לא נעים לקלקל את השבת לאוהדי הלייקרס במעורב של שני חלקים (עצובים אך אמיתיים) / מנחם לס

1. תקופה חדשה, תוצאה ישנה

תמונה מהלוס אנג'לס טיימס.
כותרת מהלוס אנג'לס טיימס, אך בשיפור ניכר מבית היוצר של מל לס בגרינוויל. טניה גונגולי מנסה לעקוץ טיפונת את הלייקרס אבל היי, היא גרה אי-שם בסביבה ויכולים למצוא אותה.
*
אני? אני יכול לכתוב את דעתי חופשי.
שיחפשו אותי בגרינוויל (אבל אני אהיה כבר בהוד השרון, או בנשר לבקר את גיא גוזן שלנו, או את הוריו של אופק פינטו – בן נשר – שגיליתי בשבת שעברה בחגיגות היכל התהילה של קבוצתי מ-1974 משחק באדלפי, מודל 2018, מדורגת מס' 13 במכללות)
*
(אופק פינטו, בן נשר, שחקן התקפה טוב של אונ' 'אדלפי')

אז לפני המשחק לברון ג'יימס אסף את כל שחקניו (רק שתבינו, אמנם הוא בלייקרס רק חודש או חודשיים אבל כל שחקניה הם, ראשית כל, שחקניו) תחת הסל, כולם חבוקים, והוא דיבר עליהם. הוא דיבר על 'תקופה חדשה'; היא דיבר על 'גישה חדשה'. הוא דיבר על 'תוצאה שונה'.

למה הוא דיבר על 'תוצאה שונה' ומאיפה לי לדעת זאת?

הפורטלנד התחילה 15 עונות עם נצחון ולברון אמר לבני קבוצתו: "זה לא ייתכן. עלינו לקטוע להם את הרצף וזאת תהיה ההתחלה הדרושה לנו!".

"הפסדים לפורטלנד הדלפונית והמדולדלת?" לברון אמר להם "לא עוד! אנחנו עומדים לקטוע היום, כאן על אדמת האוייב, את הרצף הזה שהוא אות קלון, בושה וחרפה, למסורת הלייקרס ולהסטוריה שלה הכוללת שחקנים כאלג'ין ביילור, ביל ראסל, ומג'יק ג'ונסון". את קובי הוא לא כלל כי קובי קרוב מדי להווה ועדיף לא להזכיר שחקן שבאופיו היה הרבה יותר 'לייקרי' מלברון, ולדעת רבים גם שחקן טוב ממנו בגלל האופי הקילרי שלו!.

"היי, דוק, מאין לך שהוא אמר את כל הדברים האלה?"

-כי אני מכיר את הטיפוס ויודע מה הוא עומד להגיד עוד לפני שהוא עצמו אומר את המילים.

ואז הוא סיים עם הקבוצה את ה-LORD PRAYER, כי מאז ג'ורדן פלמר (שאמו יהודיה ואביו שחור) לא היה להם שחקן יהודי מאז הימים במינסוטה.

תראו, אני לא יכול להישבע שזה מה שהוא עשה, אבל במיאמי הוא עשה בדיוק כך אז למה לא בלייקרס?

ההרגשה היתה שהוא וקבוצתו הולכים לקרוע את פורטלנד. האווירה והציפייה היו בשיאם אחרי שכל כך הרבה ניכתב ונאמר על הקבוצה החדשה שהיא הדבר החדש. הדבר הבא.

כמה דקות אל תוך המשחק לברון כידרר כרוח סערה, התרומם לסל כמפלצת לפני טרף, וקרע את הסל בדאנק מהדהד כפי שרק מעטים יכולים:

 

היה זה סלו הראשון של לברון כשחקן לייקרס רשמי. האם היה זה גם אות לבאות?

היו שחשבו שעם הדאנק הזה החלה תקופה חדשה.

כנראה שהם צדקו:

תקופה חדשה של 'בינוניות-מינוס'!

כן. הגיע הזמן להכניס לראש של רבים כאן באתר – חברי צוות שאני מעדיף לא להזכיר את שמם, וגולשים שהם דיסק ג'וקים, אנשים במוסדות מוגנים וסגורים שמופיעים כאן בחופשות וששמם מתחיל עם מספר שאחריו שני אפסים, או גולשים שקורעים את מכבי חיפה שוב ושוב אך מעדיפים להופיע בשם שישנם בו אותיות ר, ד, ק, ס, ואת החמישית אני משאיר לניחושכם – שמאז שמג'יק הגיע הקבוצה רק ירדה ביכולתה.

היא היתה "6" כשמג'יק ורוב פלינקה הגיעו, והיום היא "5" במקרה הטוב, אבל "4+" היה יותר מתאים לתאור הקבוצה.

שמרתי זאת עד עתה בבטן אבל הגיע הזמן לשפוך הכל החוצה, ואני לא כותב אפילו מילה אחת להרגיז או לעורר מהומות.

למה שאעשה זאת?

זה יוריד שנים מחיי? אני לא מתכוון שאני אמות עוד 3 שנים במקום עוד 5 שנים. אני מתכוון לעובדה הפשוטה שלהרגיז ולעורר מהומות לא יעשה ממני – קשיש בן 81 – זקן בן 78. אז למה להרגיז? למה לגרום לאנשים לשנוא אותי? אין  בארצנו הקטנטונת מספיק משטמה, עוינות, אנטיפטיה, ושאט נפש לגבי הדוק? תאמינו לי שיש! (במיוחד כמה אנשים מסוג נקבה המחפשות אותי עם סכינים).

אז אני כותב את האמת לאמיתה כפי שאני רואה אותה, וכפי שהוכחה לי ע"פ המשחק הראשון.

הלייקרס הפכה לדייסה מעופשת, ערבוביה שמפיצה ריח רע של צעירים וזקנים שאתה לא יודע מי בא בה ומי הולך.

תגידו לי דבר טוב דפוק אחד שמג'יק עשה מאז שהגיע, מלבד לחיייך ולהצהיר הצהרות?

הנה ה עובדות בשטח:

1.בדראפט הם בחרו שני גרמנים. גרמנים לבנים כנוביצקי מופיעים אחת למאה שנה. כל האחרים הם טובים ליורוליג במקרה הטוב ביותר.

2.לואל דנג וטימוטי מוזגוב היו עבודה של מיץ' קופצ'אק שניסה למצוא להם בייאאוט כבר לפני שנתיים. הלייקרס ניסו וניסו ולבסוף הצליחו. זו לא היתה העבודה של מג'יק שלא מבין בכספים אלא רק יודע לעשותם, ובזאת אין לי ספק.

3. מג'יק החליט להיפטר מג'וליוס רנדל וברוק לופז. רנדל הוא יהלום. לופז הוא הסנטר הטוב ביותר שהיה ללייקרס מאז אנדרו ביינום. פאו גאסול לא היה סנטר.

4. מג'יק החליט (הוא דיסקס זאת עם הקאבס עוד לפני שידעו ראשמית שהוא מגיע) להיפטר מלארי נאנס וג'ורדן קלארק עבור אייזיה תומאס. אפילו אם הלייקרס תיכננו למפרע לתת לאייזיה תומאס ללכת בסוף העונה, הם הפסידו שחקן גבוה טוב מאד ואתלט-על בשם לארי נאנס שיהפוך למצויין עוד העונה.

5. לברון ג'יימס החליט להגיע ללייקרס הרבה לפני שדובר על מג'יק כנשיא האחראי על כל פעולות הכדורסל.

6. כל מאמציו של מג'יק להביא סופר-סטאר (פול ג'ורג', קוואי לינארד, ג'ימי באטלר) – ניכשלו על הסף, בצורה בוטה ביותר.

7. מג'יק החליט להביא את המבוגר ראז'ון רונדו שהוא פוינט גארד שלא מסוגל לקלוע מרחוק (וגם הפוינט גארד השני לונזו בול לא מסוגל לקלוע מרחוק). היום פוינט גארד שלא קולע מרחוק הוא בעייה רצינית במשחק המודרני של POSITIONLESS BASKETBALL.

8. מג'יק החליט להביא את לאנס סטפנסון המופרע שלא עשה דבר אחד טוב בכדורסל כבר שנתיים מלבד לנשוף באוזנו של לברון.

9. מג'יק הביא את ג'בל מגי, סנטר שמסוגל לנתר לגבהים שאומרים עליו שהוא בעל IQ גבוה (אני מאמין!), אבל בכדורסל הוא האבא של האהבלים.

אני יודע ש-7, 8, ו-9 הם לעונה אחת, אבל עונה דפוקה אחת של זקנים מוזרים המשחקים עם צעירים טריים וחפים מפשע עלולה לגרום לפצע עמוק מאד שהשפעתו תהיה להרבה יותר מעונה אחת.

(.אגב, אני יודע שזה OUT OF PLACE אבל הנצחון ה-16 הרצוף של פורטלנד במשחק פתיחה הוא שיא NBA!)

אני יודע שהיה זה משחק ראשון, אבל היה ברור כשמש שהלייקרס לא יכולה לשחק משחק איטי של הנעת כדור כי אין לה קלעים מרחוק, החובה מספר אחת להצלחה בכדורסל היום. כשהיא שיחקה משחק מהיר עם ארבעת צעיריה ולברון – לברון נראה נושם ונושף בכבדות, דבר שיפגע בו ובהם במשך העונה. אם ימשיכו לשחק מהר זה יצטרך להיות ללא לברון, או שהוא יסיים את העונה על ארבע.

ללייקרס אין קלעים מרחוק; אין להם הגנה טובה; אני לא רואה שחקן לייקרס שייקח להם ריבאונדים, ודמיאן לילארד וסיג'יי מקלולום התעלו על ראז'ון רונדו ולונזו בול ברמות בעמדות הגארד. יותר מדי בעיות רציניות שאי אפשר לפותרן ב-'משחק ראשון'. אלה הן בעיות גינריות. הן ב-DNA של הקבוצה. הן תישארנה כל העונה, אבל כמובן שלעתים בצורה פחות פיגענית, אבל יהיו רבים הימים שהלייקרס תיראה כמו קבוצה הזקוקה לרחמים.

אמש הם היו עדיין נילהבים ובהיי, אבל הדאבל-דיג'ט הפרש של פורטלנד גרם ללייקרס לנסות ולנסות לצמצם, וכל המג'יק נעלם. הנקודה התחתונה היא שהם באו ב-HIGH שכנראה לא היו רבים כאלה לאחרונה, והבלון איבד את האוויר מהר מאד. בעוד שבועיים-שלושה הבלון לא יוכל אפילו להתמלא באוויר, הלייקרס תפסיק לעניין אנשים, ויישארו רק לברון עם חבורת צעירים וזקנים במרק שאין לו טעם וריח.

מג'יק לא עשה דבר מלבד להוריד את הלייקרס מדרגה למטה, ואם בעונה הבאה הוא לא משיג שחקני-על – זה יהיה הסוף שלהם לעוד עשר שנים. ואפילו אם הוא משיג שחקנים כקליי ת'ומפסון (מה שהוא לא ישיג) או קוואי לינארד (שאני בטוח שירצה להישאר בטורונטו) – לברון יהיה בן 35. עם ה-WEAR AND TEAR לברכיו? הוא יהיה כמו בן 40.

כבר העונה תתחיל הדעיכה, וכל המגדל הגדול שבנו יהפוך למה שהוא – בניין של קלפים.

(שמעון, שמע לי. צלצל לתאגיד ותאמר להם שמוטב שיעברו לקבוצה אחרת כי מהלייקרס לא ייצא דבר טוב לפני הבר-מצווה של הבן שלך)

 

 

2. ניגמרו ימי החסד ללוק וולטון החמוד

אין שאלה שלוק וולטון הוא חמד של בחור צעיר שכנראה אין לו שונאים. נעים, אהוד, סימפתי.

לא ראיתיו מרים קול או גוער בכעס על שחקן אפילו פעם אחת מאד הפך – בהפתעה רבתי (לגבי לפחות) – למאמן הלייקרס. כבר כתבתי זאת בעבר: הוא לא היה שחקן שמשך את עיניך בשום דבר מיוחד. פשוט שחקן גבוה, די אמין, שישב בסוף ספסל הלייקרס והיה תמיד מוכן לתפקידים מיוחדים. אני לא מנסה לפגוע בו בשום צורה, אבל אחד מתפקידיו היה לבצע פאול מכוון על שחקן עם אחוז קליעות נמוך מהקו.

היי, הוא לא היה שחקן רע. אתה לא יכול להיות שחקן NBA אם אתה שחקן רע. הוא היה שחקן של לא אסל ולא באסל. שחקן שלחם, נתן נשמתו, אבל אני לא מאמין שהביא כותרת אפילו פעם אחת בכל הקריירה שלו ב-NBA.

הוא קיבל את הג'וב בלייקרס רק בגלל שהיה עוזר בווריורס שהצליחה כל כך, ובתקופה שסטיב קאר החלים מניתוח הגב הוא הוביל את הווריורס בביטחה עד לפני הפלייאוף, כשסטיב חזר. אני מאמין שאם אתה אדם סימפטי, עם עבר NBA, ומבין את העקרונות העיקריים של המשחק, אתה יכול לשמש כמאמן מחליף של הווריורס ולהצליח ללא בעיות מיוחדות.

הוא לא היה מבוגר בהרבה מהשחקנים, והתקופה שלו כמאמן ראשי מחליף עברה חלק וללא כל בעיות ידועות. כמובן שהוא קיבל את ההמלצות החמות ביותר מסטיב קאר וכל אחד אחר ששאלו לדעתו בווריורס, או חבריו לשעבר בלייקרס. העובדה שהוא היה גם שחקן הלייקרס לשעבר, עשתה ממנו חבר בראנז'ה כשר למופת.

עד עתה לא היו כל דרישות מיוחדות ממנו. הקבוצה שיחקה ללא יומרות, והוא היה האדם המושלם לתפקיד: צעיר סימפטי, חבר השבט, יודע ומבין כדורסל ברמה הנידרשת, ויכול למלא בדיוק את דרישות מג'יק.

הוא היה הבן היקיר של הלייקרס שבעונה הקודמת לבואו ניצחה רק 17 משחקים. הוא מיד העלה את המספר ל-27 נצחונות בעונה הבאה, ובעונה שעברה 35 נצחונות. התקדמות נאה. הכל טוב ויפה. הכל דופק כשעון. הוא עזר לפתח כמה צעירים לרמה שהתחילו לדבר עליהם, היה מקובל מאד על השחקנים, וכן על האוהדים ובמיוחד המדיה. שאלת את לוק שאלה, וקבלת תשובה מרש"י. לפעמים היתה הרגשה שהוא עונה ארוך מדי.

בקיצור, NERD אמריקאי על הכיפאק ועם קבלות.

אבל עד עתה לא היו כל צפיות מהלייקרס, ולא היה לברון ג'יימס.

אני בטוח שבינתיים לברון מתייחס אליו בעדינות, באדיבות, ואפילו ברוך.

זה עכשיו.

אבל חכו עד שיתחילו להגיע ההפסדים, והלייקרס תתחיל לאכזב בציפיות שכולם בנו.

לפתע, לראשונה בחייו כמאמן, הוא יחיה בסיר לחץ הדורש נצחונות או ש…

כשלברון בלחץ, והוא עייף ורצוץ ונילחם על כל כדור, אף מאמן לא מוגן ומרופד מספיק נגד כעסו. ברגע שלברון הגיע לקבוצה המנדט של לוק וולטון השתנה ממאמן שכל תפקידו הוא לשמר מי מנוחות ולתת לצעירים זמן לגדול, למאמן שחייב להביא את הקבוצה להיות בין ארבע הטובות במערב.

למג'יק לא היתה סבלנות כשחקן ואין לו סבלנות כמנהל. עבור מג'יק אין יותר "הפסדים חשובים כי למדנו דברים חשובים במהלך, בפרוסס. היי, היתה זו ירידה למטרת עלייה". עתה יפיתוח שחקנים' התחלף ב-'WINNING'. לוק אף פעם לא אימן באווירה ולחץ כזה. אני לא מכיר אותו וכמובן ואני מדבר רק מהבודי אימאג' שהוא משדר, ומהטיווי וכל הפרסונה שלו. לי הוא נראה אדיש וקר מדי להיכנס לרתיחה הזאת ולצאת ממנה בחיים.

הוא מבוגר מלברון בסך הכל ב-4 שנים ולברון שיחק, היה חלק, וראה הרבה הרבה יותר כדורסל ממאמנו. אני כמעט בטוח שלברון גם 'מרגיש' את המשחק ואולי אפילו יודע תיאורטית יותר ממאמנו. לוק חי חיים יותר מדי מתוקים כל ימי חייו עם אבא שהוא סלבריטי, מולטי מיליונר, ותמיד היה לו מעבר קל משלב לשלב בחייו כבר מגיל צעיר ביותר עד הלום.

לפתע הוא הופך למאמן NBA רגיל עם כל החרא שמתלווה אליו. אנשים ושחקנים DOUBT HIM. המדיה מתקיפה אותו. בטוויטרים ובאינסטגרם לועגים לו.

כיצד הוא יעמוד בכל הלחץ הזה?

אין לדעת.

אולי הוא יישבר בקלות. אבל לך תדע, אולי הוא בנוי מהסוג הזה של האנשים שהכל מתחלק מהם כמו טפלון. אין לדעת.

אין שאלה שלוק הוא EASYGOING, ורוב פלינקה אמר שהרוסטר שהוא ומג'יק חברו "מתאים מאד לאישיות של המאמן". כן? גם לאנס סטפנסון? גם מייק ביזלי? גם ראז'ון רונדו? וכמובן העיקר הוא "וגם לברון ג'יימס?".

מה שברור הוא שימי האביב הנעימים וענוגים עברו ואינם. מעתה זה 'DOG EATS DOG' ועד שהבעיות לא תתחלנה לחלחל אל גוף הקבוצה לא נדע דבר.

ואני מבטיח לכם שזה לא ייקח הרבה זמן עד שנדע.

.

 

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 70 תגובות

 1. ללייקרס אין חומר שחקנים לעשות פלייאוף. אין קלעים, אין 5 נורמלי, כל הווטרנים הם שאריות מחוממות. קבוצה של מקום 10-13 במערב.

 2. מעורב נשכני על הבוקר
  הסאגה של הלייקרס תעסיק אותנו עוד הרבה….. 🙂

 3. דוק לצערי הם יפתיעו אותך בגדול

  לפלופ התבגר, נראה שלמד דבר או שניים גם מבחינת הפוליטיקה בקבוצה.

  יש להם שחקנים צעירים שחבל על הזמן ורונדו זה מאמן נוסף על המגרש

  מקום חמישי גם במערב הצפוף

  אבל שפע השפלות לשיקוץ תוך כדי

  תודה על המעורב

 4. העיקר שהלייקרס לא מעניינים אותך… אתה לא חדל מלכתוב עליהם
  כמה משעמם כמה.

 5. סחתיין על העוקצנות על הבוקר דוקטור.
  עוד זוכר את עצמי קורא את הטורים שלך רגע לפני שקופץ על האוטובוס לבית ספר בעמק חפר של תחילת הניינטיז.
  קצת מוקדם לדעתי להספיד את החבורה מLA.
  יש אינסוף סימני שאלה בנוגע לאיך יתפתחו הצעירים לצדו של המלך, האם וולטון מסוגל להחזיק קבוצה תחרותית כשהוא בפרונט, האם לברון באמת שואף להשיג משהו מהעונה הזו ועוד המון שאלות שכנראה יצריכו זמן.
  מודה שגדלתי על מייקל ומעצם כך ההשוואות הפופוליסטיות של המלך אליו גרמו לי ממש לתעב אותו. ועדיין, אם הוא מצליח לקחת את החבורה הזאת לפלייאןף במערב הסופר צפוף ותחרותי זה יהיה נס בעיניי. מקווה כמובן שזה לא יקרה אבל נחכה ונראה.

  1. קרי קיטלס וואו איד הגדולים באמת חסר מזל.

 6. הדוק מבין כדורסל הכי טוב באתר .
  רק לפנינשבוע הלייקרס היו אלופים והיום הם פח אשפה…
  חחח

 7. ככה בדיוק נראה ונשמע מישהו שרק מחכה ללייקרס בפינה ולא יכול לחכות כדי לתקוע סכין.
  הקבוצה הזו צריכה להשתפר, ולכן זה מוזר שהם משחקים עם רונדו ולא עם בול, הם צריכים להגיע להשגים עם הצעירים שלהם. יש להם הרבה עבודה במציאת הזהות שלהם, במיוחד בלמצוא את הקליעה, ואת ההגנה.

 8. דווקא במשחק מול הבלייזרס רונדו ומקגי היו אולי הכי טובים בלייקרס

  1. אולי, אבל זה לא מספיק, ואין לזה עתיד. רונדו גם לא שומר טוב.

 9. 1. כבר רשמתי – לדעתי הביאו את ערימת השחקנים הגמורים בלייקרס כי לא רצו שתוך חודש ירדו בחדר ההלבשה על זה שלברון הוא דינוזאור (כל הבסיס הצעיר של הלייקרס קטן ממנו בספרות כפולות). אם ככה, לא היו יכולים כבר להביא וטרנים שגם נראים טוב? לזה כבר אין לי תשובות.
  2. לא יודע אם מג'יק אחראי על הבחירות דראפט שם, אבל קוזמה הוא בחירה מצויינת, בטח כשמתחשבים במקום שהוא נבחר. גם השנה נראה שהיו להם בחירות טובות.
  3. החוסר בסנטר – זה טמטום שאין לי מושג מה עומד מאחוריו. בינתיים כל מה שהם ארגנו זה פתיחה מעולה לנ"א. רנדל היום עם דאבל דאבל ב-24 דקות, וגם קלע שלשה (קלע 2 במשחק הקודם). אפשר לדבר על זה שרנדל היה רוצה חוזה ארוך וזה היה פוגע בנסיון שלהם להביא עוד סופרסטאר, אבל מי אמר שכוכבים יעמדו בתור כדי לשחק עם כוכב בן 35 שיקח להם את התהילה? למה לא ליצור בסיס חדש בניו יורק או מיאמי ולהתחיל מסורת חדשה של להגיע לגמר הנ.ב.א כל שנה? זה מה שאני הייתי עושה.
  4. עם כל מה שרשמתי – לפי הסטט' שהביאו פה לברון לא מנצח אף פעם משחק פתיחה, ועדיין, רוב הסיכויים שהלייקרס יסיימו מעל פורטלנד בסוף שנה (דוק, אם אתה מאמין הפוך תוכל לקבל על זה יופי של יחס בוגאס), אז הייתי מחכה 10-20 משחקים לפני שהייתי נותן ללייקרס ציונים.

 10. פייייי מנחם, כמה צחקתי.
  שפכת חמתך על הגויים כפי שנאמר 🙂
  אבל ברצינות, זה רק משחק ראשון, קצת סבלנות לפני שעושים מהלייקרס שקשוקה.
  אגב אני לגמרי מסכים אתך שקובי עדיין יותר טוב מלברון אבל מר גיימס צריך עוד אליפות אחת כשהוא בשיאו בשביל לעבור אותו. אני מפקפק אם זה בכלל אפשרי.

 11. שוב חריצת דין על פי משחק אחד , כשחצי מההרכב חדש .

 12. כשונא לייקרס הייתי מאוד רוצה להאמין שכל הנאמר בכתבה יתקיים. בעקרון השיטה של מגיק את לברון דוחה. לברון יוצר הסופר טים. ומגיק שעוסק יום יום בטמפרינג ובדיסאינפורמציה , כמו אנטוני דיוויס ללייקרס וכו. כל זמן מנסים לפתות שחקנים להגיע ללייקרס בלי לתת שום תמורה . למגיק לא אכפת לפרק קבוצות שנבנו לאורך זמן, שטפחו שחקנים גולמיים, שהשקיעו בהם עד שהפכו לשחקני על. הוא מכריז כבר כשנתיים על הפרס הגדול בואו אלינו ותקבלו מקס או סופר מקס.הוא מחפש שחקנים לעונה אחת , וזה ההסבר להרכב המוזר של הקבוצה.שחקן נורמלי רוצה חוזה מכובד לכמה שנים.זה יותר גרוע מהשיטה של הינקי שהרכיב קבוצות רפאים כדי לקבל בחירות דראפט.
  צר לי לא סובל את המגיק הזה טיפוס חנפן וצבוע.הוא מחייך אבל בלי בושה מנסה שיטה מלוכלכת , כדי לחזק את הלייקרס.

 13. חחח מנחם אין עליך, באמת 😅.
  קבוצה עם חסרונות ברורים, אבל אם יצליחו לשמור על קצב מהיר כל העונה, הם יהיו לא רעים בכלל.
  לא קבוצה טופ4-5 במערב כמו שעפו עליהם חלק מהפרשנים, אבל בהחלט קבוצת דרג שני מצוינת. מה לעשות שלברון יגלה שבמערב החיים קצת יותר קשים?
  (אגב, אני אגלה לך סוד- הם הולכים לנצח הלילה את הרוקטס. ולא, זה לא אומר שהם קונטנדרים. רק טיפ מוקדם לפני שתתחיל לכתוב עליהם יומן אליפות).

  1. ראית את לברון אתמול אחרי עשרים דקות של קצב מהיר?

   1. כן, זה השאלה אם יצליח לעמוד בקצב לאורך זמן.
    תכלס אין להם ברירה אחרת כי בהתקפה עומדת אין להם צ'אנס אז שלברון יתחיל לעבוד על קרדיו.

    1. לברון הולך לנוח על המגרש עונה שלמה, כמו שעשה לקראת סוף העונה שעברה.
     אבל המערב זה לא מזרח.

     1. כמו שאמרת דובי המערב זה לא המזרח, התנהלות כזו עלתה לו רק במקום רביעי שאפשר העלאת הילוך בפלייאוף אח"כ בדרך לעוד גמר , במערב זה פשוט יכול לעלות לו בפלייאוף….
      מנחם תודה על המעורב אבל אני הייתי מחכה איזה חודש-חודשיים לפני שסוגר את הדלת על הלייקרס … לא חפים מבעיות ועדיין מוקדם מדי להסקת מסקנות כה חותכות.
      לגבי וולטון אני מסכים שימי החסד הולכים ומתמעטים, אין ספק שעכשיו זו כבר קבוצה שמצפים ממנה לתוצאות (לחזור לפלייאוף קודם כל), מעניין גם יהיה לראות את הדינמיקה מול לברון ואיך תתפתח…
      ספולסטרה וגם לו במידה מסוימת צמחו מזה ,בלאט התרסק מזה , שאלה טובה לאן זה ייקח את וולטון.

     2. לפחות לפי המשחק מול הבלייזרס. לברוון קיבל הרבה יותר מקטעים קצרים של משחק.
      נתן כמה דקות וירד לנוח, וחוזר חלילה. עם הקצב המהיר הזה, וולטון נותן לו הרבה מנוחה

  2. לא הם לא לורד אוף דה דנס מגיע היום

 14. מנחם, אם זכרוני אינו מטעה אותי, ג'בל מקגי היה בעבר הלא רחוק אחד מיקירייך הגדולים ביותר.
  מה שהוא השתנה הלילה הזה?

  1. צודק אמנון

   שנים הגנת עליו ועל האפסייד שלו דוק

  2. אני תמיד אוהב לקחת שחקנים "מוזרים" וללכת איתם עד הסוף. הוא והסנטר מיוקון ששכחתי את שמו

   1. דחואן בלייר

 15. לי יש הרגשה כמו רבים באתר שקאווי לא הולך לשום מקום ומקבל חוזה מקס בטורנטו ונשאר כמו גדול. למה? הוא יגלה שהחיים במזרח טובים נעימים ורכים וכל שנה אפשר לאיים על האמויפי וסיכוי מעולה להגיע לגמר הליגה. הוא יגלה שטורנטו אחלה עיר עם שוק גדול קהל שיאהב אותו ולהיות מלך קנדה. אחרי זה הוא יחשוב זה או להיכנס למשחקי פאסיב אגרסיב של המלך מאל איי? לא ה לא בשבילו. תרשמו קאווי לא יגיע לליקרס.

  1. טורונטו ממש מתאימה לקוואי. אחלה עיר, אחלה אוהדים, קבוצה שיודעת להחזיק שחקנים לאורך שנים, המזרח הרגוע ולא הנערב המטורף… עדיף לו להישאר.

   1. אני חושב שהכל תלוי בסוף האם מתאים לו לנגן כינור שני ללברון ואולי אף שלישי במידה ויגיע עוד סופרסטאר או לא. לדעתי פחות מתאים לו מה עוד שההעפלה לגמר אזורי/גמר ליגה בהחלט עשוי לשכנע אותו להשאר בקנדה. איכשהו התדמית של האיש לא ממש מסתדרת לי עם הוליווד.

  2. 1+

  3. אנחנו רושמים כל מילה, שמעון.

   אבל זה אומר לבטל את מה שאמרת למשל פה,
   http://www.hoops.co.il/?p=128735

   "קאווי לא סופרסטאר אלפא דוג שיכול להביא אליפויות לבד" (תגובה 21), "בטח מחר בבוקר שעון ישראל פה נראה את קאווי בחולצה של הלייקרס" (תגובה 26.3)?

   או לבטל מה שאמרת פה,
   http://www.hoops.co.il/?p=127368
   "דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שקאווי אולי נעול רק על הלייקרס ואז הוא עלול לסרב להאריך חוזה בכל קבוצה ובמצב כזה יעביר שנה כמו פול גורג לאיפה שישלחו אותו ויחתום בלייקרס וזה בכלל יוריד את ערכו לתחתונים" (תגובה 1.1)?

   או לבטל מה שאמרת פה,
   http://www.hoops.co.il/?p=128312

   "הכוח בידיים של קאווי לגמרי. הוא רוצה רק לייקרס ואם לא יתנו לו הוא לא יאריך חוזה בשום קבוצה" (תגובה 22)?

   כי קשה לעמוד בקצב.

  4. אנחנו רושמים כל מילה, שמעון.

   אבל זה אומר לבטל את מה שאמרת למשל פה,
   http://www.hoops.co.il/?p=128735

   "קאווי לא סופרסטאר אלפא דוג שיכול להביא אליפויות לבד" (תגובה 21), "בטח מחר בבוקר שעון ישראל פה נראה את קאווי בחולצה של הלייקרס" (תגובה 26.3)?

   1. או לבטל מה שאמרת פה,
    http://www.hoops.co.il/?p=127368
    "דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שקאווי אולי נעול רק על הלייקרס ואז הוא עלול לסרב להאריך חוזה בכל קבוצה ובמצב כזה יעביר שנה כמו פול גורג לאיפה שישלחו אותו ויחתום בלייקרס וזה בכלל יוריד את ערכו לתחתונים" (תגובה 1.1)?

    1. או לבטל מה שאמרת פה,
     http://www.hoops.co.il/?p=128312

     "הכוח בידיים של קאווי לגמרי. הוא רוצה רק לייקרס ואם לא יתנו לו הוא לא יאריך חוזה בשום קבוצה" (תגובה 22)?

     כי קשה לעמוד בקצב.

     1. אדון בולשיט דברים משתנים גם פול גורג רצה לייקרס וראה שטוב לו אוק וחתם. אנשים משנים דעתם אתה מודע לזה מר בולשיט לא? איך פעם אמר פה מישהו רק חמור לא משנה את דעתו

  5. +1

  6. גם צ'יינה טאון מס' 2 באמריקה אחרי זה של ניו יורק

 16. תודה רבה מנחם, אין כמו מקלחת שופכין ללייקרס על הבוקר 🙂

  נראה איך תיגמר השנה הזו, ויותר מזה נראה איך יראו ארבע השנים הקרובות – קבוצה עם לברון בשיאו צריכה להתמודד על התואר בכל שנה, וגם לזכות לפעמים. אם לברון לא יזכה בתואר בל.א זה יהיה כשלון חרוץ של מג'יק. גם לברון, מג'יק וגברת באס יודעים זאת ולכן אם לא יצליחו להרכיב סופרטים לעונה הבאה מג'יק יסיים את תפקידו. הספירה לאחור החלה ביולי 2018 ועל מג'יק להזדרז ולא לחיות בתחושה שיש זמן.

  1. וסתם חבל על וולטון שכנראה יעשה מסלול דומה לשלך בלאט – הגיע כדי לעבוד עם צעירים וקיבל את לברון על הראש.

   1. בדיוק

    1. חופשי ,וולטון מקבל ורוד,
     וארבעת הפסיכים והפלול, יכנסו לכלוב לראות מי האחד שיוצא בהליכה

   2. אין שום סיכוי למסלול דומה.
    נראה לך שישאר עוד שנה וחצי?
    נותן לו שבוע שבועיים גג…

 17. מנחם, ביל ראסל בלייקרס? אני חושש שזה הפספוס הכי גדול בקריירה העיתונאית שלך,
  גרמת לרד אאורבך להתהפך בקבר שלו.

  1. וואללה שהדימנציה מתחילה לעבוד. כמובן שהתכוונתי לקרים אבל כתבתי תוך כדי שהדודג'רס הקטינו ל-2-5 והתמלאתי פחד

  2. אין כל הבדל בין בוסטון ללייקרס מבחינת מנחם זו אותה קבוצה…
   פשוט לא הבנת אותו…

 18. הלייקרס לא כאלה גרועים, הם מלאי כישרון ופוטנציאל, אבל יש להם חסרונות ברורים ורציניים.
  הסמאטוחה בין צעירים לותיקים, אישיויות השחקנים שהתקבצו, בעיות רוטציה, מחסור בסנטר ובקלעים אמינים.
  אבל החיסרון הכי גדול זה הקונספציה.
  להביא את לברון ולשחק מהר בסגנון שואו טיים.
  פשוט לא עובד יחד.
  נגמר לו הגז והוא הופך לנטל.
  כאן שורש הבעיה.
  וולטון יועף והם יהפכו לקבוצה עצובה שמשחקת בשיטת לברון.
  צפוי פיצוץ ברמה אטומית בין השיקוץ לרונדו.

  1. 100+

   אני אוהב את רונדו

   זה הולך להיות פיצוץ מהנה ביותר!

  2. סיכוי טוב לקרב אגרופים בחדר ההלבשה לברון vs רונדו ולאנס..
   אבל זה לא דברים שלא דוברו כבר ברגע שהצמד הנ"ל חתם. מצד שני קשה לי להאמין שהיו מובאים ללא הסכמת לברון.

 19. מאמר מאוד מהנה לקריאה, תודה רבה!

 20. מנחם איזה מעורב מעולה ומשובח.
  אתה כמובן טועה לדעתי אבל נותן לך את הקרדיט שאתה בטח יודע יותר טוב ממני על מה אתה מדבר. יש פה הרבה אוהדי לייקרס באתר (לא אני) וכנל אוהדי לברון (לא אני למרות שמעריך אותו מאוד). מקוה בשביל כל אלה שאתה אכן טועה. אני מסכים איתך בעיקר בסוגייה אחת והיא סוגיית הפוינט גארד בלי הפוינט. לא לונזו ולא רונדו יודעים לקלוע וזה קשה בליגה של היום בלי קליעה. יחד עם זאת אני לא אוכל להסכים איתך בשום אופן שמג'יק חיים של מומי עשה עבודה רעה השנה וזאת מהטעם הפשוט שהשאיר לעצמו עם החוזים הקצרים את מלוא הגמישות לשנה הבאה ואם זה לא ילך יוכל לתקן. לברון אולי יזדקן בשנה אבל הוא עדין יהיה איתנו קראתי כתבה על איך הבן אדם שומר על הגוף שלו בטיפולים בסדרי גודל של 200 אלף דולר בחודש. לא יפטרו ממנו כל כך מהר.

  1. לפני שבוע הוא כתב ההפך, אל תתן לו קרדיט כי אין לו מושג.

   1. תמיד כשהוא מהלל אותם הם מפסידים. זה סוג של נאחס.כשיש כתבה של גלורי ותשבחות אני מרוצה. זה אומר שהלייקרס הולכים להפסיד. הנאחס של דוק עובד מצוייןץ

 21. שיחזור של חומרים ישנים וגיבוב דעות לא חכמות. מצחיקה יותר העובדה שלפני שבוע רשמת כאן שהלייקרס מפחידים אותך. בקיצור הצלחת להצחיק אותי מאוד עם הטור הקומי היומי. אז תודה.

 22. היה רק משחק 1 מול יריבה טובה מאוד. זה משחק פתיחת עונה הלייקרס קבוצה חדשה עוד לא יתחברו השחקנים עוד לא בכושר ובכל זאת הלייקרס לא הפסידה בהפרש כזה גבוהה ף. את הביקורות צריך להשאיר לסוף העונה הסדירה ולא לעכשיו.

 23. מנחם לא חבל להוציא כול כך הרבה אנרגיה על קבוצה שהולכת לשום מקום? אגב שמו של השחקן החצי יהודי ששיחק בלייקרס הוא ג'ורדן פארמר ולא פלמר. הוא היה פלופ גדול במכבי תל אביב.

  1. אני יודע. תודה אלכס. ד"ש מכמה חברה באדלפי ששיחקו אתך. ג'יימי, סטיב, ועוד

  2. אפרופו – אלעד זאבי ציטט היום את בילי קריסטל שסיפר שקרא בעיתון על דוקטור ג'יי / ג'וליוס אירווינג לראשונה כששיחק בaba, ולא היו שידורים בטלוויזיה, ואמר לעצמו – נו, סופסוף שחקן כדורסל מצטיין יהודי 🙂

 24. מחר יהיה קרב השיקוצים הגדול-לפלופ מול המזוקן. רייטינג אדיר וכולנו נזכה לשחוט אחת מהקבוצות אחרי פתיחה של 2-0. נהדר.

 25. פצצות דוק,
  על הבוקר,פצצות אטום ,
  חחחחחחחח,הרגת אותי,איזה כיף על הבוקר עם הקפה,
  מחכה ל K 700 לתגובה 3….2…..1
  דוק אתה גאון

 26. הלייקרס קבוצנ לא רעה, ואתמול אם לא היה להם מזל רע במיוחד בקליעות מ-3, הין מנצחים. יש להם באמת חולשה בתחום זה (קליעה מ-3) למרות שהארט וקולדוןל-פופ קלעים בסדר (צריך לתת רק להם לזרוק) יש להם במגירה את אחד הקלעים הטובים בליגה, הרוקי האוקראיני, שגם שחקן בכלל לא רע חוץ מזה, ולדעתי הוא יתחיל בקרוב לקבל דקות. לדעתי לברון היה מוקף 4 שנים בקליבלנד בחבורה של נכים ומוגבלים בלי שחקן אחד שלם, ופה יש לו לפחות 4 שחקנים שלמים (קולדוול, הארט, אינגראם וקוזמה) ועוד כמה שיכולים לתרום. בקיצור, יכול להיות סבבה לגמרי.

 27. כרגיל אתה קיצוני. קבוצה מוזרה הלייקרס ללא ספק אבל זה יכול ללכת לשני הכיוונים.

 28. אתה במיטבך כשאתה שופך חמתך על הגויים, בעיקר המערביים שבהם. תודה רבה דוק

 29. אוסף מוזר של ותיקים + צעירים כישרוניים + לברון במערב? קבוצת סף פלייאוף ובטח לא מקום 3-4. יש להם כמה בעיות ברורות (סנטר, קליעה מבחוץ) ואין מה לרדת עליהם, זו שנה מבוזבזת אם לא מגיע עוד סטאר.
  אני כבר מצפה לחלק השני בוא כבר תרד על הלייקרס על באמת (אגב שכחת את מידן? 🙂 )

  1. כמעט הזכרתי אותו, אבל אני מכיר את מידן. אם הייתי מזכיר אותו יחד עם המספר ושני האפסים מימינו, הוא היה עוזב את האתר לנצח

   1. חחח ברור

 30. רק משחק אחד כמובן אבל…
  אני מהמר שבאטלר יגיע עוד העונה. אולי תמורת קוזמה ועוד משהו.
  המחסור בקליעה ישתפר ואחד מהסנטרים הצעירים זובאץ ווגנר יתחיל לקבל דקות משמעותיות. הלייקרס ימצאו איך לשפר את המכונה.

 31. תודה לכולם

 32. בליגת הנבא משחקים 82 משחקים בעונה שלמה.

  מציעע שתחכו לפחות עד הקריסמס כדי לחתוך את הליקרס.

 33. שווה לחכות עם ההצהרות לגבי לייקרס
  אבל יש לי דבר אחד שמעצבן אותי בדרך של לייקרס שהיום היה הופך אותם מטופ 5 לטופ 3 וזה ג׳וליוס רנדל !
  איזה טעות חמורה.. מוכיח השנה וסוף שנה שעברה כמה אדיר הוא. כמה חבל…

  לייקרס צריכים למצוא בשיטת משחק. יש בעיית קליעה וצריך ללכת הרבה פנימה אבל לפי דעתי הם צריכים דווקא להאט את הקצב כי הם קבוצת הגנה אדירה בלי שאף אחד שם לב.
  אני חושב שאינגראם יהיה המשתפר של העונה וזה ישנה את הקבוצה. הוא כזה ישתנה! חצי מרחק, גובה, הגנה לא רעה ובכלל תנועה אדירה.

  1. רנדל זו בכיה לדורות. מסכים לגמרי..

 34. תודה דוק על הטור. איך ללברון יש כח להתחיל עם קבוצה חדשה ולא מאוזנת כזו, אלהים יודע. היה הולך לפילי ומגיע רחוק, אבל הוא רוצה להגיע קרוב להוליווד וכדורסל זה after thought.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט