איפה קובי בראיינט נמצא בדפי ההיסטוריה?

קובי בראיינט פרש לאחרונה – איפה הוא נמצא ביחס לאחרים בהר ראשמור?

קובי בראיינט
קובי בראיינט

השתתפתי ונוכחתי בהרבה מאוד דיונים. חלק גדול מהאנשים בטוחים שלברון ג'יימס עקף את קובי בראיינט, חלק אומרים שקובי נמצא במקום השני והראנקר הלך עם קובי במקום השלישי, במקרה הזה. לפרויקט הזה אספנו מספר חברי צוות שיכריעו: איפה קובי בראיינט באמת נמצא?

רועי ויינברג: אחד הגדולים. אי אפשר להגיד שלא. יכול להיות שמעריכים אותו קצת יותר מדי – בכל זאת היה חלק מ-3 אליפויות לצד שחקן סופר דומיננטי כשאקיל אוניל ואני חושב שההתקפה שלו מוערכת יתר על המידה בהתחשב בכך שהיה סקורר לא יעיל (מספרית) וברוב שנות השיא שלו היה שחקן של סיבוב ראשון בפלייאוף. למרות זאת, הוא היה שחקן הגנה נהדר, כן שחקן התקפה טוב מאוד והלב של קבוצה שעשתה בק-טו-בק. היסטורית, לדעתי, ג'ורדן, לברון, קארים, מג'יק, בירד, ראסל, צ'מברליין ודאנקן מעליו. אני חושב שגם שאקיל, בהתחשב בכך שהוא היה הדומיננטי יותר בשנים המשותפות בנוסף לעונות יפות באורלנדו והאליפות במיאמי. השלב הבא, בעצם, הוא של השחקנים שהיו המרכזיים ב-2 אליפויות: קווין דוראנט, האקים אולג'ואן, ויליס ריד ואולי גם סטפן קרי. כרגע הוא עליון עליהם: אולג'ואן לא הגיע לגמר פעם נוספת להוציא השנים בהן ג'ורדן שיחק בייסבול, דוראנט עבר לקבוצה הכי טובה בעולם וריד לא באמת ברמות האלה. לכן אצלי הוא בקצה של הטופ 10, עד שאחד משחקני גולדן סטייט יעבור אותו.

סער ברעםקובי נמצא אי שם בגדולתו לא בגלל מספרים. אם אנחנו עוזבים כרגע את מס' 81, 24 או 8, האדם היה המוקד של שנות ה-2000. בשבילו קמו בלילה. אם אני משווה בין עשורים, בשנות ה-2010 קמו לראות את קרי\לברון, בשנות ה-90 את מייקל, ב-80 את מג'יק ולארי, ב-70 את קארים עבדול-ג'באר. הוא הפוקוס של העשור הקודם, ולמרות פציעות ושנים הרבה פחות רלוונטיות בסוף הקריירה, הוא נמצא בסוף העשירייה או בתחילת העשירייה השנייה של השחקנים בכל הזמנים. הוא השפיע והביא את רמת הסיבולת, הקשיחות והמנטליות לרמה אחרת. זריקות קשות זה השם השני שלו, במיוחד בחצי השני של עשור ה-2000. כל מי שתראו בגילאים 25-35 אומר את השם שלו כשהוא עולה לזריקת נייר במשרד לפח אשפה. הוא נחשב ל-Hardest Worker Of All Times ביחד עם ג'ורדן, כשאין ספק שלג'ורדן יש יותר כישרון ממנו. חיקוי חיקוי, אבל מוצלח וקשוח באותה מידה.

מתן גילור: קובי, ללא כל צל של ספק, אחד מגדולי כל הזמנים. אני, באופן אישי, חושב שהוא נמצא במדרגת 9-12 ביחד עם אוניל, אלג'ואן ואירווינג. מעליהם אני נוטה למקם את ג'ורדן, ג'אבר, ראסל, ג'יימס, ג'ונסון, דאנקן, בירד וצ'מברליין. אבל אם נעבר למבחן "גדולי כל הזמנים בהיסטוריה מאז 1980" אז אני משוכנע שהוא בטופ 10 ומוכן להגן על כך בחירוף מקלדת. בתמציתיות, גופי תקשורת הספורט הגדולים בארה"ב נוטים לדרג אותו 10-12 וזה מתיישר עם דעתי ומחזק אותה, מה שגורם לי להרגיש איתה עוד יותר בנוח. שחקן עצום, טופ היסטורי בהתקפה ובהגנה. ראוי לשבחים אין ספור. הערה לסיום: אני לא משוכנע האם, איזה וכמה התנהלות מחוץ למגרש צריכה לבוא לידי ביטוי בקביעת גדולה של שחקן, אבל במקרה של קובי אני מעדיף לשים את תקרית החדרנית בצד. בעיקר כיוון שאיש חוץ משניהם לא יודע מה בדיוק קרה שם.

שי אבן צור: אמרתי את זה לא פעם: אני לא איש של דירוגים. אבל, אם תצמידו לי אקדח לרקה אעיז ואומר שקובי שייך לרשימה של הגדולים ביותר. הנימוקים: מבחינת הדרייב המטורף לניצחון הוא שני רק למייקל. הבנאדם היה לוחם מטורף בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו. שחקן קשוח שלא ראה אף אחד ממטר. אגב, הסיפור על זה שהוא לא מצמץ מול מאט בארנס הוא לגמרי נכון ורואים בבירור שבארנס מושיט את הכדור לפנים שלו. כל היתר זה בולשיט. תמיד הייתי נגדו בכל הקריירה ותמיד נחלתי אכזבות אחרי אכזבות בגלל שהוא היה כ"כ גדול: כשהיה צריך לנצח משחק הוא היה נכנס למין זון שכל זריקה היתה נכנסת וכצופה הייתי אומר "לא יכול להיות… פייי בן **** איזה שחקן…!". תאמינו לי, זה קרה כ"כ הרבה פעמים… ברשימה שלי, אין מעל עשרה שחקנים שהדהימו אותי כמוהו.

עמית טבול: קובי הוא ללא ספק מהגדולים ביותר והדבר שהכי דומה למייקל ג'ורדן. עם זאת, אצלי ביום טוב הוא במקום 10. יש את ג'ורדן מעל כולם, אחר כך שחקנים כמו מג'יק, קארים, בירד ולברון ורק אחר כך שחקנים כמו קובי, שאק, האקים, מאלון ודאנקן. הוא בקבוצת העילית השלישית בטיבה ולטעמי השוטינג גארד מספר 2 בכל הזמנים.

נקודות לזכותו: דרייב מטורף ותחרותיות ברמה הגבוהה ביותר ולאורך זמן, יכולת גבוהה מאוד בשני צדי המגרש, יכולת וירטואוזית וגם השפעה מחוץ למגרש.

נקודות לחובתו: ב-3 אליפויות מתוך ה-5 שלקח הוא היה רובין ושאקיל היה באטמן, לעיתים נראה שמשחקו סוליסטי מדי ולא יעיל קבוצתית וסטטיסטית.

עוד מאמרים: הרומן שלי עם קובי בריאנט, ארבעה שחקני עבר זוכרים את קובי, סדרת הלייקר הגדול מכולם (מנחם לס)

איפה קובי בראיינט נמצא מבחינתכם בהיסטוריה?

סער ברעם

בעל חברת שיווק דיגיטלי על שמי. יש כאלה שקוראים לי "מומחה פייסבוק", ויש כאלה שפשוט אוהבים את הלב שאני משאיר על המגרש. לדאלאס יש מקום בליבי וחובב את נוביצקי ודונצ'יץ'

לפוסט הזה יש 132 תגובות

 1. קובי גדול מדאנקן האוברייטד שלא ברור מי מעז לדרג אותו ואת קובי לפני שאק. בכל מקרה קובי במקומות 8_12 פחות או יותר יש את ג'ורדן לברון שהם ברמה משליהם אחר כך את ווילט קרים מג'יק בירד ושאק ואחר כך שחקנים כמו ראסל קובי דאנקן אולוגולאן קרי דוראנט וכדומה.

  1. אתה יכול לא להסכים עם זה, אבל זה דווקא די ברור מי מעז:
   פוקס מעזים – https://www.foxsports.com/nba/gallery/ranking-the-25-greatest-players-in-nba-history-100716

   SI מעזים – https://www.si.com/nba/2016/02/09/michael-jordan-lebron-james-stephen-curry-nba-greatest

   ESPN מעזים – http://www.espn.com/nba/story/_/page/nbarankalltime/greatest-players-ever

   CBS מעזים – https://www.cbssports.com/nba/news/cbs-sports-50-greatest-nba-players-of-all-time-where-do-lebron-curry-rank/

   זה כמובן לא אומר שכל אלה צודקים (וגם לא שהם טועים), אבל לא חסר מי שמעז.

  2. מייקל ברמה משלו גם לפני לברון שלא ברור שהוא לפני מג'יק ובירד שמהמשחק הראשון שלהם היו מנהיגים ווינרים מהגדולים ביותר יותר מלברון והם השפיעו על קבוצתם ועל המשחק לא פחות ממנו.

 2. החיפוש של מחליף לג׳ורדן הקפיץ את ההייפ סביבו.
  תכלס יותר דומה לווסטברוק מלג׳ורדן, היה לו מזל שהיה לו את שאקיל שהיה אפילו יותר דומיננטי ממנו

 3. כריסטיאנו רונאלדו מת.
  בעודנו מדברים הוא נמחק. זהו, אין יותר רונאלדו.

  קובי הבא בתור.
  וכל המעריצים שלו, אנחנו זוכרים מי אתם.

 4. דירוגים זה גם לא הקטע שלי, אבל אם הייתי חייב להחליט אז איפשהו באמצע החמישייה השנייה.

 5. טופ 10 בוודאות.
  מעולם לא חיבבתי אותו יותר מדי (תמסור כבר יא אפס!), אבל יש לי המון הערכה כלפיו.
  5 אליפויות שבכולן הוא פקטור משמעותי, שחקן הגנה מעולה, וקשיחות בלתי מתפשרת.
  הדבר היחיד שלא היה לו (וללברון יש, ובגלל זה לטעמי לברון עקף אותו) זאת היכולת לשתף פעולה עם שחקנים בינוניים ומטה.

  ג'ורדן לברון דאנקן ושאק לפניו בוודאות, אחריהם זה כבר יותר צמוד.

  1. החלום לא פחות טוב משאק ואף ישלא יתרון כי לשאקהייתהיוצמה בחתי עצירה בניצול ממדיו. החלום בלי העוצמה של שאק היה אדיר ואף טוב בהגנה משאק ומגוון יותר כשהוא גם חוטף נהדר.
   גם מג'יק ובירד שייכים לרמה הזו ואף יכולים להיחשב לטובים יותר מהאחרים חוץ ממייקל כי הם היו גאוני כדורסל יותר מכולם והשפיעו על קבוצתם ועל המשחק לא פחות.
   בארקלי וגארנט שייכים גם הם לרמה הזאת כשבארקלי היה פאוור אדיר בגובה של גארד ואף טוב משמעותית בקליעה ובריבאונד מדאנקן (וגם מגארנט) וחכם לא פחות. גארנט היה ברמה דומה לדאנקן כשהוא לא פחות טוב בהגנה אם לא יותר וחכם לא פחות ומגוון אף יותר וגם ריבאונדר טוב יותר ובסלטיקס הוכיח את מנהיגותו כשהיה הדבק של הקבוצה והגורם החשוב ביותר ביכולתה של הסלטיקס וללא פציעתו היה סיכוי גבוה לשושלת.

 6. לברון יודע לשחק עם שחקנים בינוניים כי הוא מסדר להם חוזה של 15 מיליון ותוקע את קליבלנד. בניגוד לגמר דרך המזרח, שזה הישג שווה ערך ל40 ניצחונות במערב, קובי הוביל לפלייאוף קבוצות שאף שחקן בהן לא נכנס לחמישייה באף קבוצה בימינו, אולי חוץ מלאמר אודום.
  מצד אחד אומרים שקובי לא הסתדר עם שחקנים אחרים, ומצד שני לוקחים לו את כל הקרדיט ונותנים לשחקנים אחרים.
  בהתחשב בעובדה שקובי היה שחקן מוביל! ב-5 אליפויות, אין כל צל של ספק שמקומו בפסגה הגבוהה ביותר.

  https://youtu.be/9mpiNuUpKbA
  סרטון נחמד שמוכיח שקובי היה שווה ערך לשאק, והסיבה העיקרית ששאק היה הפיינלס MVP היא שליריבות היו גארדים איכותיים – רג'י, אייברסון וקיד, ולא היו להם גבוהים פיזיים מספיק נגד שאק. ניתן לבדוק את הנתונים בפלייאוף המערב באותם שנים.
  קובי הוביל לפלייאוף חמישייה של קוואמי בראון, לוק וולטון וסמוש פארקר, שחקנים שגם אם נחבר את האיכויות של כולם נקבל שחקן פחות טוב מג'יי אר סמית או דלונטה ווסט שהיו שחקני ספסל אצל לברון.
  אחרי ג'ורדן יש את קובי, דאנקן, שאק, מג'יק, בירד וקארים, לא בהכרח בסדר הזה. (גם צ'מברליין וביל ראסל).
  לברון ברמה מתחת של ה-2-3 אליפויות כתמיד היה מישהו שהציל אותו ברגע האחרון (קיירי, ריי אלן)

  1. לברון קלע 9 מ-12 הנקודות האחרונות של קליבלנד במשחק 7 אבל קיירי הציל אותו.

   1. ואת השלשה לפני השלשה של אלן…

    1. וקיירי נכנס עם הראש בקיר והחטיא מתחת לסל מה שהוביל למתפרצת של הווריירס. נחשו מי היה שם כדי לחסום את איגיי ולסדר לקיירי עוד אפשרות "להציל אותו ברגע האחרון"

     1. ואח"כ השתלט על משחק מס' 7

  2. למיטב זיכרוני, פאו גאסול אולסטאר.
   גם אנדרו ביינום.
   למעשה, פאו גאסול נבחר 3 פעמים ל-ALL NBA בתקופתו בלייקרס (פעמיים בחישייה שלישית, פעם אחת חמישייה שנייה),
   וביינום נבחר פעם אחת (חמישייה שנייה).
   אודם, הוא נבחר כשחקן השישי של העונה, בתקופתו בלייקרס.

   כך שלטעון שלא היה לקובי עם מי לשחק, זה טיעון שלא מחזיק מים.

   כאשר לוקחים בחשבון שללברון יש יותר באזר ביטרים לניצחון או שוויון בפלייאוף מלקובי וג'ורדן ביחד,
   אז טיעון ה-"הצילו את לברון",
   גם הוא לא מחזיק מים.

   אין לי בעיה עם מי שבוחר בקובי לפני לברון.
   זו בחירה סובייקטיבית, ודעתו של כל אחד שווה בדיוק כמי שלי (אישית, ברשימה שלי לברון לפני קובי, ואחרי קארים, ג'ורדן, מג'יק, ובירד).
   אבל שהטיעונים יהיו קצת יותר עובדתיים.

   (לדוגמה – ההצלחה של קובי מול הספרס בעונות האליפות עם שאק. כל מי שצפה באותן סדרות מול הספרס יודע שקובי היה השחקן שעשה את ההבדל בין הקבוצות. שאק אולי זכה בפיינלס MVP, אבל קובי היה השחקן הטוב ביותר בסדרות מול היריבה החזקה ביותר)

 7. מספר אחד בין האנסים

 8. קובי > דאנקן

  תנו לקובי את מה שהיה לדאנקן והיה לו 2-3 אליפויות יותר.

 9. מכל ההגדרות – זו של סער ברעם הכי מתאימה לי: האיש שקמו בשבילו בלילה בשנות ה-2000.

  זוכרים את השנים שבהן מילת המפתח היתה "הג'ורדן הבא"? אז ברור שאף אחד מהם לא עשה את זה אבל קובי היה הכי "הג'ורדן הבא".

  חוץ מזה שצריך לארגן מחדש את השפה המתמטית של עולם הכדורסל, כך שכל הדירוגים יתחילו ישר ב-2.

  1. תאמין לי לתת לג'ורדן מספר אחד ולמישהו אחר 2 זה כבר לא פייר למייקל הוא היה מכוכב אחר, פנטזיית כדורסל!..

   1. מבחינתי בהחלט יש מצב להתחיל גם ב-3 😉

 10. קובי שני, ובפער מכל הבאים אחריו.
  ואת זה גם גורדן אומר.

  כמישהו שהספיק לראות את השואו טיים של הלייקרס, את בוסטון, את הבד בויז, את יוסטון של האקים, את סקרמנטו (שהייתה אחת הקבוצות הגדולות שלא זכו באליפות), את מיאמי של לברון, את בוסטון של 2008 את קליבלנד ואת גולדן סטייטס (וכשאני אומר לראות אני מתכוון ממש לראות, לפחות 100 משחקים בכל שנה)
  זה תמיד מצחיק אותי לראות שמדרגים את קובי מתחת לדאנקן, שאקיל, לברון ושאר ירקות.

  קודם כל ולפני הכל, קובי לקח את החמישייה הכי חלשה מכל הקבוצות שהזכרתי למעלה ל 2 אליפויות רצופות (ועוד הפסד בגמר), לא אודום לא ביינום (בינום!#@#$!) וכנראה שגם לא גאסול ייכנסו להול אוף פיים,
  היו שם מחליפים כסשה וויציץ (אלוהים ישמור) וגורדן פארמר.
  זאת קבוצה שהייתה כולה קובי, מההתחלה עד הסוף (קובי ופיל)

  דבר שני זה אכויות הכדורסל – גם שאקיךל, גם דאנקן, גם קארים ובעיקר לברון הם מפלצות פיזיות, הם מייצרים את הדומיננטיות שלהם בעיקר בגלל מבנה פיזי (אצל לברון זאת ממש מוטציה), קובי לקח ושיכלל את רמת הכדורסל שלו לגבהים שרק לדורדן היה יותר, גם הגנה , גם פוסט, גם משחק חוץ, פייד אוואיס, מה לא

  דבר שלישי זה איכות התחרות – קובי הצליח לקחת אליפויות על הראש של סן אנטוניו הגדולה (מהגדולות בהיסטוריה) ועל סקרמנטו (שהייתה קבוצת על)
  שמסתכלים על המזרח בעשר שנים אחרונות זה פשוט מעליב להסכיר את הקונפרנס הזה אפילו בתור שמועה על תחרות

  ודבר אחרון שלא מכומת במספרים או בסטטיסטיקה או בכל מיני בחירות קהל ו"מומחים" למינהם ( ה MVP זה פשוט בדיחה, קובי היה צריך לקבל 4 לפחות) זה השליטה במשחק, רק מי שראה את קובי וגורדן מבין על מה אני מדבר, הייתה לו את היכולת לשנות מומנטומם ולקבוע את קצב המשחק כמו שלא היה לאף אחד אחר (חוץ מגורדן)

  חברים זה גורדן וקובי, וכל השאר בדירוג אחר.

  1. גאסול יהיה בהיכל התהילה 2 אליפיות 3 פעמים ALL NBA 6 ALL STAR
   מעל 20000 נק' ומעל 10000 רב' (והחולצה שלו תתלה טח בגג של ממפיס הליקרס אני מאמין שיתלו את החולצה אבל עוד 10 12 שנה) ובגדול השחקן האירופי השני הכי טוב בהיסטוריה של הנבא.
   כמו כן היכל התהילה לא מתיחס רק לנ.ב.א גם הישיגים באולמפידיה נשקלים.
   לא צריך להקטין את גאסול כדי להקאות כמה קובי גדול

  2. הסיבה היחידה שג'ורדן אומר את זה היא כדי להקטין אחרים שמתמודדים איתו על ה-GOAT.

   אין אף אחד מחוץ לקוביסטאן שחושב ככה.

   1. אתה קובע לגורדן למה הוא אמר את זה? הוא אמר כי זה מה הוא חושב ולכן הוא אמר. גם מגיק אגב גם דוראנט גם אייברסון אמרו אותם דברים ועוד המון המון כוכבים אתה מוזמן לחפש באינטרנט. איפה קובי לא מוערך בתקשורת שתמיד שנאה אותו עד שהשתיק את כולם ב2009 ו10 ואז התחילו ללקק לו.

  3. לגבי שתע האליפויות הרצופות של קובי כשהוא המוביל:
   האליפות הראשונה הייתה כשהסלטיקס ללא גארנט הפצוע וקובי נפגשבגצר במג'יק הפחות טובה ועד פציעותו של דארנט הסלטיקס המשיכו להיות הטובים ביותר בליגה ובעונה שאחרי השלישייה המובילה של הסלטיקס לא כ"כ תפקדה בגמר והיו פחות טובים משמעותית מב-2008 וגם כך הפסידו במשחק השביעי בחוץ בארבע נק' כשהסנטר הפותח שלהם פצוע ובעקבות זאת הלייקרס שלטו לחלוטין מתחת לסלים יותר מאשר במשחקים הקודמים.

   1. כן אבל עדין נוביצקי יותר טוב מגארנט בכללי

    1. נוביצקי לא יכול להיות טוב מגארנט בכללי כשהוא הרבה הרבה פחות טוב בהגנה, הרבה פחות טוב בהגנה ממה שגארנט בהתקפה, ריבאונדר פחות טוב, מוסר פחות טוב משמעותית, חוטף פחות טוב משמעותית וחוסם פחות טוב במידה מאוד משמעותית. ברוב המכריע של הדברים גארנט טוב מנוביצקי ולא במעט ונוביצקי טוב מגארנט במטדה משמעותית רק בקליעה.
     אז איך נוביצקי טוב יותר בכללי???

     1. בשורה לפני האחרונה צ"ל "במידה משמעותית".

 11. אצלי מספר 3 רק אחרי ג'ורדן ומג'יק (לברון עדיין יכול לעקוף ולהגיע למקום שני – כרגע לא) אני לא מודד מספרים וסטיסטיקות למיניהם אני רואה בעיניים וזה גוד אינף פור מי

 12. ושאלה לדיון: שימו את קובי במיאמי ל4 עונות במקום לברון כמה אליפויות הוא היה לוקח?

  1. 0

  2. קובי וויד לא יכולים לשחק יחד.
   תצליף את וויד פפירס (קצת צעיר יותר של 2007-2010) או אנתוני של זמנו (2009-2013) ותקבל 2 אליפיות לפחות.

  3. 4 גם בתור סמול פורוורד.

  4. 0 אלפויות ו4 גמרים כי זה המזרח

 13. באיזור של 13, 14 ככה

 14. בקושי ב15
  איפה הוא היה אחרי ששאק עזב? קבוצת לוטורי שלא עשתה פלייאוף

  שתי האליפיות הנוספות שלו היו אך ורק בגלל שפאו הגיע לעיר המלאכים
  בלעדיו הם לא היו מגיעים לגמר ובטח שלא מדגדגים את בוסטון.

  שחקן שחושב רק על עצמו והמספרים שלו
  אוברייטד מטורף מבחינת יכולת הגנתית

  אבל מה?
  החיקוי הכי מוצלח לג'ורדן.
  אחד כזה שכל כך רוצה להיות גדול מאלוהים, עד שלא משנה מה, הוא תמיד ימשיך עם הראש בקיר להראות לכולם, כל זריקה היא זריקה טובה ולעזאזל חברי השחקנים, או חברי לקבוצה.

 15. קובי היה ההמשך של השואוטיים בלייקרס. בשבילו באו (וקמו) לראות משחקים.
  מבחינת התשוקה למשחק ומוסר העבודה הוא מהגדולים ביותר.
  לא יודע איפה אבל בטוח בעשיריה הראשונה 🙂

 16. לברון שחקן כדורסל שלם ועקבי יותר מג'ורדן.
  לרע מזלו קמה לה קבוצה שלא באמת ניתן להביס.
  איזו קבוצה הייתה המתחרה הגדולה של שיקאגו? נניח יוטה, נשווה:
  קרי> סטוקטון
  קליי> הורנסאק
  איגודלה> ראסל
  דורנט> מלון
  גרין> אוסטרטג
  עכשיו נוסף גם קאזינס…
  עניין האליפויות הוא עניין של טיימינג, קבוצה ורמת התחרות.

  אבל אם בוחנים שחקן מול שחקן אז סט היכולות של לברון שלם ואיכותי יותר מכל שחקן אחר ששיחק את המשחק.

  קובי שחקן גדול, אבל לטעמי לא בר השוואה ללברון.

  עשיתי רשימה בראש, יצא מקום 10 היסטורי, שזה ממש אחלה.

  * דאנקן מבחינתי ברמת המורשת = קובי לטעמי

  1. ומה עם דאלאס 2011 אן SAS של 2014?
   גם הן טובות מיוטה?
   הניקס של יואנג או יוסטון של האקים פיניקס של בארקלי היו אוכלות אותן בלי מלח.
   ג'ורדון בכדורסל של היום היה מספק את המספרים של ווסטברוק פלוס 6+7 נק' באחוזים טובים יותר והגנה טובה יותר.

   1. ג'ורדן בכדורסל של היום היה הטוב מכולם באותה מידה עם חכמת המשחק שלו והשילוב הגנה-התקפה ועם התחרותיות והתשוקה למשחק והמנהיגות והווינריות, שבכל ארבעת הדברים האלרונים הוא היה מעל כולם.

    1. *בכל ארבעת… האחרונים.

 17. דבר שצריך להיאמר לזכותו של קובי שככל הנראה הוא לקח 2 אליפיות עם האלופה הכי חלשה במיליניום (להוציא את דאלאס)
  והגיעה לגמר שלוש פעמים ברציפות.
  הבעיה של קובי שבגללה לא זוכרים אותו כגדול יותר היא ש4 השנים שהוא היה הטוב בליגה (2004-2008) באחת לא הגיע לפלאאוף בשתי האחרות הפסיד בסיבוב הראשון לפיניקס הגדולה של נאש-סטואדמיר ורק בשלישית הוא קיבל את פישר בחזרה וקיבל במתנה את פאו מהסנדק ווסט (ורק לחשו מה היה קורה אם הליקרס לא היו מוותרים על הזכויות על מארק גאסול בעסקה לפחות עוד אליפות).
  העובדה שהוא (ושאק) סיים את הקריירה רק עם MVP אחד זה פשוט פשע.

 18. לברון שחקן יותר "שלם" מקובי, אבל לא מתקרב לרמת הווינריות של קובי, ולכן עדיין מאחוריו.
  מבחינתי, שחקן גדול הוא כזה שקמים בשבילו לפנות בוקר גם כשמתים מעייפות.
  קובי לא היה שחקן מושלם, והרבה פעמים חירב משחקים, אבל ברוב הפעמים אמרת לעצמך: "וואו! התמזל מזלי לראות את קובי בריאנט משחק"…
  מאז שקובי פרש, חזרתי לישון טוב בלילות.

  1. איך מודדים ווינריות?
   לי אין מושג.
   הדבר הכי קרוב שאני יכול לנסות לבדוק זה איך שחקן מתפקד במאני טיים.
   ואם משווים את נתוניו של לברון במאני טיים, הם פשוט עולים על אלו של קובי הכל פרמטר אפשרי.
   כמות הנק', האחוזים שלהם, האחוזים מה-3, האס', הרב'.

   יבוא מי שיגיד שצריך למדוד את הנתונים בפיינלס, אז התחרות היא הגדולה ביותר.
   גם אז נתוניו של לברון עולים על אלו של קובי בכל פרמטר אפשרי.

   ואם תבוא השאלה –
   מי קולע את הזריקות כאשר היריבה חזקה, בפלייאוף, כאשר הלחץ בשיאו? מי לוקח על עצמו את הזריקות המכריעות?
   למזלנו קל לבדוק.
   נבדוק בקריירה, זריקות לעלות ליתרון או להשוות (מה שאומר שהמשחק צמוד), בדקה האחרונה של משחק פלייאוף (מאני טיים).

   המאזן של לברון הוא 20 מ-41 (4 מ-8 מהשלוש).

   המאזן של קובי הוא 10 מ-37 (4 מ-13 מהשלוש).

   אולי יש מי שעלול לחשוב שהדקה האחרונה זו לא בדיקה מספקת.
   אולי צריך לבדוק את קור הרוח כאשר זה להיות או לחדול, בשנייה האחרונה של המשחק –

   נבדוק – בקריירה, זריקות לעלות ליתרון או להשוות משחק, בשנייה האחרונה של רבע אחרון או הארכה, במשחקי פלייאוף.
   באזר ביטר.

   המאזן של לברון הוא 6 מ-10. 6 באזר ביטרים בפלייאוף, מ-10 ניסיונות.

   המאזן של קובי הוא 2 מ-5.

   שמעתי אפילו טענה שאומרת שזה לא חכמה. לעלות ליתרון אחרי שוויון זו זריקה עם הרבה פחות לחץ.
   נבדוק זריקה בשנייה האחרונה, לעלות ליתרון, או להשוות, כאשר הקבוצה בפיגור, במשחק פלייאוף.

   המאזן של לברון הוא 3 מ-5.

   המאזן של קובי 2 מ-3.

   השורה התחתונה די ברורה.
   מעבר לתחושות האישיות (והלחלוטין לגיטימיות),
   להגדיר את קובי כ-"ווינר גדול יותר", לא באמת עומד מול מבחן המציאות.

   1. אנשים מתעלמים פה מהנאה מהמשחק שזה המון. לברון דחקן משעמם לא כיף לראות אותו אתה לא נפעם ממנו. קובי קרי הם גורמים לך לתפוס את הראש ולומר וואו. גם לסה יש משקל ומשקל רב שפה מתעלמים ממנו. טים דאנקן לא עניין איש אנשים לא היו קונים כרטיסים בשביל לראות את הקרש סל שלו ומבט העגל. הם היו קונים כרטיסים בשביל לראות את קובי עושה 50 נק ודופק דאנקים וגאמפים בסיבוב מה3 על 2 שחקנים. בסוף שיש כמה שחקנים עם תארים זהים וכו הוירטואוזיות יש לה משקל רב זה גם למה מייקל נחשב הכי גדול היה וירטואוז מטורף שכיף לראות אותו זה בניגוד לקארים למשל. תכף יגיעו חכמולוגים שיגידו שקרש סל עושה להם את זה יותר אז סבבה אבל לרוב האנשים זה לא. אותה סיבה בדיוק זה למה מסי תמיד יהיה גדול מרונאלדו. עזבו שיש לו יותר תארים רונלאדו לא מלהיב כמו מסי מסי אתה רןאה אותו ואומר וואו בצורה שהוא שולט בכדור.

    1. טענה לגיטימית לחלוטין.
     אישית, אני לא סובל את סגנון המשחק של קובי. זורק הרבה יותר מדי.
     לברון, החלק שאני נהנה ממשחקו זה ניהול המשחק שלו. הדרך שהוא מוצא שחקנים פנויים פעם אחר פעם.

    2. שיקן שנהנים ממנו יותר לא שייך לטוב יותר וגם אם נהנים מקובי יותר זה לא שיקול לגבי מי כדורסלן גדול יותר אלא רק בהשוואה היכולות והתכונות הנדרשות בכדורסל כמו מנהיגות, וינריות, חכמת משחק, קליעה, שמירה, יכולת ריבאונד, מסירה, חטיפה, חסימה, ההשפעה על הקבוצה והפיכת השחקנים שסביבו לטובים יותר, וכדומה.
     בשילוב כל היכולות והתכונות לברון עולה על קובי בצורה ברורה ביותר.

    3. שמעון, זה פשוט מה שאנשים כמוך לא מבינים.

     הקרש סל זה לא מה שעושה לנו את זה.

     העובדה שהוא עושה את זה בהצלחה 12 פעמים במשחק ואף אחד לא יכול לעצור את זה – זה מה שעושה לנו את זה.

     דאנקים זה יפה, פייד אוואים זה יפה, הכל נכון והכל מתגמד אל מול שחקן שתמיד (כמעט) עושה את הפעולה הנכונה.
     גם אם לפעולה קוראים קרש סל.

     זה הכדורסל הכי יפה שאני יכול לחשוב על זה והכי יפה שאני רוצה לראות, ותאמין לי שאני לגמרי לגמרי לא לבד ולא חוכמולוג.

     קובי שחקן מיוחד, אהבתי לראות אותו משחק, אבל את דאנקן הרבה יותר.

     1. אנשים כמוני מבינים היטב וזה משעמם תחת גם 20 פעם במשחק.

      רוב האנשים יקנו כרטיסים לממבה ולא לטימי זו האמת.

      גם מבחינת היכולת אין בכלל מה להשוות בין קובי לטימי, טימי לא באזור שלו. קובי היה שחקן כ"כ הרבה יותר טוב.

   2. תודה לך גיא היקר והלא רשע.
    לתלות ולמסגר או לכל הפחות לשמור אינפשהו במועדפים

   3. מהם הנתונים של ג'ורדן, מג'יק ובירד בדברים האלו?
    היכן אפשר למצוא נתונים כאלו?

 19. שנות ה 80 ומעלה
  1. מייקל
  2. לארי
  3 מגיק
  4 דאנקן
  5. קובי
  6 לברון
  7. האקים
  8. שאקיל
  9. קארים (לא כולל מה עשה לפני )
  10. נוביצקי
  11 מלון
  12 רובינסון .

  1. אוי לעיינים
   3 פורוורדים לפני בארקלי ודוראנט
   לברון 6
   טוב ,הקדימו את בדיחמין לשבת ליום שני

   1. בארקלי 0 אליפויות
    דוראנט 2 אליפויות במדד מייידן 0 עגול במדד שדה .
    לברון 3 אליפויות במדד מייידן
    1 אליפות (עם כוכבית "פתוח בסלו) במדד שדה .

    1. "פתו בסלו"
     ( מושג תלמודי שמשמעותו היא שיש לך משהו כבר ביד אתה יותר רגוע וככה שלברון הגיע לקליבלנד בקדנציה השנייה היה זה אחרי שהיה לו "פתו בסלו" אליפויות ביד שהשיג במיאמי לכן המחסום הפסיכולוגי שלקחת אליפות נחסך ממנו ….אממה האליפויות במיאמי הושגו בקיצור דרך …דוראנט הבא בתור לוקח אליפויות קלות בג.ס ואז עם "פתו בסלו" ינסה להשיג אחת אמיתית אבל שיש לך את השבירה הפסיכולוגית הזו זה יותר קל .
     יכול להיות למשל שאם יואיניג היה מצטרף לשיקגו בשנות ה 90 אז אחרי פרישת המלך הוא עם "פתו בסלו" היה מנצח את האקים …בעיני לא מופרך בכלל )

     1. אני קצת איתך פה. מסכים עם מה שאתה אומר לגבי לברון ודוראנט. לדעתי דוראנט גם בלי אליפויות טוב מרובינסון לדעתי אבל לגיטימי בהחלט לא לשים אותו גם טופ 15.

     2. אהרון,
      משחק 6 בגמר המזרח של 2012, די מבטל את טענה זו.
      הסלטיקס ביתרון 3 – 2, במשחק בית.
      לברון נותן מול מי שהייתה באותה עונה קבוצת ההגנה הכי חזקה ב-NBA משחק של 45 נק' (19 מ-26 מהשדה), 15 רב', 5 אסיסטים.
      זה היה משחק בו בוש רק חזר מפציעה (פתח על הספסל, וסיים את המשחק עם 7 נק').
      יותר לחץ מזה?
      משחק 6 בחוץ, בבוסטון, מכל המקומות, הפסד וההיט שוב הולכים הביתה בידיים ריקות?

     3. ללברון הלך קשה יותר ולכן נראה שלברון פחות "קנה" אליפויות והתאמץ לקחת אותם כי לברון וויד ובוש לא היו צלפים כמו דוראנט קרי וקליי למרות שהם היו יותר אתלטים ולכן זה לא הלך להם "חלק".

      אצל דוראנט קניית האליפויות מורגשת הרבה יותר כי זה נראה קל מידי עבורו ועבורם ומדובר ב-3 מהקלעים הגדולים בהיסטוריה שקולעים מטווחים לא נורמלים אז הרבה הרבה יותר קשה לעצור אותם מאשר את ההיט של לברון.

      לכן אצל לברון זה "נשכח" אבל אין להתעלם מזה שלברון חיפש בזמן המעבר את הדרך הכי קלה עבורו ולעבור את מייקל עם 8 אליפויות שהוא הבטיח, כי הוא חשב שזה יהיה להם קל כמו לגולדן סטייט, זה פשוט לא הלך לו ככה.

      אם גולדן יאבדו את האליפויות פעם או פעמיים אז גם כלפי דוראנט יהיו סלחניים יותר והמעבר שלו יראה פחות גרוע בראי ההיסטוריה.

      כרגע כל הזלזול כלפי דוראנט מוצדק כי הוא פשוט קנה אליפויות.

     4. דוראנט לא קנה כלום. הוא בחר נכון, שיחק היטב, וניצח.

      לא ברור לי למה בחירה של שחקן היכן לשחק (בקבוצה אדירה כמו גודלן סטייט, או ברכב אינסטנט סופר טים כמו לברון בהיט) נזקף כנגדו,
      והמזל להיבחר על ידי קבוצת על (נגיד, מגי'ק שהצטרף לקארים, או קובי שהצטרף לשאקיל) ,זה סבבה.

      אישית, אני לא מוצא הבדלים.

      קרי, קליי, וגרין, התמזל מזלם להיבחר על ידי ארגון שיודע מה הוא עושה.
      להם לא היה את הצורך לקבל החלטות קשות כמו שלברון ודוראנט קיבלו.

      אם קרי היה מגיע בטעות לניקס?

     5. מדוייק לגבי הנקודה הזאת אהרון, ואפשר להוסיף שאז הוא גם הפסיק לברוח מלקחת את הזריקות המכריעות…

      ואני אפילו לא אכנס לכל הדקויות של הדירוג שלך שאני חולק עליך בהן חוץ מאחת –
      אין שום סרט שבו דאנקן עולה על קובי.
      כשהלייקרס ניצחו את הספרס פעם אחר פעם – זה היה קובי ולא שאק שהשמיד ותיסכל אותם.

      דאנקן והספרס היו צריכים לחכות לשנים חלשות של הלייקרס כדי לזכות – או לפני שקובי בכלל התבגר ודייל אליס אימן, או בשנים שבהן הקבוצה היתה בנסיגה, בפציעות, עייפות או החלפת משמרות.
      דאנקן והספרס יותר מכל קבוצה אחרת, ניצלו שנים חלשות של קבוצות הצמרת על ידי זה שהם היו "טובים" בעקביות כדי לנצח באותן שנים, אבל אף פעם לא "מצויינים" מספיק כדי לנצח את הלייקרס וקובי במיטבם.
      זה המשיך להתבטא גם אחרי התפרקות השושלת של הלייקרס בזה שהם אף פעם לא לקחו אליפויות רצופות – כי הם היו לגמרי תלויים בחולשה של היריבות כדי לנצל את היציבות שלהם לזכיה בתואר.
      בפעם האחת שזה לא נראה ככה – 2014 – דאנקן כבר היה רול פלייר.

      אז אני מבין כמה יותר קל לחבב אותו, ואיך מספר האליפויות יכול להטעות שיש כאן מקום להשוואה, אבל פשוט אין.

     6. לדדי: דאנקן זכה באליפות ב-2003 מיד לאחר שלוש האליפויות של שאקובי כשקובי בשנות השיא ושאק עדיין מצוין. פתאום בעונה אחת הלייקרסלא נעשו מאלופים לחלשים מדי מכדי לזכות באליפות.

     7. לקוקיה – אם לא יודעים, עדיף לפעמים לשתוק, או במקרה שלך – תמיד.

      שאק היה פצוע בתחילת העונה ושם התחילה ההתדרדרות הפיזית שלו. מהרגע שהוא חזר הוא ניסה ללא הצלחה אמיתית לחזור לעצמו והלייקרס סיימו עם המאזן ה 5 במערב באותה עונה – ללא ביתיות לאורך כל הפלייאוף.

      יש סיבה שקבוצות לא זוכות ב 4 רצוף.
      הם היו עייפים פיזית ומנטלית משנים רצופות של לשחק הכי הרבה משחקים בליגה, וקובי עדיין היה השחקן הכי טוב בלייקרס מול הספרס – כמו תמיד.
      כמו בשנתיים הקודמות שבהן הוא הדיח את דאנקן, כמו בעונה מייד לאחר מכן כשעשה את זה, וכמו ב 2008.

      זו היתה שנת חולשה של הלייקרס, והספרס ודאנקן תמיד היו שם כדי לנצל את זה לזכיה באליפות, והפעם באופן חריג – כשדאנקן מנצח את קובי ישירות בפעם הראשונה והיחידה מאז שקובי חגג 21 ובעצם נכנס לשנות השיא שלו כשחקן.

      רק לא ברור לי למה בכלל טרחתי כל כך להסביר לך את זה.

    2. כמה אליפויות לקובי במדד שדה?

     1. 5

  2. גארנט בוודאות לפני מלון (יש לציין שיש שני מלונים שהיו גדולים ואני מניח שהתכוונת לקרל) ורובינסון כשמלון לא השוואה לגארנט בהגנה כשגארנט היה נהדר גם בהתקפה והיה חכם לא פחות ומגוון יותר והשפיע על הקבוצה והמשחק אף יותר.

 20. פוסט מצחיק
  רועי בחייאת כשקובי היה בטופ שלו היית בן 6 אתה כותב על ווילס ריד כאחר הגדולים ,נו טוב …
  לא הצלחתם לשכנע אותי בטיעונים שלכם להוציא שי שכתב לעניין
  הגדולה של קובי כשחקן באה ליידי ביטוי בכל כך הרבה אספקטים שבכלל לא ציינו בפיסט
  הוא תחרותי ברמה שאי אפשר לתאר עם מוסר עבודה נדיר
  צריך לזכור לו 16 עונות ולא את ה 4 האחרונות שהיה צל של השחקן שהוא באמת היה
  התחרותיות שלו ( ו 48 מיליון לשנתיים ) גרמה לו להמשיך ולנסות
  הפציעות שהוא עבר בגיל שהוא עבר הן לא קלות
  כשאומרים קובי צריך לומר – גדול הלייקרים בכל הזמנים , ה SG השני בכל הזמנים
  כל מספר והשוואה אחרת לא רלוונטי ולא הוגן
  כשאתה מרכיב טופ 10 ו 6 מתוכם סנטרים זה לא יעבוד
  אחרי מייקל הוא ה SG הראשון שהייתי לוקח
  ההשוואה ללברון לא טובה כי קובי שחקן של 1 על 1 הרבה יותר טוב ולברון כשחקן של 5 על 5 אול ארונד מס 1 בכל הזמנים.

  1. קובי אדיר, באמת, אבל למה הוא לייקר מספר אחד, ולא מג'יק, או אפילו קארים? שלושתם עם 5 טבעות בלייקרס אבל לדעתי שניהם לפני קבי, רובם יסכימו על זה, ובצדק.

   1. 1. מג'ק אמר שקובי ליקר גדול ממנו
    2. קובי שיחק 20 (16 "בפועל") שנה בליקרס מג'ק משהו כמו 12-13
    3. קובי עבר גאות ושפל מגיבור לנבל לגבור שוב מהצלחה לכישלון להצלחה פציעות קשות (אפילו לפני הפציעה מ2012) מג'ק חוץ מהסדרה שהפסיד לדטרויט שהאשמו בה אותו בהחלטות שגרמו להפסיד כמעט לא עבר משברים בליקרס.
    4. קובי יכל לעזוב את הליקרס (היה דיבור על שיקגו הוא אפילו נסע עם אשתו לבדוק גנים לבנות) אבל נשאר בסוף (לא משנה אם הוא החליט להשאר או שהקבוצה החליטה שישאר).
    5. גלובלית קובי מותג יותר גדול ממג'ק (מספר האנשים שלא מתענינים בכדורסל יצלחו לזהות את קובי גדול בהרבה מאשר יזהו את מג'ק) לליקרס משתלם יותר למתג אותו כגדול שחקניה.
    6. השאלה לא מי שחקן טוב יותר השאלה מי הליקר הטוב יותר ושם יש יתרון לקובי בגלל הסיבות למעלה.

   2. כשמג׳יק אומר עלייך שאתה הלייקר מס 1 בכל הזמנים נראה לי שזה עושה סוף לדיון
    קארים על אף גדולתו לא עשה הרבה לפני שמג׳יק הגיע ( אפשר להתיחס לזה כמו בשנים של קובי בין שאק לפאו )
    מג’יק באמת ענק ויכול להיות שיש לו טיעון כלייקר הכי גדול אי פעם

    1. גם כארים היה ענק ברמה דומה ושיחק ברמה גבוה כעשרים שנים. זכה באם-וי-פי של העונה הסדירה בפעם השישית בגיל 33, ואלו שיאים גם בגיל וגם במספר הזכיות, וזכה בתואר המקביל בגמר בפעם השנייה בגיל 38, וזהו הגיל המבוגר ביותר של זוכה בתואר.

   3. לערבי ולמידן –
    אצלי קובי הלייקר החמישי בטיבו ומה שמוריד לו נקודות אצלי זה בעיקר שיותר מדי פעמים בשביל כוכב על הכריח זריקות רעות ופגע במשחק הקבוצה.
    מג'יק היה גאון כדורסל כשקובי לא היה קרוב להיות כזה, והשפיע על המשחק והקבוצה לא פחות מקובי אם לא יותר והיה שחקן חכם יותר ומנהיג ווינרלא פחות גדול אם לא יותר.
    כארים לפני הלייקרס זכה באליפות ככוכב הראשי כשהוא המצטיין של הגמר ושלוש פעמים זכה בתואר המקביל של העונה הסדירה ופעמים נוספות נבחר לחמישיית העונה הראשונה. בלייקרס זכה שלוש פעמים נוספות בתואר ה-MVP של העונה הסדירה ובפעם האחרונה בגיל 33, המבוגר ביותר לעשות זאת, וכן נבחר פעמים נוספות לחמישיית העונה הראשונה ופעם אחת זכה בתואר המקביל של הגמר בגיל 38, וגם כאן הוא המבוגר ביותר לעשות זאת. מה שהשיג שווה לא פחות ממה שהשיג קובי. אמנם המוביל היה מג'יק אך כארים היה שחקן ברמה דומה אלא שוויתר על המנהיגות למג'יק.
    וילט היה המוביל של הלייקרס בשנים ששיחק שם והוביל את הקבוצה לאחת האליפויות המרשימות של כל הזמנים (גם האליפות הראשונה שלו הייתה כזו) כשהוא המצטיין. והוא היה מעולה בשני צדח המגרש ושחקן חכם יותר ומגוון יותר ומוסר בעמדת הציר טוב יותר ממה שהיה קובי כגארד.
    וסט היה וינר לא פחות גדול ומעולה בשני צדי המגרש וחכם יותר וטוב יותר משמעותית מקובי במסירה, בחטיפה ובחסימה.

    כל הארבעה האלו יכולים להיחשב לפני קובי ומרומו של קובי כלייקר הטוב היותר אינו ברור כלל ולכן גם מקומו ככדורסלן הטוב בעל הזמנים אינו ברור כלל וכלל.

  2. מג'יק הרבה יותר גדול ממנו ומה לעשות שבתחילת הnba הסנטרים היו השולטים

 21. אם צריך לשחק במשחק שנות ה 80
  חמשייה מס 1 מג’יק ,מייקל ,לברון ,בארקלי ,שאקיל ( בשיאו )
  חמשייה מס 2 קארי,קובי,לארי,דוראנט,האקים
  חמשייה 3 – סטוקטון,וייד,פיפן,דאנקן,קארים

  צריך לקחת בחשבון את האבולוציה של המשחק קרל מלון ,נוביצקי וגארנט נופלים על עמדה עמוסת כל טוב
  כיום גם לברון דוראנט עדיפים עליהם כ PF

  1. חמישייה טובה יותר היא עם לארי לצד לברון כי שניהם יכולים להיות מעולים גם בעמדה ארבע ועם כל היכולות של בארקלי, בירד ולברון לפניו.

   1. צודק

    1. בירד עובר לראשונה לפני בארקלי- דוראנט זז לעמדה 3 הטבעית שלו בחמיייה השנייה ודאנקן עולה לפני בארקלי שם.

 22. קובי אחלה שחקן, מוסר עבודה ווינר. אבל אני גם לא מת על לייקרס, וגם לא באמת עקבתי אחרי הליגה בעשור הזה של 2000. אז ממה שראיתי בעיני משנת 2011 ומעלה בערך, אני חושב שכולם יסכימו שלא על השנים הללו נכון לשפוט את קובי, אבל מה לעשות, אני חושב שלמרות שהוא עבד מאוד קשה, ואת רוב הפדיחות עשתה ההנהלה בלייקרס בשנים הללו, זה פועל חזק נגד המורשת שלו.
  בכל מקרה, במרווח שיש בינו לבין מייקל, אני חושב שיש בהחלט אחרים שנכנסים, אבל אני מבין את הלייקרים ששמים אותו ממש גבוה. בלעדיו המועדון הזה היה היום נחשב כזה שהיה נהדר בשנות ה80 עם מג'יק, ומאז לא עשה כלום…

 23. קובי נמצא אצלי בחמישייה הראשונה .
  בירד ומג'יק עם כל הכבוד להם שיחקו בקבוצות סופר דופר (מג'יק שיחק לצד שחקן שבעיני לא מעט נחשב לגדול מכולם).
  שאק לא יכול להיות מעליו בשום צורה!
  קובי מעבר לזה שהוא היה שותף שווה באליפויות המוקדמות(אל תחפשו את הmvp של הגמר בשביל להראות "אבל הנה…" ,קובי היה השחקן המשמעותי במלחמות מול המערב הקשוח).
  קובי לקח עוד 2 ככוכב הראשי כשלצידו משחקים אי אלו שחקנים נחמדים כאשר רק גסול יהיה מוזכר כHOF (בניגוד לכל הגדולים שאיתם שיחקו יותר מ2 ולפעמים 3).
  חוץ מההצלחות הקבוצתית קובי היה סופרסטאר תחרותי ברמות שגם פציעות שונות לא עצרו אותו מלהלחם.
  המיקום הנמוך שניתן לו מהמדייה ברוב הפעמים נובע מהעובדה שהתקשורת פשוט לא אהבה אותו במיוחד (בניגוד לחיבוק החם שמקבל לברון וקיבלו המג'יייקים והג'ורדנים).

  1. שאק היה השחקן המוביל כשבאליפות הראשונה קובי היה רק ראש הצוות שסביב שאק, בשנייה הכוכב השני בחשיבותו ורק בשלישי אלד משני הכוכבים הראשיים אך לא יותר משאק, ובכל מקרה בשלושץ הגמרים שאק היה המצטיין.
   לכן קובי לא יכול להיות לפני שאק בשום צורה!!!

   1. תמשיך לספר לעצמך סיפורים. שאק לפני קובי עם 0 טבעות.
    אחרי קובי עם 1.

    קובי אחרי שאק עם 2 טבעות ו-3 גמרים.

    המזל של כולם היה שבשנים 2005-07 לממבה לא היה קבוצה נורמלית אחרת היה לוקח יותר אליפויות ממיקל ואלו השנים שהוא היה הכי טוב בקריירה שלו שהתבזבזו על שחקנים נכים כמו קוואמי בראון וסמוש פארקר, זה המזל אחרת מייקל היה מזיע.

    1. אך האליפויות שלו אחרי שאק הושגו בזכות הפציעה של גארנט ופרקינס. בראשונה הוא פגש קבוצה פחות טובה משמעותית מהסלטיקס של העונה הקודמת ובשנייה הוא פגש סלטיקס פחות טובה מאשר עונתיים קודם לכן כשהשלישייה הגדולה לא כ"כ תפקדה בגמר הזה וגם אז הלייקרס ניצחו במשחק השביעי בביתם בארבע נקודות בלבד כשהסלטיקס ללא הציק הפותח שאפשר ללייקרס ולפאו גאסול בפרט לשלוט מתחת לסלים בצורה מוחלטת.

 24. מ 80? מייקל קבוצה בפני עצמו. לברון מתקרב להיות כזה. מג'יק ולארי וקארים קבוצה. שאקיל וטימי קבוצה. רק אחריהם קובי, האקים, ואז איזייה, מאלון, בארקלי, דירק

  1. גארנט לא פחות מנוביצקי ומלון והוא ברמה דומה לדאנקן אלא שעד לסלטיקס לא היה במועדון כמו הדורבנות.

  2. גם האקים שייך לרמה של שאק ודאנקן. גם אם אינו עוצמתי כשאק אפשר להחשחב אותו אף לפניו כי החלום היה חכם לא פחות ומגוון יותר, מנהיג ווינר לא פחות גדול, ושחקן הגנה גדול יותר.

 25. דוראנט וקרי איפשהו באמצע

 26. That super easy .
  Go back to the head to head between them
  2009-2011.
  Both in the pick of their game. And both go on eachother like real Alfa man's
  (Not like doesn't who shy away from a good fight)

  Kobi despite being shorter
  Give a good fight but James dominant

  1. האנגלית שלך גרועה יחסית למישהו שגר באוסטרליה. JESUS.

 27. מצחיק אבל אצלי הוא עלה בדירוג דווקא בשנים האחרונות שלו בליגה. כשלא נשאר הגוף, ולא האתלטיות-רק כח הרצון והתשוקה לניצחון שלא חושב שראיתי כמוה מאז ג'ורדן.
  קשה לי גם שלא להתייחס למה שקרה מחוץ למגרש הכדורסל אבל אם אני מצליח לשים את זה בצד, אז הוא בהחלט נמצא על סף העשירייה הראשונה בכל הזמנים.

 28. Ranking wise.
  On the winner parameter kobi is first or second.
  Basketball hand on a good day top 20.

  Kobi is the best overachiever of the game
  By far

 29. על הסף של העשירייה הראשונה :
  מייקל, קארים, גיימס, מגי'ק לארי,דאנקן, שאק,האקים קובי, .
  את ראסל, ווילט,וסט ואוסקר לא ראיתי אבל חלקם בטוח יכנסו לעשירייה לפניו…
  קובי אכן שחקן שכיף היה לראות (למרות שלא אהדתי את הלייקרס…) אבל הוא גם היה כ"כ עסוק בעצמו שהוא שכח שכדורסל משחק קבוצתי,
  הוא העדיף להיות השחקן המרכזי והכוכב היחיד בקבוצה מאשר לנצח… הוא דאג להעיף את שאק ולא עלה לפלייאוף.
  אחוזי הקליעה שלו מוכיחים את זה וזה גם היה נראה ככה כשצפית במשחקים שלו – הוא היה כ"כ בטוח בעצמו והעדיף לעשות דברים מסובכים, אז כשזה נכנס הוא גדול אבל היו כ"כ הרבה משחקים שזה לא נכנס,

 30. מייק זה מייק חתול נמרי

  וקובי הוא הממבה השחורה

  אלי מדבר הסגנון.. לכל שחקן יש טביעת יד ואופי
  קובי על המגרש נמצא בממבה מוד

  אם אני בוחר להיות שחקן.. אני קובי דפנטלי
  אין דברים כאלה פוט וורק אסיסטים הגנה פשן מטורף
  וסלים לא מהעולם

  גארדים – במבט אובייקטיבי
  גורדן 1 אלוהינו
  קובי 2

  1. אבל יותר מדי פעמים מכריח זריקות רעות בשביל כוכב על.
   אובייקטיבית לא ברור שקובי הוא שחקן החוץ השני בטיבו בכל הזמנים כי מג'יק היה מנהיג ווינר לא פחות גדול ושחקן חכם יותר והשפיע על הקבוצה ועל המשחק לא פחות אם לא יותר.
   וסט היה גם הוא מעולה בשני צדי המגרש ווינר לא פחות גדול והיה חכם יותר ומגוון יותר מקובי והיה נפלא לא פחות גם כרכז וטוב משמעותית מקובי במסירה, בחטיפה ובחסימה.
   וייד היה גם הוא מעולה בהתקפה וטוב יותר מקובי, במסירה ובחטיפה ובחסימה (כשהוא מהגארדים החוסמים הטובים ביותר יחד עם מייקל ווסט) והוכיח את עצמו כמנהיג ווינר גדול ב-2006 כשהוא נותן תצוגה שלא הייתה מביישת את מייקל, ויותר טובה מכל תצוגת גמר של קובי.

  2. אוסקאר היה שחקן חכם יותר ומגוון יותר וגם הוא יכול להיחשב לפני קובי.
   כך שלא ברור שקובי הגארד השני בטיבו בכל הזמנים כמו דלא ברור מקומו כלייקר הגדול בכל הזמנים גם אם מג'יק אמר שכן.

   1. הכי חכם ומגוון היה ג'ורג' מייקן. היה גם אדם נפלא, גם שינה את חוקי המשחק לחלוטין והיה בלתי עציר, שם בכיס הקטן של המכנסון הצמוד את קארים, מייקל, מגיק, בירד, לברון קובי וטימי.

    1. אז עדיין המשחק היה בהתפתחות והיכולות שח השחקנים המובילים אס היו הרבה יותר מוגבלות ו-40% מהשדה אז היו כמו 50% היום.

 31. איש אחד בא לקרקס ומבקש עבודה.שואלים אותו מה הוא יודע לעשות, הוא עונה, חיקוי של ציפורים. המנהל אומר לו שלא צריך, חש מספיק אנשים שיודעים לעשות את זה. בסדר, האיש עונה, ועף דרך החלון.
  סיכום הקריירה של קובי.

  1. מה שיפה אצלך נתן שמישהו מגיב בגנותו שדל לברון אז אתה לא מצליח להבין איך אנשים מונעים משנאה ומן הסתם גם בחיים שלהם הם אנשים מונעחים משנאה עיוורת שלא רואים את האמת.אבל שזה קשור לקובי…

   1. דווקא אני ראיתי את הבדיחה כמחמאה…

    1. אם היית עוקב אחרי התגובות שלו בכל מה שקשור לקובי אז היית מבין שזה למחמאה

   2. זו מחמאה, אתה נעלה רטרואקטיבית?

    1. נעלב..

     1. ראית את הסרטונים?
      עצם זה שיש את שני הצדדים, כבר שונה מהאשך.
      אני לא ממציא כינויים לאף שחקן, ולא ממציא האשמות שלא קיימות.
      אני גם מכיר בגדולתו כשחקן כדורסל, שלא כמו הייטרים של לברון, בראשם האשך.
      אני כן חושב שמאד חשוב להזכיר בכל פעם שקובי בראיינט היה מואשם באונס, ושילם כדי לצאת מזה, כשהיה שחקן פעיל. מאד חשוב להזכיר את זה כשמתייחסים לקריירה שלו, יותר חשוב מכדורסל. אחרי שקראתי על זה, המסקנה שלי היא שהוא אדם שפשע ויצא מזה בעזרת הכוח שלו. עצוב לי שאנשים מתעלמים ולא זוכרים לו את זה.

   3. ואיך זה בדיוק שונה מהאשך?

    1. זה שונה בכך שהאשך מודה שהוא שונא את לברון ואין לו שום בעיה עם אחרים ששונאים שחקנים אחרים.
     נתן תמיד יורד על מי ששונא את לברון ובעיקר לא מבין איך אפשר לשנוא אבל שזה מגיע לקובי הוא מתנהג בדיוק כמו האשך

     1. אני באמת שונא את קובי, למה לא מודה בזה? מודה, אני גם חושב שיש לי סיבות טובות לשנוא אותו, ואני מעריך מאד אנשים ששונאים אותו. אני רק משתדל לעשות את זה בצורה מפוכחת, ולא להמציא דברים שלא קיימים. הבנאדם היה שחקן מעולה, אבל הוא גם מייצג את כל מה שרע בכדורסל.

    2. הגבתי לך למעלה

 32. קובי טופ 5 גם אם המספרים לא מגבים זאת. העשור הראשון של האלף הוא על שמו. מאמין שמי שראה אותו לא מתבלבל מהסטטיסטיקות.

  1. +81

 33. בסופו של דבר המטרה היא לקחת אליפויות, וכשמודדים "גדולה" של שחקנים, יש הרבה פחות משמעות לסטטיסטיקה האישית.
  קובי, מג'יק, בירד, קארים, דאנקן ואולי שאק, ביחד עם צ'מברליין וביל ראסל הקדומים, הם הבאים בתור אחרי ג'ורדן, לא בהכרח בסדר הזה, בגלל שהם הובילו קבוצות לכמות משמעותית של אליפויות.
  סטף ודוראנט נמצאים במקום דומה לוויד ולברון, כמי שלקחו אליפויות בעיקר ביחד, כשסטף והקאפקייק קצת מתחת לוויד שנמצא מתחת ללברון. בתוך האיזור הזה יש גם את החלום, נוביצקי, גארנט, מוזס מלון וד"ר ג'יי, ועוד כוכבים שהובילו קבוצה לאליפות או 2.
  אחרי זה נכנסים לשחקנים שלא לקחו אליפות בתור הכוכבים, או שלא לקחו בכלל, כמו דרקסלר, בארקלי, ג'ייסון קיד, סטוקטון ומלון, נאש, ועוד.
  אם היו שואלים אותי מי השחקן כדורסל שמשחק הכי טוב אז לברון ברמה של ג'ורדן, אולי אפילו טיפה יותר, אבל אין לזה שום משמעות.

  1. "בסופו של דבר המטרה היא לקחת אליפויות"
   ואז שמת שחקן עם 11 אליפויות ושחקן עם 2 אליפויות באותה המדרגה…

   1. כמובן שאתה צודק. אני חושב שצ'מברליין שווה יותר מכיוון שהוא נאלץ להתמודד 8 פעמים נגד הסלטיקס עם 4-6 HOF. הפעם האחת שהוא הצליח לנצח אותם מוסיפה לו המון.

    1. כלומר, לפי תגובתך האחרונה, אני מסיק שלא כל האליפויות שוות.
     זה תלוי מה היה משקלך בקבוצה, מי היה איתך בקבוצה ומול מי התמודדת.
     גם בירד עם 3 ולא ממש ברור האם זו כמות משמעותית מבחינתך אם לאו.
     זאת ועוד, לא לגמרי ברור למה אתה מכתוון ב"הוביל". האם רק מי שהיה מספר 1 בקבוצה? גם מספר 2 דומיננטי?

    2. ווילט שיחק מול גמדים בעידן שלפני הספירה. שים את שאק בעידן של ווילט והוא עושה 100 נק כל משחק (אולי הגזמתי כי הוא היה מחטיא המון עונשין) מול כל מיני לבנים קטנים.

     1. בקצב משחק של אז הוא היה שופך לאגר אחרי 10 דקות ועם הרפואה של אז הוא היה מסיים את הקריירה בגיל 27. הספוקולציות הקלושות הללו יכולות לעבוד לכל מיני כיוונים.

  2. השחקנים הראשונים שציינת לפחות בחלקם היו לצדם שחקנים מעולים וכוכבים גדולים גם אם פחות מהם. לכן זהלא מה שעושהאותם יותר מלברון אלא צריך להתייחס להשוו, היכולות והתכונות הנדרשות בעדורסל.

   1. ולכן לברון שייך לרשימה הראשונה שהבאת.

 34. לא משנה המקום המדויק, בעל מקרה הוא היה כוכב על ומקום של כבוד בין גדולי הכדורסלנים בכלל ושחקני החוץ בפרט והשחקנים בעמדה 2 בייחוד.

  כל זאת אינו סותר שהיה זבל של בנאדם שהיה צריך לשבת בכלא על אונס (יש ראייץ דנ"א נגדו וגם לפי מה שהוא עצמו הודה בו הוא זבל אנטי מוסרי.

  1. היה צריך להיות שותף לתא של הרב ברלנד ?

 35. לפי הדירוג של ESPN קובי במקום ה-12 ושלישי בין הלייקרים, לברון מדורג שלישי אחרי מייקל וכארי. מג'יק וילט ובירד במקומות 6-4. דאנקן, ראסל, שאק והחלום, במקומות 10-7:https://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=403&docID=205598&lang=HE

  1. בסוף צריך להיות 10-7.
   באמצע השורה השנייה צ"ל "כארים".

  2. espn זה הבית של התאגיד מה ציפית? חח הרגת אותי.

   ממבה היה שנוא התקשורת עד שהשתיק אותם עם עוד 2 אליפויות והתחילו ללקק לו אבל לעולם לא יודו בגדולתו, כלומר דירוג הממבה 2-3 בתקשורת=הודעת התקשרות כי הינם רפי הבנה וזה לא יקרה אז מלקקים לו כאילו עושים לו טובה ששמים אותו מקום 10.
   ממבה משתין עליהם בקשת כי השחקנים שזה הכי חשוב נותנים לו את הכבוד של הראשמור.

   גדולי השחקנים שמים את ממבה 2, אני חושב שהם מבינים ויודעים מול מה הם שיחקו טיפה מכל מיני סטיבן איי סמית (כולל אלו ששיחקו גם מול קובי ולברון וטימי).

   אז כל מיני עיתונאים של אוהבי ה"כדורסל הנכון" יכולים לשים אותו 10 או 20 או 30 עם שלל תירוצים.

   בשורה התחתונה הממבה עם 5 טבעות שרק ראסל מייקל וקארים לקחו יותר ממנו.
   עשה 7 גמרים, בניגוד לראסל, קארים מגיק ובירד לא שיחק בקבוצות אולסטארים מפוצצות, לא התחבר לסופר טימס בשביל להשיג אליפויות, שיחק בקונפרנס הכי קשה, וגם ביום הפרישה מול קבוצה שחלמה פלייאוף הוריד 60 נק.

   אז הייטרים תמשיכו לשים אותו 10 או 20.

   1. אולי די עם השקר הזה? הוא קלע את רוב רובן של הנקודות אחרי ששחקני יוטה ידעו שאין להם פלייאוף והפסיקו לשחק.

    1. איפה ראית שהפסיקו לשחק? אמנם כבר הודחו אבל המשיכו לשחק ברצינות וכמעט ניצחו במשחק צמוד לכל אורכו.

    2. 60 נק' ב40 זריקות.
     זה ג'ימר פרדיט סטייל

     1. סליחה, 50 זריקות.
      21 נסיונות לשלוש (קלע 6).
      במשחק אימון לא זורקים כל כל הרבה

   2. שמעון, למען הסדר הטוב אני גם רוצה להגיד שאין לי מושג על מה אתה מדבר, והטענות שלך הן לא נכונות. אני חושב שיש בעיה קשה עם אנשים שחוזרים על אותם דברים כל הזמן, עד שיאמינו להם. ממש תעמולה.

   3. שתי האליפויות האחרונות דלו התאפשרו בזכות הפתיעות של גארנט ופרקינס. ב-2009 הוא ניצח קבוצה פחות טובה משמעותית מהסלטיקס ב-2008 וב-2010 השלישייה הגדולה של הסלטיקס לא ממש תפקדו ברמתם וגם כך הלייקרס ניצחו במשחק השהיעי בביתם בארבע נק'
    כשהסלטיקס ללא הציר הפותח מה שאפשר ללייקרב לשלוט מתחת לסלים.

    1. *במשחק השביעי.
     *מה שאפשר ללייקרס.

    2. *בשורה הראשונה צ"ל "שלו" במקום "דלו".

    3. כל האליפויות האלה היו בעצם בלי ביינום שדידה פצוע על המגרש ובקושי תרם, וב 2008 בהפסד בגמר גם הוא וגם אריזה בכלל לא שיחקו.

     אם ביינום היה בריא בגמר הלייקרס היו מטאטאים את בוסטון מהמגרש בכל 3 השנים האלה והיה לנו קצת שקט מההתבכיינות הקבועה של הקוקיה.

     1. השחקן מס' 2 בכל הזמנים תלוי באחד כמו ביינום? חשבתי שהוא לוקח אליפויות לבדו…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט