כמעט "חסיני" צניחת תפוקה בעקבות פציעה כזו או אחרת)

    אני לא פוסל כלום –
    בהחלט יכול להיות שעוד נראה זינוק התקפי בעקבות המשך ההתאקלמות של הייוורד. אני רק חושב שקשה מאוד לקבוע קביעות נחרצות לגבי הסלטיקס.

    1. (בקריאה נוספת של מה שכתבתי, קלטתי שאני מבקר תגובה מהסוג שאני כותב כל הזמן…)

     1. סבבה, כי לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד…

 108. נקניקיות רכות שצפות במים חמים… פשוט ענק יאיר תודה

 109. האלופה השנה תהיה מהקונפרס המזרחי בוסטון או טורונטו

  1. אל תהיה כל כך בטוח.

 110. בוסטון מתחילים להתחבר הם וטורונטו הקבוצות הכי עמוקות לדעתי זה בתנאי שלא יהיו פציעות משמעותיות

  1. כשהעניינים יתחילו לזרום סטיבנס יתן מנוחה יזומה לכוכבים והם ישחקו פחות. קיירי לא צריך לשחק בעונה הסדירה יותר מ 30 דקות כדי לשמור אותו לפליאוף…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט