טור ההופס של לס: גמר ללא מיאמי? כלם מקנאים בלברון, ועוד (הרבה)

 

 

המשחק הדרמטי והחשוב בתולדות ההיט שהוא לא "גמר"

מעולם לא עמדה בפני מיאמי היט מטרה כה חשובה ודרמטית שלא במשחק גמר: חובה, ממש חובת נצחון. אם מיאמי מפסידה הערב – וישנם סכויים רבים שזה יקרה – היא כנראה לא תגיע לגמר כי ידוע שבמצב 2-2, ובמשחק חמישי ביתי, אם הבית לא מנצח הסיכויים לעלות לגמר הם קלושים מאד.

עם כל השנאה  ללברון (שרובה אשכרה קנאה – בעיקר לבכיינים מכם הגרים בעפולה וביקנעם, ואפשר אפילו לזרוק כמה תל-אביביים מסכנים שבקושי סוגרים את החודש — לפי מאמר חושב במגזין PEOPLE שהוא האייטם הבא בטור, ואם אתה אחד מהם, אני מציע לך כבר עתה לקפוץ לאייטם מספר 3 כי למה להרוס לך את היום? אני הרי אוהב כאן את כולם אחרי הכל!) , תארו לכם את העלייה עליו אם מיאמי לא עולה לגמר! ה-"אני לא באתי לסאות' ביץ' לקחת אליפות אחת או שתיים. באתי לקחת 4,5, 6!" שלו יהפוך לאייטם המותקף, RIDICULED, מושמץ,  ומוכה יותר מכל אימרה אחרת בעולם כולו בשלוש השנים האחרונות. ולא רק בספורט.

מה שרק לפני שבוע נשמע כ-BLASPHEMY (חילול השם; אחת ממטרותי באתר היא לשפר את אוצר המילים שלכם באנגלית!), עכשיו, כמה שעות לפני המשחק שגדול ממנו כבר לא היה הרבה זמן ב-NBA, הוא אפשרות וולידית ביותר. אחרי הכל, מיאמי היתה הקבוצה הדומיננטית ביותר ב-NBA משך כמעט כל העונה, עם הרקורד הטוב ביותר, השחקנים הטובים ביותר, ואפילו עם אפשרות לנפץ את שיא רצף הנצחונות של הלייקרס.

עתה, ה-IMPOSSIBLE נראה פתאום מאד POSSIBLE. לי לפחות, ההיט נראית היום כשוקת די שבורה. אמנם האייטם הרביעי שלי בטור הזה יוכיח ממחקר סינמטוגרפי חדש שפורסם אתמול שלברון ביצע רק 4 פאולים במשחק ולא 6,  ולכן ה-NBA החליטה לבצע REVIEW על כל השיפוט במשחק, ורק שופטים גרועים דפקו לו את ה-6, אבל האמת היא שאני לא בטוח שההיט היו מנצחים את המשחק בכל מקרה.  אינדיאנה הוכיחה בשני משחקיה הראשונים כאן – נצחון והפסד בנקודה אחרי הארכה – שהיא לא פוחדת מההיט, ושהיא משחקת טוב באולם של האוייב. בארבעת המשחקים הראשונים הוכח מעל לכל ספק שמיאמי לא מצאה פתרון לרוי היברט. לי בראש יש פתרון: בכל עת שהוא מקבל כדור, השחקן הקרוב אליו ביותר שאינו שומרו האישי, מיד מגיע אליו עם ההקפצה הראשונה שלו לסיבוב בפוסט-אפ. קרים עבדול ג'אבר לא היה זקוק להקפצה הזאת כדי להסתובב לקליעה או לבייבי-הוק; היברט לא יכול בלעדיה. היברט עדיין לא הוכיח את יכולתו למצוא במקרה זה את האדם הפנוי, ובכל מקרה זה הרעל הפחות קטלני מהשניים (מה גם שבהרבה מקרים השחקן שנע לעזור בחסימת היברט יהיה מסוגל לחזור לשחקן שנעזב). דבר מפחיד נוסף בהיט הוא שמלבד במשחק אחד מה-4 (השלישי), 'השלישייה הגדולה' היתה מאד קטנה כשרק לברון הוא הצלע היחידה המתפקדת. מה שקרה לכריס בוש בסידרה הזאת הוא ממש סוד עצוב: משחקן-על הוא הפך לבינוני לחלוטין. אם הוא ודוויין לא מתעלים הערב, ואם הפיליפיני ממשיך להתעקש לשחק עם אלן ריי ושיין בטייה  אם הם בעוד ערב קליעה עצוב, ולא להכניס את מייק מילר, הבלתי יאומן יקרה הערב: מיאמי תפסיד, ואז אני כמעט בטוח שהיא לא תהיה בגמר.

זה המצב, קומראדים, אוהדי ההיט כמוני!

 

 

 

 

למה כולם שונאים את לברון? כי הם מקנאים!

היה נחמד לקרוא מאמר על לברון במגזין שאינו מגזין ספורט. למאמר ניתן השם GODFATHER והוא היה למעשה מאמר על פט ריילי, ויכולתו הבלתי ניתנת להסבר למשוך אנשים לרצות לשחק במיאמי היט. אחד מהם היה לברון. איתו בא כריס בוש. אחריו באו מייק מילר וריי אלן. אח"כ ראשיד לואיס, וכריס אנדרסון. החלק על לברון הוא המעניין ביותר. המגזין שואל את השאלה שאני שאלתי כבר לפני שלוש שנים כשהוא החליט את "החלטתו": מה בדיוק הייתם אתם עושים במקומו? כדי להביא את תוכן הפוסט על לברון, החלטתי להביא אותו "הביתה": נניח אתה עובד בחברת היי טק בעפולה  הנקראית "ישרא היי-טק" (בהנחה שישראל גדולה פי 50 ממה שהיא גיאוגרפית, והמרחק מעפולה לחוף הכרמל הוא 2,000 ק"מ ולא 40 או 50), וחברת "מיקרוסופט" במת"ם חיפה, חצי קילומטר מחוף הכרמל  מציעה לך משרה בשכר ועמדה גבוהים יותר. מדובר על ארבע השנים הבאות. אז האם תיבחר להמשיך לעבוד ולגור בין גרעיני עפולה, אפילו בווילה ליד בית החולים 'עפולה',  במזג אוויר איום (טוב, בעפולה חום מעיק בקיץ; בקליבלבד קור כלבים מאגם ארי ושלג 6 חודשים בשנה), או לגור בווילה על שפת הים עם יאכטה, דגים, ולובסטרים? ולא רק זה, אלא שלושת חבריך הטובים ביותר יעבדו אתך ויגורו בשכנותך? מה הייתם אתם עושים?

המאמר ניכנס אישית לעניין, ושואל אנשים כמה מקומות עבודה הם עזבו כשקיבלו הצעה טובה יותר? אני לא מכיר את הישראלים המתלוננים על לברון באתר הזה, בדה-באזר, ושאר האתרים? הרי כל ישראלי היה עוזב את מקום עבודה בגלל שמקום אחר הציע לו תנאים טובים ועוד כמה לירות, ואפילו בלי לתת 'NOTICE'. אז המאמר מסכם – והמאמר גנב לי את המילים מהפה – שרוב המתלוננים מקנאים בבחור צעיר בן 27 שסיים רק תיכון, שהוא כה SOPHISTICATED בהתנהגותו, בהופעתויו בטיווי, בהיותר אחד מה-MAJOR PROMOTERS של 'נייקי', שהוא בעל חלקי של חברת האוזניות המובילה בעולם, שהוא השחקן הטוב בעולם, שהוא אב נפלא לשלושה ילדיו, שלא בוגד בחברתו

 

לחיים, ושאתה לא שומע עליו מילה רעה אחת אפילו שמצלמות הטלוויזיה לא מניחות לו לרגע. אפילו כשהוא ניזרק ממשחק הפסד על 6 פאולים מהם ביצע רק 4, הוא ירד די בשקט וללא כל FUSS או פרצופים שעושים כוכבים אחרים כפאו גאסול, קובי בריאנט, טוני פרקר, מאנו כ'ינובלי, או טים דאנקן.

הוא עשה שגיאה אחת, ורק אחת: הצורה בה הודיע על החלטתו "לקחת את כשרונו לסאות' ביץ'". אבל זאת לא סיבה מספקת לעלות עליו ללא הרף עד היום הזה. הוא הודה בטעות ובתנצל עליה כמה פעמים. אלה שממשיכים להיאחז בה כסיבה לשנאתם ללברון עושים זאת רק ב-COP-UP! כתרוץ לקנאתם היוקדת לצעיר המשתכר במשחק אחד מה שהם מרוויחים ב-5 שנות עבודה.

רוצים עפולה?

האחוזה של לברון עם מגרש הטניס והיאכטות הקטנות. הגדולה במרינה. מעדיפים עפולה?

הליגה קובעת שגיאות השיפוט במשחק ה-4

ה-NBA החליטה סוף-סוף שלברון צדק אחרי הכל אחרי המשחק הרביעי כשהתלונן (רק אחרי שנישאל!) במסיבת העתונאים שהוא ביצע במשחק רק 4 פאולים: ה-1, ה-2, ה-3, וה-5. ה-4 ו-6 לא היו ולא נבראו. ה-NBA טוענת שהפאול ה-6 אולי היה כן פאול "אם הולכים לפי הספר" אם כי "היה זה מקרה זעיר מאד, וכן לרוב בסופי משחקים לא שורקים על עבירות כאלה". זה לא אומר שהוא לא יחטוף היום קנס כספי על טענות השיפוט שלו.

ב-REVIEW מוקדם של הפאול של לברון עם 56 שניות לסיום, וועדת החוקים של הליגה אישרה שאמנם היתה חסימה בלתי חוקית.  אבל ב-REVIEW נוסף עלתה השאלה על מה נישרק הפאול: אם על חסימה בלתי חוקית בגופו, הרי שהיא לא היתה: הוא נעמד יציב לפני שלאנס סטיפנסון עבר לצידו. אבל אז גילו שהיתה ללברון רגל מושטת הצידה, וזה יכול היה להצדיק שריקת פאול. הבעייה היא שלא על זה השופטים שרקו.

ה-REVIEW קבע שהפאול הרביעי של לברון על פל ג'ורג' עם 5:38 דק' לסיום לא היה מוצדק כי הוא "ESTABLISHED POSITION ST BASELINE AND WENT STRAIGHT UP" ולכן זה לא היה פאול אלא חסימה חוקית.

אין שאלה שהשופטים שגו עם שריקת 24 השניות נגד אינדיאנה כי "הכדור פגע בברור בחישוק".  שגיאה נוספת של השופטים נקבעה ב-REVIEW על הפאול שביצע דייויד ווסט על דוויין ווייד בשעה שביצע לייאפ. הוא זכה בסאול ופאול, אבל הליגה החליטה לבדוק שוב כי "נראה היה שהיה צריך להישרק FLAGRANT FOUL במקרה הזה, והכדור היה צריך להיות של מיאמי אחרי הסל והפאול.

הליגה יושבת על סיר רותח כי כל אחת מהשגיאות החמורות האלה היו יכולות לשנות את גורל המשחק.

ג'ואי קרופורד – הכוכב לשעבר שהפך לגרוע בליגה?

המשחק הרביעי שהיה תחרותי ביותר התלכלך ובוזה ע"י אחד השופטים הבכירים של הליגה שהפך לכוכב ממש, ולדעתי איבד לחלוטין את יכולתו לשפוט בליגה הזאת.  ההחלטה ההזויה ביותר היתה החלטת ה-24 שניות נגד אינדיאנה, כששני השופטים השחורים הראו לו שהכדור פגע בתחתית החישוק, ולכן ה-24 שניות צריכות להתחיל מחדש, אבל מאחר והוא היה זה שציפצף על ה-24 שניות הוא התעקש שהכדור פגע מלמטה "וזה לא נחשב" וסירב לשנות את החלטתו.

הוא נפל ברשת החשיבות העצמית שלו. הוא הפך לעיקש – תייש עקשן – טיפש, ובושה לליגה. עצם זהותו לא מתאימה לליגה של הצעירים הזאת. עם צעדיו הקצרים הוא מדלג למעלה ומלטה כציפור ההולכת מהר על חול הים, והוא המראה הקריקטורי ביותר עם הקרחת המכוערת ביותר שמטרתה להסתיר את שער השיבה שלו. הוא אמנם רק בן 63, אבל 40 שנה ב-NBA עשו ממנו בן 83.

הוא בליגה מאז 1976, כשבן ה- 25 בא בהתלהבות כשופט הצעיר ביותר שמטרתו לשפר את רמת השיפוט ולהוות IMPACT בעולם הזיברות. המוניטין שלו עלה כשופט שהוא -NO-NONSENSE , ולא עושה הרבה חכמות או הצגות. רק מצפצף כשצריך. השופט המצויין של העבר הזה הפך לצערי לפרודיה. תמיד חיבבתי אותי כי הוא היה אנושי, די חברי עם השחקנים, וידע להודות בשגיאה כשהיא נעשתה.

בשנים האחרונות קרה לו משהו, ואני מתפלא שדייויד סטרן מרשה לזה להימשך. היו לו מקרים של יציאה מהגבול, עם צפצופים והחלטות מהגיהנום, שהידועה ביניהם היא הפאול הטכני על טים דנקן ב-2007. למה? כי דאנקן צחק. היכן? על הספסל. מאז דאנקן מסרב לדבר איתו.

הוא הפך לקריקטורה. שריקותיו הן "OVER EMPHASIZED". איני מסוגל למצוא מילים בעברית להסביר זאת. הוא שורק כאילו כל שריקה שלו היא החשובה ביותר, וכאילו הגיעה בספשל דליברי מאלוהים עצמו.  הוא שורק כאילו שהוא רוצה ששריקתו תהיה חשובה ממה שקורה על הפארקט. הוא מחפש הכרה. הוא רוצה להיות מרכז העניינים והפוקוס של המשחק. הוא נהנה כשמדברים עליו יותר מאשר על השחקנים.  הוא לא מעוניין להיות 'חלק מהמשחק' כפי שהיה בעבר. הוא נהנה היום להיות ה-"ENFORCER". הוא רוצה ששחקנים יפחדו ממנו. התוצאה? הוא מקלקל את ההנאה מהחזייה במשחק.

הגיע הזמן לשלוח אותו הביתה, ויש לו מספיק שנים לחיות מהפנסיה.

 

 

מה קרה לכריס בוש?

לכריס בוש היה רק משחק אחד טוב – לא מצויין, לא גדול. טוב! – מכל ארבעת המשחקים נגד הפייסרס.

מה קרה לו? הוא הפסיק לקלוע, הפסיק לקחת ריבאונדים. אתה מסתכל על הפארקט ורואה 9 שחקנים. רק בוש מתחבא היכן שהוא.  אולי לא היתה זו אשמתו שהוא חובר לשלישייה הגדולה בלי שבכלל יהיה גדול? אולי מלכתחילה הוא היה הצלע החלשה במשולש הגדול?

אולי אין להתלונן על חוסר משחקו כסטאר כי הוא לא סטאר. אולי סיווגנו אותו לא נכון, ורק עתה זה מתגלה בצבעים טבעיים?  אולי הוא בכלל לא סנטר ולא פאור-פורוורד כי הוא UNDERSIZE לסנטר ולא חזק מספיק לפאור-פורוורד נגד שחקנים כדייויד ווסט או זאק רנדולף, ואם ינצחו – טים דאנקן? אולי הוא, פשוט, סמול פורוורד גבוה, ואנחנו מתעקשים לסווג אותו בפרונט-פלייר?

תסתכלו עליו: הוא אוהב יותר את הקשת מאשר את הצבע, אז למה לא לצבוע לו סיפרה 3 על המצח, וללברון לצבוע שתי ספרות, גם "1" וגם "4"? עם גובה של 2.11 מ' ו-107 ק"ג אנחנו מגדירים אותו בכנטר, אבל הוא HYBRID OF A CENTER (בן כלאיים? משהו כזה)  וזה יותר חסרון ממעלה. הוא לא שחקן המסוגל "TO BACK UP" ולדחוף את מגינו אחורה כי הוא לא כבד מספיק, לא חזק מספיק, ולא יודע איך.  הוא יודע לשחק רק עם הפנים לסל, מה שעושה ממנו סמול פורוורד, ולא איכפת לי מה כתוב ברוסטר של הקבוצה.  העונה מס' נקודותיו היה הנמוך מאז הגיע לליגה – 16.6 נק' למשחק, אבל עם מעלה שאין להתעלם ממנה: 53.5% דיוק, שיא ליגה עבורו.

הוא הפך ל-LIABILITY בהגנה. נגד רוי היברט אין לו סכוי, ודייויד ווסט דוחף אותו רחורנית כאילו היה כסא קטן.  המשחק הרביעי בו קלע 7 נקודות ב-1 מ-6 כשהיברט, ווסט, ואפילו הנסבורו, חוגגים עליו.

הערב חייב לקרות משהו. כריס בוש חייב להגיע לשחק. אני לא בטוח מה הוא יכול לעשות כדי לעזור – לפחות קליעות מרחוק? – אבל הוא חייב לעשות משהו דראסטי טוב, או שמיאמי היא ב-DEEP SHIT!

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 60 תגובות

 1. מנחם, למה אתה לא מתעקב על טעויות השיפוט של משחק מס אחד , שבגללן אנחנו רק ב 2-2 ולא ב 3-1 לאינדיאנה?
  לברון שחקן מדהים ומוטציה גנטית , אבל הוא עושה דברים שאף אחד מהחברה שהוא מנסה להיות כמוהם לא היה עושה, אני מקווה ששמעת מה אמר מגיק על לחיצת היד לפול ג׳ורג , ואם שמעת אולי עכשיו ברור לך למה הוא יוצר אנטגוניזם.

  1. אני מדבר על המשחק ה-4 כי רק אחריו הליגה החליטה להזמין את השופטים לשיחה והסבר. היא לא עשתה זאת אחרי המשחק הראשון. ושמעתי בדיוק מה מג'יק אמר על לחיצת היד, ובדבריו היו רק מחמאות. אבל כמובן שגם הוא דיבר על השלשה, ולא על הטעות שחשבתי שהלחיצת יד באה אחרי הדאנק של פול.

  1. אני לא מנסה לשכנע אותך לאהוב או לשנוא את לברון, כי אהבתך או שנאתך אליו לא מעניינת אותי. רק תרגמתי מאמר שניכתב עליו. אם יבוא לך לתרגם מאמר שלילי עליו, מבטיח לך שאכניס אותו.

 2. espn ישראל עומד להיסגר
  יהיה קשה מאוד עכשיו לצפות במשחקי NBA נצטרך להתבסס רק על ספורט 5 שבקושי משדרים או באינטרנט שזו איכות ממש גרועה וזה עם הרבה תקיעות
  זה ממש לא בסדר שאין התחשבות בחובבי הספורט האמריקאי בישראל והערוצים מעדיפים לשדר משחקים חוזרים של כדורגל מהליגה הבלגית אבל לא לשדר NBA

  1. שגב, אני בטוח שהאשמה בחובבי הספורט בישראל שכנראה מעדיפים ליגה בלגית כדורגל. ESPN ישראל לא היה ניסגר אם היו לו מאזינים. זה הכל עניין של כסף, לא?

  2. אם ערוץ הספורט היה משקיע טיפת מחשבה על הNBA הם היו 1. מקדמים אותו בעונה בימי ראשון – שאז המשחקים מוקדמים – ואין שם אף מילה על זה, שלא לדבר על שידור חי. 2. היו נכנעים לקונצנזוס ומטיסים מהשידור את ריגר בתוך מכולת מטען 3. לא היו שמים בפרומואים לפלייאוף תמונות של דוראנט נגד קובי, לדוגמא [אם אתם מבינים מה אני מתכוון] ועל זה נאמר: אם לסבתא היו גלגלים

 3. מאמר ענקי מנחם ! תודה פשוט הנאה צרופה ! אבל SORRY אני עדיין שונא את לברון אולי זה קצת מקנאה אבל בעיקר בגלל אהבתי לאנדר דוגס!

 4. מנחם כמה נקודות ברשותך ברשותך:
  אני ממש לא שונא את לברון. אני חושב שהוא בנאדם טוב, והוא שחקן עוד יותר טוב. אני מעדיף אותו על מייקל, כי למרות הנחיתות שלו מבחינה מקצועית הוא בנאדם הרבה יותר טוב. מייקל היה שמ*ק, ומוכשר כשד. את לברון באופן אישי אני מחבב, גם את וויד ואפילו את בוש, אני חושב שהוא שחקן מצוין.
  אחרי ששמנו את זה בצד, אננסה להסביר לך מה גורם לי לסלידה ממיאמי.
  שחקנים כמו כריס אנדרסן, האסלם, נוריס קול ושיין באטייה. כמו שפרנק ווגל אמרה שנה שעברה: את הנחיתות שלהם (מיאמי) מבחינה הגנתית, במקום לפצות בלחימה ומאמץ, הם מפצים בפלופים אינסופיים. לא ספרתי, אבל כמעט כל פעם שגבוה מנסה לחפור שחקנים של מיאמי נופלים. לא ראיתי דבר כזה בחיים. אוהדי כדורסל אוהבים לחימה, אוהבים אנדרדוג שמצליח לחסום ולקפוץ על מישהו טוב וגבוה ממנו. אף אחד לא אוהב פלופרים. פלופרים הם אנשים חסרי בטחון ו-וותרנים שבמקום לנסות ולהילחם מעדיפים להיכנע ולהמר על שריקה של השופט.
  כאן נכנסת הסיבה השנייה שבגינה אני סולד ממיאמי. הם מקבלים המון שריקות במאני טיים. אין מה לעשות, כולנו רואים את זה. איך שהמשחק מתחיל לקבל שבב של מומנטום שחקני מיאמי זוכים לכל שריקה אפשרית, אני לא יודע אם זו קונספירציה כלכלית של דייויד סטרן, אבל כולם עדים לזה. אני מקוורוצה להאמי שהNBA לא נגוע בתאוות בצע כשאר העולם.
  נוסף על כל אלה, לא הייתה לי שוםבעיה עם ספולסטרה עד שהתחלת לעשות לו האלהה של ממש. הוא כל כך אוברייטד אצלך שזה דוחה. אל תרגילים גאוניים ולא נעליים. אני אומר את זה פעם אחרונה: ספולסטרה מאמן טוב, שעדיין לא מגרד את קצה השערה באשכים של מאמנים גדולים כמו הפלאח, הזן מאסטר או פט ריילי. ולכן, כל השוואה שלך אליהם מעליבה אותי כאוהד כדורסל, ואותך כאדם שצריך לדעת כדורסל יותר מכולנו. אני מקווה מאוד שזו רק היסחפות רגעית אצלך, ולא דעתך האמיתית, כי להזכיר את הפלאח ואת ספולטרה באותו משפט זה כמו להשוות את מייקל ג'ורדן וראסל ווסטברוק.

  הנקודה האחרונה היא השיפוט: בפעם השלישית שאני אומר את זה, שופטי הנבא בשנים האחרונות הם זוועה, והעונה הם התעלו על עצמם מבחינת זוועה. פשוט ביזיון של שיפוט. אשמח אם תכתוב לנו על המערכת, מי האחראי שם על השופטים (האם סטרן?) מי נוזף בהם וממי הם מקבלים הוראות? כי כרגע זו מערכת שדורשת ניקוי. באירופה, אפילו לה-מוניקה שהוא דיווה שנהנית משריקות בוז יותר מקול אחד, יודע את הגבול בין לקחת שריקה גבולית, לבין להכריע משחקים ועונות שלמות.

  שיהיה סופ"ש ננעים לכולם.
  ניק.

   1. [אפלטון] "כל הפלייאוף אבל כולו סן אנטוניו מקבלת שריקות שמנצחות להם משחקים, הם פלופרים לא פחות ממיאמי (שזו תכונה באמת מסריחה ואם לברון באמת אמר שזה חלק לגיטימי מהמשחק אז עוד נקודה לרעתו) והם מולדת האנטי-גדורסל האק אשאק והזלזול הבוטה בקהל שמשלם ממיטב כספו. אני לא שומע אף מילה עליהם מכל גאוני הכדורסל באתר." לגזור ולשמור

 5. אני מתעקש שהפליפיני לא משחק נכון.
  במשחק 3 במחצית הראשונה שהייתה הטובה ביותר של מיאמי ההבדל היה שלברון וויד הם אלה שהובילו את הכדור.
  ברגע שצלאמארס הוא מוביל הכדור כל המשחק הולך אליו והוא כמעט ולא מוסר.
  כשיש לך שני קליברים כאלה זה פשוט טעות לשחק ככה, גם מכוון שמשום מה הם עושים לו יותר מידי כבוד.
  הייתי מוריד לאלתר את סופר מריו ומכניס במקומו את אחד משלושת הקלעים בעדיפות את ריי שלפחות קצת פוגע.
  את מריו מכניס ככוח מהספסל

 6. איכשהו יוצא שאני תמיד מסנגר פה על מיאמי (אולי הפכתי אוהד שלהם בלי לשים לב?). אבל חברים- כל הפלייאוף אבל כולו סן אנטוניו מקבלת שריקות שמנצחות להם משחקים, הם פלופרים לא פחות ממיאמי (שזו תכונה באמת מסריחה ואם לברון באמת אמר שזה חלק לגיטימי מהמשחק אז עוד נקודה לרעתו) והם מולדת האנטי-גדורסל האק אשאק והזלזול הבוטה בקהל שמשלם ממיטב כספו. אני לא שומע אף מילה עליהם מכל גאוני הכדורסל באתר.
  מיאמי בנו קבוצה בצורה שנראית כגניבה, אנחנו רגילים שרק לייקרס יכולים לעשות את זה ועל כן ההתמרמרות אבל תקשיבו כשהיא משחקת שוטף- זו פשוט קבוצה שכל מי שאוהד כדורסל לא יכול שלא להזיל ריר

 7. כל הכבוד, ניק. תגובה לעניין. אבל זה לא רק מיאמי, זה כבר נהפך לתופעה בליגה, תופעה שיש לגדוע באיבה. אהבתי את השערה משערות אשכיו של הפלאח… ולמנחם, מיאמי חייבת לייצר קצב משחק גבוה ואיבודים לאינדיאנה ע"י לחץ על כל המגרש. ראבאק, לאינדיאנה אין מוביל כדור טבעי ולמיאמי יש יופי של שומרי לחץ בפרימטר.

 8. לס, קראתי רק את הפיסקה הראשונה ("חובה, ממש חובת נצחון. אם מיאמי מפסידה הערב היא כנראה לא תגיע לגמר כי ידוע שבמצב 2-2, ובמשחק חמישי ביתי, אם הבית לא מנצח הסיכויים לעלות לגמר הם קלושים מאד.").
  וסתם, בא לי להזכיר את ההפסד של מיאמי שנה שעברה באותו שלב ובאותו מצב לבוסטון
  איך זה נגמר, בסוף, כולם יודעים…

 9. ואני עדיין חושב שהדרך של מיאמי לנצח את הסדרה (וגם מול סן אנטוניו) היא בליץ על מובילי הכדור, קידום כל ההגנה 2 מטר קדימה ונסיון לייצר כמה שיותר התקפות טרנזישן (אם בחטיפות או התקפות קצרות של אינדיאנה). לא יודע אם סן אנטוניו יאכלו את זה כי הם משחקים טרנזישן אז גוד אז איט גטס אבל זו בטוח הדרך מול אינדיאנה

 10. אני מסכים עם אפלטון. נקודה יפה.
  זה בערך מה שאינדיאנה עשו ב-5 הדקות האחרונות של משחק 4.
  מישהו זוכר כמה נקודות מיאמי קלעה ב-5 הדקות האחרונות? 3.
  3 נקודות בדיוק, בפאקינג 5 דקות.

 11. אני בהחלט מסכים עם ניק ומנחם זה ממש לא קנאה כי למה בלבנון אני מקנא ודוראנט לא? זה לא קשור בכלל ולגבי הדוגמאות של העבודה זה חארטה ולא נכון בכלל קודם כל מבחינת השכר אז השכר יותר גבוה במידה והוא היה נשאר בקליבלנד נמשיך הדוגמאות היותר נכונה זה שנגיד סטיב ג׳ובס ז״ל היה עוזב את אפל רגע לפני שהאייפון יצא ועובר למייקרוסופט זה יותר ההשוואה כבר טחנתי את זה יותר מפעם אחת לברון הוא לא עוד שחקן בליגה הוא שחקן של פעם בדור וכן מאז מייקל לא היה שחקן כמו לברון ולכן שהוא הולך בדרך הקלה זה מאכזב ומעצבן וגורם לי לרצות שהוא לא יצליח זה כל התורה

 12. אין בי שום קנאה בלברון.
  אני אפילו מרחם עליו.
  שהוא כזה בנאדם מסכן שמרגיש צורך תמידי להחצין את עליונותו על אחרים ולהקטין את כל השאר.
  קוראים לזה נרקסיזם, וזאת הפרעה נפשית.

  בניגוד לניק, אני ממש לא מחבב אותו כאדם.
  אני מתעב אותו.
  בכל דבר שהוא אומר או עושה אני מוצא עוד סיבה לתעב אותו.
  וממש לא אכפת לי מכל עניין המעבר למיאמי והתאגדות הכוכבים.
  שיעשו מה שבא להם.
  את לברון תיעבתי בכלל מקליבלנד, מאז שראיתי את טקס הטלק לראשונה.

  בכל השאר – מה שניק כתב. מסכים איתו לגמרי.
  + זה שווייד הוא חתיכת שחקן מלוכלך ולא ספורטיבי (שיעולים, מרפקים, הצגות). הם מחזקים שם אחד את השני על הדברים האלה.

  ולסיכום, שלושה סירטונים שנותנים דוגמא קטנה למה אני מתעב את לברון (אחלק זאת ל-3 תגובות שכן בפעמים הקודמות התגובה פשוט לא עלתה עם כל הקישורים יחד).

  1. המלך מדגים לאחד מהנתינים את הבדלי המעמדות.
  http://www.youtube.com/watch?v=HjXQCT47EAc

    1. 3 סרטונים, הכל שטויות!
     הסרטון הראשון: זה היה נגד שיקגו בחוץ, לא יפה, אבל זה היה מזמן! מאז הוא השתנה לגמרי. והשנה עוד היה לו קטע לטובה עם עוד ילד כזה. אז תתקדם.
     השני: נו בחייאת, הפסידו משחק צמוד, תגובה נורמלית לגמרי.
     השלישי: זה היה אז הסמל שלא, נו אז מה אם הוא חזר לקליבלנד, אין בזה שום בעיה!!

    2. אשך אתה מלך הסרטונים, אבל כאחד ששונא בנפש שחצנים [טוב, הם מפחידים אותי] כמו המאמן המפוטר של ריאל, ההתרשמות שלי מלברון היא בכלל לא שלילית,

 13. כבר לא שונאים את לברון. השיח עבר הלאה. כולם מבינים כמה הוא טוב, כמה הוא ממש, ממש טוב.
  פלופ לפה או לשם, זה לא ישנה את המעמד שלו – מלך הכדוסל.
  והוא ימשיך להשתפר. והוא ימשיך להתבגר.

 14. טור מצוין דוקטור.
  ועדיין חוששני שבושית פשוטלא לרמות האלו. עם הריבאונד וחצי שלו למשחק.
  ככה למיאמי אין סיכוי.
  הייתי מושיב את בושית על הספסל עם קוקיה בשיער ומעלה את מילר במקומו או כל דבר אחר שמוכן להלחם קצת עם צפורניים על הכדור הכתום.

    1. לא חידשת כלום,כולם חטאו בזה,
     בגלל זה נכנס חוק הפלופים.
     גם אותך הזקן הצליח להרגיז,
     לפחות לא חפרת לנו פה על עמוד שלם.
     אתה הרבה יותר מעניין כשאתה כותב על כדורסל
     ולא על רכילות.

     1. אין פה רכילות – יש פה שחקן שאי אפשר לכבד.

      אף אחד מאלה שנחשבים לגדולים ביותר לא היה מתנהג ככה.
      אם כשאתה אומר ש"כולם" חוטאים בזה אתה מדבר על לאנס סטיבנסונים למינהם – אז לבריאות אם זה מרגיע אותך.

      חוסר קלאסה מוחלט.

     2. אבל דדי בחייאת, גם אתה מתייחס על מה שהיה לפני שנתיים…!!! מאז דברים השתנו. הצגות, הרבה שחקנים עושים. פלופר הוא לא.

 15. אם כבר לימוד אנגלית אז BLASPHEMY זה חילול הקודש ולא חילול השם. זה מושג נוצרי ובנצרות אין שום מניעה לומר את השם המפורש של האל.

 16. הטיעון של קנאה על כסף גרידא (חוץ מזה שהוא קפיטליסטי ומחליא) – לא תופס אפילו קצת – כי למה שלא נשנא גם שחקנים אחרים ובכלל אנשים עשירים? בפועל זה לא קורה.

  כשלברון לקח אליפות שמחתי בשבילו. ואז אחרי כמה ימים ראיתי את זה וחזרתי לסלוד מהבנאדם…
  (0:50 ו/או 2:50)

  http://www.youtube.com/watch?v=osqUFmMKyyY

  לאיזו רמה של נרקיסיזם צריך בנאדם להגיע כדי ללבוש חולצה עם תמונה שמאדירה את הפרסונה של עצמו?!?!!?

  1. דדי לברון רחוק מלהיות בן אדם מושלם אבל היום הוא השחקן שהכי מעניין לראות אותו ומשחק בקבוצה שהכי מעניין לראות אותה.
   כשתראה את המשחק מחר בבוקר-במצב של 92-92 שלוש שניות לסיום ולברון עולה לזריקה אני משוכנע שבתור אוהד כדורסל נייטרלי בפנים עמוק אתה תרצה שהכדור ייכנס ונוכל להינות מעוד סידרה מעולה מול דאנקן ופרקר.
   זמנו של פול ג'ורג' עוד יגיע הוא עדיין צעיר סה"כ בן 23 .

 17. אה דדי כשאני אומר כולם אני מתכוון לכולם כולל פול פירס-מספיק כוכב?
  כולל קובי בוודאות.
  אם תחפש מספיק אז ישנם מעטים שלא מקצינים עבירות ועושים פלופים.

 18. אתה אולי מתכוון לכולם, אבל אתה טועה.

  אגב, היה דיווח בארצות הברית לפני כמה דקות שכשלברון קרא את התגובה שלך, הוא עף מהכסא, חטף צליפת שוט נוראית בצוואר, ועכשיו הוא מתכנן תביעה נגדך…

  1. אני בטוח שישנו מתחזה הכותב בשם דדי. דדי לא כותב ככה, הוא טיפונת גדול מזה. אבל בקשתי ממנו לשים תמונה בגרביטאר ואם הוא מסרב, זאת בעייה שלו.

 19. אני אוכיח שזה אני- ללייקרס יש אופציה לשחרר את כריס דוהון שאמור להרוויח 3.5 מיליון בעונה הבאה, תמורת 1.5 מיליון.

  🙂

 20. דדי באמת, אין לך שום תגובה עם חצילים בטחינה? לא משוכנע שהארסיות שלך לא נופלת על אוזניים ערלות. לצערי.

 21. מנחם – הגעתי למסקנה שאתה זה שמעון פרס של הפרשנים
  יש לך הילה מסוימת אבל כבר 20 שנה אתה לא קשור לכלום…

 22. אני זוכר שהספדת את ההיט בשנה שעברה ב1-2 לאינדיאנה…
  אני גם זוכר שלפניי שנתיים כבר הכרזת שצריך להודות בטעות שעשו בהבאת בוש…
  הפייסרס גבוהים וקשוחים ומעמידים מול מיאמי את המאצ' אפ הכי מאתגר בליגה אמנם, אבל העומק של מיאמי והאיכות של לברון עדיין אמורים לספק את הסחורה. ואני צופה משחק גדול של בוש…

 23. אולי הפיליפיני לא גאון ואולי מנחם כבר סנילי, אבל הפיליפיני עשה מה שמנחם אמר וזה עבד מעולה. מיאמי נצחו כי יש את לברון ואינדיאנה שוב לא כיסו את האסלם, אבל בעיקר בגלל שהצליחו למנוע מהיברט לקחת 15 ריבאונדים וזה נעשה ע"י הדאבל-טים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט