בוסטון רד סוקס אלופת וורלד סרייס / מנחם לס

לוס אנג'לס דודג'רס 1 (4-1) – בוסטון רד-סוקס 5 (1-4)

הבוסטון רד סוקס היא אלופת הבייסבול זוהי הפעם הרביעית ב-15 שנים

 

(פרטים עוד כמה דקות)

 

דייויד פרייס אמר שכל חייו הוא שיחק בייסבול כדי להגיע למשחק הזה וזה בדיוק מה שהוא עשה וזה מה שקרה: במשחק פיצ'ינג מזהיר הוא הוביל את הרד סוקס לניצחון 5-1 על לוס אנג'לס דודג'רס, וניצחון 1-4 במשחקים.

הוא ירד מהגבעה באינינג ה-8 בראש מורם וחיוך שהוא ניסה להסתיר כי המשחק עדיין לא הסתיים, אבל הוא ידע שהוא סיים יום עבודה בצורה הנעלה והיעילה ביותר.

בידו השמאלית הוא נתן מן חבטה אחת, שנייה, ואז שלישית, וירד לדגאאוט לחיבוקים של חברי קבוצתו על JOB WELL DONE.

הוא עשה מה שהוא הבטיח לפני שהכל התחיל: שהוא יוביל את הרד סוקס לניצחון בוורלד סרייס.

הזורק השמאלי הירשה ראן אחד ויחיד ב-7 אינינגים, ובנצחון הגדול הזה – השני שלו בוורלד סרייס, מנחק את כל ההשמצות עליו בעבר כשהיה נראה כאילו DEMONS נכנסו לזרועו ב-POST SEASONS של העבר.

“This is why I came here. This is what I envisioned,” said Price, who won twice in the Series. “This feeling right here, being World Series champs, this is why I came to Boston. I’m happy we were able to do it.”

ה- MVP של הוורלד סרייס, סטיב פירס, חבט 2 מארבעת ההום ראנס שלו בסרייה, והוא נתן את כל העזרה שפרייס, ג'ו קלי, וכריס סייל היו זקוקים לה.

הנקודה החזקה של הרד סוקס היא החובטים, אבל בוורלד סרייס הזה הפיצ'רים עשו עבודה נפלאה, וכשיש לך פיצ'ינג עם HITTING אתה לא צריך הרבה יותר מדברים רוטיניים. הפיצ'רים שלהם שרפו 20 מ-21 ה-BATTERS של הדודג'רס, את ששת האחרונים בסטורייקים.

Cora became the first rookie manager to win the World Series since Bob Brenly of the Arizona Diamondbacks 2001. The 43-year-old said from the first day of spring training he had a championship team and they fulfilled that promise with his leadership.

המנג'ר הרוקי של הרד סוקס, אלכס קורה, עשה עבודה מצויינת כמעט לכל האורך, עם מספר החלטות שגויות השואף לאפס. הוא נעזר בצורה נפלאה ממש באנליטיקס שהוא כל הזמן קיבל מעוזריו עם דפי סטטיסטיקה וכו', אבל הרבה החלטות התבססו על ביטחונו בשחקניו במצבים מסויימים, דברים שלא כתובים באף ספר. הוא השיג את הדבר החשוב ביותר שמנג'ר צריך להשיג, והוא האמונה בו של כל שחקניו. כששחקנים גם מעריכים, גם מכבדים, וגם אוהבים את המנג'ר שלהם, המעגל סגור.

הרד סוקס הם 3-16 במשחקי וורלד סוקס מאז 2004, כשהם מובילים על יריביהם מה-NL ב- 56 ראנס – מספר שנראה בלתי יאומן ממש.

עם 108 הניצחונות שלהם בליגה הרגילה, הסוסטון רד סוקס הזאת, מודל 2018, תיכנס להיסטוריה כאחת הקבוצות הגדולות מכולן, והרבה יגידו 'הגדולה מכולן'. זה ההיסטוריה תחליט. למה הגדולה מכולן? היא גברה על היאנקיס שבאמתחתה היו 100 ניצחונות ואז על יוסטון האלופה עם 103 ניצחונות.  הם סיימו את הפוסט-סיסון עם 11 ניצחונות מ-14 נגד הקבוצות הטובות ביותר בבייסבול.

מול פרייס לא עמד איזה נובודי. הפיצ'ר מולו היה קלייטון קרשאו, אחד הטובים בדורנו. פרייס שלט בסטרייק זון בצורה עליונה ממש כשהוא מרשה רק 3 חבטות, אחת FLYBALL שהתופס החמיץ באשמתו. הוא הוליך שניים ושרף 5 בסטרייקאאוט. הוא שרף 14 שחקני דודג'רס ברציפות לפני שיצא באינינג ה-8.

מה ההפסד הזה יעשה למוניטין של קרשאו? רק לעתיד פיתרונים.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 34 תגובות

    1. מי לימד אותך עברית?! הולכים לפי צורת היחיד שהיא לשון נקבה ולכן הריבוי גם לשון נקבה כי אומרים גרב אדומה ולא גרב אדום ולכן: גרביים אדומות…

     1. בוא נתחיל מזה שמי שלימד אותך עברית כנראה היה עולה חדש, או שממש לא הקשבת בשיעורים. דבר שני, הביטחון הוהיהירות שלך מדהימים אותי כל פעם מחדש, בדוק בציציותיך לפני שאתה מזדעק בסיוע סימני הפיסוק ההזויים שלך. ודבר אחרון לפני ההסבר – ההסבר שלך כל כך ילדותי ומגוחך (הולכים לפי צורת היחיד) שאני ממליץ לך לא להשתמש בו יותר.

      ולעניין – גם בצורת היחיד גרב זה זכר ולא נקבה. זה שכל חייך אתה טועה לא עושה את הטעות מקובלת או נכונה.

      מתוך הדף של האקדמיה ללשון העברית:

      "שימו לב: המילה גֶּרֶב היא במין זכר ולא נקבה!
      גרב מלוכלך (ולא גרב מלוכלכת), גרביים חדשים (ולא חדשות).
      ‍‍‍‍‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍‍‍‍‍‍‍ ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ ‍‍
      טוב לדעת כי המילה גֶּרֶב חדשה בעברית וכי חידוש המילה מיוחס לאליעזר בן־יהודה עצמו – על פי מילה קרובה בערבית (גַ'וְרַבּ).
      ‍‍‍‍‍‍ ‍‍‍‍‍‍‍‍ ‍‍
      גרביים גורבים? בעברית תקנית פשוט לובשים אותם, אך אפשר להשתמש גם בפועל המיוחד – גָּרַב – שיצרו דוברי העברית החדשה.
      ‍‍‍‍‍‍ ‍‍‍‍‍‍‍‍ ‍‍
      שתפו ותייגו את כל מי שמחליף או שמא מתבקש להחליף כל יום את הגרביים המלוכלכים. 😏"
      ‍‍‍‍‍‍ ‍‍‍‍‍‍‍‍
      #טעויות_נפוצות‍‍

     2. מורים ללשון מלמדים כך ובצדק.
      למרות מילים שרינן חד משמעיות ויש מילים שנקבע לגביהן שהם זכר ונקבה, לגבי הרוב ההכרעה ברורה והולכים לפי צורת היחיד. למעשההעיקרון הוא גם לגבי המילים הלא ברורות מבחינת מינן, שכדי לדעת מהו מינן יש לבדוק כיצד מתבטאים מבחינה תקנית לגבי צורת היחיד ואז זהו גם מינן בצורת הרבים כי אין מילה
      מילה שביחיד יש לה מין מסוים וברבים מין אחר ולכן הבדיקה לפי היחיד היא בדיקה נכונה וגם מצוינת ברוב הגדול של המילים שההכרעה בהן ברורה.

    2. אמנם האקדמיה ללשון העברית קבעה שגרב היא מילה בלשון זכר אך ניתן לראות אותה כאחת מהמילים שהן זכר ונקבה כפי שקבעההאקדמיה במילים אחרות וקיימות מילים כאלו מראשית העברית כמו רוח ומטבע ושמש ועוד. וראה כאן: https://www.atzuma.co.il/gerevlevana
     למעשה כמעט כל צורות הזוגי או לפחות רוב מכריע, הם לשון נקבה (המילה "זוג" עצמה היא לשון זכר) ובפרט אברים הבאים בזוג: ידיים, רגליים, אזניים, עיניים, שיניים, שפתיים, חניכיים, כתפיים, ברכיים, לחיים, מתניים, ירכיים, שוקיים, נעליים, כיריים, מצלתיים, ועוד

     אך: עפעפיים, נחיריים, גפיים, הם לשון זכר, וכן מכנסיים, אופניים, משקפיים, מספריים, ויש עוד.

     1. יש להוסיף שישנן מילים לא מעטות שהן לדון נקבה וצורת הריבוי שלהן מתאימה ללשון זכר וישנן שהן לשון זכר אך צורת הריבוי שלהן מתאימה ללשון נקבה ולמעשה בסביבות מחצית משמות העצם הן כאלו.
      בסביבה הביתית יש מספר ניכר של מילים בלשון זכר עם ריבוי המתאים ללשון נקבה: קיר/ות, גג/ות, חלון-חלונות, וילון-וילונות, ארון-ארונות, שולחן-שולחנות, כיסא/ות. במילים האלו ברור שרק לפי צורת היחיד אפשר לדעת בבירור את מינן של המילים, לתשומת לב שייקה.

     2. לא, לא ניתן לראות אותה בזכר ונקבה משום שעצומה או בלוג או דיון אונליין עדיין אינם משמשים אוטוריטה בשפה העברית. וכן, גם אם אנשים כמוך ימשיכו לטעות. מעבר לזה, הנטיה שלך להתפזר לכל עבר עם דוגמאות ותוספות לא רלוונטיות שעליהן אתה בונה (בבלגן רב, יש לומר) תילי תילים של טיעונים וקביעות היא פשוט מעייפת. כל הדוגמאות מה"סביבה הביתית" וכו' לא קשורות בעליל אלא רק קצת מסבירות את הסיבה לטעות. אבל עדיין, מדובר בטעות.

      גרב זה זכר, נקודה. אם אתה רוצה להמשיך להתפלפל עם עצמך אתה מוזמן אבל אני ממליץ בחום להודות בטעות ולהמשיך הלאה בחיים. תנסה, כדאי לך.

      ודבר אחרון, תלמד לפסק. השימוש שלך בסימני פיסוק גרוע ומקשה על הבנת הדברים. אם אתה רוצה, אשמח לתת טיפים בנושא.

     3. לשייקה: בקישור שהבאתי מובאים אנשי לשון שלהם במכות בענייני לשון.

      לגבי הפיסוק, זה בגלל השימוש במכשיר.

     4. ציפור,
      כחסיד של ben shapiro לא אצטרף לקריאה "לנקב" את הגרביים עקב רחשי לב הציבור, כמו שטרנסג'נדר לא יכול לדרוש אחרים לקרוא לו במין שאינו מינו, כי כל תא בגופו עדיין זועק XX או XY כבשעת לידתו, וכך כל תא גרבי (GARBI) זועק מכל ישותו את זכרותו כבשעת תפירתו, ואיך נהין לאפשר אשליה נגמר לי הכוח לתגובה החכמה הזו.

     5. הסמכות שלהם מאפשרת להם להציע הצעות, לתת מדעתם וכו׳. עדיין לא רלוונטי לשורה התחתונה והם לא הקובעין. אלא אם כן אתה נוהג לפי בית שמאי בחייך ואז באמת, סליחה.

      ולגבי המכשיר – תירוץ לא מוצלח. הייתי מהמר על כך שרוב הגולשים כאן משתמשים במכשיר ואין להם בעיית פיסוק אקוטית. ואם יש להם, הם יודעים שתגובות מכשיר אין עליהן להיות ארוכות אלא במקרה הצורך הנדיר (למשל, הממזר מטריל את גיא). וגם עם כל זאת, אילו השפה הייתה כה חשובה לך אולי היית משתדל יותר.

     6. לקווין ג'ונסון: ישנן בעברית מילים שהן זכר ונקבה ומבחינה תקנית ניתן להשתמש בהן כזכר או כנקבה ואחת מהן היא שמש שיש לה אותה תבנית כמו גרב, ובין המילים האלו הסגוליות המילעליות ישנן גם מילים שהן זכרבאופן ברור כמו מלך וגם נקבה באופן ברור כמו דלת, כך שאיןבגרב משהו שהוא בוודאות מחייב לראות את המילהדווקא כזכר והיא יותר מתאימה להיות כמו שמש מאשר מלך וגם מאשר דלת. ולגרב אין תאים זכריים ונקביים ברורים כמו שיש לבני אדם.

     7. לשייקה: דעתם הלשונית אינה פחות חשובה מבחינה לשונית מאשר הבלשנים שבאקדמיה ללשון העברית.
      ולגבי מה שאתה כתבת שפיסקתי נורא. לאחר שבדקתי תגובות שלי אבקשך להגיב מה נורא ואלו טעויות ישנן בפיסוק של תגובותיי מ-12:34 ו-12:58 כי לא מצאתי כאלו וכל פסיק או סימן פיסוק אחר נמצא במקומו כולל כל הפסיקים ברשימות המילים המובאות שם.

 1. כל הכבוד לרד סוקס שהראו דומיננטיות מוחלטת משך כל העונה והפלייאוף תוך דריסת היאנקיז, יוסטון והדודג'רס.

 2. כואב הלב על קרשאו. פיצ'ר נהדר, גבר שנראה ילדון מקסים. אתה לא יכול להיכנס להיסטוריה כאחד הגדולים ללא הישגים מיוחדים בפלייאוף ובוורלד סרייס, ולא אין הרבה מה להראות.

 3. תודה על הסיקור כולו ועל פלייאוף בייסבול נהדר.
  מגיע לרד סוקס.
  נתנו את העונה הכי טובה ועברו את המשוכות הכי קשות האפשריות.
  היו להם כמה משחקים לפנתיאון בפלייאוף הזה

 4. עכשיו רק נשאר שהסלטיקס יתחברו ונתחיל לראות משחקים בהם הכל עובד פיקס וכמובן שיגיעו לגמר בריאים ויעיפו את הסטייקים מסן פרנציסקוס.

 5. פלייאוף מדהים של בוסטון, גם אם (להרגשתי) הדוג'רס הפסידו יותר משהרד סוקס ניצחו, אין ספק שזאת אחת מתצוגות הפלייאוף הגדולות אי פעם. בהחלט קבוצה היסטורית.

 6. הדודג׳רס חייבים לזרוק את רוברטס
  הבן אדם נתן לג׳נסן לשמור פעמיים 2 איניגים והוא אשכרה לא לומד מהנסיון
  כואב הלב על קרשאו שהוא לא רק שחקן גדול אלא אדם שנראה מאוד נחמד
  הוא חוטף הומראנים בפוסטסיזן כמעט מה שהיה חוטף בעונה שלמה.
  להסיר את הכובע בפני בוסטון
  מועדון שהיה כשלון ומאז 2004 חזר לעצמו ובענק
  יש להם את זה ובענק נראה אם יהיו מסוגלים לתת בק טו בק שהפך נדיר בשנים האחרונות

  1. הוא העלה את מדאסון 3 פעמים והאפס נתן 7 ראנס!!!! לא לומד זו מחמאה בשבילו… אידיוט כזה לא ראיתי ולא חסרים מאמנים אידיוטים

   1. מאדסון*

    מיותר לציין שהאידיוט העלה אותו ב-3 משחקים צמודים שהדודג'רס יכלו אולי לנצח ואחרי שסיים את חלקו בוסטון היו על הגל.

    ג'נסן זו עוד דוגמה לטעות שכבר קרתה בוורלד סירייס שעבר, כבר אז ניתן היה לראות שרוברטס אידיוט ואולי עם מנג'ר אחר לפחות את יוסטון היינו מנצחים. בוסטון באמת הראו עליונות, לא ניקח את זה מהם, מול יוסטון הוא ממש הרס לנו אליפות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט