הנגרייה-חלק ד' ואחרון/ שמעון טבדי

פורסם ב - 13. מרץ, 2018 ע"י ב - כללי

פרק הסיום של הנגרייה יוקדש בעיקרו לנגר מיוחד במינו השונה מיתר הנגרים. הנגר הנפוץ לרוב הינו ביג מן אולם נגר שאינו ביג מן מהווה זן יחודי ונדיר בקרב הנגרים. אחד כזה הוא אנדרה רוברסון.

See the source image

אנדרה נולד ב-4 בדצמבר, 1991 בלאס קרוסס, ניו מקסיקו ארה"ב. הוא אחד מבין 7 אחים ואחיות. משפחת רוברסון הם משפחה של אתלטים מבטן ולידה כאשר האב ג'ון רוברסון היה שחקן כדורסל מקצועני באירופה במשך 12 שנה וגם באוסטרליה וב-CBA, האם ליסה הייתה שחקנית כדורעף, שני אחיותיו אשלי ואריאל שחקניות כדורסל, שני האחיות הנוספות שחקניות כדורעף ואחיו אנתוני הוא כדורסלן המשחק בעמדת ה-SG במכללת סנטרל אוקלהומה (עבר פציעת מיניסקוס כמה ימים לפני הפציעה של אנדרה וכעת הם מחלימים יחדיו).

See the source image

משפחת רוברסון

חשבתם שזה מוזר? כל משפחתו מגיעה כמעט לכל משחק שלו ועושה טיולים בכל רחבי ארה"ב וזאת כאשר אביו משמש מורה לגרפיקה ממוחשבת ואימו וליסה עובדת אדמיניסטרציה באותו התיכון ששיחק אנדרה.

רוברסון שיחק בתיכון Karen Wagner High School בסן אנטוניו ובשנתו האחרונה שם העמיד ממוצעים של 15 נק, 12 ריב ו-1.7 חסימות ודורג במקום ה-62 במדינה בסוף עונת התיכונים.

See the source image

בוגרי תיכון Karen Wagner High School מקבלים הערכה

הוא עבר לשחק במדי מכללת קולורדו בשנת 2011 ושיחק בשורותיה במשך 3 עונות. רוברסון שימש כמחליף במשך 38 משחקים בעונתו הראשונה עם כ-22 דק, 6.7 נק ו-7.8 ריב'. עונה שנייה כבר חל שינוי במעמדו והוא הפך לשחקן מפתח עם 35 משחקים בחמישייה בהם העמיד ממוצעים של 11.6 נק' בכ-30 דקות פרקט ו-11.1 ריב'. עונת הג'וניור שלו המשיכה באותו קו עם 31 משחקים, כ-33 דק, 10.9 נק, 11.2 ריב. כמו כן, הוא נבחר לחמישיית העונה הראשונה (בשנים 2012 ו-2013) ולשחקן ההגנה (2013) של ה-PAC 12.

רוברסון נבחר במקום ה-26 בדראפט 2013 ע"י מיניסוטה כאשר בערב הדראפט התאנדר רכשו את הבחירה של מיניסוטה. עם היבחרו בדראפט חוזהו כלל לא היה מובטח ב-NBA אך לאחר שהרשים את צוות האימון של התאנדר בליגת הקיץ הוא הוחתם בקבוצה.

See the source image

היי סטיבן מה זה השן זהב הזה שמבצבץ לו? לקחת מזאזא?

כמו תמיד אנדרה נאלץ להוכיח את יכולתו ושום דבר לא ניתן כמובן מאליו כאשר עונת הרוקי שלו לא הייתה קלה ובמהלכה הוא הועבר לשחק מידי פעם בקבוצת Tulsa 66ers מליגת הפיתוח. את עונת הרוקי במדי התאנדר סיים עם 40 משחקים, 10 דק, 1.9 נק, 2.4 ריב'. אחרי עונת רוקי רוברסון אמנם שיפר את מספריו האישיים וזכה למקום קבוע בחמישייה של התאנדר אבל טרם הצליח לבסס עצמו כשחקן התקפה סביר. ממוצעיו עד העונה הנוכחית נעו בין 3.4-6.6 נק בפחות מ-50% מהשדה ו-3.8-5.1 ריב' כאשר מעונה לעונה הוא מציג עלייה. כמו נגר אמיתי הוא מציג סוג זריקה נוראי, אחוזים מזעזעים מהקו שהולכים ומדרדרים מעונה לעונה כאשר הוא ירד העונה ל-31.6% מהקו וחוסר יכולת לכדרר ואם חשבתם שאין דברים יותר גרועים מאחוזיו מהקו אז יש, הוא מצליח "להרשים" עם 22.2% אחוז מחוץ לקשת העונה כאשר בעונה שעברה הרשים עם 24.5% מטווח זה. מיותר לציין שכל הזריקות מחוץ לקשת פנויות לחלוטין. איכותו היחידה בהתקפה באה לידי ביטוי שהוא מקבל כדור ללייאפ מווסטברוק מתחת לסל ושחקני היריבה לא מספיקים לעשות עליו עבירה ולשלוח אותו לקו. הגנה זה סיפור שונה אצלו, בתחום זה הוא דווקא מצליח להשתפר בכל עונה בצורה רצינית כאשר לשיאו הגיע בעונה שעברה שנבחר לחמישיית ההגנה השנייה של העונה. את העונה הנוכחית הוא פתח בצורה חלשה מבחינה הגנתית כאשר שחקני היריב חגגו עליו בלייאפים קלילים וניכרה ירידה אצלו כמו כל הקבוצה של התאנדר (הסטטיסטיקה ההגנתית של תחילת העונה מרמה) אולם התלות המוחלטת של התאנדר בהגנה שלו התבררה מאוחר יותר כאשר הוא נפצע וסיים את העונה. ווסטברוק והחברים התרסקו לחלוטין בהגנה שקבוצות חוגגות עליהם יותר ממה שחגגו לפני, התאנדר מתקשים מאד לייצר עצירות בהגנה מול קבוצות סבירות פלוס ונראה שבילי דונובן טרם מצא פתרונות לחפות על משחק ההגנה של רוברסון.

רוברסון לאן?

חוזהו של רוברסון בתאנדר מסתיים בשנת 2020 ואם הוא מעוניין להשיג חוזה גדול, שמן ואחרון בקריירה שלו הוא חייב להתחיל להראות גם דברים אחרים.

עונה הבאה תהיה השישית שלו בליגה והוא יהיה בן 27. מצבו של רוברסון לא טוב משום שההתקדמות המושגת אצלו היא מועטה, הוא חייב לשפר את משחק ההתקפה ולהפוך לסוג של שחקן התקפה לגיטימי/נורמלי כאשר הדגש הוא על הקליעה מחוץ לקשת שהוא חופשי לחלוטין ועל הקליעה מהקו שלא יהיה הנקודה החלשה של התאנדר במאני טיים עם האק א אנדרה. אם הוא יצליח להתמיד ביכולת ההגנתית שלו מ-2017 ואף לככב בקביעות בחמישיית ההגנה הראשונה ולשפר את האלמנטים שציינתי הוא בהחלט ישדרג את עצמו לשחקן סטייל אייברי ברדלי, ישדרג את הכיס, ישדרג את קבוצתו מאד ואת טור האסיסטים של חברו ווסטברוק.

See the source image

נסיים עם בדיחה על אמריקאים כמובן:

An American was telling one of his favorite jokes to a group of friends. "Hell is a place where the cooks are British, the waiters are French, the policemen are Germans, and the trains are run by Italians."

The lone European in the group pondered all this for a second and responded, "I can't say about the police and the trains, but you're probably right about going out to eat. A restaurant in Hell would be one where the cooks are British and the waiters are French – and the customers are all Americans."

חלק ב'

זה החלק בו הנני מביע התנצלות מעומק ליבי ליתר הנגרים בליגה שלא זכו לתהילה להיכנס לנגרייה שלי אבל ראוי להזכירם: טייסון צ'נדלר, טריסטן תומפסון, דיאנדרה ג'ורדן, אמיר ג'ונסון, טוני סנל, ניק קוליסון, קייל סינגלייר, טימופיי מוזגוב, רייג'ון רונדו ורובין לופז (מתנצל אם שכחתי מישהו).

לסיום זה הזמן לכבד את ההיסטוריה של הנגר לדרותיו עם הומאז':

See the source image

תנו כבוד לג'ינג'ים

See the source image

אחוז שומן 90%-אחוז שרירים 10%

See the source image

כן כן אף אחד לא עודד את קובי כמוני

See the source image

אני דווקא נראה מפחיד

See the source image

יש מישהו שנראה יותר נגר ממני? תגידו את האמת

See the source image

אני יכול להיות דב גריזלי

See the source image

ארווידס ברח לי..

See the source image

גרג תרגע זה רק סל

See the source image

אולי ככה אני אקלע

See the source image

בחירה ראשונה בייבי אף אחד לא יתעסק איתי

See the source image

בחירה שנייה בייבי אף אחד לא יתעסק איתי

See the source image

אל תקרא לי נגר יא חתיכת זקן חמאסניק, נבחרתי גבוה ממך

See the source image

אני חוטב עצים, לא נגר אמרתי לכם

See the source image

מה חשבת? רק קארים יכול?

See the source image

אמרתי למייקל שיעביר אלי את הכדור

See the source image

סטיבן אדמס חיקה אותי מה חשבתם?

See the source image

ככה סטיבן אדמס יראה בעוד כמה שנים

See the source image

נראה אותך כריסטיאן

See the source image

נראה כאילו הרגע יצאתי מסן קוונטין אבל אני רק נגר

11 תגובות ל - “הנגרייה-חלק ד' ואחרון/ שמעון טבדי”

 1. Berch

  13. מרץ, 2018
  21:37

  יופי של סדרת נגרות יצא לך….. 🙂

  Reply to this comment
 2. ולדי קוגן

  13. מרץ, 2018
  22:06

  איזה גלרית נגרים הבאתם וואו. בינוניות בהגדרה ממש

  Reply to this comment
 3. מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

  13. מרץ, 2018
  22:20

  נגר מארץ הנגרים הוא רוברסון, אבל גם שחקן שאני מחבב, ובאופן מעניין הפציעה שלו הראתה עד כמה הוא חשוב לרעמים. לדעתי כל עוד ווסטברוק באוקלהומה הקבוצה לא תוותר עליו. אחד עושה את כל ההתקפה, השני את כל ההגנה. אם וכאשר ראסל יוטרד יתכן ויוותרו גם על רוברסון.

  Reply to this comment
 4. אפלטון

  13. מרץ, 2018
  22:58

  שכחת את אחד הנגרים הקלאסיים של השנים האחרונות
  http://sports-kings.com/wp-content/uploads/2012/09/perk.jpg

  Reply to this comment
 5. איבו נאקיץ

  14. מרץ, 2018
  00:02

  טור נחמד.
  יש לציין ששני הסנטרים של שיקגו בתמונות היו קלעים אמינים למדי מחצי מרחק

  Reply to this comment
 6. אשך טמיר המקורי

  14. מרץ, 2018
  07:09

  מעולה ומשעשע, תודה רבה.

  רוברסון אחד הנגרים הגדולים אבל לזכותו הסדרה נגד הספרס שפגע בקביעות משלוש מהפינה היה אולי הגורם המכריע בניצחון של אוק', משני צדדי המגרש.

  בהומאז' עשית קצת ערבוב, יש שם נגרים אבל גם כל מיני חיות אחרות לחלוטין… פולארד היה שחקן מוכשר מאוד, גם הסנטרים של הבולס, מיליצ'ץ בכלל מקרה ראש, מילר מקרה שומן ועוד.

  Reply to this comment
  • שמעון

   14. מרץ, 2018
   08:02

   באיזה ענף פולארד היה מוכשר מאד? ענף האופנה?

   Reply to this comment
 7. אורי ספיר

  14. מרץ, 2018
  07:34

  זה רק אני או שפולארד נראה כמו שילוב של גארת׳ בייל וגורילה?

  Reply to this comment
 8. משה

  14. מרץ, 2018
  08:10

  יש פה ממש כמה שלא שייכים

  פולארד
  לונגלי

  Reply to this comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *