יוסטון רוקטס – פריוויו לעונת 2018-19: RunItBack/ ניב שכטר

 

אולם: טויוטה סנטר (18,000 מקומות). בעונה שעברה תפוסה רשמית של 99.2% עדיין מקום 13 בליגה, למרות העונה המצויינת.

מאמן: מייק ד'אנתוני (מאזן קריירה 470-575). ד'אנתוני מתחיל את עונתו השלישית בקבוצה.

מאזן בעונה הקודמת: 17-65 (מקום 1 בליגה), והדחה בגמר המערב 4-3 על ידי גולדן סטייט ווריורס.

העוזבים:

טרבור אריזה – פורוורד, שחקן חופשי.

לוק מבה אמוטה – פורוורד, שחקן חופשי.

ריאן אנדרסון – פורוורד, בטרייד לפיניקס.

טאריק בלאק – סנטר, שחקן חופשי.

החדשים:

כרמלו אנת'וני – פורוורד, שחקן חופשי, מאוקלהומה.

ג'יימס אניס – פורוורד, שחקן חופשי מממפיס.

מייקל קרטר וויליאמס – גארד, שחקן חופשי משארלוט.

ברנדון נייט – גארד, טרייד, מפיניקס.

מרקיז כריס – פורוורד/ סנטר, טרייד מפיניקס

חמישיה צפויה + רוטציה:

חמישיה: כריס פול, ג'יימס הארדן, כרמלו אנתוני, פי ג'יי טאקר, קלינט קאפלה.

ספסל: אריק גורדון, ברנדון נייט, ג'רלד גרין, ג'יימס אניס, מרקיז כריס, ננה, +(הפתעה שמורי מכין).

צוות נקיון: מייקל קרטר וויליאמס, זו צ'י, ברונו קבוקלו, איזאה הרטנשטיין

בעונה שעברה

בקצרה? העונה הרגילה הטובה בתולדות המועדון. ממליץ מאוד לקרוא את הפריוויו לעונת 2017-18 של עידו גילרי, שהיה מדויק וקולע, כשהעונה הרגילה התעלתה אפילו על התחזית האופטימית, ובפלייאוף היתה חסרה מחצית אחת בכדי לעשות את אחת ההפתעות הגדולות בתולדות המשחק.

אבל איך קרה שהתחזית האופטימית ביותר התממשה, למרות שכריס פול הפסיד 24 משחקים, טרבור אריזה 15, מבה אמוטה 21, אנדרסון 16, גורדון 11 ואפילו הארדן, אחד השחקנים העמידים בליגה שהחמיץ 2 משחקים בלבד ב-3 העונות הקודמות הפסיד 10 משחקים?

התשובה הברורה היא ה-MVP, ג'יימס הארדן שנתן (שוב) את אחת העונות המרשימות והיסטוריות של יעילות התקפית.

31 נק', 9 אס' ואחוז קליעה אמיתי (אינדיקציה ליעילות התקפית) של 62% לא מספרים את כל הסיפור. הארדן הוא ההתקפה של יוסטון, שבנתה סביב היכולת הפנומנלית שלו בבידודים את אחת ההתקפות הקטלניות בליגה.

אבל זה לא רק הארדן, זו השיטה מסביבו שבנו דאנתוני ומאמן ההגנה המוערך ג'ף בזדלק.

Run As One, היה המוטו של הקבוצה בקיץ הקודם, ואכן, יוסטון של השנה שעברה עבדה כמו מכונה משומנת. חבורה של שחקנים שכל אחד ידע בדיוק את תפקידו, מה הוא יכול לעשות, ומה לא.

ההגנה, מבוססת על חילופים אוטומטים, ולכן פחות תלויה ביכולת האתלטית של החבורה המבוגרת, אלא על אינטילגנציית המשחק והתקשורת, עשתה את השיפור המשמעותי ביותר כשיוסטון קופצת מהמקום ה18 בדירוג ההגנתי בשנת 2016-17, למקום ה-6 לשנת 2017-18. לכן, גם אם טרבור אריזה, שהיה העוגן ההגנתי של יוסטון בכל השנים הקודמות הפסיד 15 משחקים- עדיין הקבוצה ניצחה 14 מתוכם. כריס פול נפצע על תחילת העונה? אריק גורדון תופס את מקומו ולוק מבה אמוטה הופך למוביל כדור משני. יוסטון עבדה בשיטת insert & plug, כשמלבד הארדן, לכל אחד יש תחליף, וגם אם ג'רלד גרין מגיע באמצע העונה היישר מהספה בבית בלי נעליים, הוא מיד נכנס למכונה ומתחיל לעבוד כאילו תמיד היה שם.

השילוש הקדוש של הארדן, פול וקפלה היה בלתי ניתן לעצירה עם מאזן פשוט בלתי נתפס של 5-50 בהפרש ניצחון ממוצע דו ספרתי והגיעו עד לפתחה של הפתעה מרעישה. ניצחון על האלופים הגאים ושושלת היסטורית, בדמות גולדן סטייט ווריורס, עד לפציעתו הטרגית (והצפויה?) של פול, שניות לסיום משחק 5 בגמר המערב.

הנה ההיילייטס של עונת 2017-18 הקסומה.

מה עבר עלינו בקיץ?

עוד קיץ של תהפוכות עבר על הרוקטס.

טרבור אריזה ולוק מבה אמוטה, שניים מעוגני ההגנה החשובים של הרוקטס במהלך העונה, עזבו בשוק החופשי וסיום הסאגה הנמרחת בתולדות המועדון הביאה סוף סוף את כרמלו אנתוני ליוסטון, במה שהיה נראה כניצחון גדול לפני כמה שנים, והיום הדיעה הרווחת שגם במחיר שכר מינימום זהו הפסד. מורי המשיך לעבוד והביא את ג'יימס אניס, שחקן כנף וורסטילי והגנתי, בן 28, עם קליעה חשודה, אך עם פוטנציאל גדול להתאמה במערכת הInsert & Plug, שבה יצטרך לעמוד בפינה ולקלוע כשהוא פנוי לגמרי. ריאן אנדרסון שהפך מיותר עוד בפלייאוף הקודם, אך ממש משקל מת עם הבאתו של כרמלו, הוחלף בברנדון נייט ומרקיז כריס. האחד רכז עם פוטנציאל שעבר פציעות שהעמידו את הקריירה שלו במקום, והשני פורוורד צעיר שנבחר בבחירה ה-8 רק לפני שנתיים, אך לא הצליח להתפתח וצבר מוניטין בעייתי בחדר ההלבשה.

בנוסף, קלינט קפלה, צלע משמעותית בשילוש הקדוש, חתם על הארכת חוזה ידידותי מאוד לקבוצה כשהוא בן 24 ונכנס לשנות השיא שלו כשחקן.

בחדשות האחרונות- מכה קשה לרוקטס היא פרישתו של בזדלק, מעט לפני פתיחת מחנה האימונים, מה שהוביל להחלפתו ברוי רוג'רס כאמון על ההגנה.

נחשו את השנה?

מה צפוי בעונה הבאה?

מצד אחד קשה להאמין שיוסטון יוכלו לחזור על העונה הקודמת, ואחרי שטעמו את השלבים המאוחרים של הפלייאוף, סביר להניח שהראש שלהם יהיה מוכוון להגיע בריאים ורעננים לסיום העונה מאשר לשבור שיאים במהלך העונה.

העזיבה של אריזה ומבה אמוטה אמורה להשפיע בצורה קשה על ההגנה, ג'יימס הארדן חגג לא רע את זכייתו ב-MVP ונראה שמנמן ומרוצה מתמיד וגם כרמלו אנתוני שמגיע אחרי העונה החלשה בקריירה שלו באוקלהומה נחשב למי שיכול יותר להזיק לכימיה ההגנתית והקבוצתית מאשר לעזור עם יכולת יצירת הנקודות שלו.

מצד שני זו יוסטון- וכמו כל שנה, היא מתעלה מעבר לציפיות המוקדמות.

השאלה שאיתה דאנתוני יאבק כל העונה היא איך כרמלו ישתלב במערכת. בניגוד לשנה שעברה שבה כרמלו סרב במובהק לעלות מהספסל, דאנתוני ישב עם כרמלו לפני החתימה ואמר לו שהוא לא מבטיח לו דבר. בנוסף, כריס פול, שידע להעמיד את כרמלו במקום במידת הצורך, יודע שזוהי ההזדמנות האחרונה שלו לאליפות, וטובת הקבוצה מעל הכל.

הירידה בהגנה של יוסטון נראית במבט ראשון כבלתי נמנעת. כרמלו אף פעם לא היה ידוע כשחקן הגנה משובח, ובטח לא יכול לשמור על שחקנים זריזים, וגם הארדן, למרות שמגן לא רע בפוסט ובאחד על אחד, מתקשה מול שחקנים מהירים, ונתמך בשחקני הכנף ובקפלה שיחפה מאחור.

אך אם נחפש סיבות לאופטימיות, בשיטה ההגנתית של יוסטון, למרות החששות המובנים, כרמלו יכול להשתלב. בשיטת החילופים, אתלטיות זה לא הכל, כי אם תקשורת, קריאת המשחק ומחויבות השחקנים לשיטה. יחד עם הצפי להמשך ההתקדמות של קפלה כמגן טבעת, הנוכחות הנשכנית של טאקר, ועוד שנה של השלישיה לפתח כימיה, כרמלו בחמישייה כמוביל כדור נוסף, יחד עם יכולת יצירת הנקודות שלו- משהו שהיה חסר ליוסטון בשנים קודמות, יכול לתת אפסייד נוסף לקבוצה.

למרות ההילה של דאנתוני כמאמן שאוהב משחק מהיר, בשנה שעברה הוא בנה קבוצה המשחקת בקצב איטי, המתמחה בבידודים ובריווח המשחק. היא הובילה את הליגה בכמות הבידודים, בכמות השלשות, ובכמות הבידודים שגרמה ליריבים לשחק. וזו התבררה כשיטה יעילה להפליא כששניים משחקני האחד על אחד הטובים בליגה משחקים בקבוצה. כרמלו, למרות כל הטענות כלפיו, הוא בדיוק השחקן שיכול לפרוח בשיטה כזו.

בפלייאוף, כשכל ההגנה מתמקדת בהארדן, היכולת של מלו להוריד עומס מהמזוקן, לקחת את העור ולשים אותו בטבעת, הופכת אותו לקלף חשוב ברוטציה המצומצמת של דאנתוני, והשאלה שתעסיק אותנו כל העונה היא האם יעשה זאת מהחמישייה או מהספסל.

סך הכל, בשקט בשקט, מורי הצעיר את הקבוצה, כשבמקום טרבור אריזה (33), מבה אמוטה (32) ואנדרסון (30), כולם מעבר לשיאם ובירידה, הובאו אניס (28), נייט (26), וכריס (21), שבמערכת הנכונה יכולים להתפתח כשחקני רוטציה חשובים.

השנה המוטו ברור וכולם יודעים מה המטרה- Run It Back!

מועמד לפריצה

כמו שנה שעברה, אני מאמין שג'ו צ'י יכול לפרוץ לרוטציה ולהפוך לשחקן בליגה. הצעיר הסיני המתנשא לגובה של 2.17, עם מוטת ידיים של 2.33 וקליעה רכה מ-3, בילה את עונת הרוקי שלו בקבוצת הG ליג של הרוקטס כשכבר הקיץ נתן הופעות מרשימות במדי הנבחרת הסינית וליגת הקיץ, אך הבננה הזו עדיין ירוקה.

את המבט דווקא נפנה לג'יימס אניס, שבמידה וכרמלו יתגלה כבעיה הגנתית, עשוי לתפוס את מקומו בחמישייה. אניס לא הצליח לתקוע יתד בליגה ומשחק כjourney man בקבוצות חלשות. חייב להגיד שבכל פעם שצפיתי בו התרשמתי ממנו כשחקן הגנה חכם וממושמע, ולמרות שהוא לא קלע טבעי, 38% לשלוש מהפינה זה מספק כדי להוות איום בשיטה של יוסטון.

בנוסף חשוב לציין שיוסטון שמרה לעצמה את ה-MLE לאסוף מציאות במהלך העונה כמו שמורי אוהב, כך שיכול להיות שההפתעה האמיתית עוד מחכה.

תחזית אופטימית

הקבוצה ממשיכה איפה שהפסיקה. כרמלו משתלב ללא חריקות, הקבוצה נמנעת ממכת פציעות ומשייטת בעונה הרגילה ל-63 נצחונות ומקום שני במערב. בפלייאוף החשיבות של כרמלו מתגלה כאשר הוא מוריד עול התקפי מהארדן והאחרון שומר כוחות לגמר המערב. בחצי הגמר, כרמלו והארדן נוקמים באוקלהומה עם מטר שלשות אל מול מטר לבנים של ווסטברוק וחבורתו. גמר המערב, שיחזור העונה הקודמת, רק שהפעם אף אחד לא נפצע, השלשות נכנסות, הארדן ופול מתעלים וכל הקופים על הגב של דאנתוני, פול, כרמלו, והארדן מתאחדים יחד ויוצאים לקרב. ניצחון ב-6 משחקים כשהפעם הפציעות נוחתות בצד השני. בגמר מול טורנטו יוסטון כבר ממש מרגישים את זה ודורסים את הדינוזאורים 4:1 בדרך לאליפות המיוחלת.

תחזית פסימית

כל התחזיות הקודרות לגבי כרמלו יתממשו. הוא יהווה חור בהגנה והירידה שלו לספסל תלווה בשמועות על תסכולים ומריבות פנימיות בחדר ההלבשה בסגנון פאסיב-אגרסיב כמו שהיה בתקופת הארדן-דווייט, ופול-גריפין. החברות שלו עם פול תהפוך את הארדן לצלע שלישית מה שישבש את כל המערכת וההיררכיה הקבוצתית. יוסטון עדיין תגיע ל-50 נצחונות, אבל מהמקום השישי במערב ויודחו בסיבוב הראשון ע"י אוקלהומה (כן, בכל תסריט יוסטון פוגשים את אוקלהומה, זה כתוב בכוכבים).

תחזית ריאלית

ווגאס צופה ליוסטון 54.5 נצחונות. אני הייתי מהמר על האובר בלי למצמץ. גם אם השילוב של כרמלו יהיה בעייתי, גם אם העזיבה של אריזה תהיה מורגשת, עדיין הארדן, פול וקפלה היו כוח כל כך משמעותי בעונה הקודמת שקשה לי לראות אותם יורדים ב-10 נצחונות העונה. קשה לי לראות את פול והארדן מפסידים לפציעות 34 משחקים ביחד, אבל גם אם כן, השנה יש יותר כוח בעמדות הגארד, וכאמור יוסטון היו 1-14 בעונה הרגילה ללא אריזה, ככה שהם ידעו להסתדר בלעדיו בעבר, וגם היום.

למרות זאת, הרצון להגיע בריאים לפלייאוף והעובדה שהארדן הוריד מעליו את עול ה-MVP, יביא לירידה מסויימת ברמת האנרגיה, ויוסטון יסיימו עם מאזן של 59 נצחונות ומקום שני במערב.

בפלייאוף הנוכחות של כרמלו תעזור יותר ממה שרוב האנשים מאמינים, אבל דווקא שם הלוק דאון ההגנתי שאריזה יכול לתת בזמן נתון יחסר מאוד. יוסטון יגיעו שוב לגמר המערב, אבל כשגולדן סטייט ממשיכים להתחזק בכל עונה, המשוכה תהיה גבוהה מדי, והפסד ב6 משחקים ישאיר את דאנתוני, פול, הארדן וכרמלו עם תאוותם בידם.

לפוסט הזה יש 122 תגובות

 1. תודה רבה, אחלה פריוויו.
  מסכים את התחזית הריאלית שלך, היא לדעתי גם מה שיקרה בסופו של דבר. אני חושב שיוסטון נחלשה מאוד וגם פגעה בעצמה בהבאתו של אנתוני אבל אי אפשר לדעת מה יהיה אז נחכה ונראה 🙂

 2. תודה רבה ניב, הפתעת אותי עם הכרס של הזקן… יוסטון הם חידה בשבילי בכל פתיחת עונה.. מחכה לראות מה יהיה.. מה שבטוח אחת הקבוצות המרעננות בליגה

 3. אחלה פריוויו.

  אני חוושב שיוסטון טיפה נחלשה אבל לא אופתע אם החברה החדשים ימלאו את מקומומם של אריזה ואמוטה די בקלות (לא מדובר באיזה כוכבים כן?).

  אני צופה להם 57-62 נצחונות ומקומות 2-3 במערב (לדעתי מקום 3).
  בניגוד לניב אני מאמין שהם מפסידים לOKC ב-7 משחקים בחצי גמר המערב.

  כרמלו יהיה נזק ויתמרמר ולא יקבל הרבה דקות אחרי שיבינו שהוא נזק מהלך. אחד כמוהו לעולם לא יהפוך לפועל שחור. גם הקליעה שלו כבר לא מה שהייתה למרות שדאנטוני הוא מאמן עלית בהתקפה ואולי בשיטת משחק יצליח להוציא ממנו משהו בהתקפה.

  לא צריך להתרגש מהארדן, הוא תמיד היה צ'אבי, גם השנה הוא מסיים טופ 3 במירוץ ל-MVP עם עונה גדולה וחמישיית עונה 1.

 4. לא אתפלא אם יסיימו שוב ראשונים (כי הווריורס התחילו לשייט בעונה הרגילה). ההתקפה שלהם פשוט טובה מדי כדי לנצח מספיק משחקים בעונה הרגילה.
  יש להם שוב סגל יחסית רחב, אבל השאלה היא הבריאות (פול) ואיך השחקנים החדשים יתאימו (כמובן שכרמלו הוא סימן השאלה הגדול…).
  ההחתמות של אניס וכריס טובות, אבל צריך שיקבלו דקות מדאנטוני (שחובב רוטציות קצרות).
  יגיעו שוב לגמר המערב ויפסידו לווריורס.

 5. תודה ניב כיף לפתוח עם זה את הבוקר.
  כרמלו – אני חושב שמלו יכול לפרוח. מערכות נכונות מוציאות משחקנים דברים מיוחדים רואים את זה בספרס בבוסטון ולדעתי גם ביוסטון. מלו היה בשנותיו האחרונות במערכות מחורבנות (ובוא נגיד שגם הוא לא ממש שמר את הצרכים לו בפנים והעמיס על ערימת החרא) אני מאמין שבפאן המנטלי הראש שלו יסודר עם מי שסביבו ושנראה זינוק באחוזים אפקטיביים אצלו בעונה הקרובה
  אריזה – לא ראיתי מספיק את יוסטון שנה שעברה אבל מספרים יבשים מלמדים שהוא לא כזה שומר גדול (דפנס רייט של 104.3 הקבוצתי עומד על 103.8) לא חוסם גדול לא מוריד את היריבים שלו באחוזים אז נראה לי שנראה מה הוא באמת שווה בפיניקס – לדעתי אם טאקר משחק ב3 הוא תחליף ראוי ביותר.
  ומה שבאמת עושה את ההבדל ביוסטון זו השיטה. ההגנה הייתה נפלאה שנה שעברה עם תיאום מצוין מקווה שהעזיבה של מאמן ההגנה לא תזעזע יותר מדי
  ייללה כבר תביאו את האליפות הזו

 6. תודה רבה על הפריווי הנהדר. שני אנשים אפורים שלא מעט מיכולתם תקבע לאן הולכת העונה של הטילים בעיניי הם אניס והשאלה כמה יצליח למלא את החור שאריזה השאיר מקצועית (וגם בלב של אוהדי הרוקטס עם ערימת הלבנים שהטיל במשחק 7 ההוא) וטאקר מלך הפרחים שיכול להפוך לדבק של הקבוצה הזו והחוליה המחברת.

 7. שתי מילים: יהיה מעניין.

 8. קודם כל –
  פריוויו נהדר. כל התרחישים אפשריים (ולא בגבולות המדע בדיוני),
  כאשר לאלילת המזל חלק משמעותי בקביעת מי מהתרחישים יתממש.
  בשנה שעברה זו הייתה פציעה של פול שהייתה ההבדל,
  השנה?
  שאלה טובה.

  אישית, אני חושב שיוסטון יתנו עונה לא פחות טובה מהעונה שעברה. לדעתי, שוב הם יהיה בתחרות על המקום הראשון, כאשר לכשירות סגל השחקנים של יוסטון וגולדן סטייט לאורך העונה, יהיה משקל מכריע על זהות מי שתסיים ראשונה במערב.

  הסיבה המרכזית שאני מאמין ששוב הם יהיו קונטנדרים, היא שזו עונה 2 של כריס פול ביוסטון.
  הוא למד להכיר את המאמן, את הארדן, את הקבוצה.
  השנה הוא זו השנה בה פול והארדן יוכלו כצמד למקסם את יכולותיהם.
  כאשר מוסיפים למשוואה את קפלה שהראה שיפור מתמיד בכל אחת מעונותיו בליגה,
  מקבלים שלישייה שלטעמי, שוב תוביל את יוסטון לקונטנדריות.

  בנוסף,
  יש לי תחושה שהשנה כרמלו הולך להפתיע לטובה לא מעט גולשים. לצד מנהלי משחק כמו פול והארדן, איכות המצבים עליהם הוא יגיע תהיה כזו שתאפשר לו לחזור ולהיות סקורר אפקטיבי. אני גם מאמין שהוא יקבל לא מעט דקות בהרכב עם פול, וללא הארדן, אז בכלל יכולתו ההתקפית תוכל לבוא לידי ביטוי.

  ואחרון –
  איזה שחקן אדיר צ'רלסטון הסטון. ובכלל, איזה סרט אדיר זה כוכב הקופים. בדרך כלל לסרטי מדע בדיוני יש תאריך תפוגה קצר מועד.
  אבל כוכב הקופים, בזכות עבודת איפור מרשימה, בזכות יכולות משחק ובימוי, ובזכות סיפור חזק –
  הוא עדיין רלוונטי.

  !We finally really did it. YOU MANIACS! YOU BLEW IT UP
  !!!AH, DAMN YOU! GOD DAMN YOU ALL TO HELL

  https://www.youtube.com/watch?v=XvuM3DjvYf0

 9. פרוויו משובח
  פי ג'יי טאקר עוד מחכה להיות האלוף הבין יבשתי….. מחזיק לו אצבעות 🙂

  1. אתה לא יודע כמה ניסיתי לדחוף את טאקר לפריוויו ולא מצאתי איפה.
   הגיבור האמיתי של העונה הקודמת. שיחק בכל עמדה כמעט, 82 משחקים וחיפה על כולם. בפלייאוף בכלל העלה רמה והפך לטנק מרכבה סימן 4.
   טאקר לא רק מחזיק בליבם של אוהדי חולון אלא כבש את הלב של אוהדי יוסטון. מלך אמיתי

   1. 💯+

   2. אויש… ריגשת
    נתת לי רגע שאני יכול להגדיר רק כ "גיל"
    🙂

 10. תודה ניב. אני גם חושב כמוך. התחזית הריאלית זה מה שיקרה בסוף.

 11. מעולה ניב ! הסיני לדעתי לא יתפתח לשחק לגיטימי בליגה..יצא לי לראות אותו מס׳ פעמים ונראה שזה לא זה..מקווה שאני טועה.

  1. אני מחזיק לו אצבעות. מסוג השחקנים שאני תמיד אומר שיפרצו וזה קורה רק ב1% מהמקרים.

 12. תודה ניב על פריוויו מצויין . לדעתי יוסטון נחלשה לעומת העונה הקודמת אבל עדיין תסיים במקום השני במערב . יוסטון צריכה לתת להארדן , פול , קפלה מנוחה במהלך העונה כדי שלא יגיעו מותשים לפלייאוף בנוסף יוסטון חייבת לצרף עוד שחקן סטייל אריזה נראה לי שדמארה קרול ישמח להגיע לא יודע אם זה אפשרי מבחינת כסף .

  1. השאלה במה נחלשה.
   בהנחה שמורי יביא ווטרן 3&D במהלך העונה, וזה די ברור שזה הכיוון, כרמלו הוא בעצם המחליף של אנדרסון.
   ואז נשאלת בדיוק אותה שאלה שנשאלה בשנה שעברה כשאנשים חששו מהאיבוד של בברלי. האם התוספת של פול לא תעלה על פני האבדן של בברלי? אז אותה השאלה נשאלת לגבי כרמלו- האם תוספת שלו, לא משדרגת את הקבוצה על פני אנדרסון?
   תכלס האפסייד של הקבוצה עלה השנה, ככה שלטעמי היא לא נחלשה (מקצועית. איך כרמלו ישתלב בהיררכיה זו שאלה חשובה שעדיין אין לה תשובה).
   לא חושב שהיא תיתן 65 נצחונות כי זה המון לבקש, אבל זה לא אומר שהיא חלשה יותר, והפוטנציאל שלה גדול יותר. בטח שהיא קבוצה טובה ומאוזנת יותר מאוקלהומה לדוגמא.
   לצערי גולדן סטייט איכשהו ממשיכה להתחזק בכל שנה ככה שבגמר המערב, עם קאזינס בריא, זו משוכה באמת כמעט בלתי אפשרית.

 13. פריוויו מצוין מצוין מצוין על קבוצה מסקרנת כתמיד. תודה רבה אפלטון.

  לדעתי יסיימו 1-2 בעונה הסדירה. כל התחזיות אפשריות, הריאלית, כצפוי, קצת יותר ריאלית, אבל זו קבוצה שהתקרה שלה בשמיים.

  יהיה מעניין לראות איך שיטת המשחק תתפתח, הם תמיד ממציאים משהו חדש. ממש מחכה לראות אותם בעונה הקרובה.

 14. אמן שייקחו אליפות…
  זה יגרום לגס להתפרק.
  וגם שזה האופציה האחרונה בהחלט שלהם.

 15. פריוויו נהדר.

 16. מעולה תודה רבה

  מאמין שהם יהיו איפשהו בין הריאלית לפסימית תלוי עד כמה כרמלו יהיה גרוע

 17. אחלה פריוויו, מצפה ליוסטון-בוסטון בגמר ולהארדן מתגלח אחרי הזכייה

 18. תודה רבה.
  ההחלטה הכי נכונה שעשו ביוסטון היא לבסס שיטה על היתרונות של הארדן.
  כבר 4 עונות שהוא אחד משני הגארדים הטובים בליגה (ביחד עם קרי).
  יש להם קו אחורי שלא נופל משום קו אחורי בליגה כולל כולם.
  שאלת השאלות היא הכנפיים ששם לתחושתי הם נחלשו וכמובן היכולת של פול להישאר בריא פלייאוף שלם.

 19. כבר שעתיים מדגדג לי לכתוב את המבאס הרגיל על כרמלו. כל מיני דברים רגילים של אופי ויכולת וניסיון העבר וכרס.
  אבל ממש בא לי שיצליח. לא יודע למה. בא לי ששלושת השנואים יעשו סינרגיה ותצא מזה אלופה.
  בא לי לי. לא יודע למה.

  1. מאותה סיבה שאתה אוהב את הניקס. בעיה נפשית חמורה

 20. תודה רבה ניב. אחלה פריוויו.את דעתי על מלו כולם יודעים ולדעתי הוא לא יעזור לכם השנה. יוסטון פספסו את הרכבת בשנה שעברה, והשנה היא לא תגיע לתחנה. ההימור שלי שאוקלהומה תעיף אותם בסיבוב השני(קצת ווישפול פינקינג)

  1. איך שמלו רואה אותכם בפלייאוף קופץ לו חזרה כל הדנבר והוא נכנס באמאמא שלכם כאילו הוא צעיר בתשע שנים ומתכוון להגיע לגמר המערב.

 21. מועמד לפריצה לטעמי זה מרקיז כריס שבנוי ליהנות מהיכולות של פול והאקדן כדי לסיים הרבה מתחת לסל ויש לו מה לתרום הגנתית.
  ברנדון נייט כרגיל נפצע ואני מהמר שמספר המשחקים שיהיה על המגרש במדי הרוקטס לא יעלה על מספר הבחירות של ג'יימס הארדן לחמישיות העונה ….בהגנה.

  1. האמת שכריס מסקרן אותי לאללה.
   תכלס יש לו אפשרות לראות הרבה דקות מאחורי קפלה, בטח כשירצו לשמור לטאקר יותר דקות בכנף וננה משחק כל משחק שלישי.
   השאלה אם דאנתוני יסמוך על שחקן בן 21, ואם כריס יצליח ללמוד את ההגנה שדורשת הרבה משמעת קבוצתית.
   פוטנציאל יש שם.

 22. מצוין אפלטון. יוסטון תהיה טובה מאוד גם השנה, זה ברור, והשאלה היא עד כמה. התרחיש האופטימי הוא בכלל לא מופרך אבל לצערי גם הפסימי אפשרי. כמו שזה נראה כרגע המשוכה של ג״ס בלתי אפשרית אם כולם בריאים, אבל תמיד יש סיכוי וצריך לנסות.
  אני מקווה שהקבוצה לא תתאבד על העונה הרגילה שהיא כמעט חסרת חשיבות, ותיתן לכולם לנוח כדי שיגיעו לפלייאוף בריאים. חשוב מאוד שיתנו לחדשים להשתלב ולמצוא את מקומם. כל השחקנים החדשים מעולם לא ישחקו בשיטה מתפקדת ולכן זה יקח זמן. מדאיג מאוד שבזדליק עזב (רק שמע שכרמלו מגיע והחליט שעדיף לפרוש 🙂 ).
  איך כרמלו ישתלב זו השאלה הגדולה. בעזרת כריס פול אני מאמין שהוא ידע את מקומו סוף סוף. בקיצור אם הכל יתחבר יש למה לקוות.

  1. שכחתי
   In Morrey we trust

   1. אני דווקא כועס עליו בינתיים. אחרי חופשת הקיץ חשבתי שרק דבר אחד יעניין את חובב האנליטיקה שלכם. לקחת את מספר הבידודים, את כמות התלונות של הצופים, כמות הפעמים שהארדן נכנס במגני יריב ויוצא עם פלוס אחד ויחבר אותם לסטטיסטיקה אחת שתראה בדיוק עד כמה יוסטון שואבים את הכיף מהמשחקים.

    1. אני לא חושב שיוסטון משחקת מכוער. לפעמים השלשות כבר מוגזמות אבל לרוב המשחק סביר , זה לא ששאר הקבוצות משחקות כל כך מדהים

     1. אז מה שאתה אומר זה לקחת את המשתנה של תלונות הצופים ולהפוך אותו לדומיננטי במשוואה?

     2. פשוט תיקח את משחק המגע של הארדן (ניסיון סחיטת העבירות) ואת השלשות מכל מצב ותכריח את עצמך לאהוב את זה . . .
      קצת כמו להתרגל פעם ראשונה לשתות קפה בלי סוכר
      כמו שאני עשיתי עם הפרצופים הזועפים של תיבודו, פשוט לא מזיז לי. מתרגלים להכל 🙂

  2. שבזדליק עזב (רק שמע שכרמלו מגיע והחליט שעדיף לפרוש ).

   חח לגמרי

  3. +1

 23. אני לגמרי מצטרף לג'וצ'י גאנג

 24. כתבת מעולה ניב! מי ייתן והתחזית האופטימית תתממש..

  אגב, חלקכם התייחסתם פה לרוטציות הקצרות של דאנטוני – במהלך העונה האחרןנה הוא דווקא הקפיד לשחק עם רוטציה של כ9-10 שחקנים.
  ובפלייאוף, עד הסדרה מול הווריורס, עדיין שיחק עם כ-8-9 שחקנים ברוטציה, כולל בתחילת הסדרה מול הזאבים בזמן שגם אנדרסון וגם מבה אמוטה היו פצועים.
  אני אישית מקווה שינסה לשלב כמה שיותר את mkg ואת נייט כשיחלים, כדיי שפול יוכל לקבל כמה שיותר מנוחה.

  1. כשנייט יחלים הטמפרטורה באטמוספרה כבר תעלה בארבע מעלות וכדור הארץ לא יהיה ראוי למאכל אדם

   1. אמרו פעם משהו דומה על שון ליווינגסטון, וככל זאת הוא תרם (ותורם) רבות לווריורס מאז עידן קר.

    1. ליווינגסטון לפני הפציעה הראה הרבה יותר מנייט לפני הפציעות.
     בנוסף, אצל ליווינגסטון זה היה אירוע נקודתי, ואצל נייט רצף פציעות.
     אבל אם בא לך אופטימיות בכוח על הבוקר, לך על זה.

     1. אני מבין שזאת גישה שקשה לך לתפוס כאוהד ניקס 😉

     2. תפסיק, קצת למעלה אמרתי שאני מתאמץ בכוח להיות אופטימי. אתה לא עושה את זה יותר קל.

     3. כל הכבוד דובי, מעריך את המאמץ 🙂
      זו השנה של כרמלו, לא סתם צ'רלסטון הסטון מככב בפריוויו.
      כל הקופים התאחדו!

 25. תודה, פריוויו מעולה לקבוצה מעולה.

  אהבתי את התחזיות, מאוד מדוייקות ומאוד מציאותיות, התחזית הריאלית לדעתי תתממש.
  מבחינת כדורסל נטו, כרמלו החתמה גאונית, אבל משום מה לבחור יש אגו כאילו הוא עדיין שחקן מוביל בדנבר, ואני חושב שזה יפגע במרקם של הקבוצה.

  לדעתי הרוקטס והסלטיקס הן הקבוצות היחידות שיכולות באמת לתת פייט לווריורס על התואר, ואני מאוד מקווה שאחת מהן גם תצליח.

  אגב, הארדן נראה רע, כרס בירה וצמיגים בבטן הם לא מראה מחמיא במיוחד עבור הMVP של הליגה…

 26. פריוויו נפלא אפלטון. הגיפים של צ'רלטון הסטון (לחיטיארים שבינינו) פרייסלס.

 27. פריוויו נהדר.
  שמעת באחד הפודקאסטים לגבי כרמלו שכל העונות הבאמת מוצלחות שלו (קבוצתית) היו עם רכז דומיננטי (קיד בניקס ובילאפס בדנבר) נשאר לנו לקוות שפול יוכל להעמיד אותו במקום ושלמלו נשאר עוד דלק לריצה אחת אחרונה.

  חוץ מזה באמת מאכזב האובדן של אריזה. ניב אולי תוכל לומר לנו למה לא השוו את ההצעה של הסאנס כשמדובר בחוזה לעונה אחת והיו לכם זכויות בירד מלאות עליו? זה נטו כלכלי או שאריזה לא הסכים לחזור לרוקטס על חוזה לשנה אחת?

  1. בגלל מה שדדי ציין (תקרת המס, ומס המותרות), השוואה של החוזה של אריזה היתה עולה ליוסטון המון.
   מניח שהציעו לו סכום דומה לשנתיים והוא בצדק מבחינתו החל על ההצעה הגבוהה ביותר.
   צריך לציין שאריזה, למרות שהוא עדיין שחקן הגנה טוב ואישיות חיובית בחדר ההלבשה חווה נסיגה רצינית בשנה האחרונה מבחינה הגנתית, כשהצפי שימשיך בנסיגה, ככה שמבחינת יוסטון הוא פשוט לא היה שווה את ההשקעה.
   דווקא לוק מבה אמוטה זה מאכזב יותר כי חתם על סכום שהיה יכול בקלות לקבל במקום אחר. יכול להיות שהגיל ופריקות הכתף החוזרות הרתיעו את יוסטון והעדיפו להזרים דם צעיר יותר, או שהיה כאן סוג של היעלבות מצידו כי מורי העדיף לשמור את הmle ולהציע לו מינימום.

  2. לקרוא לקיד בניקס רכז דומיננטי זה יחס סלחני למציאות

 28. צריך להדגיש – יוסטון מעבר לתקרת המס.
  כל הוספה של שחקן תעלה יותר מגובה השכר שלו.

  יותר מזה – ה MLE שלהם הוא של משלמי מס, והם כבר השתמשו בחלק קטן ממנו כדי להחתים את הרטנשטיין על חוזה ל 4 שנים ונשארו להם 4.5 מיליון להשתמש בהם בהמשך העונה כאשר גם הסכום הזה יורד בהדרגה כל יום החל מהעשירי לינואר.

  1. * 3 שנים להרטנשטיין

 29. נהדר, מקצועי וכתוב מעולה. אנחנו לא צריכים יותר מזה!

 30. כרגיל אגיב לעיקר.

  עם כל הכבוד ל"כוכב הקופים" הסטון זצ"ל כיכב בסרט האני-מסטול-מהתחת-הצטיידתי-בצ'יזבורגר-ומילקשייק-בננה-פקאן האולטימטיבי:
  (The Omega Man (1971
  https://www.youtube.com/watch?v=bWB6Ufh4O98

  סאטירה עם מודעות עצמית, עדות מוקדמת למות הסיקסטיז, ויותר מכל: הסטון הורג המון ערפדים מאוד ציניים ומסוגננים. לא תתחרטו.

  ובהצלחה ליוסטון.

  1. והכי חשוב –
   עקיבא גולדסמן היה כבר כמעט בן עשר ועדיין הצליחו למנוע ממנו להרוס את הסרט הזה.

   1. לגמרי. בוריס סגל יצר כאן קאמפ כ"כ ביזארי שטרנטינו נראה כמו הפקת הולמארק לידו.

 31. קדימון לפנים! גדול!

  1. טאקר ישחק ב4 כל השנה?! מילא בפלייאוף נגד גולדן סטייט,
  אבל נגד דיוויס, אולדריג, מילסאפ, לאב, איבקה וכו?

  יהיה מעניין לראות מה יהיה שם..כי בשונה מאריזה ואנדרסון משנה שעברה, זה נראה כאילו רק אניס יכול לשמור שם ואולי דק מעטות של טאקר. כרמלו לא חובב הגנה גדול

  2. שחקן באמצעות הMLE- זה יכול לקרות בכל שלב בעונה?שחקנים חופשיים בהכרח?

 32. חחחחחחחחחחחחח מלו !!! חחחחחחחח כרמלו פאקינג אנטוני 😂🤣😂🤣

  1. חח, ענק התמונה שלו עם הגביע 🙂

   מה עם ג'אקים נואה, מתי חותם במיניסוטה? 🙂

   1. השטן בא כשקוראים לו. אנחנו שומרים כרגע על פרופיל נמוך בנוגע לנואה.

    1. ת י ב ו ד ו . ש מ ע . ש י ש . ל כ ם . כ ו כ ב . פ צ ו ע
     ת י ב ו ד ו . ב א . ב מ ק ו ם . נ ו א ה
     ת י ב ו ד ו . מ ש ו ח ק . ל ט ב י . פ צ ו ע . 5 4 ד ק ו ת . ב מ ש ח ק

 33. העונה של יוסטון תלויה בשאלה אחת חשובה, וזו אותה שאלה שמרחפת מעל הקריירות של כריס פול וכרמלו אנתוני כמעט כל הזמן.
  כריס פול הוכיח שנה שעברה, אחרי כל הכשלונות בקליפרס, שהוא ראוי. הוא בא מוכן לעונה, השתלב יפה עם הארדן והראה שמגיע לו לראות את גמר ה-NBA בטלוויזיה. כבונוס על ההשקעה הוא אפילו קיבל את משחק שבע של גמר המערב.
  אבל כרמלו? אתם חושבים שהוא יוכיח שמגיע לו לראות את הגמר מנוחות ביתו? לא חושב. בשביל לראות את המשחקים בטלוויזיה צריך איכויות מיוחדות. אתם רואים את כרמלו קם מהספה כדי להזיז משהו שחוסם לו את שדה הראייה לסל? אפשר לדמיין אותו מנווט בין התקפת מתפרצת לסיום רבע לבין שיחה שלמה עם להלה בטלפון בנושא גירושינו לאן? נותן לחבר לצפות איתו במשחק וחולק איתו צלחת של נאצ'וס סרטן כחול וקוויאר? אין סיכוי. בטח לא אחרי עונה שלמה שהוא חלק מגרש עם שחקן שידוע באי יכולתו לראות את גמר ה-NBA.

 34. תודה רבה על פריוויו מעניין, אבל כתבת את זה בעצמך – "בפלייאוף היתה חסרה מחצית אחת בכדי לעשות את אחת ההפתעות הגדולות בתולדות המשחק" – יוסטון היו רחוקים מג"ס ולא התקרבו במהלך הקיץ, ונצחון שלהם היה מוגדר הפתעה מרעישה.

  בכלל, אם ג"ס היו מצליחים להפסיד לרוקטס, אז בתוספת איבוד היתרון 3-1 לקאבס והצירוף של KD לקבוצת 73 נצחונות היא הייתה מועמדת בולטת לתואר הדיינסטי הכי אנדראצ'יברית בהיסטוריה של הליגה. זה לא קרה, אולי בגלל הפציעה של כריס פול, אולי בגלל שהווריירס התאפסו על עצמם והפערים האמיתיים באו לידי ביטוי, אבל מבחינתי יוסטון הפסידו הזדמנות פז חד-פעמית ש-95% שלא תחזור העונה, גם אם הסגל היה נשאר זהה…

 35. אגב, מסכים עם ניב גם בחשיבות של שחקן מהסוג של כרמלו להרכב (לאו דווקא מלו עצמו) – מה שבלט לאורך העונה והפלייאוף האחרון ביוסטון, זה שחסר עוד שחקן, חוץ מהשלישייה הארדן-פול-גורדון, שיכול לשחק בבידודים, ואם אפשר אז גם פורוורד.
  כרמלו בהחלט עונה על הקריטריון, רק שכמובן שעוד מוקדם לדעת כיצד האדו שלו ישתלב בסיפור..
  אבל אם הכימיה שלו עם הארדן ופול תהיה טובה, אז למרות האובדן של אריזה, התרומה של כרמלו בהתקפה תהיה גדולה מהחסרון בהגנה.

  אין מה לעשות, אריזה ומבה אמוטה לא היו שחקנים שיכולים במשחק עימד להוריד פתאום כדור לרצפה ולעשות משהו יצירתי. אולי לעתים רחוקות. ברגע שפול נפצע, ראו בבירור שחסר ליוסטון שחקן שיידע לעשות יותר מלעמוד ולחכות למסירה לשלשה או חדירה.
  הרבה מגיבים פה לפעמים חושבים שהשיטה של דאנטוני נתרה כפי שהייתה לפני יותר מעשור, ושאין צורך בפורוורד שיודע לעשות יותר מלקבל כדור לשלשה או חדירה מהרכז הדומיננטי.
  אבל בסוף פלייאוף 2017, כשיוסטון הפסידו לספרס בסיבוב השני וראו שהארדן גמור בסוף הסדרה, דאנטוני ומורי הבינו שאי אפשר לבנות קבוצה אלופה כשיש רק גארד או שניים דומיננטי, וקלעים וסנטר שעומדים ומחכים, ולכן הביאו בטרייד את כריס פול.
  כעת הם פשוט הבינו שצריך גם פורוורד יצירתי, וניצלו את הבייאאוט של מלו. האמת שכבר ביץ הקודם הם ניסו להביא אותו ולשלוח לניקס את אנגרסון, ובסוף כאמור הניקס סיכמו על טרייד עם אקולהומה.

  בקיצור – ברמה המקצועית-תיאורטית, השילוב של כרמלו אמור יותר להועיל מאשר להזיק לקבוצה.
  כעת נותר לבחון את המישור המנטאלי..

  1. אין ספק שאם משווים את כרמלו לאנדרסון אז הרווח ברור מכל הכיוונים וכרמלו יותר טוב מאריזה ומבה א מוטה מהבחינה ההתקפית (בטח שאחרי ה 27-0 מהשלוש). אני עדיין מאוד סקפטי לגבי ההגנה

   1. כרמלו טוב מאנדרסון ואמוטה. אבל פחות טוב מאריזה

  2. הדבר היחיד שכרמלו יצירתי בו הוא להרוס את ההגנה של הקבוצה שלו בצורה יצירתית.

   הוא אוטו בן 35, בידודים והכל זה טוב אבל גם זה כבר אין לו. אהיה בהלם אם יצא ממנו משהו טוב ביוסטון.

   הדבר היחיד שאתה יכול לתלות תקווה זה בקאץ אן שוט שלו שלא ינגר כמו אמוטה אבל גם מזה אני לא אופתע.

 36. פריוויו מצויין ניב, לדעתי יוסטון נחלשו והתקרה שלהם היא חצי גמר מכמה סיבות:
  1. היעילות של הארדן עונה שעברה הייתה חסרת תקדים בטח בכל הנוגע לבידודים, 1.22 נקודות למהלך 10 מהלכים למשחק, אני לא מאמין שב30 שנה הקרובות נראה אותם נתונים.

  2. ההזדקנות של כריס פול והפציעות, כבר 3 שנים מחכים לירידה של כריס פול ואצל רכזים זריזים הירידה היא תלולה מאוד, אני מאמין שהירידה תבוא כבר העונה או מקסימום עונה הבאה, אני לא מאמין שמדובר במקרה נאש ,סטוקטסון.

  3. כרמלו אנתוני- נגטיבי בחדר ההלבשה ובכל הרכב בשנתיים האחרונות, כל הנתונים שלו מצביעים על שחקן שיצא מהליגה, האחוזים האפקטיביים שלו מזעזעים (בטח שהוא מנסה לקלוע על שמירה, ללא שמירה הוא סבבה משמע רול פלייר), הוא כופה זריקות ומהלכים לא יעילים, חור שחור בהגנה, והדבר העצוב שהוא עדיין חושב שהוא כוכב ולא מוכן לעלות מהספסל. מקומו לדעתי לא בליגה ודי מפתיע אותי שיש אנשים שחושבים שפתאום הוא ירווח את המשחק ויתחיל לשחק הגנה ראינו מה קרה באוקלהומה, בטח בסדרה נגד יוטה (התאנדר ניצחו ב32 נקודות שהוא מחוץ לפארקט, וכאשר עלה יוטה הביסו אותם ב58 נקודות). מלו הנוכחי הוא שחקן התפקה והגנה נוראי ורעל בחדר הלבשה.

  4. הגנה- הגנת החילופים של יוסטון התבססה על פוורדים שיכולים להגן על מספר עמדות, האיבוד של אריזה לדעתי יהיה קריטי, ומי שמאמין שהקציצה הזה מלו יחליף אותו ויתחיל לעשות עבודה שחורה ביחד עם טאקר, חיי באשליות.

  5. רוטציה ופציעות- אחת החולשות העיקריות של דאונתני שסוחב אותה המון שנים, אני לא זוכר עונה שהשחקנים שלו לא מגיעים עייפים לפלייאוף, וכשיש תלות עיקרית בשחקן שביר כמו פול (זה מתכון לאסון שאלה לחברים באתר מתי העונה האחרונה שהוא לא נפצע בפלייאוף?)

  כמובן שיש גם את הצד השני למטבע, שהמשולש הקדוש של פול הארדן וקפלה ירוץ עונה שנייה ביחד והכימיה תעלה ושכמובן שנראה עוד מהלכים של הרוקטס במהלך העונה וזה לא הסגל הסופי.

  1. ברוך אני מביא כאן כמה נתונים סטטיסטיים יבשים על ההגנה בהסתמך על השנה שעברה
   חטיפות
   אריזה -1.5 אנטוני -.0.6
   חסימות
   אריזה -0.2 כרמלו 0.6
   דיפנס רייטינג
   אריזה 104.3
   כרמלו 105.7
   Diff%
   אריזה 1
   כרמלו 1.1

   איך אומר המם המפורסם "לא נראה לי שזה קריטי"

   1. קריטי מאד, דפנסיב רייטינג זה חרטא גדולה. כרמלו הוא משחקני ההגנה הגרועים אי פעם שדרכו בליגה הזאת. הארדן הוא גארנט לידו.

    1. שמעון אני מחבב אותך מאוד, אבל היכולת שלך לדבר כמו מתבגר שיודע בדיוק מה הכי טוב ומה פשוט חרטא בלי להוכיח כלום זו אמנות בפני עצמה שאולי ראוי להיגמל ממנה

     1. חגי כרמלו שחקן הגנה מחריד ונוראי וזאת אני יודע מראות עיני. שום נתון סטטיסטי שתביא לי לא ישכנע אותי אותי שכרמלו שומר טוב או כבינוני.

      כרמלו לא שמר כבר 15 שנה, אין סיכוי שישמור ביוסטון כי כבר אין לו יכולת מנטלית בראש לרדוף אחרי שחקנים. ב-OKC הוא התאמץ לשמור בפלייאוף ולא יכל לשמור על כלום, חגגו עליו במסיבות הפתעה.

     2. היות ואתה אוהד אוקלהומה שבטח ראה יותר משחקים ממני אז אני מניח שאתה יותר מודע ממני ליכולות של מלו כשומר ועל זה אני לא מתווכח. אבל להתבסס על משחקיו מש2 מועדנים שלא יודעים למקסם שחקנים בשנים האחרונות כניויורק ומה לעשות גם כאוקלהומה על אף שאתה אוהד שלהם זה לא פחות מטעה.
      שיפוט של יכולות מנטליות בהסתמך על מה שעובר דרך המסך זה אחד הדברים הפחות אמינים ואינדיקטור דומה לזה בערך כמו שקרי מחטיא זריקה וכולם אומרים שהוא פצוע. יש כל כך הרבה גורמים למנטליות במצב נתון בערך וזה בערך כמו המנטליות של לוזר או ווינר או קבוצה ווינרית ולוזרית.

     3. חגי אני מסכים איתך אבל אני מדבר על כל מה שראיתי ממלו מאז שהוא בליגה. הוא לא שמר מעולם.

   2. רק לסבר את האוזן, זוהי הייתה עונת הבידודים היעילה בהיסטוריה (מאז שהתחילו למדוד את הנתונים), לא היה שחקן יעם יעילות כזאת מדהימה ב1 על 1 בטח בכזאת כמות כזאת לא הגיונית של מהלכים, מדובר מבחינת בידודים כמו עונת ה3 של סטפן קרי חריגה סטטיסטית.
    קובי ברייאנט שהיה אחד משחקני האחד על אחד הטובים בהיסטוריה היה חולם להגיע לנתון כזה.

   3. DRPM:
    אריזה: 1.15
    כרמלו: 1.25-
    בעונה האחרונה שבה אפשר היה להגיד שכרמלו התאמץ באמת בהגנה, 2015-16, הוא הגיע למספר מדהים של 0.73-.
    עכשיו, אם מישהו מוכן להגיד לי אם מה שאמרתי בכלל הגיוני או קשור למה שנאמר, אני אשמח.

    1. אם אתה כבר שם – תוכל לתת הסבר על החישוב של הDRPM? אני פשוט לא מצליח להבין איך מצליחים לחשב דבר שכזה ולא מצאתי לזה הסברים בשום מקום.

     1. תודה. אישית אותי מחרפן לעבוד עם נתונים שאני לא מבין איך יוצרים את החישוב שלהם (ראה ערך אסיסט/ עבירת תוקף/ שריקה על זריקה נוספת כאשר ישנה כניסה מוקדמת לריבואנד אחרי זריקת עונשין)

  2. אני איתך בכל מילה, בדיוק מה שאני חושב למעט זה שהתקרה שלהם זה חצי גמר. בלי מפגש מול הלוחמים הם בהחלט יכולים להגיע לגמר המערב למרות שעל הנייר הם פחות טובים מ-OKC לדעתי (במיוחד בחמישייה) אבל יש להם מאמן ב10 רמות טוב יותר מסילי בילי ו-OKC רגילה לפשל, אני מקווה שראס לא יפשל העונה אבל יוסטון יכולה לנצח את OKC בהחלט.

  3. הנתונים האלה לא אומרים שום דבר ומצביעים בעיקר על ההגנה הקבוצתית , על מי בדיוק אריזה שמר על מי כרמלו שמר ?איך כרמלו יהה מסוגל לעבור בחילופים האוטמטיים שזוהי שיטת ההגנה של יוסטון? תבדוק בבקשה את ההבדלים כשרוברטסון נפצע להגנה של אוקלהומה. אריזה שומר ב10 רמות טוב יותר ממה שכרמלו אנתוני יכול לחלום להיות, עבודת רגליים מיקום הבנת ההגנה והאסל.

   1. בדיוק כמו ששמעון ציין כרמלו הוא משחקני ההגנה הגרועים ביותר.

   2. כרמלו נצפה בפעם האחרונה עושה הגנה בסיריקיוז. הדבר היחיד שהוא יחליף זה סרט הזיעה שעל ראשו ואולי יגדל צמות כמו פעם זכר לימי סיריקיוז ואולי עם הצמות תגיע גם ההגנה.

    1. לא יכולת לטעות יותר בגדול.

     ה בעיה של כרמלו כמו של כמעט כל השחקנים שיוצאים מסירקיוז, היא שהם שומרים שם הגנה איזורית ומגיעים לנבא לא מוכנים להגנה האישית ששולטת בליגה.

     1. לו רק עברו 15 שנה מאז הקולג' כי אז יכול היה ללמוד

     2. זה היה בצחוק לא ראיתי שום משחק סלו בסיריקיוז

   3. חוץ מהדיפנס רייט מה עוד נתון קבוצתי? וגם זה נתון שיש לו אלמנטים אישיים רבים. אם זה שחקן שלא משחק הרבה ניחא אבל מדובר על שחקנים שנתנו הרבה מאוד דקות במשחק. לוק מבה היה על דיפנס רייט באיזור ה101 וההגנה של יוסטון הייתה בכללי 103.8. אז יכול להיות שאריזה שומר טוב ממלו אבל לא חושב שהנתונים הללו לא מצביעים על כלום. ובנתונים האישיים אם הם מלמדים על משהו אז הם מלמדים שחוץ מחטיפות לאריזה אין יתרון משמעותי. לגבי החילופים נחיה ונראה. הסכמות ההגנתיות הם אלו שעשו את ההבדל. אם שומרים לא מדהימים כדוגמת הרדן ביוסטון וקיירי בבוסטון מצליחים בהגנה ישנו סיכוי די טוב שנראה גם את כרמלו מצליח.

    1. חגי תבדוק בבקשה את הנתונים של יוקיץ לפי הפרמטרים שנתת ותגלה שמדובר בשומר טוב למרות שבפועל הוא אחד מהשומרים החלשים בליגה,מזמן אנחנו לא סופרים חסימות וחטיפות כיכולת של שחקן להגן, אם אתה מסתמך על סטטיסטיקה בלבד כדי לבסס טענה אני לא זה שיסביר לך את ההבדל, כדורסל בטח בפן ההגנתי הוא הרבה יותר מסטטיסטיקות

     1. מסכים לגמרי מה גם שלא ראיתי מספיק את מלו השנה. אני רק רוצה לומר שיכול להיות שיש לו עוד תקווה מה גם שהוא הולך לשחק במערכת יותר טובה מהשתיים האחרונות שהוא היה בהם

     2. ברוך, התקווה היא שכרמלו, בשיטה שבה לא יצטרך לרדוף אחרי שחקנים בחסימות, יוכל להפוך לשחקן הגנה יותר אפקטיבי.
      אני חושב שיוסטון זו כן מערכת שמתאימה בדיוק ליתרונות שלו ותדע להעלים את החסרונות שלו, רק לא בטוח שמהחמישייה הפותחת.
      לכן השאלה הגדולה תהיה לגבי ההתאמה המנטלית שלו, ולכן מבין את החשדנים בנוגע להתאמה שלו.

    2. חגי, פתחת בכך שלא צפית יותר מידי במשחקים של יוסטון ומלהסתמך על סטטיסטיקות אריזה הוא לא כזה שומר גדול.

     אז לדעתי זו דוגמא נהדרת למוטיב החוזר כאן בדיונים בו מודגש המתח בין סטטיסטיקות לבין תחושה מבוססת צפיה.

     המספרים שהבאת לא מחמיאים לאריזה, אבל לדעתי מצפייה בו הם משקרים ואריזה אכן היה העוגן ההגנתי של יוסטון. אשמח אם אפלטון או אוהדי יוסטון כאן שצפו ברוב המשחקים יחוו דעתם.

     אגב, לגבי הסטטיסטיקות, זה לא הוגן להשוות נתונים מספריים בין שחקנים שמקבלים משימות הגנה שונות (אריזה תמיד שמר על המתקיף הטוב ביותר בקבוצה הנגדית) ובוודאי בין סטטיסטיקיות קבוצתיות (כמו דיפנסיב רייט ששחקן על המגרש).

     1. לדעתי, עיקר השיפור בשנה שעברה בהגנה נבע מהמשך ההתפתחות של קאפלה (שנה שנייה מאז שהפך לסנטר הפותח), המשך יישום האימון ההגנתי של בזלדק (גם הוא היה שנה שנייה בקבוצה) וההצטרפות של כריס פול.
      האם אריזה היה השומר הכי מגוון ואיכותי בקבוצה? כנראה שכן, אבל הוא היה חבר חמישייה גם בשלושת העונות שקדמו לעונה האחרונה, וחוץ מאולי עונת 14/15 יוסטון היו קבוצת הגנה מעפנה בתקופה זו.
      משמע – עוגן הגנתי הוא לא היה, ואם אניס וכריס יצליחו להשתלב, יחד ים טאקר שיקבל יותר דקות, אזי שההגנה לא בהכרח תיפגע מדיי מהעזיבה שלו.

     2. מצד שני, בלי בזלדק בהחלט יהיה קשה יותר..

     3. זה נכון שחייבים שילוב וישנו דיון אין סופי שגם אני לא סגור עצמי מה אני חושב… אבל מה לעשות שאי אפשר באמת לעקוב אחרי כל המשחקים בעונה. אוכל לומר שראיתי את כל משחקי יוסטון בפלייאוף ולא התרשמתי בכלל מאריזה כמגן גדול בכלל. אז מה? אם התרשמת הפוך איך נדע מהי ההתרשמות "הנכונה" יותר?

 37. תודה על הפריוויו המצוין ניב. אני איתך בתחזית הריאלית + ווישפול טינקינג שאולי הפעם CP3 והזקן יתעלו ויבעטו את חבורת הקאפקייק חזרה למפרץ (אם ראס ו PG13 לא יעשו את זה קודם). לגבי הפריצה אני חושב שהיה צריך יותר להזכיר את כריס (איך מורי הצליח להחליק אותו לטרייד רק אלוהים וליצני הסאנס יודעים). יש לו לדעתי אפסייד גבוה מאוד ואם דאנטוני לא ישתמש בו אז כבר עדיף לחפש טרייד שלו עם שחקן כנף 3&D

 38. The latest on Jimmy Butler-Minnesota trade talks, including Sacramento’s push to leverage its cap space to take on a contract in a three-way deal and gather draft assets.

  חשבתי שדיבאץ' היה חכם כשחקן כנראה שהבינה שלו נשארה על הפרקט.

  1. ?
   לסקרמנטו יש (אם אני זוכר נכון) 10+ מיליון מתחת לתקרת השכר.
   הם לא רוצים את באטלר. הם מוכנים להשתמש בתקרת השכר בשביל לקחת חוזה לא רצוי, ובתמורה לקבל בחירות דראפט עתידיות.
   למיטב זיכרוני, הם הקבוצה היחידה עם יכולת שכזו,
   אז עכשיו כאשר יש את באטלר בשיחות טרייד אפשרי בין קבוצות שונות,
   הבלעדיות שיש להם על מקום כזה מתחת לתקרת השכר נותנת להם סיכוי להתחזק בנכסים עתידיים.

   בוא נגיד את זה ככה –
   אם דיבאץ' לא היה מנסה לנצל את המקום מתחת לתקרת השכר בשביל נכסים עתדיים, עכשיו כשההזדמנות צצה –
   אז ניתן היה להעביר עליו ביקורת בנושא.

   1. איזה נכסים עתידיים גיא חח הרי הןא צריך לוותר על משהו בשביל באטלר עכשיו אז אחכ הוא בונה על הייאוש של לייקרס אוק או יוסטון בפברואר שיציעו משהו טוב יותר טוב בפברואר ממה שהוא נתן עכשיו? שיהיה לו בהצלחה עם זה.

    1. החמצת את הפואנטה.

     סקרמנטו לא מנסים להשיג את באטלר.
     הם מציעים את עצמם כקבוצה השלישית (טרייד משולש שכולל את מינסוטה, הבית החדש של באטלר, והקינגס) אם וכאשר, היות והם היחידים שמסוגלים "לבלוע" חוזה לא רצוי.

     1. הבנתי אותך עכשיו אוקיי. טעות שלי. קיצר הוא מוכן לספוג חוזה נגמר זבל. פול מיילסאפ שמעת?

     2. גיא תן הימור איפה באטלר מסיים את העונה כיזו קבוצה?

 39. האם ההפתעה של מורי היא באטלר?
  בתחילת הקיץ חשבתי שיוסטון יסיימו 4-5 במערב ואחרי טריידים ובחינה מחדש של הנושא זה יהיה כמובן 2-3.
  עדיין זה לא מספיק מול הלוחמים(שנהשעברה זו הייתה ההזדמנות היחידה עם הסגל הזה).הגעה של באטלר וזה סיפור אחר לגמרי

 40. פריוויו פנטסטי. אני חושב שהם יקחו צעד אחורה בגלל כל העזיבות בהגנה, אבל ינצחו מעל 55 משחקים ויסיימו בטופ 2. מרקיז כריס גם מועמד מעניין לפריצה לדעתי, הוא יכול להיות ממש טוב ליד שני רכזים וכסנטר.

 41. אחד הפריוויואים המעולים ביותר מהמילה הראשונה עד האחרונה!

 42. אפלטון אתה מזכיר לי את דה שוט באופטימיות שלו לגבי מלו עונה שעברה 😁

  1. יש 4 מאמינים במלו העונה דה שוט מנחם אפלטון וחגי. האם ידם תהיה על העליונה וכולנו נצא רפי הבנה? אם דאנטוני מוציא משהו טוב ממלו אני הופך אותו לאגדה.

   1. הרבה פחות מאמין במלו ובקבוצות בהן הוא שיחק והרבה יותר מאמין במערכת של יוסטון

 43. פריוויו מעולה אפלטון
  ככה זה כשהפרוויו ביידים של אוהד יוסטון מס 1 באתר ( סליחה עגל ובובי )

  1. הקפטן שלנו מנווט את הספינה בכישרון ויש לנו בו אמון מוחלט

  2. מה שעגל רשם 🙂

 44. נשלח מהסלולרי מחופשתי אי שם :

  לא יודע מה יקרה השנה . אם יש צדק, קבוצה שמשחק בה המתחזה המזוקן תישאר שוב עם חצי תאוותה . אין לי בעיה אם השושלת תיקטע ואוקלהומה תיקח , או בוסטון/ טורונטו. רק לא אבו-זקן הרמאי שהפך את הרמיה לדרך משחק קבועה .

  1. האובססיה שלך כבר הפכה לבדיחה.
   אשכרה טרחת לרשום את השטות הזאת תוך כדיי חופשה.

   1. וואי בובי כמה שאתה צודק על האובססיה . . .
    אני מציע לו לקרוא את הספר ״ שלוש אפס לטובת בעלי הזקן״
    סבור 🙂

   2. אתה יכול לקרוא לדיעה שלי איך שתרצה . העיקר שמוריי , האובססיבי האמיתי , שגם קרא כך לעצמו, ימשיך לייצר לעצמו גרפים חסרי תוחלת

 45. כרמלו יהיה סבבה, כולה הביאו מחליף לאנדרסון, זה לא שאנדרסון עשה הגנה. אם בטעות כרמלו יראה שיש לו יותר מזה הם הרוויחו.
  לגבי האחרים אני לא חושב שתהיה נפילה מהעזיבה של מוטה ואריזה, יוסטון פרנצ'ייז חזק ושחקנים פורחים שם. יקבלו מאניס הרבה.
  ברנדון נייט תוספת מעניינת, בניגוד לכרמלו, אצלו נראה לי שיש יותר סיכוי שיתאושש ביוסטון ויהיה מחליף שייתן מנוחה נוספת לפול, אם יוציאו ממנו כמה משחקים טובים כשפול פצוע, עשה את שלו. השוו פה לליווינגסטון, מי שאולי יוכל לעשות ליווינגסטון זה MCW, גארד גבוה ושומר טוב (אולי טוב מליווינגסטון) בלי קליעה.
  יהיה מעניין לראות איך שלושה שחקנים מאכזבים ששיחקו בפרנצ'ייז שלא יכל למקסם את היכולות שלהם יתפקדו ביוסטון – מלו, נייט, וויליאמס, אניס שדווקא נראה כמו שחקן, עם 36% בקריירה מהשלוש שביוסטון יכולים להיות בקלות 38-39.
  בקיצור, הכל תלוי בבריאות.
  (הכל= האפשרות להפסיד לגולדן סטייט בגמר המערב)

 46. פריווין מעולה תודה רבה ניב. אני מאוד אופטימי לגבי יוסטון העונה. העובדה שהכבוד של כרמלו נרמס עד עפר וגם העובדה שבשבילו זו עונת חוזה תביא אותו בפעם הראשונה בקריירה לשתף פעולה עם המערכת. כרמלו הוא שחקן מעולה מהטובים בליגה אבל שמן – קרי עצלן סוליסט וארוגנטי במידה מסויימת. יש לי הרגשה שהוא הולך להיות הפתעת העונה ויוסטון בכלל מסוגלת לתת עונה שתסתיים באליפות למרות שעדין הסתברות גדולה יותר זה שהלוחמים יקחו. הרביעיה פול הארדן מלן וקפאלה היא רביעיה ברמת אולסטאר. יהיה סופר מעניין וכמובן כרגיל תלוי באלילת המזל ובפציעות בתקוה שידלגו על הקבוצה הזאת העונה. דוקא לגבי העונה הרגילה אני פחות אופטימי אבל בפליאוף הם יהיו מסוכנים מאוד. תודה רבה

  1. שירשם בפרוטוקול שאתה כתבת ש: "קרי עצלן סוליסט וארוגנטי"….

   1. קרי= כלומר. (ובמידה מסויימת)…. רשמתי

 47. פריוויו מעולה, והתגובות מרנינות כל אחת. תודה רבה

 48. יירשם לפרוטוקול , שלולא הפציעה של איגי במצב 2 : 1 ללוחמים בגמר המערב , יוסטון היתה מודחת בשישה עם או בלי כריס פול.
  לית מאן דפליג שיוסטון יכולה גם השנה להדיח את הלוחמים רק כשהם פצועים. ואידך זיל גמור.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט