סיקור מהגארדן – בוסטון נוקמת בקליבלנד העייפה

סיקור מהגארדן – בוסטון נוקמת בקליבלנד העייפה

כמה שעות לפני סופת שלגים אימתנית, קליבלנד הגיעה לגארדן למשחק שני מתוך שלושה העונה בעונה הרגילה בין הקבוצות (המשחק השלישי יתקיים גם בגארדן בעוד חודש). שתי הקבוצות הגיעו אחרי ניצחונות: קליבלנד אחרי שניצחה את פורטלנד בבית, כשאייזיה תומאס חוזר לשחק ונראה טוב מאוד על המגרש, ובוסטון אחרי ניצחון בהילוך שני מול הנטס בערב השנה החדשה (ונס כמה ימים לפני כן מול יוסטון).

הרבה מים זרמו בצ'ארלס ריבר מאז המשחק הראשון של העונה ואותה פציעה נוראית של היוורד. בסיום אותו ערב קיבלתי הודעות מחברים שידעו שאלווה השנה את משחקי הסלטיקס: "הלכה העונה". וזו באמת הייתה האווירה באותם ימים בבוסטון – היוורד נחשב לסופרסטאר השני בחשיבותו אחרי קיירי, והמחשבה הייתה שאחרי הטריידים שבעקבותיהם איבדה בוסטון כל כך הרבה שחקני חמישייה ורוטציה, יהיה לה קשה מאוד לרוץ בצמרת.

אבל אנחנו בינואר ובוסטון מוליכה (עדיין) את המזרח, והיא כאן כדי להישאר, נחושה מאי פעם לנשל את לברון מאליפות המזרח הקבועה שלו בכל שנה. ג'יילן בראון נשאל לפני המשחק מה הוא חושב על קליבנד קאבלירס. הוא ענה:

"They’re an NBA team in the Eastern Conference”

הילד גאון.

קליבלנד מצידה נראית עדיין מאוד חזקה, כשלברון פשוט מדהים בכל אספקט העונה, לאב בכושר טוב, ווייד תורם יפה מהספסל, ועכשיו כש-IT חזר נראה שהם פייבוריטים לעקוף את בוסטון המעט עייפה ואולי חסרת העומק ולהתחרות בטורונטו על ראשות המזרח.

אבל, קליבלנד היא גם קבוצה זקנה. ושקבוצה זקנה מקבלת בק טו בק עם טיסה באמצע, קשה לה לתפקד.

לפני המשחק תפסתי את חוזה קלדרון הבלתי נגמר לשיחה על המשחק ועל מקומו בקבוצה, לאחר חזרתו של אייזיה תומאס. קצת קשה לשמוע בגלל הראפ ברקע ששומע ג'יי קראודר, אבל קלדרון החביב פירגן לתומאס ולבוסטון, והוסיף שהוא ימלא כל תפקיד שיתבקש לאחר חזרתו של תומאס:

אמנם אייזיה תומאס נח היום, אבל גם בלי קשר אליו המשחק גרר המוני עיתונאים כולל חבר'ה מדה רינגר, צוות ESPN המורחב עם סטיבן איי סמית, ג'ף ואן גנדי והשדר מייק ברין ואפילו את עידן ויניצקי המעולה מערוץ הספורט (לשעבר וואלה ספורט) שחבר אליי בקומת העיתונאים, מיד אחרי שהגנבתי צילום אחרון של לברון מתחמם לפני הטיפ-אופ.

המשחק היה ירוק מהפתיחה. בוסטון נהנתה משלושה ימים חופש ונראתה טרייה ומשוחררת, כשמהצד השני קליבלנד נראית עייפה מהפתיחה. סטיבנס בחר להעלות עם מוריס בחמישייה במקום ביינס, כשקליבלנד עולה עם החמישיה הקבועה שבעידן טרום איזייה – קלדרון, סמית', לברון לאב וקראודר.

אחרי פתיחה צמודה, לברון העלה את קליבלנד ל-9-8, 7:15 דק' לסיום הרבע הראשון. זו הייתה הפעם האחרונה במשחק שקליבלנד הובילה. בוסטון סיימה את הרבע עם ריצה של 12-24 כשארווינג ובראון בולטים בפתיחה, וסמארט ורוזייר מסיימים מעולה את הרבע, כולל  שלשה של רוזייר –  שנמצא בתקופה נהדרת – על הבאזר. עוד נחזור לצמד הזה.

למרות שלא שיחק, והפרידה הרשמית ממנו תתקיים רק במשחק הבא בין הקבוצות, אייזיה תומאס בכל זאת היה באולם והקהל לא נשאר אדיש לבחור הזה שהיה הכול בשבילם לפני כל כך מעט זמן:

(לפי בריאן ווינדהורסט מ-ESPN, תומאס ואיינג' נפגשו במסדרונות הגארדן הסתמסו ואף התחבקו)

מכל מקום ובחזרה למשחק – בוסטון המשיכה לשלוט גם ברבע השני, רק שאז נכנס לעניינים קייל קורבר, כששלוש שלשות רצופות שלו, יחד עם נקודות של ג'יימס החזיקו את קליבלנד בתמונה. זה היה הרבע היחידי שקליבלנד ניצחה, כשלברון נח חצי דקה(!) בכל המחצית הראשונה, ובבוסטון גם תייס תורם שתי שלשות. בסיום המחצית קליבלנד מצליחה להוריד ל-8, 47-55.

הרבע השלישי היה רבע הצעירים של בוסטון, כשטייטום ובראון נותנים בראש עם 9 נק' כל אחד – טייטום בחצי הזמן של בראון וללא החטאה, ובראון הוסיף גם הגנה טובה ואת הדאנק המטורף הזה –

https://www.youtube.com/watch?v=_9Yr-bqVetk

קליבלנד נראתה גרוע מאוד בדקות האלה, כשבוסטון כמעט מסיימת את הסיפור כבר בשלישי כשהיתרון עלה ל-20 עגול באמצעו. גרין, סמית' וקורבר עם עוד שלשה הורידו ל-11 הפרש, 66-77, 2 דק' לסיום הרבע, כשלברון בשלב הזה נח על המגרש ולא מעורב בהתקפות. לו סחט ממנו 33 דק' רצופות כמעט ללא מנוחה אבל את הרבע הרביעי הוא לפחות ראה מהספסל.

בליץ נוסף של בוסטון בתחילת הרביעי בניצוחם של רוזייר וסמארט העלה את ההפרש שוב ל-20 (70-90), 8 דק' לסוף, מה שנתן את האות לזמן זבל – גם אם מהנה – עד לסיום המשחק. רוזייר וסמארט סיימו את המשחק עם 35 נק' משותפות, כשרוזייר עם 20 נק' ב12-8 מהשדה, 4 ריב' ו-3 אס'. הבחור הזה שנבחר 16 בדראפט של 15 ממשיך בשיפור המתמיד שלו והוא בתקופה משוגעת – 15.6 למשחק בחמישה המשחקים האחרונים במעל 60% מהשלוש!

בסיום זה 88-102 לבוסטון אותה הובילו רוזייר עם 20 כאמור, טייטום וסמארט עם 15, בראון עם 14, ושני הסופרסטארים הורפורד וארווינג נהנים לשחק כינור שני עם 11 כל אחד. אצל קליבלנד לברון היה כרגיל טוב מאוד 19 נק', 7 ריב' ו-6 אסי' בשלושה רבעים, קורבר צלף 5 שלשות, וגרין עזר עם 13. ווייד בגילו המופלג נראה עייף מאוד כבר בחימום וסיים עם 5 בלבד.

========================

בסוף המשחק היה תענוג לשמוע את לברון מדבר על הקבוצה באריכות וברצינות (ומיד לאחר מכן מתפנה לרדת על כל בנאדם בצוות בערך), כשברור לכולם שהמשחק היום לא מהווה אפילו קמצוץ של ראיה לגבי המשך העונה. לברון התייחס בעיקר לשחקנים החסרים (כשהמאמן שלו לו דיבר קודם לכן על כך שהקבוצה שלו זקנה וקשה לה להתמודד במשחקים של יום אחרי יום). בין השורות היה אפשר להבין בדיוק מה קליבלנד חושבת על המשחק הזה: שיחקנו בלי תומאס, שאמפרט ורוז, במשחק עונה רגילה לא חשוב, ואנחנו כל כך מבסוטים שזה מאחורינו.

(בתמונה – לברון לא מבין איך לא אושרה לי אקרדיטציה למשחק אמצע שבוע מול מיאמי).

בבוסטון היו מבסוטים כמובן מהניצחון, כשאנשי הצוות וחדר ההלבשה צובאים על אייזיה תומאס שמכיר כל סנטימטר בחדר ההלבשה הירוק (הם הצליחו לשכנע אותו להיכנס אליו). בעוד חודש כשאייזיה יעלה גם לשחק ולהיפרד, כנראה שהסיפור יהיה קצת שונה.

לילה טוב מבוסטון הקפואה.

https://www.youtube.com/watch?v=TRV0zLGRGnw

לפוסט הזה יש 40 תגובות

 1. תודה על הסיקור מהגארדן. לאב שיחק ? סתם היה אנמי ? דווקא הוא היה המניה הבטוחה ביותר העונה (אחרי מיסטר סוליד).

 2. קוין לאב עם 2 נקודות הראה מה זו ענווה, איך צריך לצמצם את עצמך כדי לתת מקום לחדוות הביטוי של אחרים שמעולם לא שיחקו באולסטאר, מעולם לא נבחרו לbig 3, מעולם לא עמדו כחומה נורדית בצורה מול סטפן קרי בסוף משחק שביעי.
  על כזה שחקן אני יכול להגיד – דמות לחיקוי. מופת.

 3. נפלא!
  תודה רבה.
  רציתי רק להוסיף שהיתה שיחונת בסוף המשחק בין IT לסמארט, מעניין מה האחרון לחש באוזנו כי הם התחבקו והתלחשו הרבה זמן.

  1. דיברו כנראה על דגמים של משאיות כי לשניהם נגמר החוזה בקיץ. סמארט – אם ישאר בבוסטון – יאלץ להסתפק בפיאט פונטו.

 4. סיקור מצויין ניר. מילה על האדונים סמארט ורוזייר.

  לסמארט היה משחק טוב אבל כנראה שהוא כבר לא יעשה את הקפיצה שקיווינו לה. הוא שחקן של יאללה בלאגן – זה נראה מבטיח לפני כמה שנים אבל זה פשוט לא עובר לו. התרומה שלו בהגנה אדירה, אבל יכול להיות ששווה לאיינג׳ למכור עכשיו ביוקר כי לתת לו חוזה גדול בקיץ זה לא ממש לעניין.

  סביב רוזייר יש כרגע הייפ גדול ויש לו גם חוזה רוקי לעוד עונה. גם כאן הייתי מייעץ לאיינג׳ למכור כי הערך שוק שלו כרגע בשמיים. אני אישית לא כל כך אוהב אותו. הוא אגואיסט ובלאגניסט – כשזה הולך אז יופי אבל כשזה לא הולך זה מחריב את המשחק. יש גם הרגשה שזה בא קצת על חשבון הצעירים.

  בכלל, התכנית השנה לא צריכה להיות מלחמה על נצחונות ומקום ראשון במזרח. זאת צריכה להיות עונה של הרצה וצבירת נסיון, והכמה נצחונות אקסטרה שהשניים האלו מביאים לדעתי יבואו על חשבון נצחונות בשנים הבאות – כשזה ישנה משהו.

  1. מסכים לגבי סמארט – הבעיה העיקרית איתו שהוא לא יציב ואי אפשר לסמוך עליו מבחינה התקפית (בכלל אם אני מאמן נגדו אני מנחה את השחקנים לתת לו מטר – הוא לא מסוגל לקלוע כשיש לו שניה לחשוב לפני הזריקה).
   דווקא לגבי רוזייר אני חושב שהוא כן מתפתח להיות אחלה שחקן והוא במשחקים רבים מחזיק את הספסל של בוסטון ואפילו ממשיך לשחק ברביעי עם החמישיה (לפעמים בסמול בול עם סמארט וקיירי). אני חושב שאיכשהו למרות האופי המפוזר שלו סטיבנס מצליח למקד אותו והוא אחד השחקנים היותר חשובים כרגע ברוטציה, ככה שאותו הייתי משאיר במקום איינג' ואולי על סמארט מוותר באמת

 5. אחלה סיקור ניר.קליבלנד באמת באו רגועים מדי למשחק ולא נראה שהם לקחו אותו ברצינות מדי, אבל בוסטון מראה שהיא באה למשחקים מול יריבות משמעותיות.שנה הבאה בוסטון ידברו חזק, העונה קליבלנד תשייט לגמר

 6. אחלה סיקור, משחק נהדר להיות בו. טוב לראות איך הקהל של בוסטון מתייחס לIT, ואת האהבה שהוא מחזיר להם
  תודה רבה ניר

 7. כדאי להוסיף כי חוזה קלדרון או חוזה מנואל קלדרון בוראיו נולד בויה נואבה דה לה סרינה בפרובינציה בדאחוס, השיכת לאקסטרמדורה.
  שיחק בספרד בעיקר בטאו ויטוריה ,השתלב שם מצוין , וצריך לזכור שזו טאו קבוצה בסקית זו לא קבוצה ממרכז ספרד , העובדה שהתאים לשם אומרת משהו למי שמכיר את ספרד ואקסטרמדורה.
  בנבא שיחק בעיקר בטורונטו עד שהזדקן והחל להסתובב בין קבוצות, חתם על חוזה בווריורס אך לא שיחק בה כנראה מפני שהעדיפו שחקן מחליף לדוראנט על פניו ,הוא רכז מעולה. יכל מאד להתאים לווריורס המשוועת לעוד רכז טוב.
  לקליבלנד הוא מתאים בשל הנסיון אך גילו 36 אומר שלקליבלנד חסר עומק ,יש להם את איזיה ואותו וכמובן את רוז שקשה לצפות או לסמוך עליו כך שאם מרבית מעמסת הריכוז תיפול על לברון יש לקב המבוגרת הזו בעיה להתקדם בשלבי הגמר .

 8. מצוין, ניר. מעביר נפלא את החוויה. זכית לראות משחק מאוד מעניין שנגמר קצת כאנטי-קליימקס.
  רק צר לי עליך שאתה נאלץ להתמודד עם מזג אויר לא אנושי

  1. חכה שתגיע לתחילת אפריל ועדיין יהיה קר.
   ואז באוגוסט, עלים ראשונים של שלכת.
   מתיאורי הדיכאון של חבר שלי שגר שם . . .

 9. סיקור טוב מאד ניר. רק הצעה: כשמדברים עם שחקן כמו חוזה קלדרון תמיד כדאי להכניס שאלה על ישראל. מתי היית שם לאחרונה? איך התרשמת? וכו

 10. מצויין ניר. נהניתי לקרוא.

  אין ספק שלקאבס לא באמת היה אכפת מהמשחק היום.

  אגב, כל השיח על סמארט ורוזייר – אני מסכים עם אברי על דעתו לגביי סמארט, אבל אני לא רואה כרגע את הקבוצה מעבירה אותו. מקווה שאני טועה, למרות שהוא מוסיף לה הרבה דברים במגרש שלא רואים.
  אם הוא לא יהיה במערכת ממושמעת, הוא יאבד. מזכיר לי מאוד את סטיבנסון מהבחירה הזו.

  לגביי רוזייר – אני כרגע משאיר אותו. אני חושב שלהשיג שחקן ברמתו יעלה כרגע לבוסטון יותר ממה שרוזייר שווה מבחינת חוזה הרוקי שלו. שנה הבאה, כשגם היווארד ייכנס לרוטציה בעמדות 2-3, אנחנו נראה מה יהיה. כרגע טרייד שלו לא רלוונטי. מה גם שלטעמי הוא שחקן שאיינג' מעדיף לא להעביר כרגע. יותר מסמארט.

  אני ממשיך להאמין שבוסטון עדיין צריכים שחקן קלעי מהספסל. בעדיפות שיהיה גם סקורר. לו וויליאמס וטייריק אוונס יושבים טוב על אותה משבצת והייתי נותן את הבחירה מהקליפרס/ הבחירה של בוסטון עצמה בקיץ (לא האחת מפילי) עבור אחד מהם. תמכתי בעבר בהעברת בלינלי, אך לפי הלך הרוח בבוסטון, נראה שהוא לא הכיוון.

  1. תודה יונתן. עניתי לאברי לפני שראיתי את התגובה שלך ומסתבר שאני חושב כמוך בקשר לרוזייר וסמארט.
   לגבי קלעי מהספסל – נראה לי שזה קריטי לפלייאוף, וחיזוק כזה יכול באמת לקחת אותם ללבל גבוה יותר, כי הגנה סופר חזקה כבר יש. החולשה העיקרית זו באמת הקליעה של היחידה השניה, ומוריס לא מספיק יציב. אוואנס או וויליאמס יכולים להיות פתרון טוב, למרות שלא יודע כמה הם מספיק טובים בהגנה. בלינלי נראה לי פרווה מדיי לקבוצה כמו בוסטון

   1. אתה לא חייב שכל שחקני הקבוצה יהיו טובים בהגנה. קיירי לא טוב באספקט הזה והוא מסתדר בבוסטון מצויין עד כה. כך כם היה עם טייטום לפני ההגעה ושחקנים רבים נוספים לפני כן.

    הסברתי בעבר באתר את דעתי בנושא, אך אשמח להסביר זאת שוב –
    אני מאמין ששחקן שעיקר עבודתו תהיה לקלוע ביחידה השנייה ייתן דווקא לסמארט ורוזייר יותר שטח ומקום לפעול בו. אז כן, אתה מוותר כך כנראה על דקות עבור לארקין ואולי גם מוריס, אבל שניהם לא בהכרח יציבים כרגע וייתכן גם שזה יפתח מקום להעברתם. אתה מוותר על כמות זריקות שיש כרגע לרוזייר וסמארט? ונשאלת השאלה –
    מה רע בזה? אחד (רוזייר) יותר סלאשר וקלעי לידו ייתן לו יותר מבטים פנויים לשלשות. השני (סמארט) גם ככה יוץר מנהל משחק מאשר סקורר. ואם הוא ירצה וירגיש חם, הוא יסרוק כי הוא כזה.

    גמישות בסגל הינה גם חשובה. ואותו שחקן שאני מדבר עליו יובא כמעט במאה אחוס בעזרת חריגת השכר של הסלטיקס. בעונה בה אין את היווארד, אך אתה עדיין רוצה להצליח כמה שיותר ולאפשר גם גמישות מקסימלית לעתיד – זאת ההחלטה הנכונה לטעמי. שחקן כמו לו וויליאמס מאפשר גמישות בהעברת סמארט, מוריס ולארקין. הוא אף עשוי להיות פתוח למעבר מהקבוצה בקיץ בסיין אנד טרייד ואין לדעת אילו עוד אפשרויות זה יפתח עבור הקבוצה. ואם הוא מוקף בשחקנים כמו סמארט, רוזייר, אוג'ליי, ת'ייס ומוריס – יהיה בסדר איתו גם בהגנה שהיא עדיין מספר 1 בליגה.

    בשורה התחתונה – קיבלת כקבוצה אפשרות לחריגת שכר? תנצל זאת. בטווח הקצר, בעסקה אחת טובה אתה משלים את החסר באופן איכותי יותר מטרייד רגיל ואתה פייבוריט קבוע להחתמת FA's לאחר הדד ליין. בטווח הרחוק, זה עוד שחקן שניתן אולי להעביר תמורת נכסים נוספים.

 11. מעולה ניר, הגארדן אחד האולמות שנראים הכי כיפים לצפייה מהמגרש.
  אני ממצדדי מרכוס סמארט. דווקא קבוצה כל כך מסודרת כמו בוסטון צריכה שחקנים שיביאו חוסר פחד בלאגן ואנרגיה. לא רק מה שהוא עושה לעצמו אלא לכל הקבוצה. אלו שחקנים שמנצחים איתם בפלייאוף, ראה סוף המשחק מול יוסטון.
  לא חושב שצריך לעשות עליו טרייד, וגם לא חושב שהוא צריך לקבליותר מMLE (ואף קבוצה לא תשלם לו יותר מזה), אבל יהיה שווה לבוסטון לנסות להשאיר אותו.
  רוזייר? אחלה שחקן ספסל, אבל לא רואה בו יותר מזה. בינו לבין סמארט אני מעדיף את סמארט, אבל בינתיים יש לאיינג' את שניהם אז למה לא?

  1. יש אמת בדברייך, אבל רוזייר עדיין משתפר ויהיה גם הקיץ על חוזה רוקי, בעוד סמארט אולי כן יקבל בסוף חושה מוגזם יחסית מקבוצה אחרת. אין לדעת…

   מה שכן, שים ליד סמארט קלעי אמין עבור הקבוצה בחמישייה השנייה ואז אני חושב שנראה אותו במיטבו. בכלל החמישייה השנייה תהיה אפקטיבית ושלמה יותר, כי כרגע, כשהסקוררים המובילים שלך הם שני שחקנים שמשגרים כדורים וזריקות לא חכמות לסל וגם לא ממש פוגעים (מוריס וסמארט), עדיף שאת חלקן ייקח שחקן אמין יותר בתחום הזה והם גם יתרכזו מעט יותר במה שהם עושים טוב – הגנה ולהיות אגרסיביים באותו צד.

   1. צריך לקחת בחשבון שרוב הקבוצות לא יהיו עם הרבה מקום מתחת לתקרה. החוזים המופרכים של לפני שנתיים כבר לא יחזרו ושחקנים נאלצים להתמודד עם זה. סמארט יקבל בין 6-8 מיליון לעונה, כמו שקיבל בברלי. איזה קבוצה תשלם לו יותר?
    כמו שאמרת סמארט הוא שחקן אנרגיה בקבוצת פלייאוף, בקבוצת תחתית הוא ילך לאיבוד.
    לו וויליאמס הוא נכס לכל קבוצה, אין מה להגיד, אבל הקליפרס במאבק על הפלייאוף. אלא אם מחליטים לפרק שם הכל אין להם שום סיבה להיפטר ממנו, ובחירת סיבוב ראשון של בוסטון שתהיה במקום ה27-30 לא תעשה את העבודה. בוסטון יצטרכו לוותר על יותר מזה. ולמה שיקחו את טרי רוזייר או מרכוס סמארט כשיש להם את ריברס, בברלי, תאודוסיץ' ואפילו ג'ואן אוואנס ות'ורנוול שנראים מבטיחים.
    אז מי במקום? קרופורד? צ'אקרים לא נראה שמסתדרים במערכת של סטיבנס, ראה ג'רלד גרין שלא מצא עצמו. מלבד וויליאמס שבאמת בכושר נפלא אני לא רואה קלעים אמינים בליגה שאיינג' יקבל מבלי לוותר על הרבה מאוד.

 12. לוין תענוג לקרוא את הסיקור שלך,
  נוגע בנקודות המעניינות ובעיקר מכניס את המקנאים בך בארץ לאווירה בגארדן.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט