מעורב הופס ליום רביעי בערב: להיות או לחדול לשיטת הבידודים של מוריי / מנחם לס

1. הצ'אנס האחרון ל'שיטה' של מורי

 

 

טים מקמן מה-ESPN מגדיר את הרצון של דרל מוריי, מנכ"ל הרוקטס, לנצח את גולדן סטייט ווריורס בשיטה שהוא תיכנן וביצע – OBSESSION.

הוא טוען שהווריורס מדירה שינה מעיניו, והיא  שממלאת את מחשבותיו יומם ולילה.

אם כך, אז הלילה הוא הצ'אנס האחרון שלו להוכיח ששיטתו הצליחה – או עומדת להצליח – כי הפסד הלילה והסיפור של הרוקטס, ו'התכנון הגדול' יוגדרו ככשלון.

השיטה של מוריי מבוססת על בידודים. "THAT'S WHAT WE DO" אמר הארדן אחרי המשחק. "ככה אנחנו משחקים. זה המשחק שלנו"

-אז מה הבעייה?

"אין כל בעייה. פשוט עלינו לעשות זאת טוב יותר!", הוא ענה.

לי נראה שלווריורס לקח רק משחק אחד לקבוע ביתדות את עליונותם על הרוקטס, אבל הרוקטס מבטלים כל דיעה כזאת.

אם כך, אז עליהם לנצח הלילה. הרקורד שלהם העונה (17-65) שהוא  ב-ה-ר-ב-ה  טוב מזה של הווריורס לא שווה הרבה כשכבר במשחק הראשון הם איבדו את יתרון הבית. מוריי, שאומר http://www.espn.com/nba/story/_/id/21841648/daryl-morey-houston-rockets-says-team-obsessed-beating-golden-state-warriors שהוא לא מסוגל לחשוב על אף דבר אחר מלבד נצחון על הווריורס, חייב היה להציע משהו, איזה שינוי, לגבי משחק הלילה.

אני יודע על שינוי אחד שלא קשור בכלל לשיטתו של מוריי, והוא לנצל את היתרון היחיד שיש לרוקטס על הווריורס והוא קפלה בעמדת הסנטר. איש לא ישכנע אותי שההפסד לא בא בגלל עובדה פשוטה אחת: קפלה שיחק רק 30 דקות. אילו שיחק 42 דקות – 12 דקות יותר – אני מאמין שהיה קולע יותר משהיה הפרש ההפסד.

כשכריס פול הובא זה היה החלק האחרון ב-PUZZLE שמוריי היה צריך. להביא עזרה שתוריד את העומס מג'יימס הארדן.

ב-2013 מוריי ניסה שיטה אחרת: לנצח עם סנטר דומיננטי. הוא הביא את דווייט האוארד, והקבוצה – כמו הפעם – הגיעה לגמר המערב, והפסידה לווריורס. אז היא הפסידה עם נסיון לבידוד בסנטר שלא הצליח,ועתה הוא מנסה שיטה חדשה של בידוד הכוכב ג'יימס הארדן – עם עזרה מכריס פול – שהלילה זה סכויה האחרון להצליח.

דבר אחד שחששתי שיקרה שבינתיים לא קרה זה סכסוך בין הארדן לפול על מי הוא מנהל ומוביל הקבוצה הזאת. בינתיים זה, לפחות, לא קרה.

השיטה של מורי לא היתה "שיטה" אילולא היה לו שחקן כמו ג'יימס הארדן. אם הוא קולע 40 נק' ב-54%, עבור מה צריכים מסירות או 'משחק קבוצתי', שואל מורי בהצדקה לשיטתו.

אבל הוא יודע שהשיטה היא לא שיטה ללא הארדן.

"James is everything," Morey says. "Not only is he a great player on the floor, but he's someone who's just focused on winning and is willing to do anything to make it happen, whether it be meet with people, call them, text them, whatever is required. He makes my job easy."

לי קצת לא ברור מדוע משלמים למנכ"ל מיליונים, אם המפתח שיטה המבוססת על שחקן אחד. ומה אם ייפצע?

"אז נחשוב על הצעד הבא", מגיב מוריי.

לפול אין בעייה לשמש ככנר השני.

הוא אמר אתמול:

"It was just watching the landscape of the league and talking about having fun," Paul said. "So far, so good. Still got a lot of work to do, but regardless, I'm having the most fun I've had in a long time."

במשך העונה הצעד של הבאת פול על חשבון פטריק בברלי ולו ויליאמס נראה כמשתלם מאד.

אבל לי נראה שאם באמת כל השיטה של מורי מתבססת על בידודים להארדן, אז עתה, בפלייאוף הזה, בברלי היל ולו ויליאמס היו תורמים הרבה יותר מפול, במיוחד פטריק בברלי, והשמירה שלו שהיתה יכולה לשמש מיטרד גדול לסטף קרי.

מורי הגיב על פול עבור בברלי וויליאמס:

 

"I say sometimes flippantly that there isn't really a superstar store in the NBA where you get to go and pick out which one you want," Morey said. "You have to jump on the opportunities as they come and sometimes make them fit.

והוא ממשיך:

"But in this case , we didn't really have to [make them fit]. The fit was really incredible from day one."

גם סטיב קר מברך את הרוקטס על הטרייד שהביא את כריס:

"Chris is the obvious difference in their team," Warriors coach Steve Kerr told reporters last week. "They've been really good the last few years, but he gives them a new dimension that they haven't had before."

אני שוב טוען: 'השיטה' של משחק הרוקטס.

משום מה קשה לי לקרוא למשחק הבידודים שלהם "שיטה" תעבוד רק אם כריס פול יכול להוסיף לתוצרת של הארדן 25 נקודות משלו, וכן Mbah a Moute וטאקר כל אחד 10 נקודות, ואם אריזה ואריק גורדון יתרמו כל אחד 10 נק', וכמובן קפלה עם עוד איזה 20 נקודות. אז יחד יש לנו 85 נקודות. עכשיו מגיעים "לשיטה של מוריי" שקוראים לה 'בידודי הארדן'. אני מאמין שאם הוא שוב קולע 40 (לא איכפת לי איך – – בידודים או לא בידודים!) הרוקטס מנצחים.

כי אני מאמין שהם יצליחו להחזיק את הווריורס לפחות מ-125 נקודות. אבל יש כאן 6 'אם'ים גדולים מאד לפני שמגיעים ל-40 של הארדן, שאף הוא אם גדול ורציני.

בקיצור ולעניין, הלילה הוא הלילה האחרון בו 'השיטה' של מוריי חייבת להצליח, אחרת היא תלך לאבדון עד שיוסיפו לשיטה את קאווי לינארד, פול ג'ורג', ולברון ג'יימס…

2. פיניקס: אייטון או דונצ'יץ?

 

הטוויט הזה מספר הרבה מהסיפור:

 

אני לא בטוח אם בסערת הבלוג החי של משחק בוסטון – קליבלנד, שמתם לב שבסוף המעורב שלי להבוקר הכנסתי את סדר בחירת עשרת הקבוצות הראשונות, וכתבתי (אחרי היסוס רב שלכם הוא כמובן לא ידוע כי קראתם "דיאנדרה אייטון" וזהו) שהם יבחרו בסנטר של אריזונה ולא בלוקה דונצ'יץ. דרין אלברט כתב הבוקר בלארי בראון מה שלי הציק כי טאסור שעל כך תתבסס הבחירה: שמאמן הסאנס החדש איגור קוקוסקוב, היה מאמנו בנבחרת בסלובניה.

זה כמו לבחור בעמרי כספי לקבוצה שדייויד בלאט מאמן, כמעט NO-BRAINER.

דונצ'יץ הוא בחירה מאד INTRIGUING – קומבינציה של גוף גדול ואתלטי בשחקן שיש לו הכל: קליעה, חדירה, פליימייקינג, ונסיון רב במשחקים ברמה גבוהה. מצד שני תארו לכם סנטר בשם דאנדרה אייטון מאונ' אריזונה שעלול להתפתח להיות ג'ואל אמביד מס' 2!
פיניקס חייבת שהבחירה שלה תהיה של שחקן שישנה את פני הפרנצ'ייז כולו. אני תמיד נוטה עם ביאס לאמריקאים לעומת האירופאים, אבל במקרה הזה אני לא בטוח.אני מקווה שהם לא יטעו לכאן או לכאן. מגיעה קצת הצלחה לקלאב הזה שסבל רק מהלומות בעונות האחרונות!

3. ג'יי אר סמית תמיד היה מין OUTLAW

ג'יי אר לא רק שעשה פאול מלוכלך (ומסוכן מאד) על אל הורפורד, מסתבר שהוא גם ליכלך את פיו, וכשמרכוס סמארט התקרב אליו (קרוב הרבה מדי!), ג'יי אר דחפו תוך כדי תיסכול.

הוא הביע את חרונו במסיבת העתונאים אחרי המשחק:

אני לא הרגשתי שמטרתו של סמית' היתה 'לפצוע' כי אחרת הוא היה זורק את הורפורד הרבה יותר חזק. זה היה סתם תוצאה של תסכול על עוד סל של היריב בשעה שלו עצמו ישנו משחק של א-פ-ס נקודות. תהרגו אותי אם תרצו, אבל דווקא מהפאול הפלגרנטי הזה אני לא כל כך מתרגש כי סמית' – בצורה ברורה – דחפו רק כדי למנוע סל, ולא כדי לפצוע.

סמארט חושב אחרת:

“That’s a dirty shot,” Smart said of Smith’s play after the game. “You just can’t allow that to keep happening. It’s not the first time J.R. has done some dirty stuff, especially playing against us. He’s known for it, especially playing against us. We know that. It’s like a bully; you keep letting a bully pick on you, he’s going to keep picking on you until you stand up.”

זאת לא הפעם הראשונה. לפני שלוש שנים הוא עשה דבר דומה (אך יותר חמור) על ג'יי שראודר (http://larrybrownsports.com/basketball/jr-smith-ejected-hitting-jae-crowder/260577)

זה לא סוף העולם. זה פלייאוף.

ג'יי אר סמית' הוא עארס ידוע. חבר כיתה של רון ארטסט, מאט בארנס (זוכרים?Matt Barnes drove 95 miles to 'beat the s–t' out of Derek Fisher)וכאלה.

אני אפילו מחבב אותו, אבל לא הייתי מעז להתעסק איתו כי הוא לא מעל הרמת טלפון לאיזה חבר טוב מה'חיילים' של המאפיה.

4. דווקא טיירון לו האשים את הסלטיקס ב-GOONING THE GAME ('בריונות')

טיירון לו גיחך על הבכיות של הסלטיקס בקשר לפאול של סמית. הוא האשים דווקא אותם ב-GOONING THE GAME – "הפכו אותו לקרב בריונות"

הוא אמר:

“They’re playing tougher than we are. They’re being physical. They’re gooning the game up, and we got to do the same thing. So we gotta be tougher — mentally and physically,” Lue said.

 

 

כשאל הורפורד נשאל בקשר ל-"GOONING" הוא הגיב:

“We just play hard. We got out there, we compete — it’s Celtics basketball. We’re playing hard. We got each others’ backs. And that’s it.”.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 25 תגובות

 1. מנחם אחלה מעורב
  גולדן סטייט יכולה לקבל 2 שחקנים ביום טוב מתוך 3
  דוראנט יציב כמו שיש
  תומפסון נראה טוב
  וקארי צריך להשתולל מתי שהוא
  גרין חרמן על הזקן של הארדן כמו מספרים על זקן אחרי ספירת העומר

 2. נראה לי שהרוקטס התאהבו בבדייה שהפיצו שהם פיצחו את השיטה לנצח את הלוחמים עד שהתחילו להאמין לשקר הזה בעצמם

 3. דונצ'יץ' או אייטון?
  האמת היא שאין לי מושג.
  הבעיה?
  שאני לא בטוח שהמושג של מקדונו טוב משלי…

  אתרי האוהדים של הסאנס בחרפון מוחלט.
  עבר המון זמן מאז הייתה הפעם האחרונה שהיו לנו סיבות ראליות להיות אופטימיים.
  ברמה מסוימת, קצת קשה לעכל את הסיטואציה בה אנחנו נמצאים:
  אחד מבין 2 שחקנים שיש לגביהם קונצנזוס שהם יוצאים מן הכלל,
  ישחק בעונה הקרובה בשורות הסאנס,
  ויותר מכך –
  הוא ישחק בעמדה בה אנו זקוקים נואשות לחיזוק.
  חרפון כתבתי?
  קראתי פרשנים שכבר מפנטזים על בוקר/אייטון כקובי/שאק החדשים…

  אישית, אני אהיה מאושר אם הם ידמו במשהו ליוטה:
  קבוצה אובראצ'ברית שמשאירה הכל על הפרקט. תמיד.
  (בכוונה כתבתי יוטה. המאמן החדש שלנו היה עוזר המאמן בקבוצה)

  יאללה, מי היה מאמין שהמשחק שאני הכי מצפה לו זה המשחק הראשון של הסאנס במסגרת ליגת הקיץ…

  תודה, מנחם. אחלה מעורב.

 4. קראת את מחשבותי. בדיוק אתמול במקלחת הרהרתי בזה (חשיפה – אני מהרהר על יוסטון במקלחת).
  זה לא רק יוסטון make or brake מול ג"ס, זה בכלל בהשוואה לקבוצות שעולות כרגע.
  סערת האנליטיקס והשלשה או ליי-אפ איימה לסחוף את כל הליגה בעקבותיה ולשנות את פני הכדורסל.
  בינתיים נראה שהיא נכשלה (בליגה הרגילה גם קבוצות כמו אטלנטה וטורונטו יכולות להצליח), ולעומתה מי שמצליח אלה קבוצות כמו גולדן, בוסטון, יוטה, נ"א.
  קבוצות שמדגישות את הבסיס – מסירה, הגנה חזקה, כימיה קבוצתית, מחויבות.

  אני אישית בהחלט שמח על כך, וגם על מגמת כוחם העולה של המאמנים החכמים והשפעתם על המשחק לעומת הכוכבים, שמתעסקים בעיקר בעצמם.

  1. סערת האנלטיקס סחפה את כל הליגה בין אם זה מוצא חן בעיניך או לא. זה כולל גם את יוטה ובוסטון יקירותיך. יש הרבה דרכים ליישם את העקרונות הנ"ל וכישלון או הצלחה של יוסטון לא קשורים אליהם.

   1. יש הבדל גדול מאוד בין מה שיוסטון בחרו לעשות עם האנליטיקס, לבין מה ששאר הקבוצות.
    כולם מנגבים את התחת, אבל רק קבוצה אחת הפכה את נייר הטואלט לאורים ותומים שלה.
    כוונתי – זה עוד כלי וככזה סבבה להשתמש בו כמו בכל כלי אחר.
    אבל מה שמנצח לבוסטון, יוטה וגולדן משחקים זה לא האנליטיקס, אלא ההגנה, הכימיה, המחויבות, והגמישות והחוכמה באימון (וכמובן רתימת הכישרון לכך בצורה מיטבית).

    1. גם ביוסטון האנליטיקס הם לא מה שמנצח את המשחק. אלה רק עקרונות. אתה חושב שהאנליטיקס הם אלו ש"אמרו" לשים את הכדור בבידודים של הארדן? לא זו שיטה של מאמן שעובדת בגלל יכולות של שחקן.
     אתה פשוט רואה בשימוש בנתונים כדי לשפר את הקבוצה וסיכוייה לנצח כחילול קודש. אבל אין קבוצה או מאמן ב-NBA שלא משתמש בעקרונות הנ"ל לטובתו.

 5. תודה רבה מנחם אחלה מעורב.

  לדעתי צריך להפריד משתנים – יוסטון יפסידו בסדרה הזו מאחר והם קבוצה פחות טובה, פחות מנוסה, ולדעתי גם עם מאמן/סגל מאמנים פחות טוב. לכן, זו לא בהכרח אשמת מורי או השיטה שלו.

  השאלה שאפשר לשאול היא האם בשיטה אחרת מורי יכול היה להצליח יותר.

  אני מסכים עם האשך שנראה שחסר ליוסטון משהו מהמשחק הקבוצתי של בוסטון, הספרס, יוטה, ובמובן זה היא קצת יותר דומה לקליבלנד ואוקלהומה. אבל ההשוואה הזו גם מחמיאה ליוסטון, ולהארדן, שלדעתי הצליחו לבנות קבוצה יותר טובה ויותר מאוזנת משתי האחרונות.

  במובן זה, ההגעה של כריס פול דווקא הפכה אותה ליותר מאוזנת ופחות תלויה בהארדן. אני זוכר שהמשמעויות של הגעת פול נותחו בהרחבה, ובחיוב, בפוסט מונומנטלי של גילרי על יוסטון. אז חשבתי שזו טעות, ושצריך היה לדבוק במודל של הארדן במרכז, עם מעט שיפורים בצדדים, אבל היום אני חושב שמורי (וגילרי) צדקו.

  הקבוצה היום טובה יותר ומאוזנת יותר (כמו שקר אמר), וזו דווקא נקודה לזכותו של מורי שהביא את "מר מידל ריינג'", לקבוצה שלו.

  במובן זה, אני חושב שעוד מוקדם מדי להספיד את שיטת מורי, בוודאי לנוכח השינויים שהוא מבצע בה, ושצריך "לחכות" לבחינה שלה מול קבוצה שאינה גולדן.

  אני ייחלתי לגמר בוסטון-רוקטס, שכנראה כבר לא יקרה, אבל אם בכל זאת יקרה… זה יהווה מבחן יותר אמיתי לשיטה של מורי. להפסיד לגולדן זה כמעט בלתי נמנע ללא קשר לשיטה.

  גם בוסטון, שבאמת עושה קסמים עם מה שיש, תפסיד ללוחמים, אבל זה לא בגלל שהשיטה של סטיבנס לא טובה, אלא בגלל הפרשי כשרון וניסיון.

  1. יוסטון הייתה פייבוריטית מול כל קבוצה שהיא לא ג"ס. ולראייה שהם סיימו ראשונים את הליגה.

   הבעיה שג"ס פשוט יותר טובים. יוסטון מקסמו את היכולות שלהם כקבוצה, שיטה ושחקנים סביב הארדן (וזה הצליח להם) לקבוצה ממש טובה. אבל יש את ג"ס מולם.

 6. אחלה מעורב, תודה
  אני לא מכיר את איטון לצערי, אבל אני עוקב אחרי דונציץ' בשנתיים האחרונות, ובהחלט מעניין לראות מה הוא יעשה בליגה. כמובן שהסיטואציה אליה הוא ייפול, קרי קבוצה, מאמן וכו' וגו', יהיו קריטים להצלחה, אבל הפוטנציאל למשהו טוב קיים

 7. מעורב פצצה מנחם.
  צ'אנס אחרון בהחלט של יוסטון. בערך מהרבע השני הם שיחקו בלי טיפת אמונה עצמית, כאילו שהם לא מאמינים שבקצב הזה הם יכולים לקחת את הסדרה, ג"ס הריחו דם וטרפו להם את הביתיות.
  מקווה שהיום יוסטון יתמקדו רק בלנסות לנצח את המשחק ויביאו את זה לסיום צמוד, שמה עם הביתיות הם פייבוריטים.

 8. מורי כבר אמר שהוא לא מתכוון לבזבז את שנות השיא של הארדן בלא להיות תחרותי, ככה שהוא מנסה למקסם את השיטה סביב הכוכב שלו.

  יוסטון עושים עם הארדן מה שהסאנס עשו עם נאש. נותנים לכוכב אחד ליצור את ההתקפה בפי-נ'-רול או ביכולת אישית.

  וזה עובד, יוסטון סיימו ראשונה והכל.
  הבעיה שבצד השני יש פשוט קבוצה יותר טובה. עם שחקנים יותר טובים.

  השיטה של יוסטון מוציאה את המרב מיוסטון אבל נתקלת בקיר של ג"ס.

  יש להעריך את ההשקעה של מורי שהוא לא מוותר ובהחלט רוצה לנצח את ההכי טובים.

 9. יש טעות: הלוחמים לא היו בגמר ב-2013 אלא הדורבנות שהפסידו למיאמי כלומר אלופת המערב הייתה ס"א ולא ג"ס.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט