חידוש באתר: 'טורים' יופיעו בבוקר וה'מעורב' בשעות הערב / מנחם לס

פורסם ב - 11. ינו, 2018 ע"י ב - כללי

אתם בוודאי תחושו בהבדל כבר הבוקר, כשבמקום "מעורב הופס" יתחיל להופיע קטע שיחליפו ואקרא לו "טורי הבוקר של הדוק". המעורב יופיע בערך ב-8 או ב-9 בערב של אותו יום.

השינוי בא בפוקס אבל אהבתי מה שקרה וגם 2-3 הגיבו בווטסאפ שזה נראה להם.

מה שקרה הוא שאת רוב הבוקר ואחר הצהריים של אתמול (שלשום) בילינו גייל ואני אצל רופאים. אנחנו שונאים ללכת לרופאים אז מנסים לרכז כמה שיותר ביקורים ביום אחד. מאחר ולא כתבתי 'מעורב' לאתמול, כתבתי את הטור על בניו של בול בליטא במקום.

ואז נפל האסימון: אם אוכל לכתוב "מעורב" בשעות הבוקר שיפורסם אצלכם בין 8 בערב ל-9 בערב פלוס/מינוס, הוא יהיו יותר מעודכן ו'טרי' כי אשתמש בחומרים שהתפרסמו באותו בוקר במקום לחכות עד שעות הערב לכתוב את המעורב שאתם קוראים רק בבוקר למחרת את 'המעורב' תקראו באותו יום שהוא ניכתב. זה יחסוך לי גם בעייה רצינית עם גייל הטוענת ש"אין לה אותי מ-6 בערב עד חצות" כי ראשי בתוך המחשב בעין אחת ותקוע במשחקי הטיווי בעין שנייה.  את הטורים ייקח לי עשירית הזמן לכתוב והם יהיו מוכנים אצלכם ב-7 בבוקר פלוס/מינוס.

אז תכנית היום שלי מעתה ועד הודעה חדשה תהיה כדלקמן:

8:30 – 9:00 – השכמה

9:-9-30 חליבת העיזות וריצה סביב האחו איתן (אחרי החליבה העטינים מתרוקנים מ-20 ליטר חלב והעיזות שהיו בחליבה מסוגלת לרוץ יחד עם כולנו!)

 

9:30 – 10:00 ארוחת בוקר וקפה עם גייל על המרפסת הפונה לאחו. אני שותה רק קפה קולומביאני עם תבלינים מקובה (טעם קרוב להל)

10:00 עד 14:00 כתיבת ה'מעורב' (עם הפסקה לאכילת קלה של רימונים מפרו, מנגו מפלורידה, קצת פיסטוקים, ושקדים עם גייל) בארבע שעות האלה FOX NEWS ו-CNN פתוחים. גייל שונאת את FOX כי הם פרו טראמפ; לי CNN לא איכפת למרות הליברליות והשמאלנות שלהם כי הקרייניות שלהם הן חתיכות הרבה יותר טובות מנשות FOX) ופרסום 'המעורב'. גייל קוראת בינתיים את העתון ואת המסרים ב-IPAD שלה וגם היא עסוקה בכתיבת איזה 25 מסרים על הבוקר. היא גם אוהבת לשחק 'סוליטר' על ה-IPAD אז אני חופשי להתרכז בכתיבה.

14:30 – 17:00 אימון כושר ב-GOLD GYM (כולל שחייה, סאונה, ו-SPA)

17:00 – 20:00 יוצאים לאכול בחוץ (ברדיוס 5 מייל יש לפחות 200 מסעדות, כולל מסעדה בבעלות צעירה ירדנית חמודה מרבת עמון ,ומסעדה של משפחה נוצרית משפרעם – שתיהן בדיוק כמו מסעדה מזרחית מעולה בישראל (אבל המוצרים כולם מארצות ערב מלבד הבשר והדגים). חוזרים הביתה ל'חדשות' הערב ומשחק JEOPARDY שגייל מתה עליו (וטובה מאד בו!).

ה-LAMB הוא LAMB והקוסקוס מאיראן – ב-PITA HOUSE – (כל סיח הוא בערך פי 3 מסיח 'ישראלי טיפוסי' במשקל)

 

מ-20:00 עד 24:00 חוזים מה שיש בטיווי ב-EASY. ספורט, סרט, סדרות טיווי, תכניות מיוחדות, וכתיבת הטור ללא RUSH כפי ש'המעורב' היה דורש ממני. במקרים מיוחדים חוצים את הטיווי לתכנית שלה ולספורט 'שלי'. באיזה שהוא שלב גייל מביאה לי גלידה עם תותים או FROZEN YOGURT עם עוגיות. היא עולה בסביבות 23:00 למעלה להסתדר ולחזות משהו בטיווי שהיא אוהבת ואני נשאר למטה עד 1:00 או משהו, ואז יוצא לרפת לראות שהעיזות בסדר, מנשקן ללילה טוב, ועולה למיטה החמה לצד גייל עד שהכל מתחיל מחדש בבוקר.

טורי הבוקר של הדוק

1.בלייק גריפין סוף סוף מדבר על עזיבת כריס פול

עד עתה פיו של בלייק גריפין היה מלא מים בקשר להחלטתו של כריס פול לעזוב את הקליפרס ולהצטרף ליוסטון. ביום רביעי הוא דיבר עם מרק ספירס (an interview with The Undefeated’s Marc J. Spears )

"הוא צלצל אלי בבוקר לפני שהכל התפוצץ וסיפר לי על החלטתו ואמר שהוא רצה שאדע לפני שאשמע זאת בטיווי. איחלתי לו את הטוב ביותר ואמרתי לו שאני מעריך את השנים שהיינו יחד. הכל התנהל בצורה נכונה והוגנת. אתה שומע על מקרים אחרים בהם חברים נפרדים עם טעם רע בפה כי המעבר לקבוצה אחרת לא נעשה בצורה הנכונה".

הוא מוסיף:

“We shared a lot of moments together. Some good. Some bad. Some just the mundane everyday sitting on the plane, sitting on the bus. When you share that much time with somebody, you have a connection. But now we’re in separate places and both moving forward.”

אולי גריפין רצה לשים קץ לבירבורים שבחמש שנות משחקם יחד – בהן היו הרבה מאד HIGHS אבל אולי לא פחות LOWS – אף פעם לא שררה אהבה מיוחדת, והרבה אנשי LOCKER ROOM שחיו איתם 5 שנים אף טוענים לדינמיקה שלילית בין השניים. בלייק גריפין מנסה להסביר אחת ולתמיד שאין בין השניים כל בעייה, ולמעשה השניים נשארו ביחסים טובים.

***

הערה שלי: במקרים כאלה אני תמיד שואל את עצמי: למה עכשיו? למה דווקא עתה?

אין לי כל מושג למה דווקא עתה. אולי זעזוע מוח מזעזע גם כמה סיפים שפעם מנעו ממך לדבר ועתה לא.

2. ליגה גרועה ומשעממת כזאת כבר לא היתה שנים

אם מישהו חושב שיש לי תענוג גדול לנסר את הענף הגבוה עליו אני יושב, והניסור הוא בין מקום מושבי לבין החיבור לגזע, הוא טועה. מדוע שאעלה על ליגת ה-NBA שעליה חי ונושם האתר הזה?

למה? כי אין לי ברירה.

אגיד לכם  למה.

כי הליגה הפכה לליגה ללא יריבות אמיתית. ליגה חסרת תחרות, חסרת מריבות, רוגז, שנאה, או קנאה. ליגה שחסרה בה יכולות מיוחדות (מלבד סטפן קרי היחיד במינו)

חכמה? שנינות? אין יותר דבר כזה. אתה לא רואה בליגה כל חכמה או בקיאות אישית או קבוצתית, והכישרון המיוחד, הסגולות המיוחדות שהיו פעם לשחקנים הלכו ונעלמו. היום רוב השחקנים הם כמעט אותו דבר. עקומת היכולות אינה מתרחקת מהממוצע, והסטייה הסטנדרטית מהממוצע היא בוודאי חצי מאשר היתה בשנות ה- 80 בקשר ליכולות מיוחדות של שחקנים המתרחקות מ-MEAN.

זאת לא הנוסטלגיה המדברת ממני. אני פשוט זוכר. זוכר את הקרבות בין המזרח והמערב. הסלטיקס נגד הלייקרס. לארי בירד נגד מג'יק ג'ונסון. משחקים שהתחלתי לחשוב עליהם שבוע למפרע. משחקים שלפני התחלתם רעדתי מהתרגשות. הקרבות הגדולים בין הניקס לרג'י מילר ואינדיאנה שלו עם ריק סמיתס נגד פטריק יואינג. או כשמייקל ג'ורדן היה מגיע והשלט הענק במדיסון סקוור גארדן זעק "הערב הניקס נגד מייקל ג'ורדן!".

או המשחקים בין הניקס ומיאמי. שנאה אמיתית. כשפט ריילי ברח באישון הלילה למיאמי אנשים לא יכלו לחכות שהוא יגיע למדיסון סקוור גארדן.

מאמנים היו מאמנים. אישיות אחד אחד. היה להם מה לומר והם אמרו. צ'אק דיילי, פיל ג'קסון, לני וילקינס, פט ריילי, ג'רי סלואן, רודי טומג'נוביץ', לארי בראון, ריק אדלמן, ג'ורג' קרל,  דון צ'ייני, דל האריס, מייק דנלבי, פול ווסטפול, מייק פרטלו, רק אורבך, ג'ף ואן גנדי, דון נלסון, תום היינסון, ועוד איזה 10. מהקבוצה של מאמני היום את מי ייזכרו בעוד 30 שנה? גרג פופוביץ', סטיב קאר, אולי ריק קרלייל, אולי בארד סטיבנס (אם יגיע למשהו). זה בערך זה. אתם מחפשים "אישיות" בין המאמנים מלבד אלה שהזכרתי? המשיכו לחפש. אני לא מבין מה עושה גרג פופוביץ' בפגישת מאמנים של NBA בקיץ? מדבר אל עצמו?

כל הקבוצות – מלבד הווריורס – משחקות בערך אותו דבר וכל המאמנים מאמנים אותו דבר.

אנמייות בכדורסל. יכולת חיוורת של שחקנים וקבוצות

אין חכמה, נבונות חריפות. מתי לאחרונה אמר שחקן משהו חכם?

מי הן תריסר הקבוצות הטובות של היום?

הייתי מדרגן כך:

1. ווריורס

2. בוסטון סלטיקס

3. יוסטון

4.טורונטו

5. קליבלנד

6. סן אנטוניו

7. מיאמי

8 מינסוטה

9. וושינגטון

10.מילווקי
11. פורטלנד

12 OKC

אם לווריורס הייתי נותן ציון 9, אז כל השאר נעות בין 6 ל-7. כולן אותו דבר, כולן משחקות אותו דבר, וכל אחת יכולה לנצח כל אחת אחרת במשחק אחד או בסידרה של 'הטוב מ-7', ותאמינו לי שאותו דבר נכון לגבי דנבר, אינדיאנה, לייקרס, אטלנטה, שרלוט…

מי היא היריבה האמיתית של מי?

אין יותר דבר כזה. אני מסתכל עתה על מינסוטה נגד OKC ורואה שתי קבוצות ללא מושג, ועדיין כל אחת מהן מסוגלת לנצח כל אחת אחרת בליגה מלבד הווריורס.

פעם ידעתי חמישייה של כל קבוצה בע"פ. היום החמישייה היחידה שאני מכיר בבטחון היא הווריורס. פעם ידעתי את החמישיות של חצי מקבוצות הליגה כמו "אברהם-יצחק-יעקב". היום? אין לי מושג.

יכול להיות שבגלל גילי אני מאבד קשר. אולי רועי ויינברג או תומר שנאן יכולים לדקלם את רוב החמישיות. אבל זה לא רק הגיל. זה הרבה בגלל שהליגה הפכה להיות כל כך הומוגנית, שווה, ומשעממת.

אבל היא עדיין חלק חשוב מחיי, GOD DAMN IT!

 

 

 

69 תגובות ל - “חידוש באתר: 'טורים' יופיעו בבוקר וה'מעורב' בשעות הערב / מנחם לס”

 1. The king russell

  11. ינו, 2018
  05:55

  תודה רבה מנחם. גם אם הסדר יום הזה הוא פנטסיה, זה עדיין חלום….

  2- התבלינים מקובה… ועל הבוקר, קצת נשמע בעייתי.

  3- הרעיון עצמו מעולה. גם בגלל שיש למה לחכות בערב ובעיקר בגלל התחושה שציינת שפעמים המעורב קצת פחות רענן, ומי שעוקב צמוד כבר קורא, כך שלדעתי זה שינוי מבורך

  4- התחושה שלי שהזעזוע מח השכיח מגריפין כמה דברים.

  Reply to this comment
 2. tomer

  11. ינו, 2018
  05:57

  תודה רבה מנחם.
  אמנם אני לא מסכים איתך לגבי האימרה שכל קבוצות הליגה באותה הרמה (מלבד הלוחמים). אך הלוחמים שלוש רמות מעל כולם לצערי.

  בעניין אחר (הקשור לטור של אתמול): https://sports.yahoo.com/fantasy-football-losers-lavar-ball-tattoo-real-201530129.html

  פשוט מדהים כמה כתבות הקשורות ללאבר קיימות בערוצי ובאתרי הספורט השונים. עצוב שזה כך כי אין לזה שום קשר לליגה

  Reply to this comment
  • ברוך רובין

   11. ינו, 2018
   06:46

   למה עצוב האיש גאון תקשורתי שמכניס הרבה צבע לליגה שהכוכבים בה והמאמנים כל כך משעממים אני מעדיף לשמוע מערבל בטון מאשר לשמוע את החארטות שלברון קרי ווסטברוק מפמפמים . הוא הכניס שואו ועניין לליגה שצמאה לזה והפך את העסק לאטרקציה ענקית)

   Reply to this comment
   • אור

    11. ינו, 2018
    07:22

    אולי בשביל כאלה שלא מבינים בכדורסל אז מה שמעניין אותם זה השטויות האלה

    Reply to this comment
   • אסף

    11. ינו, 2018
    10:14

    מה זה גאון תקשורתי ממש…. הוא רק מוכיח כמה אנשים משועממים ומסתפקים בבידור זול ונמוך ועלוב חסר כל תוכן. אני לא מבזבז רגע ממזמני היקר עבור השטויות האלו ואני מסכים שרק מי שלא מעניין אותו כדורסל מוצא עניין בו כמו שאנשים משועממים רואים ריאליטי בטלויזיה. אמריקאים קונים הכל ויש מקום היום לדביל לבטא את עצמו זה ממש לא הופך אותו לגאון

    Reply to this comment
    • בלתי חסים

     11. ינו, 2018
     10:58

     +1000 לבאר והבאז הם מראה לחברהה מערבית הצהובה והרדודה

     Reply to this comment
  • ברוך רובין

   11. ינו, 2018
   15:43

   הכדורסל נהיה הרבה יותר ממשחק זה שואו בעיקר, ולבאר הוא ההצגה הטובה ביותר. האיש במו ידיו הקים חברת נעליים מצליחה ופמפם את הבנים שלו, הלוואי שכולם היו אהבלים כאלה שעושים מיליוני דולארים

   Reply to this comment
   • אור

    11. ינו, 2018
    17:46

    אוקיי, כמו שאמרתי ונאמר ע"י אחרים זה מעניין כמעט כמו לאן יצאה בר רפאלי בשישי בערב – רכילות בקיצור

    Reply to this comment
 3. עידן עופר

  11. ינו, 2018
  06:10

  גדול אתה מנחם, הלוואי עלי לצלוח סדר יום כזה !

  Reply to this comment
 4. הטמיר המקורי גלוח האשך מחוץ לתחתונים של ביל ליימביר

  11. ינו, 2018
  07:02

  תודה רבה דוק. לא משנה מה תעשה מתי – בכל מקרה אנחנו נהנה ונגיד תודה

  Reply to this comment
  • ברוך רובין

   11. ינו, 2018
   07:17

   מאז שגילחת נהייתה רכרוכי, איפה האיש שעמד ץץ עם שנאה ואש בעיניים ללברון ושותפיו?

   Reply to this comment
   • הטמיר המקורי גלוח האשך מחוץ לתחתונים של ביל ליימביר

    11. ינו, 2018
    07:20

    ירד באסלה

    Reply to this comment
 5. קימון LEP

  11. ינו, 2018
  07:21

  מנחם,ללא ספק סדר יומך עמוס.

  כדאי לך להוסיף קצת לימודי יהדות. היותך רפורמי לא תועיל לך לאחר סיום תפקידך פה.
  חברי האתר מלומדים בהופס אך רמתם נמוכה מאוד ברובד העמוק של היהדות הן בפן ההלכתי והן בפן התלמודי.

  בתור אחד שמעריך ואוהב את כתיבתך, כדאי לך.

  Reply to this comment
  • אור

   11. ינו, 2018
   07:26

   עוד סוכן דת, מה אתם לא מבינים ב – אנחנו לא צריכים את העצות שלכם? לכו מפה קישטא

   Reply to this comment
   • בלתי חסים

    11. ינו, 2018
    10:59

    למה אתה מגרש אנשים? קישטא אתה בעצמך

    Reply to this comment
    • האווי לאסוף

     11. ינו, 2018
     11:45

     אשתדל לענות בשם אור, וסליחה על היומרה: אין בעיה עם אנשים, בדרך כלל הם גרסה מוצלחת של בני אדם. יש בעיה עם אנשים שנכנסים לאתר ספורט, ועוד פרטי, ומנסים להטיף לנו על המיתולוגיה החביבה עליהם. וזאת ועוד, בכמה שורות קצרות גם מצליחים ללכלך על חצי מהיהודים בעולם, ולאיים על בעל האתר בעולם הבא.

     Reply to this comment
     • Ish

      11. ינו, 2018
      12:48

      יש את הפונקציה שהיהודים האלו שהם מלכלכים עליהם אינם יהודים מבחינתם, חוץ מכשצריך אותם בשביל תמיכה פוליטית כסף או זכויות השווצה על כמה היהודים נעלים על כל שאר הבררה האנושית שממלאת את העולם.

     • אור

      11. ינו, 2018
      13:08

      שום יומרה תענה במקומי חופשי, גם התנסחת יפה ותמציתי וגם אני סתם הייתי עונה בעצבים מיותרים כי זו היתממות מצידם שהם לא מבינים מה הבעיה בתגובות האלה וצריך להסביר להם

     • Dompa

      11. ינו, 2018
      19:31

      מסכים עם החלק הראשון של תגובתך את השני היה ראוי שתכתוב בצורה מכבדת

  • ברוך רובין

   11. ינו, 2018
   07:26

   אני חייב להבין למה אתה חושב שהיהדות האורתדוקסית טובה יותר מהורפורמית שניהם זרמים שונים של יהדות שבנויים על סיפורים מאגדות. אתה באמת חושב שקיים עולם הבא ושאלוהים קיים? אילו דוד המלך היה חי היום הוא היא מורשע כפדופיל, אלוהים היה נחשב כרוצח המונים…

   Reply to this comment
   • Dompa

    11. ינו, 2018
    08:23

    א. גם אם אתה לא מסכים אל תזלזל זה לא מכבד בכל נושא שיש לא רק ביהדות
    ב. אם מישהו צודק זה האורטודוקסים כי הרפורמים התפתחו מהם
    ג.ולקימון זה לא האתר בשביל יהדות תן לדוק להאמין במה שירצה

    Reply to this comment
    • ברוך רובין

     11. ינו, 2018
     08:56

     תלמד היסטוריה לפני שתדבר רפורמים קמו מאורתודוקסים זה שקר

     Reply to this comment
     • גיא הרשע

      11. ינו, 2018
      10:45

      הוגי הזרם הרפורמי דווקא כן היו אורתודוקסיים במקור.
      רק שלכתוב ש-"היו קודם" משמעותו "צודקים", זה כבר עיוות.
      הרי על פי השקפה זו, אנחנו צריכים לחזור לסגוד לצלמיות של תמוז ואאה, וחגוג את עליולות גילגמש ואנכידו…

      די נמאסו כל וויכוחי ה-"יש/אין אלוהים". גם נמאס מההטפה.
      מי שמאמין, ומרגיש שהוא חלק מהזרם היהודי אורתודוקסי – שיהיה בכיף.
      כנ"ל לגבי מי ששיך לזרם הרפורמי, מי שהוא חילוני, או מי שכלל לא מאמין.
      לא מבין מה כל כך מסובך להבין ולקבל שיש מי שחושב ומאמין בדברים אחרים?

     • האווי לאסוף

      11. ינו, 2018
      11:51

      גיא, ויכוחי 'אלהים כן או לא' הם הגרסה העתיקה של ויכוח הgoat…
      בתור אתאיסט אני חובב גדול של דיונים כאלה, אבל אני משתדל לא לדחוף אותם לכתבות על מתכונים לבישול, לדוגמה.
      בלי קשר, הקורס הכי מעניין שלקחתי באוני' (פילוסופיה ארכאולוגיה) היה בן שני סימסטרים, בראשון למדנו הוכחות לשלילת קיומו של האל, ובשני הוכחות לקיומו. המרצה, דרך אגב, היה חרדי

     • גיא הרשע

      11. ינו, 2018
      14:42

      האווי, אני האחרון שייצא נגד וויכוח טוב.
      הבעיה שלי היא עם התנצחות (במקרה הטוב), ועם הטפה (המקרה הרע) שגובלת לעתים בגזענות (המקרה הבלתי נסבל).

      היה כמה דיונים מרתקים עם אלעד אייל, לדוגמה –
      בן אדם שאי אפשר שלא לכבד.
      אני לא בהכרח מסכים עם כל עמדותיו,
      אבל זה לא משנה את העובדה שהדיון אתו הוא דו שיח אמתי, כזה שמכבד את האחר, כזה שלא נגרר למחוזות ההתנצחות, גם כאשר דנים בסוגיות טעונות, כאלו שהתהום המפרידה בין הדעות השונות היא ככל הנראה לא ניתנת לגישור.
      דיון שנפתח ב-"רמתם נמוכה מאוד", הוא לא באמת דיון, והוא ככל הנראה לא יתפתח לכדי דיון
      (כמו לא מעט מה-"דיונים" התאולוגיים, כאן באתר)

  • הטמיר המקורי גלוח האשך מחוץ לתחתונים של ביל ליימביר

   11. ינו, 2018
   08:27

   לך מפה ואל תחזור, לפחות עד שיגיע המשיח, רכוב עליך

   Reply to this comment
   • בלתי חסים

    11. ינו, 2018
    11:01

    לא מתאים לך לגרש אנשים אשך

    Reply to this comment
    • הטמיר המקורי גלוח האשך מחוץ לתחתונים של ביל ליימביר

     11. ינו, 2018
     14:06

     נכון, אני מאוד ליברלי באופיי
     וזה למה הוא כ"כ עיצבן אותי.
     אין מקום לתגובות כמו שלו באתר הזה

     Reply to this comment
     • קימון LEP

      11. ינו, 2018
      15:46

      שלום וברכה!
      א. ממתי להביע עמדה או להציע הצעה נחשב ל"הטפה"?
      ב.האווי לאסוף, איך הגעת ל"איום על בעל האתר"?!
      ג. מנחם לס מאוד יקר לליבי, וכשכזה אני ממליץ לו על מה שאני מאמין בו!
      סתם ליבוי ושנאה!. לצורך המחשה תתארו לכם אם הייתי ממליץ למר לס להיות צמחוני או טבעוני כי אני מאמין בזה גם הייתה כמה קול זעקה?!……
      ד. מה לעשות כל אחד ורמת הידע שלו, וכמו שבהופס,חלק ניכר מהגולשים שם אותי בכיס הקטן, ביחס לידע של יודעי התורה , רמת הגולשים פה נמוכה. זה לא העלבה זו ציון עובדה פשוטה.
      ה. אשך – "אין מקום לתגובות כמו שלו באתר". {???!!!!}
      ו. ISH – לא זכור לי דיון אחד איתך שלא קשור להופס שהיית רלוונטי

     • גיא הרשע

      11. ינו, 2018
      16:05

      זה יפה שאתה יודע מה רמת הידע של הגולשים באתר.
      זה עוד יותר יפה שאתה יודע מי ממוען לאן (עת יסיים את תפקידו).

      אם אני הייתי כותב שכל האורתודוקסים החרדיים יגיעו לגיהינום,
      הייתי (ובצדק) זוכה למבול תגובות על היות התגובה גזענית.

     • Ish

      11. ינו, 2018
      16:21

      טוב, אני לא זוכר אותך בכלל, אבל אני מצטער בשבילך שהבורות שלך מונעת ממך להבין את רלוונטיות דברי בדיונים שאינם קשורים בהופס. בשאיפה שתתמלא נפשך את החורים הללו ושתוכל להנות להבין ללמוד גם מדברי שאינם נוגעים בהופס בהמשך.
      דרך צלחה.

     • עידו גילרי

      11. ינו, 2018
      16:22

      אתה זוכר, אתה זוכר. רק תחשוב על כת עובדת אלילים אחרת שקשורה יותר לאתר שאתה גם נאבק בה קבוע.

     • Ish

      11. ינו, 2018
      16:51

      הסיינטולוגים?

     • עידו גילרי

      11. ינו, 2018
      16:53

      לא. כת שיסודותיה בשנות ה-80/90 של המאה שעברה.

     • Ish

      11. ינו, 2018
      16:55

      ג'ורדניהו?

      מה פתאום עם השינוי הלא מרענן?

     • עידו גילרי

      11. ינו, 2018
      16:56

      זה קטע כזה כאן באתר. כנראה מנסה להיות אחד מהחברה.

     • Ish

      11. ינו, 2018
      16:58

      ולמה לבחור בכינוי של כופר מתיוון?

     • אור

      11. ינו, 2018
      17:49

      לפחות לא כינוי רפורמי, שכידוע הם עוד יותר גרועים

   • האווי לאסוף

    11. ינו, 2018
    16:03

    קימון, אמנם זה היה בצחוק, אבל לומר שההתנהגות של מישהו תפגע בו בעולם הבא היא סוג של איום (כמובן רק אם אתה מאמין בעולם כזה…), גם אם לא מצידך.
    ובקשר לטענה שלחלקנו יש ידע מועט בתחום התורה, זה נכון. אם היינו רוצים לשפר אותו, אולי היינו הולכים לבלוג לשטיפת מוח אורטודוסית, אבל באנו לבלוג כדורסל.
    אולי אפשר להשאיר אותו כזה?
    (דרך אגב, אני טבעוני ואתאיסט, גם הטפות כאלה לא מתקבלות בעיניי, בטח בבלוג על כדורסל…)

    Reply to this comment
    • קימון LEP

     11. ינו, 2018
     17:26

     גיא, אף אחד לא שולח אף אחד לגהנם. אמרתי שזה לא יועיל.

     אולי כדאי להייחס גם לסיפא של דבריי שבא אני מציין כמה אני מוקיר ומעריך את מנחם {ובפרט לאחר קטעי הוידאו שפורסמו באתר ממפגש ההופס} ואז יובן למפרע שיש כאן רק כוונה טובה ולא זלזול כל שהוא במישהו מהאתר הנהדר הזה.

     לגבי מניין לי רמת החברים בתורה בפרט וביהדות בפרט אציין רק שעקבתי קצת אחרי הדיונים בעבר בנושאים שנוגעים לזה בעקיפין ומשם היסקתי את הנ"ל.
     ISH אין כוונת זלזול, שוב, אני רק מציין את התרשמותי. אגב בהופס דווקא אתה מה- TOP TEN

     Reply to this comment
     • גיא הרשע

      11. ינו, 2018
      17:57

      אני לא מחפש להתנגח,
      אבל צריך להיות ברור למה המשפט
      "היותך רפורמי לא תועיל לך לאחר סיום תפקידך פה"
      הוא משפט מקומם.
      בעיקר את מי שמבין את השקפת הזרם האורתודוקסי על 2 צמדי מילים:
      "העולם הבא", ו-"שער הגמול".

     • Ish

      11. ינו, 2018
      18:49

      חבל, אני מכוון להיות שחקן ספסל, הברכיים כבר זקנות מדי, הגב מנדנד והקרסוליים לא קיימות כבר למעלה מעשור.

     • קימון LEP

      11. ינו, 2018
      19:06

      ISH הסבר

     • Ish

      11. ינו, 2018
      19:09

      להסביר בדיחה?

 6. מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

  11. ינו, 2018
  07:32

  תודה רבה מנחם

  Reply to this comment
 7. סוסמעץ

  11. ינו, 2018
  07:33

  דוק העיזים מקבלות תערובת או גרעיני חיטה?
  הן נראות קצת רזות בתמונה..

  חוץ מזה תודה רבה ועוד יום עמוס וטוב 🙂

  Reply to this comment
 8. צביקה

  11. ינו, 2018
  08:06

  בסך הכל הליגה מאוד טובה. ג"ס אכן מעל כולם וכרגע לדעתי זה מה שגורם לתחושה שלך מנחם. לגבי השעמום האישיותי, זה בגלל טראמפ הכה צבעוני, נה כבר אפשר להתרגש מהשחקנים היום?

  Reply to this comment
 9. רן הנרגן

  11. ינו, 2018
  08:31

  מנחם, מה לגבי טור על העיזים? 20 ליטר חלב ביום זו כמות משעותית לשני אנשים. איך חולבים? מה עושים עם החלב? כמה אוכל?…

  Reply to this comment
 10. no funny shtuff

  11. ינו, 2018
  08:34

  תודה על המעורב דוק, איזה סדר יום- עד 120.
  לא ממש מסכים עם מה שכתבת על כך שהליגה גרועה, אבל אין ספק שזה שידוע, בהנחה ולא יהיו פציעות משמעותיות, מי האלופה, גורע במשהו מההנאה.
  בכלל, האם היתה עוד עונה בה קבוצה עשתה פינג פונג בין שחקניה המרכזיים מבחינת מנוחות/פציעת-שקר-כלשהו? סטיב קר למד מפופוביץ'?

  Reply to this comment
  • בוני

   11. ינו, 2018
   09:19

   +מסכים , כשלברון המלך בתקופת המבחן לקבוצה שלו ועם אלופה כזאת עלוובה, אין פה הפתעה שהרייטינג והליגה בקנטים.

   Reply to this comment
 11. מומי שאוהב חציל בטחינה

  11. ינו, 2018
  09:11

  תודה רבה דוקטור
  מומי גם מעדיף לתת עבודה בערב ועוד אחת בבוקר
  פעמיים כי טוב
  איזה מסעדות תענוג ,מומי כשיהיה באזור יביא את שישליק נפתח שולחן כמו שצריך
  היום כולם בליגה פוסיס ,עושים ואהבת לרעך כמוך כבר אי אפשר להפיל את הסבון בחדר הלבשה
  היום השחקנים יעני יותר סחבקים אין יריבויות ואין שנאה וחסרים שחקנים כמו אוקלי,מייסון,רודמן,מהרון,מק׳הייל וחלאות נוספות
  היום דופקים סלפי ויש הרבה אירופאים חיוורים שלא גדלו בשכונה עם 7-8 ברודרס בחדר + הסבתא + סוחר הסמים השכונתי שהתחבא מהמשטרה

  Reply to this comment
 12. בוני

  11. ינו, 2018
  09:12

  מנחם הכל זה תוצאה של הסופר טימז,
  בראשם הגולדן,אחת האלופות הכי חסרות טעם שניראו בליגה הזאת.

  מאמנים כמו סטיב קר וגרג פופוביץ' הפכו את העונה הרגילה לבית בושת,סליחה על הביטוי.

  Reply to this comment
 13. שי אבן צור

  11. ינו, 2018
  10:23

  אחלה סדר יום מנחם!
  אחלה רעיון לפנק אותנו עם המעורב בערב כך שיש זמן להתענג עליו ועל הפריוויואים.

  מסכים שהשנה הליגה מעוררת פחות עניין. באמת יש פחות רעל.

  Reply to this comment
 14. הציפור הנדירה

  11. ינו, 2018
  10:25

  יש שחקנים נוספים עם יכולות מיוחדות כמו לברון ודוראנט וקאוואי וכריס פול.

  Reply to this comment
 15. קוין ג'ונסון

  11. ינו, 2018
  11:26

  סדר היום עשיר כמו אוצרות המלך אחשוורוש, וכל זה איננו שווה אם לא נמצא בלו"ז 10 דקות ביום לקרוא לעיזות קצת ש"י עגנון.

  Reply to this comment
 16. פיני

  11. ינו, 2018
  11:40

  זה קצת כמו התקופה של הסלטיקס הגדולה אני מניח, עוד דגל ועוד דגל, רק שעכשיו יש 30 קבוצות ולא 8… הרבה משחקים לא חשובים בתכלס

  Reply to this comment
 17. אפלטון

  11. ינו, 2018
  12:51

  גדול מנחם. אני חייב לעשות לעצמי גם סדר יום כזה. נראה מרשים.
  לגבי הסעיף האחרון. תוריד את גולדן סטייט ותראה איך הליגה דווקא סופר מעניינת השנה.
  בהתחלה ממש התבאסתי לקראת העונה הממשמשת ובאה, עכשיו אני פשוט עושה כמו בימים של מכבי עם גליל, הפועל ת"א וירושלים. להתעלם מקיומה של המפלצת הצהובה ברוב הזמן, ליהנות בפעמים הנדירות שהיא מפשלת ולכוון על אליפות הליגה האמיתית (מקום שני). אם יקרה נס ואפשר לתקוע לה מקל בגלגלים אז כנראה המשיח הגיע ואפשר לצעוק זאת בקול גדול, דתיים וחילונים יחדיו.

  Reply to this comment
 18. האווי לאסוף

  11. ינו, 2018
  12:51

  תודה רבה דוקטור על הטור\מעורב. נקבל מה שתכתוב בכל שעה.
  אני חייב להגיד שאני מקנא בך על סדר היום, בעיקר על הפעילות הגופנית. כל הכבוד והלוואי עליי

  Reply to this comment
 19. עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

  11. ינו, 2018
  12:56

  מנחם זה טוב אם תכתוב את המעורב בבוקר שלך, לערב שלנו.
  הליגה חסרה "צבע" (עלומר התבטאויות טיפשיות/אומללות/אלימות, וסתם מכות). חוץ מזה היא גם יותר שיויונית (חוץ מג"ס שבודדת בפסגה).
  אם היו פערים גדולים בין הטופ לקבוצות הטאנקינג, גם על זה היו כולם מקטרים.

  Reply to this comment
 20. משה

  11. ינו, 2018
  13:47

  הקלידו את התגובה כאן…

  Reply to this comment
 21. איברהים אבו מוך

  11. ינו, 2018
  14:29

  מנחם תבקש לעבוד בצהריים כתסריטאי של הסדרה על האחים בול..נראה לי אתה אוכל בשקיקה כל שטות שמפרסמים עליהם

  Reply to this comment
 22. גור גולן

  11. ינו, 2018
  14:57

  תודה רבה מנחם!

  Reply to this comment
 23. אמנון

  11. ינו, 2018
  17:37

  אפרופו עזים. הנה מאמר ב"הארץ" שמפרט את הפופולאריות הגדולה של עזים בארה"ב.
  היות ולפעמים לא ניתן לפתוח את המאמר בשלמותו אז הורדתי את כולו עם הקישור.

  הפופולאריות ברשת הפכה את העזים לחיות מחמד נחשקות בארה"ב
  עזים מככבות בסרטוני וידאו ובממים ברשת: הן מתעלפות, מצווחות, עוטות פיג'מות ומתקשות לשלוט בכעסן. בשנים האחרונות, עברה קדחת העזים מהרשת אל חצרות הבתים וגם אל מזרני היוגה
  28.07.2017 10:00 עודכן ב: 29.07.2017 18:28
  לורה הולסון, ניו יורק טיימס
  https://www.haaretz.co.il/news/world/america/.premium-1.4300495
  סקאוט רסקין מגדלת שלושה כלבים, חתול, צבים וזוג סרטני נזיר. בנוסף לאלה חשקה בחיית משק, שתשלים את גן החיות הקטן בביתה שבאזור כפרי במחוז לוס אנג'לס. סוס הוא חיה גדולה מדי להחזיקה בחצר האחורית, ואי אפשר להתכרבל עם תרנגולת. במארס השנה נפגשה במסעדה בלנקסטר, עיר בפאתי מדבר מוהאבי שבקליפורניה, עם מגדל עזים שהביא איתו במכוניתו שני גדיי עז גמדית ניגרית.

  רסקין בחרה בספנקי ובפיפין כמה שבועות קודם לכן באתר אינטרנט. ההשראה לבחירתה היתה, בין היתר, שיגעון יוגת העזים, שסחף שחקניות בהוליווד — תרגול תנוחות יוגה בעת שגדיים מקפצים סביב ועולים על גבם של המתעמלים. "העזים הן שיא האופנה בימינו", אומרת רסקין, "אנשים כורעים על ארבע ונותנים לעזים לקפץ עליהם". צפו ביוגת עזים:

  עזים ממלאות תפקיד חשוב בתרבות הפופולארית כבר במשך זמן מה. הן מככבות בסרטוני וידאו ובממים ברשת: עזים מתעלפות, עזים מצווחות, עזים עוטות פיג'מות ומתקשות לשלוט בכעסן. קיים משחק וירטואלי שבו תפקידה היחיד של העז הוא להרוס דברים. המחזה של אדוארד אלבי "העז, או מיהי סילביה?", אשר גיבורו מנהל פרשיית אהבים עם חיית המחמד, זכה בפרס טוני המוענק למחזות המועלים בברודווי לשנת 2002.

  אבל בשנים האחרונות עברה קדחת עזי המחמד מהרשת אל חצרות הבתים, אל חדרי המגורים ואל אסמים מאולתרים בארה"ב. על פי נתוני אגודת העזים האמריקאית, עלה מספר העזים הגמדיות הניגריות הרשומות בשלוש השנים האחרונות ב–7.5%.

  אינסטגרם הפך לזירה החביבה על בעלי עזים חובבי שיתוף. בתמונות רואים אותן מטיילות, טובלות בבריכות שחייה ומתרפקות על בעליהן. Goats of Anarchy (עזי האנרכיה), מקלט לעזים בעלות צרכים מיוחדים בניו ג'רזי, הפך למרכז חשוב של חובבי עזים רכי לבב. לעמוד של המקלט יש 499 אלף עוקבים, והוא גם פיתח מותג הכולל ספרים, גרביים ולוחות שנה.

  "אני מכיר את הסטיגמות שדבקו בהן: אומרים עליהן שהן אוכלות קופסאות שימורים ושהן מסריחות", אומר ויליאם קואליק, נציג אגודת העזים האמריקאית, "אבל זה לא נכון. הן דומות מאוד לכלבים. הן חיות מחמד נהדרות, שרגישות למצבי רוח ויכולות לגרום לאנשים להיפתח".

  חברתה של אנג'לה ביילי המליצה לה לרכוש עז, היות שחלב עזים קל לעיכול. ליום הולדתה העניק לה בעלה זוג גדיים. "הם מכשכשים בזנבותיהם כשהם מרוצים", היא אומרת, "הם נהנים כשמלטפים אותם והם מאוד אוהבים לשהות במחיצתנו", אמרה. זאת ועוד, אמרה, "הקקי שלהם לא מסריח".

  לדברי ביילי, חבריה העירוניים לא התפעלו: "הם גילגלו עיניים". אך ששת ילדיה, במיוחד הבנות, התאהבו בעזים. "מתחבקים אצלנו כל היום", היא אומרת.

  לעזים יש סדר חברתי מוגדר. ל"כל אחת מהן יש מקום משלה", אומר קואליק, שהוא עצמו מגדל עזים בסן אנטוניו, "אם לא נצמדים לסדר, הן עושות פרצוף", הוא אומר. אם עז אחת מרחרחת את מנת המזון של עז אחרת, "העז השנייה תסרב לגעת באוכל", הוסיף. "כשחתיכת אבטיח נוגעת ברצפה הן יסרבו לגעת בה. הן לא יגעו בקערות מים שאינן שלהן".

  סקאוט רסקין, שרכשה צמד גדיים במארס, לא תיארה לעצמה איזה קהל מעריצים הן יצברו. היא משכירה את ספנקי ופיפין לאירועים וצילומים תמורת 75 דולר לשעה. הן הופיעו בערוץ הולמרק והפכו ללהיט בשיעורי יוגת עזים. באחרונה קיבלה פיפין את פניו של חתן במסיבת רווקים, כשהיא לבושה בשמלת כלה לבנה.

  Reply to this comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *