דאלאס מאבריקס 2019: יפים, צעירים ובחשש לפלייאוף \ סער ברעם

דאלאס מאבריקס הולכים לפתוח את העונה הקרובה כשאף אחד לא יודע לאן הם מכוונים. אבל באמת, אף אחד לא יודע. שום מושג.

בקלות רבה מדי לקחנו את המאבריקס כקבוצה שלא הולכת לשום מקום, גם העונה. כשהעלאתי את האפשרות בה דאלאס יעשו פלייאוף, קיבלתי המון תגובות צוחקות, משועשעות, מפרגנות ועם זאת מגוחכות. אף אחד לא מאמין למשמע אוזניו ולמראה עיניו, אבל אני מאמין, בשיא הרצינות, שדאלאס מאבריקס יעשו פלייאוף העונה.

דאלאס מאבריקס
דאלאס מאבריקס

אולם: אמריקן איירליינס ארינה, דאלאס (19,200 מושבים בכדורסל, 21,000 בקונצרטים)

מאמן ראשי: ריק קרלייל (55.4% נצחונות בקריירה), שיפתח את עונתו ה-11 במאבריקס

מאזן בעונה הקודמת: 24-58 שלילי, אחרי שהתאמצו לרדת למטה

סגל: דירק נוביצקי (F-C, עונה 21 במועדון), ג'יי ג'יי בראה (G), האריסון בארנס (F), וסלי מת'יוס (G), דוויט פאוול (F-C), דוריאן פיני סמית' (F), דניס סמית' ג'וניור (G), מקסי קלבר (F), ד'אנדרה ג'ורדן (C), לוקה דונצ'יץ' (G-F), ראיין ברוקהוף (F), קוסטס אנטטקומפו (F), ג'יילן ברונסון (G), ריי ספולדינג (F), דירק נוביצקי (F), דינג יאנוהואנג (G-F), דאריל מקון (G), קודי מילר-מקינטייר (G), סלאח מג'רי (C), דבין האריס (G), ג'יילן ג'ונס (G)

באודיאנדרה ג'ורדן (חופשי, מהקליפרס), לוקה דונצ'יץ' (בטרייד מאטלנטה, בחירה 3), בורקהוף (שנתיים, אופציית קבוצה בשנה השנייה), אנטטוקומפו (חוזה דו-כיווני), ברונסון (בחירה 33, וילאנובה), ספולדינג (בחירה 56 של הסיקסרס מלואיויל, עבר עם אנטטוקומפו בתמורה לשייק מילטון), יאנוהואנג (מינימום), מקון (חוזה דו-כיווני), קודי מילר-מקינטייר

הלכו – ג'יאן קלאבל, אנטוניוס קליבלנד (סוג של שיקגו), קייל קולינסוורת', יוגי פרל (סקרמנטו), אהרון האריסון, סקוטי הופסון (מיודענו), דאג מקדרמות (אינדיאנה), ג'וש מקרוברטס, ג'ונתן מוטלי (קליפרס?), נרלנס נואל (אוקלהומה), ג'אמיל וורני, ג'ף ווית'י

נשארו – ג'יי ג'יי בראה, האריסון בארנס, ווסלי מת'יוס, דוויט פאוול, דוריאן פיני סמית', דניס סמית' ג'וניור, מקסי קלבר, סלאח מג'רי, דבין האריס, ג'יילן ג'ונס, דירק נוביצקי.

אז אחרי ההקדמה המייגעת הזאת, ואם נשארתם עד כאן, ארחיב קצת יותר. בעוד שדאלאס החליטו שהם נשארים עם השלד הקודם ומנפים את השחקנים הלא קריטיים (כמו שאחי הגדול אומר, Weirdos & No-Names, וכמובן סקוטי הופסון), הם התחזקו מאוד. פליטת הפה של מארק קיובן די הבהירה לנו לאן מועדות פניה של דאלאס, והן היו למטה. טנקינג. דאלאס כמו דאלאס עדיין הצליחה לשמור על הכבוד שלה, ולא חשבה אפילו על לפזול למטה אטלנטה סטייל. או פיניקס סטייל. או, חס וחלילה, סקרמנטו סטייל.

עונה אחת של טנקינג מספיקה למארק קיובן. דאלאס, אחד הפרנצ'ייז היותר מצליחים ב-20 השנים האחרונות, עם אליפות ו-15 פעמים בפלייאוף מתוך 18 בשנים האחרונות, שואף חזרה למעלה. אז הם עשו את ה-מהלך של הדראפט ולקחו את השחקן הטוב ביותר כרגע, לוקה דונצ'יץ'. הם הוסיפו לו את דיאנדרה ג'ורדן, סנטר שמתאים לשיטה של דאלאס ושל קרלייל שם – סנטר שלא צריך את הכדור ביד בשביל לעשות משהו מעניין. מוזמנים לראות את טייסון צ'נדלר בעונת האליפות.

דירק נוביצקי, אחד האגדות הגדולות של המאה ה-21 בכדורסל, יכול להיות רגוע כשיש אנשים שיורשים אותו בכבוד. דניס סמית' ג'וניור נכנס לעונתו השנייה, האריסון בארנס ייהנה מחברים שיודעים ליצור לעצמם בקבוצה, דבין האריס יכול להמשיך את הקאמבק השקט, ווסלי מת'יוס יכול להמשיך להיות שחקן סבבה כזה שלא באמת מתקדם, בראה תמיד יהיה שחקן אמין שייתן מעצמו מעל ומעבר ובגדול – דאלאס בשיגעון גדלות, אבל עדיין מדובר באותה דאלאס.

מדובר בקבוצה שתרוץ, תקפוץ, תנשוך, תילחם ותהיה מעניינת לאורך כל העונה – כשהיא יכולה לנצח ולהפסיד לכל קבוצה. חוסר הניסיון של דונצ'יץ' ייקח כאן תפקיד, ד'יאנדרה יהיה טוב רק כשהאחרים מסביבו יהיו טובים, ועם חמישייה בפועל של ד'יאנדרה-בארנס-דונצ'יץ'-סמית'-בראה, דאלאס עוד יכולים לעניין ולהפתיע כמה קבוצות. נוביצקי ששיחק 25 דקות למשחק בעונה שעברה יראה את המספרים שלו הולכים ויורדים, כשהוא בהדרגה מפנה דקות לדם הטרי מסלובניה ולרכש החדש מאל איי.

כמה נתונים כדי לסבר את האוזן לגבי האיכות של דאלאס מאבריקס בעונה הקרובה:

 1. דירק נוביצקי עם ה-EFG הכי טוב בקריירה עד כה, 54.7%. לדעתי זה ימשיך במגמה הזו, כשאין לו רגליים אבל יש לו את הקליעה. בנוסף, דונצ'יץ' ודיאנדרה המצטרפים ייקחו ממנו עוד יותר תשומת לב.
 2. בארנס בסביבות ה-19 נקודות למשחק, קצת פחות מ-50% אפקטיבי (בג"ס – 54%) ונראה שהוא די ממצה את עצמו בתור שחקן. כשלוקה יחזיק יותר את הכדור, האפקטיביות של בארנס תעלה והתפקיד שלו ישתנה לחלוטין.
 3. סמית' קלע ב-31% ל-3 בעונת הרוקי מבלי יוצר אמיתי לצידו. גם ללא מסיים אפקטיבי באזור הסל שיכווץ את ההגנה.
 4. ווסלי מת'יוס נמצא בירידה – וגם זה לדעתי בגלל שבדאלאס אין שחקנים יוצרים אמיתיים. הוא סיים ב-48.6% מתחת לסל ומעל 50% ל-3 מהפינה הימנית. יהיו לו יותר הזדמנויות טובות כאלה בתור שחקן משלים.
 5. בראה הציג העונה את העונה הטובה ביותר שלו עם 6.3 אסיסטים ו-52% אפקטיבי בגיל 33. הוא ייתן את אותם דברים באותה יעילות בעונה הקרובה, אבל פחות.
 6. סלאח מג'רי נמצא במצב של 3.3 חסימות ל-36 דקות. הוא כנראה לא יהיה שחקן מפתח לעולם, אבל כשדיאנדרה שבע, הוא יכול לפוצץ את המגרש.
 7. דוויט פאוול יכול לחזור לשחק בעמדה הרגילה שלו, עמדת ה-PF היחסית לא עמוסה של המאבס.
 8. אני רואה עומק בכל עמדה. ב-C יש ארבעה שחקנים שיכולים למלא את המשבצת (נוביצקי, דיאנדרה, מג'רי ופאוול), ב-PF אותו הדבר (בארנס, נוביצקי, פאוול), ב-SF גם המצב לא רע עם דונצ'יץ' ובארנס, ב-SG יש סמית', דונצ'יץ', בראה והאריס לגיבוי, וגם בפוינט הם די מסודרים. בקיצור, קבוצה סבבה כזו.

התרחיש האופטימי בהגזמה:

ההחתמה של קוסטאס אנטטקומפו משתלמת, כאשר חודש לאחר יריית הפתיחה של העונה בודנהולצר ויאניס לא מסתדרים, ויאניס מוצא את עצמו בדאלאס בתמורה להאריסון בארנס ובחירות דראפט. נוביצקי מלמד אותו תוך כדי העונה מה זה אומר לקלוע באופן רציף למעלה מ-3 מטרים מהסל בלי להטביע, ויאניס מוקסם מהרעיון כל הדרך ל-62% EFG בכל שאר העונה. בצבע דיאנדרה נותן את הגוף, בראה את הנשמה, דונצ'יץ' את כל ארגז הכלים ונוביצקי את הסט שוטינג. דניס סמית' נותן עונה של 17.5 נקודות בממוצע ודאלאס עולים לפלייאוף מהמקום ה-6 במערב. המאבס מפתיעים את סאן אנטוניו 4-2 שניצבת במקום ה-3 לצלילי הייבוב של דרוזן ומודחים ע"י יוסטון כששמנמלו הבין שטוב להם יותר בלעדיו.

התרחיש האופטימי:

דאלאס מתחברים בתחילת העונה כשהם נראים עמוקים מתמיד. שחקני הספסל נותנים ערך מוסף, כשנוביצקי עורך את סבב ההופעות האחרון שלו. דונצ'יץ' הופך לשחקן NBA לגיטימי ויותר בעונתו הראשונה, דניס סמית' ג'וניור מראה ניצוצות של כוכב, ד'יאנדרה נותן את מה שנתן עד עכשיו והעול ההתקפי יורד מהאריסון בארנס – שחוזר לתפקיד שלו בווריורס. דאלאס מנצחים 49 ומפסידים 33, שמספיק למקום 8 במערב הצפוף מאוד. הם מקבלים את גולדן סטייט. דוראנט משתלט על הסדרה כשהשאר יחסית מנוטרלים, ודאלאס יורדת מנוצחת 4-1 ועם עתיד ורוד מאוד.

התרחיש הפסימי:

המאבריקס נתקעים במערב המסובך מאוד, דונצ'יץ' לא מצליח להסתגל לאינטנסיביות של ה-NBA כמו דירק בעונתו הראשונה, וד'יאנדרה לא מוצא את עצמו בטקסס. דניס סמית' ג'וניור נפצע, דירק פורש בסוף העונה בלי קשר לזה שהביאו גרמני במיוחד בשביל שיהיה לו עם מי לדבר, העתיד נראה שחור מתמיד והמאבס מסיימים במאזן 30-52 שלילי, שמספיק להם למקום 11 במערב ולקבלת כדור לוטרי בבחירה ה-11 – לא מספיק טוב ולא מספיק גרוע. למארק קיובן נמאס אחרי שהוא ביקש מהקבוצה לנצח, והוא מוכר את הקבוצה סטייל עסקת הגלייזרים במנצ'סטר יונייטד לאופרטוניסטים. אחרי שנים של הצלחה, דאלאס נכנסים לטנקינג עמוק מאוד.

התרחיש הריאלי למאבס:

דאלאס יכולים לעשות את הפלייאוף בתרחיש האופטימי. לדעתי זה גם יקרה. אם זה לא יקרה, הם ייתקעו בין 9 ל-10 במערב, כששניהם זה במצב של טוב, אבל לא מספיק. קרלייל ישלוף כמה שפנים מהמותן, ואולי יהיה גם טרייד שיביא עוד מיני-כוכב לקבוצה שישדרג אותה. יש לה מספיק נכסים כדי להיות טובים כאן ועכשיו. בעונה בה הבלייזרס פצועים ודנבר לוזרים (כרגיל), זה יכול לקרות. מקום 9 במערב, תחושת החמצה של הפלייאוף, אבל קבוצה נחושה, אינטנסיבית ומעניינת שמתגבשת לה.

האם דאלאס מאבריקס תצליח להתעלות, לרדת או להשאר בטווח ניצחון-שניים מההימור של ווגאס?

יש להם סיכוי של 300 ל-1 לזכות באליפות. לא הייתי מהמר על זה בלשון המעטה.

 

סער ברעם

בעל חברת שיווק דיגיטלי על שמי. יש כאלה שקוראים לי "מומחה פייסבוק", ויש כאלה שפשוט אוהבים את הלב שאני משאיר על המגרש. לדאלאס יש מקום בליבי וחובב את נוביצקי ודונצ'יץ'

לפוסט הזה יש 86 תגובות

 1. אם נוביצקי בשנות השיא זאת קבוצה שהיא הסוס השחור במערב, כזו שאף אחד לא רוצה לפגוש. הבעיה שנוביצקי במופע פרידה וחוץ מקליעה ומנהיגות לא נשאר לו הרבה דלק במיכל.

  למאבס יש קן אחורי מפוצץ כישרון אבל שיהיה טוב רק בעוד שנה-שנתיים שיצברו ניסיון וישפרו את הקליעה מרחוק, כי כרגע מול שניהם יכווצו את ההגנה.
  בארנס ישמח לחזור לנישת השחקן המשלים כאשר סמית ודונציץ' אמורים לקחת את המושכות.
  אני מאוד אוהב את מתיוס, מביא קליעה, ניסיון וקשיחות, אבל הערך שלו גבוה יותר בטרייד מאשר להישאר.
  לדעתי ג'יילן ברונסון הולך להפתיע בתור רכז מחליף (קארלייל יהפוך אותו לשחקן שחקן)

  1. גם אני חשבתי ככה. עוד שנה-שנתיים נראה מהם אחלה סחורה.
   אני חושב שיש להם הרבה שחקנים טובים אבל בלי סופרסטאר אמיתי, שזה נחמד ואחלה לבינתיים.
   שים לב שאין להם בחירת דראפט, ככה שאין מצב שהם הולכים לטאנקינג.
   ג'יילן ברונסון הוא אח של טראג'יק?

 2. להמר על המאבס בפלייאוף זה לא מצחיק או מגוחך, אבל כן מנותק מהמציאות. וזה עוד לפני שבארנס נפצע השבוע ויישב בחוץ תקופה לא ידועה.
  עונה טובה בדאלאס אומר התקדמות של דניס סמית, השתלבות של דונציץ בליגה ויצירת חיבור ביניהם לקו האחורי שיחזיק את הקבוצה בהמשך, ובמקרה האופטימלי לצרף את דיאנדרה לטריו.
  כל השאר זבל בינוני במקרה הטוב, כולל נוביצקי במצבו הנוכחי.
  אפילו במזרח זה שווה בקושי פלייאוף

  1. תן קצת להיות מנותק, מה קרה
   במזרח הם היו עולים בוודאות. לדעתי עדיפים על מיאמי

   1. רועי מרים גבות אבל אני נוטה להסכים.
    בכל מקרה הסיבה העיקרית היא שהם פשוט לא רוצים. ובניגוד לתהליכים לא נחמדים של החלשה עצמית מכוונת, דאלאס מתכננת על בנייה הדרגתית ומסודרת עם מינימום עונות חלשות.
    לדעתי הם בונים על סמית ודונציץ לשנים ואם ג'ורדן משתלב היטב, מה טוב והוא ממשיך.
    את המהלכים הגדולים הבאים קיובן שומר לקיץ הבא.

 3. לא יכול להתייחס ברצינות להאריסון בארנס. נראה לי שתיכף ימאס לו והוא יחזור לתפקידו המקורי כמנהל מפעל בסימפסונס…
  🙂
  כל עוד נוביצקי משחק הם יהיו בסדר. דונצ'יץ' מעניין אם יסתגל לליגה.
  אותי שכנעת

  1. שוב: אך ורק בתסריט האופטימי הם מגיעים לפלייאוף 🙂
   בתסריט הרגיל לצערי רק מקום 9-10

 4. פריוויו נהדר סער! כל דבר בין מקומות 7-12 ריאלי. יהיו בקלחת שם יחד עם דנבר ,ניו אורלינס,יוטה (לדעתי פחות טובים ממה שחושבים), מינסוטה ,ממפיס … תלויים הרבה ההסתגלות המהירה של דונציץ' והחיבור המהיר של דיאנדרה. מקווה שיעשו פלייאוף ,מגיע לדירקטוריון עוד הופעה אחת ובגלל שאני אופטימי חסר תקנה והבנה מהמר שיילחמו עם ממפיס (כל עוד גאסול וקונלי בריאים) על המקום השמיני

  1. 1. ווריורס
   2. רוקטס
   (או להפך)
   3. אוקלהומה
   4. ספרס
   5. לייקרס
   6. יוטה
   7. ניו אורלינס
   8. דאלאס
   9. דנבר (ששוב תבעט בדלי)
   10. מינסוטה עם הכאוס בקבוצה
   11. פורטלנד, שתרד מנכסיה לחלוטין
   12. ממפיס בעונת פירוק
   13. קליפרס
   14. פיניקס
   15. סקרמנטו

   נראה לי מוזר כשאני כותב את זה

   1. לא סגור על ניו אורלינס אגב, עומק מטורף בפנים, חוסר איזון בחוץ,
    העזיבה של רונדו תתגלה כמשמעותית הרבה יותר מהצפוי+ מאמן בינוני מאוד לטעמי. הכאוס היחיד במינסוטה זה הקצב תיבס שמחרב אותם.

   2. לפורטלנד, דנבר, קליפרס וגם למיניסוטה יש סגלים יותר טובים מדאלאס. הכל יכול להיות במערב הצפוף אבל ריאלית דאלאס עם ממפיס ראש בראש על מקומות 12-13.

 5. מגיע לדירק כמובן, שישרף האוטוספלר!

 6. אחלה של פריוויו סער ! קבוצה סופר מעניינת, הרבה בכלל צירופו של דונצ׳יץ׳..יעשו מקום 10 לדעתי .

  1. אחרי דנבר \ פורטלנד \ ממפיס \ מינסוטה (בחר שתיים מהארבע) ?

   1. לא ממפיס. קבוצה של כספי לא תעשה פלייאוף.

    1. היות ואני לא שם על זה כסף ואין לי בעיה לצאת רפה הבנה אז דירוג המערב בסיום העונה לטעמי וכמובן בהתעלם בצורה לא אחראית מפציעות וכדומה שבטוח יהיו (אנא קונלי החזק בריא 65+ משחקים )
     לוחמים
     יוסטון
     אוקלהומה
     ספרס
     לייקרס
     יוטה
     ממפיס
     דאלאס
     דנבר
     ניו אורלינס
     פורטלנד
     קליפרס
     מינסוטה
     פיניקס
     סקרמנטו

     1. וואו שמת חתיכת תחזית. שים כמה דולרים אולי תביא בגדול.

     2. אם אתה מהמר שדנבר, נ"א, פורטלנד, קליפרס ומיניסוטה לא עושים פלייאוף, ובמקביל שממפיס ודאלאס כן, סיכוי לא רע שלא תצטרך לעבוד כל החיים (או לפחות שנת הנ.ב.א הבאה) 🙂

   2. דנבר ופורטלנד יכנסו לפלייאוף, מינסוטה יהיו 9 ודאלאס 10

 7. תודה רבה סער, אחלה פריוויו.
  התרחיש הריאלי נשמע לי בהחלט ריאלי, וחוץ מהרצון לתת לנוביצקי ריצת פלייאוף אחרונה, אין בו שום דבר רע – קבוצה בבניה, תטפח את הצעירים ותתגבש ליום שאחרי דירק. נראה לי שהם סבבה לגמרי עם זה.

  1. מה שיש לשבח את מארק קיובן זה שהוא סבלני, ענייני ואיש עסקים טוב. הוא חושב על היום שאחרי ויש לו סבלנות וגם ממון לעניין הזה.

  2. ובאותה נשימה לפחות אצלי ירד ערכו לאור פרשיית ההטרדות המיניות שהתרחשה מתחת לאפו ע"י אחד מבכירי המערכת והוא לא ידע (קצת הזכיר לי את הטענות של קברניטי מכבי ת"א שלא ידעו על הבנק של מוני)

 8. תודה רבה סער
  אם אני ממפה את המערב אני יכול לומר בביטחון די גבוה שניתן להוציא מהדיון את ג"ס ויוסטון מלמעלה ואת סקרמנטו ופיניקס מלמטה. מ11 הקבוצות שנשארו על 6 מקומות בפלייאוף אני יכול לחשוב אולי על ממפיס והקליפרס כקבוצות פחות מוכשרות וזה אולי גדול היות וממפיס של לפני שנתיים הייתה קבוצה שאף אחד לא רצה לפגוש והקליפרס של אחרי הטרייד על גריפין היא לא פחות סוס שחור מדלאס. אחרי זה באות מיני דנוור אוקלהומה לייקרס ופורטלנד שמבחינת סגל כל אחת מהן טובה מדאלס. ובדרגה הבאה לדעתי הספרס יוטה וניו אורלינס. קשה לי להאמין שיגברו על הצפיפות הנוראית הזו בדרכם לפלייאוף.

  1. תראה מה כתבתי בתגובה 4.1. גם לי זה נראה מוזר אבל אני אופטימי

   1. לשים את אוקלוהומה ב3 זו באמת אופטימיות. לו יהי.

 9. תודה סער פריוויו מצויין . קשה לי להאמין שדאלאס תגיע לפלייאוף כבר השנה למרות שהשתפרה לעומת השנה שעברה . עונה טובה מבחינת דאלאס תהיה לתת הרבה דקות לצעירים כדי שישתפשפו וימשיכו להשתפר

  1. גם לי קשה להאמין. אבל אני אופטימי

 10. דאלאס לא עושים פלייאוף אפילו לא קרוב, איזה רוקי בפעם האחרונה מאירופה הביא שינוי לקבוצה שלו במהרה? יתרה מכך איזה רוקי השפיע כל כך על מאזן של קבוצה? הציפיות שדונציץ יגיע וישלוט בליגה בכלל לא ריאליות, יש להם צעירים עם פוטנציאל אבל אני סופר לפחות 9 קבוצות טובות מהם בלי למצמץ בכלל
  לייקרס ,יוטה ,מינסוטה, פורטלנד, ניו אורלינס ,גולדן סטייט ,יוסטון אוקלהומה, והספרס
  ילחמו עם הקליפרס מקומון 9-12 במערב. עם פיניקס מביאה רכז נורמלי ומאמן היא גם עוקפת אותה

  1. לפיניקס כבר יש מאמן.
   יש לי תחושה שהקיץ הזה מינסוטה תתערער משמעותית… וגם פורטלנד נמצאת במבוי סתום.
   ניו אורלינס, יוטה והלייקרס כמובן יעשו פלייאוף

 11. תודה רבה.
  כנראה שלא יהיו בפלייאוף (מה שהתותח אמר)

 12. תודה רבה סער על פריווייו פגז
  בחרתי בליין של ווגס 34.5
  הליין של מומי הולך על 33

  1. איזה פסימיות. אין בעיה יטופל בפודקאסט הבא

 13. תודה סער. דאלאס בזכות נוביצקי הפכה להיות הקבוצה השנייה שלי בליגה. אני מאלה שמאוד מחזיק מדונציץ וחושב ש אימפקט שלו ישפיע כבר מהעונה הראשונה..לדעתי כל הספקנים לגביו יאלצו לאכול את הכובע מהר מאוד. קשה לי לראות אותם מאיימים על הפלייאוף א בהט א ׳בוצת טנקינג. הם יסיימו מקום 10. מה שכן אני לא סובל את בארנס שבמו ידיו הפסיד לגולדן סטייט את האליפות(ראבאק כמה אפשר להחטיא לבד מהשלוש)

  1. 27 ברצף

 14. 74% אומרים שדאלאס יעברו את ה-33 נצחונות.
  Good enough for me

  1. תעשה מינוס אחד, אני התבלבלתי

 15. פריוויו מצוין, תודה.

  לצערי ההייפ סביב דונצ'יץ' מוגזם, ולא ממנו תבוא הישועה.
  מי שכן יכול וצריך להמשיך ולהשתפר (בעיקר באחוזי קליעה ואיבודים) זה דניס סמית', ועליו אפשר לבנות.
  יחד עם ג'ורדן בארנס וקצת נוביצקי זה יכול להספיק לפלייאוף, אבל כנראה שקיובן יחכה עוד שנה.

 16. ענק סהר.בא לי שיתנו עונה טובה, פלייאוף לא יהיה אבל 35 לפחות הם יעשו.תן לי דונציץ 15 ו-8 ויהיה טוב

 17. האמריקנים סופרים רק את עצמם ובפרט מפחיתים מערכם של וינילים אירופים. אם דונצ'יץ' יהיה בריא וכך גם האחרים , דאלאס חוזרת לפלייאוף. .

   1. פורטלנד שתתפרק. דנבר שיהיו לוזרים נצחיים. הקליפרס שלא יהיו בכלל באזור החיוג. מינסוטה שאחרי הסיפור עם באטלר יבטלו את כל התכנונים

    1. אוקי נגיד שמיני יתפרקו עם סיכוי גבוה ויש גם סיכוי לפירוק החבילה בפורטלנד. דנבר עולים בכל עמדה על המאבס. מורי טוב מסמית האריס טוב מדונציץ בארטון טוב ממתיוס נגיד שדירק טוב יותר ממילסאפ ויוקיץ טוב מדיאנדרה. גם בספסל דנבר טובים יותר. בוא נגיד ככה שאם דנבר יסיימו את העונה מאחורי המאבס זה יהיה כשלון ענק של כל המערכת שם. יוטה קבוצה קשוחה יותר ועם מיצל שאם יפרח עוד יותר העונה אמורים לעבור את המאבס. אתה אופטימי. נראה מה יהיה.

 18. פוסט מעולה סהר.

  אם הם היו במזרח היה סיכוי לפלייאוף. במערב קשה לי לראות אפילו 9-10.

  נוביצקי כבר די גמור. דונצ'יץ' יתקשה בעונתו הראשונה ויקח לו זמן להסתגל.

  דניס סמית לדעתי יתפוצץ העונה ויקח את השחקן המשתפר של העונה-אני מאמין בו מאד והוא הולך להיות הכוכב של המאבס ולא דונצ'יץ' בשנים הבאות. אני עדיין דבק בדעתי ערב הדראפט שהוא יהיה השחקן הכי טוב מהדראפט שלו (כנראה טייטום יהיה יותר טוב אבל יאללה מה יש להפסיד, מקסימום אגיד אמרתי לכם :))

  בארנס סביר ואם יש מצב הייתי עושה עליו טרייד בפברואר תמורת משהו יותר טוב. דיאנדרה לעונה אחת סבבה לגמרי, יתן הגנה.

  לדעתי יסיימו מקומות 11-13 כאשר 9-10 יהיה הישג נפלא וכניסה לפלייאוף יהיה עונה ענקית וזה אם הכל מתחבר להם.

  בכל אופן זו קבוצה שאמורה להכשיר את דניס סמית ודונצ'יץ' לשנים הבאות ולבנות שלד סביבם ועוד 2-3 עונות להיות כבר קבוצה מאד חזקה בתנאי ששניהם יעמדו בציפיות.

  1. שמעון אני חושב שלא נותנים לסופמורים שחקן משתפר, אבל בהסכמה איתך אני חושב שיש לו פוטנציאל.
   ד'יאנדרה כבר לא המגן הטוב שהתרגלנו לראות, אבל הוא עדיין בסדר גמור.

   1. וואלה טוב לדעת. צריך למצוא לי משתפר חדש. המלצות מישהו?

  2. דניס סמית' כוכב שמוביל קבוצה?
   כדי להיות כוכב אמיתי צריך להבין את המשחק יותר טוב מאחרים. לדעתך הוא שם? סימונס, טייטום שם. מיצ'ל הראה המון אופי, וקריאה לא רעה בכלל. סמית' מהמעט שציפיתי לא בקבוצה הזו, אבל זה היה מעט מדי בשביל דיעה מבוססת.

   1. לדעתי כן פשוט יקח לו יותר זמן מאחרים. הוא משחק תחת מאמן טוב ובמערכת בריאה ולא איזה אורלנדו. אני חושב שתוך 3 4 שנים הוא באולסטאר ולדעתי כבר העונה יעבור 20 נק למשחק. אני מאד תופס ממנו הוא מאד אתלטי הראה יכולות מסירה טובות והוא ישתפר. אולי אני אופטימי מידי אבל אני איתו

   2. סימונס אגב לא מהדראפט הזה. הוא דראפט לפני.

 19. מאמין שהם יעשו פלייאוף למרות המערב הבאמת באמת פרוע.
  אני מחזק את התסריט האופטימי שלך בכך שהם ילחמו על המקום השביעי (כן כן פסיכי לגמרי אבל מאמין בהם מאשר בדנבר,יוטה והכוסיות ממינוסטה שהגבר היחידי שם יחתוך תכף).
  יש לי תחושה מאוד טובה לגבי הווניל החדש של המאבס שכבר שיחק בבמות הגדולות ביותר מחוץ לליגה הזו ולכן לא תהיה לו בעיית הסתגלות וביחד עם דיאדרה וסמית' שיעבור ל2 יהיו השלד שיריץ את הקבוצה מעלה ובתוספת בארנס ומתיוס זו חמישייה שלא נופלת מאף חמישייה למעט של ג"ס יוסטון ואוקי סי.

  1. אופטימי אפילו יותר ממני. מעניין. תודה על התגובה ועל הקריאה 🙂

 20. לדעתי יעשו משהו כמו 36-38 נצחונות.
  לא מבין למה קיובן לא עושה מהלך חזק על באטלר.
  לשלוח משם את בארנס שפרנצ'ייס פלייר הוא לא, אבל יכול להתאים מצוין במינסוטה, והם בערך היחידים שיכולים גם לקחת חוזים גרועים כמו של דנג בלי להיות תקועים.
  במקרה הכי גרוע, ריצה טובה השנה ודף חלק שנה הבאה, במקרה הטוב יש שנה לשכנע את באטלר הטקסני שדאלאס זה המקום בשבילו.

  1. לא חשבתי על זה, אבל נראה לי שהפעם דווקא לתת לצעירים להתפתח זה הקטע. אם הם היו חושבים שיש צ'אנס וזו לא עונה של התפתחות היית שומע את קיובן כבר מתראיין בנושא הזה

   1. אם ככה אז היו הולכים לטנקינג עוד שנה.
    דאלאס מכוונים לשני חוזי מקס לפחות בקיץ הקרוב להנחית שחקנים ברמה של באטלר, אז מה יותר טוב מלקחת אותו שנה לפני כדי לעשות עבודת שכנוע ולפנות את החוזה של בארנס על הדרך

    1. כי עומר עדיין חושב שהחוזה של בארנס זה far 9
     זה קצת תגובה מטרילה, אז סליחה מראש לעומר. אני סתם מתלוצץ עם רופאי.

   2. אני גם חושב שהיה כדאי להם לנסות ללכת על באטלר עוד העונה,הבאת דיאדרה מסמנת שבראש הוא לא הרצת הילדים אלא שאיפה לתחרות על מקום בפלייאוף ולכן מוזר שלא נשמע דבר בייחס לבאטלר מצד קיובן (אולי הוא עושה מהלך מאחרי הקלעים דוגמאות פרסטי עונה שעברה על ג'ורג')

  2. תכלס רעיון מעולה. מאוד יכול להיות שהוא מתעסק עם זה כרגע. אם כן, מיני שיחקו אותה. זה אחלה עיסקה. אף אחד לא יתן להם יותר

 21. הלוואי יגיעו לפליאוף בשביל נוביצקי הענק הזה.

  אחלה פוסט סער, תודה רבה

  הייתי מת לדעת מי האנשים שחושבים שדאלאס תגיע בול ל34.5 ניצחונות. למיטב ידיעתי, ביטלו את התיקו בליגה ב1949

 22. דונצ'יץ' היה אחד מ-2 השחקנים שלראשונה מזה שנים עקבתי אחריהם לפני שהגיעו לליגה.
  כמו לא מעט מהגולשים באתר, גם אני חושב שזה שחקן מיוחד, שיכול להצליח בענק בליגה.

  אחרי שכתבתי את זה,
  צריך לרגע לחזור למציאות:,
  דונצ'יץ' רוקי. הוא רוקי מהסוג שככל שהסגל סביבו טוב יותר, הוא יהיה טוב יותר.
  יש רוקים כמו שאקיל או רובינסון, שבגלל שהם היד המסיימת העיקרית, הקבוצה הצליחה לתרגם מהר את כישוריהם להצלחה קבוצתית.
  דונצ'יץ' הוא רוקי שצריך לצמוח עם הקבוצה שסביבו,
  ואם כל הכבוד לסמית' ולג'ורדן, (לדעתי) הם לא מספיק טובים בשביל לסיים בטופ 8 במערב. השנה זה מירוץ צמוד במיוחד, קשה במיוחד.
  דניס סמית' צריך ללמוד מתי לא לזרוק –
  האחוז האפקטיבי שלא לא משהו, בלשון ההמעטה. 44.6% אפקטיבי זה נתון רע.
  גם ה-31.3% שלו מהשלוש זה נתון רע.
  לונזו בול זכה להמון ביקורת על הקליעה שלא נכנסת. הפער בין בול לסמית', הן באחוז האפקטיבי, והן באחוז מהשלוש הוא פחות מאחוז אחד.
  דבר נוסף שסמית' ג'וניור צריך לשפר זה את יחס ה-אס'/איבודים שלו.
  5.2 אס' על 2.8 איבודים זה לא יחס מרשים במיוחד.
  נוביצקי, שהיה ונשאר אחד השחקנים האהודים עליי ב-NBA,
  התבגר בעוד שנה, ובעונה הקרובה הוא יתרום (ככל הנראה) פחות משתרם בקריירה המפוארת שלו (לפחות מאז עונת הרוקי).

  השורה התחתונה?
  זה בהחלט סביר שדונצ'יץ' יצמח להיות אולסטאר,
  שסמית' ימצא את הקליעה שלו, וילמד לנצל את מלוא יכולותיו האתלטיות המרשימות,
  שדאלאס יהפכו לקבוצת פלייאוף, גם במערב החזק.

  מה שלא לא סביר, זה שהתהליך יושלם תוך עונה אחת בלבד.
  אני מאמין שהעונה נראה דאלאס טובה יותר,
  אני מאמין שהעונה נראה ניצוצות של כדורסל מצוין.
  מה שאני לא מאמין שנראה זה מספיק ניצחונות בשביל לתפוס מקום בפלייאוף,
  לא כאשר המתמודדות על הכרטיס האחרון לפלייאוף הן קבוצות נהדרות אחת אחת.

  תודה, סער. פריוויו נהדר.

  1. תודה על התגובה שלך. נהנתי לקרוא. אני חושב שגם יש להם זמן להפוך להיות קבוצת פלייאוף לגיטימית, אבל יש להם מקום להשתחל במערב הבעייתי. פציעות ובעיות של קבוצות אחרות יכול לשחק לידיהן.

 23. יכולים בהחלט לעשות פלייאוף. דונציץ לדעתי צפוי לתת עונת רוקי ענקית שנזכור עוד הרבה מאוד שנים לדעתי הוא שחקן לא פחות טוב מדראגיץ לדוגמא. בכל מקרה השיפור ביכולת שלו יבוא בשלב השני של העונה אחרי שיסתגל לליגה. בארנס שחקן חמישייה שמתאים לקבוצות כמו בוסטון או יוסטון אפילו סמית' מצויין אין סיבה שאם מינוסוטה תיהיה ללא בלאטר הם לא יעשו פלייאוף . דנבר פחות טובים מהם לדעתי והיום אורלינס איבדה את רונדו ולא הביאה אף אחד.

  1. האריסון בארנס כשחקן משלים עכול להתאים ליוסטון או בוסטון.
   כשחקן מוביל על חוזה גבוה?
   בחיים לא.
   הוא לא מגיע ל-50% אפקטיבי כשחקן מוביל. יכולת ניהול המשחק שלו לא קיימת.
   גם אני חושב שדונצ'יץ' ייתן עונה טובה מאוד,
   אבל צריך להזכיר –
   דראגיץ', בעונה הכי טובה בקריירה שלו, אי אז כאשר הוביל את הסאנס,
   הוא (והסאנס) נכשלו בניסיון להעפיל לפלייאוף.
   ודונצ'יץ', טוב ככל שיהיה בעונת הרוקי שלו, הוא לא מסוגל לתרום את מה שאנתוני דייויס תורם.
   לא שזה מגיע ממקום של לשנמך את דונצ'יץ',
   זה מגיע ממקום של, למעשה, מאז קארים לא היה רוקי שנתן עונת רוקי עם נתונים כמו של דייויס בעונה שעברה (נתונים ששווים MVP, אם רק הפליקנס היו מנצחים עוד כמה משחקים).

  2. לא פחות מדראגיץ'… שאפתני.
   אגב ניו אורלינס התחזקו ברנדל ובאלפריד פייטון במקום רונדו. אני לא טוען שפייטון מחליף טוב של רונדו, אבל ברנדל אי אפשר לפקפק.

 24. תודה על הפוסט סער. כתוב יפה.

  הסיפור של דאלאס העונה הוא די פשוט. כמו שכתבו פה מעלי, השינוי המשמעותי היחידי בין העונה הזו לעונה הקודמת זה לוקה דונצ׳יץ. ובלעדיו הם היו קבוצת לוטרי מובהקת. אתה מניח כאן שלוקה הוא שחקן בסדר גודל דאנקני שלבדו יהיה ההבדל בין לוטרי ופלייאוף. תרשה לי לפקפק. גם דירק הגדול לא היה שחקן כזה בעונתו הראשונה.

  נכון שיש גם את דיאנדרה שהצטרף אבל הוא שווה להם אולי חמישה נצחונות, לא יותר, וזה לא משנה את העובדה שבלי דונצ׳יץ (בתסריט האופטימי) זו קבוצת לוטרי.

  1. בדיוק. לא מבין את האופטימיות הזו במערב החזק…
   דונציץ לבדו לא יעשה את ההבדל.

  2. דירק לא התאים ל-NBA בעונה הראשונה והיו לו קשיי הסתגלות רציניים. דונצ'יץ' נמצא בשלב הרבה יותר בשל ממה שהוא היה כשהוא נכנס לליגה.
   חמישה נצחונות של דיאנדרה + ריווח המשחק שדונצ'יץ' יספק = קבוצה שלא פשוט להפגש איתה DAY IN AND DAY OUT.

 25. הכל תלוי ב-DJ. אם יבוא רציני ומחויב דאלאס יכולה להיות יוטה של העונה

 26. הקבוצה שאני הכי רוצה לראות העונה אחרי הלייקרס…

  הצביטה בלב תהיה נוביצקי מחוץ לחמישייה.

  לא משנה מה – לא יהיו בפלייאוף בהרכב הזה.

  יכולים ליפול אפילו עד ל 13 במערב, אבל בגדול נראה לי שהטווח הוא סביב 10-12.

  1. 13 במערב? אתה באמת טוען שממפיס יחזיקו את כל העונה?

 27. אחלה פריוויו תודה סער וגם על האומץ לשים את ההימור הזה ועוד ישר בהתחלה… . קבוצה עם המון כשרון שלדעתי מסתכלת על העונה הזאת כסוג של הרצה של שלד שיכול להחזיק אותה הרבה שנים. הם ילחמו השנה קשה לי להאמין שיגיעו לפליאוף אבל עם כמה התאמות בקיץ הבא יש מצב שיחזרו להיות פקטור במערב.השנה יהיה קשה לא מאמין פליאוף אבל כן מעל 34.5. תודה רבה

  1. אומץ זה אני. תודה על התגובה. חושבים טווח ארוך, ולדעתי אפילו בדראפט הבא יש להם סיכוי לאחלה בחירה בלוטרי – וזה היה היתרון בהחתמת דיאנדרה לעונה אחת בלבד.

 28. ממש אוהב מה שבונים שם. לא יעשו פלייאוף (מקום 10-11 במערב לדעתי, יאבקו עם הקליפרס והוולבס). דונצ'יץ' תוספת מעולה, גם דיאנדרה והם יכולים להיות טובים גם השנה. מקווה שיביאו שחקן חופשי משמעותי בקיץ, אפילו איזה טוביאס האריס כזה, בשביל להפוך לקבוצה חזקה. פריוויו מצוין

 29. הזאבים- חוזרים להיות קבוצת תחתית אחרי הבלחה חד פעמית בזכות באטלר שיעזוב אותם (לא מחזיק מ2 הכוסיות חסרי המחוייבות שיזרקו ז ברגיל)

  דנבר-חסרי ההגנה וחוסר היכולת לקחת משחקים צמודים ישארו כנראה בחוץ ברגע האחרון.

  יוטה-בניגוד לכל המהללים אני חושב שהיית להם הבלחה חד פעמית ומשחקים קלים ברבע האחרון של העונה הקודמת בתוספת השתנקות של אוקי סי בפלייאוף ולכן אני רואה אותם נאבקים על מקום בפלייאוף ולא מובטח להם שום מקום (במיוחד לא מקומות גבוהים)

  פורטלנד-ברגיל יהיו קבוצה נחמדה למשחקי עונה רגילה והם כן יגיעו לפוסט סיזן

  הלייקרס ניו אורלינס ודלאס (יחד עם יוטה) יאבקו על 3 המקומות האחרונים.

  1. מסכים על התחזית ועל המאבק על המקומות האחרונים , ובעיקר על מינסוטה שנפטרה מהגבר היחיד ונשארה עם שתי בלרינות

 30. אם רק היו מחתימים את דונצ'יץ'. רגע, הם אלו שכן לקחו את לוקה!
  עונת פרישה יפה לדירק, עונת פתיחה טובה לסלובני, עונת תפסיק להיות ראסל אם אתה רוצה לעשות משהו בליגה הזו לג'וניור ועונת הייתי צריך לבוא לפה מוקדם יותר לדיאנדרה, מבטיחים שלפחות יהיה מעניין העונה. פלייאוף? לא יודע.

  ואם כבר הזכרנו את לוקה, אז בהמשך לכתבה של עגל עולה כתבה בבלוג האוהדים ב-SB Nation של דאלאס איך אף גורם ואתר לא מסכים לגבי הגובה של הרוקי הצעיר.

  1. חחח לגבי הגובה ואצל דונציץ' זה גם בגלל שהוא בא מאירופה וגם בגלל שהוא צעיר וממשיך לגבוהה . . .

 31. נוביצקי היה צריך לפרוש הקיץ, ראיתי פה ושם את דאלאס והבחור לא מסוגל לרוץ כשזה מגיע לסוף של הרבעים…
  לא פלייאוף אבל כן סביב מקום 9-12, סמית' צריך להיות קצת פחות גאנר ויותר פליימייקר, דונציץ' צריך לקבל הרבה דקות העונה כדי להסתגל לליגה (30+), דיאנדרה בשנת חוזה אז אולי נראה משהו שהוא לא אלייאופ, ריבאונדים והטבעות מתחת לסל, כל השאר כבר אחרי השיא – האריס, בראה, מתיוס שהפציעה ב-2015 די פקששה לו את הקריירה כי הוא היה יכול להיות ALLSTAR BOUND.
  סה"כ האופטימיות היא לא בהכרח פלייאוף השנה אלא פרישה מכובדת של דירק, התקדמות של סמית' ולוקה ולהשאיר את דיארדרה בכמה שפחות אם הוא מסתדר עם קרלייל ובקבוצה.

  1. זה קטע גדול. הוא מקפץ במגרש ולא יכול לרוץ אפילו

 32. תודה על פריוויו נהדר וקבוצה מעניינת נוספת במערב העמוס כישרון.
  אני מצטרף לרוב ולא חושב שפלייאוף זה ריאלי לקבוצה הזו.
  לגבי דונציץ' אני מתקשה לראות אותו משחק בעמדה 3 זה יהיה בעייתי מאוד עם סמית. דונציץ' צריך את הכדור ביד וחייב לייצר לאחרים מצבים. זה אתגר גדול להציב אותו בחמישייה בעמדה הזו אבל נחיה ונראה.

 33. מעולה. אין פלייאוף השנה, הרנקינ שלי:
  1-2 לוחמים טילים
  3 אוק
  4 יוטה
  5-10 ספרס מינסוטה דנבר פורטלנד לייקרס ניו אורילנס (פורטלנד לא עושה פלייאוף אם דוחקים אותי לפינה)
  11-13 דאלאס ממפיס קליפרס
  14-15 פיניקס סקרמנטו

 34. פריוויו מצוין.
  קבוצה סופר מסקרנת אבל אני עם כולם לא רואה איך יעשו פלייאוף

 35. פריוויו מעולה סער. תודה רבה

 36. שאלה – בפריוויו של הליגה מוצגות הקבוצות בסדר זהה באתר זה וב"וואלה ספורט".
  ידוע למישהו מה הסיבה?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט