מעורב הופס ליום שני / מנחם לס

 1. ניכתב בשיא המהירות. מתנצל על שגיאות.

 2. 1. הנמבר 1 השנייה בחוץ כשפלורידה סטייט גוברת על אקסווייר 70-75

שלחתי אתמול מסר לכל הצוות שזה יום ההולדת של אשתי גייל, והבת אפרת הגיעה עם משפחתה מאטלנטה, וקני (בנה של גייל) הגיע עם משפחתו משרלוט, ובס"כ (כולל 5 נינים) היינו 26 נפשות אצלנו בגרינוויל, ואין דרך שאכתוב להיום.

אבל עתה כולם חזרו, הזקנה עלתה למעלה לישון, ואני שוב כותב. פשוט ראיתי את סוף המשחק של פלורידה סטייט נגד אקסווייר שאף הוא הסתיים בהפתעה מרעישה, וחשבתי שאכתוב אחרי הכל כי כשאני לא כותב אני מרגיש כאילו אני לא נותן ארוחת בוקר לסיגל ואפרת כשהיו בנות 6 ו-3, ואני הייתי גם האמא וגם האבא.

אז ככה. לא בדקתי כי עכשיו כבר כמעט חצות, אך לא זכור לי טורניר NCAA מאז הפך לטורניר של 64 קבוצות כשרק 2 נמבר 1 יהיו בסוויט 16 – וילנובה וקנזס (זה כיף של אתגר בדיקה לעידו גילרי, וכן, עידו, אני ראיתי את החורים האחרונים של מקלרוי, מלבד ה-17 וה-18, ואילו טייגר לא היה מפשל ב-16, אז אולי היה לו סיכוי). וירג'יניה הפסידה אתמול ואקסווייר הקטנה מסינסינטי הפסידה לפני דקות לפלורידה סטייט. המשחק של ווסט וירג'יניה נגד מרשל עדיין לא הסתיים, אך וירג'יניה המערבית מובילה נגד מרשל ב-25 נק' (פעם ראשונה ששתי אוניברסיטאות ממערב וירג'יניה משחקות אחת נגד השנייה בטורניר) ואני מאמין שהיא תנצח, אם כי בטורניר המטורף של 2018 הכל יכול לקרות.

אין שאלה שלא היה טורניר מטורף כזה אף פעם. מה שזה אומר לי שביום חמישי, כשיתחילו לשחק באטלנטה  ובלוס אנג'לס, וביום ששי שיתחילו לשחק בבוסטון ובאומהה (נברסקה) תהיינה 16 קבוצות שתבואנה עם אמונה שהן יכולות לנצח.

לא סתם UMBC ניצחה את וירג'יניה. היום יש כל כך הרבה טלנט שאין יותר 'קבוצות חלשות', מלבד אולי קבוצות ה'אייבי ליג' שלא נותנות מילגות כדורסל (אבל כשמגיע סטודנט טוב שהוא כוכב כדורסל הן מוצאות דרך להביאו בסטפנדיה אקדמאית או מוצאים מילגה מסוג אחר. ג'רמי לין, אתה מקשיב?).

ההפתעות כבר אינן כאלה הפתעות. לכל קבוצה יש כדורסל המשוחק ע"י שחקנים שלכולם כמעט ללא יוצא מן הכלל יש מקום או ב-NBA, ב-G-LEAGUE, ביורוליג, באירופה במדינות כמו שבדיה וכאלה, בסין, במכסיקו, באוסטרליה וניו זילנד, במרכז אמריקה, דרום אמריקה, ותמיד יש לבנון.

אין לי זמן לכתוב והכתיבה על 32 משחקים היא בלתי אפשרית, אז אכניס רק כמה תמונות וסרטונים שמראים איזה טורניר מטורף זה.

ביום חמישי באזור הדרומי תשחקנה קנטקי נגד קנזס סטייט, ולויולה נגד נבדה. המנצחות תשחקנה ביום שבת לקביעת נציגת הפיינל פור.

ביום חמישי אזור מערב תשחקנה פלורידה סטייט נגד גונזגה ומישיגן נגד טכסס A&M. המנצחות תיפגשנה בשבת בלוס אנג'לס לקבוע את נציגת המערב לפיינל פור.

ביום ששי תשחקנה וילנובה נגד ווסט וירג'יניה (בהנחה שהיא מנצחת את מרשל) מהבית המזרחי, וטכסס טק נגד פורדו. המנצחות תשחקנה ביום ראשון לקביעת הנציגה בפיינל פור.

ביום ששי תשחקנה קנזס נגד קלמסון ודוק נגד סירקיוז מאזור המזרח תיכוני, והמנצחות תשחקנה ביום ראשון לקביעת ההולכת לפיינל פור.

ראיתי המון משחקים, כמה בשלמותם וכמה בהיילייט. לדעתי דוק היא הקבוצה הטובה מכולם, ומרווין באגלי יהיה ה-MVP של הטורניר, ובחירת הדראפט הראשונה.

*הסמינולס מפלורידה סטייט הורידו עוד NUMBER 1 מהפסים בניצחון קמבק נפלא על אקסווייר הקטנה, האוניברסיטצת הקתולית – ישועית מסינסינטי.

המוסקטירס מסינסינטי הובילו כבר ב-12. בשניות האחרונות כשהתוצאה היתה 73-70 לפלורידה סטייט, קרם קנטר – שלי נראה דומה מאד לאנס ואולי הוא אחיו הצעיר? – נכנס לזרוק שלשה שהיתה קצרה ולא הגיעה אפילו לחישוק.

(אין סדר הגיוני לתמונות וסרטונים שאני מכניס)

כל התמונות הן מ-USA TODAY

*

*

 

*
*

 

2. האם קלמסון, האוניברסיטת השוכנת 20-25 דק' מביתי, תהפוך גם לחיית כדורסל?

*

קלמסון כבר הובילה נגד אאובורן  ב-41 נקודות (שצ'ארלס בארקלי  ה-ב-ט-י-ח  שתקרע את קלמסון; אחרי הכל הוא היה שחקן כדורסל שלה בשנות ה-80…). נגמר ב-30 ומשהו הפרש. קלמסון שהגיעה השנה לפיינל פור בפוטבול (והפסידה לאלבאמה אחרי ששנה לפני היתה אלופת המכללות) משחקת מצויין ללא אף כוכב שיילך ל-NBA, אבל היא מליאה בשחקנים לחולון ובאווירה בשמיים, באוניברסיטה הפורצת שחקים לא רק בספורט אלא גם אקדמאית (מה הפלא? אני ADJUNCT PROFESSOR שם הנקרא ללמד כשהם צריכים מרצה בתורת המחקר/סטטיסטיקה. ביומכניקה אין להם).

ניצחון עצום. לא יאומן.

מאמן אאובורן היה מאמן טנסי, ונבחרת ארה"ב למכביה.

*

*

*

3. ריצת הסינדרלה הסתיימה, אבל היום כל אחד יודע מה הן האותיות UMBC

*

לא נורא. הניצחון על וירג'יניה שם אותם על המפה לנצח! הם מדגימים יותר מכל קבוצה אחרת שאפילו למכללות שלא מוכרות כלל יש כדורסל!

*

*

קנזס שולחת את סינדרלה הביתה:
*


*
*

4. נבאדה (מדורגת 7) חוזרת מ-22 נקודות דפיציט לנצח את סינסינטי (מדורגת 7)

*


*

 

5. וילנובה מכריעה את המפתיעה אלבאמה על 23 הפרש

*

6 דוק גוברת ב-25 על רוד איילנד (שהפתיעה בנצחון על אוקלהומה) על 25 הפרש.

אני מאמין שדוק היא הקבוצה החזקה ביותר מאלה שנשארו, בעיקר בגלל הפרונטליין של מרווין באגלי וונדל קרטר (בתמונה). קרטר נראה כמו בוגר מול ילדים במכללות, ובאגלי? הוא הפאור פורוורד הטוב מכולם, ויצליח  מ-י-ד  ב-NBA

 
 *

 

*

7. קנזס היא מס' 1 שניצחה את פנסילבניה וסיטון-הול (הקתולית מניו ג'רסי) בעליונות ברורה, אם כי נגד סיטון-הול זה היה יותר קשה

 

8. הצעירים הללו מהמכללות יעשו הכל להצלת כדור

הגארד של הבולדוגס מגונזגה גאש פרקינס מזנק לעבר כדור אבוד וששולח 2-3 צלמים לקרקע יחד איתו.

גונזגה גברה על הענקית אוהיו סטייט במשחק מורט עצבים עד הסוף.

*

 

*

הפורוורד של גונזגה קורי קיספרט (24) והפורוורד קיליאן טילי (33) חוגגים אחרי הניצחון הקשה מאד.

 

 

9. טכסס טק היא אחלה קבוצה – – אחת הפייבוריטיות שלי.

*

*

*

10. אחד מסלי הנצחון לשלוש שייכנסו לדברי הימים של הכדורסל!

הגארד של הוולוורינס ממישיגן ג'ורדן פול (אחרי סל הניצחון המטרף שלו!)

*

*

*
 *

 11. הפורוורד של פורדו מאט הארמס אחרי ניצחון הבוילמייקרס על באטלר:

*

 

*

12. טכסס A&M מורידה לאלופה צפון קרולינה את המכנסיים ב-21 הפרש.

לא יאומן כי יסופר!!!

*

*

13. שחקן סינסינטי (2) לא מסוגל להכיל את הבושה של ההפסד לנבאדה (7)! (אחרי שסינסינטי הובילה ב-22!!!)

*

 

.

 

המטריקס של אי אס פי אן חישב שסיכוי נבאדה המדורגת 7 לנצח את סינסינטי המדורגת 2 כשהתוצאה היתה 65-43 לסינסינטי עם 11:17 דק' לסיום היו 0.1% (אפס פסיק אחד אחוז)

 

*

*


*

14. מאמנה הראשי של נבאדה אריק מוסלמן הלך 'בננה' בראיון אחרי הניצחון הלא יאומן לחלוטין:

15. הנזירה ג'ין, אוהדת לויולה מס' 1 (והיא ה-CHAPLAIN של האוניברסיטה)
*

 

 

ושחקני טנסי לא יודעים היכן להסתתר!

חגיגת הניצחון של לויולה הקטנה:

 

16. סירקיוז (מדורגת 11) מנצחת את מישיגן סטייט (3)

 

*


*

17. מאמן סירקיוז ג'ו בוהיים אף פעם לא נגמר!

*

*
*

 

 

 

מנחם לס

בעל האתר, העורך הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 19 תגובות

 1. ראיתי רק מעט תקצירים אבל מה שהולך בטורניר הזה זה מארץ' מדנס אמיתי, אני לא זוכר כ"כ הרבה הפתעות וכל הרבה חזרות מפיגורים של 20+ נק פסיכי

 2. זה בהחלט טורניר רווי הפתעות אבל לא משהו חסר תקדים (למעט הניצחון של UMBC על וירג'יניה).

 3. טייגר נתן סיבוב נהדר עד ה-16 אבל גם אם היה עושה שם בירדי נניח ופאר בשני האחרונים לא היה מצליח להתקרב למקלרוי ביכולת שלו אתמול. מה שכן אין לי סבלנות לחכות עוד שלושה שבועות.

 4. LJOS זה הזמן למכור לך סחורה חדשה (בנדר עדיין על המדף אם תרצה).
  יש לי מבצע נדיר של שניים במחיר אחד. התאומים לבית מרטין עזבו את NC STATE מכיוון שלא היו מרוצים מההתאמה שלהם לשיטה. אחרי שישבו שנה בחוץ הובילו אתמול את הקאמבק האדיר מול סינסינטי. אם איך שהבראקט נראה באיזור שלהם נדמה שיש להם הזדמנות טובה להגיע לפיינל פור

  1. 14 שעות זה לא איחור. הגעתי בדיוק מתי שהייתי אמור.

   בנדר עדיין שם אתה אומר? אסור אף פעם לוותר על ההצעה הראשונה.

   אבל, יאללה, שיהיה, תאומים שגדלים בחיק זאבים. מה יכול להשתבש? (נגינת כינור זדוני נשמעת)

 5. איך הלכתי להייטק ולא לכדורסל מכללות ???
  נראה ממש כיף שם 🙂
  ואני פה במארץ' סאדנס…..

 6. ענק מנחם

 7. נהדר מנחם עוד אקרא בעיון בהמשך

 8. הבלודווילס הם הקבוצה העמוסה והמוכשרת ביותר השנה. נכון שבאגלי וקרטר מקבלים דגש אבל גרייסון נותן הרבה נסיון ומנהיגות דובאל טרנט בולדן ודלורייר משלימים שביעייה עמוקה מנוסה ומגוונת. אני סקפטי לגבי דיוק כי השנה לא זכור לי שהופתעה על ידי קבוצה 'קטנה' אבל במפגשים מול הגדולות הפסידה לא מעט. בינתיים התמזל מזלה וגם בסוויט סקסטין תפגוש את סירקיוז במקום את מישגן סטייט הטובה יותר על הנייר. היא ניצחה את סירקיוז ללא באגלי לפני 3 שבועות במשחק פיזי ואיטי ב16 הפרש.

  לפעמים עדיף להתמודד עם הקשיים בשלבים הראשוניים במקום לשייט ואז פתאום לפגוש קבוצה בדרגה גבוהה. סירקיוז עלולה להפוך את המשחק של דיוק למכוער פיזי ואיטי ולסבך אותה. אם הם עוברים אותם תחכה להם כנראה קנזס האימתנית עם הסיניורס הנהדרים גראהם מכאליוק ואוזבוקי יחד עם כישרון הNBA מאליק ניומן (כוכב תיכונים מטורף) שהתרסק במיססיפי סטייט לאחר שחשבו בתיכון שידלג בקלילות לדראפט הNBA בדרך לכוכבות. בגלל החוק המטופש של ההעברה בילה שנה שלמה בחוץ והתאמן עם קנזס. הוא שחקן קשה מאוד לעצירה כשהוא חם כי הוא סקורר בנשמה ויכול לקלוע מכל מקום.

  1. בוסטון קולג'
   סט. גון.

   1. צודק… זיכרון סלקטיבי. קיצר שיתחילו לדאוג😜😀

 9. תודה מנחם.
  מטורף מה שהולך השנה בטורניר, אפילו יותר מבדרך כלל.
  בחרתי את דיוק גם בבראקט שלי, אבל הלב בטקסס אז הולך עם הבראקט של ג'ורג' בוש- טקסס A&M עד הסוף.

 10. דיאנדרה ירוץ מאל איי לטקסס כל הדרך עם הגביע?

  1. ואז יתחרט…

   1. או שיקלע עונשין לכבוד המאורע

    1. אני מבקש- 61% העונה לא פחות מרשים מאנדרה הענק.

 11. תענוג גדול תודה רבה יא מנחם

 12. תודה רבה מנחם
  מעורב מאלף כיף לא נורמלי לקרוא אותו

 13. תודה מנחם. לרוב אני לא מספיק להגיב בזמן (הפרשי שעות, עבודה ומשפחה), אז גם תודה כללית על ההתמדה והפוסטים היומיים העשירים. מאוד נהנה לקרוא כשאני מספיק להגיע אליהם.

  אכן טורניר נהדר ומלא הפתעות. כמוך, אני גם מאמין בבאגלי. לא בטוח שיבחר ראשון, אבל יהיה שחקן נבא מצויין.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט