הסדר חזר לעולם: מיאמי החזירה יתרון הבית ו-2-1/ מנחם לס

אינדיאנה פייסרס 96 – מיאמי היט 114 (2-1)

אקצר הפעם בפוסט של המשחק כדי לא להוסיף מלח על פצעי שונאי מיאמי. אין למעשה הרבה מה לכתוב על המשחק מלבד שמיאמי היט עשתה את כל מה שבקשתי שתעשה במאמרי אתמול שביקש דבר אחד: השפלת אינדיאנה. לא סתם נצחון, אלא השפלה. רמיסה כזאת שאינדיאנה תוציא מנפשה כל מחשבות מטורפות ושגעוניות של הפתעה אפשרית. מיאמי פשוט קבוצה טובה יותר כששמונה שחקנים תורמים משמעותית, בעוד שלנבחרת מדינת התירס ישנם רק חמישה, וכשאחד מהם לא פוגע (סטיפנסון) הסוף גרוע.

חזיתי בחצי הראשון בפאסט פורוורד אבל היה ברור מהרגע הראשון שמיאמי עושה כל מה שבקשתי בפוסט: לברון בדריסה מחלטת של פול ג'ורג' (ושאר הפייסרס); יתרון ממש מהתחלה; הנעת כדור מהירה; קליעה מה-3 (42.9%), ויותר דקות לכריס אנדרסון (22). מיאמי עשתה עוד שני דברים חשובים ביותר: לא איבדה כדורים (שיא חיובי של רק 5 איבודים כל המשחק), ועזרה בדאבל טים על ראוי היברט. לא כעל הזמן, אלא רק ברגע שהוא עם הכדור, מוכן להקפצה וסיבוב לסל. באותה שנייה תמיד היה שחקן היט שבא לחטוף ממנו כדור, ולמרות שהיה לו משחק טוב של 20 נק' ו-17 ריב', העזרה שבאה גרמה לו לאבד כיוון והוא השתבש עם 4 מ-12.

יכולתי לשים כל אחד אחר מהחמישייה בתמונה השער במקום לברון ולא הייתה טועה!

לברון פרץ כבולדוזר וסחב איתו את כל חבריו. 70 הנקודות קבעו את העובדה כבר בחצי הראשון: קבוצת-על משחקת נגד קבוצה של מדינת חוואים. החגיגות והחלומות של אינדיאנה נמשכו בדיוק 46 שעות כי כבר ב-9:45 בערב שעון סווינסנוויל, אינדיאנה (מס' תושבים 1,977; תוצרת ראשית: תירס וחלב), היה ברור ש-THE PARTY WAS OVER.

פול ג'ורג' הוא שחקן מצויין, אבל לא סופר-סטאר יש לו עוד הרבה הרבה מה ללמוד, והפעם לברון (22 נק' ב-8 מ-17, 4 ריב' ו-3 אס' התעלה עליו בצורה ברורה ביותר, אם-כי לברון עצמו לא היה יותר מבורג במכונה. אמנם שמתי את תמונתו בשער, אך אולי הגיע לאודניס האסלם להיות בשער יותר מלברון כי ה-127 נק' שלו ב-8 מ-9 הביאו כלי נשק חדש שההיט לט השתמשו בו כראוי עדיין כל העונה. הג'אמפ שלו גורם לי חלחלה ביומכנית אבל כשהכדור ניכנס, הביומכניקה בתחת. דייויד ווסט שיחק לעתים כטיפש למרות ה-21 נק' ב-8 מ-16 ו-10 ריב', אך הוא עשה 5 פאולים ש-3 מהם היו מיותרים בהחלט, ואחד בא ברבע השלישי כשאינדיאנה צימצמה 16 הפרש ל-6. הפאול הטפשי שלו החל ריצה של 1-9 למיאמי, ויכולת לסגור את הטיווי.דווקא ג'ורג' היל היה הערב השחקן הטוב ביותר של ההיט עם 19 נק', אבל הוא שוכח לעתים שהוא פוינט גארד ולא שוטינג גארד, וכך בסיים רק עם 2 אסיסטים.

ממה שאני ראיתי גבור המשחק של ההיט היה לא אחר מדוויין ווייד. תראו, דוויין הוא כוכב-על בירידה, אבל מה שנשאר לו ממה שהיה עדיין טוב יותר מכל שחקן בתפקידו ב-NBA מלבד קובי בריאנט. עם כניסות נפלאות, וקליעות מחצי משחק בלי לנסות שלשות מהגיהנום, הוא סביים עם 18 נק' ב-8 מ-14, קטף 4 ריב', חילק 8 אסיסטים רובם בכניסות ובעיטת כדור החוצה, 2 גניבות ו-2 חסימות. עם סטטיסטיקה כזאת ההיט לעולם לא תפסיד. גם כריס בוש עלה אגרסיבי ונשאר כזה לאורך כל המשחק. 15 נק' ב-6 מ-10 (כולל 2 מ-3 מה-3) וסגירת לא רעה של היברט הם כל מה שההיט צריכה ממנו.
צ'אלמרס התנהג בחצי השני כאילו הוא מייקל ג'ורדן. מה שאני אוהב אצלו זה שהוא לא שם קצוץ על אף אחד בקבוצתו, וכשהוא מחליט לעשות דברים בעצמו – הוא עושה אותם. עדיין לא החלטתי אם זה עניין של אומץ או טמטום – כנראה קצת מזה וקצת מזה – אך ה-14 נק' שלו ב-4 מ-6 ו-4 אס', נותנים לו ציון ראוי של "B".

ריי אלן חזר עם 2 מ-4 מה-3 וזו עובדה חשובה ביותר להמשך, ובעיקר לפגישה עם הספארס. ההיט חייבים יהיו לקבור את הפלח וקבוצתו המצויינת מהפרימטר, וללא ריי אלן להיט אין תפילה. כריס אנדרסון היה שוב מצויין עם 4 מ-4 ל-9 נק' ו-9 ריבאונדים ב-22 דקות. הבעייה שלו כמובן היתה שוב 4 פאולים בגלל היברט, אבל את דנקן אני מחכה שהוא ישייף, ואולי אפילו ידביק לו טאטו או שניים – אחד על המצח והשני בתחת.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 157 תגובות

 1. לילות חסרי שינה.
  הרבה הרבה קפה בעבודה..

  עד עכשיו היה נחמד.. אני מקווה מאוד שהבלגן יתחיל הלילה!
  ומנחם – מקווה שאתה צודק עם ההערכות שלך ומקווה שאני טועה עם ההערכות שלי.
  כי אני הרגשתי ומרגיש כאילו אינדי הבינו משהו באיך לשמור את ההיט כמו שצריך לשמור את ההיט…

  נ.ב ולא קשור לפוסט הנוכחי – ממפיס ממש אכזבה אותי. ציפיתי להרבה יותר מהם.

  1. ממפיס הם קבוצה ללא גבריות וללא לב. משהו מהסוג של אטלנטה, אולי טיפונת יותר טובה. אבל רחוב הרוק והג'אז שלה יכול להתחרות עם ניו אורלינס.

 2. אייזאה נגד הלייקרס ?

  שיחק בגבורה על רגל אחת, קלע קלע קלע. ו… הפסיד.

  והפייסרס רחוקים שנות אור מפרפקט גיים כשדייויד ווסט לא פוגע כל המשחק.

  הבעיות של מיאמי עם אינדיאנה הן לא מקריות, ולא עניין של יום.

  1. מי מדבר על מנצח או מפסיד? כל מה שחשוב לי זה ה-40 נק' או משהו שהוא קלע נגד הגוויות הלייקריות על רגל נקועה.

 3. אחלה של פוסט מנחם , תודה רבה מנחם
  נחמד לקרוא על אוהד שמדברן את הקבוצה שלו ופתאום רואה רק את הדברים הרעים ביריבה , אחלה של כתיבה,נקרעתי מצחוק על האיזכור של חברת קדישא 🙂 . . .
  בוא נראה מה יהיה הערב , ההרגשה שלי שג'ורג' ווסט והיברט יבואו להילחם ולהרביץ גם

 4. מנחם מי לוקח את האינדי?
  אני בעד סימונה דה-סילסטרו, בשביל חובב הגה כמוני אישה שנוהגת זה ה-דבר. קראתי כתבה מעניינת שאומרת שיש סיכוי גדול ש איי ג'יי אולמנדינגר ינצח, מה אתה אומר עליו? ארני בקושי מכיר אותו.
  ( AJ Allmendinger)

  בכדורסל זה כרגיל. הלב רוצה אינדיאנה, המוח אומר טריפל דאבל של לברון ג'יימס ונצחון של ההיט.

   1. גם דריו פרנצ'טי יהיה יריב קשה מאד. אבל אתה הרי ניודע שאת האינדי אין לנבא. מה שכן, מכונית אמריקאית חייבת לנצח היום.

 5. מנחם כרגיל קצת מגזים אבל בשורה התחתונה אני נאלץ להסכים איתו,אמנם אני חושב כמו דדי שאינדיאנה ממש לא שיחקו מושלם,אבל עדיין הכל תלוי במיאמי,לברון אפילו לא צריך לנפק משחק מפלצתי,אלא את הסטנדרט שלו בסדרה,הכל תלוי בוויד ברגע שוויד יתעורר ואחד מהקלעים יתעורר זה יהיה הסוף של אינדיאנה,עם כל הכבוד להם הם מקסימום ינצחו עוד משחק

 6. למיאמי אין סיכוי.
  משחק קבצתי רגיל של שתי הקבוצות- אינדיאנה תיקח.
  רק אם לברון יתעלה- אולי יקחו עוד משחק, אבל לא רואה אתזה קורה.

  סן אנטוניו 4-2 בגמר על אינדיאנה. יחי המלך החדש (ישן).

 7. מה שיפה בסדרה הזו שהיא לא תלויה רק במיאמי. יש איזו תחושה שאם רק אלן\קול\צ'אלמרס\וייד יתחילו לקלוע אז הכל יהיה בסדר והמשחק של ההיט יתחיל לזרום ואינדיאנה תחזור למימדים ה"אמיתיים "שלה. אלא מה ראינו בשני המשחקים שגם כאשר מיאמי מתחילה לרוץ ואפילו יוצרת איזה פער , הקבוצה הצהובה לא מתקפלת ועונה בדברים משלה – אם זה סטיבנסון המטורף שאין לו אלוהים ובחירת הזריקות שלו דומה לזו של בחירת החליפות של קרייג סאגר( לא מוותר על שום דבר בלתי הגיוני) שקולע שלשה משום מקום, ואם זה מהלכי הגנה חונקים, ואם זה במשחק פנימה החוצה פשוט וטוב. מיאמי פוגשת שוב כמו שפלייאוף המזרחי הקודם בקבוצה שלא מפחדת ממנה ויודעת מה לעשות מולה- כלומר היכן נקודות החולשה שלה וזה בעיקר המשחק פנימה .

  אמנם זו רק ההתחלה ואני סבור שבסופו של דבר הסתמכות על חמישה וחצי שחקנים שאמנם נותנים הכל, לא תוכל לקחת את אינדיאנה עד הסוף, אבל למיאמי לא יהיה קל והיא תצטרך להשתפר מאוד כדי לעבור את הסדרה הזו.

  אחד הדברים שאני בטוח שספולסטרה חייב ללמוד מהם היא שההיט לא צריכה את לברון 45 דקות ומעלה על המגרש, מיאמי רצה היטב וסגרה פער מסוים במשחק השני דווקא כשלברון היה על הספסל ברבע השני , מהרגע שהוא חזר לשחק נפתח פער קטן נוסף, יכול להיות שלתת לקבוצה להמשיך ולזרום בלעדיו גם הייתה תורמת מאוד לבטחון של השחקנים המשלימים וגם ליכולת של לברון שפתח את הרבע האחרון בצורה נהדרת כהמשך ישיר של סיום השלישי עם השלשה והחסימה וסיים בקול ענות חלושה. בדקות הטובות של לברון אגב מיאמי מאוד הזכירה את קליבלנד כשכולם עומדים ומסתכלים מה הוא יעשה.

  נקודת המפתח היא משחק הריצה של ההיט, כרגע הפייסרס מונעים מהם את הריצה גם הודות לריבאונד התקפה וגם הודות לירידה מהירה וטובה להגנה, ברגע שמונעים את הריצה מההיט ושהקלעים לא פוגעים משחק ההתקפה של וייד ושותפיו לא זורם ולכן קשה להם להגיע לסקור גבוה. מהצד השני גם משחק ההתקפה של אינדיאנה לא ממש זורם חלק , מכיוון שאין להם מספיק קליעה מבחוץ (פחות מעשר שלשות בשני המשחקים), הם בונים בעיקר על הגבוהים, היברט עושה את שלו אבל אני מאמין שמאימי יקשו עליו היום יותר ויצליחו גם לסחוט עבירות. לכן הגארדים יצטרכו לתת יותר ובבית אני מאמין שהביטחון יוכל לעזור בעיקר לשחקן כמו סטיבנסון חסר הנסיון.

  שוב הרבה מאוד תלוי בשופטים שעד עכשיו רמתם פשוט מביכה לשני הצדדים, בין אם מדובר בשריקות המגוחכות לשלוש שניות נגד אינדיאנה (שלוש שריקות שאולי בסך הכל בכולן הגיעו לספור לשלוש שניות) שנראה כאילו הגיעו איתן מהבית, בין אם בפספוס העבירה המכוערת של ווסט על צ'אלמרס, והפספוס של העבירה הלא פחות מכוערת של וייד על סטיבנסון בעליה להתקפה. הטכניות שלא מתאימות למעמד, העבירה על לברון בסיום המשחק הראשון שלא נשרקה, כמו גם העבירה של בוש בריבאונד ההתקפי המכריע שנעלמה מעיני השופטים, ועוד ועוד.

  עושה רושם שהשופטים מנסים להיות "אובייקטיביים" בכח הבעיה היא שה"אובייקטיביות" הזו נובעת משיפוט גרוע מאוד ופנקסני למכביר. .

  כרגע אני עדיין הולך עם ההיט בגלל הסגל הרחב והטוב בהרבה, לדעתי הסדרה תחזור למיאמי בשוויון והמשחק החמישי יהיה קריטי, קשה לי לראות את אחת הקבוצות מנצחת שלוש ברצף כי המומנטום בסדרה מאוד הפכפך גם במשחקים עצמם המומנטום מתהפך מהר מאוד, כך שבאמת יש לנו סדרה נהדרת.

 8. מיאמי קבוצה הרבה יותר טובה מאינדיאנה ההוכחה לכך היא באמת העובדה שגם שלמיאמי אין סדרה טובה ואינדיאנה משחקת יחסית טוב לרמתה עדיין התוצאות כל כך צמודות והסדרה נמצאת בשיוויון
  חשוב לזכור שאינדיאנה באה כאנדרדוג אין לה מה להפסיד היא עשתה את שלה ויותר מזה וגם אם היא תעוף עכשיו אף אחד לא יגיד שום דבר רע אלא יהללו אותה שהיא הצליחה להיצמד למיאמי ואת פול גורג' שהוא בסך הכל אחלה שחקן אבל כרגע לא ברמה של הגדולים באמת בליגה
  לעומת זאת אם מיאמי יעופו עכשיו או אפילו בגמר בשבעה משחקים פלוס 10 הערכות עדיין זה ייחשב כישלון עבורה ובטח שעבור לברון שעוד פעם יקרא לוזר למרות שהוא השחקן הכי טוב בעולם ולמרות שהוא ממלא את כל הציפיות ממנו ואף יותר מזה ומספק מספרים אחראיות ומנהיגות שהרבה זמן לא ראינו מממישהו ובכל זאת הוא יחטוף ביקורת קשה והרבה בגלל זה הלחץ על מיאמי לא על אינדיאנה
  אפילו מול הספרס בגמר קבוצה שמשחק בא הפאוור פורווד הכי טוב בהיסטוריה אחד הרכזים הכי טובים בליגה השחקן השישי בין הטובים אי פעם מאמן הכי טוב בליגה וזו קבוצה שזכתה ביחד ב3 אליפיות ולא הפסידה אף גמר עם כל זאת מול מיאמי היא נחשבת כאנדרדוג

 9. מאד פשוט. בלי להתחיל לקלוע, זה לא ילך. זה הכל…

  אני דווקא חושב שכל הסדרה הזו תלויה אך ורק בידיים של מיאמי. עם כאלו אחוזי קליעה, לא משנה איך תשחק אין סיכוי שתנצח.

  ברגע שהקלעים יחזרו לשחק בחצי מהיכולת שלהם אינדיאנה תפסיד.

  אבל מה שמעניין אותי באמת זה מה יקרה אם לא. נניח שריי אלן ממשיך להחטיא אפילו מהעונשין (זה רק כישוף, אין שום הסבר אחר), וכל השאר מחרים אחריו, האם לברון ו-וויד מסוגלים להיות מספיק דומיננטיים בשביל לעשות את זה לבד? אני לא בטוח שלא.

  1. שתי דקות לסיום מתפרצת, לברון בימין צ'למרס בפינה השמאלית ווייד על שניי שחקני אינדי, וייד מוסר לצ'למרס לשלשה חופשית בפינה-מחטיא-אינדי מאבדת את הכדור, בוש לשתיים חופשיות-מחטיא-5הפרש להיט אין סרט שהפייסרס חוזרים ואז כל הפרשנות היתה אחרת

 10. ממפיס היו גברים עד שפגשו בספרס (קבוצת הההגנה)
  וכך גם כל מי שעבר תחת המטרייה של הספרס עד כה
  פשוט לקחת את הסיקורים שלפני הסדרות ולראות מה קרה באמת

  מסקנה:כולם "גברים" על חלשים עד ש….
  לצערי ההיט לא הולכים כנראה לפגוש בגברים מהמערב
  משום שהם טרם השילו את החלודה אצל הנשים במזרח

  מיאמי לא היו עוברים את ממפיס בשום מקרה
  יותר מזל משכל הביא אותם לאן שהגיעו נקודה.

 11. תקווה שמיאמי לא מזלזלת באינדיאנה כמוך כי אם זה נכון אתם בבעיה רצינית.
  פרנק ווגל כרגע מוכיח את עצמו הרבה יותר מספולסטרה כמאמן העתיד של האן בי איי. בעיניי הוא וטיבודו הם העתיד. לגבי ספולסטרה עדיין לא קיבלתי את הרושם שחוץ מלהיות בסדר עם כולם ולאמן בצורה סבירה קבוצה מטורפת שבתוכה שלושה אנשים שסביר להניח שבמקום אחר היו מקבלים מקסימום או קרוב לכך, שאחד מהם הוא השחקן הטוב בעולם וחוץ מהשלישייה הזאת צוות מסייע איכותי יותר מכל קבוצה אחרת חוץ מעמדת הסנטר.
  ההתנשאות הזאת על קבוצה טובה ומחוברת כמו אינדיאנה לא רק שמגעילה אלא גם פוגעת במיאמי עצמה. כי אינדיאנה היא כל מה שלא תהיו. שחקנים שנותנים את הנשמה שלה למען הקבוצה ולמען המאמן. ולא בשביל מספר האצבעות שיהיו תפוסות בצעצוע חדש ומבריק או לא עסוקים כל הזמן במלחמה התמידית והאגואיסטית איך ההיסטוריה תזכור אותי. כי ככה אתם נראים חבורה של שכירי חרב שהתאגדו יחד למען מטרה משותפת: טבעת או שש שבע או שמונה כמו שאמר "המלך".

  1. נתן לא בא לך לבחור שם שונה משלי? ככה יזהו את התגובות שלך וזה ימנע בלבול
   חוץ מזה שלדעתי 99% ממה שכתבת כאן זה קשקוש חוץ מסימני פיסוק, כולל השם

   1. חבל שיש לנו אותו שם דווקא רוב הנתנים שאני מכיר הם אנשים סבבה.
    אולי באמת אני אשנה את הכינוי שלי, ממש לא הייתי רוצה שיבלבלו ביני ובינך.
    אני דווקא לא חושב שכתבת שטויות פשוט כי לא כתבת כלום רק בלבלת במוח. לכשיהיה לך משהוא בעל תוכן לכתוב אתה מוזמן להעמיד אותי על טעויותיי הרבות מספור.

 12. אני מצטער, אבל למה אתם מסיקים שההיט היו כל כך גרועים במשחק האחרון?? כן, הם החטיאו הרבה שלשות, אבל היו להם 41% מהשדה, זה לא כל כך גרוע. הם עשו 40 נקודות בצבע, מה שבטח לא יקרה כל משחק, והם היו לא רעים בריבאונד. משחק הבא הפייסרס אולי יקלעו פחות טוב מה-50% מהשדה שלהם, אבל למה נראה לכם שהם לא יטחנו את מיאמי מתחת לסל? בקיצור, הכל פתוח.

 13. I want to the king give it all. Unstoppable…but still indiana will win. Hope the refs will not protect the star too much. Never saw a star gets so many calls. It makes it impossible to guard him mano to mano

 14. נראה לי שזה לא מקריות. אחוזים כ"כ גרועים לשלוש מהקבוצה הכי טובה בליגה, במשך שני משחקים ברציפות, בבית שלהם – זה אומר שמישהו עושה עליהם עבודה טובה מאוד בהגנה. זה לא מקרה. מיאמי הייתה ברמה של 40% (כמו גולדן סטייט – הכי טובים בליגה) מהשלוש בעונה, ירדו ל33% בפליי-אוף, כשזה כולל שני משחקי הבית האחרונים כשהם יורדים בהם ל-30%!
  כך שלצפות שפתאום תתיישר הידית לקלעי השלוש מול אינדיאנה – יכול להיות שזה לא רציני. מה שכן בהחלט ניתן לצפות לקבל תפוקה גדולה יותר משאר השחקנים – לא יכול להיות שהיחיד שבאמת מתעלה זה לברון.

 15. לארי בירד לקח 3 אליפויות והגיע ל- 5 גמרים ולא פגש בגמר את פניקס אפילו פעם אחת. 3 האליפויות היו פעמיים מול היוסטון רוקטס (פעם בגרסת מוזס מלון ופעם בגרסת תאומי המגדל) ופעם אחת מול הלייקרס. 2 ההפסדים בגמר היו מול הלייקרס.

  ומיאמי לוקחת את הסדרה 4-1. כאשר במשחק האחרון, למעט לברון שאר הקבוצה קולעת ב-35% ועדיין מפסידים בפער מיזערי, לאינדיאנה תיגמר היכולת להפתיע.

     1. משחקי העונה הרגילה הגדולים דוקא היו מול אטלנטה. 4 פעמים בירד סיים עם 50 נק' או יותר, מתוכם פעמיים מול אטלנטה (באחד שיא קריירה של 60 נק' ובשני 50 נק'). שני המשחקים האחרים היו מול אינדיאנה (53 נק') ומול דאלאס (50 נק').
      את אטלנטה בירד אהב במיוחד כאשר אחד מסלי הנצחון הזכורים שלו היה במשחק 7 של חצי גנר המזרח 1988 כאשר דומיניק ווילקינס מאטלנטה סיים משחק אדיר עם 47 נק' ולארי בירד גנב את ההצגה עם 34 נק' מתוכם 20 ברבע הרביעי וכאמור סל נצחון.

 16. למה בתמונה הראשית מופיע ראשארד לואיס וצ'אלמרס לא?! (או אחד מ8 השחקנים האחרים שם שמשפיעים יותר ממיסטר כלומניק)

 17. מיאמי צריכה להפסיק להיות אפטית אינדיאנה לא תביא להם תמשחק.
  ולואיס ומילר צריכים לשחק קצת יותר.גם גונס אופציה לא רעה בכלל.

 18. הלחץ הוא על אינדיאנה
  עד כה במאזן מושלם בביתה 6-0 מול קבוצה שמושלמת בחוץ 4-0 של ההיט.
  מיאמי ואינדיאנה יספקו משחק צמוד נוסף
  אני לא אופתע אם מיאמי יקלעו לפיגור 3 1 ויהפכו ל 4 3
  הסדרה עד כה הרבה מעבר לכל ציפייה

  מנחם , תהנה עם המשפחה , זה יותר חשוב מהכל

  1. עם כל זה שאני בטוח שאינדי לוקחת,
   המשפט "הלחץ על אינדיאנה" לא ייתכן, מאחר שהיא האנדרדוגית המובהקת בסדרה. אז איך לחץ עליה?

 19. האם הקרב בין מוחמד עלי לפרייזר חזר? כל פעם נאלצתי להזכיר לעצמי שלס מתאר משחק בפלייאוף ולא קרב אגרוף ספוג בדם.
  אין שום פסול בתיאור כזה.
  כמובן שלס התאהב בתדמית הקיצונית שאני ואחרים הדבקתי לו. ועל כך רמזתי ברמז מאוד עבה בתגובתי האחרונה.
  אם ניקח את שני המאמרים האחרונים בנושא , אזי העמדה של לס היא באמצע+ (+ קטן למיאמי).
  אגב מה קרה עם חזייה במשחק? צפיה זה משעמם חזייה נותן גוון אירוטי למשחק.נראה לי שאתה חושש לקלקל פה כמה נערים.

 20. זוכרים את המשחק השישי נגד בוסטון בגמר המזרח? נקווה שיהיה שידור חוזר-45 נקודות, 17 ריבאונדים, 8 אסיסטים וניצחון.

 21. אגב אם אני אוהד מיאמי , ואני לא. אני אמור להיות מוצף בפחד.
  איכשהו קורה ההפך ממה שאתה אומר.
  המאמרים שלך עושים נאחס לקבוצה.
  לפי מדד הנאחס הפייסרס ינצחו.
  על פי רמה מקצועית מיאמי 4-3 די ריאלי.

 22. מיאמי לא משחרים טוב? מעניין למה? אולי כי תמיד הקבוצה שמשחקת נגד אינדי לא משחקת טוב?
  מנחם הולך להתאכזב גן היום….

 23. לא קשור לכתבה, אין סיקור של חצי גמר הפלייאוף בישראל, יש פלייאוף אש השנה, אני לא זוכר כזה שנים. יהיו שתי סדרות צמודות חיפה-אילת (חיפה מובילה 1:0 אחרי משחק אדיר) וירושלים-מכבי.
  יאללה תנו סיקור

 24. חסר למיאמי להפסיד – אני לא קם לחינם בחמש בבוקר! ואין מנוס מלקבוע שמנחם אכן מחליף את דעתו בתדירות ממש גבוהה לפעמים, אבל כותב טוב – כמו תמיד

 25. ביינתיים משחק התקפי טוב לשתי הקבוצות. אבל הקצב הוא של אינדיאנה. כל הנקודות של מיאמי הם זריקות חצי מרחק שמשאירים להם פתוח בכוונה. האסלם ובוש לא יקלעו ככה כל המשחק. בהכנה מיאמי עושים לדעתי טעות עם הדאבל אפ על היברט אבל נחיה ונראה…

 26. הפליפיני למד טוב את משחק ההגנה של אינדי.

  הוא משחק בעיקר על חדירות של לברון וויד ועל מסירה שלהם לשחקן הפנוי, מה שמכריח את אינדי לשמירות כפולות.
  ברגע ששחקנים משלימים כמו האסלם וכן גם כמו בוש ביום קליעות סביר אינדי בבעיה.

 27. מיאמי עם 70 נקודות בחצי ו-60% מהשדה.
  שוב רואים איך כל הדיבורים שווים לזבל כשהכדורים נכנסים ופתאום כל "הגנת הברזל" מתפזרת לכל כנפי השלוש.
  למרות הכל- עדיין לא משחק גמור, אינדיאנה עוד יכולים לחזור בכמה סטופים בהגנה

 28. משחק של 60%! מהשדה + 4 גניבות ובסך הכל יותר פוזישינים לוקח בגדול משחק לא רע בכלל של אינדיאנה עם 50% בהתקפה.
  תוכנית המשחק של אינדיאנה לא מצליחה – הם לא מצליחים לייצר עצירות. מיאמי החליטה לא לחשוש יותר מאינדיאנה בצבע – וזה עובד להם.

  1. כמו שאמרתי במשחק הקודם, מיאמי יכולים להיכנס לצבע רק בהתקפה מרווחת ואת זה אפשר לעשות רק כשקולעים מרחוק. חוץ מזה שהיברט בילה איזה חמש דקות קריטיות בשירותים כשמיאמי פתחו מבערים אבל את התירוצים אני ישאיר לרבין ולהקת מיאמי קקה

 29. ניתוח מחצית- אכן הפיליפינו עשה התאמות יפות גם הגנה וגם התקפה.
  אינדיאנה היא קבוצה שרגילה למשחק צמוד (פנתינאיקוס של אוברדוביץ) , היא אוהבת להוביל, וקשה לה לחזור מהפרשים גדולים.
  יש שתי התפתחויות אפשריות לדעתי למשחק- אינדי פותחת רבע שלישי טוב מקטינה את ההפרש לאזור השבע, ואז יהיה משחק צמוד עד הסוף , או שאם ההפרש ישאר ככה עוד חמש שש דקות , אני צופה שמיאמי יקרעו אתם במעל עשרים הפרש .

 30. פשש…. איזו דממה פה פתאום…

  חבל שמנחם לא פה.

  70 נק' בחצי.
  70.
  עדיין מישהו חושב שמיאמי מוצפת פחד…?
  מזמן לא ראיתי כזו תצוגת תכלית

  1. אינטרנט הזוי.

   הוא הראה לי תגובה אחרונה מלפני חצי שעה (!), ורק אחרי שכתבתי את התגובה שלי פתאום הוא הציג את כל התגובות…

   בכל מקרה, עדיין, המשחק הזה, בדיוק כמו כל הסדרה לחלוטין בידיים של מיאמי.

   וזה ממש לא משחק טוב של אינדיאנה. זה משחק מחורבן לגמרי וזה בא לידי ביטוי בשני דברים:
   1. קבוצה שמחזיקה מעצמה קבוצת הגנה לא יכולה לספוג 70 (!!) נק' בחצי.
   2. הסופרסטאר שלך לא יכול לקלוע 4 נק' בחצי.

   זה אומר הכל

 31. צאלמרס אומנם קלע ופאול, אבל הירידה של מיאמי היא בגלל שצלמארס לוקח יותר מידי על עצמו והמשחק פחות מידי אצל לברון וויד

 32. טוב. נתתי לכל נכדה $10 דולאר במקום לגמור את הספר. אגמור מחר. הן הלכו לישון (הבן של גייל חזר עם המשפחה לשרלוט, והבת עם ג'ייסון, והזקנה, הלכו לקולנוע, אז שילמתי להן והן הבטיחו לא לספר לאמא או לסבתא כי אם כן, אני ב-DEEP SHIT!
  אז אני רואה שהפייסרס חזרו קצת למשחק.

   1. צודק, לא שמתי לב.

    והחסימה שלו לדאנק של וייד עוררה בי תחושה כמו בהרבה מקרים אחרים שאם זה מהלך מספיק יפה השופטים נוטים להתעלם מכל מה שהוביל למהלך….

  1. לברון שיחק ברצינות רק ברבע השני והראה לנו מוב חדש בפוסט ביד שמאל. חוץ מזה כרגיל אתה יודע, מסירות לשחקנים פנויים, הגנה חונקת על ג'ורג'. פיצ'פקס

 33. לברון מבריק, איזה מסירות איזה ראית משחק אין פרמטר במשחק שחסר לו. שתי מסיקות פשוט מבריקות גם שבאטיה החטיא משלוש

 34. לפול ג'ורג' יש עוד הרבה מה ללמוד. הוא כנראה היה ONE TRICK PONY כפי שכתבתי היום. יש לו עוד הרבה ללמוד לפני שיהפוך לסופר-סטאר. לברון עבר אותו כאילו היה עמוד חשמל. לא, עמוד טלפון.

  1. תלמד כתיבה עיוורת כמוני. מדי פעם יצא לך הכנה במקום הגנה אבל זה עדיף על להנפיץ מילים בשפה בלי חוקים

 35. מיאמי נראה לי שהגיעו כפי שחשבתי: כמו בולדוזרים. אבל עדיין לא מספיק אגרסיביות לדעתי. הם חייבים לחסל היום את אינדיאנה ולרמוס אותם עד עפר. הם לא עושים זאת מספיק!@

  1. להזכירך, לפני המשחק הסתפקת ב-5 הפרש.

   אבל אין ספק, עם האוכל בא התיאבון…

   ואם נוריס קול לא היה מחמיץ את ההזדמנות במתפרצת זה היה כבר 22 הפרש ואינדיאנה היתה מתפרקת סופית.

 36. מנחם לפני שאתה יורד על ג'ורג' תנשום עמוק. סופרסטאר בהתהוות ושחקן שיש לו הכל. רק מה, הוא צעיר וזה הכל. ובניגוד לאהובך לברון יש לו גם סט ביצים מרשים, משהו שלברון עדיין לא גידל.

 37. היברט, למרות שיש לא 14 ריבאונדים, מתוכם 7 בהתקפה, ויש לו 20 נקודות, מתוכם 12 מהקו ב80% – נותן משחק של 4 מ-12 מהשדה וזה רע בשביל שחקן שקולע מהצבע בדר"כ באחוזים גבוהים.

 38. התחושה שלי שלמרות שיש עוד 5 דקות זה הכל עכשיו גרבג' טיים. אינדיאנה לא מאמינה שהיא יכולה לנצח את המשחק הזה ומיאמי כמובן חושבת בדיוק אותו דבר – המשחק שלנו ואין לכם סיכוי – וככה זה נראה.

 39. אם אני הייתי הפליפיני הייתי עושה התאמה נוספת משחק עם לברון כרכז ומשחק עם עוד קלע.
  כשצלמארס היה במשחק המומנטום הלך לאינדיאנה ולברון פחות כסקורר ויותר כפסיליטיור זה נהדר.
  הייתי מבקש מלברון להתחפש לרונדו הוא יכול לעשות את זה לא פחות טוב מהמקור

 40. כשוויד בעניינים הדברים נראים אחרת, אין מה לעשות.
  לברון לבד מפחיד אבל עדיין אפשר לעצור את מיאמי,
  לברון + וויד זה מאוד מפחיד… וכמעט לא ניתן לעצירה.

  זה כאילו יותר מדי אנרגיה ותשומת לב שהיריבה צריכה להשקיע על שניהם ואז גם כל השאר יותר חופשיים.

  התקווה היחידה כרגע היא שהפייסרס יוציאו למיאמי את המיץ והספרס הזקנים ינוחו קצת לקראת הגמר ואולי יפתיעו.

 41. קשה לקבל את זה מקבוצה כזאת, אבל אינדיאנה הפסידה את המשחק בהגנה. היה לה יתרון אדיר בריבאונד, וזה פיצה על הגניבות של מיאמי ועל היתרון שלהם באיבודי כדור ובסך הכל היה להם מספר פוזישנזס דומה, ואינדיאנה קלעה מעולה מהשלוש – אבל היא איפשרה למיאמי 55% מהשדה – 52 נקודות מהצבע! ובכלל מהפינה השמאלית – האסלם במיוחד אבל גם אחרים חגגו שם. מיאמי לא הפציצה מהשלוש – היא נכנסה לצבע והצליחה לקלוע על השמירה של אינדיאנה או לעלות לקליעה מחצי מרחק בלי יד על הפנים ולהכניס. משהו לא עבד לאינדיאיה בהגנה. אולי אפשר לראות את זה במספר העבירות – אף אחד באינדיאנה לא עבר יותר מ-4 בכל המשחק. הם לא הסתכנו בהגנה ולכן הפסידו.

 42. מיאמי חזרו למשחק שלהם ועושים בדיוק כמו בשנה שעברה: קולעים מבפנים בלי גבוהים ודוקא שחקני הפנים באים מבחוץ פנימה (אנדרסון) או קולעים מבחוץ (בוש, האסלם). ההבדל השנה זה שוויד פחות אפקטיבי ולברון הולך על פוסט אפ במקום חדירות.
  הפוסט אפ של לברון נתן למיאמי את הכיווץ במשחק שכל כך היה חסר, הוא גם ריווח את הקו האחורי כי הנוכחות שלו שם מבטלת את הקלעים והרכזים האחרים.
  לברון מצא את הדרך לקלוע על ג'ורג' ועכשיו אין לאינדיאנה דרך לעצור אותו בפנים עם שחקן אחד אלא אם הם רוצים לשחק עם מהינמי לאורך זמן.
  זה פשוט לא יאמן ומרגיז כמה שלברון עוד יכול להשתפר, חסרים לו 5-6 מהלכי פוסט שאין סיבה שלא יהיו.
  מיאמי ובטייה בעיקר עשו בסוף הרבע השלישי סידרה של פלופים שעבדו ועצרו את התנופה של הפייסרס, למרות זאת משחק מצויין שלהם.

 43. אבל אחרי ה"מכות המילוליות" וכל האיומים בהרחקה מהאתר שלך דוקטור בימים האחרונים.
  האם לא כדאי למתן את השפה קצת- אתה אחראי על הרבה מההתלהמות הזו.
  אני מכיר אותך המון שנים דרך כתיבתך ויודע שאצלך זה מגיע ממקום של ילד-שאוהב-ספורט שזה מקסים.
  אבל אתה לא יכול אחרי זה להאשים אנשים שמתלהמים
  שאתה מתנסח בצורה של "לכל שונאי מיאמי".
  אני מנסה להגיד..
  .אפשר לוותר על אוצר מילים של שונא מתעב וכו'.. סתם מכניס מתח וזורק את הכפפה לפני אנשים להרים אותה ולהטיח בחזרה ו…
  חבל.
  זה אתר כיפי.

 44. אבל אחרי ה"מכות המילוליות" וכל האיומים בהרחקה מהאתר שלך דוקטור בימים האחרונים.
  האם לא כדאי למתן את השפה קצת- אתה אחראי על הרבה מההתלהמות הזו.
  אני מכיר אותך המון שנים דרך כתיבתך ויודע שאצלך זה מגיע ממקום של ילד-שאוהב-ספורט שזה מקסים.
  אבל אתה לא יכול אחרי זה להאשים אנשים שמתלהמים
  שאתה מתנסח בצורה של "לכל שונאי מיאמי".
  אני מנסה להגיד..
  .אפשר לוותר על אוצר מילים של שונא מתעב וכו'.. סתם מכניס מתח וזורק את הכפפה לפני אנשים להרים אותה ולהטיח בחזרה ו…
  חבל.
  זה אתר כיפי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט