4X4 – משחקי יום רביעי ב-NBA / מתן גילור

תוצאת תמונה עבור ‪4 X 4‬‏

ערב משחקי יום רביעי מזמן לנו 4 משחקים. אף לא אחד מהם בעל פרופיל גבוה שממש חשוב לשתי הקבוצות. אבל אין שום סיבה שזה ימנע ממני חפירה טובה. אהה כן, ובלי סטטיסטיקה בכלל!

 

01:00 אורלנדו קסם (48:20, מקום 14 במזרח)-מילווקי איילים (31:36, מקום 7 במזרח)

ישעיהו ליבוביץ, לטעמי מגדולי הפילוסופים היהודים של המאה הקודמת, נהג לומר "אני מאותם בני אדם שמאמינים שהמשיח יבוא. י-ב-ו-א! לעולם. משיח שבא הוא משיח שקר. כל משיח שבא הוא משיח שקר. מפני שמהותו של המשיח הוא שהוא יבוא."

לדידי, ליבוביץ' מייחס למשיח תפקיד חשוב וגדול בהרבה מהתפקיד שמרבית היהדות מייחסת לו. מרבית היהדות גורסת שהמשיח, לכשיבוא באחרית הימים, יגרום לתחיית המתים, מלחמת גוג ומגוג, בניית בית המקדש ועוד. תפקיד זה הינו כאין וכאפס לתפקיד שמייחד לו ליבוביץ. ליבוביץ בעצם אומר שהמשיח הינו ישות פיקטיבית. כן, כן, המשיח הוא פיקציה, אך פיקציה אקוטית. פיקציה שמטרה לגרום לכלל היהודים להתנהג כאילו היא אמיתית. הלוא לא כל מאן דבעי יקום לתחיה, אלא רק מי שנמצא ראוי. על כן, יקיימו כל היהודים, כל ימי חייהם, אורח חיים שיאפשר להם להיות חלק מאותו נס מופלא של תחיית המתים ולחיות בימות המשיח (או גן עדן, אם תרצו). לכן חשוב מאד שהמשיח לעולם לא יגיע, אך תמיד, לנצח נצחים, הוא י-ב-ו-א.

אוהדי מילווקי יטענו שהבעיה היחידה בטיעון של ליבוביץ היא שהוא לא הכיר את יאניס אנדטוקומבו. אמנם בשנות ה-90' של המאה הקודמת פריק נחשב מי שלבוש שחורים ומאזין למוזיקת מטאל, אבל היום הכינוי ניתן לאחד השחקנים הכי מהפנטים שיש. הגריק פריק נראה בתחילת העונה כקרנף המסתער על תואר ה-MVP. היום זה כבר יותר לכיוון החמישייה השנייה של העונה, אבל כשנזכרים שמדובר על שחקן כל כך צעיר שכל שנה עושה התקדמות כה משמעותית, קשה שלא לתהות האם מילווקי מצאה את המשיח שלה.

מצד שני ניצבת אורלנדו. אם תשאל את האדם ברחוב על אורלנדו הוא יספר לך על מרכז החלל ופארקי השעשועים. ואני אומר – אורלנדו? עיר של טנקינג.

באמת שאין מה להרחיב על הקבוצה הזו. כרגע היא בעיקר מעוניינת לשפר את הסיכוי לבחירת דראפט גבוהה. הוסף לזה את המשחק בליל אמש נגד הדרבנות והרי לכם מתכון לתבוסה.

תוצאת תמונה עבור תמונות של יאניס אנטטוקומפו
נצר לבית דוד?

02:00 בוסטון קלטים (21:46, מקום 2 במזרח)-וושינגטון קוסמים (30:38, מקום 5 במזרח).

ריי צ'ארלס מבקש מאהובתו לשחררו משלשלאותיה.

הוא עושה זאת באופן הבא:

 

הסירי חרצובות, ותני להיות עצמי

הסירי חרצובות, לך לא אכפת ממני

כמו דיבוק אליך אני אחוז

האהבה שלי היא סתם בזבוז

אז הסירי חרצובות, שחררי אותי

 

הסירי חרצובות, וחפשי אחר

הסירי חרצובות, את לא אוהבת יותר

כל פעם שאליך מתקשר

עונה בחור אומר לי לוותר

אז הסירי חרצובות, שחררי אותי

 

תחת כישופך, מרגיש כה הזוי

אך יודע היטב, שאיתך אין סיכוי

הסירי חרצובות, ותני לברוח

הסירי חרצובות, דואגת בלי מנוח

איתך הולך בדרך חתחתים

מבחינתך נידף כמו חיטים

אז הסירי חרצובות, שחררי אותי

באותו האופן מבקשת בוסטון מברוס בואן, הידוע גם כ"אלוהי הפציעות", להסיר ממנה שלשלאותיו. יהיה יותר קל לפרט את שחקנים שישחקו בבוסטון מאשר את אלה שיחסרו. בוסטון תצטרך ללמוד מהקוסמים איך עושים את הכישוף שגורם לזה שדווקא כאשר הכוכב שלך פצוע, הקבוצה מתפקדת טוב יותר. מבחינת בוסטון אין הרבה חשיבות למשחק. די ברור שהקבוצה תסיים במקום השני במזרח וכבר יכולה להתחיל להתכונן לפלייאוף.

הקוסמים לעומתם במצב אחר לגמרי. אמנם הפלייאוף מובטח באופן מעשי, אבל כל ניצחון או הפסד עשויים להיות משמעותיים בקביעת המיקום לקראת הפלייאוף. הנחה די סבירה שלא ירצו בבירה לפגוש בסיבוב הראשון את קליבלנד בלי הביתיות. מקום שלישי למשל יכול מאד לעזור בזה.

לפני למעלה מחמישה עשורים קיבלו שני מפעלים בחדרה אישור להעסיק פועלים לא יהודים בשבת, כדי שלא יצטרכו לכבות את התנורים שלהם. על האישור המיוחד נכתב השיר "גוי של שבת" בביצועה של רביעיית מועדון התאטרון. אז כדי שוושינגטון לא יצטרכו לכבות את תנור הפלייאוף הם הביאו גוי של רכז שעושה עבודה נפלאה ומראה איך מסתדרים עם כוכב פצוע.

וושינגטון מגיעה אחרי משחק אתמול, אבל המשחק כל כך הרבה יותר חשוב לה שאני מהמר שהיא תמצא איזה שיקוי לרקוח.

 

04:00 סקרמנטו מלכים (47:21, מקום 13 במערב)-מיאמי חום (32:36, מקום 8 במזרח) (ספורט 5 לייב).

המשחק הזה הינו מפגש בין הפכים. מצד אחד ניצבת קבוצה שנדמה שלא מבינה את מהות הליגה. את מיאמי לא מעניין שואו לקהל, מצעדי 10 מהלכי הלילה או מקום של כבוד בפינה השבועית של Shaqtin' a fool. החבר'ה בלבן רק רוצים לנצח. והיי, יחסית לפרופיל השחקנים הם גם ממש טובים בזה. הקבוצה שהתעוררה מאוחר מדי בעונה שעברה ובסופו של דבר פספסה את הפלייאוף על חודה של בירוקרטיה, הבינה לאן נושבת הרוח, כיווצה את ישבנה הקובני, ונעצה את שיניה בעונה הזו. ספק אם יש עוד קבוצה בליגה שמשאירה על הפרקט כל כך הרבה בכל משחק ומשחק. האם זה יעזור בפלייאוף? כנראה שלא, אבל מיאמי מייצגת את רוח הספורט של לשאוף הכי גבוה שאפשר.

מצד שני ניצבת קבוצה שכל קשר בינה לבין רוח ספורט הינו מקרי בהחלט. אם מישהו מבין מה מנסים לעשות בבירת קליפורניה שירים את ידו. תודה זיו, שמח שאתה איתנו, אתה רשאי להוריד את היד. האם סקרמנטו מנסה לעשות טנקינג? היא לא ממש מצליחה בזה, כשבינה לבין מרתף הליגה מפרידות 4 קבוצות. האם הכוונה לתת ניסיון לצעירים לקראת העתיד? אז מה זיבו עושה בחמישייה? הבעיה היא שזה לא שהקבוצה הזו לא סגורה על עצמה מהיום. נראה שהיא לא סגורה על עצמה מאז אותו הפסד ללייקרס בימי שאקובי ה(לא ממש)עליזים. משיגים כוכב ובונים סביבו עקום. משחררים אותו ולא הולכים לבנייה מחדש במלוא הכוח. נראה שהשחקן היחיד בליגה שהמועדון הזה באמת עשה לו טוב הגיע מיבנה, ישראל.

כפי שוודאי הבנתם, לדעתי המלכים לא יעמדו בחום וזו שרוצה וצריכה את הניצחון יותר גם תשיג אותו.

והנה שיר שמזמין אתכם להתמודד עם המלכים.

04:30 גולדן סטייט לוחמים (16:51, מקום 2 במערב) – לוס אנג'לס אגמים (36:31, מקום 11 במערב) (ספורט 5).

לוטננט-קולונל תומאס אדוארד לורנס (AKA לורנס איש ערב) התעניין בארכאולוגיה ובילה את מרבית חופשותיו בתור נער במסעות אופניים בין כנסיות ברחבי אירופה. איך משם הוא הגיע לדרגת קצונה בכירה? באופן די מקרי למען האמת.

במהלך המלחמה הגדולה (AKA מלחמת העולם הראשונה) לורנס נקרא לשירות הוד מעלתו בתפקיד אזרחי (מה שאצלנו מכונה "אזרח עובד (על) צה"ל"). במסגרת התפקיד היה אמור להעביר תדריך לקצין כלשהו. הקצין סרב בכל תוקף שהאדם שמעביר לו את התדריך לא יהיה קצין בעצמו. וכאילו הדבר לקוח מסרט בורקס של אסי דיין, מפקדו אמר לו "לורנס, הוסמכת". התאימו לו מדים (או יותר נכון לא הצליחו להתאים לו מדים במידותיו בהתחלה) והרי לכם ליטננט (סגן).

טוב נו, זה רק סגן? מה הקשר לקצונה בכירה? מפה לשם, ברצף החלטות שהולם יותר פיקוד צרפתי מאשר פיקוד בריטי, הצליחו ליפול בשבי העותמאנים יחידות רבות של האימפריה בעירק. הואיל ולורנס כבר היה מחובר לאוכלוסיה הערבית (אל תשאלו…), הוחלט שהוא יהיה חלק מצוות מו"מ נכבד של 2 אנשים. האם נשלח סגן למו"מ כזה? בוודאי שלא. והנה, בפעם השניה "לורנס, הוסמכת" עכשיו הוא קפטן (סרן).

ללורנס היתה השפעה מכרעת על התפתחות העניינים מעתה ועד סיום המלחמה בכל אזור הלבנט (אבל על זה בפעם אחרת או בקדימון של זעפרני הסמוך למקום מגורכם). אחרי שתפקידו המרכזי הסתיים הוא ביקש לצאת לחופשה במולדת. אך מה לעשות שההסכמים טרם נחתמו ורק קצין בכיר רשאי לצאת לחופשה בבריטניה? ברור לכם מה לעשות, נכון? למנות את לורנס לליטננט קולונל (סגן אלוף).

וכך, פיקד זוטר במודיעין הבריטי, ללא שום הכשרה צבאית, מצא עצמו בדרגת מפקד גדוד.

ואיך כל זה קשור לעניינינו?

גולדן סטייט היתה הקבוצה הטובה בעולם, אלופה, עם מאזן העונה הסדירה הטוב בהיסטוריה ושיאים מפה ועד אוקלנד. ברם, היתה לה בעיה עם שחקן אחד שעשה לה צרות. דאבס היו צריכים שחקן שיוכל הן לגרום לבעיה לעבוד קשה בהגנה והן להזיע בהתקפה. הסתכלו ימינה ושמאלה, למעלה ולאוקלהומה, וראו את שחקן טופ 5 היסטורי בעמדתו.

אבל העונה חל שינוי. דוראנט שהובא כאיש למשימה מיוחדת כבר נדרש לקחת חלק מרכזי ביותר בהגנת הלוחמים ולפרקים נראה כאילו יש לו קייס לשחקן ההגנה של העונה (קייס שקצת נחלש לאחרונה, כשהגנת הקבוצה פחות טובה ולידו שחקני הגנה כמו גרין ותומפסון – מהטובים בליגה לעמדתם). זאת ועוד, ליבת השיטה המנצחת, סטפן קרי, סובל מפציעות לא מעטות, ולכן דוראנט גם נאלץ לסחוב את הקבוצה התקפית (מה שקצת משבש לה את השיטה, אבל מזכיר איזה סקורר נפלא הוא).

והנה, שחקן למשימה מיוחדת מוצא עצמו נדרש להוביל את הקבוצה הטובה בעולם בשני צדי המגרש.

או כמו שאומר אסי כהן "להתפצל לשתיים".

תוצאת תמונה עבור לורנס איש ערב
דורנאט?
תוצאת תמונה עבור חייזרים אסי וגורי
דוראנט!

כל חובב פורמולה 1 יודע שיש הבדל גדול בין להיות מהיר יותר לבין לבצע עקיפה. לא כל שכן אם מדובר על עקיפה של נהג טוב ומנוסה. בלייקרס ישנה התלהבות לאור ביצועי הקבוצה בתקופה האחרונה וכבר החלו דיבורים על כך שעם עוד קצת שפשוף הסגל הנוכחי יוכל לקחת אותם גבוה. כדאי שיפנימו שם שיש הבדל גדול בין לזנק לפני קבוצות טנקינג למיניהן לבין מאבקי פלייאוף. כשהכסף על השולחן וכלום באים נגדך בשיא הרצינות, כשהלחץ משחק תפקיד, שם צריך את הכוכבים הגדולים. מה שללייקרס היו המון בהיסטוריה ואין בכלל עכשיו.

Sebastian Vettel 2012 Bahrain GP.jpg
חסר ללייקרס (ויקיפדיה)

בכל מקרה, האגמים בכאב הגב של B2B, הלוחמים מארחים, ולמרות שבשנים האחרונות ל"א היקשו עליהם לא פעם, אתם יכולים להתערב על הפרווה שלכם שהיום זה לא עומד לקרות.

לפוסט הזה יש 193 תגובות

 1. פריוויו בניחוחות זעפרניים – דוביים. מעולה!

  זו הפעם ה-4 שהלייקרס פוגשים העונה את גולדן סטייט,
  ב-3 המשחקים הקודמים הלוחמים ניצחו.
  רק שכל 3 הניצחונות היו בפער חד ספרתי, כאשר 2 מהם הסתיימו אחרי הארכה.
  לתחושתי, הפעם הלייקרס מנצחים.
  גולדן סטייט הודיעו שקרי לא ישחק גם במשחקי השבוע הקרוב, ויש את התחושה שהם "לא שם". העונה הרגילה כבר לא מעניינת, הם רוצים פלייאוף.
  בכל מקרה, אני מאמין שזה יהיה מעניין.

 2. לא יודע איך אתה כל כך בטוח בניצחון הווירורס. קרי,גרין,ווסט ומקאו לא ישחקו בודאות. קליי בספק ואיגי ובל בדיוק חוזרים מפציעה. צפה להרבה דוראנט נגד העולם.

 3. מתערב על הפרווה שלי שהלייקרס מקשים היום על הווריורס.

  ואם אינגראם וקוזמה ישחקו – הלייקרס גם מנצחים אותם.

 4. קשה לי לכתוב את המילים האלה אבל אני מוצא את עצמי מעודד את הלייקרס. החבורה הכי כיפית כרגע בליגה.

 5. אם ברוזן נפלה שלהבת?
  גילרי בחכה הועלה?
  בדדי נפלה חרבה?

  חשבתי שאתם תבינו מאיזה ספר זה לקוח וכמה המשפט הזה עומד במבחן המציאות… 🙂

  תודה למגיבים. 🙂

    1. בספר IT הם אומרים את המשפט הזה שהוא כמו you can bet on that, אבל הרבה דברים שהם חושבים שיקרו לא בדיוק הולכים לפי התכניות.
     סוג של הימור בסגנון "לא כוחות" שדינו להתרסק.

   1. משהו שקשור בתקשורת כנראה, הוא כבר לא פעיל ברשתות החברתיות. קיווינו שיעשה קריירה מהכישרון שלו כקריקטוריסט אחרי שאייר את כל ספר המחזור בזמנו אך הוא ראה את זה כתחביב בלבד (ובצדק).

 6. שופרא דה שופרא של פרומו, תודה.
  נראה לי שאת ליבוביץ אפשר להגדיר כ'אחד מגדולי הפילוסופים של המאה ה20', בלי קשר ליהודים או לא. חוצמזה, אני מסכים עם כל בדל מילה פה. (ותודה שצירפת דווקא את הביצוע של צ'ארלס, ולא של קוקר. אין לי שום דבר נגד האחרון, אבל ריי צ'ארלס הוא מהחביבים עליי)

 7. סקירה נפלאה ותודה רבה על האיזכור של י.ל.
  (המשיח "י ב ו א" זה רעיון עמוק מאד).

  לגבי ספורט הוא אמר פעם: "בנאדם בריא לא צריך את ספורט, ובנאדם חולה – אסור לו לעסוק בספורט"

  תמיד משפטי מחץ !

  מתן, רמה גבוהה מאד – שוב, תודה

 8. פרוויו להר ראשמור של הפרוויוים, גרסת 2018 🙂
  תענוג לקרוא
  הלוואי שבהנהלת סקרמנטו היו אנשים יצירתיים כמוך

 9. ליבוביץ לא פילוסוף. ידען ללא ספק, חרטטן או הוגה דעות- נתון לוויכוח, בכל מקרה ודאי לא פילוסוף. תודה על פריויוו מצוין

   1. פילוסוף זה קצת הגדרה עצמית….
    מורה לפילוסופיה (מנסיוני) יכול להיות פילוסוף מאד קטן ואם אתה מנסה לתת את דעתך הפילוסופית יותר מדי פעמים הוא סוגר אתך דיל לא פילוסופי בעליל שתצא מהכיתה ולא תפריע לו עד סוף השנה והוא יתן לך 85.
    לקחתי.
    מכינה באוניברסיטת תל הביב, אמצע שנות התשעים. 🙂

   2. מאמרי דעה- לא פילוסופיה. הוא לא אמר שום דבר משמעותי מבחינה פילוסופית ולהשוות אותו לפילוסופים יהודיים מהמאה האחרונה (נניח סיר ישעיהו ברלין) יהיה ממש מגוכח. הפער בין פילוסוף לבין אדם שלמד /לימד פילוסופיה הוא ברור- אדם יכול לעשות עשרים תארים בספרות והוא עדיין לא ייחשב סופר בטח לא משפיע. השאלה אם מישהו הוא פילוסוף היא כמה דברים פילוסופיים משמעותיים הוא אמר

 10. תגידו – כשהלייקרס נוסעים לסן פרנסיסקו לשחק עם הווריירס או הפוך, שווה להם לעשות את זה על כביש 1 לא ?:)
  עם הנופים של האוקיינוס בדרך זה שווה כל מייל.

 11. אתגר לפריוויו של יאיר למוצ"ש.

  לקשור בין המשחקים בלילה לבין הכותרות של גוגל במהלך השבוע.

  אני אישית נהנה ללמוד ככה כל יום משהו חדש, ואשמח אם תרים את הכפפה.

 12. אם רק הליקרס היו מתעוררים איזה שבועיים לפני פגרת האולסטאר …..
  איך שהם משחקים בתקופה האחרונה הם שווים פליאוף כמו יוטה והקליפרס…
  רק חבל שהתעוררו מאוחר מידי (למרות שעדיין יש להם סיכוי תאורטי קלוש).

 13. הסלטיקס מפסידים הליילה, מהחמישייה נשאר בטוח רק טאטום. קיירי בסימן שאלה גדול, אל בסימן שאלה, בראון בחות, סמאחט בחוץ, תייס בחוץ וברור שעל הייוארד לא מדברים. זה היום שוצים לראות שטאטום התבגר ורוזייר יכול לסיים עם מעל ל 20 נקודות. זה יום שמונרו צריך לשאוב 15 ריבאונד, לחסום 3 פעמים ולשים 16 נקודות. זה יום שבו מרכוס צריך לעצור את מרקיף על 12 נקודות ולהכניס 29 משלו. אני לא רואה את התרחישים הללו מתממשים. והמקום השני לא בטוח בכלל עם כל הפציעות.

 14. פריוויו ענק. תודה על ההשקעה.

  רשימת השחקנים מהסלטיקס שלא ישחקו היום:
  אירווינג (ברך), בראון (פרוטוקול זעזוע מוח) סמארט (גיד קרוע באגודל), הורפורד (חולה), ת'ייס (ניתוח סיום עונה בברך).
  כרגע גם טייטום בסימן שאלה למשחק עם כאבי שריק מתוח בגב התחתון, אך ייתכן וישחק.

  שימו לב לסטטיסטיקה הבאה – כמות המשחקים ששחקני הסלטיקס החמיצו העונה הינה 67. והכמות מוכפלת ל-134 אם מחשיבים את המשחקים שהיווארד מחמיץ.
  כלל שחקני הראפטורס החמיצו יחדיו 31 משחקים מהעונה הזאת.

  1. תזמון רע של פציעות דווקא לקראת סוף מסלול 😦😦 .
   האמת הסלטיקס צריכים לוותר על כמה משחקים ולא לזרז חזרתם של קיירי וסמארט…
   אני לא חושב שהם חייבים להלחם על המקום הראשון ושגם כך המקום השני כמעט ומובטח.
   עדיף לתת לשני השחקנים הכי חשובים בסגל מנוחה כמה שאפשר (כן,אני מחשיב את סמארט כשחקן הכי חשוב אחרי קיירי ולא מעניין מה אתם חושבים).

   1. אני לא אלחם נגדך על דעתך על סמארט. זכותך לחשוב כך.
    ואני איתך – המקום השני כנראה די מובטח לבוסטון. בסופו של יום, בראון והורפורד יחזרו יחסית מהר. אני מניח שמקסימום הם יצטרכו להתאמץ עוד טיפה בשביל לנעול את המקום השני, אך גם אם כן, זה בסדר….צריך להבין שהעונה הזאת לא צריכה להיות מרוכזת על ריצה לאליפות ויותר על חיזוק הצעירים והמרקם הקבוצתי. עונה הבאה כבר נראה מה יהיה…

   2. מה שכן לא ציינתי – מקום 2 במזרח עם כמות חיסורים כזאת?
    קשה לי להאמין שבמצב כזה בוסטון לא צפויים להתפוצץ מתישהו ולהגיע רחוק. מבחינתי זה כבר פחות עניין השחקנים, אלא מאמנם. בדומה לפופוביץ'.

    1. אני עדיין בדעה (מלפני כחודשיים לפחות) שבוסטון מגיעים לגמר .
     כמובן שהדעה הזו בהסתמך על בריאות כל הסגל (מלבד היווארד).
     קיירי הוא העוגן ההתקפי
     סמארט העוגן ההגנתי (בלעדיו הם גבינה מחוררת)

     1. יש בתיאוריה היגיון. בעיקר אחרי שהם פתחו את החצי השני יפה כשהם היו בריאים.

      נחיה ונראה לגביי הגמר. אם בחצי המזרחי הם פוגשים את הקאבס או הראפטורס אני לא בטוח שהם עוברים כרגע.

   3. סמארט בכל מקרהלא יותר חשוב מהורפורד וטאטום ובראון. בלי יכולת נהדאת שלהם אין לסלטיקס מה למכור ולא יעזרו קיירי וסמארט. אז קיירי הוא המנהיג והמוביל, אך אחריו יש כמה שחשיבותם לקבוצה דומהובכל מקרה, הורפורד עם חכמת המשחק הגבוהה שלו והיכולת המגוונת והאיכות בשני צדי המגרש, יותר מסמארט, הופכת אותו לשחקן לא פחות חשוב מהשאר חוץ מקיירי ואם נדייק מי היותר חשוב יחסית מהשאר, אז הורפורד הוא האיש ולא סמארט. אם סמארט היהבהתקפה כמו שהוא בהגנה, אז הוא היה ללא עוררין השני הץבחשיבותו לקבוצה, אך הוא לא בהתקפה כמו שהוא בהגנה.

 15. תודה על פריוויו מעולה.
  1. מעניין מה היו אומרים על תיבודו לו היו לו כל כך הרבה פצועים כמו שיש לסטיבנס (ואני לא אומר כלום על סטיבנס).
  2. דוראנט אוהב להתעלל בלייקרים הצעירים והחביבים. צפו פגיעה.

    1. זה היה פק"ל
     מעניין מי יוגרל בסיבוב הבא, רק לא ריאל….
     האיבוד המטומטם של אלאבה הרגיז אבל אחרי כן תיקן בבישול השלישי.

   1. חסר קונטקסט.

    למינסוטה 3 שחקנים שמשחקים יותר מ-35 דקות למשחק + 2 שחקנים שמשחקים 33 וקצת דקות.
    בשורות הסלטיקס אין שחקן שגיע ל-35 דקות.
    קיירי משחק 32.2 דקות, הורפורד משחק 31.7 דקות, ועוד 2 שחקנים עם 30 וקצת דקות.

    יש סיבה למוניטין של תיבודו.

    1. מסכים.

     אגב, מה עם איזה תקציר לאירועים שהולכים ב-NFL?
     אני עוקב יחסית מעט ואפילו במצב כזה כבר הבנתי שיש המון תזוזה ושינויים לא רגילים בחלק מהקבוצות (שמעתי על ג'ורדי נלסון, ג'ימי גראהם, ריצ'ארד שרמן…).

     1. לדעתי, חלקית.
      זה הדבר הקל בעולם לחלק ציונים בדיעבד.
      אבל אני לא יכול להתעלם מ-2 גורמים –
      א. בתקופתו בשיקגו, הבולס היו קבוצה שנתנה 100% מאמץ במשך כל העונה. הם הגיעו ל-60 ניצחונות בקונפרנס תחרותי, כאשר הם מציגים את ההגנה החזקה בליגה.
      זה מאמץ אדיר על השחקנים.
      באותה עונה רוז שיחק 81 משחקים, 37 דקות למשחק.
      דנג שיחק 82 משחקים, 39 דקות למשחק.

      עכשיו אם נבחר להתבונן על רשימת הפציעות של שחקני בולס בשנים 12 – 13 – 14 (רוז, דנג, נואה), ועכשיו הפציעה של באטלר,
      מתקבלת תמונה שהיא אולי לא הוכחה אמפירית,
      אבל כזו שמסבירה את המוניטין המפוקפק של תיבודו.

     2. רוז ספג עבירה מכוערת (פלייגרנט) אחריה נקע את הקרסול.
      זה נטו מזל רע.

      ג'ימי באטלר סובל מקרע במיניסקוס. מי שעקב אחרי הקבוצה יודע שזו לא הייתה פציעה שנגרמה בעקבות טראומה חיצונית, אלא בעיה מתמשכת.
      זה לא מנע מבאטלר לשחק 35+ דקות למשחק העונה.

      בכלל, תבדוק את היסטוריית הפציעות של באטלר, את רובן ניתן לקשר לעומס.

     3. באטלר תמיד שיחק הרבה. סוג של איש ברזל. כמה הוא שיחק בשיקאגו אחרי תיבודו? שואל באמת, לא יכול לבדוק כרגע.

     4. 37 דקות גם בעונות שאחרי תיבודו.
      רק שבכל עונה מאז התחיל לשחק כזו כמות של דקות, הוא סבל מפציעה טורדנית כזו או אחרת.
      ב-13' הוא שיחק רק 26 דקות למשחק, אבל את כל 82 המשחקים.
      מעונת 14' הוא משחק 37 – 38 דקות למשחק, ובכל עונה למעט העונה שעברה (החמיץ 6 משחקים) הוא החמיץ 15 משחקים לפחות.

  1. יש בזה משהו, אבל יש הבדל מהותי בין ת'יבס לסטיבנס. שים לב איך למשל ד"ר הופמן מתלונן שסטיבנס לא נותן יותר דקות לחמישייה ומשחק עם הרוטציות שלו. הוא מנהל דקות בצורה מרשימב בעיניי.
   נוסף על כך, כמה שחקנים סיימו עונה תחתיו? לת'יבס זה קרה בשיקגו עם מספר שחקנים ואולי גם במינסוטה ואינני זוכר כשורה.

   אך אם כבר העלית את הנושא -למה להסתכל בהכרח על סטיבנס? אחרי הסוגייה שהייתה עם תומאס ומאחר והצוות הרפואי כיום חדש לחלוטין, אולי שם תמונה הבעייה?

   אני מניח שכמו רוב התשובות ההגיוניות, היא נמצאת איפשהו במרכז. השיטה של סטיבנס מזכחרה לי לעיתים את זאת של פפ בקבוצותיו. הוא דורש המון הנעת כדור ושיתוף פעולה של כלל שחקניו בצמוד להנעת כדור מתמדת. מהצד השני עומד צוות רפואי חדש שייתכן ועוד מתקן את טעויות הצוות הקודם.

   1. אין לי דבר נגד סטיבנס. בעבר עלו כאן טענות שתיבודו שוחק ופוצע שחקנים. בפועל – יש קבוצות פצועות הרבה יותר ממינסוטה. ס״א, בוסטון, קליפרס, ג״ס, קליבלנד.

    1. אני יודע. הנקודה שהעלית פשוט מעניינת לדיון, אך דעתי היא בצד שיגבה את סטיבנס.
     אני זוכר שעונה שעברה יוסטון חוו שרשרת פציעות כשהם די ננעלו במקום השלישי במערב והשיטה שלהם הייתה מאומצת בעיקר בצד אחד של המגרש. מצד שני, דאנת'וני דגל אז ברוטציה קצרה.

     מה שאני מסביר פה הוא שאפשר לנסות לקשור כמעט לכל מאמן טענות כמו שרשמת ויכול להיות מעניין ליצור על כך שיח, אבל רק לגביי ת'יבס יש טענות מאוד מבוססות שהשיטת עבודה שלו הביאה ל-"תוצאות" בנושא.

  2. היום הוא בלי קרי וקליי שינוחו עד הפלייאוף נראה אם הוא דוראנט או דונאט כמו שאמר הדוקטור. הלייקרס בבק טו בק לדעתי יהיה צמוד ודוראנט ינצח

 16. ושאלה. אני יודע שענקלה בן סירא וגדעון (דון קישוט) זינגר כבר לא איתנו, מה עם השניים האחרים?
  בחדר המבואה של גדעון זינגר ז"ל היה פוסטר ענק שלו בתור האביר מלמנשה אותו שיחק בקאמרי. היו לי כמה ימי שישי בבית הזה ברחוב לסין. והזמן ממשיך לרוץ…

 17. פריוויו מעולה, תודה רבה מתן.
  מילווקי.
  וושינגטון (אולי)
  מיאמי
  גולדן פצועים, לייקרס בb2b. שיהיה לייקרס

 18. איזה נחמד זה שבאמת המשחק של הלוחמים עם הלייקרס נשמע מושך יותר מאשר בוסטון וושינגטון, ואני עוד אוהד בוסטון!
  מלבד זה זה ממש מגוחך התארים שנתת לליבוביץ.

 19. פריוויו מצויין מתן, 10 בסולם הופס.

  עפ"י קווינסי ג'ונס, ריי צ'ארלס היה מזריק הירואין ישירות לביצים ובאופן כללי הסתדר מצויין במרחב ללא מקל או כלב נחיה. רק כשהיו בחורות באזור הוא היה נתקע בקירות.

  והסיפור עם לורנס איש ערב מזכיר את מייג'ור מייג'ור מייג'ור מייג'ור!

 20. פריוויו נפלא (למרות העדר הסטטיסטיקה). מקווה שנראה את סמי אוג'ליי וג'בארי בירד משחקים דקות משמעותיות היום. סטיבנס משבט קראודרים שם בבוסטון.

  מיאמי חייבת לנצח בשביל לשמור על סיכוי למקום 7 (עדיף על טורונטו או על קליבלנד בסיבוב הראשון), מאמין שהלייקרס תפתיע גולדן חסרת קליי, קרי ודריימונד.

 21. מתן,אתה טיפה בבעיה, אני ואפלטון (סתם
  צירפתיו כי הוא לא חסיד של כדורגל)
  משחדים את מכבי חיפה שירדו ליגה (חלילה)
  או שיעשו משהו שתתן להם פחות יחס,
  כי רוצים אותך בכדורסל,
  מכבי חיפה בתגובה: לא יעזור לך אצל מתן זה משפחתי
  ולא נוותר עליו,
  עוד פרוויו כזה ונגדיל את הסכום,
  🙂

 22. חייב להגיב.
  לורנס דוקא הפגין מדיניות ועדמומיותצבריטית.חבל על הזמן .
  כאשר הוביל כת הבדואים לכיבוש ירדן.
  וחנגייט וחורנס משני צידי המתרס הפגינו חשיבה יצירתית מרשימה
  ןהגאוי הצבאי הבא שהופיע אחריהם ,וממעטים לתת לו קרדיט עלנבנין הכוח בצהל היה הטל צל ענק הקולונל מרכוס שיישם כאן בארץ משוריינים ממלחמת בורמה .
  הוא מרכוס היה דוקא בעל הכשרה צבאית כמו גם אורד ווינגייט .
  אך שניהם בדומה ללורנס שמרו את הרגליים על הקרקע.
  בקשר לדוראנט לגמרי הבחור הורס את כל השיטה עליה נשענת גוחדן סטייט ,לדעתי בלי השיטה אין אליפות ואין קבוצה .
  על מי אנמ מהמר ,שוח עדות רק שנראה לי שהמומנטום אצל הלייקרס .
  לא רואה דרך שגולדן בנרכב הנוכחי יכול לעצור אותם .

 23. הסלטיקס שומטים פער של 20 נקודות ויורדים למחצית עם 7 בלבד. הקלינגים של ביינס ממשיכים להדהד לי באוזניים…. מונרו הרבה יותר אפקטיבי ממנו. מרקיף ומרכוס אותו מספר נקודות. זה לא טוב לירוקים.

  1. תגיד תודה שאתה אפילו בהובלה במשחק הזה.
   יאבוסלה פתח את המשחק. יאבוסלה שמשחק לרוב במיין.

   כמובן שלעולם לא צריך להתפשר ולהיות בינוניים, אבל עדיין כל הכבוד להם עד כה.

 24. ביינס פשוט לא צריך לשמור על בראדלי. זה מישמיש (מיסמאץ') וזה סל בטוח או עבירה. כדי לעצור את ביל צריך לשים עליו יד את זה הויקינג לא יכול לעשות כי אז זה יגמר בסל וקליעה נוספת. ושינגטון פשוט עוסה המון את הסוויצ'ינג הזה ולכן ביינס לא אפקטיבי בהגנה. למה סיבנס לא קולט את זה?

 25. במקום בוסטון,אני ממשיך לשמור לאגור נכסים, בקצב הזה יאניס בורח ממילווקי הרבה לפני AD, כל כך כואב לראות אותו משחק 40 דקות,הורג את עצמו, וגם שיש עוד 20 שניות לסיום מתאמץ ורץ ושאר השחקנים פשוט עומדים ומסתכלים עליו.

  הוא מוביל את הליגה בדקות משחק, ואין לי ספק שבלעדיו לבאקס יש את המאזן הכי גרוע בליגה, הוא מסיים עם 10+ 38/10/7, שהקבוצה שלו מפסידה ב9.

 26. והנה משחק שבו הובלת ב 20 בורח בין האצבעות כי ההגנה של ה 15 דקות הראשונות נעלמה לגמרי. הסלטיקס יפסידו הלילה לפי הציפיות. נשאר רק לשמור על המקום השני ולקוות לטוב ולחזרה של חלק מהפצועים לפליאוף.

   1. זה לא מנחם אותי. הפסד בית אחרי שהובלת ב 20 לקבוצה הישגית כמו בוסטון לא בא בחשבון. אם המשחק היה יותר צמוד לאורכו הייתי מקבל.

   1. לא מנחס – פשוט רואה מי יכול לנסות לשמור עליו בסגל הלייקרס היום.

    פופ יתן מאמץ טוב אני בטוח, ואחרי זה מי ? אייזאה ?

    1. ישעיהו לא יכול לשמור על עכבר פיסח אבל הפתרון יגיע ממקום אחר, אולי למלו? האם מג'יק יכנע ללחצים של לבאר?

 27. עוד קלאנג של רוזייר. ביום לא טוב.
  הקליעה הזו היתה צריכה להיות של טאטום שנמצא באחוזים טובים ממנו. זה היה יכול להגמר בסל ועבירה ויתרון שתי נקודות לסלטיקס.

 28. וואו למרכוס חסר סל אחד להגיע למה שמרקיף שם אתמול. האם זה יקרה והוא ישים עוד 2 או אפילו 3? מה שיא הנקודות שלו ב אן בי איי?

    1. מוריס היה צריך לעשות עבירה לפי הוראה של סטיבנס שלא ניתנה. לאמריקה המעצמה יש מה ללמוד מהכדורסל האירופי. וזה אחד הטריקים. אותו הטריק שגם פופ לא יישם ובגללו הפסיד איפות אן בי איי לאיש אחד ששמו ריי אלן…. נזכרת? חכם ממעט לעשות טעויות כי הוא לומד מאלו של אחרים. סטיבנס לא הפנים את השיעור של פופ והרי לך הפסד לא מחוייב המציאות. בגלל זה לדאנטיני מגיע שוב מאמן העונה. הוא לא היה עושה טעות כזו.

 29. למה יש רק מאמן אחד חכם באן בי איי?
  מאמן אחד ששמו דה אנטוני שאומר לשחקנים שלו לעשות פאול כשאתה מוביל ב 3 כמה שניות לסיום ומה שצריך זה שלא תהיה שלשה בצד השני?
  זה כל כך קשה להבין?
  נשגב מבינתי מדוע סטיבנס לא דרש כזה פאול משחקניו?
  אם השחקנים של בוסטון לא יתעלו בהארכה ההפסד הזה יהיה רשום על שמו בלבד ולא על אף אחד אחר!

  1. ההפסד הזה כולו של בראד סטיבנס ורק שלו.
   דונאט כבר עם 8 אז דדי כנראה צודק והדונטס ישים היום יותר מ 2 נקודות 🙂

   1. לפי היכן שמוריס עמד (אבוד בין אחיו לבין מיקס) אפשר להבין שההוראה היית לסגור את הקשת ווכנראה שמוריס פשוט התבלבל ומצא עצמו לבד באמצע הדרך חחחח

  2. יכול להיות שסטיבנס אמר לא לתת את השלשה, אבל מוריס טעה. המאמן לא יכול בסופו של דבר לשלוט לאיפה רץ שחקן בלי חמצן במוח…

   1. הוא יכול להגיד תעשה מהר פאול לפני שתהיה זריקה. תפוס לו את היד ושהכדור האחרון יהיה שלנו עם נקודה לטובתנו 3 שניות לסיום. הוא לא הגיב נכון ולכן הסלטיקס הפסידו משחק שהיה כמעט בכיס.

    1. וזה אחרי שתפסו את הוויזארדס ביום רע ועוד בבאק טו באק….
     אני רואה בזה יהירות וחוסר רצון להמשיך ללמוד.

     1. הגישה האמריקאית היא לסמוך על ההגנה שלך ולא לעשות פאול (עוד הבדל זה הרוטציות שהאירופאים לא מבינים במהלך העונה).
      כל מה שמוריס היה צריך לעשות הוא לשמור על קו ה-3, והסלטיקס היו מקבלים שתי זריקות עונשין כי הובילו בנקודה.

     2. אני לא קונה את זה. יש טעות של שחקן ויש טעות של המאמן. הטעות של המאמן במקרה הזה יותר חשובה לדעתיועובדה שעושים האקינג לפי דרישות מאמן. כל כך קשה היה להגיד לשחקנים לעשות עבירה? זה עובד באירופה ולמייק אז למה שזה לא יעבוד לסטיבנס?

     3. שוב, אתה מדבר על לעשות פאול.
      הגישה האמריקאית היא לסמוך על ההגנה (וכנראה עם זה סטיבנס הלך, כי לא נעשתה עבירה), ופה הם היו צריכים לשמור על קשת השלוש, מה שהייתה הטעות של מוריס שרץ להגל על הלייאפ

      עם מוריס נותן את הלייאפ הזה הסלטיקס מנצחים עם זריקות עונשין

     4. להזכירך, הגישה הזו הפסידה לפופ אליפות בזכות שלשה של ריי אלן והביאה ללברון עוד קרקפת בחגורה…. חכם לומד מניסיון האחרים. מייק למד? הוא אפילו לימד את זה באירופה וסטיבנס לא!!!

 30. מצד אחד אני מתבאס, אבל מצד שני אני מרגיש רע בשביל וושינגטון. ניצחון שכולו הפסד. לא ייאמן איך סגל כמעט מלא לא לוקח הרכב טלאים של בוסטון.

  שאפו לצעירים.

  1. שמפו לצעירים ובכל זאת זה לא מפיג את הכעס שיהיה לי היום על סטיבנס. הרבה יותר קל היה לי אם הסלטיקס היו מפסידים ב 10 נקודת בזמן החוקי מאשר ההארכה הזו שהיא כולה סטיבנס עם החלטה מאד שגוייה.

   1. חבל לחפש על מה להתעצבן.
    שחרר….תסתכל אל עבר המשחק הבא ונקווה שהצעירים ימשיכו ככה.

    אגב – מונרו ומוריס ממשיכים להפציץ! ולארקין ממשיך להיות לא רע בכלל כשהוא נקרא לדגל.
    גם זה לא מעט קשור לסטיבנס.

    1. ללרקין היו היום דקות נפלאות לצד נפילות. הסך הכל שלו היה חיובי מאד. מונרו עד סוף העונה יכול להיות הסנטר הפותח אם רוצים לרוץ! הבעייה היא שלדעתי הוא לא משתלב חברתית. באחת הירידות שלו לספסל שמתי לב שאף אחד לא נתן לו היי פייב וזה לא טוב, זה רע מאד… ב 20 דקות הוא נתן 16 ו 11 קרשים (דאבל יפה מאד). ברבע השני הקבוצה רצה אתו ל 20 הפרש. התנועה שלו לקבלת כדור מצויינת ואת זה כדאי תמיד לנצל. מרכוס נתן שיא קריירה כי שיחק הרבה מאד! חבל שטייטום ורוזייר לא הכניסו שם יותר. בעיקר מהקו.

 31. האמת שההפסד הזה יותר מכובד מהרבה ניצחונות של התאנדר למשל

  קבוצת מורכבת משחקני קולג' ודי ליג סחטה 2 הארכות מהבירות

 32. אני לא חושב שהוא טיפש והוא כנראה חשב על זה וכנראה שהוא "סומך" על ההגנה שלו ומעדיף את זה על קרב עונשין כי בקרב עונשין הוא גם יכול להפסיד ואם הוא נותן להם לזרוק גם אם הם קולעים מן הסתם יהיה לו זמן לעוד זריקה ואם הוא מחטיא אותה אז יהיה הארכה..אני לא יודע לחשב את זה בדיוק באחוזים אבל נגיד שיש לוושינגטון 35% לקלוע שלשה ואז לבוסטון יש 30 % לקלוע זה יוצא בערך 25% שיהיה הארכה בהארכה נגיד שזה 50 -50 אז יש להם בערך 12.5% לנצח את המשחק..החישובים מה קורה אם הולכים לקרב עונשין כבר יותר מידי מסובכים בשבילי ויש הרבה אפשרויות אבל כנראה שסטיבנס חושב שזה יותר כי טיפש הוא לא..(לפי דעתי זה מאוד משנה כמה זמן נשאר לשחק אני חושב שעד 10-15 שניות שווה לעשות פאול אבל מעל זה לא הייתי עושה..)

   1. על אותו הסיפור פופ איבד אליפות בגלל שלשה של ריי אלן להזכירך. כשיש מצב כזה אני אשמח לקרב עונשין הרבה יותר מאשר לתת לקבוצה השניה צאנס להשוות בשלשה….

    1. עדיין יש הבדל בין לא חכם לטיפש… לא אמרתי שסטיבנס טיפש אלא שהוא לא חכם ובטח שלא חכם כמו מייק (יוסטון). אין מצב שבמצב דומה דאנטוני לא היה דורש משחקניו עבירה. פשוט אין מצב!

     1. זה מה שאני אומר..זה לא מקרה שקורה פעם בעשור..הוא בטח חשב מה הוא יעשה במצב כזה..אני יוצא מנקודת הנחה שסטיבנס בחור חכם ולכן מעניין למה הם לא עשו עברה..

     2. סטיבנס לא טיפש. גם "לא חכם" לא הייתי מגדיר אותו. זאת טעות שלא רק שותפה לו וכל הכבוד שהם בכלל הצליחו להתמודד ככה.
      תסתכל על הצד החיובי – הסלטיקס נראים עדיין טוב ויו ר מוקדם ממאוחר יחזרו בראון, הורפורד ואחריהם קיירי. בוסטון יהיו בסדר ולא משנה מה ייעשה העונה, זה רק ניסיון מצויין שנצבר עבור הקבוצה בשנה בה הם מהמשחק הראשון כבר הפסידו את ההזדמנות להחזיק במספיק כישרון בכדי להתחרות על הפיינלס ברצינות.

 33. בהתחשב בכך שחוץ מדוראנט, אין שחקן אחד בחמישייה שגולדן סטייט העלו הלילה למשחק מול הלייקרס,
  שהלייקרס היו מסכימים לפתוח אתו בחמישייה שלהם,
  ובהתחשב בכך שיש לנו שוויון במחצית –

  אני לא חושב שגולדן סטייט מגלים סימנים של חשש במשחקם.

 34. מטורף מה שקורה בסקרמנטו.
  הקינגס בדרך לניצחון בטוח, נזכרים שעדיף להם להפסיד, ומיאמי מנצלת את זה בדרך ל-W.

 35. אוי לונזו לונזו. יפה שהוא זורק משלוש כשהוא פנוי, אבל לעלות מפול אפ אחרי קרוסאובר? זה כבר חוסר מודעות.

 36. הפנים של דיבאץ' בשלשה הזו של בוגדנוביץ. כל מה שדפוק בשיטה.
  מצד אחד הספורטאי שבו מת שזה יכנס ברגע הזריקה, ואז המנהל שבו קולט שהוא צריך להיות עצוב.

 37. לונזו משתפר בעקביות בקליעה.
  הערב עם מאה אחוז מהשלוש, 1 מ-1.
  (ועוד אפס מ-7, אבל זה לא קשור למגמת השיפור. זה שאריות מקודם).

  אין ספק, הליקרס קבוצה שיכולה לרוץ מהר מאוד לאליפות הג'י-ליג.

 38. כתבתי על כספי והנה עוד 2 סלים והגנה מושקעת,
  רואים נחישות על הפנים (ראיתי שליש משחק)
  כמו שזיהיתי על לברון בלייקרס מה שכתבו עליו במדיה,
  למדתי לזהות מכם מהאתר

 39. כספי באחלה משחק שבתקווה יחזיר לו את הביטחון אבל יותר חשוב ליווינגסטון נכנס לקצב. גולדן סטייט עם לו"ז סיום עונה קאפקייק מול קבוצות טנקינג, בדיוק זמן בשבילם להכניס את הספסל לעניינים.
  בצד השני וולטון שיחק לידיים של קר עם ברוק לופז שמאט ומשנה את כל המשחק של הלייקרס. אם לא רצים, לונזו נראה אבוד

 40. איזה שמחה לאחר אסיסט של כספי לשלשה של יאנג
  19 נק למרות שדי כסחו אותו הסגולים (בגבריות הוגנת בקטנה)

 41. אני חושב שלכספי יש רגשי נחיתות שמתבטלים כשהוא משחק עם שחקנים ברמה שלו. היום הוא עשה דברים שבמשחקים הקודמים הוא פשוט חשש לעשות

 42. ליוויגנסטון מאד צנוע ובעל ביטחון נקי וטוב בראיון
  יופי שלכספי חזר הביטחון
  עשו הגנה טובה על הגמד הרשע
  ללונזו יש אסיסטים יפים

 43. עם כל הכבוד לתאריו של לייבוביץ' מה שאמר לגבי המשיח הוא חסר בסיס ויסוד במקורות היהדות. המשיח ביהדות הוא משיח אמתי שיבוא שהקב"ה יחליט שהגיע הזמן לכך.
  מה שאמר לייבוביץ' זוהי כפירה גמורה שאין לה קשר למקורות היהדות.
  אך לא פחות רע מזה הוא דעותיו האנטי יהודיות כלפי המדינה וצה"ל, דעות המתאימות לגדולי שונאי ישראל.
  מי שאומר על המדינה שהיא יהודונאצית ועל צה"ל שהוא יהודונאצי הוא יהודונאצי בעצמו ואין לו חלק בעם הזה ובארץ הזו ולא משנה כמה חכםהוא נחשב כי אלו דברי טפשות ושקר שאין להם כל קשר למציאות כפי שהיא.

 44. מילות השיר גוי של שבת נכתבו בידי דן אלמגור והלחן הוא משיר רומני ששמו בעברית "מזחלת הפעמונים"="Sanie cu Zurgalai". השיר המקורי תורגם לעברית, לא זוכר בידי מי, ובוצע (לא שמעתי אתוץ הביצוע) על ידי עופרה חזה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט