סיכום מחזור 5 בליגת ה אלופות / ניר מועלם

סיכום המחזור ה-5 בליגת האלופות

מאת ניר מועלם

אתמול ושלשום שוחק המחזור ה-5 מתוך 6 בשלב הבתים של ליגת האלופות ואנו מתקרבים לישורת האחרונה.

בית א':

אתלטיקו מדריד-מונאקו: 0-2  , שערים למדריד : קוקה(2) , גריזמן(24). כרטיסים : סאביץ מאתלטיקו מדריד הורחק בצהוב שני בדקה ה82 ולאחריו הגיע פנדל למונאקו שאותו החטיא רדאמל פלקאו.

דורטמונד – קלאב ברוז': 0-0

המצב בבית:

אתמול דורטמונד פספסה הזדמנות פז לזכות במקום הראשון ולהיות תלויה בעצמה ובגלל התיקו הביתי שאותו הייתה חייבת לנצח היא כבר לא תלויה בעצמה וככל הנראה תסיים במקום השני.

אתלטיקו מדריד ודורטמונד הבטיחו את עלייתם לשלב הבא כאשר קלאב ברוז' הצליחה להבטיח את המקום השלישי בבית שיעביר אותו בסוף השלב הזה אל הליגה האירופית כאשר מונאקו תסתפק בחזרה לצרפת אל הבעיות שיש לה בליגה.

תרחישים:

הבית יחסית גמור כי הכל נקבע אך הקרב על המקום הראשון עדיין חי כאשר אם דורטמונד רוצה את המקום הראשון היא חייבת לנצח את מונאקו בצרפת ולקוות שאתלטיקו מדריד לא תנצח את ברוז' בבלגיה , כל תוצאה אחרת והיא תסיים במקום השני.

הימור שלי:

אתלטיקו מדריד מוציאה תיקו בבלגיה ודורטמונד מנצחת במונאקו ושתי הקבוצות מסיימות עם 13 נקודות אך בגלל המאזן ביניהן דורטמונד תהיה ראשונה ומדריד שניה.

מה דעתכם? מי תסיים במקום הראשון בבית?

בית ב':

איינדהובן – ברצלונה : 2-1  , שערים לאיינדהובן :  דה יונג(82) , ברצלונה: מסי(61) ופיקה(70).

טוטנהאם – אינטר : 0-1  , שערים לטוטנהאם : אריקסן (80)

המצב בבית:

בתור אוהד אינטר שרוף כל מה שרציתי הוא תיקו 0-0 בוומבלי ואנחנו היינו פשוט גרועים אתמול והגיע לנו לספוג בסופו של דבר , אבל עדיין זה מאכזב כי עכשיו אנחנו תלויים בברצלונה. אז כאמור ברצלונה הבטיחה את עלייתה לשמינית הגמר ואת המקום הראשון כאשר הקרב על המקום הנוסף בשמינית הגמר יהיה בין טוטנהאם לאינטר שלא יפגשו במחזור האחרון שוב.

תרחישים:

טוטנהאם ואינטר רוצות את הכרטיס הנוסף ואת המקום השני אך בגלל שערי חוץ במפגשים ביניהם אינטר נמצאת במקום השלישי, כלומר אינטר לא תלויה בעצמה ותהיה חייבת להשיג במחזור האחרון יותר נקודות מאשר טוטנהאם כדי לעבור אותה, כלומר התרחישים הם:

טוטנהאם מנצחת – טוטנהאם עולה לשמינית הגמר

טוטנהאם תיקו ואינטר מנצחת – אינטר עולה לשמינית הגמר

טוטנהאם תיקו ואינטר לא מנצחת – טוטנהאם עולה לשמינית

טוטנהאם מפסידה ואינטר מפסידה – טוטנהאם עולה לשמינית

טוטנהאם מפסידה ואינטר לא מפסידה – אינטר עולה לשמינית

 


הימור שלי:

אוהד לא יכול להמר נגד הקבוצה שלו לכן אני מאוד מקווה שברצלונה תנצח בעוד שבועיים בבית את טוטנהאם למרות שגם תיקו יספק אותי ואז אנו נהיה תלויים בעצמנו ונצטרך לנצח את איינדהובן בבית. אז הימור שלי – אינטר בשמינית הגמר, לא רואה מצב שטוטנהאם תנצח את ברצלונה בקאמפ נואו.

 

מה דעתכם? ברצלונה יכולה להפסיד לטוטנהאם בבית למרות שמבחינתה הסיפור גמור?

בית ג':

פריז סן ג'רמן – ליברפול : 1-2  , שערים לפריס : ברנט(13) , ניימאר(37) , שערים לליברפול(פנדל בתוספת הזמן של המחצית הראשונה 45+1).

נאפולי – הכוכב האדום בלגרד : 1-3  , שערים לנאפולי: האמשיק(11) , מרטנס(33,52) , שערים לבלגרד: בן נבואהנה (שם מסובך , שחקן מקומורוס , דקה 57).

המצב בבית:

ידענו שהבית הזה יהיה קשה ומסובך עד המחזור האחרון ואכן הוא עומד בציפיות שלנו. כרגע נאפולי ראשונה עם 9 נקודות , פריז שניה עם 8 וליברפול ששנה שעברה הגיעה לגמר במקום השלישי עם 6 נקודות בלבד , כאשר בלגרד לא כל כך רלוונטית עם 4 נקודות במקום האחרון.

חדשות מהבית:

קלופ מאמן ליברפול היה עצבני אתמול לאחר המשחק , אחרי שנשרקו 20 עבירות נגד קבוצתו , הוא התלונן על כך שהשופט שלף כרטיסים בקלות לקבוצה שלו(6 מול 2 של פריז) וגם כל כך שהשחקנים של פריז הפכו בעזרת השופט את השחקנים שלו ל"קצבים".

מישהו ראה את המשחק הזה ויכול לשפוך קצת אור על אמירותיו?

בזווית אחרת מהבית הזה – נאסר אל חאליפי הבוס הגדול של פריז(זה ששופך מיליונים על שחקנים, מה איתי?) החמיא למאמנו ואמר שהוא המאמן הטוב בעולם( אני רוצה לראות את המאמן שלו מגריל את בארסה ועף בשמינית ואז נראה מה הוא יגיד עליו).

תרחישים:

נאפולי יוצאת לשחק באנפילד נגד ליברפול , מגרש קשה לכל הדעות כאשר היא יודעת שהיא תלויה בעצמה ומנגד גם ליברפול תלויה בעצמה , ההפרש ביניהן הוא 3 נקודות כאשר במשחק באיטליה נאפולי ניצחה 1-0, כלומר, כל ניצחון של ליברפול ב-2 שערים ומעלה והיא עוברת את נאפולי בטבלה , אך אם ליברפול תנצח בגול אחד בדיוק(לא משנה התוצאה) אז נאפולי תעלה על חשבונה עקב שערי חוץ במפגשים ביניהן או הפרש שערים .

פריז מצידה תלויה אך ורק בעצמה אך היא יוצאת למגרש האיום בבלגרד בו נאפולי וליברפול לא ניצחו, כאשר נאפולי סיימה בתיקו 0-0 וליברפול הפסידה בו 2-0 , כך שאני לא חושב שהניצחון של פריז מובטח.

הסבר על המאזן פנימי בין הקבוצות(מי תדורג גבוה יותר אם יהיו להן אותו מספר נקודות) :

פריז – ליברפול : פריז תדורג מעל ליברפול בעקבות שערי חוץ במפגשים ביניהן

פריז – נאפולי : נאפולי תדורג גבוה יותר מפריז בגלל שערי חוץ במפגשים ביניהן.

נאפולי – ליברפול  : תלוי תוצאה , ניצחון של ליברפול ב-2 שערים ומעלה והיא מדורגת מעל נאפולי , כל תוצאה אחרת ונאפולי מדורגת מעל ליברפול.

תוצאות אפשריות:

כל קבוצה תלויה בעצמה , כך שאם פריז מנצחת היא עולה, אם נאפולי מפסידה בגול באנפילד היא עולה ואם ליברפול מנצחת ב-2 גולים היא עולה.

במידה ויהיה לנו במחזור האחרון שוויון נקודות בין כל הקבוצות(ליברפול תנצח ופריז תוציא תיקו בבלגרד) אז מה שיקבע הוא הדירוג הפנימי בין הקבוצות ואז נהיה תלויים בתוצאה באנפילד:

ליברפול ב-2 גולים : פריז ראשונה , ליברפול שניה ונאפולי אורזת את הפקלאות וחוזרת לאיטליה בידיים ריקות.

ליברפול מנצחת בגול אחד בדיוק – נאפולי ראשונה , פריז שניה וליברפול עפה כבר בשלב הבתים.

מקווה שעשיתי קצת סדר בבית הזה.

הימור שלי:

פריז תבעט בדלי של עצמה ותוציא תיקו קשה בבלגרד , בעוד נאפולי תבוא לשחק פתוח באנפילד ותחטוף 3. כך שבסוף מי שיעלו הן פריז במקום הראשון וליברפול במקום השני.

 

מה דעתכם? איך יסתיים הבית המותח הזה? מי יעלו?

בית ד':

לוקומוטיב מוסקבה – גלאטאסאריי : 0-2 , שערים למוסקבה : דונק(שער עצמי בדקה ה-43) , איגנטייב(54).

פורטו – שאלקה : 1-3 , שערים לפורטו : אדר מיליטאו(52)  , קורונה(55) , מרגה (94) , שערים לשאלקה : בנטאלב(89 בפנדל)

המצב בבית:

הבית הכי משעמם לדעתי נגמר כבר במחזור החמישי  כאשר פורטו כמו שכולם ניבו מסיימת ראשונה ועלתה לשלב הבא ואליה מצטרפת שאלקה שהפסידה במחזור הזה לאותה פורטו אך בגלל שמוסקבה ניצחה היא עלתה מהמקום השני בוודאות.

הקרב יהיה על המקום השלישי בין מוסקבה לגלאטאסאריי שיעניק כרטיס לליגה האירופית.

תרחישים:

המאזן הפנימי טוב יותר לטובת גלא והיא גם מובילה בנקודה על מוסקבה ולכן היא תלויה רק בעצמה. ניצחון של גלא במחזור האחרון בבית נגד פורטו והיא במקום השלישי , כל תוצאה אחרת וניצחון של מוסקבה – מוסקבה במקום השלישי. אם גלא תפסיד ומוסקבה תסיים בתיקו מדהים בחוץ נגד שאלקה אז בגלל המאזן הפנימי ביניהם אז גלא תסיים שלישית.

 

הימור שלי:

הבית גמור ולא יעניין אף אחד אך גלא ביתרון פנימי +יתרון נקודה + משחק ביתי -> תסיים שלישית.

בית ה':

אא"ק אתונה – אייאקס : 2-0 , שערים לאייאקס : דושאן טאדיץ(68 – פנדל , 72) , כרטיסים: צהוב שני לשחקן אא"ק אתונה מרקו ליוואיה על נגיעת יד ברחבה בדקה ה67.

באיירן מינכן – בנפיקה : 1-5 , שערים לבאיירן: אריאן רובן(13,30) , רוברט לבנדובסקי(36,51) ופרנק ריברי (76) , שערים לבנפיקה: ג'דסון פרננדס(46)


המצב בבית:

באיירן מינכן ואייאקס עולות בוודאות לשמינית הגמר ובנפיקה תעבור בשלב הבא לליגת האירופית.

חדשות מהבית:

ניקו קובאץ מאמן באיירן שניצח 5-1 את בנפיקה ועלה לשלב הבא, עדיין על המוקד בגלל פתיחת העונה הרעה של באיירן ומדברים על כך שהוא יפוטר בקרוב.

אייאקס עולה לשלב שמינית הגמר לראשונה מאז עונת 2005/2006.

המשחק של אא"ק אתונה לאייאקס היה במוקד כבר מיום שני כאשר מחנות האולטראס של האוהדים גרמו למהומות ברחבי העיר. האולטראס של אייאקס מחוזק באולטראס פנאתנייאקוס היוונית וקרקוביה הפולנית נגד האולטראס של אא"ק אתונה שאליהם הצטרפו משטרת אתונה. ומה שהתחיל ביום שני בערב עם מכות ברחבי אתונה המשיך למגרש וכעשרים דקות לפני פתיחת המשחק אוהד של אא"ק אתונה זרק בקבוק תבערה(איך הוא הכניס אותו?) אל עבר יציע אוהדי אייאקס שבנוסף לזה גם קיבלו מכות משוטרי אתונה.

 

תמונות מאוד מחמיאות מאתונה שככל הנראה תקבל עונש חמור מאוד מאופ"א.

תרחישים :

במחזור האחרון אייאקס תארח את באיירן מינכן בביתה ורק אם היא תנצח היא תעבור למקום הראשון , כל תוצאה אחרת ובאיירן תסיים ראשונה ואייאקס שניה.

הימור שלי:

אייאקס קבוצה נהדרת בבית אך באיירן עם כל הניסיון לא תפסיד לאייאקס והמשחק יסתיים בתיקו מה שיעניק לבאיירן את ראשות הבית .

 

בית ו':

הופניים – שחטאר דונייצק: 3-2 , שערים להופניים: קרמאריץ'(17) , זובר(40)  ,  שערים לשחטאר: איסמאילי(13) וטאיסון(15,92) . כרטיסים להופניים: סאלאזי צהוב שני בדקה ה-60(אחרי שקיבל את הראשון בדקה ה-58 , בנימה אישית – שחקן מפגר)

ליון – מנצסטר סיטי : 2-2  , שערים לליון : מקסוול קורנה ( 55,81) , שערים לסיטי: לפורט(62) ואגוארו (83)

המצב בבית:

מנצסטר סיטי עלתה בוודאות, השאלה אם היא תסיים במקום הראשון או השני כאשר מנגד ליון ושחטאר רבות על המקום השני שיעניק להן כרטיס לשמינית הגמר(והרבה כסף) . הופניים שכרגע מדורגת במקום האחרון עם סיכוי קלוש מאוד לסיים שלישית ולהגיע לליגה האירופית.

חדשות מהבית:

גווארדיולה מאמן סיטי היה עסוק בלהחמיא ל-ליון ולא סיפק הסברים מיוחדים ליכולת הרעה של סיטי בליגת האלופות.

תרחישים:

מנצסטר סיטי תסיים שניה רק בתנאי שהיא תפסיד בבית להופניים וליון תנצח בחוץ את שחטאר(סיכוי קלוש שאחד מהם יקרה).

ליון תלויה בעצמה ותוצאת תיקו או ניצחון בחוץ על שחטאר יבטיחו לה את העלייה לשמינית הגמר.

שחטאר דונייצק תלויה בעצמה ורק ניצחון ביתי יבטיח לה עלייה לשמינית הגמר, כל תוצאה אחרת והיא יכולה למצוא את עצמה במקום הרביעי במידה והופניים תנצח את סיטי במנצסטר.

הופניים לא תלויה בעצמה ורק ניצחון שלה והפסד או תיקו של שחטאר יעניקו לה את המקום השלישי עם כרטיס לשלב הבא בליגה האירופית.

הימור שלי:

סיטי מנצחת בבית את הופניים ועולה מהמקום הראשון כאשר אליה תצטרף שחטאר דונייצק שתנצח את ליון בבית מה שיוריד את הצרפתים אל הליגה האירופית.

בית ז':

צסקא מוסקבה – ויקטוריה פלזן : 2-1 , שערים לצסקא : ולאסיץ(פנדל – 10) , שערים לפלזן : פרוצ'קאזה(החטיא פנדל בשלומיאליות בדקה ה-44 וכבש בדקה ה-56) , היידה (81)

רומא – ריאל מדריד : 2-0  , שערים לריאל: בייל(47) , ולאסקז(59)

המשך הבית:

ריאל ורומא כבר עלו לשמינית הגמר והמקומות שלהם סופיים כאשר ריאל תסיים ראשונה ורומא שניה ללא כל קשר לתוצאות במחזור ה-6.

ויקטוריה פלזן תלחם עם צסקא על המקום השלישי ומעבר לליגת האירופית כאשר צסקא תהיה חייבת להשיג לפחות נקודה אחת יותר מאשר פלזן .

חדשות הבית:

איסקו היה מחוץ לסגל

הימור שלי :

במחזור הסיום ריאל תפגוש את צסקא ופלזן תארח את רומא כאשר לריאל ורומא אין חשיבות במשחקים האלה ולכן אני אהמר על כך שפלזן תסיים שלישית אחרי תיקו ביתי מול רומא כאשר ריאל תנצח את צסקא

בית ח':

מנצסטר יונייטד – יאנג בויז: 0-1 , שערים ליוניטד: פלאיני(91)

יובנטוס – ולנסיה : 0-1  , שערים ליובנטוס : מנדג'וקיץ(59)


המצב בבית:

יובנטוס ויונייטד עלו לשמינית הגמר כאשר כל שנותר לקבוע הוא מי תסיים ראשונה , בצד המפסיד ולנסיה תסיים שלישית בוודאות ולכן תמשיך לליגה האירופית. מוריניו לא נישאר חייב ולאחר שהבטיח את העלייה לשלב הבא הוא ניגש לספר לעיתונאים שמתוך 14 עונות כמאמן בליגת האלופות הוא תמיד עלה שלב אל שמינית הגמר , שאפו.

תרחישים:

במאזן הביתי בין יובה ליונייטד יש לכל קבוצה הפסד ביתי רק שההבדל הוא שיונייטד כבשה שני שערי חוץ לעומת 1 של יובה ולכן במידה שלשניהן יהיה אותו מספר נקודות אז יונייטד תסיים ראשונה ויובה שניה.

יובנטוס תלויה בעצמה וניצחון שלה במחזור האחרון בשוויץ נגד יאנג בויז יעניק לה את המקום הראשון, כל תוצאה אחרת והיא תהיה תלויה בתוצאה של יונייטד.

יונייטד לא תלויה בעצמה ולכן היא תהיה חייבת לנצח את ולנסיה בחוץ ולקוות שיובנטוס לא תנצח בשוויץ ובמקרה כזה היא תסיים ראשונה.

הימור שלי:

יובנטוס מנצחת בשוויץ ומנצסטר יוניטד לא תנצח בולנסיה.

מה דעתכם על שלב הבתים עד כה? איזה בית הכי מעניין לדעתכם? והאם ניקו קובאץ' יגיע לשלב שמינית הגמר כמאמן באיירן מינכן ?

אז מה אתם אומרים:

האם אתונה תורחק ממפעלים אירופים לכמה שנים?

איך יסתיים המשולש הרומנטי בין : פריז , נאפולי וליברפול?

האם אינטר שלי תצליח לעלות שלב בעזרת ברצלונה או לא?

האם מישהו בכלל צפה במשחקים של בית ד'?

 

 

הסבר קצר:

בשלב הבתים אם לשתי קבוצות יש את אותו מספר נקודות אז מה שקובע מי תדורג ראשונה ביניהם הוא כמות הנקודות במפגשים ביניהם , לאחר מכן הפרש שערים במפגשים ביניהם ואז שערי חוץ במפגשים ביניהם .

מי שתסיים ראשונה בכל בית תוגרל בשמינית הגמר נגד אחת מהקבוצות שתסיים שניה בכל בית כאשר בשמינית הגמר אין מפגשים בין קבוצות מאותה מדינה ובנוסף חל איסור לקיים משחק בין קבוצה רוסית לאוקראינית.

 

 

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. ניר תודה רבה
  באיירן פשוט לא מספיק טובה. לדעתי זה קשור גם בפרידה מארתורו וידאל ומכך שרובן וריברי לא בשיאם. מחליפים טובים אין ולכן הסיכויים שבאיירן עוברת את השמינית קטנים עד בחנוניים. תלוי את מי תפגוש.

  1. לדעתי , באיירן מאוד חלשה העונה , הם היו חייבים לבצע חילוף דורות כבר לפני שלוש עונות אבל לא עשו את זה ודחו את הקץ , פשוט לא להאמין שהם נשענים על שני שחקנים קיצוניים שעברו את גיל ה-35 וכבר נמצאים רחוק מהשיא ודווקא יש להם שחקנים נהדרים כדוגמת קומאן שהוא העתיד ובמקום להריץ אותו הם מחליטים אחרת.

   אם כבר עסקינן ב-באיירן , לדעתי גם מולר,נויר ובואטנג מעבר לשיא וכדאי להחליף אותם במהירות.

 2. משום מה התגובות הישנות נמחקו.
  כתבתי לך קודם, כאוהד אינטר אתה צריך לדאוג.
  נדיר מאוד שברצלונה מפסידה בבית באירופה. אבל הפעם התנאים שונים. שלושה ימים לפני המפגש עם טוטנהאם יש לה דרבי עם אספניול, בחוץ, שהיא קבוצה חזקה מאוד. ארבעה ימים אחרי, משחק חוץ עם לבאנטה, גם לא קוטלת קנים.
  ז"א, בפירוש ייתכן שמסי, ועוד כמה בכירים, יקבלו מנוחה במשחק עם טוטנהאם, שבנסיבות כאלה יכולה לגנוב את הנצחון בקאמפ נואו, בטח עם איך שנראית ההגנה של בארסה לאחרונה. לא אפול מהכיסא.

 3. ליברפול- פ.ס.ז

  לגבי מה שקלופ אמר- שחקני פ.ס.ז ובמיוחד במיוחד ניימאר נפלו ועשו הצגות מכל מגע קטן וכל נגיעה או מאבק לגיטימי על כדור החזירו פלאשבקים לניימאר של המונדיאל שנפל והתפתל ועשה צחוק מעצמו מכל שטות. ולמעט פעם אחת השופט "אכל" כל הצגה שלו.
  ניימאר לא מפסיק להמציא דרכים להראות לנו כמה הוא מאוס

  מבחינת ניתוח המשחק
  ליברפול עלו במערך 4-3-3 עם סלאח פירמינו ומאנה בהתקפה
  פ.ס.ז עלו עם 3-4-2-1 קבאני בשפיץ וניימאר ואמבפה מתחת

  אומנם נגמר רק 2-1 אבל אם היתה התוצאה היתה גבוהה יותר אף אחד לא היה מתפלא. אני לא זוכר אפילו איום ממשי אחד לשער של פ.ס.ז והקבוצה סגרה מעולה את ליברפול ואפילו משחק הלחץ המפורסם של קלופ לא הזיז להם.
  היתה כאן עבודת הכנה טקטית מרשימה של טוכל.

  החיסרון של הגנה גבוהה ולחץ גבוה הוא השארת שטחים ריקים ואת זה אמבפה אוכל בלי מלח.

  במחצית השניה ליברפול שלכו למגרש כל מה שיש להם אבל פ.ס.ז עמדו נכון הגנתית וזה היה נראה שגם עוד 180 דק לא היו כובשים

כתיבת תגובה

סגירת תפריט