מעורב הופס ליום רביעי: מתנה לכל הגולשים! / מנחם לס

פורסם ב - 13. יונ, 2018 ע"י ב - כללי

1. מן מתנה לגולשים, והצעה

 

 

*

צוות האתר ואני מנסים להמשיך להחזיק את האתר בצורה המעניינת והמושכת ביותר עד העונה הבאה.

כמובן שיהיו לנו כמה מאורעות חשובים ביותר: המונדיאל המתחיל מחר – מאורע הספורט החשוב ביותר בעולם – וכאן מתחיל מחר מאורע שלארה"ב המוזרה הוא חשוב יותר מהמונדיאל, והוא ה-US OPEN בשינקוק, לונג איילנד. התקווה של רוב אנשי הגולף כאן היא שטייגר וודס ינצח מייג'ור אחד סוף סוף. בעייתו? מאז שנטש את הגולף עם כל הפציעות והבעיות עם אשתו לשעבר, הוא איבד את יכולת ה-PUTTING שלו (שפעם היה החלק החזק במשחקו) שהוא גלגול הכדור לחור כשאתה כבר על ה-GREEN. זה עניין פסיכולוגי לא פחות מפיזי וזה החלק האחרון במשחקו שעליו לשפר.

ב-3 ליולי הצוות מתחיל בפרוייקט מיוחד במינו:

בחרנו את "50 האגדות II", שהם 50 האגדות היותר מודרניות, אלה שלא נבחרו ע"י ה-NBA בבחירת האגדות ב-1996 והפכו ל'אגדות' בשנות הבחירה ואחריה, והם-הם שיהיו 50 האגדות הבאות אם ה-NBA יעשה זאת שנית.  כל יום תופיע אגדה אחרת, כל איש צוות וסגנונו. מאחר והיו לנו רק 48 אנשי צוות שיכולים היו לכתוב, שתי אגדות תופענה על ידי גולשים מתנדבים.

לפני כ-10 שנים האתר לא היה שלי והוא עמד לפשוט את הרגל מבחינת גולשים. כדי לתת דחיפה לאתר הצעתי לשני בעלי האתר שרון סולומון ושגיא כהן שאני אתחיל ב-"פרוייקט אגדות", וכל יום-יומיים-שלושה אכתוב על אגדה אחרת. המבצע הזה הציל את האתר עד שהחלטתי לקנות אותו, ולאן הוא הגיע אתם יודעים בעצמכם.

החלטתי לתת מן מתנה לגולשי האתר ולתת לכם את כל הקובץ שאחד הגולשים קיבץ לקובץ הבא, לא שהכתיבה שלי היא מתנה כזו גדולה אבל בכל זאת.

אז זהו. הקובץ שלכם עם סיפורים מבוב קוזי וביל ראסל ועד לארי בירד, מג'יק, ומייקל ג'ורדן. אני משוכנע שבקובץ הזהב מושקעות איזה 300 שעות עבודה, אבל בזמנו כשהייתי צעיר ויפה זה לא הרגיש כעונש, ולמעשה אפילו נהניתי מהעסק כשאני תורם להם את כל הפרוייקט כתודה על מה ששני צעירים הצליחו להרים עד שהתעייפו..

אז זה שלכם לקרוא או להעתיק, ותדעו לכם שאני מגיש זאת לכם בהערכה ובחיבה גדולים ביותר. כמעט בא לי לכתוב באהבה.

http://www.hoops.co.il/wp-content/uploads/2018/06/50-legends-PDF.pdf

ועתה להצעה: אני כמובן לא מחפש לברוח מאחריות של כתיבה. 50 האגדות שעשיתי, ספרי 'חיצים ובונבונים', והמעורבים היום-יומיים (פלוס 57 שנות כתיבת ספורט) הם ההוכחה הטובה ביותר לכך.

אני כתבתי כבר על אגדה אחת – שון קמפ, ומאחר ולא היו מספיק אנשי צוות לקחתי על עצמי גם את לברון ב-12 ליולי וכרמלו אנטוני ב-3 לאוגוסט.

לאחרונה זה החל להטריד אותי שאני אהיה היחידי שכותב יותר מאגדה אחת, ולכן אני מחפש מתנדב שייקח ממני את לברון, ואחר שייקח ממני את כרמלו אנטוני. אני אעזור ככל יכולתי לשני המתנדבים. אורך המאמר הממוצע הוא בערך 1,500 מילה אבל הייתי אומר שהריינג' צריך להיות בערך מ-1,200 מילה עד 2,000. המתנדב יוכל לתת מבט ב-50 האגדות ששלחתי לכם כדי שיהיה מושג בערך כיצד לפתח מאמר כזה, אבל כמובן שלכל אחד ישנה הרשות לכתוב את המאמר בכל דרך הנראית לו.

אם נמצאים מתנדבים, אנא כיתבו לי ל-

meless1937@gmail.com

אם יהיה יותר ממתנדב אחד ניתן לחלק את לברון לשניים או אפילו שלושה חלקים (נניח תיכון וקליבלנד, 2. לוקח את הטלנט לסאות' ביץ' ו-3 חזרה למקורות ואולי כבר הקבוצה החדשה). כפי שעשיתי (נדמה לי) עם קרים עבדול ג'אבר, מג'יק, וג'ורדן. אני מבטיח למתנדב שכשייגמר הוא יהיה גאה מאד על תרומתו!

נ.ב: עם '50 האגדות' שעשיתי והמעורבים היומיים (וכמובן 56 שנות כתיבה) אני מקווה שאף אחד לא חושד בי שאני מנסה לברוח מאחריות!

 

2. בנו של לברון לא נרשם לבי"ס ב-L.A אבל אנשיו מחפשים וילה בפילדלפיה!

בית הספר 'סיירה-קניון' באל.איי שאחד מגולשי האתר המכובדים ששמו מתחיל באות "ד" טען שבנו של לברון נרשם שם, מכחיש זאת (אבל מעניין ש-"ד" לא מדווח – ניתן לו את ה-BENEFIT OF THE DOUBT – שהוא לא ידע שחברת נדל"ן בפילי מדווחת שנתבקשה לחפש 'וילה מתאימה לעשירים ומפורסמים')

http://larrybrownsports.com/basketball/la-high-school-denies-lebron-james-jr-sierra-canyon/448825

"זה עתה שוחחתי עם מנהלי בית הספר סיירה קניון לאחל להם מזל טוב שבנו של לברון ברוני ג'יימס ילמד וישחק כדורסל שם, והוא ענה לי "הלוואי, אבל בינתיים שום דבר כזה לא קרה. אין לנו כל תלמיד חדש בשם ברוני ג'יימס".
*

*

מצד שני חברת RICH COMPANY REAL ESTATE – שלא מתעסקת עם מבנים שערכם פחות מ-10 מיליון הודיעה שנציגי לברון פנו אליה בדרישה "להתחיל להסתכל על וילה מתאימה ל-'RICH AND FAMOUS'"

אני לא מאמין לאף אחד. ל-RICH COMPANY זוהי פרסומת חינם.

אגב, בסיירה קניון לומדים עתה ומשחקים בניהם של סקוטי פיפין, קניון מרטין, ואחד משחקני הדראפט הראשיים קסיוס סטאנלי זה עתה סיים שם את בית הספר. מרווין בגלי, שזה עתה סיים שנת לימודים ב'דוק' סיים שם את בית הספר בעונה שעברה.

3. קובי PISSED-OFF על שנכתב שללברון הייתה תחרות קשה מאשר לו

 

 

 

קובי הוא לא האדם שייצא ויאמר שבטבעות שלו היו יריבים חזרים יותר או חלשים יותר מכל אחד אחר. אבל כשהאווארד בק שאל כמה שחקני עבר גדולים על הלגסי של לברון (http://bleacherreport.com/articles/2780523-kobe-bryant-nba-greats-get-lathered-about-lebrons-legacy) וכמה טענו שללברון היו יריבים קשים יותר מאשר לקובי בסדרות הגמר, קובי התלקח.

“All I thought about as a kid personally was winning championships. That’s all I cared about,” Kobe said. That’s how I valued Michael. That’s how I valued [Larry] Bird. That’s how I valued Magic [Johnson]. It was just winning championships. Now, everybody’s going to value things differently, which is fine. I’m just telling you how I value mine.“If I’m Bron, you got to figure out a way to win. It’s not about narrative. You want to win championships, you just gotta figure it out.”
מה שהרגיש את קובי ביותר היה הטוויט הזה:

If @kobebryant was on the Heat/Cavs instead of @KingJames the past 6 years, and faced the 13', 14' Spurs & 15',16',17', 18' Warriors, hed have ZERO rings. Context is everything. https://twitter.com/sullduggery/status/1006216218058067969 

*

 

4. מה יש לקבוצה איטלקית לשכור כמאמן את לארי בראון בן ה-77?

*

לארי בראון הוא אולי מאמן טוב, אבל הוא לא אדם ישר. הוא השאיר אדמה חרוכה על כל שעל אדמה שדרך עליו, משחקן בנבחרת המכביה בשנות ה-50 המאוחרות, דרך כמה שנות משחק ב-ABA ועד יותר מקומות עבודה כמאמן מכל מאמן אחר שאני מכיר. תראו היכן הוא אימן:

As coach:
1965–1967 North Carolina (asst.)
19721974 Carolina Cougars
19741979 Denver Nuggets
1979–1981 UCLA
19811983 New Jersey Nets
1983–1988 Kansas
19881992 San Antonio Spurs
19921993 Los Angeles Clippers
19931997 Indiana Pacers
19972003 Philadelphia 76ers
20032005 Detroit Pistons
2005–2006 New York Knicks
20082010 Charlotte Bobcats
2012–2016 SMU
2018–present Fiat Torino

בכל מקום עבודה קרה משהו, אפילו כשהביא אליפות NCAA לאוניברסיטת קנזס.

הוא זיקית. מחליף את עורו, דעתו, ואישיותו בהתאם למקום העבודה. הוא הושעה מאימון ב-NCAA אחרי 4 שנות אימון די מוצלחות ב-SMU בגין עבירות רקרוטינג ועוד, ועתה הוא חוצה את האוקיאנוס לאמן את פיאט טורינו (head coach of Fiat Torino).. דנטה קלבריה יצטרף אליו כעוזר מאמן.

היו שמועות שפני הרדאוויי מאמן ממפיס היה מעוניין בו כעוזר מאמן, אבל ה-NCAA ביטלה אפשרות זו.

5. אימון 'מפלצתי' לג'רן ג'קסון בסאנס

אדריאן ווג'נרוסקי מדווח שלג'רן ג'קסון היה עוד אימון נפלא בסאנס שהוא מתאר כמפלצתי. ה-EQUITY שלו בעלייה מתמדת. הוא בחירה שלישית בטוחה, אבל לך תדע. קרו כבר מקרים שקבוצות התאהבו במה שראו ובחרו בניבחן בניגוד לכל ההשערות:

*

*
6. דן גילברט: "אני אבנה קבוצה אלופה גם ללא לברון"

*

*

עושה רושם שדן גילברט כלל לא מודאג מהאפשרות שלברון יעזוב, ואולי אפילו בין מילותיו והבעת פניו אפשר לחשוב שהוא אפילו ישמח להיפטר ממנו.

כתב ה-NBA הוותיק בריאן וינדהורסט כותב ב-http://ESPN’s “The Hoop Collective,שלפי השיחה שלו עם בעל הקאבס הוא לא נראה מוטרד מעזיבתו של כוכב העל שלו. "אולי לא בשנה הבאה, אבל מיד אחרי זה נהיה מאד תחרותיים עד הסוף", הוא אמר.

משפט כזה לא מובן לי, לא שלברון יכול היה לעזור. הקאבס היא קבוצה מתבגרת, OVERPRICED, וכמעט אין להם כל 'ערך לזמן ארוך' (LONG-TERM ASSETS) מלבד בחירת דראפט מס' 8 בדראפט הקרוב.

אני לא מבין בדיוק את התלהבותו.

7. חלק זה מוקדש לידידי זיו, אוהד הקינגס

What’s the Likelihood of the Kings Making the Right Choice at No. 2?

Deandre Ayton seems like a lock for Phoenix, so next week’s NBA draft truly begins with Sacramento’s decision. There is an endless array of options to consider, some realistic, some terrifying. Our resident Kings fan considers a few.

All signs point to the Phoenix Suns selecting Deandre Ayton with the no. 1 pick in next week’s NBA draft. Everyone is saying so, including Ayton himself:

Ayton going no. 1 means that the Sacramento Kings, owners of the draft’s no. 2 pick, are effectively on the clock. And that’s where any consensus about what could happen in the draft unravels. The Kings could select Luka Doncic, The Ringer’s top prospect, or Marvin Bagley III, who is currently the player most mocked to Sacramento. But that’s hardly where the team’s options end. Sacramento could also trade out of the spot. The Kings have traded back in the first round twice in two drafts under general manager Vlade Divac, and as ESPN’s Jonathan Givony reported Monday, “a number of teams have also inquired about the possibility of trading into the top three, with an eye on picking Doncic. Those conversations are expected to become more serious in the coming week.”

What the Kings do at no. 2 will set the stage for the rest of the draft. And these are the Kings: the same organization that drafted Georgios Papagiannis with the no. 13 pick of the 2016 draft. The same organization that traded Nik Stauskas, an unprotected first-round pick, and a pick swap for almost nothing other than cap room in return. Divac and owner Vivek Ranadivé have shown the propensity to talk themselves into just about anything. So let’s lay out some of their options with the no. 2 pick, on a scale of realistic to genuinely terrifying:

Realistic

Stay put at no. 2 and draft Luka Doncic

There is a reason all three of  NBA draftniks have Doncic as their top player. He won MVP honors in the world’s second-most-competitive league at age 19, the youngest player ever to take home the EuroLeague’s top honor. There is no true equivalent at the college level, but imagine a 19-year-old receiving the Naismith Award. The last player to do it was Anthony Davis in 2012. The last player before him? Kevin Durant. Doncic played on Real Madrid, the best team in Europe, which covered up some of his flaws, and Madrid’s point guard, Sergio Llull, went down with a knee injury before the start of the ACB season, which paved the way for Doncic to become the team’s lead playmaker. So he had some luck in getting that MVP award, but no one would overthink Doncic if he had played in the NCAA, and remember: The EuroLeague features a higher level of competition than college.

Doncic’s stock has seemingly taken a hit in recent weeks, but I still think he’s the most likely pick for the Kings. He just makes way too much sense.

Stay put at no. 2 and draft Marvin Bagley III

Bagley is the mock pick du jour for the Kings ever since Givony reported that “the Kings’ front office has been expressing significant skepticism about Doncic’s NBA prospects all year in private conversations, long before they moved up in the draft” on May 24.

Bagley could be Rookie of the Year, with an offensive game that should translate to the NBA right away. But long term, other prospects offer more tantalizing skill sets. Also worrisome: Bagley might be tiny. Here he is standing next to Peja Stojakovic, who was listed at 6-foot-9 when he played:

Bagley is listed at 6-foot-11, but opted out of the combine, so there are no official league measurements on him. To be fair to Bagley, Peja does appear to be closer to the camera in this shot, which may warp the perspective. But he looks no taller than Michael Beasley in that video. Having to be reminded of a past mistake made with the no. 2 pick is the opposite of what Kings fans need right now.

Stay put at no. 2 and draft Michael Porter Jr.

Porter is a borderline Genuinely Terrifying pick (we’ll get to that category in a few), but his selection feels too in-play to move him out of the Realistic category. Sports Illustrated’s Jeremy Woo reported that the organization has been interested in the forward all year. Drafting a player who appeared in just three NCAA games after back surgery would be a huge risk, though the Kings are not shy about gambling in the draft. This is the franchise that selected Papagiannis and Harry Giles, after all.

But Papagiannis and Giles were taken much later than no. 2, and both came after the Kings traded down and picked up other assets. Taking Porter with the second overall pick would be the first time this Kings organization pushed all their chips in on one risky player. Still, it’s a totally plausible selection given their reported love for Porter.

Fun to Bat Around

A three-way trade with Boston and Memphis

Celtics receive: no. 2 pick
Grizzlies receive: no. 27 pick, 2019 Clippers pick (lottery protected), 2019 Kings pick (top-1 protected), 2019 Grizzlies pick
Kings receive: no. 4 pick, Terry Rozier

The Celtics have to essentially empty their treasure chest of assets to make this deal worth it for Memphis, but in return, they get Doncic. Can you imagine a team with Kyrie Irving, Gordon Hayward, Jayson Tatum, Al Horford, Jaylen Brown, and Doncic? And they’re coached by Brad Stevens?!? Bill Simmons will move back to Boston if this goes through.

Meanwhile, this deal would make sense for the Kings if Doncic weren’t their top player and they could still get their preferred big man prospect at no. 4. In addition to getting the player they already wanted, the Kings would pick up Rozier, whose defense, handle, and ability to get to the rim make the 24-year-old enticing for any team. There are just two problems: (1) Will Rozier, who won 11 games as a starter in the playoffs, be as effective outside of Stevens’s system? And (2) what would the Kings do with De’Aaron Fox? It seems like a no-lose scenario for the Kings to move back and still get the draft prospect they want, but it would create complicated questions about where the franchise is heading.

Fleece Mark Cuban

Kings receive: no. 5 pick, 2019 first-round pick (unprotected)
Mavericks receive: no. 2 pick

Who better to succeed Dirk Nowitzki — the greatest European player ever — in Dallas than Doncic? Cuban and the Mavericks could easily fall in love with Doncic (not because of Nowitzki, but because everyone should fall in love with Doncic), and while there is a chance that Doncic could slide all the way to the no. 5 spot, a trade to no. 2 would secure the Mavs’ dream selection. This is the deal it would take for the Mavs to move up; the team doesn’t have many other tradable assets that make sense for Sacramento. Even then, with no guarantees as to where the Mavs’ 2019 pick will fall, this would be a huge gamble for the Kings.

Stay put at no. 2 and draft Deandre Ayton

I know, I know, we’re supposed to assume Ayton is going to the Suns with the top pick. But wilder things have happened, and can you imagine how much fun a Fox-Ayton pick-and-roll would be?

Savvy, and Un-Kings-Like

Stay put at no. 2 and draft Jaren Jackson Jr.

Of all the non-Doncic options in this draft, Jackson is my favorite. He has all the makings of a modern NBA big: shot blocking, rim protection, the ability to switch on defense, and 3-point shooting. He often played at the 4 in college, but should be a 5 in the pros, and I think that move would highlight all the things he already does well.

Jackson might not have the immediate star power of some other players in this draft — he averaged just 10.9 points per game in college — but he has fewer questions about his game than many of the other top prospects. And as one of the youngest players expected to be drafted in the lottery, he might have as much potential as any of the top picks.

Move on from De’Aaron Fox

Kings receive: no. 6 pick
Magic receive: De’Aaron Fox

I love Fox, but the thought of trading him did cross my mind. Fox still has an incredible amount of room to grow as a player, and he didn’t exactly crush it as a rookie ;  he didn’t even make an All-Rookie team. Maybe the Kings would rather take a home run swing with someone like Porter rather than stick with Fox. The trade would allow the Kings to take Doncic at no. 2 and someone like Porter at no. 6, giving them two players who, if they reach their ceilings, could turn Sacramento around sooner than later.

Orlando has needed a ball handler since it traded Elfrid Payton to the Suns at last season’s trade deadline. (And it could probably use someone more adept with the ball than Shelvin Mack.) Fox’s potential is still quite high, and this draft is very shallow at point guard. Fox could come in as a starter and dish the ball out to the Magic’s combo forwards right away, something that guys like Trae Young and Collin Sexton may not be ready for immediately. That could make Fox more enticing to the Magic than any of the players available at no. 6.

Swap picks with the Hawks

Kings receive: no. 3 pick, no. 30 pick (via Houston)
Hawks receive: no. 2 pick

You might be thinking, “Why would teams ever swap consecutive draft picks? They pick right next to each other!” And, well, that’s probably what Chicago Bears fans thought, too, in 2016 before they swapped from no. 3 to no. 2 with the 49ers to draft Mitchell Trubisky. It happens.

The Hawks are favorites for Jackson — and they’re also reportedly down on Doncic — but what if that isn’t true? And what if they’re worried about another team trading with the Kings and jumping ahead of them to grab Doncic or whichever player they want? The security in getting their preferred prospect may be worth giving up the no. 30 pick.

The Kings would do this deal only if they knew the Hawks wouldn’t take the player Sacramento wants. In which case, the Kings get a first-round pick at virtually no cost. What’s not to like for Sacramento?

Genuinely Terrifying to all Kings Fans

Stay put at no. 2 and draft Mo Bamba

This isn’t going to happen, right? Right? It can’t happen.

Bamba is all potential. He could end up being an elite defensive anchor with 3-point range at narly 7-foot-1 with a 7-foot-10 wingspan. ESPN recently made the case for Bamba being the best player in the draft. But his future in the NBA is all based on theoretical skills — he had a rough freshman season at Texas, and much of the recent hype he’s amassed is off of individual workouts, which aren’t the best indicators of on-court success. He has so much to work on, and Sacramento’s player development over the past decade hasn’t exactly been inspiring. So many other players can contribute right away: Ayton and Bagley had classic box-score-breaking numbers in their freshman years, Doncic won virtually every individual accomplishment available to him, and Jackson is an advanced-stats darling who also has the length and athleticism to make your mouth water. Could the Kings really pass on all that to take a player with so much growing left to do?

Oh my God, Bamba is Papagiannis 2.0. This is happening. Yep, this is definitely, genuinely terrifying.

8. דריימונד גרין: "אני לא לוחץ ידיים של שחקנים 'רכים'

אתמול, בתהלוכת הניצחון דריימונד גרין הסביר למה סירב ללחוץ את ידו של טריסטן ת'ומפסון, הסנטר של הקאבס, בסיום המשחק:

"שנינו עשויים משני מני בדים שונים. אני לא לוחץ יד של 'בד רך'.

*


*
9. קיירי אירוינג לא יחתום "EXTENSION" עם הסלטיקס "כי כספית זה לא הגיוני "

*

 

*

 


*
קיירי אירוינג אומר ש-"אין דרך שאחרי העונה הבאה אחתום הארכת חוזה עם הסלטיקס. אין בזה כל היגיון!"

הוא דיבר אמש עם המדיה וענה לשאלות בקשר לעתידו. הוא ישתכר 20 מיליון העונה, ואז ישנה לו אופציית שחקן ל-21 מיליון לעונה שאחריה.

"אני אהיה שחקן חופשי, ואין כל היגיון להישאר בסלטיקס, אלא אם כן הם יסכימו להילחם עבורי"!

137 תגובות ל - “מעורב הופס ליום רביעי: מתנה לכל הגולשים! / מנחם לס”

 1. אסף

  13. יונ, 2018
  02:44

  לא מבין את ההצהרה של קיירי. הוא מנסה בכוח לגרום לאיינג' להביא את לברון?
  תודה רבה מנחם תענוג לפני השינה

  Reply to this comment
 2. יואל יצרן בובות מדופלם

  13. יונ, 2018
  04:36

  תודה דוק,
  גם לקיירי עלה הצהוב לראש????

  Reply to this comment
 3. Trusttheprocess

  13. יונ, 2018
  04:39

  גארי פייטון הוא שחשף את הספור עם הבית ספר
  הבית ספר הזה שכביכול הבן של לברון נרשם אליו נמצא בעיר צ'אטסוורת.
  שזה לא מקום רע אבל זה מאד מרוחק יחסית.
  אני גר 25 דקות נסיעה משם וזה נחשב קרוב, לא הייתי עובר לגור שם.
  לברון לא יגור באיזור.
  הוא יגור בבל אייר או בברלי הילס ולהגיע משם בבוקר לבית ספר הזה זה שעה – שעה וחצי בדרכים כל בוקר
  זה לא הגיוני .

  Reply to this comment
 4. מנחם לס

  13. יונ, 2018
  04:51

  הוא יגור בוילה שקנה, והיא ב-VALLEY

  Reply to this comment
 5. מנחם לס

  13. יונ, 2018
  04:52

  אבל רק אחרי שישמין מ-PHILADELPHIA CHEESE STEAKS

  Reply to this comment
 6. ד"ר רזי הופמן

  13. יונ, 2018
  05:10

  באמת נראה שקיירי רוצה את המקס כאן ועכשיו. כלומר, לא יישאר מעבר לעונה הבאה בה הוא מחוייב בחוזה. נשאר רק לקוות שהסלטיקס יקחו אליפות בשנה הבאה, ישאירו את רוב השלד מהשנה ויצליחו איכשהו להחתים גבוה משמעותי בסנטר. הלווטי ויעשו איזה תרגיל להשיג את מו במבה.

  Reply to this comment
 7. רן הנרגן

  13. יונ, 2018
  06:06

  אם לברון חולם על קרירה בפוליטיקה, מקום בסנאט ואולי לרוץ לנשיאות, קליבלנד, אוהיו זו הבחירה הנכונה. זו אחת ממספר מצומצם מאד של מדינות שמכריעות את הבחירות לנשיאות מידי שנה,

  אמנם גם פילדלפיה שבפנסילבניה היא מדינה מתנדנדת אבל בה קל יותר לדמוקרטים לנצח.

  קליפורניה מבחינה פוליטית היא ביזבוז, היא הולכת עם הדמוקרטים כמעט אוטומטית.

  Reply to this comment
 8. מנחם לס

  13. יונ, 2018
  06:08

  אם יהיו שלושה מתנדבים ללברון, אז מציע שנעשה 1. לברון בתיכון ובקליבלנד, 2. לברון במיאמי, ו-3 לברון בקליבלנד. אני אעזוא בכל!

  Reply to this comment
  • הממזר של סטוקטון

   13. יונ, 2018
   06:11

   Reply to this comment
  • הממזר של סטוקטון

   13. יונ, 2018
   06:12

   Reply to this comment
  • יהלי אולמר

   13. יונ, 2018
   07:02

   מנחם, גם ללברון בקליבלנד צריך בין 1200 ל2000 מילים? אם כן אני יכול להתנדב לזה, יש לי זמן ואני רק צריך קצת הכוונה ממך דוק

   Reply to this comment
  • אורי

   13. יונ, 2018
   11:38

   "אם יהיה יותר ממתנדב אחד ניתן לחלק את לברון לשניים או אפילו שלושה חלקים " הממ…
   חשבתי שאתה מציע משהו אחר לגמרי.
   האשך תופס ברגליים, צריך לפחות עוד שניים שלושה בידיים…אבל מי יתפעל את המסור?

   מנחם פ#ק – 300+ עמודים!! יש ילדים לגדל, שריפות עפיפונים לכבות ספרים לקרוא…איפה אני דוחס 300+ עמודים?

   סתם, מתנה מדהימה, תודה רבה – התשובה – בזמן הפסקות צהריים במחשב בעבודה 🙂
   תודה תודה.

   Reply to this comment
 9. הממזר של סטוקטון

  13. יונ, 2018
  06:24

  Reply to this comment
 10. הממזר של סטוקטון

  13. יונ, 2018
  06:39

  Reply to this comment
 11. ינתיאל

  13. יונ, 2018
  06:58

  קיירי ארווינג צודק. אם יחתום על הארכה יפסיד כמה עשרות מיליונים. למה זה טוב? אם יחכה עד לתום החוזה יוכל לתום על יותר זמן וותר כסף

  Reply to this comment
 12. zivovivo

  13. יונ, 2018
  07:00

  תודה מל, צבי ז גרן גקסון הוא מפלצתה אבא שלי…:)
  גארן גקסוןו הוא מפלצת ויתכן שהוא צריך להיות הבחירה הראשונה.
  מבחנתי טאייטון הוא רק רביעי או חמישי.
  לדעתי הקינגס ישאירו תבחירה ויבחרו אחד משניים: באגלי או דונציץ
  אני יודע שהם גם מאד אוהבים את מיילס בריגס אבל לא רואה קוסנטלציה שהם יכולים להשיג אותו כרגע.
  אני בוחר בדונציץ ראשון , אבל אחרי שלמדתי את באגלי אני מבין שהרצפה שלו גבוהה והתקרה גם, ככה שיש פה בלירה בין שני שחקנים מעולים.
  מכוון שאני חושב ששלושת הראשונים, באגלי , דונציץ וגקסון מעולים , השאלה היא מי הכי מתאים ומי פחות, לדעתי דונציץ ובאגלי הכי מתאימים.
  ולגבי הדברים של בעוני דיוואץ די שקוף בהתנהלות שלו ודי ברור שהוא מעדיף את באגלי, אבל יכול להיות שזה גם מסך עשן.

  Reply to this comment
  • zivovivo

   13. יונ, 2018
   07:00

   תודה מל צבי זה אבא שלי 🙂

   Reply to this comment
  • מנחם לס

   13. יונ, 2018
   18:56

   תיכף אשנה לזיו. האשמה ב-80 שנות שמש ןשלש

   Reply to this comment
  • דדי

   13. יונ, 2018
   19:17

   הקינגס אוהבים את יאנג.
   עוד לא וויתרו על האובססיה של ויואק למצוא את הקרי החדש.
   הבעיה שלהם היא ש 2 זה יותר מדי גבוה עבורו, ו 12-13 שהקליפרס מציעים זה נמוך מדי…

   Reply to this comment
 13. Yaniv Knoll

  13. יונ, 2018
  07:47

  תודה רבה מנחם , כיף לפתוח ככה את הבוקר.
  מישהו יודע איפה אפשר לרכוש את "על חיצים ובונבונים"?
  אתמול חיפשתי בסטמיצקי ובצומת ספרים , בשתיהן נאמר לי שהספר אזל ברשת. אם מישהו מכיר חנות בת"א אז בכלל מעולה..

  Reply to this comment
 14. רעי הירושלמי

  13. יונ, 2018
  07:56

  תודה מנחם, מעורב מעולה. אני מת על כל הספקולציות האלה ולנסות לקבל מידע ממקורות צד שלישי על המעבר של לברון. איתו אתה תמיד יודע שתהיה דרמה.
  קיירי צריך לקבל קצת ענווה, הוא בר החלפה לחלוטין, ושלא יחשוב אחרת. לא אומר שהוא לא שווה מקסימום, אבל הוא לא שווה התחצפויות להנהלת הקבוצה והתנהגות מחורבנת.

  Reply to this comment
  • רעי הירושלמי

   13. יונ, 2018
   07:57

   ולא ידעתי על הפרויקט שהיה, אני אתחיל לקרוא אותו בהקדם.

   Reply to this comment
  • עידו גילרי

   13. יונ, 2018
   08:04

   איפה בדיוק ההתחצפות או ההתנהגות המחורבנת? הוא אומר בסך הכל שמשיקולים כלכלים שלו לא משתלם לו לחתום הקיץ על הארכה. אף מילה של התרסה כלפי הארגון.

   Reply to this comment
   • רעי הירושלמי

    13. יונ, 2018
    08:15

    לא יודע, לי זה נשמע כמו power play להגיד שהוא לא נשאר בסלטיקס אלא אם כן "ילחמו עליו". אני מרגיש שדברים כאלה צריכים להיסגר באופן דיסקרטי בין השחקן לקבוצה, ולהיות מפורסמים במשותף, ולא כהחלטה חד צדדית. שיקן שאומר דבר כזה מרחיק את עצמו מהקבוצה, וחבל כי זה פוגע ביחסים שלו עם הקבוצה.

    Reply to this comment
    • עידו גילרי

     13. יונ, 2018
     08:37

     אם עוד לא למדת לקחת בעירבון מוגבל את האינטרפרטציות של מנחם לציטוטים שהוא מביא אז זה הזמן.
     1. הדבר היחיד שקיירי אמר זה שלחתום על ההארכה הקיץ לא הגיוני מבחינתו כלכלית.
     2. הוא לא אמר שהוא לא יחתום בבוסטון אחרי העונה הבאה.
     3. הוא לא אמר שבוסטון יצטרכו להילחם עליו
     4. הוא כן אמר שזה לא צריך להשפיע על איך הוא והקבוצה יתפקדו העונה.

     http://www.espn.com/nba/story/_/id/23773489/kyrie-irving-says-signing-contract-extension-boston-celtics-make-sense

     Reply to this comment
     • עידו גילרי

      13. יונ, 2018
      08:40

      ואם אתה רוצה את הראיון המלא (שהיה בכלל כיחצנות לסרט של אנקל דרו):
      https://www.youtube.com/watch?v=9k9T39uEvEQ

     • נתי

      13. יונ, 2018
      09:11

      תודה על הקישורים. אגב-דווקא הוא מדבר על זה שיש לו דיאלוג פתוח וכן הן עם המאמנים והן עם ההנהלה. מאוד שונה ממה שהוצג בפוסט…

     • עידו גילרי

      13. יונ, 2018
      09:18

      כמו שאמרתי, צריך לדעת לקחת את הדברים בעירבון מוגבל…

   • רעי הירושלמי

    13. יונ, 2018
    08:17

    ושוב, לא מדבר על העניין של לא חותם הערכת חוזה, את זה אני מבין, זה מהלך מקובל, אבל לא צריך להציג את זה ככה.

    Reply to this comment
    • trusttheprocess

     13. יונ, 2018
     08:36

     בקיצור מה שאתה שאומר שהשחקן צריך לסתום את הפה ולנקות לדני איינג' את החצר.
     מה רע בשחקנים שאומרים את האמת כששואלים אותם שאלה?
     אולי עדיף שהיה עונה שכדורגל משחקים 90 דקות

     Reply to this comment
     • רעי הירושלמי

      13. יונ, 2018
      11:02

      ממש לא, אני אומר שהוא צריך להיות נאמן לקבוצה שחתם איתה, כמו שהוא מצפה שאיינג' לא יזרוק אותו לכלבים. להיות יותר פרטי. בכל מקרה, לפי מה שעידו ףרסם, אני די לוקח בחזרה, כי אם מה שהוא אמר זה רק שהוא לא מאריך חוזה, אז אין עם זה ממש בעיה בעיני.

 15. יותם

  13. יונ, 2018
  08:23

  מה הדיבור על מו במבה? יכול לטפס לשלישייה הראשונה?
  היוטיוב כל הזמן מציע לי סרטוני אימונים מטורפים שלו…

  Reply to this comment
 16. נתי

  13. יונ, 2018
  08:43

  לפחות חזקים שבינינו בצד הכלכלי (כן יש פה גם כאלה):
  יש אפשרות לקבל הסבר קצר למה כלכלית לא משתלם לקיירי? למה אי אפשר לחתום אקסטנשן בסכומים שישביעו את רצונו?
  בכל מקרה, הדברים האלה אומרים מבחינתי 2 דברים (ואני סלטיקס מילדות וחולה על קיירי):
  1. הפציעות של בוסטון השנה באמת היו פספוס הזדמנות ממשית בעיניי להדיח את מאוסי המפרץ.
  2. אישית, אני מקווה שאיינג' מחזיק באסכולת בליצ'ק בפוטבול: ברמת העיקרון אין פרי אייג'נסי. או אקסטנשן או טרייד. פרי אייגנסי רק אם יש קרבה של ממש בין המנג'ר לשחקן כזו שמאפשרת "בחינת השוק" ומו"מ לאחר טעימת השוק. היות והחלק הזה פחות רלוונטי בכדורסל המסקנה המיידית היא: אם קיירי מבהיר שעבור מקס הוא ישמח לחתום, ואיינג' רוצה לתת לו את זה, אז להשאיר אותו. אם לא מצטברים שני התנאים, עם כל הכאב שבדבר, טרייד

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   13. יונ, 2018
   08:56

   Reply to this comment
   • נתי

    13. יונ, 2018
    09:05

    תודה. אני מבין את המשמעות כרגע מותר לחתום רק אקסטנשן? ואקסטנשן חייב להיות רק בתנאים מסויימים? אם בהסכמה 2 הצדדים מסכימים לפתוח את החוזה ולחתום על הארכה עכשיו אבל בתנאים שמסכימים להם שטובים ממה שמצויין בציוץ (נניח בתנאי מקס אבל לחתום מעכשיו) – זה אסור? איזה היגיון יש לאסור כזה דבר?

    Reply to this comment
    • עידו גילרי

     13. יונ, 2018
     09:14

     זה אסור כחלק מה-CBA. כי אם תצרף את זה לזכויות הבירד קבוצות יוכלו להתעלל בתקרת השכר עוד יותר ממה שהן עושות עכשיו .
     הסיבה דרך אגב להבדל העצום בין חתימה על הארכה לעומת סיום החוזה היא שקיירי חתם על החוזה הקודם לפני קפיצת תקרת השכר.
     בהארכה הוא יוכל לחתום על שכר שהוא 120% מהשנה האחרונה בחוזה (כלומר 24 מיליון) שיוכל משם לקפוץ כל שנה בכמה אחוזים. לעומת זאת בחתימה כשחקן חופשי הוא יוכל לקבל מקסימום כלומר חוזה שבשנה הראשונה שלו יהיה מעל 30 מיליון לעונה.

     Reply to this comment
     • עידו גילרי

      13. יונ, 2018
      09:16

      (דדי אני מקווה שאתה עושה לי פרופ-רידיניג כי אני לא לגמרי סומך על עצמי כאן).

     • נתי

      13. יונ, 2018
      09:21

      עכשיו זה ברור. הקפיצה הארורה הזו פשוט עיוותה הכל לכמה שנים…. באסה. בכל מקרה בהינתן הנתונים האלה, ובצירוף הראיונות שצירפת אין פה בעצם שום דבר מרעיש: מעשית האקסטנשן לא רלוונטי, קיירי מציין שהוא בדיאלוג פתוח וכן עם הסלטיקס. לא רואה פה שום בעיה, מעבר להבנה שכל שנה תחת החוזה הישן יקרה מפז, וחבל שהשנה הזאת פוספסה…
      שוב תודה על כל ההסברים

     • גיא רוזן

      13. יונ, 2018
      09:49

      מדויק.
      לפי תקרת שכר צופיה של 108 מיליון,
      אם הוא מוותר על השנה אחר כך, וחותם חוזה חדש תוך שימוש בזכויות הבירד שנשמרו בטרייד עם הקאבס,
      אז בשנה הראשונה (19/20) הוא ירוויח 32,400,000 (30% מהסכום של תקרת השכר).
      צריך גם לזכור שלסכום של שנה א' בחוזה משמעות רבה לסכום המצטבר של כל החוזה,
      היות והתוספת בין שנה לשנה לאורך החוזה היא של 8% ,
      אז לסכום ההתחלתי משמעות גדולה בכל הנוגע לסכום המצטבר.

     • עידו גילרי

      13. יונ, 2018
      10:20

      תודה, גיא.

 17. Berch

  13. יונ, 2018
  09:18

  תודה על המעורב ועל הקובץ
  כל שנתיים שלוש קיירי אירוונג יוצא באיזו הצהרה הזויה שרק מחזקת את תיאורו כאלון מזרחי של ה NBA 🙂

  Reply to this comment
  • גיא רוזן

   13. יונ, 2018
   09:23

   איך אתה אומר דבר שכזה??? !!! ??? !!!

   אלון מזרחי הוא האווירון, הוא טס, וראה שכדור הארץ עגול, הוא ראה את אירופה, אבל את ספרד הוא עדיין מחפש!!! ??? !!!

   וקצת יותר ברצינות –
   דווקא קיירי עשה בדיוק את ההפך –
   הוא ניסה להבהיר שהוא יגיע לסוף השנה שחקן חופשי, אך ורק מסיבות פיננסיות הגיוניות לחלוטין, ושלעובדה הנ"ל לא צריכה להיות השפעה כלשהי על התנהלות הקבוצה (ע"ע "עננת לברון").
   זה מסר שנועד להרגיע את חבריו לקבוצה, ואת האוהדים.

   Reply to this comment
   • עידו גילרי

    13. יונ, 2018
    09:26

    תבדוק גם אתה אותי לראות שאני לא מבלבל לאנשים את המוח.

    Reply to this comment
   • Berch

    13. יונ, 2018
    10:02

    רציתי לומר שאם אלון הוא האווירון אז קיירי הוא האסטרונאוט… אבל זה לא עבר אצלי את המחסום הלוגי

    Reply to this comment
  • עידו גילרי

   13. יונ, 2018
   09:24

   הוא לא יצא בשום הצהרה הזויה הפעם למרות שאני באמת לא שוכח ולא סולח לו על הקטע של העולם השטוח.

   Reply to this comment
   • אשך טמיר המקורי

    13. יונ, 2018
    09:31

    קיירי בחור חכם מאוד.

    יש לו ראש על המותניים

    Reply to this comment
  • שחר

   13. יונ, 2018
   09:30

   או בבוסטון או בחוף המזרחי 🙂 תראה הוא צודק הפעם בתוכן, לפי הותק שלו הוא יכול גם להרוויח למעלה מ30 מיליון לעונה ובמקומו עם היסטורית הפציעות שהולכת ומתארכת הייתי חותם על חוזה רב שנתי. אבל לצאת עם זה לתקשורת זה סתם מיותר, בטח שיש עוד שנה שלמה להעביר עד שזה בכלל יהיה רלוונטי. אולי הפלייאוף המוצלח של הקבוצה בלעדיו גרם לו להרגיש ככה.

   Reply to this comment
 18. אשך טמיר המקורי

  13. יונ, 2018
  09:30

  תודה דוק.
  הסלטיקס פה ולהישאר לשנים רבות.
  הם השושלת שתחליף את גולדן.
  ללא פציעות זה יכל להתחיל כבר השנה.
  קיירי מצא את הבית והוא מאושר שם.
  זה הכי פייק ניוז שאפשר.

  Reply to this comment
 19. שמעון טבדי

  13. יונ, 2018
  09:34

  1. לברון הבן ישחק בדיוק היכן שדווח. ברור שיכחישו לברון רוצה לשמור את זה בסוד. אני בטוח שהוא הציב אוטימטום לתיכון. חכו ותראו. עכשיו לברון יצר את הספין של כאילו וילה בפילי לבלבל את האויב ולזרות טלק בעיניים.

  לברון יהיה בלייקרס.

  2. קובי צודק. פורטלנד, סקרמנטו, ספרס ובוסטון היו היריבות של קובי.

  אצל לברון אלו גולדן סטייט שפירוש חזקים מכל קבוצה שקובי התמודד מולה (הכוונה לגולדן עם דוראנט-לא לפני דוראנט).

  ספרס-הספרס שלברון שיחק מולם היו לדעתי חלשים מהותית מהספרס של טוני מאנו וטימי בשיאם שקובי נאלץ להתמודד מולם ועם דיויד רובינסון גם.

  OKC ומאבס היו חלשות מיריבות הטופ של קובי.

  בטוטאל זה קרב צמוד אבל לקובי היו יריבות קשות יותר והוא צודק.

  קובי מעולם לא שיחק עם 2 כוכבים בנוסף. היה לו שאק וגאסול. שפה זה לטובת קובי בנוק אאוט. לברון נזקק ל סופרסטאר+אולסטאר במיאמי ול-2 אולסטארים בקאבס בשביל לקחת אליפות.

  קובי לקח עם סופרסטאר (שאק) ועם אולסטאר (גאסול).

  ממבה>לברון

  Reply to this comment
  • הציפור הנדירה

   13. יונ, 2018
   09:55

   השאלה לגבי רמת הצוות מסביב, יכול להיות שלכוכב על מסוים יהיה רק עוד כוכב רציני אחדלידו אך הסגל יהיה חזק יותר משיש לכוכב על אחר שיש לו לצדו שני כוכבים רציניים אך רמת הסגל נמוכה יותר.

   Reply to this comment
   • השרת

    13. יונ, 2018
    15:06

    אכן, תן לי בכל יום שיין בטייה ורוברט הורי על חצי מהכוכבים בליגה..

    ולשמעון, אם אתה סופר כוכבים ומקטלג אותם סופרסטאר אולסטאר וכאלה, אז שאק הוא אולטראסטאר, הוא השחקן הכי דומיננטי אולי שהליגה ראתה כשהיה בשיאו, הוא שווה יותר מכל כוכב שלברון שיחק איתו והוא גם שווה יותר מקובי אם כבר מתעקשים.

    שאקיל היחידי שהדיח את גורדן בין השושלות, נכון שהוא חזר באמצע העונה, אבל עדיין.

    והספרס שניצחה את מיאמי בסדרת הגמר נתנה את התצוגת כדורסל הכי יפה שאני ראיתי.

    Reply to this comment
  • גיא רוזן

   13. יונ, 2018
   09:57

   אין דבר שמצביע טוב יותר על כך שזו מלחמת מאסף,
   מאשר אוסף הציוצים של קובי, לצד ההתגייסות של בחר מאמיניו…

   פרשנים ואנשי כדורסל רציניים, כבר ממזמן לא רושמים "קובי" ו-"לברון" באותו המשפט.
   לצערו של קובי, הוא יאלץ להתבונן מבחוץ, לעבר הפנטהאוז של מגדל ה-HOF, ולקנא בחברים המאכלסים אותו
   (ג'ורדן, קארים, בירד, מג'יק, ראסל, ווילט –
   וכאשר לברון יסיים את הקריירה, אז הוא יצטרף לחבורה המכובדת)

   (אין דבר שמראה את ההבדל בין פרשנים ואנשי כדורסל רציניים לבין בררה, מאשר צ'ארלס ברקלי…)

   Reply to this comment
   • שמעון טבדי

    13. יונ, 2018
    10:14

    פרשנים ואניש כדורסל "רציניים" משרתים בתאגיד שעובד בשביל לברון.

    המון אנשים ושחקנים מדרגים את קובי לפני לברון.

    לברון יכול להתוות את הנרטיב כמה שבא לו, מי שמבין עניין יודע שזה לא יעזור. קובי 5 -3 לברון

    קובי ממוצע קריירה בפלייאוף (ללא 2 העונות הראשונות שהיה מחליף)- 27.35 נק וזה במערב הרצחני

    לברון ממוצע קריירה בפלייאוף 28.9 נק במזרח הפח.

    שלא נדבר שקובי היה שחקן הגנה הרבה יותר טוב.

    קיצר זה צמוד מאד ביניהם אבל היתרון של קובי זה שהוא עשה את זה במערב. המזרח בשנים של לברון בקאבס היה מביך יותר מהיום.

    Reply to this comment
    • גיא רוזן

     13. יונ, 2018
     10:20

     צודק. סטיב קר מקבל משכורת מלברון.
     גם סקוטי פיפן, ובעיקר ביל למביר…

     אם אתה מתכוון לנסות להוכיח את הטענה שלך בעזרת נתונים סטטיסטיים, זה בכלל מצחיק.
     הפער בכלל לא ניתן לגישור –
     אין אפילו אלמנט מדיד אחד בו לקובי יתרון.

     (הכי משעשע זה שבכל פעם שמפריכים את אחת מטענות ה-"בשלוף" שלך, אתה קופץ לאחת אחרת. הרי הראיתי לך בעבר שבממוצע, מול קבוצות המזרח, האחוזים של קובי נמוכים יותר)

     Reply to this comment
     • שמעון טבדי

      13. יונ, 2018
      12:53

      גיא 5>3

      2 אולסטארים>אולסטאר 1

      סופרסטאר ואולסטאר>סופרסטאר

      מערב>מזרח

      GAME OVER

     • שמעון טבדי

      13. יונ, 2018
      12:59

      סטיב קר אומר לכולם מה שבא להם לשמוע. עפי קר גם כספי היה נפלא 🙂

      Michael Jordan says Kobe Bryant is better than LeBron James

      “Would I rank LeBron over Kobe in terms of best of all-time? No. There’s something about five that beats three. Now he may be better than that, but Kobe won five championships. LeBron won three.”

      Charles Barkley Still Thinks Kobe Bryant is Better Than LeBron James

      Markelle Fultz says Kobe Bryant was better than LeBron James

      Allen Iverson (August 21st, 2016):

      Iverson recently sat down with rapper Jadakiss for a wide-ranging interview that touched on a number of topics, including his top five players of all-time — though Iverson was hard-pressed to settle on a fifth.
      "Mike [Jordan], Shaq [O'Neal], Kobe [Bryant], LeBron [James]. [The fifth one] could be a lot of dudes," he said.

      Stephen Jackson (August 9th, 2016):

      [on LeBron]

      “He is definitely in my mind one of the Top 5 players to ever play the game, if not Top 3 behind Michael Jordan and Kobe Bryant.”

      Trevor Ariza & Jason Terry (July 20th, 2016):

      Trevor Ariza & Jason Terry just agreed on @SiriusXMNBA that Kobe is best player of the generation over both Duncan & Lebron.

      Shaquille O’Neal (September 7th, 2016):

      [on Kobe]

      “You don’t know how good you got something until it’s gone. When I left L.A. I got DWade, similar type of player. But when I went on after that I was like, ‘You know what? I had the greatest player ever.’ We could’ve won 6, 7 championships together. You live and you learn.”

      [Best player since Jordan?]

      “I’d probably have to go with the Kobester. ‘Cause his attitude was Jordan-like. He was able to take over games, especially in the 4th quarter. For example: when I tested Kobe out for his last game I said, ‘Kobe, I need you to hit 50.’ He said, “Nah, I’m not gonna’ do it.” But when he saw me there and he started going he said, ‘You know what? You want me to get 50, Big Dawg? I’ll do it for you.’ And he’s always had that ability. It’ll be times in the games, especially in the playoffs, where I’m not really going or I’m tired, and I’d be like, ‘Kobe, I need you to take over.’ And he would take over every time. 50 out of 50 times. It was never a time where I asked Kobe to take over the game and he didn’t perform. So, to answer your question I gotta’ go with the Kobester.”

      וויד פוליטיקאי אבל לא מכריע לטובת לברון לכן די ברור מה הוא חושב 🙂

      Dwyane Wade (January 4th, 2017):

      "For me, 1-2, however you want to put ’em, is him and Kobe," Wade said, via 16 Wins A Ring's Spencer Davies. "Obviously I've had to guard Kobe more, so I've been in that battle a little more with Kobe. But LeBron, we've never seen a player like him. We've seen Magic, they got a similar style, but what he does in a game, how he affects games, I haven't seen that. I haven't went against it. But him and Kobe for sure are the hardest and toughest guys that I've ever had to play against."

      או בקצרה

      https://www.youtube.com/watch?v=tbKJ1uQQYxI

      http://www.insidehoops.com/forum/showthread.php?t=432806

      אגב סטיב קר לפני שנה אמר דברים הפוכים חח מה שנקרא פוליטיקלי קורקט
      https://www.cbssports.com/nba/news/steve-kerr-explains-why-kobe-bryant-not-lebron-is-closest-thing-to-michael-jordan/

      אם יעשו סקר חשאי בין שחקני הליגה קובי יקח אותו בפער עצום. למצלמה כולם פוליטקלי קורקט.

     • גיא רוזן

      13. יונ, 2018
      13:14

      בוא נחשוב לרגע.
      למי יש יותר פיינלס MVP. כן, הפרס שניתן למצטיין בסדרת המשחקים שבין אלופת המערב לאלופת המזרח.
      לברון 3. קובי 2.

      למי יש יותר פרסי MVP?
      לברון 4. קובי 1.

      מי קלע יותר נק' למשחק? באחוזים טובים יותר? יותר אס'? יותר רב'? יותר חטיפות? יותר חסימות?
      כל אלו, תבדוק מחדש עבור הפלייאוף.

      אם סימנת בכל השאלות V לצדו של לברון –
      אתה צודק!

      אפשר להמשיך ולזרוק ססמאות כל היום,
      את העובדות קשה לשנות.

      GAME OVER
      (עבור קובי. לברון? הוא ימשיך לבצר את מקומו באותה עליית גג.
      קובי ימשיך לשלוח ציוצים מתגוננים…)

     • שמעון טבדי

      13. יונ, 2018
      13:24

      גיא פיינלס MVP שהפפינלס של הלייקרס היו סדרות גמר המערב לא? או מול פחוני המזרח וקובי היה שם האמויפי.

      לברון לקח 4 אמויפי כי חגג במזרח עם סופרסטאר ואולסטאר כאשר קובי בזמנו היה תקוע עם קוואמי בראון. אם לקובי היה קבוצה באותם שנים הוא היה מנגב את לברון בגמרים והיה מוסיף בכיף אמויפי.

      לברון בשנות השיא שלו התחבר לוויד ובוש. קובי בשנות השיא שלו שיחק עם קוואמי בראון ואנדרו ביננום. אם היה בורח להתחבר לכוכבים כמו לברון היה עם 8 טבעות היום ו4-5 אמויפי.

      GAME OVER

     • שמעון טבדי

      13. יונ, 2018
      13:28

      גיא שורה תחתונה מיטב שחקני הליגה היום וHOF מהעבר שמים את קובי לפני לברון. הם יודעים להבדיל באיכות.

      לברון צריך עוד אליפות אחת טובה לעבור את קובי כי זה צמוד.

     • גיא רוזן

      13. יונ, 2018
      13:37

      כרגיל. לא מחובר למציאות.
      לברון זכה ב-MVP בעונה שהמאזן של המזרח מול המערב היה לטובת המזרח.
      אופס.

      קובי בקבוצה נטולת אולסטארים בעונה אחת לא הצליח להעפיל לפלייאוף, ובעוד 2 הודח בסיבוב הראשון.
      אופס.

      את אותה בוסטון שהלייקרס הפסידו לה ב-2008 ב-6 משחקים,
      הקאבס גררו לסדרה של 7 משחקים (כאשר לצדו של קובי קבוצה חזקה בהרבה מאשר זו ששיחקה לצדו של לברון).
      אופס.

      קובי בעונות האליפות שיחק לצדם של גאסול (6 פעמים אולסטאר), ביינום (אולסטאר), ואודם (השחקן השישי של העונה).
      אופס.

      אתה מוזמן לחפש תירוצים נוספים.

    • פחחח

     13. יונ, 2018
     10:23

     רק חסידים של קובי האנס בכלל מעזים להעלות את ה"השוואה" המופרכת הזו- וזה אומר הכל.
     אין שום מקום להשוואה. תשווה בין גרד מילר למסי, זה בערך אותו דבר

     Reply to this comment
    • אמיר ל.

     13. יונ, 2018
     14:39

     שמעון +10

     Reply to this comment
    • הציפור הנדירה

     15. יונ, 2018
     11:28

     קובי ממש לא היה שחקן הגנה הרבה יותר טוב כי בגיל של השיא וכהוא רצה להשקיע בהגנה הוא היה משחקני ההגנה הטובים ביותר בליגה. היכולת ההגנתית הייתה אצלו ברמה דומה לקובי, אך השאלה עד כמה רצה להשקיע בהגנה.
     חכמת המשחק ויכולת המסירה והחטיפה של לברון טובים משמעותית מקובי (בחט' הפער קטן יותר יחסית), וההתקפה שלו יעילה יותר, ולברון לא פחות מנהיג ווינר ומשפיע על הקבוצה ממה שהיה קובי בדברים האלו.
     במכלול היכולות והתכונות לברון פשוט טוב יותר.

     Reply to this comment
   • כדור הרעם

    13. יונ, 2018
    10:20

    יש מקום ברשימה המכובדת לשניהם.
    שכחת את טים דאנקן שכבר נמצא ברשימה הזו.

    Reply to this comment
    • גיא רוזן

     13. יונ, 2018
     10:28

     את ניסיונות ההטרלה שלי צריך לקחת בערבון מוגבל –
     אני פשוט בחרתי לענות לשמעון בשפת ה-"ניגוב".

     האמת?
     מי אני שאקבע מי "גדול" יותר?
     זה כל כך סובייקטיבי.
     אין לי בעיה עם מי שחושב שקובי/לברון/דנקן/קרי/דוראנט הוא הבא בתור להיכנס להיכל העזים.

     אין לי בעיה עם תעדוף של אסתטיקה על פני סטטיסטיקה.
     אין לי בעיה עם תעדוף של יעילות על פני הישגים.

     כאמור –
     בחירה סובייקטיבית.

     (זה הדטרמיניזם של שמעון, שמקפיץ את הטרול שבי…)

     Reply to this comment
     • שמעון טבדי

      13. יונ, 2018
      13:14

      כפי שראית ישנם כמה רפי הבנה שחושבים שקובי לפני לברון. שחקנים ששיחקו מול שניהם לא כל מיני "מומחים" ב-SI.

     • גיא רוזן

      13. יונ, 2018
      13:18

      משעשע.

   • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

    13. יונ, 2018
    14:49

    דימוי מעניין, דירת הפנטהואז שמאכלסת את הטובים ביותר בבניין היוקרה שנקרא HOF.
    (מתחרה מצוין בדימוי "שורה ראשונה, שורה שניה" של אולם הקולנוע)

    Reply to this comment
   • דדי

    13. יונ, 2018
    19:25

    יש מי שמקשיב ל"פרשנים רציניים" שלא שיחקו כדורסל מימיהם ולאוהדי כדורסל רפים מהופס, ויש מי שמקשיב לשחקנים ששיחקו נגד קובי ולברון.

    פעם אחר פעם, ה"פרשנים" אומרים משהו, והשחקנים מסבירים להם את ההחפך.

    https://twitter.com/LakerFilmRoom/status/1004775105216405504?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.splunged.com%2F%3FsPost%3D365174

    Reply to this comment
    • דדי

     13. יונ, 2018
     19:26

     ספר לנו עוד גיא על איזה "אולסטאר" ביינום היה נגד בוסטון…

     Reply to this comment
    • הציפור הנדירה

     13. יונ, 2018
     23:53

     ההשווה המתבקשת כדי להכריע מי יותר טוב היא בהשוואה בין יכולות הכדורסל ותכונות נדרשות וללברון יתרון במכלול: לברון לא פחות מנהיג ווינר ממה שהיה קובי שחקן חכם יותר עם יכולת מסירה טובה יותר, שילוב הגנה התקפה לא פחות טוב (כמובן בגיל של שיא הכושר לא בגיל 33), קליעה מהשדה יעילה יותר, חוטף טוב יותר, וכן משפיע על משחק הקבוצה לא פחות ממה שעשה קובי. ואני לא מדבר על כ"ח וחס' בגלל הפרשי הגובה ולא על כך שלברון הוא היחיד להוביל את שיקני שתי הקבוצות בגמר בכל חמשת הנתונים העיקריים והיחיד להשיג ט"ד בגמר, וגם שתי הדברים האלו קשורים ישירות להפרשי הגובה.

     Reply to this comment
     • הציפור הנדירה

      15. יונ, 2018
      11:12

      *ההשוואה
      *וגם שני הדברים האחרים

  • השרת

   13. יונ, 2018
   10:07

   איזה אולטימטום בדיוק הוא יכול להציב לתיכון?

   Reply to this comment
   • שמעון טבדי

    13. יונ, 2018
    10:16

    שהילד שלו לא ישחק שם=אין פרסום, אין הייפ, אין לברון בהמשחקים, הפסדים של רווחים.

    שלברון דורש מבצעים, זה שלב אחד באילוף של העיר אל איי, בודק את רמת הציות.

    Reply to this comment
    • השרת

     13. יונ, 2018
     12:13

     אבל אם ההחלטה לעבור לאל איי היא בגלל המשפחה, אז בחירת התיכון היא חלק מרכזי בהחלטה. אם לא ישחק שם אז איפה ישחק ?

     Reply to this comment
 20. קוין ג'ונסון

  13. יונ, 2018
  09:56

  למה דוויט הווארד לא כלול בחמישים ?
  בכל הזמנים הוא מקום
  14 בריבאונדים – יותר טוב משאקיל, ברקלי, יואינג וביילור
  17 בחסימות – יותר טוב ממוזס, קווין גרנאט וד"ר ג'יי
  70 בנקודות – יותר טוב ממג'יק, מאלין, סטיב נאש וג'ייסון קיד
  174 בחטיפות – יותר טוב מג'ורג' גרווין, דוראנט וגו' דומארס.

  אם הוא בכף מאזניים וכל האריות המוזכרים בכף השניה – מכריע את כולם.

  Reply to this comment
  • apelton

   13. יונ, 2018
   10:43

   בטח נמצא, ב 50 האגדות החדשות.
   הקובץ של מנחם זה פרוייקט שנעשה על האגדות עד תחילת שנות ה2000, לכן יוצאים עכשיו הפרוייקט המשך לכל השחקנים ששווים אזכור מאז.
   הווארד בהחלט שם וגם יכנס להיכל התהילה של הכדורסל (לא שזה כל כך קשה להיכנס לשם).

   Reply to this comment
  • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

   13. יונ, 2018
   15:08

   ממש מזכיר את טוסברהינדי הגיבור

   Reply to this comment
   • מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

    13. יונ, 2018
    18:46

    ואת לובנגולו מלך זולו 🙂

    Reply to this comment
  • הציפור הנדירה

   15. יונ, 2018
   11:35

   ברור שלציר שהוא חוסם משובח יהיו יותר חסימות מלפורוורדים כי עמדותיהם יותר רחוקים מהסל לכן זה שיש לו יותר מד"ר ג'יי (הוא לא החוסם הטוב ביותר בין הסמול פורוורדים אלא קירילנקו) וגארנט וגם מדאנקן שהוא הטוב היותר בין הפאוורים אי פעם בחסימות (נאנס שני והייס שלישי ושלושתם היחידים עם לפחות שתי חסימות למשחק) לא אומר עדיין על יכולת החסימה שלו.

   Reply to this comment
 21. הציפור הנדירה

  13. יונ, 2018
  09:57

  איפהנמצא הקובץ במתנה הזה?

  Reply to this comment
  • הציפור הנדירה

   13. יונ, 2018
   09:59

   עכשיו שמתי לב. אך צריך לשם כך מחשב רגיל ולא מכשיר.

   Reply to this comment
  • הציפור הנדירה

   13. יונ, 2018
   10:04

   זה דווקא כן עולה גם במכשיר.

   Reply to this comment
 22. עידן עופר

  13. יונ, 2018
  10:05

  תודה דוק, מעורב מעניין ומעמיק במיוחד .

  Reply to this comment
 23. הציפור הנדירה

  13. יונ, 2018
  10:06

  תודה רבה על הקובץ הנפלא ועל הכל וגם לכל הכותבים באתר.

  Reply to this comment
 24. קיירי הנחש

  13. יונ, 2018
  10:16

  אנשים בוחרים לראות את קיירי בצורה חיובית כי הוא זימבר את לברון ואת קליבלנד

  אפשר לראות את זה לגמרי הפוך. שחקן שעושה שביתה בזמן שיש לו חוזה מחייב, זה משהו שלא דוראנט ולא לברון המושמצים עשו. מכריח טרייד והורס את הקבוצה שהיתה שלו בידיים ואת לברון שהביא לו טבעת, זוכרים מה קיירי עשה לפני שלברון היה שם, אפס.

  ומה שגרוע – זה המנטור שלו קובי בראיינט שלחש לו על האוזן לפרק את קליבלנד כדי לפגוע ב"לגאסי" של לברון. קובי שעשה אותם תרגילים בלייקרס כדי לזרוק את שאקיל.

  קיירי הוא נחש מנוחש שיונק רעל מקובי. שבוסטון לא יתפלאו על מה שהם הביאו הביתה

  Reply to this comment
  • שמעון טבדי

   13. יונ, 2018
   12:51

   קיירי מגיב על צירופו של לברון:

   "בעסק הזה כבר חוויתי הכל וראיתי הכל, נראה מה ההנהלה תחליט"

   Reply to this comment
  • yinonyavor

   13. יונ, 2018
   13:08

   קיירי עוד לא שיחק (!!) משחק פלייאוף אחד בלי לברון.

   Reply to this comment
  • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

   13. יונ, 2018
   15:10

   תמיד חשבתי שהוא בחור פשוט וחביב שיודע לשים את הכדור בסל.
   נחש, טיפש, ישנם הרבה כינויים שמתאימים לו בזמן האחרון.

   Reply to this comment
 25. אנונימי בפיתה

  13. יונ, 2018
  11:10

  דריימונד חתיכת אידיוט

  Reply to this comment
  • דור

   13. יונ, 2018
   12:48

   מסכים. אני ממש לא אוהב את דריימונד ולדעתי הוא אוברייטד ברמות. סוג של פי.ג׳יי. טאקר משודרג שהסתדר עם סיטואציה מושלמת עבורו ליד 3 קלעים גדולים שמושכים את על האש. אני לא לוקח ממנו את ההגנה הטובה (לא קרוב אפילו לMVPD שהוא קיבל), ראיית המשחק וההאסל+ האנרגיות, אבל הבחור בכל זאת שחקן מלוכלך, סוג של ברוס בואן, ובעיקר אוברייטד. בעולם נורמלי אין סיכוי שהוא אפילו אולסטאר

   Reply to this comment
   • שמעון טבדי

    13. יונ, 2018
    13:20

    כל מילה. הוא פשוט בקבוצת על ונהנה מהזרקורים.

    Reply to this comment
   • ג'ונס

    13. יונ, 2018
    15:49

    דריימונד לא אולסטאר ,אבל הדרייב והתשוקה למשחק הם בלבל הכי גבוה בליגה לטעמי, הוא זה ששם פלפל בתחת לכל הקבוצה ,מבחינת כריזמה יש לו הרבה יותר מפי ג'יי טאקר הם צריכים את הרוע ספורטיבי שלו במשחק,כי הם יותר מדי ילדים טובים,אחרת קבוצות ידרכו עליהם,זה אולי נשמע מוגזם,ועדיין השחצנות שלו מעצבנת, אבל אי אפשר לקחת את ממנו את הדברים הטובים שלו

    Reply to this comment
    • הציפור הנדירה

     15. יונ, 2018
     11:15

     הבעחה שאצלו הרוע בא לביטוי שלילי מדי בפעמים כאלו ואחרות.

     Reply to this comment
 26. אור

  13. יונ, 2018
  11:15

  ולפינת הילד הגבוה שמטביע בעמידה, בן 12 בגובה 2.13

  https://sports.walla.co.il/item/3165296

  Reply to this comment
 27. Max

  13. יונ, 2018
  12:26

  תודה רבה מנחם.

  Reply to this comment
 28. האווי לאסוף

  13. יונ, 2018
  12:30

  תודה מנחם, ותודה על הפרוייקט החדש. עכשיו יש למה לחכות בחופש

  Reply to this comment
 29. שמעון טבדי

  13. יונ, 2018
  12:47

  "עם לונזו, ליאנג'לו ולברון, אתה זוכה באליפות. לברון מעולם לא שיחק עם מישהו כמו לונזו. הוא פשוט ירוץ ויתפוס את הכדור – הדברים שלברון היה עושה עם וייד כל כך הרבה, אלה בדיוק הדברים שלונזו עושה. הוא לא מכדרר הרבה. לונזו עושה את כולם טובים יותר".

  "אני לא חושב שזה הולך לקרות, אני יודע שזה הולך לקרות. תקראו לו LA Bron. כדי להצדיק את היותו השחקן הגדול בכל הזמנים הוא צריך לזכות בכמה אליפויות במקום אחר. עכשיו הנראטיב צריך להיות – לאן שהוא לא הולך, הוא זוכה באליפות".

  הוא מבוזבז יכל להיות היורש של אדי מרפי וכריס רוק.

  לאוור הוא ה-GOAT. כבר סקרן לראות מה יקרה חודש מפתיחת מחנה האימונים 🙂

  Reply to this comment
 30. מלובני

  13. יונ, 2018
  12:51

  Reply to this comment
 31. .קורא הדוק

  13. יונ, 2018
  12:51

  למה הילדים של ג'רדן לא משחקים?
  או שהם כן והם לא מפורסמים?
  באמת שעד היום לא שמעתי על כך כלום.

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   13. יונ, 2018
   13:02

   שיחקו ולא הגיעו לכלום (נעצרו ברמת הקולג'). ודי עשו גם עליהם רעש בזמנו. הסיכוי של הבן של לברון להפוך לכוכב כמוהו לא גבוה.

   Reply to this comment
   • מתן גילור

    13. יונ, 2018
    14:15

    הדיון הזה לגבי הבן שלו משעשע אותי.
    קח פלוני, תן לו את התנאים הטובים ביותר, גנטיקה משובחת ומה לא. מה הסיכוי שלו להפוך להיות טופ 5 היסטורי באחד מענפי הספורט הפופולריים בעולם? זניח במקרה הטוב ואפסי במקרה הפחות טוב.
    אין שום סיבה לצפות שמדובר על משהו בסדר גודל של אביו. (מצד שני לא היתה סיבה לצפות שהנער בן 16 מאקרון יהפוך להיות דבר כזה.)

    Reply to this comment
    • עידו גילרי

     13. יונ, 2018
     14:20

     נכון, אבל מה הסיכוי שלו להגיע לליגה?
     אפילו לברון מצהיר על הרצון שלו לשחק עם הבן.

     Reply to this comment
     • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

      13. יונ, 2018
      15:12

      להגיע לליגה כבר יש לו סיכוי לא אפסי. זה רחוק מלהיות בטוח אבל אם יהיה גבוה מהיר וחזק אז בתוספת לשליטה שלו בכדור יש כבר סיכוי.

     • מנחם לס

      13. יונ, 2018
      19:03

      זה עלול לקרות. בהוקי זה קרה פעמיים

  • Smiley

   13. יונ, 2018
   13:11

   הילדים של ג'ורדן לא ברמת ליגה לאומית בארץ. לא קבלו אפילו מלגת כדורסל.
   אחד למד באילנוי על חשבונו ובקושי שיחק

   Reply to this comment
   • .קורא הדוק

    13. יונ, 2018
    13:14

    תודה רבה לשניכם

    Reply to this comment
   • מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

    13. יונ, 2018
    14:23

    לפחות אחד מהם הצהיר בזמנו שהוא מנצל את אביו באחד על אחד… זה כנראה היה נכון אבל עדיין משעשע…

    Reply to this comment
   • עידו גילרי

    13. יונ, 2018
    14:23

    קצת לא מדויק. שניהם קיבלו מלגה ואחד מהם אפילו היה לא רע.

    Reply to this comment
    • Smiley

     14. יונ, 2018
     01:04

     זכור לי שהבן הבוגר הלך לאילינוי בלי מילגת כדורסל. את השני (שאני חושב שנחשב ליותר מוכשר) לא בדקתי

     Reply to this comment
 32. יהלי אולמר

  13. יונ, 2018
  13:58

  מנחם שלחתי לך מייל בנוגע להצעה

  Reply to this comment
 33. מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

  13. יונ, 2018
  14:25

  ווג' מדווח שבוסטון הציעו טרייד על קוואי בפברואר אבל הספרס סירבו. מבין את שתי הקבוצות.

  Reply to this comment
  • דור

   13. יונ, 2018
   14:58

   מה הם הציעו תמורתו?

   Reply to this comment
  • שמש העמים

   13. יונ, 2018
   16:10

   טרייד אומר קיירי.
   קוואי = 18. הורפורד 28 או גורדון 30 זה לא עובר בטרייד כי סן אנטוניו עוד היתה צריכה להוסיף שחקנים…. לא הגיוני
   קיירי זה בול השכר של קוואי. 18. ראש על ראש.
   מתחת זה גם לא אפשרי. הבאים בתור זה מרכוס מונרו בראון וטאטום על 5 כל אחד. צריך את כל הארבעה בטרייד על קוואי….
   זה אומר קיירי
   אולי מסביר את ההצהרה שלו הבוקר

   Reply to this comment
   • דור

    13. יונ, 2018
    16:52

    ואז מי יהיה הפוינט הפותח של בוסטון? לא נראה לי שהם ישימו את כל הצ׳יפים על רוז׳ייר, מה גם שאתה כותב שזה היה בפברואר עוד לפני הפלייאוף המוצלח שלו. גם לא ברור לי למה הסלטיקס יקחו עוד מס׳ 3, אפילו קאווי, כשיש להם את הייווארד, בראון וטייטום על המשבצת

    Reply to this comment
 34. הסקרן שהרג את החתול

  13. יונ, 2018
  15:53

  וואו איזו מתנההה, תודה מנחם.
  אין כאן איש שיגיד שאתה בורח מכתיבה.

  Reply to this comment
 35. no funny shtuff

  13. יונ, 2018
  18:32

  פגז של מעורב.

  קובי ממש בלחץ. משעשעת הסיטואציה הזו שהוא שם את עצמו ליד לברון.

  Reply to this comment
 36. ליאור

  13. יונ, 2018
  18:49

  וואו, איזה יופי. תודה רבה על המתנה. זה יוצא מן הכלל, מנחם. אם לברון מחפש סיכוי לטבעת אז Vila ב-Phila זה נשמע כמח התחלה טובה.

  Reply to this comment
 37. הציפור הנדירה

  14. יונ, 2018
  00:14

  בשנה שמלאו 60 לליגה נבחרו עשרה בידי רשת TNT כדי להשלים ל-60 אגדות. לא מצאתי אלט נבחרו אך מצאת מה נכתב בוואינט לפני הבחירה: https://m.ynet.co.il/Articles/3217942

  Reply to this comment
  • apelton

   14. יונ, 2018
   00:22

   מעניין, יש שם כמה ראויים שאולי יפלו בין הכסאות בפרויקט שלנו מכיוון שהתעמקנו בשחקנים שכיכבו בשנות ה2000, כך שיש סיכוי טוב ששחקנים שפרחו באמצע שנות ה90 לא יופיעו בשתי הרשימות.

   Reply to this comment
 38. עוז

  14. יונ, 2018
  12:57

  וואו תודה מנחם. כמה שעות קריאה לפניי, תודה.

  Reply to this comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *