אנגליה – קרואטיה בחצי הגמר, מי תפגוש את צרפת בגמר / שגיא נאור

פורסם ב - 11. יול, 2018 ע"י ב - כללי

21:00 אנגליה – קרואטיה (כאן 11). שתי נבחרות שמעטים האנשים שהאמינו שימצאו את עצמן בשלב כל כך מתקדם של הטורניר, מרחק ניצחון אחד מהגמר. המזל היה לצידן והם לא הזדקקו לעבור אף נבחרת חזקה באמת. ברזיל, צרפת, גרמניה, בלגיה, ארגנטינה, ספרד – מכולן הן הצליחו לחמוק בדרכן ל-4 האחרונות.

אם לשפוט לפי אתרי ההימורים, האנגלים פייבוריטים די ברורים, אפשר להניח שחלק מזה נובע מהעובדה שקרואטיה מגיעה אחרי שני מרתונים של 120 דקות מול שוויץ ורוסיה בעוד אנגליה אמורה להיות מעט טרייה יוצר אחרי ניצחון חלק ברבע הגמר על שוודיה. מצד שני, 4 ימים עברו מאז רבע הגמר וזה מספיק זמן בשביל הקרואטים להתאושש ולהגיע במצב אופטימלי.

הדרך של שתי הנבחרות לא היתה מרשימה במיוחד – בעוד קרואטיה הציגה יכולת טובה  בשלב הבתים עם 3 נצחונות, כולל אחד גדול על ארגנטינה, אבל קרטעה בנוקאאוט מול שתי יריבות נחותות ממנה, אנגליה ניצלה בית קל בשביל לעלות מהמקום השני, עברה בפנדלים את קולומביה וברבע, כאמור, לא ממש התקשתה מול שוודיה.

הזכרתי את העובדה שקרואטיה מגיעה אחרי 2 משחקים שהסתיימו ב-120 דקות והשאלה האם זה ישפיע על אופי במשחק. מצד אחד, אנגליה יכולה לשחק זהיר ולמשוך את המשחק להארכה נוספת בתקווה שהקרואטים ייפלו מהרגליים. מצד שני, זה יכול להיות להם לרועץ גם אם התוכנית תעבוד כשלוקחים בחשבון את משחק הגמר והעובדה שלצרפת יהיה יום מנוחה נוסף ומשחקה הסתיים ב-90 דקות.

נקודת מפתח: המצבים הנייחים של אנגליה. עד כה בטורניר אנגליה כבשה 11 שערים לפי החלוקה הבאה – 6 של הארי קיין, 2 של סטונס ושערים של דלה עלי, לינגארד ומגוויר. על פניו, 8 מה-11 הובקעו על ידי שחקני התקפה, סימן שההתקפה מתפקדת. אולם, כשיורדים לפרטים הקטנים אפשר לראות ששלושת הפנדלים של קיין הגיעו כתוצאה מהכשלות בכדורים חופשיים/קרנות, שני שערים נוספים שלו מול טוניסיה הגיעו מקרנות ועוד שער שהכדור פשוט פגע בו מ-16 מטר ונכנס. שלושת השערים של סטונס ומגוויר הגיעו מקרנות, כלומר 8 שערים מתוך ה-11 ממצבים חופשיים. אין ספק שהאנגלים עובדים על זה בצורה מצויינת והתוצאות חסרות תקדים.להגיד שאני אוהב את זה או שזה מרגש אותי? להיפך, אני ממש חושש מזה.

ידענו עוד לפני המונדיאל שמצבים נייחים הפכו בשנים האחרונות לכלי בלתי מבוטל אולם בטורניר הנוכחי נראה כי זה הגיע לשיא. בזמן שנבחרות, כולל הנבחרות הגדולות, מתקשות לפרוץ הגנות צפופות, כולל של נבחרות קטנות, נראה כי הדרך הכי אפקטיבית להבקיע היום היא באמצעות מצב נייח. אז עם כל הכבוד לעובדה שרק משחק אחד נגמר ללא שערים, כמות השערים היפים וכאלה שנזכור עוד שנים מסך כל השערים בטורניר נמוכה מאוד.

נחזור שוב לעניין – אם קרואטיה רוצה לשמור על שער נקי היא צריכה להכניס לעצמה לראש שהיא חייבת להימנע ככל האפשר מלבצע עבירות שיכולות להוביל להגבהות ממצבים מסוכנים ולהשתדל לא לתת לאנגלים קרנות קלות. אם תצליח בכך, הסיכוי שלה להתייצב ביום ראשון מול צרפת יעלה בצורה משמעותית.

מעבר לכך, לקרואטים יש יתרון גדול במרכז השדה – רקיטיץ ומודריץ זה איכות שלאנגליה אין יכולת להתמודד איתה כשברוזוביץ מהווה עוגן מאחוריהם ומאפשר להם חופש לעלות למעלה, להפעיל את השלישייה הקדמית ולהצטרף אליה ככוח התקפי נוסף.

מנגד, לא בטוח שלאנגליה יפריע לתת לקרואטים ליזום ולשלוט בכדור ולנסות לתת את המכה על ידי המהירות של לינגארד, עלי וסטרלינג כשקיין אחראי על הסיומת. אם השלישייה מאחוריו היתה יותר תכליתית מול השער האופטימיות בממלכה היתה יכולה להיות גבוהה הרבה יותר אבל גם עם ההחמצות הרבות בממלכה כבר מפנטזים על החזרת הגביע אחרי 52 שנה.

וזה מביא אותי לנקודה האחרונה – אולי בגלל הפרמייר ליג ואולי בגלל הניפוח התמידי של התקשורת האנגלית לפני כל טורניר גדול, ישנה הרגשה שאנגליה נמצאת בשורה אחת עם האריות של עולם הכדורגל. מה לעשות שהעובדות מספרות סיפור אחר. לעומת 5 הזכויות של ברזיל (פלוס 2 גמרים), 4 של גרמניה (פלוס 4 גמרים) ו-4 של איטליה (פלוס 2 גמרים), המשחק היום יהיה בסך הכל ההופעה השלישית של נבחרת שלושת האריות במעמד חצי הגמר. נכון, יש להם זכייה אחת וזה מבדל אותם מלא מעט נבחרות אבל כשלוקחים בחשבון שזה היה בטורניר ביתי לפני יותר מיובל שנים, צריך לשים את הזכייה הזאת בקונטקסט הראוי לה ולקרוא לה בשמה – הבלחה חד פעמית, עד שלא יוכח אחרת. לקרואטים, נבחרת שקיימת בקושי 20 שנה זה יהיה חצי גמר שני, אף אחד לא חושב שהם בשורה אחת עם הגדולות של הענף. אז היום המשחק הזה יכול להצדיק במעט את ההייפ המוגזם שיש בממלכה כלפי הנבחרת לאורך השנים. ועדיין, המרחק בינם לבין 3 הגדולות הוא עצום  ובינם לבין ארגנטינה (2 זכיות פלוס 3 גמרים), אורוגוואי (2 זכיות, 3 חצאי גמר) ואפילו הולנד וצרפת עוד גדול.

דווקא לטורניר הזה הם הגיעו נטולי ציפיות וללא לחץ ועד עכשיו נראה שזה שיחק לטובתם. האם דווקא היום, כפייבוריטית, הלחץ יכריע אותם?

 

 

 

 

167 תגובות ל - “אנגליה – קרואטיה בחצי הגמר, מי תפגוש את צרפת בגמר / שגיא נאור”

 1. אוהד בוסטון האחר

  11. יול, 2018
  07:12

  תודה על הניתוח המעולה.

  בינתיים אחד מהמונדיאלים היותר מהנים בזכרוני.

  Reply to this comment
 2. מתן גילור

  11. יול, 2018
  07:23

  מצוין. תודה רבה.
  לדעתי, 4 ימים זה לא מפסיק כדי להתאושש מ-120 דקות ועוד מול הדורסלים הרוסים, ובטח שלא מספיק אחרי 120 דקות שהגיעו אחרי 120 דקות.
  כתבת נכון שהארכה תעמוד לטובת אנגליה בחצי אבל תפגע בה בגמר. אני חושב שאין להם ברירה ללכת אול-אין ולנסות לנצח ב-90 דקות. להוסיף על העדיפות הצרפתית עוד יום מנוחה, פחות הארכה על הרגליים ואז עוד הארכה בחצי גמר זה טו מאץ'. בדיוק מה שקרה לאנרגנטינה במונדיאל הקודם, בו הגמר היה שקול עד ההארכה שראו שלנבחרת אחת יש כוח והשניה נופלת מהרגליים.

  Reply to this comment
  • מונדיאל

   11. יול, 2018
   09:17

   מה גם שהגרמנים גמרו את חצי הגמר שלהם ב-30 דקות…

   Reply to this comment
 3. פאקו

  11. יול, 2018
  07:35

  תודה על הניתוח המצויין שגיא. כתבת נכון על מרכז השדה בקרואטיה. זה משהו שהאנגלים לא נתקלו בו עד כה (לא מחשיב את המשחק חסר החשיבות מול בלגיה בשלב הבתים). בגלל זה גם קשה לי להבין את היחס הברור לטובתם באתרי ההימורים.

  Reply to this comment
 4. הייט אשברי

  11. יול, 2018
  07:53

  We shall go on to the end. We shall fight in France, we shall fight on the seas and oceans, we shall fight with growing confidence and growing strength in the air, we shall defend our island, whatever the cost may be. We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender

  שגיא – אני חושב שאתה קצת מזלזל בהיסטוריה של האנגלים . היסטוריה זה לא רק במונדיאלים . האנגלים הם ממציאי המשחק בצורתו המודרנית – באמצע המאה ה-19 . הם אלה שייסדו את התאחדות הכדורגל הראשונה ואת ליגת הכדורגל הראשונה. הם אלה שתרמו יותר מכל אומה אחרת להפצת המשחק – באמצעות המושבות הרבות שלהם ברחבי הגלובוס וגם כמדריכים ותיירים . לא בכדי תמצא ברחבי העולם קבוצות רבות שנקראות עד היום בשמם של מועדוני כדורגל אנגלים .
  הלב רוצה רומנטיקה , ואין דבר יותר רומנטי מלראות את נבחרת הכדורגל של האומה שקידשה fair play ולחימה אפילו יותר מניצחון , חוזרת לקידמת הבמה של הכדורגל העולמי .
  יחסי הכוחות שקולים היום . לקרואטיה יש 2 אסים – מברצלונה וריאל .
  לאנגלים חסר מחץ התקפי , למעט הארי קיין . אבל יש להם נעורים והתלהבות , והם כולם מגיעים מליגה קשה ומתמודדים כל השנה מול כוכבי על מהיבשת . לקרואטיה מרכז שדה עדיף על הנייר, אבל כבר ראינו לאן הביאו ג'רארד ולמפארד את אנגליה במונדדיאלים קודמים . אז אולי דווקא הפעם , עם חבורה לוחמת שלא היו ממנה בכלל ציפיות בראשית הדרך ?

  Reply to this comment
  • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

   11. יול, 2018
   13:01

   לאנגליה יש המון מסורת. במונדיאלים זה בעיקר מסורת של הפסדים 🙂

   Reply to this comment
   • שמייקל

    11. יול, 2018
    13:54

    לא כל כך מדוייק…לקחו ב-66 וב-86 נכנעו לרמאות של מראדונה וב-90 רק לפנדלים מול אלופת העולם הנכנסת גרמניה. הם פחות לוזרים ממה שאומרים.. יעלו עם 0 : 1 מנגיחה של מישהו ממצב נייח כמו צרפת.

    Reply to this comment
    • עגל שסבור שיש לפרק את ג״ס

     11. יול, 2018
     17:47

     תיארת בעיקר את ההפסדים שלהם ולמה הם לוזרים
     (היו מפסידים גם בלי היד של מראדונה . . .)
     יש להם תואר אחד וזה יפה מאוד. אבל מאז לא הייתי אומר שישנה הצלחה מרובה

     Reply to this comment
     • שמייקל

      11. יול, 2018
      18:37

      אתה רק משער שהיו מפסידים…ופנדלים זאת רולטה…

     • הציפור הנדירה

      11. יול, 2018
      22:20

      איך אתה יכול להיות בטוח שהיו מפסידים ללא היד של מרדונה אם אנגליה היו לא פחות טובים וללא היד של מרדונה היה שיוויון 1 ובבעיטות הכרעה גם ארגנטינה לא הצטיינה?

 5. אהרון שדה

  11. יול, 2018
  08:17

  תודה רבה.
  ראשית אני לגמרי עם מתן בעניין העייפות אך זה הרבה יותר מזה מדובר בטורניר מפרך וזה למעשה משחק שישי של שתי הנבחרות .
  קרואטיה תשחק משחק שישי ב 25 ימים (כולל 2 הארכות).
  ואנגליה תשחק משחק שישי ב 23 ימים (והארכה).
  אלו גם לא סתם משחקים שכן
  אלו משחקים שמגיעים אחרי שנה מפרכת
  אלו משחקים עם לחץ מנטלי גבוה מאד
  אלו משחקים של נוקאאוט ככה שהרוטציה הייתה הפעם קטנה במיוחד (נכון לכל 4 העולות לחצי ).
  ולכן יש כאן אפקט מצטבר .
  כשחושבים על כך שבגמר מחכה נבחרת רעננה וצעירה יחסית שעברה באופן חלק את שלהי הנוקאאוט ב90 דקות אז עולה אפילו החשש מתבוסה של המנצחת כאן הגמר
  (אם קרואטיה למשל תעלה אחרי הארכה אז יוצא שבמצטבר היא שיחקה בדיוק 90 דקות שזה משחק שלם יותר מצרפת ועם יום מנוחה פחות ושלא לדבר על העומס הנפשי בדקות אלו ובתוספת עומס בדו הקרבות מהנקודה ).

  לכן לא הייתי מזלזל כלל בעייפות ובייחוד באפקט המצטבר שלה.

  2. מבחינת הערב כבר כתבתי שרק משהו נועז יוכל לעזור לקרואטיה לנצח היום אך גם לתת פייט כלשהו בגמר.
  המשהו הנועז הזה הוא לאפשר מנוחה לברומטר הגדול של הנבחרת הזו (מודריץ ) ולסמל הגדול (מנדוקיץ).
  אני מאמין שגם עם קובצביץ מריאל יחד עם פרשיץ מאינטר וכמובן רקיטיץ מברצלונה היתרון במרכז השדה יהיה קרואטי .
  בסוף במידת הצורך תמיד יהיה ניתן להשתמש במודריץ .
  שגם יגיע רענן ויוכל להשפיע יותר .
  זה גם יוכל לאזן במעט את היתרון הצרפתי בגמר.

  Reply to this comment
  • פאקו

   11. יול, 2018
   08:42

   אהרון, אף מאמן ששכלו בקודקודו לא ייקח החלטה כזו. אולי שווה להוציא את מנדז׳וקיץ׳ בגלל איך שהוא משחק. לא את מודריץ׳ ובטח לא כדי לשמור אותו לגמר.

   Reply to this comment
   • אהרון שדה

    11. יול, 2018
    11:09

    פאקו תודה אני מאמין שיש לי שכל בקודקוד …לא בטוח שהיה לי את האומץ הנדרש.
    אני מאמין ששכלית הרבה היו חושבים כך .
    מבחינת האומץ לא להרבה יש אותו וחבל כי זה הדבר היחיד בעיני שהיה יכול להפוך את הגמר לדו צדדי .
    אני גם חושב (שוב שכלית ) שקרואטיה תרוויח מכך מול אנגליה ספציפית.
    ובכלל למה לגיטימי להחליף שחקן דקה 60 ולא לעלות אותו דקה 60 ?
    זה הכל עניין של גישה וחשיבה מחוץ לקופסה.

    Reply to this comment
  • שומה

   11. יול, 2018
   15:51

   זה קצת כמו שתציע לסטיב קר לא לשחק עם סטף קארי בגמר המערב כדי שיגיע רענן לגמר הנבא

   Reply to this comment
 6. שמעון טבדי

  11. יול, 2018
  08:42

  הקרואטים עייפים, מותשים והכל הולך לאנגלים בטורניר.

  אני מהמר על 1-0 לקרואטיה בהארכה. מנגוקיץ יחגוג

  Reply to this comment
 7. Berch

  11. יול, 2018
  08:49

  הלב אומר אנגליה כי הם אנדר דוגים ומגיע להם אחרי כל כך הרבה זמן.
  מצד שני הלב אומר קרואטיה כי הם אנדר דוגים והגיע הזמן שנבחרת חדשה תרענן את רשימת הזוכות.
  אני בעד שתיהן !!! אולי אני אפילו אראה את המשחק בגלל זה 🙂

  Reply to this comment
 8. מונדיאל

  11. יול, 2018
  09:15

  אנגליה פייבוריטית בסוכנויות ההימורים? מפתיע. אולי רק בגלל הרוח של האוהדים והתקשורת. קרואטיה היתה ונשארה עדיפה מבחינת כדורגל.

  מסכים לכל ההערות פה לגבי העייפות וכו'. אם יש מישהו להושיב אז אולי מנדז'וקיץ'. הוא חלוץ מטרה גבוה כבד קלאסי, כזה ששלושת הבלמים האנגלים יודעים יופי איך לסגור. אם יש לקרואטים כוח הוא באגפים, כמו שעשו נגד מערך שלושת הבלמים הארגנטינים, כשיש שני מוסרים מעולים כמו מודריץ'-רקיטיץ' מאחורה. כאמור, עוד הארכה תהרוג את הקרואטים, לכן כדאי שישיגו יתרון מוקדם ככל האפשר, ונראה שהם יעלו להתנפל על האנגלים מההתחלה.

  סיכויים: כמו אתמול, פיפטי-פיפטי.

  Reply to this comment
 9. שגיא נאור

  11. יול, 2018
  10:19

  חשוב לציין לגבי העייפות ששתי הנבחרות עלו עם הרכבים משניים למשחק השלישי בבתים – קרואטיה מול איסלנד ואנגליה מול בלגיה. לא אומר שלעייפות לא יהיה משקל אבל זה כן איפשר לשחקני ההרכב לקבל יותר משבוע מנוחה לפני הנוקאאוט.

  ושאלה פיזיולוגית שאין לי עליה תשובה – האם 3 ימי מנוחה אחרי 90 שווים פחות מ-4 ימים אחרי 120 דקות? אם באנגליה משחקים בכריסמס איזה 4 משחקים בשבוע אני מאמין שגם קרואטיה יכולה להתאושש מ-2 וחצי משחקים תוך 10 ימים.

  Reply to this comment
  • אהרון שדה

   11. יול, 2018
   11:13

   שגיא אתה שוכח דבר אחד.
   זה לא 2 משחקים וחצי ב 10 ימים
   זה 7 משחקים ב 30 יום (במקרה של קרואטיה ו 28 במקרה של אנגליה).
   יש כאן אפקט מצטבר .
   בכריסמס לאחר הטירוף יש מנוחה גדולה של שבועיים (באמצע משחק גביע סיבוב מוקדם על פי רוב קבוצת פריימייר ליג מול קבוצת ליגה נמוכה).
   חשוב מכך ישנם תכנוני רוטציה שכן לא כל משחק קריטי יש למשל קבוצות מסוימות שמוותרות על סגל מלא במשחק נתון בשביל המשחק הבא.
   כאן זה טורניר ובטורניר הזה הרוטציה נמוכה במיוחד .
   כמובן שהלחץ המנטלי כבד הרבה יותר ממשחק ליגה רגיל.
   זה טורניר "חיים" לחלק ניכר מהעולות לחצי תוסיף לזה את הלחץ של הארכה ודו קרבות הפנדלים וההבנה שכל טעות קלה שבקלות ואתה בבית (תשאלו את פרננדיניו ) ותבין שזה משהו אחר לחלוטין .

   Reply to this comment
   • שגיא נאור

    11. יול, 2018
    11:29

    7 משחקים ב-30 יום זה לא קצב גבוה יותר מבמהלך השנה – באירופה משחקים 2 משחקים בשבוע כמעט כל השנה – ליגה וליגת האלופות או גביע או משחקי נבחרת. נכון שנעשית שם רוטציה בחלק מהמשחקים (בעיקר בגביע) אבל לא צריך להגזים – העומס במונדיאל אינו יוצא דופן.

    שנת כדורגל סטנדרטית מתחילה באמצע/סוף אוגוסט ומסתיימת בסוף אפריל, כלומר 8 חודשים. 38 משחקי ליגה + ליגת האלופות (10 משחקים לקבוצות שמגיעות לרבע גמר) + גביע + משחקי נבחרות – אתה לא יורד מ-50 ואפילו 60 משחקים. תעשה לבד את החשבון.

    התעלמת מהנקודה ששתי הנבחרות שיחקו בפועל רק 4 משחקים כי ההרכב הראשון נח בסיבוב השלישי. אם תוסיף את ההארכות של קרואטיה תקבל עוד 60 דקות.

    השחקנים מגיעים אומנם אחרי עונה ארוכה אבל היתה להם מנוחה של חודש, חודש וחצי מסיום הליגות לתחילת הטורניר.

    Reply to this comment
    • פאקו

     11. יול, 2018
     12:19

     הרוכבים בטור דה פראנס רואים את הדיון הזה ומתפוצצים מצחוק.

     Reply to this comment
     • אהרון שדה

      11. יול, 2018
      13:02

      פאקו לא מדויק בכלל .
      אם אתה טוען עקרונית על מאמץ בוודאי שאתה צודק .
      אך הדיון העיקרי סביב יכולתו של פרום לזכות בטור נסבה בדיוק סביב העניין הזה של עומס לאחר שהתחרה בג'ירו .

     • פאקו

      11. יול, 2018
      14:22

      לא התכוונתי כלל לפרום, אלא לעובדה שכל רוכבי הטור רוכבים 5-6 שעות בממוצע ביום, 21 ימים רצוף (טוב, עם שני ימי מנוחה).

     • שגיא נאור

      11. יול, 2018
      14:27

      אפרופו עניין העומס הפיזי בענפים שונים – ברור שאין מה להשוות בין רכיבה בטור למשחק כדורגל – אתה מכיר מקום בו יש מידע השוואתי על ענפים שונים בנוגע לרמות מאמץ? פשוט אני כל פעם נכנס על זה לוויכוחים עם דסקל שמשווה לי מרחק שעושה כדורגלן לכדורסלן, טניסאי או שחקן פוטבול כטענה שבמשחק כדורגל משקיעים מאמץ רב יותר.

     • פאקו

      11. יול, 2018
      14:58

      האמת שלא.

    • אהרון שדה

     11. יול, 2018
     13:00

     שגיא עד כה אז ככה.
     קרואטיה למשל שהיא הסובלת העיקרית מרעננות נשחקה הרבה יותר ולא התעלמתי מהחופשה במחזור השלישי בבתים הנה הנתונים
     מודריץ שיחק 485 דקות ב 5 משחקים שזה ממוצע של 97 דקות למשחק (תראה כמה הוא שיחק בריאל בנוקאאוט ותבין תהבדל)
     אחריו לוברן 440 דקות (88 ממוצע )
     רקיטיץ 429 דקות (86 )
     פרישיץ 422 (84 ) וידה 420 (84 )
     מנדוקיץ 403 (81 )
     וורסאליקו עם 397 (79 )

     האנגלים אגב הרבה יותר רעננים
     מוליכים אותם סטונס ומגוויר עם 435 דקות (87 )
     כל היתר לא הגיעו ל 400 דקות הרוטציה בהתקפה הייתה הרבה יותר גדולה קיין מוביל את שחקני ההתקפה עם 363 דקות ( 73 למשחק).

     אם נשווה רגע לצרפת אז קבל נתון
     גריזמן אחרי שכבר שיחק חצי גמר עם 479 דקות.
     ג'ירו 465 דקות ואמפבה 444 דקות .
     כולם פחות ממודריץ גם אם לא ישחק דקה בגמר …הם גם יותר צעירים ממנו .

     בקיצור העומס הוא גדול ופקטור משמעותי .
     במאמרים שלי טרם פתיחת הטורניר התייחסתי באחד מהם לנקודה הזו והנחתי שיחסית הטורניר הזה יתחיל פחות עמוס מכיוון שרוב הליגות הוכרעו הרבה לפני הסיום (בניגוד למשל ל 2002 )
     אך סייגתי ואמרתי ששחקני ריאל למשל שהתכוננו לגמר האלופות יסבלו מכך ככל שהטורניר יתקדם.

     לסיום : אני רואה ועוקב אחרי הטורנירים הללו זמן רב.
     מ 02 אני גם עוקב במיוחד אחרי גילאי השחקנים וראיתי מספיק דוגמאות להתרסקות הנבחרות הגדולות שהיו גם גדולות בגיל השחקנים.
     החל מאנגליה של לאמפרד ,ג'ארד וטרי וכלה בפורטוגל של פיגו 02.
     לשחיקה ולעייפות תפקיד מרכזי של ממש שלא ניתן לביטול .
     בטורניר שכזה שמשוחק לאחר עונה שוחקת שכזו במזג אוויר שונה מיתר השנה . (תוסיף לכך את הטיסות ממקום למקום מה שאין כן כ"כ בעונה הסדירה באנגליה /ספרד ותקבל נקודה שמחייבת התייחסות רצינית ביותר).

     Reply to this comment
     • שגיא נאור

      11. יול, 2018
      14:39

      לא הבנתי למה הבאת את הנתונים האלה, הרי ברור שקרואטיה שיחקה יותר מאנגליה. אז הקרואטים שיחקו בממוצע 10 דקות יותר, אז?
      בכל מקרה, לשחק 5 משחקים (נגיד, משחקים מלאים לפי ממוצע הדקות) בשלושה שבועות זה לא מאמץ פיזי נדיר, במיוחד לא אחרי פגרה של חודש-חודש וחצי.

      איזו נבחרת התרסקה הפעם בגלל עייפות וגיל השחקנים?

     • אהרון שדה

      11. יול, 2018
      15:05

      הבאתי את הנתונים בכדי להוכיח שזה מאמץ הרבה יותר רציני מהממוצע ועוד ביוני .
      זה ממש לא הרוטציה שמודריץ מקבל בריאל.

      נבחרות מתרסקות
      אז ככה.
      המובהק ביותר פורטוגל העייפה של 2002 עם כוכבים בגיל מבוגר.
      אך יש דוגמאות פחות מובהקות שלמרות שנבחרת צלחה שלב כזה או אחר הם היו רחוקים מהיכולת והודחו
      כזו למשל הייתה אנגליה 2010
      (ו 2006 למרות שעשתה רבע גמר)
      ובמידת מה צרפת 2010 (ועוד יותר 2002 )

 10. הציפור הנדירה

  11. יול, 2018
  11:40

  למרות רק זכייה אחת בבית גם בשנים שאחרי כן היא הייתה אחת הנבחרות הטובות בעולם אף שזה לא תורגם לזכייה בטורנירים. ברהע גמר ב-70' היא שלאה במשחק נגד גרמניה והובילה בשער אחד ואלף ראמזי בטעות טפשית ויהירה ולא אופיינית הוציא את כוכבו הגדול בוב צ'רלטון (אחיו ג'קי היה בלם של הנבחרת) וגרמניה עד לסיום הבקיעה שני שערים וניצחה.
  גם ב-90' היא הייתה מעולה ומהטובות בעולם והייתה לא פחות טובה מגרמניה בחצי הגמר והפסידה בבעיטות הכרעה לאלופה שבדרך.
  כך שאנגליה שווה יותר מההישגים שלה ולא פעם שיחקה מתחת לרמתה כששחקני מפתח ושחקנים ברמה עולמית לכל הדעות כמו חנשל ג'רארד ולמפארד שיחקו חלש.

  Reply to this comment
  • שגיא נאור

   11. יול, 2018
   12:00

   כל נבחרת יכולה להביא כמה משחקים שהיא שיחקה טוב והודחה, זה לא רציני.
   אם הייתי מציין גם את אליפויות אירופה בכלל המצב של אנגליה היה מביך – 14 טורנירים, ב-5 היא בכלל לא העפילה, ב-4 היא לא עברה את שלב הבתים, 2 חצאי גמר, 0 גמרים, 0 זכיות. כל מילה מיותרת.

   Reply to this comment
   • הציפור הנדירה

    11. יול, 2018
    14:11

    לא דיברתי לגבי הטורניר אלא לגבי רמת סגל השחקנים שב-70' וב-86' ו-90' הייתה מעולה ומהטובות בעולם ובשני האחרונים היא הייתה מועמדת לזכייה ולא רק בעיני האנגלים ולא פחות טובים מהיריבות שנדיחו אותם כשב-86' הפסידו 1:2 לארגנטינה כשהשער הראשון של האלבסטה היה לא חוקי.

    Reply to this comment
    • הציפור הנדירה

     11. יול, 2018
     15:22

     *צ"ל "האלביסלסטה" במקום "האלבסטה".

     Reply to this comment
   • הציפור הנדירה

    11. יול, 2018
    14:13

    לגבי היורו באמת אין הסבר. אולי התייחסו פחות ברצינות לטורניר הזה.

    Reply to this comment
  • pingpong

   11. יול, 2018
   20:36

   היורו היה במשך שנים טורניר קטן של 4 נבחרות ובהמשך של 8, היחידות שהעפילו יותר מאנגליה הן רוסיה(אם מכלילים את התקופה כברה"מ),ספרד, וגרמניה(אם מכלילים את ההופעות כמערב גרמניה)

   Reply to this comment
 11. עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

  11. יול, 2018
  13:04

  תודה שגיא על ההשקעה העצומה ורמת ההבנה.
  אין ספק שהעייפות תהיה בעוכריה של קרואטיה. אני גם הייתי רוצה לראות את אנגליה בגמר בגלל (1) הצבע והמסורת שלהם ובעיקר של האוהדים, (2) בגלל שמאבק בין שתי "גדולות" הוא יותר פיקנטי, ו (3) בגלל שזה יהיה תענוג לראות את הצרפתים משפילים את האנגלים. יש לי חברים בצרפת שישמחו לקבל מייל ממני אחרי הגביע . . .

  Reply to this comment
 12. אסף

  11. יול, 2018
  13:37

  אנגליה עם 1-0 מאיזה מצב נייח.

  Reply to this comment
 13. הערבי

  11. יול, 2018
  14:52

  לא סובל את אנגליה אפילו שהם באו צנועים כל יום הם מקלפים קצת מעורם ומראים כמה יהירים הם. השיר המעצב הזה THREE LIONS כבר יצא לי מהוורדים .
  לאנגליה יש מסורת כדורגל אבל היא לא אחת ממעצמות הכדורגל העולמי (ברזיל גרמניה איטליה) ולא ברמה השנייה גם (ספרד צרפת ארגנטינה) חוץ מהבלחה אחת בטורניר ביתי לפני 50 שנה (לכן צריך לקחת את התואר בערבון מוגבל) אנגליה לא השיגה כלום למרות זאת יש לה מעמד מיוחד בגלל היותה בעלת הליגה הטובה היותר בעולם.
  אחרי מה שהיא עשתה מול בלגיה שבאה להפסיד (לתת לשחקנים לנוח זה בסדר) כדי לסדר לעצמה הגרלה יותר נוחה לטעמי זה יריקה לאיתוס הבריטי של הפיר פליי ומשחק גברי לכן אני לא רוצה לראות אותם בגמר

  Reply to this comment
  • הציפור הנדירה

   11. יול, 2018
   15:35

   לא צריך לקחת את התואר בעירבון מטגבל כי היא הייתהמהנבחרות הטובות ביותר בעולם וכך גם ב-70' שהייתה טובה מגרמניה ברבע הגמר והובילה בשער אחד עד שסיר אלף ראמזי בהחלטה מטומטמת ויהירה מאוד הוציא את כוכבו הגדול בובי צ'רלטון וגרמניה הבקיע דני שערים עד לסיום (ב-38' מאמן ברזיל לא שיתף את כוכבו הגדול לאונידס ברבע הגמר נגד איטליה והאיטלקים ניצחו. עם לאונידס לברזיל היה סיכוי רציני לזכות בגביע העולם עשרים שנים לפני פלה).
   גם ב-86' ו-90' הייתה לאנגליה נבחרת מהטובות בעולם שהייתה לא פחות טובה מהאלופות שבדרך כשב-86' קופחה נגד ארגנטינה עם אישור השער ביד של מאראדונה וללא שער זה לא ניתן לדעת איך היה מסתיים המשחק (אמנם ארגנטינה הייתה יכולה לנצח בכל מקרה אך אנגליה הייתה לא פחות טובה) וב-90' הפסידה בבעיטות הכרעה נגד גרמניה.
   אז אמנם יש לה רק זכייה אחת בביתה אך זו לא הייתה הבלחה ולא תואר בעירבון מוגבל כמו שהתואר היחיד של צרפת בביתהאינו בעירבון מוגבל.

   Reply to this comment
   • הערבי

    11. יול, 2018
    18:25

    אתה מתרץ את הכישלונות של אנגליה לאורך השנים כמו אוהד אנגלי טיפוסי.
    בשורה התחתונה גמר אחד בכל טורנירי היורו והמונדיאל ו 4 חצאי גמר (כולל הנוכחי) מ 23 טורנירים שהעפילו אליהם (36 סה"כ)
    אומת כדורגל צריכה להצליח בתדירות גבוהה מזאת ולא פעם ב30 שנה.
    המזל (לפי דברך) לא חייך אליהם בשנים עברו הפעם הוא החזיר להם באקסטרא גם לקבל הגרלה נוחה מאוד כדי לבנות את הביטחון (שאפילו מול טוניסיה נזקקו לשער בדקה מאוחרת מאוד) וגם שאת המשחק האחרון בבית מול יריבה בכירה אתה אמור להפסיד כדי לסדר לעצמך המשך כל יותר. בשמיניית גמר השחקן הכי טוב בקולמביה פצוע ולא יכול לשחק וגם אז אתה נזקק לפנדלים וברבע אתה מקבל את הנבחרת הכי חלשה שיכלת לקבל אבל אתה יודע מה כל זה תירוץ אחד גדול ששווה לקליפת השום כמו הנק' שהעלת על 86 ו90 לכן מבחן התוצאה הוא שקובע אנגליה בחצי הגמר הפעם אבל היא בטח לא אחת מהמעצמות של הכדורגל העולמי.
    המעצמות הן:
    1. ברזיל (5 זכיות במונדיאל טופ 4 (כולל זכייה) 11 פעם)
    2. גרמניה (4 זכיות טופ 4 13 פעם 3 יורו טופ 4 9 פעם )
    3. איטליה (4 מונדיאל טופ 4 8 פעם 1 יורו טופ 4 5 פעם)
    4. ארגנטינה (2 זכיות טופ 4 5 פעם קופה אמריקה מאז 1985 2 זכיות טופ 4 8 פעם)
    5. צרפת (1 זכיות טופ 4 (כולל 2018) 6 פעם 2 יורו טופ 4 5 פעם )
    6. ספרד (1 זכיות טופ 4 2 פעם 3 יורו טופ 4 4 פעם )
    7. הולנד (3 סגניות טופ 4 5 פעם 1 יורו טופ 4 5 פעם)
    8. אורוגוואי (2 זכיות טופ 4 5 פעם קופה אמריקה מאז 1985 3 זכיות טופ 4 8 פעם)
    9. אנגליה (1 זכיות טופ 4 3 פעם 0 גמרי יורו טופ 4 2 פעם )

    Reply to this comment
    • הציפור הנדירה

     11. יול, 2018
     22:25

     אתה כמובן צודק ברמת התוצאה וזה מה שקובע בספורט תחרותי. אך מבחינת רמת הסגל לאורך השנים הם הרבה יותר טובים מאשר ברמת ההישגים.

     Reply to this comment
 14. הציפור הנדירה

  11. יול, 2018
  15:05

  אנגליה, לא משנה תוצאה, ולו כדי לקבל את הקרב על לה-מאנש או מלחמת לה-מאנש או מלחמת 120/90 הדקות(+).
  אך כמובן שיהיה רק מאבק ספורטיבי בלבד ולא כמו "הקרב של ברן" https://m.ynet.co.il/Articles/3250475).

  Reply to this comment
 15. מנחם לס

  11. יול, 2018
  15:52

  איזה משחק מוזר הוא הכדורגל שראשייה בזמן ובמקום הנכון מקרן קובעת את המשתתפת בגמר.
  הכל עניין של מזל

  Reply to this comment
 16. ד"ר רזי הופמן

  11. יול, 2018
  18:08

  לוקה הוא השחקן החביב עלי במונדיאל ואחריו שחקני היונייטד ג'סי וראשפורד.
  במשחק האחרון מודריץ שיחק הרבה מתחת לרמתו הרגילה. מקווה ש 4 ימי מנוחה יאפשרו לו להראות מדוע הביא לריאל 3 אליפויות אירופה רצופות….

  Reply to this comment
 17. ולדי קוגן

  11. יול, 2018
  18:50

  אנגליה צרפת בגמר, יהיה אדיר. מה שרק אומר שקרואטיה תעבור

  Reply to this comment
 18. עידן

  11. יול, 2018
  21:05

  וואו טריפייר איזה גול

  Reply to this comment
 19. מנחם לס

  11. יול, 2018
  21:07

  שוער צריך לקחת כדור 'רך' כזה

  Reply to this comment
 20. מנחם לס

  11. יול, 2018
  21:09

  אנגליה תעשה שגיאה גורלית אם תשחק הגנה. היא חייבת לשחק כמו ב-0-0

  Reply to this comment
 21. גל אל איי

  11. יול, 2018
  21:09

  השער רשום כולו על מודריץ׳. עייפות ושחיקה מישהו הזכיר?

  Reply to this comment
 22. גל אל איי

  11. יול, 2018
  21:11

  גמר מזרח-מערב. צרפת הקאפקייקס., אינגלנדה הלברוניאדה

  Reply to this comment
 23. עדן

  11. יול, 2018
  21:16

  לאור ההיסטוריה- יהיה קצת מצחיק לראות את אנגליה ןצרפת מתחרות על התואר בגמר על אדמת רוסיה

  Reply to this comment
 24. מונדיאל

  11. יול, 2018
  21:31

  החצי שעה הכי טובה של אנגליה ככל שאפשר לזכור שנים אחורה
  שווים עוד גול אחד, רק שלא יצטערו

  Reply to this comment
 25. מנחם לס

  11. יול, 2018
  21:35

  סטרלינג האנגלי נראה לי צעיר מצויין. מסוכן ביותר

  Reply to this comment
 26. מנחם לס

  11. יול, 2018
  21:36

  האנגלים עושים 'נבדל' כמו קבוצת נערים. לא לימדו אותם?

  Reply to this comment
 27. Ip

  11. יול, 2018
  21:36

  אנגליה נראית מצוין. קרואטיה לעומת זאת לא הגיעה למשחק בכלל

  Reply to this comment
 28. עגל שסבור שיש לפרק את ג״ס

  11. יול, 2018
  21:45

  ההגנה הקרואטית ממש חולמת. לא חושב שזה קשור לעייפות אלא להכנה טקטית

  Reply to this comment
 29. ADISU

  11. יול, 2018
  21:56

  האנגלים עוד יחטפו איזה גול מטופש עם כל ההחזרות לשוער ומצד שני הם לא ממש מפוקסים בהתקפה

  Reply to this comment
 30. הפועל גזר

  11. יול, 2018
  22:03

  וואלה בהשוואה לאתמול זה משחק משעמם

  Reply to this comment
 31. מנחם לס

  11. יול, 2018
  22:03

  השחורים האנגלים כאלה חמודים! ADISU צורק! המסירות שלהם לשוער מסוכנות.

  Reply to this comment
 32. הפועל גזר

  11. יול, 2018
  22:05

  אמן שיחטפו, זה יפתח את המשח

  Reply to this comment
 33. דה שוט

  11. יול, 2018
  22:12

  רביץ׳ זה בריון חמום מוח

  Reply to this comment
 34. מנחם לס

  11. יול, 2018
  22:26

  אוי ואבוי

  Reply to this comment
 35. פאקו

  11. יול, 2018
  22:26

  בעיטת קראטה לשוויון

  Reply to this comment
 36. עגל שסבור שיש לפרק את ג״ס

  11. יול, 2018
  22:27

  הגול הקרואטי זה לא עבירה עקב הרמת הרגל ליד הראש של המגן?

  Reply to this comment
  • עידן

   11. יול, 2018
   22:29

   רוב השופטים היו שורקים על זה פאוול

   Reply to this comment
 37. מנחם לס

  11. יול, 2018
  22:29

  איזה מזל לאנגלים מטומטמים שלא יודעים איך לשחק עם שוער

  Reply to this comment
 38. הציפור הנדירה

  11. יול, 2018
  22:29

  מע שחשב שהקרואטים ינצחו בקלות או די בקלות רואה שבכדורגל לא תמידעל הנייר קובע ואף לא תמיד מי שיותר טוב מנצח כמו שברזיל חוותה על צוטאקה כשהייתה הרבה יותר טובה מבלגיה.

  Reply to this comment
 39. דה שוט

  11. יול, 2018
  22:31

  קרואטיה העבירו שלושה הילוכים, הם בטירוף, איזו רוח לחימה

  Reply to this comment
 40. ADISU

  11. יול, 2018
  22:31

  אנגליה מפגרת

  Reply to this comment
 41. מנחם לס

  11. יול, 2018
  22:33

  וואללה איזה משחק מהיר. כיף

  Reply to this comment
 42. פאקו

  11. יול, 2018
  22:40

  שתי מחציות הפוכות.

  Reply to this comment
 43. מנחם לס

  11. יול, 2018
  22:41

  המשחק הכי מהיר והכי דינמי עד עכשיו. גם מלא שגיאות איומות, במיוחד האנגלים המטומטמים

  Reply to this comment
 44. ADISU

  11. יול, 2018
  22:42

  מה שכן,אסור לאנגלים להגיע לפנדלים

  Reply to this comment
 45. מנחם לס

  11. יול, 2018
  22:43

  הקרואטים הרבה יותר זריזים וערמומים

  Reply to this comment
 46. מנחם לס

  11. יול, 2018
  22:44

  קיין מוסר חזק מדי

  Reply to this comment
 47. שמעון

  11. יול, 2018
  22:44

  יאללה כמה הסדמנויות לקרואטים יאללה גמרו את זה כבר

  Reply to this comment
 48. Ish

  11. יול, 2018
  22:46

  לאנגלים באמת אין שחקנים יותר טובים מיאנג, לינגארד ורשפורד?

  Reply to this comment
  • Ljos

   11. יול, 2018
   22:52

   יותר טוב מג'סי לינגארד? אתה בטח צוחק.

   אבל חבל שהשחקן האנגלי עם השם האהוב עליי לא הגיע. טרוי דיני.

   Reply to this comment
   • Ish

    11. יול, 2018
    23:09

    יש לזה פיל חזק של סרקזם, אבל אני כל כך לא עוקב אחרי מה שקורה בכדורגל שיש אצלי שבריר פצפון של ספק. הייתי צריך לחפש בשביל לגלות שהם משחקים במן-יו. אין פלא שהם כזאת קבוצה חסרת מעוף עכשיו.

    Reply to this comment
    • Ljos

     11. יול, 2018
     23:17

     זה בהחלט הפיל שבחדר.
     ראשפורד הוא מקרה של שחקן צעיר ומבטיח שמיובש על ידי מוריניו.
     ג'סי ויאנג הם תופעה לא מובנת.

     Reply to this comment
 49. Ip

  11. יול, 2018
  22:58

  משחק שלישי עם הארכה לקרואטיה, זה עומס משוגע שיש עליהם. נבחרת עם לב וגאווה מדהימים. ובכל זאת, צרפת נראית שתי רמות מעל שתי היריבות האפשריות. זה לא אומר שינצחו, אבל הם בהחלט צריכים לעשות זאת.

  Reply to this comment
  • Ljos

   11. יול, 2018
   23:05

   זה בסדר, הם מצאו את השיטה. אם מתחילים לשחק רק במחצית השנייה, 30 הדקות של ההארכה לא מפריעות.

   Reply to this comment
 50. מנחם לס

  11. יול, 2018
  23:05

  איזו הצלה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 51. ADISU

  11. יול, 2018
  23:08

  השופט לא ממש מת על המלכה

  Reply to this comment
 52. מנחם לס

  11. יול, 2018
  23:09

  פעם פנדלים היו רק ע"י שחקנים שסיימו את ההארכה. החוק עדיין קיים?

  Reply to this comment
 53. דה שוט

  11. יול, 2018
  23:15

  בעיקרון זה פנדל – השוער איחר ופצע את מנג׳וקיץ׳ בפראות, אבל אי אפשר לשרוק את זה

  Reply to this comment
  • ADISU

   11. יול, 2018
   23:18

   איך איחר,השוער הגיע לכדור ועל הדרך התנגש בשחקן.
   אם כבר היה מגיע פנדל ברור שלא נשרק במחצית השניה כשהכשילו את סטרלינג ברחבה

   Reply to this comment
  • הציפור הנדירה

   11. יול, 2018
   23:21

   הוא בעט בכדור ולא איחר ונתקל בשחקן הקרואטי ואיןנכאן כל עברה.

   Reply to this comment
 54. ADISU

  11. יול, 2018
  23:15

  השופט נגד אנגליה בבירור!

  Reply to this comment
 55. דה שוט

  11. יול, 2018
  23:16

  צרפת ינצחו בגמר 4:0

  Reply to this comment
  • מנחם לס

   11. יול, 2018
   23:19

   דה שוט, חשבתי שרק בכדורסל אין לך מושג. אם אנגליה בגמר, 0-2 לאמגלים

   Reply to this comment
   • דה שוט

    11. יול, 2018
    23:25

    אנגליה לא בעטה למסגרת הערב מנחם

    Reply to this comment
   • הציפור הנדירה

    11. יול, 2018
    23:26

    צרפת טובה יותר באופן משמעותי.

    Reply to this comment
 56. יום אחד

  11. יול, 2018
  23:18

  מודריץ חלש
  מתקזז עם קיין הבלתי קיים

  Reply to this comment
 57. מנחם לס

  11. יול, 2018
  23:20

  השחורים האנגלים נראים כמו מקבוצת נוער

  Reply to this comment
 58. פאקו

  11. יול, 2018
  23:21

  רוסו מפרק עכשיו את האולפן.

  Reply to this comment
 59. מנחם לס

  11. יול, 2018
  23:21

  FUCKEN UNBELIEVABLE

  Reply to this comment
 60. שמעון

  11. יול, 2018
  23:22

  יששדשששש תם הטקס. אמרתי לכם מנגוקיץ יחגוג

  Reply to this comment
  • הציפור הנדירה

   11. יול, 2018
   23:23

   פער של שער אחד ויותר מעשר דקות לשחק עם התוספת

   Reply to this comment
 61. יום אחד

  11. יול, 2018
  23:23

  שייייטטטטטט!
  קרואטיה הורגת את הרומנטיקה!

  Reply to this comment
 62. דה שוט

  11. יול, 2018
  23:23

  קרואטיה מרגשת

  Reply to this comment
  • יום אחד

   11. יול, 2018
   23:25

   היא לא.

   Reply to this comment
   • יום אחד

    11. יול, 2018
    23:26

    סינדרלה,
    לא מרגשת.

    Reply to this comment
    • דה שוט

     12. יול, 2018
     00:10

     בבראקט שלה היא לא סינדרלה. כל החזקות עפו משם

     Reply to this comment
     • יום אחד

      12. יול, 2018
      00:14

      מסכים
      אבל היא סינדרלה נצחית, כמו אורגוואי.
      גם בגלל ההיסטוריה העקובה מדם של המדינה הצעירה הזו.

 63. מנחם לס

  11. יול, 2018
  23:25

  קיין אפס מחלט

  Reply to this comment
 64. יום אחד

  11. יול, 2018
  23:25

  אנגליה חוזרת
  וורדי מבקיע.

  Reply to this comment
 65. עידן

  11. יול, 2018
  23:25

  האמנתי בהם מהתחלה הקרואטים האלו.גם בבראקט של לפני המונדיאל שמתי אותם בגמר מול ברזיל(צרפת הייתה האופציה השנייה אם ברזיל תיפול).אם יעלו ישברו את השיא של 98 של שוקר ובובאן שסיימו מקום שלישי.בגמר יפסידו לצרפת.

  Reply to this comment
 66. מנחם לס

  11. יול, 2018
  23:27

  הקרואטים פשוט שחקנים טובים יותר

  Reply to this comment
  • דורון

   11. יול, 2018
   23:32

   זה שינוי מומנטום אדיר, מחצית 1 חשבתי שזו הנבחרת המשתפרת בטורניר וראויה לגמר, ואז החרב המהפכת

   Reply to this comment
  • עידן

   11. יול, 2018
   23:33

   מודריץ-ריאל מדריד
   ראקיטיץ-ברצלונה
   מנדוקיץ-יובנטוס
   פריסיץ-אינטר
   ברזוביץ-אינטר
   לוברן-ליברפול
   ואסאליקו-אתלטיקו מדריד
   גם קובאצביץ שלא משחק היום הוא בריאל מדריד

   שאר השחקנים גם משחקים בקבוצות טובות כמו מונאקו הופנהיים שעלו לליגת האלופות פרנקפורט ומילאן

   Reply to this comment
   • שמעון

    11. יול, 2018
    23:40

    נבחרת טובה . מול צרפת יגמר המזל. הקישור הצרפתי יהרוג את הקישור הקרואטי ולצרפת יש את שובר השיווין אמבפה. בעצם זה קרב ישיר גם על הmvp מודריץ מול אמבפה

    Reply to this comment
    • עידן

     11. יול, 2018
     23:43

     גם אני חושב שצרפת ינצחו אבל מהצד של הבראקט של המזרח קרואטיה הנבחרת הכי טןבה כיום-יותר מספרד אנגליה קולומביה ושאר הנבחרות

     Reply to this comment
     • שמעון

      11. יול, 2018
      23:46

      מסכים איתך

    • וולטייר

     11. יול, 2018
     23:56

     עם כל הכבוד לאמבפה הוא עדיין משחק רוב המשחק כמו ילד. גריזמן טוב וחשוב ממנו להתקפה הצרפתית בכמה רמות במונדיאל הזה.

     Reply to this comment
 67. שמעון

  11. יול, 2018
  23:28

  חח מנגויץ איזה הצגות 🙂 ניימאר מקנא אפילו באוסקר של ההצגות הוא לא זוכה

  Reply to this comment
 68. מנחם לס

  11. יול, 2018
  23:29

  האנגלים יותר מדי עייפים אפילו לנתר

  Reply to this comment
 69. דורון

  11. יול, 2018
  23:33

  המשחק-חרב מתהפכת, כמו חרב פיפיות

  Reply to this comment
 70. מנחם לס

  11. יול, 2018
  23:33

  לאנגלים אין שום ערמומיות. הם בוקים

  Reply to this comment
 71. שמעון

  11. יול, 2018
  23:35

  לא יודע למה אני מתעב את דלי עלי הסה יש לו פרצוף מעצבן

  Reply to this comment
 72. פאקו

  11. יול, 2018
  23:38

  סובשיץ' ביום חופש היום. בלי פנדלים.

  Reply to this comment
 73. שמעון

  11. יול, 2018
  23:38

  יאללה שלושת החתולים מיאווו הביתה למלכה אליזבת

  Reply to this comment
 74. מנחם לס

  11. יול, 2018
  23:38

  אנגלים מטומטמים. דה שוט צדק

  Reply to this comment
 75. מנחם לס

  11. יול, 2018
  23:39

  צרפת – קרואטיה? הכי פחות מעניין שיכול להיות. לאנגלים פשוט אין ארסיות וכלחכמת משחק. ממש מרובעים

  Reply to this comment
  • ADISU

   11. יול, 2018
   23:46

   תכלס' ,פשוט נאיבים וחסרי ערסיות,יותר מידי שעות תה אחר הצהריים (אם רק היה להם טיפה מהערסיות של האוהדים החוליגנים שלהם הם היו משיגים את הניצחון)

   Reply to this comment
 76. שמעון

  11. יול, 2018
  23:41

  איך פוטין קובע גמר בשעה 6? מה יש לו ככ דחוף שהגמר לא ב8 או 9?

  Reply to this comment
  • יום אחד

   11. יול, 2018
   23:44

   פגישה עם ביבי ב9…

   Reply to this comment
  • דורון

   11. יול, 2018
   23:45

   שישב לסיגר וויסקי עם ביבי בערב

   Reply to this comment
   • דורון

    11. יול, 2018
    23:54

    טלפתיה בהחלט אני ויום אחד רציתי לכתו בשעה 9בחיי

    Reply to this comment
 77. מנחם לס

  11. יול, 2018
  23:41

  המאמן האנגלי נראה לי כמו מנהל בית ספר תיכון פרטי. אחלה יורם. נכד של לורד

  Reply to this comment
  • יום אחד

   11. יול, 2018
   23:43

   גדול!
   מדמיין אותו יושב עם הכוס תה ב5 בערב…

   Reply to this comment
  • דורון

   11. יול, 2018
   23:43

   חחח יפה ואולי טיפה אף יהודי

   Reply to this comment
 78. ADISU

  11. יול, 2018
  23:43

  הזדמנות שלא תחזור לעקוץ את הגביע לאנגליה…הם יחזרו לאפסיות שלהם ל40 השנים הבאות

  Reply to this comment
 79. דורון

  11. יול, 2018
  23:48

  חבל על אנגליה, כבוד למאמן הקרואטי,

  Reply to this comment
 80. אהרון שדה

  11. יול, 2018
  23:50

  2014 קרואטיה במשחק הפתיחה של המונדיאל
  2018 במשחק הסיום מי היה מאמין ?
  98 קרואטיה הובילה 1-0 והפסידה 2-1
  18 קרואטיה פיגרה 1-0 וניצחה 1-2 .
  מי היה מאמין ?

  Reply to this comment
 81. הייט אשברי

  11. יול, 2018
  23:51

  לא הגיע לאנגלים ששוב בעטו בדלי . כל עוד הם דבקו בתכנית המשחק ושיחקו עם סגירות טובות , הם הובילו . אבל לנבחרת שלא מסוגלת להבקיע שער במהלך משחק רגיל לא מגיע לעלות . הם קיבלו הזדמנויות זהב לעלות ל-2 : 0 מול נבחרת עייפה אבל פשוט הראו רמת סיומת נמוכה. הקרואטים ללא ספק עם יותר כישרון , וברגע שהמשחק עבר לשליטה שלהם הם הכריעו אותו .

  Reply to this comment
 82. דורון

  11. יול, 2018
  23:54

  טלפתיה בהחלט אני ויום אחד רציתי לכתו בשעה 9בחיי

  Reply to this comment
  • דורון

   11. יול, 2018
   23:59

   בתשובה לשמעון וגם למנחם על תיאור המאמן

   Reply to this comment
 83. דה שוט

  11. יול, 2018
  23:55

  חברים – ראינו את אותו המשחק? אנגליה עם 0 בעיטות למסגרת!!!!

  Reply to this comment
 84. דורון

  11. יול, 2018
  23:57

  תודה לשגיא נאור ולמגיבים, כיף לקרוא אתכם

  Reply to this comment
 85. עידן

  11. יול, 2018
  23:58

  צרפת לדעתי ינצחו אבל אם יפסידו זה בשבילם יהיה קטסטרופה.הפסד שני רצוף בגמר נגד קבוצה פחות מוכשרת מהם(הפסידו גם לפני שנתיים בגמר ביורו שנערך בצרפת לפורטוגל)

  Reply to this comment
  • דורון

   12. יול, 2018
   00:01

   +1 הצרפתים צעירים ובעלי כושר אדיר, והעיקר החיבור בינהם טיפה גולדן בשמחה

   Reply to this comment
   • עידן

    12. יול, 2018
    00:15

    לצרפת לא רק שיש הכי הרבה כישרון באירופה(ברזיל שווה לה בכישרון אבל היא לא באירופה) אלא גם כל השחקנים בגיל המתאים ויהיו פייבוריטים גם ביורו ב 2020.
    אמבפה בן 19
    גריזמן בן 27
    פוגבה בן 25
    קאנוני בן 27
    אומטיטי בן 24
    וראן בן 25
    לוקאס הרננדס בן 22
    לוריס בן 31(לשוער זה צעיר)
    פאבר בן 22

    עוד כמה שחקנים שפחות שיחקו במונדיאל הזה בגלל סיבות שונות אבל יהיו סביר להניח גם ביורו 2020
    מנדי המגן של סיטי בן 23
    תומא לאמא בן 22
    דמבלה מברצלונה בן 19
    פקיר בן 24
    סידיבה בן 25
    ויש עוד את אלו שלא זומנו כמו ראביו מפריס סן ז’רמן שבן 23 וקומאן מבאיירן שבן 22

    Reply to this comment
    • עידן

     12. יול, 2018
     00:16

     קאנוני=קאנטה

     Reply to this comment
     • עידן

      12. יול, 2018
      00:21

      שכחתי גם את טוליסו מבאיירן מינכן שבן 23

     • דורון

      12. יול, 2018
      00:25

      עידן, המידע מעל ומעבר,לא הייתי שם לב ברפות הבנתי חחח, אוהב אותך אפלטונית וכמובן תגובותייך מצוינות ומעניינות תמיד

    • דורון

     12. יול, 2018
     00:18

     תודה, גם כי איני עוקב מספיק אלא במונדיאלים,אני רפה הבנה בכדורגל העכשווי

     Reply to this comment
  • הערבי

   12. יול, 2018
   00:17

   אני חושב שבגלל ההפסד ההוא צרפת תגיע עם רצח בעיניים הפעם חוץ ממודריץ' ומנזוקיץ' הם עולים על הקרואטים בכל עמדה על המגרש.
   צרפת פבוריטית יותר גדולה מאשר לפני שנתיים אבל קרואטיה חזרה מפיגור כבר שלוש פעמים במונדיאל הזה אם אני דשאן אני לא מרפה עד שאני לא רואה 2-0 על לוח התוצאות

   Reply to this comment
 86. יום אחד

  11. יול, 2018
  23:58

  יייססס
  תכלס' עד ששרה מצליחה לראות משחק מונדיאל בחינם
  היא מקבלת את קרואטיה…

  Reply to this comment
 87. מודריץ'

  12. יול, 2018
  00:04

  מי הדפוק שכל הזמן מוחק פה תגובות?

  Reply to this comment
 88. הערבי

  12. יול, 2018
  00:09

  לפחות קיבלנו גמר בין שתי הנבחרות הטובות בצד שלהן בהגרלה..
  קרואטיה ניצלה את ההגרלה הקלה שלה והגיעה בצדק לגמר.
  צרפת פיבוריטית כל כך שאני אתפלא אם היחס בווינר יהיה מעל 1.5.
  לבי עם קרואטיה אבל הם לא ישרדו את המהירות הצרפתית.

  Reply to this comment
  • דורון

   12. יול, 2018
   00:16

   והעיקר החיבור בינהם טיפה גולדן בשמחה יש חברות בין השחקנים ואולי הרמונית גולדן בקטנה, זה חשוב מאד, כנראה שם אצל הקרואטים חיבר החברתי טוב

   Reply to this comment
   • הערבי

    12. יול, 2018
    00:30

    רוב הסגל רץ ביחד 7-8 שנים ביחד שזה מטורף בכדורגל ובמיוחד בכדורגל נבחרות.
    אני דווקא משווה אותם לספרס של דאנקן (מנזוקיץ') פארקר (ראקיטץ) גינובלי (מודריץ') וקוואי (פרסיץ')…

    *** אני מווה שאחרי המשחק העיתונות האנגלית תתנצל למוריניו שרדף שנתיים אחרי פרסיץ' אבל הבעלים והתקשורת חשבו שהוא לא שווה את ה 60 מ' יורו שאינטר דרשה ווינר ענק

    Reply to this comment
  • וניל זה טרופי

   12. יול, 2018
   02:41

   למה הגרלה קלה? זה שארגנטינה ספרד וגרמניה עשו במכנסיים לא אומר שזו הגרלה קלה. כבוד לקרואטיה. אני מקווה שינוחו הרבה כי בתכלס יש להם משחק שלם יותר בצרפת במצטבר. היתרון לצרפת ברור אבל הכל פתוח. מודריץ היום היה ענק.

   Reply to this comment
 89. קצאל

  12. יול, 2018
  00:19

  גו אינגלנד הום…

  Reply to this comment
 90. דורון

  12. יול, 2018
  00:24

  עידן, המידע מעל ומעבר,לא הייתי שם לב ברפות הבנתי חחח, אוהב אותך אפלטונית וכמובן תגובותייך מצוינות ומעניינות תמיד

  Reply to this comment
 91. ד"ר רזי הופמן

  12. יול, 2018
  07:43

  אףחד לא שווה זיזו אחד…

  Reply to this comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *