לברון מול ג'יימס, הראפטורס בבירה ודנבר נגד פיניקס – פריוויו מוצ"ש ראשון העונה / יאיר זעפרני

ערב טוב לכולם, עונה חדשה של NBA יצאה זה מכבר לדרך והגיע הזמן לשוב ולכתוב את הפריוויו השבועי של מוצאי השבת. השנה, בשונה קצת מהעבר, אתמקד ואחפור רק בחלק מהמשחקים ואילו על האחרים אכתוב מעט פחות, ולו רק בשביל לחסוך לכם ולי קצת זמן…

אז בואו נצא לדרך עם ערב משחקי מוצ"ש ראשון העונה שטומן בחובו את המשחק הביתי הראשון של קינג ג'יימס בסטייפלס סנטר, את שחזור סדרת הסיבוב הראשון במזרח מהעונה שעברה בין הראפטורס לוויזארדס, את דמיאן לילארד מארח את חברו משכבר הימים למרקוס אולדריג' ואת המשחק שאולי הכי מעניין לצפות בו, אם אתם אוהבים כדורסל ססגוני והתקפי בין פיניקס לדנבר.

המשחק המרכזי

5:30: לוס אנג'לס לייקרס (1-0) – יוסטון רוקטס (1-0)

המלחין הרוסי סרגיי פרוקופייב נחשב לאחד הגדולים של כל הזמנים בתחומו. במשך שנות חייו והחל מגיל 9, הגיל בו החל להלחין הוא כתב אופרות רבות, סימפוניות, קונצ'רטים, מוזיקה קאמרית, מוזיקה למחזות ולסרטים, יצירות לילדים (פטר והזאב היא המופרסמת בהן) ועוד ועוד. הוא זכה להערכה רבה וכבוד גדול במולדתו ואף שהתנגש יותר מאחת עם המשטר הקומוניסטי החשדן (על לא עוול בכפו), יצירותיו היו מושמעות לעיתים תכופות ברדיו הסובייטי.

ובכל זאת, מותו של פרוקופייב בחמישה במרץ 1953, כתוצאה מדימום מוחי, לא זכה לתהודה רבה ברחבי מדינות חבר העמים. למעשה, הבשורה על מותו תפסה מקום שולי בעמוד 116 של המגזין שעסק במוסיקה באותם ימים. יתרה מכך, רק שלושה ימים לאחר מותו הובא פרוקופייב לקבורה בטקס צנוע שלא עורר עניין רב.

מדוע לא זכה פרוקופייב לכבוד הראוי לו? התשובה לכך פשוטה משנדמה. יום מותו של המלחין הרוסי, היה גם יום מותו של אדם אחר, חשוב יותר – יוסף סטאלין. גדול הדיקטטורים בתולדות ברית המועצות, שמש העמים, נפח את נשמתו ממש באותו תאריך וכמה שעות אחרי שדבר מותו הגיע לרחבי העולם, הלך לעולמו גם פרוקופייב המסכן. לפעמים, טיימינג זה הכל בחיים….

בסטייפלס סנטר ייפגשו הערב שתי קבוצות שאפשר להשוות את מצבן בעונתיים האחרונות מעט למצבו של פרוקופייב. בכל עונה רגילה, היכולת של יוסטון בשנה שעברה, אולי הטובה בתולדותיה, הייתה מובילה אותה לאליפות כמעט ודאית. בכל עונה ממוצעת, החדשות על נחיתתו של לברון ג'יימס באחד המועדונים המעוטרים בתולדות הליגה, היו הופכות את הלייקרס לקונטנדרית מידית. אבל אנחנו לא נמצאים בעונות רגילות והדיקטטורה של גולדן סטייט מאפילה על הכל ולכן למרות העניין שבקרב הערב – ליד משחק הבית הראשון של לברון הצהוב-סגול מול הקבוצה השנייה בטיבה בליגה עד להודעה חדשה, עדיין יש כוכבית קטנה שאומרת: האלופה כנראה לא תצא מכאן. לא כמו שזה נראה היום.

ובכל זאת, סיפור יש כאן וכדאי להכביר עליו כמה מילים. משחק ההפסד של הלייקרס בפורטלנד לא היה משהו לכתוב עליו הביתה (אם כי ראובן שלנו עשה עבודה די טובה בזה). הלייקרס הראו כמה ניצוצות של כדורסל, לברון שוב הוכיח שהוא הספורטאי עם היכולת הכי גבוהה אי פעם בכזה קילומטראז', ג'אביל מגי ורג'ון רונדו סיפקו לנו כמה רגעים שלימדו אותנו שמשעמם לא יהיה העונה בצד הצהוב של לוס אנג'לס לרגע, אבל בשורה התחתונה הם הפסידו לפורטלנד הבינונית (והחד גונית) ונכנעו ליום טוב של ניק סטאוסקאס, משפט שלא חשבתי שאני אי פעם אגיד על איזושהי קבוצה. ועדיין, היה רגע אחד, סימבולי, שבו היה אפשר להבין שמשהו השתנה:

בערך 4 דקות לסיום, כמה שניות לפני ששלשה של לילארד סגרה את המשחק הרמטית, נעמד הקהל בפורטלנד על הרגליים והחל לשיר לחן ומנגינה אותם לא שמענו הרבה זמן – “Beat L.A.!”, “Beat L.A.!”, “Beat L.A.!”, הם שאגו ושאגו ולמתבונן מן הצד קשה היה לפספס את זה – אחרי שש שנים בערך הלייקרס חזרה להיות קבוצה משמעותית. הקבוצה מולה עולים במוטיבציה מיוחדת, הקבוצה העשירה ומעוררת יצר הנקמה, הקבוצה לנצח.

הלילה הלייקרס חוזרים הביתה ומול הקהל הביתי הם לא ישמעו את הקריאות הללו אבל יתקלו באתגר קצת יותר משמעותי מהחבורה מאורגון. מקצועית, הרושם שעשה לי המשחק הראשון של החבורה של לוק וולטון לברון ג'יימס, היא שהצעירים של הלייקרס לא מקבלים מספיק דקות. מילא רונדו, שכאשר הוא במוד הנכון הוא שחקן ייחודי ויוצא דופן אבל ג'אביל מגי, קנטביוס קולדוול פופ (למרות שהוא השחקן היחיד שעושה הגנה בקבוצה הזו) ואפילו לאנס סטיבנסון היו יותר מדי דקות על המגרש. אין שום סיבה בעולם שברנדון אינגרם ישחק רק 28 דקות (במחצית הראשונה הוא בכלל לא קיבל כדורים), אין שום סיבה שקייל קוזמה לא יהיה שחקן חמישייה בקבוצה הזו. וכן, גם לונזו בול, צריך לקבל יותר מ-19 דקות, אבא תיכף הולך להגיע לסטייפלס סנטר עצבני (ואם תהיתם מדוע לאנס סטיבנסון, רג'ון רונדו, מייקל ביסלי וג'אביל מגי הגיעו ללייקרס? זו התשובה. כי מישהו צריך לתת פייט לשיגעון של לבאר בול למקרה שהוא יתעצבן על קינג ג'יימס ויביא איתו את למאלו וליאנג'לו בשביל ללכת עם המלך מכות). ככל שהעונה תתקדם, הלייקרס יצטרכו יותר ויותר להכריע בשאלה 'איזה מין קבוצה הם?', אם המשחק הראשון שלהם הוא הוכחה למשהו, אז הם חייבים להיות הקבוצה הצעירה הזו שנחנכת ע"י זקן השבט ולא חבורת מטפלות פיליפיניות שמחזיקות לזקנים את היד.

ואפרופו זקן וחניכה, הערב יגיע לסטייפלס סנטר, ה-MVP המכהן של הליגה, ג'יימס הארדן שעבר בערב הראשון שלו העונה טקס חניכה מצד אנתוני דיוויס (ה-MVP הבא?) וחבורת השקנאים שלצידו. אולי זה סתם היה ריפיון של פתיחת עונה, אולי המצ'-אפ מול הגבוהים של הפליקאנס היה גדול על הרוקטס ואולי זה מה שקורה כאשר כרמלו אנתוני מגיע לקבוצה שלך (כרמלו הוא כמו מידאס, בעל מגע הזהב, רק הפוך. כל מה שהוא נוגע בו הופך לחרא). אבל יש בהחלט 'אולי' אחד שמתגנב ללב בחשש ואומר שאולי החבר דריל מורי הלך צעד אחד רחוק מדי בניסיון שלו לחמש את קבוצתו והפקיר לגמרי את המרכיב החיוני לכדורסל הקרוי 'הגנה' ואת בני-דודיה המכונים 'קשיחות' ו'אופי'.

בקרב בין הקבוצות שקיוו לנצח במשחק הפתיחה שלהן ולא הצליחו, אנחנו צפויים לראות הערב מפגש התקפי מרתק, קרב סגנונות וקצב, שמות גדולים והרבה אקשן. מי תנצח? זאת כבר שאלה מסקרנת. ללברון אף פעם לא קל מול יוסטון ולרוקטס בהחלט יש מאצ'-אפ טוב מולו ומול חבריו לקבוצה הכמעט מחוסרת גבוהים ברוטציה. מצד שני, הלייקרס יגיעו חדורי מוטיבציה להוכיח לנו שיש כאן משהו חדש ומוצלח ובמציאות כזו, אני תמיד אעדיף את לברון על ג'יימס. לייקרס.

המשחק הנאה לעין

4:00: דנבר נאגטס (0-1) – פיניקס סאנס (0-1)

בין ההמצאות והרעיונות שמיחסים למתמטיקאי ולפילוסוף היווני פיתגורס, נמצאת המצאה קצת שונה בתכלית שעד היום קרויה בשמו – גביע פיתגורס. גביע פיתגורס (כוס פיתגורס גם הולך) היא פטנט אשר במרכזו נמצאת כוס רגילה לחלוטין אלא שבאמצעה של הכוס מצוי מעין עמוד שבתוכו יש צינור ניקוז קטן ומכופף שמגיע עד תחתית הכוס. כאשר מוזגים למישהו נוזל לתוך כוס כזו, יש למזוג רק עד לגובה הכיפוף של הצינור שכן מזיגה מעליו תגרום למים להישפך. הפטנט הזה, שעל בסיסו פועלת כיום מכונת הכביסה, נועד במקור למנוע גרגרנות. את הכוס היו ממלאים ביין, אותו יש לשתות במתינות ולכן כוס שמולאה בצורה גרגרנית מדי, נשפכה והיוותה בזבוז של הנוזל האהוב.

את העיקרון הזה בדיוק צריכים ללמוד בפיניקס השנה. אחרי שנים של צימאון ושכשוך במים עכורים, העונה הזו היא הראשונה (מני רבות כנראה) בה לאוהדי ומנהלי פיניקס סוף סוף יש תקוות על טיפוס במעלה ה-NBA בדרך להפוך כוח משמעותי בשנים הקרובות. אלא שהתהליך הזה חייב להיות מבוקר (מלשון בוקר?) ומחושב. טיפול לא נכון בחומר הגלם היקר שיש היום בסאנס עלול לגרום למים להישפך עם התינוקות ולכל התקוות להתכלות.

לסאנס יש שלושה כוכבים פוטנציאליים עתידיים (אחד מהם, בוקר כבר פורע שטרות שנתיים), יש לה מקום מתחת לתקרת השכר ויש לה עוד כמה נכסים של בחירות דראפט שמקדונו המושמץ הצליח להשיג בעורמה. אלא שטעויות פזיזות ורצון לזרז את מה שיגיע מן הסתם בעוד כמה עונות עלול בהחלט לקרות. תשאלו את מינסוטה ששרפה את העתיד בשביל הווה מפוקפק או את סם פרסטי שהטריד אחד בשם ג'יימס הארדן תמורת קווין מרטין וג'רמי לאמב. מתינות היא אחד המפתחות להצלחה של פיניקס, סבלנות היא כוח.

וחוץ מזה, שממה שראינו עד עתה, אוהדי פיניקס בהחלט יכולים להרשות לעצמם להיות סבלניים ומרוצים. המשחק הראשון של הסאנס בבית מול דאלאס היה חגיגה גדולה עם תצוגה של דווין בוקר (35 נק' ו-7 אס'. מתוכם 6 שלשות ב-60% ואחוזים אפקטייביים שהמריאו עד 78.9%!), מספרים נהדרים של דיאנדרה אייטון במשחקו הראשון (18 נק' ו-10 ריב') ותוספת נהדרת לקבוצה, בשני הצדדים של המגרש, ששמה טרבור אריזה (21 נק', 8 ריב', 7 אס'. 25+ לסאנס כשהוא על הפרקט). וכן, גם ג'וש ג'קסון (הכוכב השלישי לדעתי) וטי.ג'י וורן היו מצויינים ויעילים ואפילו איזיאה כנען שהפציע בחמישייה בתור רכז היה סביר. אז אמנם היריבה הייתה רק דאלאס החלשה אבל קשה היה שלא להתפעם למראה ההייליטס מהמשחק, רמת הדיוק והקבוצתיות וניהול המשחק של איגור קוקושקוב שאחרי 17 עונות בתור עוזר מאמן בליגה, סוף סוף קיבל הזדמנות כמאמן ראשי.

הלהקה של המאמן הסרבי תגיע הערב לדנבר- עוד קבוצה שצריכה להשתפר העונה בצורה מתונה. לדנבר יש חמישייה נהדרת (ברטון הצטרף מהספסל ליוקיץ', מילסאפ, האריס ומורי) ואם היא תמצא פתרונות בספסל (כרגע איזיאה תומאס ומייקל פורטר ג'וניור פצועים) היא עשויה להגיע גבוה העונה. טבילת האש אצל הקליפרס הייתה מוצלחת והסתיימה בניצחון נאה (ושוב, הדקות של הספסל היו הדקות הקשות של הנאגטס) ואת המומנטום הזה, בדגש על ההגנה שהפתיעה לטובה, ירצו בדנבר להמשיך גם הערב בפפסי סנטר מול הסאנס.

המשחק בין השתיים אמור להיות משחק ליג פאס קלאסי כזה שכיף לצפות בו ובעיקר כיף יהיה לדמיין מה הקבוצות האלה יהיו מסוגלות לעשות בעתיד ואחרי חיבורים וחיווטים יותר מדויקים. נקווה מאוד שהסופרלטיביים שאני מרעיף על שתי הקבוצות לא יהיו בעוכריהן כי הרוח הרעננה שהן מביאות איתן, נדרשת מאוד בליגה.

ואם מדברים על כדורסל, אז דנבר היא המועמדת לניצחון הערב ולו רק בגלל המשחק הראשון בבית (אבל גם בגלל הניסיון העודף, הסגל העודף והבחור הגבוה שקוראים לו ניקולה יוקיץ'). ובכל זאת, אין לי מה להפסיד אז אני אהמר על הפתעה. פיניקס.

שווה להציץ

 2:00: וושינגטון וויזארדס (1-0) – טורונטו ראפטורס (0-2)

זוג הורים בעיירה חסידית במאה ה-19 פנו לרב המקומי ותינו בפניו את צרותיהם. "יש לנו שבעה ילדים, אנחנו בקושי מתפרנסים, ואנחנו מצטופפים כולנו בבית בן שני חדרים כי אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו משהו מרווח יותר" התאוננו. הרב הביט בהם בעיניו הטובות ופסק: "תכניסו הביתה עז". "עז?!" תמהו בני הזוג בינם לבין עצמם, אבל מכיוון שפסיקתו של רב חסיד כמו פקודה היא, עשו כדבריו. לאחר שבעה ימים ושבעה לילות בהם לצד הצפיפות המרובה נוסף לביתם גם ניחוח לא נעים של סירחון, חזרו בני הזוג לרב בדמעות ושאלו אותו מה עליהם לעשות. "עכשיו תוציאו את העז" צחק הרב "ועם ההקלה שאתם תרגישו תבינו כמה מצבכם הוא טוב…".

נכון, זו הבדיחה הכי שחוקה בספר אבל אין מתאימה ממנה לתאר את הקיץ של וושינגטון וויזארדס שכנראה הלכה ליוועץ באותו רב. כי ככה זה: כשיש לך חדר הלבשה מסוכסך עם מלחמות אגו בין בראדלי ביל לבין ג'ון וול, עם מרקיף מוריס המשוגע ועם מחנות ומריבות בלתי פוסקות, כל מה שעליך לעשות הוא להכניס עז – את דוויט האוורד, אחד שמסוגל להגיע לריב בטונים גבוהים עם הדמות שלו במראה. ובעוד חודשיים שחדר ההלבשה של וושינגטון יגיע לנקודת רתיחה חדשה, האוורד ישלח לדרכו ובבירת ארה"ב יבינו כמה נוחים היו החיים שלהם קודם…

בינתיים האוורד לא שותף במשחק הפתיחה של המכשפים מול מיאמי היט בגלל כאבים באגן (ובאגו?) ובלעדיו וושינגטון נכנעה בנקודה למיאמי היט שניצלה יתרון משמעותי בריבאונד (40:55) בשביל לגנוב ניצחון, תודות לריבאונד התקפה של קלי אוליניק. שימו את בעיות הכימיה של האוורד עם העולם בצד, מקצועית יש סיכוי טוב שאיתו, הקבוצה של סקוט ברוקס לא הייתה מפסידה.

וושינגטון תצא בקרוב לסדרה של חמישה משחקים במערב ולפני שתעשה זאת היא מארחת הערב את הקבוצה האחרונה אותה פגשה בעונה שעברה, טורונטו ראפטורס, שהדיחה אותה בסיבוב הראשון של הפליאוף (2:4). הראפטורס התחדשו במאמן חדש על הקווים העונה ואולי העובדה הזו סייעה להם לנצח את קליבלנד השנואה עליהם כל-כך במשחק פתיחת העונה. סתאאאם, הסיבה לניצחון היא כנראה העובדה שלברון ג'יימס עבר ללייקרס וזה ממש עצוב, כי אם יש צעד משמעותי יותר מהחלפת המאמן, שטורונטו עשתה בקיץ, זה העובדה שהיא סוף סוף הביאה לברון סטופר בדמות קוואי לאונרד…

אז בלי לברון על המפה ועם קוואי שהגיע בפוקוס (24 נקודות ו-13 ריב' במשחק הראשון מול קליבלנד, 31 נק' ו-10 ריבאונדים במשחק הניצחון על בוסטון אמש), קייל לאורי המצוין (בעונה הרגילה) וסגל מלא בכל טוב, טורונטו מאמינה בעצמה העונה ומאמינה עוד יותר ביכולתה לקחת את המזרח ולהופיע לראשונה בתולדותיה בגמר ה-NBA. אם תשאלו אותי? זה תמיד נחמד לשקר לעצמך וטורונטו נוהגת לעשות את זה הרבה בשנים האחרונות. אבל עד שאני לא רואה את הקבוצה הזו משחקת בפליאוף באותה רמה של העונה הרגילה, אני בגדר אפיקורס מוחלט בכל מה שקשור אליהם.

הלילה מול וושינגטון צפוי אתגר מעניין לקבוצה של ניק נרס, שגם נמצאת בבק טו בק בנוסף לכל הצרות, אחרי משחק לא קל אתמול בו היא קרעה תיגר על בוסטון, ולכן, אם ממש צריך להמר אני אלך, בכל זאת, על המארחת. וושינגטון.

2:30: ניו יורק ניקס (1-1) – בוסטון סלטיקס (1-1)

אחד מתתי הנושאים אותם לומדים כשלומדים לוגיקה (תורת ההיגיון) הוא נושא 'הכשלים הלוגים' שעוסק בהנחות מוטעות שגורמות לנו להסיק מסקנות שגויות במהלך טיעון לוגי.

אחד הכשלים הלוגיים הללו מכונה 'קום הוק ארגו פרופטר הוק' (מלטינית: עם זה, לכן בגלל זה). הקום הוק הוא כשל לוגי במסגרתו אנחנו נוטים להאמין שאירוע אחד גורם לאירוע השני כשהמציאות מלמדת אותנו שאין כשל בין האירועים. לדוגמא: אם למשל קמה ממשלה חדשה ואחרי חודש ישנה ירידה במחירי הדיור אנחנו לרוב נסיק שההישג הכלכלי לטובתו של האזרח הקטן יהיה בגלל הממשלה החדשה. זהו כמובן קום הוק ארגו פרופטר הוק מכיוון שהסיכוי היותר סביר הוא שעליית המחירים קשורה למשהו שקשור לממשלה הקודמת ולתהליכים ארוכי טווח ולא למשהו שההשפעה שלו עוד לא באה לידי ביטוי.

עוד דוגמא? אם נניח ניו יורק ניקס מחליפה בקיץ מאמן ובמקום ג'ף הורנסק החמוץ היא מעמידה על הקווים את דיויד פיזדייל הפופוליסט אהוב הדור החדש של השחקנים ושנוא נפשו של מארק גאסול ומייד אחר-כך מנצחת במשחק פתיחת העונה שלה ב-19 הפרש, יהיו מי שיסיקו שמדובר בלידתו מחדש של המועדון מהתפוח הגדול. כל זה כמובן נחמד אבל כמובן שמדובר בכשל לוגי מהסוג המוזכר או אפילו בשני כשלים כשהכשל הלוגי השני הוא הסתירה של האקסיומה שאומרת 'אף פעם אל תאמין בניקס'.

למזלנו, עוד משחק אחד עבר והניקס שבה לגודלה הטבעי עם הפסד בדרבי לברוקלין החלשה 105:107 מסל ניצחון של כריס לאברט שנייה לסיום. לא, הניקס לא הולכת להיות קבוצה חזקה העונה, ולא, היא לא תהיה בפליאוף למרות פיזדייל או אולי בגללו. הם פשוט קיבלו במשחק הראשון שלהם את אטלנטה והסטטיסטיקה אחרי ההוקס תמיד מתיישרת, בטח במקרה של הניקס, ולמי שחושש שטים הרדוואי ג'וניור ימשיך לקלוע 30 נק' בממוצע למשחק כמו שעשה בשני המשחקים הראשונים שלו העונה – אל דאגה, גם זה יתיישר בקרוב.

הערב הניקס ימשיכו להתיישר מול המועמדת לאליפות המזרח, בוסטון סלטיקס. הסלטיקס קיבלו בשני המשחקים הראשונים שתיים מהיריבות המשמעותיות ביותר שלהם על התואר שהתפנה יחד עם לברון ובעוד פילדלפיה ניגפה בפניהם, הראפטורס כבר היו יותר מדי בשביל החבורה של סטיבנס שקולטת בתחילת העונה את גורדון היוורד וקיירי אירווינג מחדש ועדיין נראית כמי שלא הסירה לגמרי את החלודה. קיירי בינתיים די מסריח את הפרקט עם 18.2% מחוץ לקשת ואחוזים אפקטיביים שמסתכמים ב-38.2% בלבד בדרך ל-14 נקודות בממוצע למשחק. היוורד מצידו גם הוא לא פוגע עדיין עם 12 נקודות למשחק באחוזים מעט יותר טובים (44% אפקטיבי) אבל עדיין רחוק מלהתאים את עצמו לשטף המשחק של הקבוצה. אבל במדיסון סקוור גארדן מול הקבוצה הצעירה של פיזדייל, בוסטון צפויה לעשות את העבודה ולרשום ניצחון שני בדרך ללוח משחקים קצת יותר קל ממה שהיא התחילה איתו את העונה. בקיצור, בוסטון.

2:30: פילדלפיה 76' (1-1) – אורלנדו מג'יק (1-1)

פילדלפיה היא אחת הקבוצות הכי מעניינות ומסקרנות בליגה וזה לבד גורם למשחק שלה להיות ראוי לצפייה גם אם היריבה שלה היא אורלנדו שאחרי ניצחון מפתיע במשחק הפתיחה שלה חזרה לסורה עם תבוסה ביתית מול שארלוט האנמית.

פילי הפסידה לבוסטון בפתיחה והתנחמה מול שיקגו יומיים אח"כ ועדיין מוקדם לדעת באיזה כושר היא הגיעה לעונה והאם ברט בראון אכן הצליח לשדרג את קבוצתו בקיץ כמו שנדרש ממנו ע"פ מסלול ההתפתחות הטבעי של הקבוצה. מה שכן אפשר לומר על פילי אחרי צפייה בשני משחקים שלה זה שבן סימונס העלה הילוך וכבר מתכתב עם טריפל-דאבל כממוצע עונתי (16 נק', 14 ריב', 9.5 אס' למשחק. טוב, נו, זה רק שני משחקים) אבל מצד שני ממש לא מתכתב עם זריקות מחוץ לקשת ועדיין לא השליך שלשה אחת לרפואה. עוד אפשר לציין שמרקל פולץ אמנם נראה פעיל ומעורב הרבה יותר וזכה ל-28 דקות למשחק עד כה בהן תרם 8.5 נק' אבל זה עדיין לא זה והאמת? אני לא בטוח אם זה יהיה זה יום אחד.

אורלנדו מצידה נראית כמי שתלויה בצד של המיטה עליה קם ארון גורדון, הפרנצ'ייז פלייר וואנה בי שלה. מול מיאמי גורדון קם על צד ימין והיה נהדר עם 26 נק' ו-16 ריב' באחוזים טובים (80% מחוץ לקשת). בהתאמה ליכולת של גורדון, אורלנדו ניצחה את הדרבי מול מיאמי אלא שבמשחק השני הוא היה איום ונורא עם 2/13 מהשדה בדרך ל-5 נקודות בלבד והמג'יק הובסו ב-32 הפרש מול שארלוט.

החדשות הרעות הן שגורדון יכול להיות עילאי (ומתנשא) מול פילדלפיה הערב ועדיין זה כנראה לא יספיק למג'יק מול אמביד וחבריו. שיחכו למפגש אמצע השבוע במילווקי בשביל לפגוש יריבה קצת יותר רצינית. פילדלפיה.

5:00: פורטלנד טרייל בלייזרס (0-1) – סן אנטוניו ספרס (0-1)

במיתולוגיה היוונית ידוע הוא סיפורו של פוליקרטוס והטבעת שלו אשר סופר בידי הרודטוס במאה החמישית לפני הספירה. פוליקרטוס היה שליטו של האי סאמוס שבעזרת תושייה, שכל רב, כוח וגם מזל הצליח לכבוש ממלכות וערים רבות ולכונן אימפריה של ממש. הצלחתו הייתה כה גדולה עד שבן בריתו, פרעה (כן, ההוא ממצרים) חשש שמזלו יתהפך בקרוב בשל זעמם של האלים שמעולם לא אהבו הצלחה גדולה מדי אצל בני האדם.

על מנת להשכיך את זעמם של האלים, הציע פרעה לפוליקרטוס לקחת את טבעת הזהב היקרה שלו ולהשליך אותה אל הים. פוליקרטוס שמע לעצתו החכמה של חברו ואכן כך עשה. אלא ששלושה ימים לאחר המעשה הביא דייג לחצרו של המלך הנודע והעניק לו במתנה דג גדול אשר נלכד באותו היום. כשהטבח המלכותי הכין את הדג לארוחת הערב הוא מצא בבטנו טבעת זהב יקרה ופוליקרטוס הבין שכלתה עליו הרעה. ואכן, מספר ימים אחר-כך נשבה פוליקרטוס בקרב והוצא להורג על ידיו יריביו.

כמה טבעי שאחרי כמעט שני עשורים בהם הפכה סן אנטוניו ספרס לאימפריה של ממש בליגה, זכתה בחמש אליפויות וניצחה יותר משחקים מכל קבוצה אחרת, תגיע הדעיכה וההתרסקות. דאנקן כבר פרש מזמן, ג'ינובילי הצטרף אליו בקיץ האחרון, אחרי שהזדקן לאין שיעור וטוני פארקר נחלש מאוד ונדד לשארלוט מסיבות שלא ברורות לאיש. אלא שהשועל גרג פופוביץ' וחברו רודני ביופורד חשבו אחרת והחליטו ללכת נגד הגזרה הטבעית שקוראת לכל קבוצה שמזדקנת. הם מצאו בדרך לא דרך יהלום חדש, קוואי לאונרד שמו, הוסיפו לצידו כמה שחקנים מוכשרים והגיעו למסקנה שהעתיד, למרות העבר ולמרות הכל, בכל זאת שלהם.

אלא שבדיוק כמו במקרה של פוליקרטוס, האלים חשבו שהמזל של הספרס הוא גדול מדי והחליטו להפסיק את ההתגרות בהם. מה שעולה, חייב לרדת והגלגל לעולם מסתובב. קוואי לאונרד הפך בין רגע לשחקן סורר שלא רוצה לשחק בקבוצה ואחרי שעבר לטורונטו תמורת תחליף נאה בדמות דמאר דרוזן הגיעה הפציעה של דז'ונטה מורי שמלמדת אותנו שבלי רכז לספרס יהיה קשה מאוד העונה.

הגיוני בהחלט שהעונה של הספרס תהיה סבירה ואף למעלה מכך. עם למרקוס אולדריג', דרוזן ורודי גיי יש להם מספיק כישרון התקפי העונה (גם אם סגנון המשחק יהיה ממש מכוער. והוא יהיה) ותחת פופוביץ' גם בריאן פורבס נראה כמו רכז לגיטימי אבל בסופו של דבר הספרס הולכים ונגמרים לנו מול העיניים ואחרי שחוזהו של דרוזן יסתיים בסוף העונה, לא מן הנמנע שהקבוצה הזו באמת תצטרך להתחיל מחדש. וזה בסדר, זה קורה לכולם, ככה זה בחיים. תשאלו את פוליקרטוס.

אחרי שניצחה את מינסוטה במשחק הביתי של פתיחת העונה יוצאים הספרס הערב לפורטלנד שנראתה נהדר לפרקים במשחק הפתיחה שלה מול האין-הגנה המכונה 'לוס אנג'לס לייקרס'. החדשות המעניינות מבחינת פורטלנד במשחק פתיחת העונה שלה היו ניק סטאוסקאס שהשווה את שיא הקריירה שלו עם 24 נקודות כולל 16 רצופות בתחילת הרבע השני, שנקלעו ללא החטאה. סטאוסקאס שאחרי קריירת מכללות מרשימה נחשב בגיל 25 כבר לאכזבה יקווה שהמשחק בפרופיל הגבוה שהיה לו ביום שישי לפנות בוקר הוא מדגם מייצג למה שעתיד להיות העונה ולא '15 הדקות של התהילה' שהגיעו סוף סוף וילכו כלעומת שבאו. אם אכן כך יהיה כוח האש של פורטלנד הולך לגדול ולהפוך להיות משמעותי מאוד כשלצידו יש את לילארד ומקולום הסקוררים. עם זאת, היכולת של הקבוצה לשחק עם כולם יחד עדיין בסימן שאלה וטרי סטוטס נמנע מכך בשלבים רבים של המשחק מול הלייקרס למרות כושר הקליעה הטוב של שלושתם (לילארד קלע 28, מקולום הוסיף 21).

פורטלנד הוגרלה לפתיחת עונה די סיזיפית כשאחרי המשחק הערב מצפה לה וושינגטון בבית ואחרי כן מסע חוץ במזרח וביוסטון ומשחקים ביתיים מול חמש קבוצות פליאוף (בעונה שעברה). בשל כך, גם המשחק הערב חשוב מאוד לטרייל בלייזרס ובהתחשב ביריבה הוא בהחלט אמור להיות מעניין עד מאוד. לתחושתי, הקבוצה הביתית תהיה זו שתנצח גם הפעם. פורטלנד.

תמשיכו לישון

2:00: אינדיאנה פייסרס (1-1) – ברוקלין נטס (1-1)

שתי קבוצות בבק טו בק ייפגשו הערב בבאנקר לייף פילדהאוס באינדיאנפוליס כשמלבד הנתונים היבשים שמראים ששתיהן שיחקו גם אתמול בלילה וששתיהן במאזן חצוי אחרי 2 משחקים, אין באמת שום דבר שווה בנקודת הפתיחה של השתיים. אינדיאנה מכוונת גבוה העונה וכבר הצהירה כוונות עם ניצחון ב-28 הפרש על ממפיס (אם כי הם הפסידו למילווקי מאז). הנטס גם הם מכוונים גבוה העונה, גבוה בדראפט זאת אומרת והספיקו בינתיים להפסיד לדטרויט במשחק הפתיחה ולנצח את הניקס בדרבי על חודו של סל במה שהורס להם קצת את התוכניות (אבל בכל זאת זה דרבי וזה היה מול הניקס, ככה שהניצחון הגיוני ביותר).

ובהתחשב בכיוונים השונים ששתי הקבוצות האלה הולכות אליהם ובהתחשב בזה שבצד אחד לשחקנים המרכזים קוראים ויקטור אולדיפו, טייריק אוונס ומיילס טרנר (שמעתי גם משהו על זה שסבוניס 2 בכושר נהדר עם שני דאבל-דאבלס נאים) ובצד השני את כריס לאברט שאמנם מצוי בכושר נהדר ומלבד סל ניצחון מול הניקס אמש גם שבר את שיא הקריירה שלו עם 28 נקודות (וזה אחרי שבמשחק הפתיחה קלע 27 והשווה את אותו שיא) ועדיין רובכם לא תזהו גם אם הוא יעמוד במסדר זיהוי לצד גמדים, אין ברירה אלא להמר על הקבוצה הביתית. ובסטייל. אינדיאנה.

3:00: שיקגו בולס (1-0) – דטרויט פיסטונס (0-1)

בסוף שנות ה-80' זה היה הקרב הלוהט של העונה אלא שמאז חלפו 30 שנה וחוץ מהעובדה שהקליפרס עדיין לא הגיעו לגמר אזורי, שום דבר לא נשאר כשהיה. ולכן, היום יוכלו חיות הלילה שביניכם לצפות בקבוצה שבונה את עצמה מחדש עם כל מיני גבוהים לא מלוטשים (פורטיס, מרקאנן, וונדל קרטר), שחקנים שקרעו את ה-ACL (פארקר, לאבין) ושחקנים עם שמות בניחוח לטיני (אנתוניו בלקאניי, כריסטיאנו פליסיו, ראיין ארצ'ידיקונו) שאולי היה עדיף שהיו משחקים כדורגל כשמולה קבוצה שמשחקת בנדמה לי מבלי להבין שהדבר הכי טוב שיכול לצאת מבלייק גריפין, אנדרה דראמונד ורג'י ג'קסון בחמישייה אחת זה האפשרות להכיר כל אוהד ביציע בשמו הפרטי בשל היציעים הריקים שיהיו מנת חלקם.

דטרויט ניצחה את משחק הפתיחה שלה מול ברוקלין אך בקושי וזאת למרות נתונים מפלצתיים של דראומונד שכללו דאבל-דאבל של 20 ומעלה בכל קטגוריה (24 נק', 20 ריבאונדים) ומשחק טוב של גריפין (26 נק'). שיקגו מצידה הובילה ברגעים הראשונים של המשחק שלה מול פילדלפיה אבל סיימה את המשחק עם 127 נקודות לחובתה ועם ההבנה הברורה שטנקינג זה לחלשים והם ברוך השם, חלשים מאוד. הערב, למרות העובדה שזה משחקם הביתי הראשון של השוורים העונה, המגמה אמורה להימשך ושיקגו, שכריס דאן הפצוע שוב נמצא בספק אצלה, שוב תצא עם ידה על התחתונה. ניפגש בלוטרי. דטרויט.

3:00: מיאמי היט (1-1) – שארלוט הורנטס (1-1)

על פניו, מפגש בין שתי קבוצות סף פליאוף במזרח. בפועל מפגש בין שתי קבוצות שבין אם יגיעו לפליאוף אם לאו, זה לא מעניין אף אחד. בפלורידה ייפגשו הלילה שתי קבוצות שמבט בסגלים שלהן מלמד אותנו שהן לא יכולות להתקדם מהעונה הזו לשום מקום שכן הן לא מספיק טובות להוות תיגר על משהו והן לא מספיק גרועות בשביל להתחזק בבחירת דראפט משמעותית ולהשתפר בעונה הבאה.

שני המשחקים הראשונים של שתי הקבוצות אכן הוכיחו זאת. מיאמי הפסידה לאורלנדו במשחק הפתיחה הצמוד ואחר-כך ניצחה במשחק צמוד את וושינגטון תודות לסל ניצחון של קלי אוליניק, שארלוט מצידה הפסידה למילווקי בנקודה אחרי קליעות עונשין מדויקות של יאניס ואחר-כך הביסה את אורלנדו החלשה, בשני משחקים שמראים מגמת שיפור אבל לא כזו שהייתי בונה עליה בהכרח לעתיד.

ובהינתן אלו, המשחק הערב לא מבטיח רבות. שארלוט בבק טו בק, למיאמי היה זמן לנוח מאז הניצחון בבירת ארצות הברית ולמרות העובדה שוויטרס ו-ווינסלו בספק להערב וג'יימס ג'ונסון לא ישחק בוודאות, אין לי אלא להמר עליה כמנצחת. לא שזה משנה במיוחד… מיאמי.

3:30: דאלאס מאבריקס (1-0) – מינסוטה טימברוולבס (1-1)

מתישהו ברבע השני של משחק פתיחת העונה של מינסוטה מול הספרס זה היכה בי. פתאום, אחרי כמה שנות היכרות, הבנתי פתאום את מי קרל אנתוני טאונס מזכיר לי וההכרה הזו עשתה בי פלאים. אז סליחה על הפוליטיקה שהולכת להיות מעורבת פה (ממילא חלק גדול מהקוראים לא הגיע עד פה…) אבל הסנטר של מינסוטה פשוט מזכיר לי את לא פחות מאשר… יאיר לפיד.

ממש כמו לפיד שמאחורי המילים היפות שלו אין שום דבר רציני לאחוז בו ומאחורי הנתונים שהוא מנפק יש בעיקר אחיזת עיניים, אין שום דבר אותנטי אצל KAT. הנקודות הן מספרים ריקים, הריבאונדים הם כלאחר יד (תרתי משמע) והסיפור שהוא מספר לנו הוא בעיקר פייק ניוז על פייק סטאר שעושה מצג שווא של אחד שאכפת לו.

התלונות בקיץ שנשמעו מכיוונו של ג'ימי באטלר על חברו לקבוצה דיברו על זה שהוא לא מנסה מספיק, לא מתאמץ ואין לו שום שאיפה להשתפר. אז טאונס שמע, הפנים ועשה את מה שהוא יודע לעשות – זייף. נשבע לכם אבל בעיית העבירות שלו במשחק הראשון של העונה מול סן אנטוניו נבעה בעיקר משואו אוף ורצון להראות שהוא 'נלחם' למען הקבוצה. לא, זו לא הייתה הגנה אמיתית, זה היה יותר כמו תיאטרון הגנה, התעסקות בלהראות שהוא שומר, שליחת ידיים לא מבוקרת. כל אלה גרמו לטאונס לשחק 23 דקות בלבד ולהסתפק ב-8 זריקות לאורך המשחק. במשחק השני של מינסוטה כשטאונס שוב היה אנמי, באטלר הפנים את העניין ועם 33 נקודות באחוזים כמעט מושלמים (11/13 מהשדה ו12/12 מהקו) פשוט נשא את מינסוטה על גבו עד הניצחון על קליבלנד המסכנה.

הערב, כשהיא בבק טו בק, תפגוש מינסוטה את דאלאס ותקווה (תקוות שווא) לקצת יותר אנרגיות אמיתיות מהביג מן שלה. המאבריקס לא הרשימו, בלשון המעטה, במשחק הפתיחה שלהם בו הובסו מול פיניקס (121:100) כשלוקה דונצ'יץ' מפגין מדי פעם ניצוצות של כדורסל גדול אבל לא מביא מספיק תחושה של 'אני בעל הבית פה, אז זוזו הצידה!'. היום במשחק הבית הראשון של דאלאס, אולי לסלובני ולקבוצתו יהיו יותר אנרגיות ואולי גם נראה מהם ניצחון. דירק נוביצקי לא יישחק בשל פציעה בקרסול שאמורה להשבית אותו לעוד כמה משחקים כשגם האירסון בארנס ודווין האריס בספק, כך שאת האיחוד בין שני האירופאים, הוותיק והצעיר, נראה בפעם אחרת וכמו כן תדחה הפיכתו של דירק נוביצקי לשחקן ששיחק הכי הרבה עונות באותה קבוצה. אבל גם בלעדיו דאלאס בהחלט יכולה לתת פייט מול מינסוטה העייפה. ואני בהחלט חושב שהיא תיתן פייט כזה, אבל בסוף תיכנע. מינסוטה.

לפוסט הזה יש 315 תגובות

 1. אחלה פריוויו עם משחקים מעניינים

  ניגש להימורים:

  מאזן הימורים שלי מפתיחת העונה עומדים על אחוזי כרמלו 10 מ25 (40% מהשדה) אבל כמו שאומרים קלעים לא מאבדים בטחון וכל יום יש משחק חדש לשיפור הסטט והערב זה הערב לתת הצגה.

  ליין הווינר נותן:

  וושינגטון – טורנטו אני עם הראפטורס

  אינדיאנה – ברוקלין +8 אני עם ברוקלין

  פילי – אורלנדו +12 אני עם פילי

  ניקס+9 – בוסטון אני עם בוסטון

  בולס+3 – דטרויט אני עם דטרויט

  מיאמי – שארלוט+4 אני עם שארלוט

  מאבס+3 – מיני אני עם המאבס

  דנבר – פיניקס+10 אני עם דנבר

  פורטלנד – ספרס+4 אני עם הספרס

  לייקרס +3 – יוסטון אני עם יוסטון

  לגבי אתמול

  טורנטו – בוסטון +3 אני עם בוסטון- טעיתי

  מילווקי – אינדיאנה+4 אני עם אינדי- טעיתי

  יוטה+3 – גולדן סטייט אני עם יוטה- צדקתי

  אורלנדו- שארלוט+2 אני עם שארלוט- צדקתי

  נטס – ניקס+3 אני עם ניקס- צדקתי

  ממפיס – הוקס +7 אני עם ההוקס- טעיתי

  מיני- קאבס+8 אני עם הקאבס- טעיתי

  נ"א – קינגס+11 אני עם נ"א- צדקתי

  קליפרס- אוק+1 אני עם הקליפרס (ראס לא צפוי לשחק)- צדקתי

 2. תודה רבה

  ההקבלה בין טאונס ויהיר לפיד זו פשוט גאונות

 3. תודה יאיר,
  האמת גם יש לי הרגשה שהלייקרס הולכים לנצח היום.
  לא בגלל לברון אלא בגלל הקצב שהלייקרס משחקת ואיך שהגנת החילופים והגנת המעבר של יוסטון נראית בתחילת העונה.
  הסיפור עם כרמלו ממשיך להיות הנושא המרכזי שמתעסקים איתו וזה מסיט את כל הקבוצה מהבעיה האמיתית שהיא תקשורת בהגנה.
  נראה שיש מצב שכרמלו יפתח בחמישייה הפעם.
  דאלאס קבוצה שממש מעניין לראות. לגמרי משחק שווה לצפייה מול מינסוטה.

 4. יצירת אומנות, לא פחות ! ללא ספק קם למשחק של הלייקרס, יהיה קרב סופר מעניין.

 5. יוסטון יצאו מהקונספט של כוכב אחד או שניים מוקפים במכונות ירייה וחבל כי כרמלו קצת הורס את זה. אני חושב שלמשל קבוצה עם יאניס למשל שמוקף במירוטיץ, ראיין אנדרסון, בלינלי ורדיק הייתה מנצחת את גולדן. היו בכיוון יוסטון, חבל.

 6. פשוט נהדר. המשחק של הלייקרס מאוד מעניין, למרות שאני חושב שיוסטון תנצח כי היא קבוצה עדיפה. ערב חזק בלי קשר – מעניין איך טורונטו תתקוף את וושינגטון (לדעתי ואלניוצ'אס יפתח כדי לנצל את העדרו של הווארד) ואני חושב שדנבר תנצח את פניקס. קבוצה חזקה בהרבה מדאלאס וניקולה יוקיץ' זה מצ'-אפ קשה לכל סנטר.

 7. כמה שהתגעגעתי לשעורים בתרבות, היסטוריה, ציביליזציה, אורך חיים, דרך ארץ, הליכות ומנהגים. קבלנו הכל היום. תודה

 8. תודה מאסטרו

 9. מאסטרפיס אין מילים. פריוויו של זעפרני זה הסימן שעונה התחילה. לייקרס יוסטון המשחק של הלילה, מי שמפסידה הולכת לחטוף ביקורות לפרצוף. יהיה חם.
  פורטלנד ספרס אחלה משחק, לדעתי פורטלנד יחגגו בעיקר הגארדים שלהם.
  וושינגטון זה בלאגן בהתהוות, חכו להווארד שרק יפרק אותם עוד יותר.

 10. ממש נפלא, היה שווה לחכות. תודה רבה זעפרני, אתה האנטי-שביזות-יום-א' האולטימטיבי.

  והקישור בין קאט ללפיד מדויק ומקורי.

  נקום בחמש לקבל בראש מהבלייזרס. אחרי 20 שנה צריך להתחיל להתרגל להפסדים….

  1. אכן צריך להתרגל להפסדים
   הבעיה הכי גדולה היא שהקבוצה במרחק רכז אמיתי אחד מלהפוך לטופ 3 במערב

   1. מילא הרכז שיביא לטופ-3, כבר השלמתי עם העדרו… אפילו את שלושת הרכזים הפצועים שהיו יכולים להביא אותנו לטופ-6 אין לנו… נראה איך שניים מהם יחזרו בעוד חודשיים, ואיך נעבור את החודשיים האלה בלעדיהם.

    1. 😭

 11. יאיר, כרגיל, שאפו גדול. אוהב לקרוא כל מילה ממה שאתה כותב. אהבתי גם את הערת "תמשיכו לישון". ענק!

 12. אני לא יודע את מה אני אוהב יותר – את הפגרה בגלל סדרת הכתבות של עומר מזיג, או את העונה עצמה בגלל הפריוויו השבועי של זעפרני. פנטסטי כרגיל!

 13. תודה יאיר על פריוויו משובח

 14. איפה הסיקור לש הפוטבול???

 15. כרגיל – כיף גדול יאיר.

  התודה הגדולה היא בעצם על המילה הראשונה בתגובה שלי – "כרגיל".
  זה שהפכת את העונג הזה להרגל – הופך אותך לצדיק אמיתי.

 16. וואי כמה שהתגעגענו. מעולה

 17. כמה חיכיתי לפריוויו השבת של זעפרני!
  תענוג!

 18. תענוג של פרוויו
  הסיפורים פרייסלס
  אתה צודק לגמרי לגבי טאונס. וויגינס בכלל נראה כמו ילד בן 15 שברגע שהגיע לליגה הוא לא מצליח להוריד את החיוך הדבילי מהפנים. זהו. הגיע לשיא…..
  מי בונה על שניים כאלה ? אני חושש שבאטלר צודק !!
  🙂

  1. 1+

  2. +2

 19. מיום ליום אני יותר אוהב את באטלר.
  גיימר אמיתי.
  אמן הלייקרס יפסיקו לאכול סרט שהחמישייה שנה הבאה תהיה מורכבת מלברון קוואי AD וקליי תומפסון ויביאו אותו.
  כל שחקן שלא טופ 25 בליגה הוא בר החלפה תמורתו או תמורת כל שחקן בקליבר הזה.

  1. כל מילה.

  2. מסכים לגמרי

 20. וואי וואי כל מילה בונבון. תענוג של קדימון תודה רבה. אני נדלקתי על שארלוט משום מה, בוא נראה מה הם שווים הלילה

 21. תודה תןתח

 22. קוואי לא משחק היום.הרפטורס החליטו שינוח

 23. אחלה פריוויו. איזה יופי.
  אהבתי מאוד את ההקבלה בין פוליקרטוס לספרס..

  דווקא מינסוטה-דאלאס משחק מעניין בגלל סאגת באטלר, שככל שעובר הזמן אני מתחיל להאמין שהיה פה תרגיל מוצלח של הקצב והשחקן, ודונצ'יץ' ("דונצ'יק") שתמיד מעורר עניין.

  לייקרס-רוקטס ישודר בערוץ הספורט למי שמתגעגע לשימי ריגר, גיל ברק, אדם ריגר, רק רשת וכו'.

 24. גורדון הייורד גם ינוח היום נגד הניקס

  1. כמו גם שאר הסלטיקס…

 25. איזה פריוויו, מדהים. כמה כיף שחזרה הליגה.
  הרבה משחקים מעניינים היום.
  חוץ מג"ס אין באמת בטחון במי הקבוצה הבאה בתור. מחכה לראות איזה קבוצה תפתיע אותנו בקביצת מדרגה. והוכחת עליונות על האחרות. יכולה להיות ניו אורלינס, יוטה, בוסטון או טורונטו ואולי אפילו מילווקי?

 26. מקדונו מושמץ בצדק. הנכס היחיד שהוא הצליח לאגור זו בחירת הדראפט של מילווקי כנראה בעוד שנתיים. בינתיים הוא השאיר קבוצה בלי רכז והמון כנפיים שעל גביהם הוא הצליח לעוף…

 27. ייאיר פריוויו נפלא ויצירת מופת כרגיל… התגעגענו.. אפשר לרדת על לברון כמה שרוצים אבל לטעמי הוא מוסיף חצי מהעניין בליגה. אני עוקב בעניין אחרי פיניקס העונה הלילה משוכה רצינית אני איתך בהימור במיוחד שגם לי זה לא עולה בכלום…:). תודה יאיר.

 28. פשוט נפלא, תודה יאיר

 29. תודה זעפרני. אז אתה משווה את ג״ס ליוסף סטאלין? ישנם כמה שלא יאהבו את זה כאן (לא אני). אהבתי גם את ההשוואה של התרומה של קא״ט לקלוריות ריקות. אם קוואי נח (על מה יש לו לנוח, הוא נח שנה שלמה?!) העניין במשחק של טורונטו פוחת

  1. וברור שבין באטלר ובין קא״ט וויגינס אני בצד של באטלר . . .

  2. אז רק בשבילך גם באטלר ינוח היום…

 30. איזה יופי שליגת ה-NBA חזרה,
  ולו רק בשביל הפריוויו הנהדר שאתה מנפק לנו מדי סוף שבוע.

  תודה רבה יאיר.

 31. תודה על שהנעמת מעט את ערב שבת, עם יום רשעון שעומד בפתח

 32. באטלר הלילה בחוץ מעניין אייך יסתדרו בלעדיו

 33. מאסטרפיס כרגיל, יאיר.

 34. איזה השוואה מושלמת לKAT

 35. מת על הסיפורים בתחילת כל פריוויו שלך.

 36. שמע פריוויו ענק

 37. אין סימן גדול יותר שצריך לפרק את הכל יותר מזה שווישינגטון לא מסוגלים לנצח את טורונטו נטולת קוואי.

  העיקר שג'ון וול עדיין חושב שהוא הpg הטוב ביותר בליגה, הבעיה היא שהוא היחידי שחושב ככה.

 38. פעם הייתי בטוח שסקרמנטו זה המקום היחידי שבו rookies גומרים את הקריירה ישר אחרי הדראפט, עכשיו אני מגלה שגם אורלנדו הפכה לפרנצ'ייז שמשמיד rookies.

 39. תודה יאיר חיכיתי לזה וכרגיל פיריוויו אדיר.

  עד כמה חמורה בעיית הקליעות של פילי – זה מזכיר בעיטת עונשין בכדורגל מ5 מטר כשכל השחקנים עומדים של הקבוצה עומדים על קו השער להגן על השער – אורלנדו נראים ככה בחלקים מן המשחק.
  ההגנה של המכשפים די מסריחה עד עכשיו הם מאפשרים לטורנטו נטולי קוואי כל כך הרבה זריקות נוחות כולל מתחת לסל שלהם – אולי הייתי אופטימי מדי לגביהם

 40. מה זה הלוק הזה של ג'ון וול?

 41. הראפטורס נראים טוב מאוד עד עכשיו. הוויזארדס ממש מתקשים מולם

 42. אמצע הרבע השלישי ועדיין יש משחק במדיסון סקוור גארדן

 43. הניקס מחזיקים מעמד וקיירי בפתיחת עונה פושרת מינוס

  1. "פושרת מינוס" זה אנדרסטייטמנט

 44. הרכבים מוזרים מאד של בראד סטיבנס

 45. אני בעיקר בבייסבול

 46. הוויזארדס פשוט כח שנה אותו הסיפור

  1. *כל

 47. בראדלי ביל עבר את גילברט ארינס בשיא מועדון לשלשות

  1. מרתק!

 48. בראדלי ביל לבד מחזיר את וושינגטון למשחק

  1. וושינגטון הקבוצה שנמצאת בין הפטיש לסדן

 49. קייל לאורי בשני מהלכים גדולים

 50. פסקל סיאקם בפתיחת עונה טובה מאוד. שיפור מאוד משמעותי משנה קודמת

 51. איזו חסימה של פורטר – יכול להיות שהציל את הוויזארדס

 52. הראפטורס מראים שהם על אמת, ניצחון בבאק-טו-באק בוושינגטון בלי קוואי.
  לאורי פנטסטי ברבע הרביעי

 53. מתי סטיבנס ייקח פסק זמן בזמן?
  מאמן נפלא, מאמן של שחקנים אבל חסר משהו.

 54. בפילי סימונס מסיים את המשחק מוקדם עם בעיות גב.
  פולץ רואה את מקונל מקבל את הדקות שלו

  1. רדיק הציל אותם היום. פולץ סתם שחקן. העיקר שבנו עליו תילי תילים מכלום.

 55. טים הארדווי התחפש לאבא

 56. עכשיו מחצית בדאלאס. 67-67
  דונציץ עם 15 נק' ברבע השני נכנס לעניינים
  http://watchkobe.info/nba7.php

 57. כל הכבוד לפידזל קיבל 2 על הראש ומייד זיהה שינוי מגמה ולקח פסקזמן.

 58. קיירי שהסריח היום את הפרקט עושה סוף סוף את העבודה.

 59. התורכי יצא בעבירה שישית שלא היית מעולם כאשר הוא חטף את הכדור מסמארט

 60. טאטום בשני סלים גדולים, אבל בטעות ענקית בהגנה

 61. טוב אם למישהו היה ספק מי הגו טו גאי של בוסטון- אז טייטום, לא קיירי.

 62. לא קיירי ולא נעליים
  בוסטון זו הקבוצה של טייטום

 63. טאטום?!?! מה יהיה…

  1. מזל של הסלטיקס שאפשר לסמוך על הניקס

 64. מיאמי עושים קאמבק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 65. מיאמי מנצחים אחרי פיגור ענק!!
  היט

 66. אפשר קישור למיאמי

 67. אתם מפסידים שאתם לא צופים בשארלוט הורנטס מתרסקים למיאמי החמודה

 68. רבע רביעי רק התחיל וקלעו פי 2 משארלוט
  עכשיו יתחילו להובילללל

 69. 15 נקודות מול 6 בלבד
  יש ספק מי מנצחת ברבע הזה??

 70. מיאמי מנצחת ב4 נקודות ?

 71. מאליק מונק עם שני סלים גדולים

  1. היה פה מישהו שכל העונה שעברה נתלונן למה מונק לא מקבל דקות הוא תותח והנה הוא פורע שטרות העונה בפתיחה לפחות

   1. אני תהיתי למה לאמב מקבל דקות ולא הוא

 72. הספרס מאורגנים ונינוחים להפליא.
  לא כל יום לייקרס, פורטלנד.
  ובהזדמנות זו אשתף שחלמתי הלילה על פופ, שאני שחקן צעיר שמגיע לשחק עבורו ומגלה שנמאס לו ושהוא פורש.

  1. 🙂

 73. מי לא משוכנע?

 74. יענקל'ה לא כל כך מסתדר בחילופים על לילארד

 75. קמבה וולקר פתח את העונה בטירוף

 76. קמבה ב-beast mode

 77. "העולם הפך אותי לזונה ואני אהפוך אותו לבית בושת" – יוסטון

  http://nba4live.fun/stream/live1/

  1. תודה

 78. מחקר חדש בתחום האנליטיקס שנערך באוניברסיטה בסאן אנטוניו מצא כי הזריקה מחצי מרחק היא היעילה ביותר בכדורסל

  1. תחליף מיקום של מילה אחת וזה נכון לגמרי:

   מחקר חדש בתחום האנליטיקס שנערך באוניברסיטה ———- מצא כי הזריקה מחצי מרחק היא היעילה ביותר בכדורסל בסאן אנטוניו

 79. הצגת שחקנים מוגזמת ומכוערת. לפחות האל אריי דודג'רס מנצחת עבורם

 80. תתכוננו ל-20-25 הפרש, מינימום

 81. נראה כמו משחק מאוד מכור

 82. קמבה ווקר לא בנכרה מפתיחת העונה

 83. ליוסטון פשוט אין הגנה,

  מתי זלר יצא מהחמישייה של שארלוט?

  1. סה מפתיע שאין להם הכנה אחרי ששר ההגנה הגיע

   1. חחחחחחח

    1. פרסטי החזיר למורי על מה שמורי עשה לו עם הארדן

 84. הקהל של דאלאס שר לטאונס "ג'ימי באטלר" בזריקת עונשין… והוא מחטיא לראשונה העונה מהקו

  1. חחח גדול

  2. זה תיבודו הנחה אותם, הוא רוצה לחשל אותו לפלייאוף.
   לקראת העונה הבאה תוכנית האימונים שלו כוללת לתפוס את באטלר על חם עם אמא שלו.

   בסוף תיבודו יעשה ממנו גבר

   1. חחחח

   2. 😂😂😂

 85. הדודג'רס עומדת לנצח 1-5. יתהיה סידרה לדורות נגד הרד סוקס

 86. יוסטון נראים רע מזל שלונזו נכנס להחזיר אותם למשחק. כרמלו חחח יאללה איפה הבאזר ביטר שלו דה שוט מחכה לו מעל שנה כבר

 87. אולי 1=7

 88. דניס סמית ג'וניור! כמה ביצים בבנאדם!

 89. עאל האייר בול הזה של לונזו צריכים לשלוח אותו למחנה עבודה בצפון קוריאה

 90. אם קארי היה יודע שהארדן יהיה כלכך שבע מהMVP, הוא היה
  מוותר לו עליו כבר בעונת 14-15,
  וחוסך למורי אובססיה 1 בחיים.

  1. הארדן: "follow my lead"
   (חותך למועדון החשפנות הקרוב)

   1. הארדן עושה בגלוי את מה שכוכבי הליגה עושים בסתר.

 91. שתי קבוצות נטולות הגנה

 92. לונזו כזה נגר

  מגי מתגלה כשחקו לא רע בכלל שיכול לתרום מעבר למה שסיפרו בגולדן

 93. יופי דאלאס. פאול חכם

 94. בדקות האלה סטפנסון הוא השחקן הטוב ביותר של הלייקרס

  1. ידוע בכינויו "FAR 0"

   1. "FAR=1"

    1. סליחה, אני רע באנליטיקס

  2. סטיבנסון הוא שחקן רוטציה נחמד ועוד יתן תמורה לאגרה. מגי נראה הפך לשחקן חבל שמוגבל בדקות

 95. כרמלו אנטוני 5 נק' ו-5 ריבס' ב-7 דקות

 96. הציטה היום חוזרת מול הקינגס

 97. לילארד הורג אותנו עם זריקות הסטף האלה

 98. קאמבק נפלא של צעירי הלייקרס

 99. הרדן עוד לא הגיע ממשחק 7 של שנה שעברה. גם פול לא משו. איכשהו כרמלו נראה הכי טוב היום אצל הטילים

 100. הארדן לר יכול לשחזר את העונה של שנה שעברה, כמט שחשבתי למרות שזה רק תחילת עונה ההגנה שלהם נחלשה פלאים

 101. טומטומים, עובדים עליכם בעיניים.. משחק מתוסרט.

  1. הופק ע"י ספרינג היל אנטרטיימנט?

   1. לא יודע מה בדיוק סגרו שם, אבל סגרו משהו.

 102. הארדן נראה רע מאד שבע מאד ועדוני החשפנות החלישו אותו אבל יוסטון יקחו את זה היום

 103. ניגמר 5-1 לדודג'רס. אכזבה איומה

 104. הספרס לא מסוגלים להשיג עצירה בהגנה

 105. הארדן כבר לא הארדן, והוא לא יהיה הערדן.

  חייב לעשות בייסבול ולסיים מעורב, אז לילה טוב.

 106. למה בטלר לא שיחק?

  1. איים לשרוף את המועדון.
   רגע, גם זה לא הפריע לת'יבודו.
   מנוחה.
   לא, לא נשמע מתאים לקבוצה של הקצב.
   אבל מנוחה זו הסיבה הרשמית.

   1. תודה

  2. היה עסוק בשלישייה עם אמא של טאונס ואחות של וויגינס.

   טיבס ביקש את הקלטת לאימונים

 107. לפלופ רץ קצת ומייד רואים שהוא נשפך

  זקיייייין

 108. מישהו בכלל מסתכל על המשחק שהומלץ לעיניים?
  יוקיץ' עם טריפל דאבל, 35 נקודות, 100% מהשדה.
  אייטון לומד היום שיעור חשוב. לא להתעסק עם הג'וקר.

  1. היה ברור זה לא אותה רמה דנבר והסאנס

 109. וואו, ערב מעניין עם תוצאות צמודות.
  הכי מדהים לדעתי הערב של יוקיץ' מדנבר – עוד לא הסתיים המשחק וכבר טריפל דאבל של 32/12/10 ב-11 זריקות מהשדה בלבד!!
  בחישובי %ts זה יוצא 110% !

 110. חחחחחחחח לאנס נכנס לראש של הארדן (לא שקשה)

  1. אווווווהארדןן הוא נהיה עצבני איזה דאנק תקווה דלאנס לא עורר אותו

 111. לאנס בייבי אמרתי לכם שהוא יפרע שטרות וישאר גם עונה הבאה

 112. מגי

 113. עוד 30 שנה יתברר שהשוטינגארד של הרוקטס במשחק היה
  אנדי קאופמן מחופש לג'יימס הארדן מחופש לטוני קליפטון.

 114. צעדים וסל של לברון
  חייב 6000 נקודות קריירה לשופטים

  1. 6000+

 115. קוזמה הדבר הזה שממלא אותך זה מה שהזקנים מאכילים אותך

 116. אנח אוהב את קוזמה אבל נגד הארדן חייבים לשמור על הידיים

 117. הארדן הזה ….בעעעע

  1. שחקן חכם וגאון. הרי על נאש וגינובילי זה מה דהיו אומרים. על הפלופים של גינו קראו לו גאון אז הארדן פועל במסגרת החוק זה מה דנקרא חכמת משחק הקטע מה קרה לעבירות האלו בגיים 7 מול גולדן ששם הודיטו ידיים אבל המשרוקית נדמה

   1. נאא, לוני שומר בלי ידים רק רגליים.

 118. שני שיקוצים בשתי קבוצות

 119. חחחחח

  משחק השרוכים זה הערך :"אתיקה" בויקיפדיה לעומת המשחק הזה.

  1. אני לא מסוגל להסתכל. אפילו לא הצצתי. יותר מדי שיקוצים בשבילי

 120. מגוכח הכמות עבירות והמכות שלברון חוטף ולא נשמעות בכל כניסה לסל

  1. לא חוטף כלום עושה הצגות פשוט מחטיא את הזריקות שהוא בדכ קולע. החיים במערב קשים אין מנוחה

   1. מה קשור למערב מדובר במשחק שני? חוטף מכות והמשרוקיות לא נשמעות רק לראות את ההבדלים בכמות העונשין של שני הקבוצות, שיפוט לטובת יוסטון.

    1. זה יהיה המנטרה עכשיו בהפסדים? השיפוט? בהצלחה

    2. אתה יודע שעונה שעברה לברון שיחק בעונה הסדירה 82 משחקים? יותר מדוראנט יותר מקרי יותר מהארדן ווסטברוק… איזה מנוחה אתה מדבר

     1. 82 במזרח סה כמו 60 במערב הוא נח במשחקים עצמם. העונה אתה תראה את ההבדל. רק בפברואר המצב ישתפר שיגיע מי שיגיע. לא קשור למשחק היום דיתכן דינצחו גם למרות שלא נראה לי כי יוסטון נראים גם לא משהו מאד מפוזרים רק שכרמלו לא יחזור אחרת היתרון ירד לטימיון

 121. איזה ליגה שכונה, כל הקבוצות (טוב חוץ מבוסטון) לא עושות הגנה, 40 ברבע, 80 בחצי, מנפחים סטטיסטיקה

  הכי שכונה זה מה שקורה בליקרס

 122. הלייקרס נראים גרוע הגנתית במחצית וחצי עד עכשיו
  קצב מהיר וכו אבל אין להם סטופרים

 123. לאנס העיר את הארדן 23 נק בחצי ומאז הטכנית נותן בראש. לייקרס עושים ככ הרבה שטויות נק חינם נותנים ליוסטון. הארדן שואל איפה היו השריקות האלו בגיים 7 חח

 124. כמו שנה שעברה הארדן וכריס פול במשחקי בידודים וניסיון לסחוט כמה שיותר עבירות בצורה מגעילה, מקווה שלא אצטרך לצפות בהם שוב העונה בפלייאוף.

  1. +100

  2. במסגרת החוק. פחות מגעיל מהשיקוץ ומשיקוצי המפרץ

 125. משחק מושלם של יוקיץ, טריפל דאבל של 35 נקדות יחד עם 12 ריבונד ו11 אסיסטים. הדבר המיוחד באמת בדבר הזה – 100% מהשדה יחד עם 0 איבודים.

 126. לוק וולטון יהיה חייב למצוע הרכב שמרווח את המשחק, אי אפשר לשחק ללא 3 במשחק המודרני

  1. וולטון לא קיים
   אין תרגלים נורמלים בהתקפה העומדת

   1. איסה וולטון? התכוונתם ללברון בטח. וולטון זה העוזר מאמן

 127. אז מה טייטום משתלט על הסלטיקס? נראים טעוני שיפור כרגע הסלטיקס. דונציץ נתן בראש לכוסיות וויגינס את טאונס אהה לא היה באטלר שיקשה עליו. יוקיץ הפך את אייטון לתינוק משני צידי המגרש אני רואה 5 נק??? מה נסגר

  1. שאלה ללחוס. האם יש נצוצות הגנה בנגיסי העוף? האם החמאה והמרגרינה משופרים? ראיתי רק חלקים מהם בינתיים.

   1. תראה, רק שני משחקים בינתיים ולא מול אריות הליגה. מקסימום ירבוע וחתול בית שגאה בג'וק המת שהוא הביא לך מתנה. אבל בשני המשחקים הם שמרו את היריבה מתחת למאה נקודות. ג'מאל היה סוף סוף נוכח בהגנה. מילסאפ הוא מילסאפ. גאריס תמיד טוב. גם יוקיץ' לא גרוע כמו שמספרים.
    הניצחון על קליפרס היה ניצחון של קשיחות והגנה, יותר מאשר של ההתקפה שדי לא פגעה. נראה היה כמו המשך ישיר לרצף הניצחונות בסוף השנה שעברה כשכל משחק היה מאבק להיכנס לפלייאוף.
    אז אם להמשיך את האנלוגיה שלך – למדו שנגיסי עוף הולכים טוב עם פירורי לחם וחמאה.

    1. חחח גדול

     למדו שנגיסי עוף הולכים טוב עם פירורי לחם וחמאה.- אחד הטובים

 128. הקבוצה רצה אבל איפה השלושות? אני לא מדבר על הגנה שלא קיימת

 129. הרבה זמן לא ראיתי משחק כזה מכור שגם רואים עליו שהוא מכור.

  1. אז למה אתה צופה בזה?

   1. אני חובב טראש

 130. והכי מצחיק שאנשים מנסים לנתח אותו מקצועית.. LOL

 131. מגי אחלה סנטר מחליף למד לשחק

 132. אני לא יודע אם זה ספורט שיעניין את האתר אבל אני בלוס קאבוס לשבו ומחר מתחילה אחת מתחרות הדייג הגדולות בעולם פה המנצח לוקח 5 מליון ירוקים

  1. וואו, נשמע מעניין. תן עדכונים 🙂
   מי תפסה את הדג הכי כבד?

   1. היה תחרות שנגמה היום זוהי הקטנה נערכה 3 ימים המנצח בא מקולרדו תפס דג טונה צהובה במשקל 239 פאונד.מחר לתחרות הגדולה התותחים הכבדים יגיעו

    1. חתיכת דג.
     יש תחרויות בקריבים לפי מייטב ידיעתי.

 133. הלייקרס משחקים לא רע.
  מקווה בשביל מומי שיקחו את המשחק הזה אחרת יהיו התקפי לב.

 134. חח רק כרמלו חזר היתרון עומד להימחק או מיי גוד

 135. סן אנטוניו קבוצה גמורה. צריכים לעשות טרייד ולהביא את קמבה

 136. ההגנה מבזה. כנראה אני בגילי קולע ותר שלושות מהלייקרס אין ריווח

 137. חחחחחחחח משעשע המשחק הזה ,כרמלו והארדן המגנים הטובים ביותר

 138. קפלה רחוק מלהרשים בהגנה

 139. לברון בסגול נראה כמו דמות מסרט אימה

 140. הלייקרס יותר מהנה בלי לברון על המגרש

 141. תודה כרמלו מכל אוהדי הלייקרס

 142. בן זונה פול

 143. רונדו פשוט מחרבן בהגנה בשביל מה הביאו אותו?

 144. מעניין שביסלי עוד לא שיחק.
  אינגראם שומר על הארדן ופול אין לו אוייר בהתקפה, וגם לשמור עליהם הוא לא כל כך מצליח.

 145. הלייקרס משחקים 4 נגד 5 כשלברון על המגרש

 146. המשחק גמור אם לברון ג'ימס לא יקח את הכדור מקוזמה ובול

 147. אני לא יודע איך ארגנו את כל הסתומים האלה בקבוצה אחת , ויותר מזה אני לא מבין איך נותנים לכרמלו המחרב לשחק, זורק לבנים

 148. לברון ושלושה שופטים נגד הרוקטס?
  🙂

 149. ככה עוצרים מתפרצת
  עבירה מאוד מכוערת

  1. תכלס הוא שלח יד לכדור ועשה עבירה חזקה כדי למנוע סל. היה צריך לחשוב שהצוואר בדרך.

 150. יוסטון הקבוצה הכי דוחה שראיתי

 151. לברון השמין, הזדקן, הוא לא חד. נסיגה גדולה מהתצוגות הגדולות בפליאוף האחרון, משחק הפרידה מתואר השחקן הטוב בעולם הוא ה-57 נקודות בגמר. התואר בשל לעבור ל-AD.

  1. אל תדליק לנו את מולי

 152. לברון משרה עצבות ודכדוך על הקבוצה

 153. לברון עדיין בלי שלשה העונה

  1. הוא קלע אחת

 154. לברון אוכל כמו פאקר לארוחת בוקר רק שלא ימסור את הכדור.

 155. אני ממליץ בחום לחתוך את כרמלו עכשיו לפני שהנזק יגדל. אני יודע שעדיין יש המאמינים שהוא ישתלב וכו' אבל חברים מה שאתם זה מה שזה במקרה הטוב וזה רק יהיה גרוע יותר. כרמלו אנתוני הוא לא שחקן ברמת NBA כבר, זו המציאות הכואבת.

  1. לפי היכולות של אוקלהומה אפשר לפטר גם את ווסטברוק

   1. לצערך הוא לא שותף בהפסדים.

    אל דאגה הערב הוא חוזר ויש נצחון גם TD. ה-MVP מתחיל את העונה היום

  2. לדעתי הבעיהאצלו יותר מנטלית מאשר פיזית.
   הוא עדיין בטוח שהוא אותו שחקןן שנבחר 2 ואמור היה להיות בחירה 1 לפני לברון

   1. זה פיזי, אין לו כבר יכולת. הוא לא קולע שלשות לגמרי לבד אפילו במשחק הזה

    1. בגלל שהזדקן עבר לעמדת ה-PF (סנטר בסמול-בול). הבנאדם עדיין לוקח ריבאונדים (סיים 10).
     זריקות הוא יקלע

 156. בקיזוז לונזו …
  הלייקרס 4 מ 22 מדאון טאון
  לונזו 4 מ 7
  זה נורא

 157. לונזו לוהט היום חח לכל חוזי הפוטנציאל שלו, גם תרנגול עיוור מוצא גרגיר אל תתרגשו, רול פלייר ותו לא. אין לו מהירות ואין לו אחד על אחד של כוכב, שכחו מזה.

 158. זהו… לברון עבר לאחד-על-אחד בהתקפה עומדת

 159. סטפנסון הנעל מוסר לבול כשלברון נמצא מולו

  לא מובן למה הביאו פח כזה לקבוצה שרוצה לקחת אליפות

 160. זהו. סיימתי בייסבול. ואני כאן.

  יוסטון אכזבה גדולה. שתי קבוצות חסרות הגנה.

 161. במחצית הראשונה לונזו זרק שני אייר בול שאפילו אני בגיל 81 הייתי קרוב יותר. מה זה איתו?

  1. דווקא דפק היום איזה 4 שלשות מנחם

 162. מקגי פתח את העונה כאילו הוא באמת סנטר

 163. התחילו לשחק הגנה בלייקרס כל הכבוד

 164. איזה חרא של שיפוט. היה סל, בטוח ופאול!!!!!!!!!!!!!!!

 165. ישששששששששששששששששששששששש

  מכות

  סופסוף משהו מעניין בליגה תחת הזו

 166. אינגראם ייזרק מהרבה משחקים. הוא עארס צעיר

 167. חח איך שכרמלו במגרש כל ההפרשים של יוסטון נמחקים

 168. סואסייד סקווד !!!

 169. איזו חגיגת שיקוצים בLA!!!!!!

 170. הנה רונדו עשה מה שצריך הרחיק את פול יתרון ללייקרס רונדו הנגר תמורת פול חכם איי קיו כדורסל גבוה

  1. חכם? רונדו לדעתי שחקן חכם יותר מכריס האוברייטד

   1. לא אותה רמה פול ורונדו אחינו בכלום. פול 10 רמות מעליו

    1. כריס פול אוברייטד ,לא עשה כלום בכל השנים שלו ותמיד נופל בפלייאוף .
     זה שהוא טוב יותר מבחינת קליעה (שזה מה שבדרך כלל מעניין אותך) לא אומר שהוא שחקן חכם יותר
     מבחינת אינטליגנצית משחק רונדו עולה עליו בעשרות מונים.

     1. לא עשה כלום? מה עשה רונדו הנגר לקח אליפות כמספר 4?

      פול שומר טוב מרונדו, מוסר טוב מרונדו, קלע טוב מרונדו, אינטילגנציית משחק טובה מרונדו, אין משהו אחד שרונדו עולה או עלה בעבר על פול.

      הם לא ברי השוואה בכלל, פול מה-PG הטובים אי פעם, רונדו? שחקן שאיש לא יזכור

     2. פול הוא האוברייטד הגדול של העשורים האחרונים.
      הוא נחמד לעונה רגילה ותו לא.
      הוא תוצר של המדייה והליגה והעובדה היותו יו"ר השחקנים עוזרת ליח"צ.

      הבן אדם פעם ראשונה הגיע לגמר מערב רק כאשר הפך לעוזרו של הארדן
      רונדו הוביל את סלטיקס בעונות שלאחר האליפות לגמר ולגמר איזורי (הוא היה השחקן הטוב ביותר בגמר השני מול הלייקרס והיה מקבל את השחקן המצטיין אם בוסטון היו מנצחים).

      כריס פול עם קבוצה סופר מוכשרת לא הצליח לעבור סיבוב שני במשך שנים

  2. יאללה נו רונדו פול ואינגראהם בחוץ מה בודקים

 171. איפה רון ארטסט ???

 172. כריס פול יצא הכי גבר

 173. עם רונדו, אינגראם, וסטיפנסון יהיו הרבה משחקים כאלה.

  בקשר לסל של פטל, זה סל ופאול ככני, בנוסף לפאול.

 174. רונדו לא למד לעשות פו אז הוא יורק

  חחחחחח

 175. ראסל ווסטברוק צריך לראות וללמוד
  ג'אב לפרצוף של הקאפקייק

  1. הוא לא מגיע

 176. איזה דביל אינגראם

 177. סך הכל משחק ביתי של הלייקרס, והתאגיד אומר לשופטים מה לעשות.

  1. פול אומר שרונדו ירק עליו בפנים אבל אי אפשר לדעת

  2. אינגרם גרם לבלאגן

 178. אינגראם צריך להיול מורחק 20 משחקים כי הוא שזה שהתחיל את המהומה ללא צורך ואז בא בריצה מהצד השני של המגרש לתת סאקר פאנץ'

  1. למה20?!?! אולי עונה שלמה כמו ארטסט

 179. אינגראם ייזרק מהרבה משחקים. הוא דפוק בראש

  1. 2 משחקים גג

  2. זה ילד טיפש וכולנו באים בטענות לבוגי.

 180. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח תחרות איגרוף רסמי 🙂

  1. קיצר, לא מצעמם ב LA

 181. לברון בטוח היה מוותר על אנגראם רונדו וספטנסון בשביל לשחק עם גבר כמו כריס פול

  1. זה בטוח חח אבל לברון לא יכל לתת לו 160 מיליון ל-4 שנים

 182. בושה שרונדו הורחק
  בן אדם מקבל אצבע לעין ומורחק

  1. רונדו הלך אגרופים עם פול

 183. מה עם סטפנסון?
  כנראה שהוא פחדן ויודע רק לנשף

 184. הייתי מעיף עכשיו את אינגרם פול ורונדו.

 185. פיני גרשון:

  שוקו נגד שוקו
  ואז מגיע מוקה לחיזוק

 186. שיפוט מסריח
  הארדן זה השיט ציטר הכי גדול בתודלות הליגה

 187. הנה הגועל של הארדן

 188. הארדן החמיץ היום אולי 6-7 פאולים. אולי 10

 189. חזרנו לשנות ה80

 190. הלייקרס צריכים לזרוק אחרי המשחק הזה את כל השלושה סטפנסון אנגראם ורונדו

  1. או לדחוף אותם בטרייד לסקרמנטו

 191. תרגיל הufc הכי עתיק בספר ליצירת דרמה.

  לחם ושעשועים

 192. אינגראם אידיוט. מעריך שיקבל הרחקה מ-7-8 משחקים.

 193. איך נותנים ללונזו הזה לזרוק שלשות? מה זה? לוק וולטון מרשה לו?

 194. כמה אני לא סובל את הארדן על ההצגות האלה. אבל כמו שגיא הרשע אמר הליגה אשמה! צריך להפוך את הקפיצות האלה לעבירות תוקף כמו שצריך להפוך את הדחיפות של הארדן ולברון לעבירות תוקף ואז אולי נפטר מהקקמייקה.

 195. פאול מלוכלך של סטפנסון. זרק מרפק לפנים

 196. המשחק גמור
  מגי צריך להיות על המגרש
  אין ריבאונד ללייקרס

 197. קבר אותנו עם השלושה הזאת

 198. הארדן בהתקפה. פי ג'י טאקר בהגנה

 199. מידן, אם אתה חושה דשהשיפוט לטובת יוסטון, אז אתה פשוט עיוור (או יותר נכון שפוט ללא תקנה). ראית מה סטפנסון עשה בדרך לסל ועוד קיבל פאוטל, במקום פאול טכני נגדו?

  1. שיפוט רע מאוד
   מוטה לטובת הכוכבים
   תקרא את כל התגובות שלי בבלוג

 200. בול גארד מביך
  מאז שון מאריון לא היה שיחרור כזה מכוער

 201. חחח איך הארדן מעצבן את צעירי הלייקרס עם המשחק האיטי שלו הקרוסאוברים ותנועות הגוף חח הוא מחרפן אותם

 202. הארדן מתעלל בלייקרס הסטפבק חזר בייבי על הראש של לונזו

 203. לברון מתגעגע לג'ייאר סמית' ורודני הוד

 204. ברוך הבא למערב לברון

 205. פי ג'י מראה למה הרוקטס לא מוכנים לוותר עליו בטרייד. איזה נכס

 206. lebron welcome to the west '

  מישהו מרגיש חרטות? יאללה עוד כמה הפסדים ספינים מוכנים אצל ווינדורסט חחח האולסטאר של פברואר מקבל משמעות אחרת חח מסע גיוס של לברון במשחק האולסטאר

  לברון מחכה לסקרמנטו ממפיס סאנס ומאבס כבר שיהיו נצחונות

  1. רגע- מתי קוואי עובר לליקרס ??

   אחרי שקיץ שלם טחנת… "תרשמו תרשמו"…

   נו מה קורה עם זה ?

 207. החבר'ה של יוסטון כבר בדרכם לכניסה הסודית של חדר ההלבשה של הלייקרס. קאפלה שוב בתור נערת פיתוי

  1. חחח . חזק !

 208. דרך אגב, בכל פעם שג'יילן רוז מדבר הקהל של הלייקרס מאחורה צועק 81

 209. ראיתי עכשיו בלייקרס צ'אנל ריפליי מהזווית האחורית ושם רואים את רונדו ופול מדברים ממש צמוד אבל לא קורה עדיין כלום ואז רונדו ממש מתקרב אליו ושניה אחרי זה פול מנגב רוק מהאף והתחיל כל הבלאגן.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט