כרמלו בא לפגוש את החברים מהתפוח הגדול – משחקי שבת / יאיר זעפרני

פורסם ב - 16. דצמ, 2017 ע"י ב - כללי

ערב משחקים סטנדרטי למוצאי שבת, זאת אומרת – משעמם, צפוי לנו הערב. שמונה משחקים ישוחקו בליל המשחקים הזה, כשבמוקד כרמלו בא לבקר את האקסית, יוסטון, הקבוצה הטובה בליגה בשבילכם, מארחת את מילווקי באקס, מהדברים הבאים במזרח; קליבלנד פוגשת את יוטה וקוואי לאונרד, פוגש בפעם השנייה השבוע את דאלאס מאבריקס. סעו לשלום, המפתחות בפנים.

המשחק המרכזי

2:30: ניו יורק ניקס (13-15) – אוקלהומה סיטי ת'אנדר (14-14)

(מפגש שני ואחרון בין השתיים העונה. מאזן עד כה: 0-1 לת'אנדר)

אמיל דורקהיים, הסוציולוג הצרפתי שנפטר ב-1917 (היה גם יהודי בין היתר) נחשב לאחד ההוגים המשפיעים בתחום חקר האדם ומדעי החברה. לא אלאה אתכם בכל הרעיונות הנהדרים שדורקהיים הוציא לחלל העולם (עוד נחזור אליו מתישהו בטור הזה) ואנסה להתמקד ברעיון אחד אותו אני הייתי שמח לנסות על אוקלהומה סיטי ת'אנדר.

דורקהיים היה ראשון הסוציולוגים לטעון שבשביל לחקור חברה ואת אורחותיה אין צורך לחקור את הפריטים בחברה, דהיינו, את בני האדם שמרכיבים אותה. בניגוד לבר-פלוגתא שלו, מקס וובר, טען דורקהיים שלא בני האדם משפיעים על החברה אלא החברה היא זו שמשפיעה על בני האדם. חקר החברה וההשפעה שלה על בני האדם הוא זה שאמור לתת לנו תחזית טובה על מקומות עבודה, ארגונים ומדינות והדרך בה הם מתפקדים. ההכרה הקולקטיבית, טוען דורקהיים, היא זו ששולטת בהכרה האינדיבידואלית ולאדם הפרטי אין מספיק השפעה על הארגון בשביל לשנות אותו.

כשמתסכלים על הת'אנדר הנוכחית, שלא ממש מצליחה להיות הסופר-קבוצה שרבים ציפו שהיא תהיה, אפשר לשאול בדיוק את השאלה של האם דורקהיים צדק. האם הפרטים המובילים בתוך הארגון הזה – ווטסברוק, ג'ורג' ואנתוני משפיעים על הקבוצה והיא נראית בדיוק בצלמם ובדמותם או שמא להפך – טובה ככל שתהיה השלישיה הזו, היא עדיין לא מספיקה בשביל להשפיע על הארגון עצמו. השלם קטן מסכום חלקיו ולו רק בגלל שלסכום החלקיו אין השפעה מספיקה עליו וצריך לחקור את הקבוצה כקבוצה.

עד כאן פילוסופיה בגרוש ומכאן למציאות. והמציאות הזו מלמדת אותנו שהת'אנדר די גרועים. נכון, המאזן שוויוני, נכון ההגנה שנייה בטיבה בליגה ונכון שהם גם ניצחו שלושה מתוך ארבעת המשחקים האחרונים שלהם, האחרון שבהם אתמול אחרי שלוש הארכות בפילדלפיה. אבל האמת, למרות הניצחונות ולמרות האופי שהופגן בחמש הארכות (עוד שתיים נגד ממפיס) ששיחקה הקבוצה השבוע, היא שאנשי הרעם מתקשים לבסס יתרונות על היריבות שלהם, רחוקים מזרימה התקפית ומסוגלים לנצח כל קבוצה ביום נתון אבל גם להפסיד לכל קבוצה ביום נתון. האם זה הארגון? האם זה השחקנים? את מי זה מעניין?! כך או כך, בשביל האוהדים, זה לא מה שהם ציפו.

הלילה תמשיך הת'אנדר את סדרת משחקי החוץ במזרח שלה, המכונה גם 'משחקים אצל האקסיות של שחקני הת'אנדר'.  אחרי הניצחון אצל האקסית של פול ג'ורג' ביום רביעי והניצחון על האקסית של ג'רמי גרנט אתמול, מגיע משחק חוץ בתפוח הגדול מול האקסית השנואה של כרמלו אנתוני. הדבר המעניין ביותר במשחק יהיה בוודאי שריקות הבוז שיקבל כרמלו מאוהדי הניקס (ובצדק). הניקס שהייתה מופת לקבוצה תקועה התקפית וחזונית בתקופת כרמלו, התנערה היטב העונה בלי הכוכב שלה ועם שלושת הניצחונות הרצופים האחרונים שלה מוצאת את עצמה במאזן טוב יותר משל יריבתה ובמקום דומה ליריבתה (שמיני) בטבלת הקונפרנס. את הסיבות להצלחת הניקס העונה אפשר לסכם בשלוש: פורזינגיס, פורזינגיס ופורזינגיס. הלטבי הענק פשוט נהדר, קולע מכל מצב ומוביל את הניקס לעונה שאף אוהד ניקס שפוי (אוקסימורון?) לא חלם עליו בתחילת העונה.

כרמלו מצוי בכושר רע מאוד, הת'אנדר עייפים מאוד ממשחק אמש ובמשחק חוץ והניקס יהיו להוטים לנצח. בקיצור, על המשחק הזה רשום שם של רק קבוצה אחת. ניו יורק.

2:00: שארלוט הורנטס (18-10) – פורטלנד טרייל בלייזרס (13-15)

מדינת גאנה, אשר נמצאת במערב אפריקה, נחשבת לאחת מהמדינות המוצלחות ביבשת השחורה ומן המובילות בה בכל הנוגע לתעשייה, תעסוקה ועוני. לשם המחשה, רק אחוז וחצי מאוכלוסיית המדינה שכוללת כ- 27.5 מיליון איש עוסקים בחקלאות, במה שמלמד אותנו על קידמה יחסית.

ובכל זאת, למרות הפיתוח הטוב יחסית למדינות אפריקה נחשלות אחרות  סבלו בגאנה עד לפני שנתיים מבעייה בלתי נסבלת אשר נקראה בשפת המקום (אקאן) 'דומסור' – ובעברית, לכבות ולהדליק. הדומסור הוא הכינוי המקומי לכך שזרם החשמל במדינה בשנים 2014 ו-2015 היה בלתי יציב בעליל, נכבה ונדלק לסירוגין, ללא תכנית ברורה וגרם לשיבוש החיים הנורמאליים במדינה וזאת בשל משבר אנרגיה חריף שנבע מבצורת (החשמל בגאנה היה הידרואלי – מבוסס על מים) ומסכסוך כספי עם ניגריה השכנה. תושבי גאנה אשר לא הצטיידו בגנרטור משלהם התקשו לנהל אורח חיים נורמאלי. בתחילה התנהל הדומסור כהפסקה רצופה של 24 שעות ולאחריה 12 שעות של אור. בהמשך, החל זרם החשמל להשתבש באופן בלתי צפוי ובלתי ניתן לחיזוי (בגאנה נפתח ליין הימורים על מתי יחזור החשמל בשנים ההן) עד שבסופו של דבר, ממש ביום האחרון של 2015, הגיעה ממשלת גאנה להסכם הזרמת אנרגיה מחודש עם ניגריה וזרם החשמל בגאנה חודש עד ימינו אנו.

הדומסור אמנם הסתיים לו אבל המילה דומסור הפכה למילה שפירושה 'משהו שאי אפשר לסמוך עליו'. או בשתי מילים אחרות – 'דוויט האוורד'. הסנטר של שארלוט, ממש כמו החשמל בגאנה או אז, סובל מחוסר יציבות, הפסקות ארוכות לצד רגעי אור פתאומיים ומכיוון שלשארלוט אין גנרטור אחר, היא נאלצת לגרום לדומסור של הווארד להשפיע עליה רבות.

בגיל 32 הווארד קולע 16.3 נק' למשחק ותורם 12.6 ריב' למשחק. על פניו מדובר בממוצעים נהדרים אלא שהבעיה מתחילה בכך שהווארד מסוגל להיות מדהים לפעמים עם מספרים 26 נק' ו-18 ריב' מול יוסטון בתחילת השבוע ומצד שני להיות מוגבל ל-10 נק' ו-9 ריב' (וחושך בהגנה) במשחק מול מיאמי. אז נכון, לא הווארד הוא האשם במצבה של שארלוט העונה, זה ששם אותה בתחתית המזרח, רחוק מאוד מתמונת הפליאוף (ותודה לאטלנטה ושיקגו על עונה איומה) אבל פני הקבוצה כפני הסנטר – יותר מדי הפסקות חשמל.

הערב תארח שארלוט את פורטלנד טרייל בלייזרס, עוד קבוצה שסובלת מחוסר יציבות. הבלייזרס קטעו רצף של חמישה הפסדים עם שני ניצחונות בפלורידה על מיאמי ואורלנדו ומחזיקים עדין ראש מעל המים בקרבות הפליאוף במערב אבל הכדורסל שלהם רחוק מלהיות טוב ואלמלא דמיאן לילארד העקשן, מצבם היה גרוע הרבה יותר. שארלוט בבית היא קבוצה סבירה בהחלט (מאזן 7-8) אבל מצד שני היא עומדת ל חמישה הפסדים רצופים במשחקי הבית ודווקא בחוץ היא גברה באחרונה על אוקלהומה (מאזן החוץ שלה הוא 11-2). שתי הקבוצות שיחקו אמש מול הקבוצות מפלורידה, כשפורטלנד ניצחה בחוץ את המג'יק וההורנטס הפסידו בית להיט. בקיצור, הכל יכול לקרות במשחק כמו זה ואם ממש צריך להמר, אני אלך על הקבוצה הטובה יותר. פורטלנד.

2:30: קליבלנד קאבלירס (8-21) – יוטה ג'אז (15-14)

אם יש משהו חיוני וחשוב שאפשר ללמוד מפרשת, פרשת 'מקץ' שנקראה לא מזמן בבתי הכנסת ברחבי העולם זה, שגם בתקופת שפע, צריך לדאוג ליום מעונן. יוסף, בנו של יעקב אבינו, שאחרי פתרון חלומו של פרעה מתמנה למשנה למלך מצרים נוהג בדיוק כך ומנצל שבע שנים טובות של שפע ורווחה כלכלית בשביל להתכונן לשבע שנים קשות שבאות בעקבותיהן וכך כשכל העולם העתיק גווע ברעב, במצרים יש מספיק שפע לכלכל את העם ואף למכור תבואה לעמים אחרים.

ואת הלקח הזה של יוסף, הייתי ממליץ גם לקליבלנד קאבלירס לזכור. קליבלנד נמצאת בעיצומה של ריצה. סבירות די גבוהה שגם השנה, הקאבס יעפילו אל מעמד הגמר ואל דייט רביעי עם גולדן סטייט ווריירס (או דווקא יוסטון?) ובכך ישוו את רצף ההופעות של מיאמי היט במעמד דומה. אבל למרות כל זאת, באופק מחכה העתיד של הפרשים והוא לא בהכרח נראה ורוד. לברון ג'יימס מאותת שלא ימשיך בקבוצה לעוד עונה (וגם אם כן, מתישהו הוא יזדקן וייגמר לו הכוח. בעצם, אולי לא…), איזיאה תומאס עוד לא חזר  וגם שיחזור מי יודע באיזה כושר ובכל מקרה, החוזה שלו מסתיים עוד עונה. על קווין לאב לא הייתי מסתמך כפרנצ'ייז פלייר (ואת זה אני אומר מניסיון של אוהד מינסוטה) ושאר הסגל מורכב בעיקר מווטרנים.

אולי בגלל זה, אם אני קובי אלטמן, הג'נרל מנג'ר של  הקבוצה, אני מנסה לראות איך אני יכול לשלב יותר את אנטה זיזיץ' וצ'אדי עוסמאן בהרכב השנה, חושב איך להשיג כמה נכסים תמורת שחקנים מסוימים בסגל (טריסטן תומפסון, איימאן שומפרט ואולי אפילו ג'י. אר סמית' או ג'יי קראודר) כי בסוף המחר הזה יגיע ואולי לא כדאי להתעסק רק בלברון ובחלומות שלו להוסיף עוד טבעת לאוסף. רק  עצה, אתם שם באוהיו לא חייבים להקשיב.

הערב תארח הקאבס את יוטה ג'אז. הפרשים מוכיחים לאחרונה שאם יש משהו שמעניין אותם הוא הריצה לעבר טבעת שנייה. העונה אמנם החלה בדשדוש אבל מאז המאזן הלא מכובד של 7-5 ב-12 המשחקים הראשונים, הקאבס מצויים בריצת 1-16. השבוע הקאבס צפויים להיבחן במשחקים קצת יותר קשים כשיתארחו אצל מילווקי וושינגטון כשבחג המולד מחכה להם ביקור אצל גולדן סטייט, בינתיים הם אמורים להמשיך לחמש את מאזנם עם משחק ביתי מול יוטה הערב בקיו ארינה.

היריבה הערב יוטה היא קבוצה של מצבי רוח, אחרי שבשבוע שעבר התנצלתי בפניהם לאור ששת הניצחונות הרצופים שהחזירו אותם למקום בפליאוף, הגיעו ארבעה הפסדים רצופים, שגרמו לי שוב לאכול את הכובע. יוטה, מדורגת תשיעית כרגע במערב ועדיין צריכה להוכיח שהיא מסוגלת להיות יציבה וטובה לאורך זמן. מצד אחד יש לה משחקים מרשימים כמו הניצחון אתמול בבוסטון או כתישה של וושיגנטון בסולט לייק סיטי, מאידך היא מסוגלת להפסיד לשיקגו, כמו שקרה מוקדם יותר השבוע ולחטוף תבוסה אצל ברוקלין ב-21 נקודות. ובכלל יוטה מחזיקה במאזן טוב בהחלט של 5-11 בבית. הבעיה הגדולה שלה היא שבחוץ היא במאזן 10-3. בימים אלו, כשהיא בעיצומה של סדרת שישה משחקי חוץ, הנתון הזה בוודאי משמש לה כרועץ.

יוטה בבק טו בק ובחוץ, קליבלנד בכושר טוב ובבית. על פניו זה נראה כמו הימור פשוט ועם זאת, משהו בתחושה שלי אומר שהולכת להיות פה הפתעה או לפחות משחק צמוד. אה רגע, רודי גובר נפצע ולא נראה אותו בחודש הקרוב. ובכן.. קליבלנד.  

3:00: יוסטון רוקטס (4-23) – מילווקי באקס (12-15)

האי קושימה ביפן, הינו מקום מושבם של קופי מקוק. במשך 30 שנה חקרו מדענים תופעות חברתיות בקרב הקופים המתגוררים באי ואחת ממסקנותיהם הבולטות היא תופעת 'הקוף המאה'. ומעשה שהיה כך היה: בשנת 1952 החליטו החוקרים על האי לחלק לקופים בטטות אותן זרקו החוקרים על החול באי. הקופים אהבו מאוד את הבטטות אבל חיבבו פחות את החול עליהם. העניין נמשך מספר ימים עד שקופה צעירה בשם 'אימו' החלה שוטפת את הבטטות שלה במימי הים ובכך מסירה מהן את החול. אט אט החלו כל הקופים שסבבו את אימו לחקות את התנהגותה ולשטוף את הבטטות במי הים. עם זאת, שמו לב החוקרים, שהיחידים שעושים כן הם אלו שנחשפו אל אימו וצאצאיהם.

ואז, ביום בהיר אחד, שמו לב החוקרים שכל הקופים באי החלו שוטפים את הבטטות שלהם במי הים. יום אחד לפני כן, היו רק קופים מסוימים נוהגים בצורה הזו ואילו למחרת, בבת אחת, כל הקופים כולם כבר השתמשו בשיטה של אימו. מדוע? החוקרים קראו לתופעה 'הקוף המאה'. לפי התופעה כשמסה קריטית של קופים (מאה נניח, ומכאן השם של התופעה) מתנסה במשהו מסוים, אנרגיית ההכרה של הרעיון מצליחה לפרוץ דרך ולהגיע אל כולם. לפעמים מספיק רק קוף אחד, בשביל לשנות את המסה הזו ולהפוך אותה למספיק משמעותית כך שתגיע לכל מקום.

את אותו עיקרון אמרו החוקרים אפשר ליישם על רעיונות של בני אדם. ישנה כמות מסוימת של בני אדם שחיים בתודעה של משהו מסוים, אשר מרגע הוספת בן אדם נוסף, הרעיון יפרוץ ויהפוך להיות נחלת הכלל.

מסה קריטית שמשנה פתאום את כל יחס הכוחות היא גם הדרך כנראה להסביר את מה שקורה ליוסטון רוקטס העונה. הרעיון של זריקות מרובות משלוש ובחירת זריקות עם אחוזי הצלחה גבוהים בלבד, התחיל לחלחל בליגה לפני כמה שנים ויוסטון הייתה מהחלוצות שבו. קבוצות אחרות התחילו לנהוג על פי השיטה הזו פה ושם, אבל יוסטון נשארה החלוצה והמיישמת העיקרית. ואז, כנראה העונה, הגיעה המסה הקריטית שגרמה פתאום לשיטה הזו לא רק לחלחל אלא גם להפוך את מיישמת השיטה לקבוצה הכי טובה בליגה. ההצלחה של יוסטון העונה היא הרבה יותר מורכבת מאשר ניתן להסביר אותה באמצעות 'צירופו של כריס פול'. גם לפני שהכוכב החדש (כוכב המשנה?) של יוסטון חזר לשחק, הרוקטס היו הטובים בליגה ועתה, כשהוא כאן, הפער רק הולך וגדל. הרקטות סופרים כבר 12 ניצחונות רצופים ולא פחות מאשר 18 ניצחונות ב-19 המשחקים האחרונים שלהם. הם עומדים בפני ארבעה משחקים ביתיים אחד אחרי השני ויש סבירות גבוהה שהרצף יימשך לפחות עוד שבוע נוסף.

הם משחקים כדורסל אימתני, לא רגיל (פי.ג'י טאקר שיחק העונה 6% מהדקות שלו על המגרש כסנטר!), קולעים נהדר (כבשו השבוע בסערה את המקום הראשון באופנסיב רייטינג) ויודעים לסגור משחקים בבליצים מטורפים כמו שקרה השבוע לשארלוט שריצת 4-32 של יוסטון הכניעה אותה. יוסטון כבר מזמן עברה את המסה הקריטית שהופכת אותם להיות מועמדת רצינית לאליפות. כל שנותר לנו הוא רק לחכות למאי ולראות האם המסה הקריטית הזו עובדת גם בפליאוף.

הערב תפגוש יוסטון למשחק צמרת את הקבוצה החמה ממילווקי. הקבוצה של ג'ייסון קיד אמנם הפסידה אתמול לשיקגו (עוד קבוצה חמה. כן, שיקגו!) אבל הצליחה לאחרונה לתקוע יתד במקום הרביעי במזרח ונראה שיהיה קשה להזיז אותה משם. זה כמובן לא אומר שהגריק פריק וחבריו יצליחו לעצור את הרוקטס אבל מעניין יהיה לראות את קרב הסגנונות בין האתלטיות ומוטות הכנפיים הענקיות של שחקני מילווקי ליכולות הקליעה, הנטייה להתקפה וחוכמת המשחק של הרוקטס. הארדן נגד יאניס? בלי ספק שאני הולך עם הזקן. יוסטון.

3:00: מיאמי היט (14-14) – לוס אנג'לס קליפרס (16-11)

(מפגש שני ואחרון בין השתיים העונה. מאזן עד כה: 0-1 להיט)

מותו של גדול הדור החרדי הרב אהרון ליב שטיינמן, גרם לרבים מאיתנו להתבונן בעניין על המתרחש בעולמם של החרדים והגינונים המיוחדים בחייהם. מעניינת מכל הייתה סוגיית היורש של הרב שטיינמן בן ה-104. היורש המסתמן הרב גרשון אדלשטיין חגג זה מכבר 94 אביבים ובגיל מופלג זה הוא זוכה סוף סוף לשרביט ההנהגה, דבר בהחלט בלתי רגיל.

בני ברק אינה המקום היחיד בעולם שבה זקנים מקבלים את שרביט ההנהגה בגיל מתקדם מאוד. דבר דומה קורה בסעודיה. המלכים בסעודיה צריכים על פי החוקה הסעודית המעודכנת (1992) להיות מצאצאיו של אבן סעוד, מלך סעודיה הראשון שאיחד את הממלכה. אלא שעד היום, כל מלכי סעודיה אחרי אבן סעוד (שנפטר ב-1953) היו בניו. המלוכה עברה מאח שנת לאח צעיר יותר שנותר בחיים ולאחרונה, בשנת 2015, עלה לשלטון סלמאן, הבן השישי של אבן סעוד שעלה למלוכה וקיבל אותה בגיל הלא צעיר של 79. ואם אתם מתפלאים איך יש לאבן סעוד עוד בנים, אז בוודאי תשמחו לשמוע שהמלך הסעודי הראשון הותיר אחריו למעלה מ-70 ילדים מ-30 הנשים בחייו כאשר בחיים ישנם עוד כחמישה בנים אשר האחרון שבהם נולד ב-1943 והמבוגר ביותר שבהם, טלאל נולד ב-1931 (דילגו עליו. כי הוא ליברלי מדי..) ומקווה עוד לזכות במלוכה ביום מן הימים אם כי השמועות בממלכה מדברות על כך שבנו של המלך הנוכחי, מוחמד, יהיה זה שיזכה בשלטון.

אז מה אנחנו למדים מכל זה? שבסוף, אם ממתינים מספיק, מגיע תורו של כל אחד. וזה בדיוק מה שלומד בימים אלו לו וויליאמס שכמעט לראשונה בקריירה המכובדת שלו, פותח בהרכב ומוליך קבוצה מהחמישייה לעבר ההצלחה. וויליאמס שנהנה מההפקר בדמות פציעותיהם של בלייק גריפין, פטריק בברלי, מילוש תיאודוסיץ' (שחזר בינתיים) ודנילו גלינארי (שנפצע לפרקים) פותח לא מעט לאחרונה (תיאודוסיץ' קצת לקח לו את זה) ובכל מקרה מקבל המון דקות על המגרש. הוא מגיב לכך היטב והשבוע ירה פעמיים למעלה מ-30 נקודות, דבר שתורגם לשני ניצחונות של הקליפרס, על וושיגנטון ואורלנדו ובתווך ניצחון נוסף על טורונטו שוויליאמס הצטיין בו.

רק עם לו-וויל הקליפרס עדיין לא מספיק חזקה אבל היא לפחות שומרת על תחרותיות, דבר שתקווה לעשות גם הלילה במשחק החוץ מול מיאמי. ההיט ניצחו אתמול בשארלוט ובגדול, רושמים שלושה ניצחונות בארבעת המשחקים האחרונים, דבר ששם אותם במאזן מאוזן ויכול לתת להם מאזן חיובי בתום המשחק מול היריבה הנוחה מלוס אנג'לס הערב. אם תשאלו אותי, כך יהיה. מיאמי.

3:00: מינסוטה טימברוולבס (12-17) – פיניקס סאנס (21-9)

(מפגש שלישי מתוך ארבעה  בין השתיים העונה. מאזן עד כה: 1-1)

יש איזה בדיחה מפורסמת, המבוססת כנראה על מדע (לא בדקתי) שאומרת שלפי כל החישובים הסטטיסטיים הכנפיים של הזבוב לא יכולות לשאת את משקל גופו. אז איך הזבוב בכל זאת עף? נשאלת השאלה בבדיחה והתשובה היא פשוטה – 'הזבוב כנראה לא יודע את זה'.

מינסוטה טימברוולבס היא סוג של פלא. ההגנה שלה חלשה למדי. הנט רייטינג שלה נמוך בשביל קבוצה שמדורגת כל-כך גבוה מבחינת המאזן. הנט רייטינג שלה ברבע הרביעי הוא הגבוהה בליגה (כי ת'יבודו מעייף את החמישייה…), משחק המעבר שלה חלש ביותר והיא מתקשה לנצח משחקים צמודים ועדיין, אחרי כל זה היא מדורגת רביעית במערב עם מאזן ראוי בהחלט. איך זה קורה?. אולי היא כמו הסיפור עם הזבוב, שפשוט מדובר בחבורה איכותית מספיק בשביל ליפול בגלל סטטיסטיקה שהם לא מאמינים לה… התשובה השנייה והפסימית תגיד שמתישהו זה יתאזן. והשלישית, שאולי סוף סוף אחרי כל-כך הרבה שנים – היקום מחזיר למינסוטה אחרי כל העוול שהוא גרם לה…

במינאפוליס ייפגשו הלילה שתיים מהקבוצות עם ההגנה החלשה ביותר בליגה, עם הבדל אחד קטן ביניהן. בעוד מינסוטה שמציגה את ההגנה ה-26 בטיבה בליגה מוצאת את עצמה גבוה בטבלת המערב עם מאזן חיובי וכנראה, לראשונה מזה עידן ועידנים, בפליאוף, פיניקס שמציגה את ההגנה הגרועה בליגה, לפני אחרונה במערב ובצורת הפליאוף שלה תימשך גם השנה.

וזה לא שההתקפה של פיניקס כל-כך טובה. הקבוצה מהמדבר שמשחקת בקצב המהיר ביותר בליגה מדורגת במקום ה-25 באופנסיב רייטינג ובימים אלו שדווין בוקר פצוע (ויהיה פצוע לעוד שבוע-שבועים) היא חלשה עוד יותר דבר שמתבטא בשבעה הפסדים בשמונת המשחקים האחרונים של הסאנס. הרצף של פיניקס לא אמור להיעצר מול מינסוטה שניצחה ארבע מתוך ששת משחקיה האחרונים וצפויה לנצח הערב את החמישי. מינסוטה.

3:30: סן אנטוניו ספרס (10-19) – דאלאס מאבריקס (21-8)

(מפגש רביעי ואחרון בין השתיים העונה. מאזן עד כה: 1-2 לספרס)

את השבוע של סן אנטוניו ספרס אפשר לסכם במילותיו של שירה של המשוררת דפנה עבר-הדני, 'שוב':

זה קרה בשלישי האחרון, במשחק מול דאלאס מאבריקס – קוואי לאונרד חזר. זאת אומרת, מישהו שנראה כמו קוואי לאונרד ולובש את אותו מספר חולצה (2) חזר אבל כרגע הוא די רחוק מלהזכיר את הכוכב שהחזיק את הספרס בעניינים (ובגובה העננים) כמעט לבדו בשלבים רבים של העונה  הקודמת. בשני המשחקים עם קוואי, שבינתיים משחק תחת הגבלת דקות, הספרס הפסידו לשתי יריבותיהם מטקסס, דאלאס ויוסטון וממש כמו בשיר, עושה רושם שהקבוצה בשחור-לבן-אפור מאותת לקוואי 'תן לי דקה להתרגל אליך שוב'.

הקבוצה של גרג פופוביץ' שדי הובסה אתמול ביוסטון ושיחקה בחלוקת דקות רחבה, מה שאולי מלמד אותנו על עוד תרגיל 'ויתור משחק' של המאמן הממולח, תסיים הערב את סדרת המשחקים השנתיים מול דאלאס ותנסה לחזור למסלול הניצחונות בעשותה כן. המאבריקס נראים קצת יותר טוב על המגרש לאחרונה והניצחון 89-95 על הספרס באמצע השבוע הוא הוכחה לכך, אבל הם עדיין סוגרים את טבלת המערב ובכלליות לא נראה שהם מכוונים לשום מקום גבוה בהמשך הדרך. כן כן, אחרי עשרים שנה (עוד שיר של שמוליק קראוס) המאבריקס הם שוב קבוצת לוטרי מובהקת. אי.ג'י בראה בעונה אישית מצוינת (במספרים ובהיעדר פציעות…) הוא השם הבולט שמוביל אותם מדי פעם להבלחות אל קשה לראות את הקבוצה של ריק קרלייל מנצחת את הספרס פעמיים בשבוע ובמגרשם הביתי. סן אנטוניו.

4:00: בוסטון סלטיקס (7-24) – ממפיס גריזליס (20-9)

הכל החל בגלל כימשון, טפיל פטרייתי הפוגע בגידולים כמו תפוחי אדמה ועגבניות. ב-1846 היכה הכימשון באירופה וגדולה ביותר הייתה פגיעתו באירלנד, מדינה בה החקלאות והתזונה התבססו רבות על תפוח האדמה. חלק גדול מהיבולים באי השכן של אנגליה נהרסו על ידי הטפיל ובאירלנד הענייה החל רעב המוני כאשר לחלק מהתושבים לא היה מה לאכול כי תזונתם התבססה על תפוחי אדמה ואילו לחלק השני לא התושבים לא היה מה לאכול כי הם התבססו על שיווק ומכירה של תפוח אדמה וכל תוצרתם ירדה לטמיון.

שלוש שנים נמשך הרעב הגדול באירלנד ובשנת 1849, כשנגמר סוף סוף, ניתן היה למנות קרוב למיליון אירים בין המתים לצד מספר דומה של אירים שהיגרו למדינות אחרות (ארצות הברית ואוסטרליה הן העיקריות שבהן) ועזבו את המולדת לנצח.  האירוע הטראגי נחקק בזיכרון האירי הקולקטיבי כאסון ממדרגה ראשונה ומצוין עד ימינו אנו.

לצד הכימשון, אחת האשמות הבולטות ברעב הגדול, לפי הגריסה האירית, היא בריטניה הגדולה ששלטה בימים ההם באי השכן. 'הכיבוש' שכבשו הבריטים באירלנד כלל השתלטות של אצילים בריטיים כמעט על כל השדות באי, דמי חכירה גבוהים שנדרשו מאיכרים אירים כדי לאבד את שדותם וחוסר מתן עזרה ראויה לעם האירי הסובל.

טענות רבות הופנו לממשלת בריטניה שלא ידעה להכיל את המשבר ויתרה מזאת, המשיכה בכל זמן 'הרעב הגדול' לייצא תפוחי אדמה למדינות אחרות באירופה. מדוע הורה רוברט פיל, ראש ממשלת בריטניה בתחילת 'הרעב הגדול' להמשיך לייצא? בעניין הזה חלוקות הגרסאות. טענה אחת טוענת שפיל 'שמר' על הונם של אצילים מסוימים שהיו להם קרקעות משמעותיים באירלנד. טענה שנייה טוענת שהוא ניסה להציל מכך לא מעט אירים מרעב, שכן המחיר שהתקבל מייצוא התבואה היה רב יותר מאשר מחיר לו היו זוכים באירלנד.

ויש גם טענה שלישית, שהיא הרלבנטית לעניינו. יש המעריכים כי פיל המשיך להורות על יצוא כי הוא לא רצה לפגוע באינטרסים הכלכליים של אירלנד ובלקוחות מעבר לים שפיתחו קשרי מסחר עם האי השכן של בריטניה. פיל, שדאג ליום המחרת ופשוט לא רצה לאבד לקוחות ובשל כך, אירלנד המשיכה בייצוא כל זמן הרעב הגדול, למרות הפחד (שהתממש) לאבד אנשים נוספים.

וזה הלקח שאולי ממפיס גריזליס צריכה ללמוד מראש ממשלת בריטניה ומהעם האירי האמיץ של תקופת הרעב הגדול – גם כשאתה הכי למטה, כדאי להישיר מבט ולזכור שיהיה מחר. הדובים נמצאים כרגע בתקופת 'הרעב הגדול' שלהם כקבוצת כדורסל, רעב כמותו לא נראה בעירו של אלוויס כבר שנים ארוכות. הבצורת של ממפיס אמנם נקטעה אמש במעט עם ניצחון על אטלנטה החלשה בדחילו וברחימו (94-96), אבל אם מסתכלים בתמונה רחבה יותר על 18 המשחקים האחרונים שלהם, רואים שם 16 הפסדים. ממפיס שמלאה בווטרנים שלא הולכים להיות חלק מהמועדון בטווח הארוך, צריכה להתחיל לחשוב על צעירים, הצערה והזדמנויות. פחות מריו צ'למרס, יותר דילון ברוקס. זה המפתח של ממפיס לעתיד טוב יותר. ואם יהיה אפשר לייצא כבר את מארק גאסול מהקבוצה – מה טוב!.

המשחק הקל יחסית שחוותה ממפיס מול אטלנטה אתמול לא אמור לחזור על עצמו הערב כשהיא תארח את בוסטון. הסלטיקס אמנם הורידו קצת את הרגל מהגז בחמשת המשחקים האחרונים והפסידו שלושה מהם, כולל משחק אמש מול יוטה. הבעיה של סלטיקס בתקופה האחרונה היא פציעות קלות שהשביתו את קיירי אירווינג ואל הורפורד לסירוגין כאשר ברגעים אלו ממש מרקיף מוריס הוא השם הפצוע. קליבלנד וטורונטו כבר נושפות בעורפם של הסלטיקס שיכול להיות שפשוט חוזרים לגודלם הטבעי אחרי פתיחת עונה יוצאת מן הכלל. מאז צמד המשחקים שפתח את העונה, בוסטון לא הפסידה פעמיים ברציפות ותקווה לא לעשות זאת גם היום בפד-אקס פורום. לדעתי, היא בהחלט לא תעשה זאת. בוסטון.

228 תגובות ל - “כרמלו בא לפגוש את החברים מהתפוח הגדול – משחקי שבת / יאיר זעפרני”

 1. THE KING RUSSELL

  16. דצמ, 2017
  19:59

  תודה על עוד פריוויו לפנתייאון.
  מעשיר בטירוף.

  Reply to this comment
  • מנחם לס

   17. דצמ, 2017
   02:15

   וואו…יאיר, חובה שתלקט את כל הפריוויואים האלה ויום אחד תעשה איתם משהו.אני כרגיל ניכנס מאוחר, במיוחד כשהנכדות מאטלנטה איתנו.
   קראתי בעיון כל פריוויו ושכחתי שמדובר בכדורסל. כל סיפור הוא חתיכת ידע חדש על ספורי עבר שלא ידעתי עליהם . ממש ספורים שכמה מהם הם לקי הסטוריה מעניינים ביותר.מעניין אם אתה חושב על סיפור מעניין מהעבר, ואז מחפש קבוצות מתאימה כך שהמשל והנימשל יתחברו, או להיפך…

   Reply to this comment
 2. מלובני

  16. דצמ, 2017
  20:01

  בהתחלה יצא לך מאחרת ולא מארחת(במילווקי יוסטון)

  חוץ מהמשחק הזה נראה משעמם הערב, יאללה מתחיל לקרוא את המאסטר פיס.

  Reply to this comment
 3. איתי

  16. דצמ, 2017
  20:06

  השקעה מטורפת תודה !

  Reply to this comment
 4. המשגיח

  16. דצמ, 2017
  20:07

  תודה יאיר. נהדר

  Reply to this comment
 5. ולדי קוגן

  16. דצמ, 2017
  20:14

  פריוויו מפלא נוסף.
  אין ספק שממפיס חייבת לעשות כבר עונת טנקינג רק הבעיה שהם לא יודעים לבחור בדראפט.נראה לי הם חוששים מעוד תקרית תאביט בדראפט ומעדיפים להישאר בבינויות. ואני די בטוח שאנחנו נפסיד היום לניקס, בק טובק אחרי 3 הארכות זה יותר מדי.

  Reply to this comment
  • דה שוט

   16. דצמ, 2017
   22:24

   יחטפו מאיתנו דו ספרתי חבר. היה סמוך ובטוח.

   Reply to this comment
 6. Berch

  16. דצמ, 2017
  20:24

  איזה פרוויו משובח
  נותן נקודה של אור באפלה המרמזת על גסיסתו של סוף השבוע…. 🙂

  Reply to this comment
 7. עידו גילרי

  16. דצמ, 2017
  20:26

  קאווי ינוח היום (מה שבטח אומר שהספרס ינצחו).

  Reply to this comment
 8. ברוך רובין

  16. דצמ, 2017
  20:29

  מילווקי יוסטון משחק מעניין מאוד למרות שיוסטון נראים מדהים, מעניין אותי לראות איך הם יראו נגד קבוצה שמשחקת בפיזיות של פלייאוף הבק2בק הורס מאוד את הנאה מהמשחק, מאמין שזה ממש לא יהיה קל ליוסטון ואפילו יכול להיגמר בהפתעה, מילווקי רחוקה מאמן ורצועה של פארקר מלהיות כוח עולה ומרכזי במזרח, משגע אותי איך סגל כזה ארוך ואתלטי משחק כל כך לאט טמטום של קיד שלא מתאים לכדורסל המודרני, הגנה פשוט נכשלה ולא נכונה בטח מול קבוצה כמו יוסטון אבל לדעתי הפיזיות הלילה תפצה על זה.

  ווסטברוק ואנתוני מחריבים כל חלקה טובה, שני חורים שחורים בהתקפה עם בחירת זריקות נוראה וחוסר תנועה משווע, למרות זאת ולמרות המשחק אמש מאמין שהם לוקחים במעל 8.

  בוסטון אתמול היו במשחק התקפי נוראי, סמארט פשוט מסריח את הפארקט,היום קבוצה שבורה כמו ממפיס הם אמורים לנצח בקלות.

  Reply to this comment
 9. אפלטון

  16. דצמ, 2017
  20:31

  תענוג, תודה.
  לגבי כרמלו לדעתי יקבל תשואות רמות מאוהדי הניקס. במשך יותר משנה עבר התעללות ממושכת שם ע"י ההנהלה ותכלס בסוף העזיבה היתה לטובת כולם (אולי פחות לכרמלו שהתקפל בסוף).
  לגבי יוסטון- מילווקי. נראה לי מתכון להפתעה. גם העובדה שהרוטציה הצטמצמה ל8 עם הפציעה של מבה מוטה (אריזה שיחק 42 דקות אתמול) וגם מילווקי בדיוק הקבוצה שתמיד מקשה על הרוקטס כשהם מפוקסים בהגנה.
  אולי טוב שלהארדן היה משחק חלש אתמול מעבר לקשת, הוא כמעט אף פעם לא נותן שני משחקים חלשים ברציפות מהטווח הזה.

  Reply to this comment
  • ברוך רובין

   16. דצמ, 2017
   21:55

   לא רק שרוטציה של 8 היא בעייתית מאוד, אלא גם השחקנים ברוטציה 2 מ3 הגארדים נוטים להיפצע, נוסיף על כך את השחיקה מהרוטציה הקצרה ונקבל מתכון לאסון. וזה חסרון גדול שדאונתני סוחב והוא מאמן מצויין.

   אפלטון אני גם סומך על מוריי שישיג גארד לרוטציה אבל אני לא רואה בדיוק במה הוא יסחור הקבוצה ריקה מנכסים, סוף עונה לא עדיף לשחרר את קאפלה בהנחה המתבקשת שידרוש סכום משמעותי ולהביא במינימום את נואל?

   Reply to this comment
   • אפלטון

    16. דצמ, 2017
    22:48

    היתרון לגבי קפלה זה ששוק הסנטרים מוצף אז אולי הוא יתפשר על סכום מופחת תמורת הזכות לשחק בקונטנדרית ותחת שיטה שממקסמת את היכולות שלו.
    אם ההייפ יהיה מוגזם מורי לא יהסס לתת לו ללכת כפי שעשה עם פרסונס.
    בסוף הרבה תלוי בכמה פרטיטה מוכן להיכנס לתוך מס המותרות, משהו שאנחנו עדיין לא יודעים, וכמובן בהחלטות של פול ולברון.

    Reply to this comment
    • ברוך רובין

     16. דצמ, 2017
     22:57

     השטות על לברון ליוסטון היא פשוט מגוכחת, בדיוק כמו זו שגיימס מצטרף לפרוסס, צריך לקרות כל כך הרבה דברים לא ריאלים כדי לראות את גיימס בטקסס כמו לוותר על חצי מהקבוצה, פול ולברון יוותרו על חוזה מקס (אחרי שבישיבה האחרונה העלו את האפשרות לקבל חוזה כזה עד גיל 38).

     Reply to this comment
     • אפלטון

      16. דצמ, 2017
      23:00

      מסכים, אבל אל תחשוב שמורי לא ינסה לעשות הכל לגרום לזה לקרות. זו אחת מנקודות החולשה שלו

  • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

   16. דצמ, 2017
   22:01

   זה בהחלט משחק מוקש

   Reply to this comment
 10. מלובני

  16. דצמ, 2017
  20:35

  dw באמת נראה שחקן לגיטימי בשארלוט , מה הסיכוי לראות אותו עובר לקבוצה אמיתית בתמורה לבחירת דראפט בהמשך העונה ?(לא יוסטון אבל נראה לי קליבלנד או וושינגטון בסטייל הזה יכולות להשתמש בשירותיו)

  Reply to this comment
 11. bobby

  16. דצמ, 2017
  20:48

  תודה על הפריוויו!

  למרות הניצחונות הלא הכי משכנעים על אינדיאנה ופילי, לדעתי עושה רושם שאוקלהומה בדרך הבטוחה להפוך להיות רלוונטיים. עכשיו אנחנו חוזים בחבלי לידה מאוד קשים, אבל לדעתי עד אמצע ינואר הם יתבססו בטופ-5 במערב.
  מצד שני, גם אני אשמח שהם יפסידו לניקס הלילה, ושהקהל שם יפנק את כרמלו במיטב שריקות הבוז האפשריות, על הכלום ושום דבר שנתן למועדון ב-3 העונות האחרונות שלו שם.

  לגבי יוסטון-מילווקי –
  יש לי תחושה שמילווקי ישברו לרוקטס את הרצף. למה? בעיקר בגלל הפריק.. לדעתי אין ליוסטון מישהו שמסוגל לשמור עליו טוב ולהאט אותו לאורך המשחק. בעצם יש! מ׳בה אמוטה, רק שהוא פצוע כרגע..
  בלעדיו יש רק את אריזה, שאתמול שיחק מעל 40 דקות מול הספרס, כך שלא יהיו לו יותר מדיי אנרגיות להתרוצץ עם הפריק הלילה.

  Reply to this comment
  • THE KING RUSSELL

   16. דצמ, 2017
   20:52

   מסכים לגבי אוק'. (לא יודע אם מקון 5, אבל הם נראים הרבה יותר מאוזנים,)

   Reply to this comment
  • חמוץ מתוק

   16. דצמ, 2017
   21:36

   לא יודע לגבי הניצחון של הבאקס… אבל בנוסף למה שציינת, גם קפלה בספק למשחק.

   Reply to this comment
   • אפלטון

    16. דצמ, 2017
    21:49

    וננה לא משחק בק טו בק בדרך כלל.
    ככה שיש סיכוי שצ'י יראה יותר דקות או שיביאו את אונואקו מהג'י ליג?

    Reply to this comment
    • bobby

     16. דצמ, 2017
     21:50

     אשמח לראות עוד דקות של צ׳י!

     Reply to this comment
     • אפלטון

      16. דצמ, 2017
      21:51

      כן הייתי שמח לראות איזה 10-15 דקות שלו במשחק ולא עם הגארבג' סקוואד הכי גרועה בליגה

     • bobby

      16. דצמ, 2017
      22:12

      אני חושב שהיו משחק או שניים שהתפלק לדאנתוני לתת לו כמה דקות גם במחצית הראשונה..

   • bobby

    16. דצמ, 2017
    21:50

    אז מה יש לא לדעת? 🙂 אם גם קאפלה בחוץ, הסיכויים של הבאקס לניצחון ממשיכים להתגבש..

    Reply to this comment
    • חמוץ מתוק

     17. דצמ, 2017
     00:58

     כי עדיין, אתה לא מהמר בקלות רבה נגד האיש והזקן כשלידו cp3, גורדון, טאקר…
     גם אם ילכו על סגנון משחק מהיר ויהיה להם יום קליעה טוב, זה יכול להספיק.
     הבאקס הפסידו אתמול משחק שלא היו צריכים… הם לא חסינים.

     Reply to this comment
  • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

   16. דצמ, 2017
   22:01

   צודק פעמיים

   Reply to this comment
 12. נתן

  16. דצמ, 2017
  21:31

  אוהדי הניקס השתוו סופית בריפיונם להישגי הקבוצה, כאשר השחקן היחיד שמוציא אותם מעליבותם הוא גם זה ששרקו לו בוז גדול בדראפט.

  Reply to this comment
 13. עדי

  16. דצמ, 2017
  21:34

  לא השתנה כלום בokc לצערי.. בתחילצ הדרך הפסידו כמה משחקים צמודים, עכשיו הסטט' מתיישרת.
  הם עדיין נראים כמו קבוצת פלייאוף חלשה, אין חיבור ואין זרימה. ב"ה ראס ימצא את האיזון בין ה3 צעדים אחרוה שלקח בתחילת הדרך לבין הטירוף שחזר אליו כעת.
  בפהנזייה שלי יש ראס של 15 נק', 15 אסיסטים ו 4 ריבאונד התקפה כל משחק.

  Reply to this comment
 14. סולי

  16. דצמ, 2017
  21:42

  גלן רייס ג'וניור עכשיו בספורט חמש מול ירושלים – שחקן ברמת אן בי איי

  Reply to this comment
 15. וולטר

  16. דצמ, 2017
  22:00

  אם מסתכלים על משחקים קודמים שבהם הרוקטס התמודדו עם פציעות, אפשר לראות שמייק ד'אנטוני לא ממש הולך עמוק לתוך הרוטציה אלא פשוט מתיש את השחקנים שעליהם הוא סומך. צפוי לראות את טאריק בלאק לוקח את הדקןת של ננה, הוא כמו מונטרז הארל 2.0 בשביל מייק. לכן, אפשר להניח שצ׳י יקבל את אותה כמות של דקות.

  Reply to this comment
 16. עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

  16. דצמ, 2017
  22:08

  הבדיחה עם הזבוב היא לא בדיחה אלא אמירה (למעשה על דבורים אבל גם לזבובים זה נכון): לפי ההבנה שלנו של הידרודינמיקה (לא קשור לסטטיסטיקה) הדבורה בכלל לא אמורה לעוף, אז איך זה שהיא בכל זאת עפה?
  התשובה היא שההידרודינמיקה היא מדע מצוין ומאוד מפותח ובודאי שהוא יכול להסביר את מעופה של הדבורה. אבל לעשות חישוב אמיתי של זרימת האוויר סביב גופה וכנפיה הגמישות, עם כל המערבולות והכל, זה עדיין גדול עלינו גם עם כוח המיחשוב שיש לנו היום. לכן משתמשים בקרובים שונים, והקרובים האלה לא מספיק טובים (עדיין) כדי להסביר תופעה כל כך מורכבת.
  חפרתי, אז אזכיר שהמושג מסה קריטית מתייחס למסה שמעליה כוכב הופך לחור שחור. מתאים לכרמלו אנתוני ולצערנו לאחרונה גם לממפיס.
  בבניין יוסטון רוקסט ננוחם

  Reply to this comment
  • נתן

   17. דצמ, 2017
   06:00

   אנתוני עבר את המאסה הקריטית זה גדול!

   Reply to this comment
 17. דה שוט

  16. דצמ, 2017
  22:22

  אחלה פריוויו. תודה. אני עם אוק סיטי – פורזינגיס יאכל קש הלילה. לצערי לא אצפה, אני הערב במשחק הוקי בבירה ומחר במשחק פוטבול שם (ואולי גם קליבלנד). מין מסע צלב שכזה. תגידו מה שתגידו – הקרקס של ווסטברוק ושות׳ זה מאסט.

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   16. דצמ, 2017
   22:28

   זה מאד תלוי באם הוא משחק או לא.

   Reply to this comment
   • דה שוט

    16. דצמ, 2017
    22:32

    לא בהכרח (אם התכוונת לראס) – ג׳ורג׳ ומלו מראים יכולות גבוהות מאוד של כניסות חסרות שכל עם הראש בקיר. גם פלטון ואברינס. בכלל אוק סיטי השנה משחקת התקפה כמו כיתה טיפולית (בלי להעליב): כאוס, חוסר מחשבה, בעיות תקשורת וכשל בהתמצאות במרחב.

    Reply to this comment
    • עידו גילרי

     16. דצמ, 2017
     22:33

     לא. לפורזינגיס.

     Reply to this comment
    • עידו גילרי

     16. דצמ, 2017
     22:43

     אדאמס דרך אגב בודאות בחוץ אחרי זעזוע המח שחטף מאמביד.

     Reply to this comment
     • דה שוט

      16. דצמ, 2017
      23:21

      ראס, מלו, ג׳ורג׳, פלטון ואברינס מחוסנים בפני זעזוע מוח 😃 גם בלי הבן היחיד ננצח אותם.

    • שמחי בן משה

     17. דצמ, 2017
     00:00

     פעם ראשונה מכל אלפי התגובות שלך , שלא רק שכתבת משהו נכון , אלא שאפילו מעיד אל יכולת חשיבה …
     בחיים לא הייתי מאמין שאתה מסוגל למשפט כזה .

     Reply to this comment
   • THE KING RUSSELL

    16. דצמ, 2017
    22:53

    ראס בספק? מה קרה?

    Reply to this comment
    • דה שוט

     16. דצמ, 2017
     23:24

     לא נראה לי שהוא בספק. אולי פילוסופית…
     ד״א לכל התוהים לגבי הדקות של ד׳אנתוני – הזקן רוצה MVP ולכן לא רוצה לנוח. יש אחד כזה במזרח, עם זקן לא הרבה פחות מפואר.

     Reply to this comment
    • עידו גילרי

     16. דצמ, 2017
     23:34

     נכון… בגלל זה הוא משחק הרבה פחות דקות מלברון יאניס או ווסטברוק. בגלל זה גם הדקות שלו על המגרש ירדו משמעותית מאז שפול חזר.
     זה לגמרי דאנתוני ( אתה מדבר כאילו זו העונה הראשונה שלו כמאמן).

     Reply to this comment
     • דה שוט

      16. דצמ, 2017
      23:48

      משחק 0.8 דק פחות משנה שעברה, זורק 2.2 יותר! זורק פחות מהעונשין, מוסר פחות אסיסטים (שניים) ולוקח 3 ריב׳ פחות.

     • עידו גילרי

      16. דצמ, 2017
      23:57

      ואיך זה קשור?

     • דה שוט

      17. דצמ, 2017
      01:22

      לא יודע. נראה שהוא משחק שונה השנה, יותר מרוכז בנקודות, לא סגור על עצמי איך לפרש את זה. אולי הוא מנסה להשיג MVP בדרך אחרת מהשנים הקודמות, אולי הוא רוצה אליפות. אני לא חושב שהאסטרטגיה של ד׳אנטוני לפני העונה הייתה שהארדן יקלע יותר. אולי אני טועה.

     • אפלטון

      17. דצמ, 2017
      01:36

      קוראים לזה שוטינג גארד.
      הארדן, בניגוד לווסטברוק לדוגמא, כל הזמן משנה את המשחק שלו ועושה מה שצריך לעשות כדי לעזור לקבוצה לנצח.
      השנה פול נמצא שם כדי לעזור עם חלוקת הכדור, אז הארדן מתמקד בקליעה.
      המספרים שלו ירדו לדעתי בהמשך. במשך החודש הראשון הוא החזיק את הקבוצה לבד, עכשיו כשפול שם הוא לוקח צעד אחורה כדי לתת לו להיכנס לקצב.

     • ברוך רובין

      17. דצמ, 2017
      02:13

      לא מסכים שהוא לוקח צעד אחורה, היוסאג של פול הוא של כינור שני והוא עושה את זה מופלא הארדן עדיין מוביל כדור בחלק נכבד מהתקפות ופול מתפקד כספוט אפ שוטר,פול עוזר בנטל של ההחזקה בכדור אבל אין ספק בכלל שהארדן הוא ההצגה הראשית. עם זאת ההבדל בין הארדן לווסטברוק שהארדן לא כופה את עצמו על המשחק לא מנסה לנפח סטטיסטיקות על חשבון חבריו אלא גורם להם לפרוח, וקולע ביעילות מופלאה,אומן התקפי עם זה בפיקאנדרול ביכולת המסירה בשינויי הכיוון והמקצבים … המטרה של הארדן היא לנצח של ווסטברוק היא דף הסטטיסטיקה.

     • ברוך רובין

      17. דצמ, 2017
      02:24

      ניתן לראות את זה דרך בחירת הזריקות ודרך היעילות ההתקפית, דה שוט אתה יודע מה מספר החסימות של ווסטברוק לכרמלו? משהו דפוק בקופסה הוא לא משחק משחק קבוצתי,הוא קולע ב42 אחוז אפקטיבי שזה מזעזע וTS% של 47.2 שזה מקום 305 , כמות ההתקפות תוקע היא חסרת תקדים, רכז בינוני מוציא הרבה יותר מאוקלהומה מאשר ווסטברוק

     • דה שוט

      17. דצמ, 2017
      03:47

      השנה אין לי מילה אחת לומר לזכותו של ראסל ווסטברוק. בינתיים. דברים ישתנו בהמשך. אוי ואבוי אם לא. בקשר להארדן – ההבדל הגדול בינו לבין ראסל זה שהוא קולע.

 18. עידן עופר

  16. דצמ, 2017
  23:13

  מאסטרו! ענק

  Reply to this comment
 19. האווי לאסוף

  16. דצמ, 2017
  23:16

  שוב פריוויו מרתק לפתיחת השבוע, תודה רבה

  Reply to this comment
 20. הציפור הנדירה

  16. דצמ, 2017
  23:45

  יש הבדל תהומי בין מלכי סעודיה לבין אישיות כמו הרב שטיינמן כי גדןלי הרבנים בכל הדורות הן דוגמה ומופת לאנושיות ומוסריות ועדינות ורגישות ולכל מידה טובה, הרבה הרבה יותר מכל מנהיגי חברות אחרות בעולם.

  Reply to this comment
  • דדי

   17. דצמ, 2017
   02:19

   הם בהחלט דוגמה לכל דבר ועניין.

   חבורת אווילים משדכי ילדות (בעדינות ורגישות…).

   Reply to this comment
  • נתן

   17. דצמ, 2017
   06:05

   אהרון, לפעמים אתה ממש בור ועם הספר, שזה ממש מפחיד!
   סתם דוגמא: לדלאי לאמה יש יותר חמלה ואנושיות כמנהיג, ממה שיש לכל הרבנים שלנו היום, באשר הם.

   Reply to this comment
 21. דובי

  16. דצמ, 2017
  23:57

  פורזינגיס בספק למשחק בגלל פציעה בברך

  Reply to this comment
 22. שמחי בן משה

  16. דצמ, 2017
  23:58

  תפסתי אותך יאיר !
  את שלושת הסיבות להצלחה של הניקס אפשר לסכם במילה אחת:
  כרמלו, אנטוני . כרמלו אנטוני ….
  תוציא אותו מכל קבוצה ותקבל הצלחה .

  Reply to this comment
 23. Benny

  17. דצמ, 2017
  00:13

  ענק

  Reply to this comment
 24. פאקו

  17. דצמ, 2017
  00:46

  פריוויו נפלא כרגיל.

  Reply to this comment
 25. Benny

  17. דצמ, 2017
  00:53

  על פניו זה נראה כמו ערב של נצחונות לכל הביתיות חוץ מפורטלנד ובוסטון . לגבי okc ראס אדמס כרמלו וג'ורג' שיחקו אתמול באיזור ה 50 דקות זה אמור להספיק לצרכים של הניקס

  Reply to this comment
 26. אהרון שדה

  17. דצמ, 2017
  01:44

  אשר ליורשים בעולם החרדי …ירידת הדורות .
  הרב אלישייב קיבל את ההנהגה בחצי השני של שנות ה 90 כמו הרב שטיינמן ועכשיו ר"ל כבר בגיל 94 ???

  Reply to this comment
 27. מנחם לס

  17. דצמ, 2017
  02:11

  יאיר, חובה שתלקט את כל הפריוויואים האלה ויום אחד תעשה איתם משהו.אני כרגיל ניכנס מאוחר, במיוחד כשהנכדות מאטלנטה איתנו.
  קראתי בעיון כל פריוויו ושכחתי שמדובר בכדורסל. כל סיפור הוא חתיכת ידע חגדש שלא ידעתי עליו. מעניין אם אתה חושה על סיפור מעניין מהעבר, ואז מחפש קבוצות מתאימה כך שהמשל והנימשל יתחברו, או להיפך…

  Reply to this comment
 28. ברוך רובין

  17. דצמ, 2017
  02:14

  גובר פצוע והאמת המרה היא שהחמישיה של יוטה הרבה יותר זורמת בלעדיו

  Reply to this comment
 29. אלון

  17. דצמ, 2017
  02:41

  למה קאנטר נראה כל כך עצוב בהצגת שחקנים?

  Reply to this comment
 30. הממזר של סטוקטון

  17. דצמ, 2017
  02:50

  ניקס – אוק'

  http://nbatv.pw/nba/nba-5.php

  Reply to this comment
 31. ישראל

  17. דצמ, 2017
  03:15

  אפשר שידור ליוסטון

  Reply to this comment
 32. גיא הרשע

  17. דצמ, 2017
  03:18

  ברוך צודק. יוטה טובה יותר ללא גובר.
  מה קורה שם, בניו יורק, שהת'אנדר בפיגור למרות שפורזינגיס לא משחק?

  Reply to this comment
  • The king russell

   17. דצמ, 2017
   03:21

   אני לא רואה את המשחק ברצף, אבל 3-3 לבייקר כולל2-2 מה3 כנראה לא ימשך.

   Reply to this comment
 33. קארל מלון

  17. דצמ, 2017
  03:28

  יש למישהו שידור לבאקס?בתודה מראש

  Reply to this comment
 34. The king russell

  17. דצמ, 2017
  03:29

  כתבו למעלה דננה לא משחק בבק2בק. ביינתים הוא משחק ( מוגדר dtd) אולי בגלל בחיסרון של מבה אמוטה.

  Reply to this comment
 35. חמוץ מתוק

  17. דצמ, 2017
  03:36

  מה, השחקנים עייפים מ"החמין של שבת"?

  בכל המשחקים לבנתיים המשחקים איטיים, סקור אנדר… גם בקבוצות שאמור להיות סקור גבוה יחסית (כמו יוסטון, מינסוטה עם פיניקס וכדומה).

  Reply to this comment
 36. הממזר של סטוקטון

  17. דצמ, 2017
  03:37

  רשע, ראיתי את הטבלה החדשה שלך…

  אז קודם כל, זה די בעייתי כשכל פעם שמאתגרים את הסטט' שלך אתה חותך לסטט' חדשה, מבלי לענות לעניין, אם כבר מדברים על תרבות דיון…

  דבר שני, הטבלה או הנתונים החדשים שהבאת, שאני מבין שהם המילה האחרונה בתחום, עוד יותר בעייתיים מהטבלה הקודמת שלך..

  Reply to this comment
  • גיא הרשע

   17. דצמ, 2017
   03:45

   בוקר טוב, ממזר.
   בוא, תביא אתה לשם שינוי דוגמה טובה יותר משלך.
   אני ממתין בסבלנות.

   Reply to this comment
   • הממזר של סטוקטון

    17. דצמ, 2017
    03:47

    דוגמא למה ?

    Reply to this comment
    • גיא הרשע

     17. דצמ, 2017
     03:52

     אתה כתבת שגורדון טופ 50. תנמק.

     Reply to this comment
     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      04:00

      אני חושב שבסך האיכויות הכללי שלו הוא טופ 50 פלוס מינוס כמה מקומות על סמך מראה העיניים שלי. מן הסתם הנושא הזה מאוד תלוי סיטואציה, ומשתנים אינסופיים מכדי לתת מדד מדויק. לכן אין סיבה לחשוב שמספרים שנבחרים באופן רנדומלי, מתוך אינסוף נתונים שלא נלקחים בחשבון יתנו תוצאה יותר טובה בהכרח ממראה עיניים.

     • גיא הרשע

      17. דצמ, 2017
      04:03

      לא מספיק טוב.
      איך אתה יכול לטעון "טופ 50" מבלי באמת לראות את כל 30 הקבוצות ב-NBA משחקות כמות מספקת של משחקים?

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      04:12

      אני לא יכול.

      ז"א אני יכול להעריך את השחקן רק על סמך המשחקים שראיתי ביחס לשחקנים ומשחקים שראיתי בעבר ושכוללים לא רק את העונה הזו, אלא גם עונה שעברה ובאופן מסוים וביחס מסוים גם כאלו שקדמו לה, אבל בסוף אם אני צריך להגיע לאיזשהי "הכרעה" , אני שם אותו ב טופ 50 הסובייקטיבי שלי, בדגש על "סובייקטיבי שלי", כשברור שזה לא מדויק עד לרמת מיקום של 1 ל 1 שהרי בטופ "50" יכולים להיכנס טופ "75 או יותר שחקנים".

     • גיא הרשע

      17. דצמ, 2017
      04:19

      איך עונות קודמות קשורות ליכולת שהשחקנים נותנים העונה?
      במה העונה הקודמת (הנהדרת) של גורדון, קשורה ליכולתו העונה, ובהשוואה שלו לשחקנים אחרים?
      סימונס לא שיחק בעונה שעברה, הוא טופ 50?
      תומאס כן שיחק בעונה שעברה, והיה בוודאות טופ 50,
      אז יש לה קשר כלשהו למה שהוא יעשה, או לא יעשה, העונה?
      בשביל דרוג "מראה עיניים" צריך שעות של צפייה בכלל השחקנים.
      אם אין לך את אותן שעות (ואני לא טוען שיש, או שאין. את זה אני טוען רק לגבי),
      אז איך אתה יכול לכתוב תגובה על טופ 50?

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      04:31

      בגלל זה כתבתי "באופן מסוים וביחס מסוים".
      כשברור שככל שהעונה יותר קודמת המשקל שאני מייחס מקבל משקל בהתאם. אבל עדיין העונות האלו נותנות לך יחס כללי לגבי איכות השחקן, ברור שצריך להתחשב בנסיבות החדשות שנוצרו כמו פציעות, קבוצה חדשה, תפקיד חדש, עונת חוזה, או אלף דברים אחרים, עדיין זה נותן לך מושג כולל, כמו שבאותה מידה אתה יכול לשאול אותי איך אני יודע שהארדן כנראה יתפקד במשחק הבא כמו שחקן "טופ 5" בליגה ?, הרי המשחק עוד לא שוחק.. ובכן לפי המשחקים הקודמים שלו…

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      04:35

      איך עונות קודמות קשורות ליכולת שהשחקנים נותנים העונה?

      הרי אתה בעצמך בהערכות שחקנים שאנחנו עושים בפרה סיזן לקראת עונה חדשה, משתמש בסטט' שחקנים של עונות קודמות כדי לתת הערכה.

      לא חסרות דוגמאות..

     • גיא הרשע

      17. דצמ, 2017
      04:35

      אז אתה טוען שראית את כל השחקנים בליגה,
      ושיש לך מספיק שעות צפייה בשביל להכריע לדוגמה על גורדון/האריס/ברטון ?
      או על באטום משארלוט?

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      04:36

      "איך עונות קודמות קשורות ליכולת שהשחקנים נותנים העונה?"

      נשכחו הגרשיים

     • גיא הרשע

      17. דצמ, 2017
      04:41

      הרשימה של הטופ 50 שלך, היא לא מתחילת העונה. היא אחרי שליש עונה.

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      04:45

      אני טוען שאני מעדיף את מראה העיניים שלי שללא ספק מנותק בהרבה מקרים מהקונטקסט, שיש לי עליהם אין ספור שעות טיסה אם זה במשחקים חיים, או ישנים מיוטיוב, בשביל להעריך שחקנים, מאשר סטט' שבכרח תמיד תהיה מנותקת מהקונטקסט.

      לא ראיתי את כל השחקנים בליגה, אני די בטוח שראיתי את הטופ 100.

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      04:46

      "הרשימה של הטופ 50 שלך, היא לא מתחילת העונה. היא אחרי שליש עונה."

      באיזה הקשר זה נכתב ?

     • גיא הרשע

      17. דצמ, 2017
      04:50

      אתה מתחמק.
      כמה ראית השנה את באטום, את האריס, ואת ברטון?

      (ויו טיוב. באמת? אני ממליץ לך לראות את ההיי לייטס של ווסטבורק ממשחק 3 ההארכות. סופרמן…)

      (הדיון אתמול על גורדון הוא אחרי שליש עונה. לא בתחילתה.
      ע"ע : "הרי אתה בעצמך בהערכות שחקנים שאנחנו עושים בפרה סיזן לקראת עונה חדשה")

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      04:59

      בכוונה ליוטיוב הכוונה למשחקים ישנים כשמדברים על דירוגים היסטוריים.

      בגלל זה כתבתי "ישנים"…
      אני כמעט לא רואה תקצירים. ובטח שלא מעריך על פיהם.

      נראה לי שלא הבנת למה אני מתכוון.

      אתה כתבת לי :

      "איך עונות קודמות קשורות ליכולת שהשחקנים נותנים העונה?"

      עניתי לך :

      "הרי אתה בעצמך בהערכות שחקנים שאנחנו עושים בפרה סיזן לקראת עונה חדשה"

      למשל, נתת הערכה לאיך ג'ף טיג יתפקד מ 3 (עזוב אם צדקת או טעית) ואיך זה ישפיע על העונה החדשה שלו, ועוד בקבוצה חדשה על סמך עונות קודמות, חלק מהן היו שנתיים ו3 אחורה… אז באותה מידה אני יכול לשאול אותך : איך עונות קודמות קשורות ליכולת ששחקן יתן, ועוד בקבוצה חדשה, עם שחקנים חדשים ?

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      05:03

      ראיתי אותם בכמה משחקים, מספר חד ספרתי.
      באטום נדמה לי היה פצוע בתחילת העונה.
      כמו שאמרתי אני מסתמך גם עונה קודמת.
      הרי אם אצטרך להסתמך על הסטט' של קוואי העונה הזו, אז הוא לא בטופ 300…

     • גיא הרשע

      17. דצמ, 2017
      05:05

      אתה עוד פעם מתחמק מהשאלה.
      מה ראית השנה את באטום, את האריס, ואת ברטון?

      (אתה מכיר דרך טובה יותר לכתוב על ההערכות של טרום העונה, למעט להתייחס לעונה הקודמת?
      אבל אחרי שליש עונה, אז כבר יש מספיק בשביל לכתוב את הטופ 50 של העונה הנוכחית.)
      (ג'ף טיג מה-3 העונה – 41% . מס' 1 במינסוטה)

     • גיא הרשע

      17. דצמ, 2017
      05:08

      אז ראית כמה משחקים ואתה יודע מי הם הטופ 50…

      מרשים.

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      05:11

      מספר 1 במיני זה לא חוכמה, עדיין מספר יפה.

      לא מתחמק, עניתי מספר חד ספרתי, ומסתמך גם על עונות קודמות.

      לא בהכרח ששליש עונה נוכחית יותר טוב מעונה שלמה קודמת, דברים משתנים במשך העונה, למשל, לא יודע כמה דק' טיג מקבל מטיבודו (הו, הנה מקום בו הייתי שמח לקבל סטט'…) לעומת אינדי, אבל אני משער שיש הבדל שיכול להשפיע על המשך העונה.. לא חסרים מקרים בהם השליש או המחצית הראשונה של העונה רימתה אותנו..

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      05:14

      זה באמת מרשים, אני עד כדי כך טוב..

      במיוחד על רקע העובדה שאני על מספר חד ספרתי של משחקים מדרג את גורדון טופ 50, ואילו הטט' המתקדמת ש "צפתה" בכל המשחקים שלו שמה אותו הרחק מחוץ ל100 הראשונים.

     • גיא הרשע

      17. דצמ, 2017
      05:19

      ברור שדברים משתנים תוך כדי עונה. לכן זה טופ 50 לרגע זה.
      אבל זה עדיין עדיף בהרבה מלהסתמך על העונה שעברה.
      איך אפשר להשתמש בידע מהעונה שעברה לגבי שחקנים חדשים?
      (דונובן מיצ'ל, בן סימונס)
      לגבי מי שעברו קבוצה? (ג'ורג' לדוגמה),
      או אפילו לגבי מי שנשארו בקבוצה, אבל הקבוצה השתנתה?
      (פורזינגיס לדוגמה).

      אתה מקווה שתסלח לי, אבל אני סומך פחות על מראה העיניים שלך (על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על כמות מצומצמת של משחקים בהם צפית) מאשר על סטטיסטיקות (נטולות קונטקסט ככל שיהיו).

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      05:39

      לגבי רוקיז, מראה עיניים של עונה קודמת זה באמת בעייתי…
      אז מסתמכים על מה שיש מהעונה הזו.
      לגבי פורזינגיס, וג'ורג' או דוגמאות אחרות – כמו שאמרתי :

      "באופן מסוים וביחס מסוים".
      כשברור שככל שהעונה יותר קודמת המשקל שאני מייחס מקבל משקל בהתאם. אבל עדיין העונות האלו נותנות לך יחס כללי לגבי איכות השחקן, ברור שצריך להתחשב בנסיבות החדשות שנוצרו כמו פציעות, קבוצה חדשה, תפקיד חדש, עונת חוזה, או אלף דברים אחרים, עדיין זה נותן לך מושג כולל.

      שיהיה ברור, אני לא טוען שלסטט' אין משמעות, ברור שיש לה, וראינו מקרים שהיא מנוצלת בצורה די מעניינת וטובה בחלק מהקבוצות עצמן.

      אבל כשאני כותב "גורדון טופ 50 שלי" ואז אתה בא וזורק עלי טבלה, ואומר לי משהו כמו "הנה התמונה המלאה, בוא תוכיח"
      אז אני די ספקן, כי כמו שאני לא ראיתי את כל המשחקים, אתה לא קרוב ללראות את כל הסטט'… זה בלתי אפשרי, רובן המוחלט עוד לא הומצאו בכלל..

      סתם דוגמא קטנה, וקצת דמגוגית, אבל עדיין נחמדה :

      A0 (אלפא זירו) שזו בינה מלאכותית ממשפחת דיפמיינד לבית גוגל הלומדת בכוחות עצמה, ומשתפרת ממשחק למשחק,התחרתה במנוע החזק בעולם סטוקפיש שמסוגל לראות 300 מיליון מהלכים בשנייה, A0 מסוגלת לחשב נדמה לי 30 אלף לשנייה. A0 השאירה לסטוקפיש אבק… ופתחה עידן חדש בשחמט. מספרים זה לא הכל.

     • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

      17. דצמ, 2017
      07:55

      בן ממזר, בדוגמא שהבאת עם השחמט – מספרים זה הכל
      🙂

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      08:22

      U SON OF A COW

      אתה יכול לומר על כל דבר, שהכל מספרים אם יש לך את כולם.
      אם אין לך את כולן, המספרים שיש לך והדרך בה אתה מבין אותם, יכולים להטעות אותך במקום להועיל לך, כמו בדוגמאות השחמט, ועם הטבלאות סטט' של גורדון.
      עד עכשיו הלכתי עם הטבלאות האלו בהפוך על הפוך, עכשיו אני אלך איתן בהפוך על הפוך על הפוך, ואתה וגיא מוזמנים לענות לי :
      אני טוען שגורדון, שחקנך לקבוצה האהובה, לא טופ 100 בליגה, איך אני יודע ? יש לי טבלה שמראה שהוא לא מופיע באף עמודת סטט' מתקדמת בטופ 100 אפילו לא 1!!! … הנה :

      https://www.basketball-reference.com/leagues/NBA_2018_advanced.html

      עכשיו אתם מוזמנים להסביר לי למה גורדון כן טופ 100..

     • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

      17. דצמ, 2017
      12:20

      (אחרי שכתבתי עליתי על האופניים אז לא ראיתי את התגובה שלך).
      המספרים זו הדרך שלנו לנתח בצורה אובייקטיבית את המציאות. כשיש תופעה מורכבת, כמו משחק כדורסל, צריך הרבה מספרים כדי לתאר אותה. . . הבעיה היא שאז המוח שלנו מתחיל לאבד שליטה על ההבנה (אצלי, 4 מספרים בוזמנית כבר גורמים לבלבול). לכן אני די מסכים איתך למרות שהטבלאות הן כלי הכרחי כדי לתת לשני אנשים שמתווכחים (ללא סוף) את הפאשרות לעמוד על common ground.
      במקרה של גורדון אני אמרתי משהו אפילו יותר פשטני ממה שאתה אומר – הוא לא באף אחת מהחמישיות בליגה ולכן הוא לא בטופ 150 בליגה (150 הוא מספר שחקני החמישייה הראשונה בכל הליגה).

      מה לגבי שחמט, נשברת? 🙂
      איי, האמת זה יהיה ממש גדול כאשר בעוד כמה שנים שני מחשבים ילחצו האחד את ידו של השני מייד אחרי המהלך הראשון, כאשר שניהם יוכלו לחשב מייד את כל האפשרויות קדימה ולהיווכח מי מנצח. שחמט=דמקה, הכל צפוי והרשות נתונה. הכל זה מספרים יא חביבי
      סמיילי שלא מסגיר את כל דעתי על העניין.

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      12:36

      טופ 150 זה פשטני בטירוף.

      הוא יושב על המשבצת של CP3/בברלי, מה גם שלשחקן 6 יש חשיבות מיוחדת, שים אותו בשיקגו או נניח אוקלהומה והוא פותח.
      בנוסף אתה בעצם אומר שג'ינובילי הצעיר האבליצ'ק לא היו טופ 150בזמנם..

      דמקה=שחמט=החיים=היקום אם אתה דטרמיניסט ואז אין משמעות לכלום. שחמט בווריאנטים המתקדמים שלו בקלות יכול להיות לא פתור על ידי אותן מכונות שפותרות אותו (פשוט להפוך אותו כל הזמן ליותר מתקדם, למשל, אני כבר חושב שאנחנו קרובים ליום שמישהו או תוכנה יהגה או יצור שחמט בשלושה מימדים או יותר.. ז"א ברגע שהמשחק מתקרב לפתרון, תמיד אפשר להרחיבו, וכבר היום יש מאות גרסאות שחמט שאפשר להרחיב וגם לשלב ביניהם, וגם ליצור חדשות.

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      12:39

      וזה לא כל כך משנה אם אתה פותח כמו כמה דק' אתה משחק.

     • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

      17. דצמ, 2017
      13:22

      כתבתי משהו והכל נמחק.
      טופ 150 זה פשטני בטירוף? גם טופ 70 זה פשטני . . .
      המספרים עוזרים לקבלת מכנה משותף. אם אתה רוצה להיכנס לפרטים אז גורדון הוא שחקן שישי מצוין – נותן מנוחה להארדן, מרכז את המשחק, מוסר נכון, קולע לא רע בכלל למרות הסלאמפ הנוכחי, מקנה ביטחון על היחידה השניה, שומר לא רע, וכ"ו. האם היה מצליח ככה באורלנדו? נראה לי שלא, אז הכל תלוי קונטקסט. מה שיפה במשחק הזה הוא שיכולת של הקבוצה מתקבלת כמכפלת כוח של אוסף שחקניה (בגלל זה הקופים הקטנים מג"ס מצליחים, לא?). אז יש מספר כמו win share שנועד לתאר איך שחקן נתון מביא נצחונות אבל ברור שגם הוא לא עושה חסד מספיק.

      שחמט זה משחק סופר פשוט, דמקה לילדים גדולים. תוסיף מימד רביעי? הוספת עוד קורדינטה אחת, ביג דיל . . .
      אתן לך דוגמא שכל אחד מכיר: ב-24 ליטר של גז בטמפרטורה ובלחץ רגילים ישנם 6 פעמים 10 בחזקת 23 מולקולות. לכל מולקולה יכולה להיות רגעית בין 0 לאינסוף והיא יכולה לזוז בשלושה כיוונים בלתי תלויים והיא מתנגשת כל הזמן בחברותיה.
      הוספת מימד רביעי? זה כמו להוסיף מולקולה אחת נוספת שנעה רק בכיוון אחד.
      אז מה? קמו אנשים חכמים והמציאו משתנים שנקראים טמפרטורה ולחץ ובעזרת משתנים פשטניים אלה אנחנו מתארים טוב מאוד את הגז.
      עכשיו כל מה שנותר זה למצוא את משואת המצב של שחמט
      🙂

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      14:00

      פשטני בטירוף, לא בגלל המספר "150", אלא בגלל שאתה מייחס לעובדה שהוא לא פותח חשיבות יתרה שאין לה כל משמעות בגלל הרבה סיבות, את חלקן ציינתי.

      לא מבין למה אתה משווה תפוחים ל מכונת תפירה.

      כבר כתבתי כבר ש לא רק ששחמט=דמקה, אלא
      ש יקום=דמקה או חיים-דמקה,
      לגבי עניין המורכבות – אתה מתייחס למורכבות שבני אנוש יכולים לעשות למשחק, אני מתייחס למורכבות שאותן תוכנות שיכולות לפתור את המשחק, יכולות ליצור במשחק. או במילים יותר ברורות, שמשחק השחמט של העתיד, יהיה ליצור את המשחק שחמט של העתיד, או את המכונות ליצור תוכנות יצור השחמט של העתיד. מה אתה חושב ?
      שבעתיד יפסיקו לשחק ?…
      גם השחמט של לפניי 1000 ו 2000 שנה לא היה השחמט של היום, יש למשחק אבולוציה, ואם הרמת מורכבות שלנו תעלה כסייבורגים, כך גם רמת המשחק תעלה לרמה כזו שאתה כרגע לא יכול לדמיין, לכן אתה מדבר איתי רק על הוספה של מימד 1 או שטויות אחרות.
      ובכל מקרה אין לזה שום קשר לעובדה שלתוכנה A0 (אלפא זירו)היו הרבה פחות נתונים מספריים מסוג מסוים (פוזיציות שחמט לשנייה) מאשר סטוקפיש והיא עדיין קרעה לה ת'צורה., מה שכן היה לה נתונים מספריים מסוג אחר שקשה לנו יותר לאמוד כרגע, כי מדובר במשהו יותר מופשט כמו "בינה" או "תודעה" מסוימת. גם לי כבן אנוש יש מיליארדיי מספרים אינטואטיביים מסויימים שמתרגמים למראה עיניים, שהסטט' האובייקטיבית לא מסוגלת להבין.

     • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

      17. דצמ, 2017
      14:19

      דיברתי על הוספה של מימד אחד כי זה היית אתה שדיבר על המימד הרביעי. אז סתם זרקת ביטוי, הבנתי. מטרת הדוגמא עם הגז היא לתת חסם עליון למורכבות. גם אם נהיה סייבורגים שמבורגים זה לא ישנה כלום – במערכת פיסיקלית ישנו מספר דרגות חופש סופי והוא נותן את החסם העליון. כל שיכלול של משחק השחמט לא ישנה את העובדה שמדובר על צירוף עצום של אפשרויות בכל מהלך אפשרי. "לפתור" משחק כזה זה רק עניין של זמן או מהירות חישוב. עכשיו אם תוכנת A0 עושה זאת בצורה אחרת לגמרי מאשר סטוקפיש אז יש כאן בהחלט משהו מעניין מאוד – זו המקבילה של "משואת המצב" שהזכרתי, כלומר איך לצמצם בצורה דרמטית את מרחב דרגות החופש. בלי להבין כלום הייתי אומר שיש כאן ידע נצבר "אינטואיטיבי" שאיפשר למתכנתים לדלג על כמה מיליוני חישובים בכל שלב.
      שאלה: האם A0 ניצחה את סטוקפיש בכל ההתמודדויות או שהיה רק קרב אחד? כי אם רק אחד אז זה לא אומר כלום.
      הדבר המעניין באמת הוא איך אי ודאות בתנאי ההתחלה משפיעה על התוצאה הסופית (AKA כאוס), תוספת של "רעש" במשך המהלכים, ומתי יהיה לנו את זה במחשבים. בלי זה אי אפשר לדבר על בינה מלאכותית ותסלח לי אלפה 0.

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      14:22

      אני אתן לך דוגמא אישית :

      לפני שנה בערך, הייתי עסוק בלחשוב איך אני באמת ממציא את וריאנט השחמט הבא, חשבתי, חשבתי, ולפתע צץ לי הרעיון המאוד פשוט של לבטל את מימד הזמן בו.. "ז"א אין תורות… (כמובן שאי אפשר לשחק על לוח רגיל, כי זה כאוס טוטאלי…) שני השחקנים משחקים בו זמנית…
      עכשיו כמובן שאין לזה משמעות מבחינת מורכבות המשחק עצמו, המהלכים והפוזיציות האפשריות נשארות אותו דבר, אבל אם אתה מותח את היריעות הלוח על פני פלנטה או גלקסייה או יותר מזה.. אתה מקבל בעצם מלחמת כוכבים מולטי קוסמית…
      הרי המשחק הסיני גו, יותר מורכב משחמט לא בגלל שפילוסופית או רעיונית הוא יותר עמוק משחמט, הוא לא, אלא בגלל שיש שם יותר אפשרויות.

      שבוע שלם הייתי בדיכאון כשגיליתי שכבר חשבו על הרעיון של ביטול מימד הזמן לפניי..

     • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

      17. דצמ, 2017
      14:28

      חחח גדול, לבטל את הזמן מהמשחק.
      יש מגודל אחד בקליבלנד שאתה לא אוהב שהצליח להחזיר את הזמן לאחור

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      14:46

      כמו שאמרתי, וסליחה שאני חוזר על עצמי, אבל מה שאתה עושה פה, זה לא רק להספיד את השחמט, אלא גם מספיד את "החיים", "היקום", ושאר היקומים והחיים, כי הכל עשוי ממספרים, אז אני לא פיזיקאי, אבל אני מאמין שכמו שאנחנו מסוגלים לפתור בעיה, אנחנו נוכל ליצור "בעיה" חדשה, זה תמיד יהיה משחק של חתול ועכבר, ז"א אם המורכבות שתהיה לנו באותו זמן נידחוף ליצור מורכבויות חדשות, בריאת עולמות חדשים. זה תמיד יהיה כך.
      לגביי A0, בגדול ה בינה הזו קיבלה רק את הסט חוקים של המשחק שחמט, אי לא הכירה או שיחקה אותו לפני זה, ונתנו לה רק 4 שעות לשחק בינה לבין עצמה. היא לא קיבלה שום ידע תיאורטי, מלבד החוקים עצמם. היא שיחקה 100 משחקים נגד סטוקפיש ופשוט קרעה אותה, היא לא הפסידה אף משחק, ומתוך 50 משחקים בלבן היא ניצחה 25… שזה מטורף, צריך לזכור שה בינה הזו משתפרת ומשתפרת ממשחק למשחק בזכות יכולת למידה עצמית. מה שהיה מעניין בטירוף זה האופן בו שיחקה, חלק מהמשחקים הרגשת שמדובר באלוף העולם לשעבר מיכאל טל או ראשיד נאז'מדינוב.. ז"א צורה מאוד מאוד אינושית אינטואטיבית, שמעדיפה טקטיקה מהסוג הפוזיציוני והאסטרטגי העמוק לטווח ארוך, מאשר מטריאליזם שמעדיף חומר. הלכו שם הקרבות שבאמת לא היו מביישות את התקופה הרומנטית של השחמט במאה ה17 או ה18, זה היה מדהים לראות את סטוקפיש נכנס לצוגצוונג (כפאי) משותק לגמרי לא הרבה מסעים אחרי שלב הפתיחה.
      לצערי הם שחררו את המסמך של רק 10 משחקים מתוך ה 10, אתה יכול לראות אותם ולקרוא על זה באנטרנט.

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      14:59

      שחררו במסמך לציבור רק 10 מתוך 100

      את השחמט ללא מימד זמן אפשר כמובן לשחק רק על מחשבים.

      ואם תחשוב על זה, אז בעצם כשאתה מבטל את מימד הזמן בשחמט, אתה גם מבטל אלמנטים רבים ביכולת החישוב שלך… כי אם זה לא מבוסס על תורות אז אין בעצם אלגוריתם.. תחשוב על זה שנייה לעומק…
      כשמשחקים תור, תור, הרבה יותר קל לחשב מאשר אם אני יכול לדחוף את הכלים שלי על המחשב אחורה קדימה לצדדים בו זמנית, זה הופך להיות מאוד פסיכולוגי ואנושי, סוג של תורת משחקים..עם הרבה בלופים ותמרונים של העמדות פנים, זו מורכבות שחורגת מהמתמטיקה הרגילה. זה נהיה בעצם כמו סוג של מלחמב בין 2 צבאות, כשכל גנרל יכול להפתיע את השני, הרי למה אי אפשר לחשב מה יקרה במלחמה ? לא בגלל המורכבות המתמטית, כמו הגורם האנושי הלא צפוי, בו הרשות נתונה, ולא דטרמניסטית בהכרח (בלי שום קשר אם יש או אין דטרמיניזם)

      אתה רואה איך בשינוי 1 קטן כל המשחק משתנה..

     • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

      17. דצמ, 2017
      15:08

      אני עדיין לא מספיד את היקום וגם לא את האנושות כי ההבדל בין משחק שחמט לבין היקום הוא שבשמחט אין אי ודאות, ולכן הוא משעמם (מדבר מי שהיום הוא גרוע בהרבה ממה שהיה פעם, וגם פעם הייתי בינוני מאוד . . .). אגב, אפילו במערכות דטרמיניסטיות לגמרי אין תוחלת לחישוב מיקרוסקופי "מדויק" של הדינמיקה משום שאנחנו לא יודעים את תנאי ההתחלה במדויק (ע"ע מזג האויר) וגם משיקולים פרקטיים ולכן התפיסה הפילוסופית שניתן לחשב את היקום עברה מן העולם בתחילת המאה ה-20 לדעתי.
      בכל מערכת אמיתית ישנה אי ודאות "סטוכסטית" ולכן רק שם ישנו עניין (היכן שישנם דברים לא צפויים. השווה קרב אמיתי סטייל יום כיפור לבין קרב סטרילי של הצבא האמריקאי 🙁 ).
      בינה אמיתית אפשרית רק אם נוסיף לתוכה את המימד האקראי, אחרת זו סתם מערכת חישוב משוכללת. לגבי מודעות עצמית, לא שאני איזה מומחה, אבל ברור לי שבשביל מודעות חייב להיות גרעין אקראי גם אם הוא מוקף ב machinery דטרמיניסטי משוכלל.
      לגבי התוכנה שלך – (אני מבין שהיא לא ניצחה את כל המשחקים, אלא רק את כל אלה שבהם היתה השחור וחצי מבין אלו שבהם היתה הלבן) – מרשים מאוד, זה כבר לא משחק אחד! כנראה שהמפתחים עלו על משהו מאוד מאוד חשוב. משהו בסגנון משוואה מנחה, איזשהו חוק שמאפשר לקבל את הכיוון המועדף גם אם לא בודקים את כל המסלולים האפשריים (=אינטואיציה). אם זה לא המפתחים גילו אלא משהו בתוכנה עצמה, אז זה חבל משום שלא נוכל ללמד בני אדם את זה.

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      15:33

      לא מבין בפיזיקה, אבל על פי מה שאני יודע אין אי ודאות על מערכות גדולות יותר מהאטום או הקוונטים, זה אומר שאתה מספיד די הרבה דברים, תקן אותי.

      בנוסף אי ודאות או הסתברות של מערכת הקוונטית, לא בהכרח שוללת דטרמיניזם, זה יכול להיות פשוט דטרמיניזם הסתברותי.

      חוץ מזה שהאי וודאות של היום היא הוודאות מחר יא קצר רואי..

      תבטל את מימד הזמן בשחמט, בנוסף תוסיף את היכולת של הרגלים לסגת אחורה, ונדמה לי שקיבלת מערכת לא דטרמיניסטית כי היא מבוססת על אלמנטים אי ודאיים אצל האדם.

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      15:40

      בשבילך ישנה אי וודאות עצומה בשחמט אם אתה לא מסוגל לנצח בן אנוש כמוך.

      ראיתי שאחת התיאוריות החזקות בפיזיקה התיאורטית כרגע, היא האפשרות שכל הקיום שלנו הוא הוא בסך הכל הולוגרמה.. מה אני אגיד לך.. האפשרות שאני סך הכל עוד איזה דמות דטרמיניסטית במשחק מחשב, של איזה מתכנן תבוני נעלם, שהמדע היה עסוק במשך זמן די רב להתכחש לו מאוד קוסמת לי… בכלל לא משעממת…
      אז אל תשלה את עצמך.

     • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

      17. דצמ, 2017
      15:58

      ישנם הרבה דברים שאני לא יודע.
      נראה לי ששוב אתה נכנס ל koophole שלך 🙂
      חייב לעלות על האופניים ולרכב הביתה (honestly).
      ביי

     • הממזר של סטוקטון

      17. דצמ, 2017
      16:11

      ביי הולוגרמה.

 37. דה שוט

  17. דצמ, 2017
  03:41

  חברים 1:0 לדאקס נגד הקפיטלס, בחוץ. הוקי קרח, ספורט פסיכי

  Reply to this comment
 38. חמוץ מתוק

  17. דצמ, 2017
  03:55

  מה נסגר עם הספרס? לא מסתדרים עם דאלאס.

  עד כה היו 3 מפגשים… 2 ניצחו הספרס (בקושי! ובמשחק צמוד)
  1 הפסידו. במשחק הפתיחה של קוואי.

  וכעת הם בפיגור דו ספרתי ורק רבע ראשון. מן הסתם יחזרו בהמשך… אבל ממה נובע הפיגור המוקדם הזה?

  Reply to this comment
  • הממזר של סטוקטון

   17. דצמ, 2017
   04:02

   לדרבי חוקים משלו..

   Reply to this comment
 39. דה שוט

  17. דצמ, 2017
  04:11

  2:0 לדאקס. הקפיטלס חוטפים בבית. השוער שלנו מפשל. אני רואה שבניו יורק המצב לא יותר טוב

  Reply to this comment
 40. פיני

  17. דצמ, 2017
  04:14

  לא רמה גבוהה אבל אחלה דרמה בשרלוט שחוזרת

  Reply to this comment
 41. חמוץ מתוק

  17. דצמ, 2017
  04:17

  יאללה ההימורים נפתחים – באיזה משחק יהיה הלילה הארכה:

  ניקס – OKC
  שרלוט – פורטלנד
  יוסטון – באקס

  Reply to this comment
  • פיני

   17. דצמ, 2017
   04:20

   שרלוט קל
   או יוטה קאבס

   Reply to this comment
   • חמוץ מתוק

    17. דצמ, 2017
    04:25

    בקליבלנד-יוטה לא יהיה. ניצחון ביתי.

    גם בשרלוט, נראה שהם מפסידים… ממש שניות סיום.

    וNY פתחה פער של כמה נקודות כרגע… אבל שם דווקא נראה משחק שצפויה הארכה.

    Reply to this comment
    • פיני

     17. דצמ, 2017
     04:27

     קמבה דפק את ההימור עם החטאת לייאפ להארכה…

     Reply to this comment
     • חמוץ מתוק

      17. דצמ, 2017
      04:28

      שם ההימור היה הכי קרוב להתקיים… שארלוט עשו קאמבק יפה.
      אבל מה שנקרא, מעט מדי – מאוחר מדי.

 42. דה שוט

  17. דצמ, 2017
  04:21

  OKC

  Reply to this comment
 43. חמוץ מתוק

  17. דצמ, 2017
  04:27

  גם מיאמי-קליפרס אפשרי… אם כי אני צופה ניצחון ביתי בזמן הרגיל.
  איכשהו קליפרס צימצמו למרחק 2… אבל יש עוד ים זמן

  Reply to this comment
 44. פיני

  17. דצמ, 2017
  04:30

  נראה שממפיס במכירת חיסול
  8-27 לבוסטון לקראת סוף הרבע, מביש
  לגאסול וקונלי יהיו קבוצות בטרייד דדליין? אולי בוסטון בעצמה תיקח את הספרדי

  Reply to this comment
 45. חמוץ מתוק

  17. דצמ, 2017
  04:32

  נהייתה עונה של שבירת אפים?

  חצי מהליגה עם מסכות, ועכשיו גם טייס מהסלטיקס שבר את האף ובדרכו לבית חולים.

  Reply to this comment
 46. צביקה

  17. דצמ, 2017
  04:40

  LBJ עם עוד ערב במפעל 29-11-10

  אם הוא עוזב בסוף העונה זו קבוצה שלא עושה 30 W

  Reply to this comment
  • מחפש שם מגניב

   17. דצמ, 2017
   04:51

   קח את הקאבס כמו שהם מינוס לברון ופלוס שחקן דראפט איזור ביערה 6-7 ותקבל קבוצה שעדיין עושה 35-40 נצחונות
   כמובן שעם תומאס

   Reply to this comment
   • צביקה

    17. דצמ, 2017
    05:00

    המזרח תחרותי והקבוצה תלויה בו לגמרי, לא רואה את זה קורה ( אולי עוד נראה בהמשך …..)
    אם לשפוט לפי העבר אז מיאמי ירדו מ- 54 ל- 37 אחרי העזיבה שלו
    וקליבלנד הראשונה נפלה מ- 61 ל- 19

    Reply to this comment
    • מחפש שם מגניב

     17. דצמ, 2017
     05:20

     הקבוצה תלויה בו כי ככה לברון רוצה שהיא תהיה ותשחק.
     סגל השחקנים הנוכחי של הקאבס מינוס לברון + הבחירת דראפט (ושוב סגל מלא הכוונה) שווה 35-40 נצחונות לפחות לדעתי.
     כמו שאמרת אין באמת דרך לקבוע מה נכון או לא במצב הזה אבל אולי שנה הבאה נגלה

     Reply to this comment
 47. גיא הרשע

  17. דצמ, 2017
  04:44

  אוסמן מתחיל לקבל יותר דקות, ומציג הרבה יותר ביטחון –
  הלילה הוא היה מצוין.
  עשה בשכל, לו. במקום לזרוק אותו ישירות למים הצוננים, הוא נתן לו זמן להסתגל לקצב ב-NBA.

  Reply to this comment
 48. The king russell

  17. דצמ, 2017
  04:48

  איך אוק' מתפרקת.

  גו ראס. לך תציל ת'מולדת

  Reply to this comment
 49. אפלטון

  17. דצמ, 2017
  04:48

  מה לעזאזל דאנתוני חושב לעצמו עם הרוטצית 7 שחקנים המגוחכת הזאת? אז תיקח צ'אנס להפסיד משחק אחד אבל מה אתה שוחט את השחקנים? פשוט טמטום שאי אפשר להסביר

  Reply to this comment
  • ADISU

   17. דצמ, 2017
   05:18

   הוא רוצה אליפות העונה הרגילה,מה אתה רוצה ממנו?

   Reply to this comment
   • אפלטון

    17. דצמ, 2017
    05:43

    הוא רוצה יתרון ביתיות בפלייאוף. מחשבה נכונה אבל לא במחיר של קיצור הרוטציה ככה.
    כל עוד יש 9 שחקנים בריאים אין לי בעיה עם רוטציה של 9 שחקנים שכל אחד מקבל נפח דקות יפה, אבל ברגע שנפצעים אז הוא חייב לקבל שיש הפסדי לוז שמקובלים.
    אני לא יודע אם זה בגלל שזה פשוט שהוא חא סומך על השחקנים החל מה10 ברוטציה כי הם לא ברמה מספיקה או שזו פשוט תקיעות מחשבתית שלא עוברת לו, כמו עם ת'יבודו.

    Reply to this comment
 50. נגד האלים

  17. דצמ, 2017
  04:53

  לינק ליוסטון? אוקלהומה?

  Reply to this comment
  • חמוץ מתוק

   17. דצמ, 2017
   04:57

   תעלה מעט למעלה, יש לינקים להכל… כולל מה שביקשת.

   Reply to this comment
 51. דה שוט

  17. דצמ, 2017
  04:57

  2:1 הקפיטלס מצמצמים בפתיחת הרבע השלישי – הקהל בטירוף

  Reply to this comment
 52. מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

  17. דצמ, 2017
  04:58

  אחלה פריוויו, תודה רבה יאיר
  הספרס מצליחים להסתבך מול דאלאס. נכון שזה באקטובאק, ונכון שיש פצועים, אבל זו עדיין דאלאס. יאללה פופ, תן גז.

  Reply to this comment
 53. חמוץ מתוק

  17. דצמ, 2017
  05:00

  פיניקס סגרה פער דו ספרתי גדול… מובילה בנקודה. רבע רביעי.

  לייקרס צמצמו הפרש שהיו בו כל המשחק… עלו ליתרון 2, רבע 4.

  Reply to this comment
 54. פיני

  17. דצמ, 2017
  05:03

  עוד הפסד לאוקלהומה, לניקס בלי KP ובלי THJ,
  אחרי 29 משחקים צריך לראות את הדברים כמו שהם, קבוצה גבולית לפליאוף מפסידה לקבוצה גבולית לפליאוף … זה המקום של OKC

  Reply to this comment
  • מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

   17. דצמ, 2017
   05:10

   ואת ראסל יש להטריד

   Reply to this comment
 55. דה שוט

  17. דצמ, 2017
  05:03

  2:2 הקפיטלס בטירוף בשלישי !!!!

  Reply to this comment
 56. ADISU

  17. דצמ, 2017
  05:09

  לא מבואס על ההפסד,במיוחד כשהמנצחת היא הניקס
  הבעיה היא שהם עדיין משחקים חרא ללא שום תנועה ,הכדור תקוע אצל אחד מה3 לאורך כל ההתקפה ועד שהם לא יבינו לשחק קבוצתי הם ימשיכו להסריח

  Reply to this comment
  • דה שוט

   17. דצמ, 2017
   07:34

   הכל נכון, חוץ מהקטע עם הבאסה וההפסד. היינו חייבים לנצח הערב הרכב כל כך חסר של הניקס. הטריו שלנו מביך. לא נורא, יש שלושה משחקי בית, אפשר להמשיך את הריצה (אבל יהיה קשה).

   Reply to this comment
 57. גיא הרשע

  17. דצמ, 2017
  05:10

  משחק קריירה לבנדר. 5 שלשות, כאשר הוא חלק מהרכב הספסל שהוביל למהפך במשחק.

  Reply to this comment
 58. חמוץ מתוק

  17. דצמ, 2017
  05:10

  פיניקס מובילה ב-5… 3 דקות לסיום.

  יש מצב עוד שהם יוצאים עם W אחרי 2 הפסדים למיניסוטה.

  Reply to this comment
 59. פיני

  17. דצמ, 2017
  05:17

  מה שהסאנס עושים בסוף זה טנקינג או שזו הרמה?

  Reply to this comment
  • גיא הרשע

   17. דצמ, 2017
   05:22

   הרכזים של הסאנס הלילה:
   טיילר יוליס רכז פותח. אייזאה כנען רכז מחליף.
   לא חושב שצריך להרחיב…

   Reply to this comment
 60. פיני

  17. דצמ, 2017
  05:24

  עבירה של טיג, זה חייב להיות שלוש זריקות לסאנס

  Reply to this comment
 61. אפלטון

  17. דצמ, 2017
  05:24

  כריס פול מראה למה הוא כל כך חשוב לרוקטס.
  במשחק צמוד שהשלשות לא נכנסות, לוקח את המיד ריינג' הקטלני איזה שלוש התקפות ברציפות. והארדן? מפנה לו מקום, עושה לו חסימות, מוחא לו כפיים.
  פול מסמן לו וקורץ I got you
  איזה כיף לראות את שניהם ביחד

  Reply to this comment
 62. חמוץ מתוק

  17. דצמ, 2017
  05:26

  מה אומרים? תהיה הארכה במיניסוטה?

  6 שניות.
  2 הפרש לפיניקס!
  טיים אאוט מיניסוטה…..

  Reply to this comment
 63. דה שוט

  17. דצמ, 2017
  05:28

  הארכה בוושינגטון, לטס גו קאפס

  Reply to this comment
  • חמוץ מתוק

   17. דצמ, 2017
   05:31

   איפה הארכה?

   Reply to this comment
   • דה שוט

    17. דצמ, 2017
    05:35

    הוקי קרח

    Reply to this comment
    • חמוץ מתוק

     17. דצמ, 2017
     05:36

     חחחחחחחח לא מעניין 🙂

     Reply to this comment
     • Ata98

      17. דצמ, 2017
      05:47

      דווקא מעניין

     • דה שוט

      17. דצמ, 2017
      06:44

      חוויה מגניבה – אולם כמעט מלא (קפיטל וואן, האולם של הוויזרדז), כולם עם חולצות, רואים מצויין את הדיסקית באופן מפתיע, המשחק לא עוצר כמעט. הייתה תגרה אחת, כולם זזים והפעילו מוזיקה! נשבע לכם. משוגעים החבר׳ה האלה. אובישקין הוא הכוכב וחסרות לו שיניים. חחח… בהארכה מורידים שני שחקנים מכל קבוצה, המשחק הופך למשהו אחר לגמרי.

 64. חמוץ מתוק

  17. דצמ, 2017
  05:28

  גם הדובים השוו….
  וואלה, נהיה לילה מותח. מאחד שהיה צפוי כמשעמם…

  שלא לדבר על דאלאס שמובילה בביטחה כל המשחק. וכנראה תנצח את הספרס בפעם השניה ברצף.
  אני אמנם לא מספיד את הספרס, אבל הם לא מצליחים לסגור את הפער.

  Reply to this comment
  • חמוץ מתוק

   17. דצמ, 2017
   06:01

   כמו שאמרתי… לא מספיד את הספרס.
   רבע אחרון עם ריצת 27-16… ומאנו אחד בן 40 עם כמות אינסופית של ווינריות. מדהים.

   Reply to this comment
 65. חמוץ מתוק

  17. דצמ, 2017
  05:30

  פיניקס מסמנת W במשחק חוץ לקבוצה שניצחה אותה פעמיים…. וללא בוקר!

  שאפו.

  Reply to this comment
 66. מחפש שם מגניב

  17. דצמ, 2017
  05:30

  אוי ואבוי , רק עכשיו נכנסתי למשחק של מינסוטה.
  מה זה לעזאזל המדים האלה ?
  רק על זה מגיע להם ההפסד

  Reply to this comment
 67. גיא הרשע

  17. דצמ, 2017
  05:32

  יש!!!

  Reply to this comment
 68. דה שוט

  17. דצמ, 2017
  05:35

  אוביצ׳קין בגול מהסרטים גמר את המשחק בהארכה ! כוכב על. הרים את האיצטדיון

  Reply to this comment
  • אפלטון

   17. דצמ, 2017
   05:37

   הוקי זה אחד המשחקים שהכי כיף לראות בלייב בתור צופה. איזה כיף לך ועוד קיבלת פינוק הארכה וניצחון ביתי

   Reply to this comment
   • דה שוט

    17. דצמ, 2017
    06:47

    לגמרי! אף פעם לא הייתי ואמרו לי מה שכתבת. אכן כיף בלייב וגול ב״מוות פתאומי״ הרים את האיצטדיון.

    Reply to this comment
 69. שם (נחוץ)

  17. דצמ, 2017
  05:37

  אוקלהומה מפסידה לניקס בלי הכוכבים
  ספרז בדרך להפסד בית לדאלאס, לא פחות
  מינסוטה בהפסד בית לפיניקס שלא יכולה לנצח
  קליבלנד מגרדת נצחון על יוטה בבק2בק בלי גובר ופייבורס
  בוסטון מאבדת הפרש 20 על ממפיס המפורקת
  יוסטון נשחקת עד העצם בבק2בק של מילווקי

  עמרי יכול להזמין מידה לטבעת

  Reply to this comment
  • גיא הרשע

   17. דצמ, 2017
   05:44

   זה מרגיש כמו מקרה קלסי של לצייר מטרה מסביב לחץ…

   גם יוסטון שיחקו אתמול, כך שזה באק-טו-באק גם עבורם.
   וקליבלנד?
   שלטה במשחק, כאשר לא באמת היה ספק מי תנצח במשחק במהלך הרבע האחרון.
   (ואז יש את העובדה הפעוטה שבשורות הקאבס, תומאס שיחק עד כה 0 דקות במצטבר.)

   מינסוטה?
   צודק. לא משהו…

   Reply to this comment
   • שם (נחוץ)

    17. דצמ, 2017
    05:51

    צריך להיות נאיבי כדי לא לראות את הבדל הרמה, ליגה נפרדת, ליגות נפרדות, בין עמרי והחברים שלו לכל יתר הנקודות הקטנות שרואים למטה במשקפת

    Reply to this comment
    • גיא הרשע

     17. דצמ, 2017
     05:54

     את אותו הדבר כתבו לפני פלייאוף 2016 ,
     כאשר גולדן סטייט ניצחו 73 משחקים.

     פייבוריטים?
     ברור.
     אבל בין פייבוריטים לבין התגובה שלך, יש פער לא קטן.

     Reply to this comment
     • שם (נחוץ)

      17. דצמ, 2017
      05:59

      אתה חוזר ל-2016, עם ההתעלות של לברון וקיירי וההרחקה של דריימונד גרין. לא רלבנטי. מאז קיירי הלך לבוסטון ופירק את המזרח. לג"ס הצטרף שחקן נחמד בשם קווין דוראנט ופירק את המערב.
      תחזור ל-2017, עם פליאוף של 1-16. וזו קבוצה שרק התחזקה מאז, עם עמרי הסופרסטאר שלנו, ועוד כמה שחקנים נחמדים

      והשאלה שיש לשאול: האם הפעם 0-16?

     • גיא הרשע

      17. דצמ, 2017
      06:08

      בטווח הארוך?
      זה יותר מסביר שהעזיבה של קיירי (זו שהקדימה את עזיבתו הצפויה של לברון) הייתה הסנונית שסימנה את פירוקה של הקאבס.
      אבל עוד לא.
      תומאס עדיין לא שיחק העונה, וגם בלעדיו קליבלנד ניצחו 16 מ-17 (אם אני זוכר נכון).

      ובמערב?
      אין בכלל מה להשוות בין יוסטון של השנה שעברה, לזו של השנה.
      תוסיף למשווה את העובדה שאולי לשם שינוי גולדן סטייט לא יפגשו קבוצות פצועות בפלייאוף,
      ונראה לי שהחישוב שלך לא מדויק.

     • הייט אשברי

      17. דצמ, 2017
      06:25

      רשע – צריך לתת לך את פרס מרטין בובר . רק שכפילוסוף חובב אתה לא עובר מהתיאוריות למעשה. מתי תסיק מסקנות מהשבחים שאתה מרעיף על יוסטון ותתערב על סדרה שלה מול ס"א ? ותפסיק לשלוף את ההתחמקות הקבועה שלך – שאתה מוכן להתערב על כך שהיא תגיע לגמר המערב.

     • גיא הרשע

      17. דצמ, 2017
      06:34

      הייט, יש לך טעות.
      יש לי התערבות עם הבן הממזר על סדרה ספרס/רוקטס,
      והתערבות נוספת עם קינג ראסל על שלב בפלייאוף + על סדרה בין ה-2.

      היות ואתה הכרזת שיוסטון היא בלון,
      אז אני מוכן להתערב אתך על ההתערבות המשולבת –
      1. מי תגיע רחוק יותר בפלייאוף.
      2. התוצאה במפגש אפשרי בין 2 הקבוצות.

     • הייט אשברי

      17. דצמ, 2017
      08:15

      תפרט את תנאי ההתערבות המשולבת , כי אני לא בטוח שהבנתי אותה. אם אתה מתכוון למי תגיע יותר רחוק בפלייאוף – ס"א או יוסטון – אין התערבות , מסיבה פשוטה . התערבות צריכה להיות ברורה. אם הרוקטס יפגשו בחצי גמר במערב את הזאבים וס"א את הלוחמים , אז ברור שיוסטון תגיע רחוק יותר.
      אני מציע לך התערבות ברורה וחלקה – מי תנצח בסדרה בין הרוקטס לס"א , אם תתקיים כזו .

     • גיא הרשע

      17. דצמ, 2017
      08:19

      הייט –
      אתה כתבת שיוסטון אוברייטד.
      אם הם מגיעים לגמר המערב בגלל שהם מסיימים ראשונים במערב,
      אז אתה חד משמעית טועה.

      לכן אני הצעתי התערבות על יוסטון בגמר המערב.
      אתה רוצה גם התערבות על מפגש ישיר בין הרוקטס לספרס?
      סבבה.

      אני מסכים לאותה התערבות שהצעתי לך מההתחלה –

      א. יוסטון בגמר המערב

      +
      ב. מנצחת בין יוסטון לספרס.

     • הייט אשברי

      17. דצמ, 2017
      09:07

      אתה לא מבין שאין משמעות להתערבות על גמר מערב? ד'אנטוני בסכלותו מתאבד על העונה הרגילה ושוחק את כוכביו ברוטציה קצרה. שלא לדבר על סכנת הפציעות . ומכיוון שס"א וג"ס נפגעות כרגע בגלל פציעות , יש אפשרות שהרוקטס יסיימו ראשונים את העונה הרגילה. זה לא הופך אותם הטובים במערב יותר משזה הפך את אטלנטה לטובה במזרח לפני 3 עונות , כשהיא סיימה ראשונה.

     • הייט אשברי

      17. דצמ, 2017
      09:09

      וכמובן שאם הרוקטס יסיימו ראשונים במערב, הם יימנעו מפגישה עם הלוחמים / הדורבנות עד גמר המערב. אז הם כמובן יעופו.

 70. אפלטון

  17. דצמ, 2017
  05:39

  ספרס בפיגור 4, דקה לסיום כדור שלהם.
  מי מתערב נגדם? לא אני

  Reply to this comment
 71. Ata98

  17. דצמ, 2017
  05:46

  ג׳ינוביליייייייייייי

  Reply to this comment
 72. ADISU

  17. דצמ, 2017
  05:47

  הארגטינאי הזקן שוב קולע סל ניצחון
  בן 40 !!

  Reply to this comment
  • ד"ר הופמן

   17. דצמ, 2017
   05:54

   זה לא הגיל. הבן אדם ווינר אמיתי. פופ לא עוזב….

   Reply to this comment
 73. גיא הרשע

  17. דצמ, 2017
  05:48

  איזה כיף שעדיין יש בליגה את מאנו.
  אי אפשר שלא לאהוב את השחקן הזה.

  Reply to this comment
 74. אפלטון

  17. דצמ, 2017
  05:48

  לב של אריה יש ללוכד העטלפים הזה.

  Reply to this comment
 75. Ata98

  17. דצמ, 2017
  05:48

  יאללה עכשיו לפוטבול

  Reply to this comment
 76. ד"ר הופמן

  17. דצמ, 2017
  05:49

  אוי לאוהד סלטיקס כי עיניו רואות.
  והמראות קשים. איך אפשר כל כך מהר להפסיד יתרון של 20 נקודות ואחרי כן יתרון של 9. הרבע השלישי הוא כבר מזמן לא הרבע של בוסטון ולצמד טאטום בראון נגמר מזמן הכח. פה זה לא קולג. זה אן בי איי עם 3 משחקים בשבוע. נראה לי שנגמר לצמד הזה הכח ולסלטיקס אין תשובה….
  אל הורפורד חושך בהגנה וגם בהתקפה.
  כואב הלב ובוסטון מגרדת אולי הפסד שני ברצף לראשונה העונה.
  איפה קיירי כשצריך אותו?

  Reply to this comment
  • ד"ר הופמן

   17. דצמ, 2017
   05:52

   הנה, זו הקבוצה שלי, רק שלא יפסידו את את המשחק הזה…
   תומס מולר עשה לי אתמול 1:0 על סטוטגארט גיסון טאטום צריך לעשות את ה 2:0 על ממפיס וזלעעטן צריך ב 4 לדאוג לשלישי 🙂

   Reply to this comment
 77. שם (נחוץ)

  17. דצמ, 2017
  05:49

  והשדרן של ס"א יוצא מדעתו
  כאילו השנה היא 2010
  WAKE UP

  Reply to this comment
  • ADISU

   17. דצמ, 2017
   05:53

   הפרשנים והשדרים של ס"א וקליבלנד הגרועים ביותר ,בנוסף להוא מהקליפרס עם ה"בינגווו"

   Reply to this comment
   • אפלטון

    17. דצמ, 2017
    05:58

    הזה מקליבלנד עם ה- Slams the hummer down הכי גרוע בליגה.

    Reply to this comment
    • שם (נחוץ)

     17. דצמ, 2017
     06:02

     DEEP, DEEP in the Q

     אוסטין קאר הבלתי נסבל
     אבל טומי היינסון של הסלטיקס לוקח את הקופה

     Reply to this comment
     • שי אבן צור

      17. דצמ, 2017
      07:55

      לוקח ביג טיים!
      בלתי נסבל בעליל ובכיין מומחה.

   • הממזר של סטוקטון

    17. דצמ, 2017
    06:04

    קליבלנד בוסטון יוסטון, כשגם גולדן נותנים פייט.

    יש מתאם בין יכולות הקבוצה לרמת המיאוס.

    Reply to this comment
    • אפלטון

     17. דצמ, 2017
     06:35

     כן השדרים של יוסטון כל כך מעצבנים שאני תמיד הולך על האופציה של השדרים של הקבוצה שמולם. מאט בולארד דווקא סבבה אבל ביל וורל וקלייד דרקסלר כאילו נחטפו מסט החבובות של אריק ובנצ

     Reply to this comment
 78. פיני

  17. דצמ, 2017
  06:04

  מדהים באיזה מהירות טיטום נהיה שחקן מרכזי בסלטיקס, כוכב

  Reply to this comment
 79. גיא הרשע

  17. דצמ, 2017
  06:09

  הפרש דו ספרתי, דקה לסיום. זה יהיה ניצחון של הסלטיקס.

  98 – 92 למזרח על המערב אחרי 42.2% ממפגשי מזרח/מערב.
  בעונה שעברה, אחרי 43.5% מהמפגשים, התוצאה הייתה
  107 – 89 לטובת המערב.

  Reply to this comment
  • ד"ר הופמן

   17. דצמ, 2017
   06:12

   רשע, אני מסדר את זה רק בשבילך ובשביל שמנחם יצא צודק בהערכה שלו 🙂

   Reply to this comment
 80. ד"ר הופמן

  17. דצמ, 2017
  06:13

  גיילן בראון מסריח את הפרקט בממפיס והסירחון מגיע עד ישראל. למה הוא משחק בכלל ביום כזה?

  Reply to this comment
  • ד"ר הופמן

   17. דצמ, 2017
   06:17

   זהו נגמר, כל כוחותינו שבו בשלום. גייסון טאטום מבחינתי כוכב המשחק אחרי שאתמול היה לו משחק נפל. יכול היה לשים עוד נקודות עם היה רוצה והאסיסט המזהיר לבראון היה חייב להיגמר בשלשה, לא ברור איך הוא החמיץ אותה. אסיסט מבוזבז.

   Reply to this comment
 81. דובי

  17. דצמ, 2017
  06:20

  אני לא מבין, דה שוט הבטיח למעלה שפורזינגיס יקבל בראש הלילה, והנה לא פורזינגיס ולא יער

  Reply to this comment
  • דה שוט

   17. דצמ, 2017
   06:54

   שחקתם אותה הערב! הייתי בטוח שנבוא עם מומנטום. תשמח, זה ניצחון גדול שלכם, אנחנו בקו עלייה, לקחתם אחד טוב.

   Reply to this comment
   • נתן גולד

    17. דצמ, 2017
    08:02

    אתה ראית בכלל את המשחק בין אוקלהומה לפילדלפיה?
    אין שום דבר חיובי שאתם יכולים לקחת מהמשחק הזה מלבד הW.
    כמעט הצלחתם להפסיד לקבוצה שמלבד אמביד (שגם הוא לא היה במיטבו) כמעט כל השחקנים לא הגיעו למשחק. סימונס, סאריץ', וקובינגטון היו במשחק נוראי, ובכל זאת כמעט הצלחתם להפסיד את המשחק הזה כאשר ווסטברוק מבצע טעות אחר טעות במאני טיים והמשחק ב5 הדקות האחרונות כולל ההארכות פשוט מבולגן ולא חכם.

    אתם לא ניצחתם, זאת פילי שהפסידה. כמעט כל קבוצה אחרת הייתה לוקחת את המשחק הזה והיו מדברים על ההחטאות של ווסטברוק ולא על כמה קליעות בודדות שהיו לו בהארכה השלישית.

    אני לא חושב שהניצחון הזה תרם לכם, להיפך הוא רק עשה נזק כי הוא נותן לווסטברוק עוד קרדיט לשחק כמו שהוא משחק ולא גורם להפקת לקחים הכרחית שהייתה צריכה לבוא בעקבות המשחק הזה..

    Reply to this comment
  • נתן גולד

   17. דצמ, 2017
   07:41

   כנראה שהניקס טובים יותר בלי פורזינגיס, הרי אם הוא היה משחק הם היו מקבלים בראש ובלעדיו הם נתנו בראש…

   Reply to this comment
 82. דה שוט

  17. דצמ, 2017
  06:49

  מחר אני ברדסקינס נגד הקרדינאלס. הבנתי שהרדסקינס איבדו עניין. יהיה מה לראות ? גיא?

  Reply to this comment
  • גיא הרשע

   17. דצמ, 2017
   06:55

   העונה של הרדסקינס כבר נגמרה,
   ולקרדינלס נשאר משהו כמו 0.001% סיכוי לתפוס מקום בפלייאוף.
   אבל ב-NFL, אין דבר כזה "משחק מת".
   המאבק של השחקנים, ושל הצוות המקצועי, לשמור על מקומם בליגה היא תמידי, ונמשך על פני כל העונה. גם בקבוצות שאבדו סיכויי הפלייאוף שלהם.

   Reply to this comment
   • דה שוט

    17. דצמ, 2017
    07:07

    תודה! נקווה שיהיה מתח. אם אצליח להשיג כרטיס סביר אלך על דאבל-הדר עם קליבלנד. בעיקרון אני מוזמן על ידי חבר שגר כאן ויש לו קצת קשרים אז אנחנו יושבים בתאים של האחמ״ים. גם מחר בפוטבול. זה מגניב לגמרי למרות שהערב בהוקי ישבנו עם ההמון והיה מחשמל. הכל טוב. לקליבלנד הוא לא הצליח להשיג כרטיסים כאלה, לברון מקפיץ את המחיר פי 6! ממש ככה. כרטיס למעלה שעולה 10$ מתחיל מ-60$. לא יאומן.

    Reply to this comment
    • גיא הרשע

     17. דצמ, 2017
     07:10

     איזה כיף לך. תהנה!

     Reply to this comment
     • דה שוט

      17. דצמ, 2017
      07:12

      תודה

     • צביקה

      17. דצמ, 2017
      07:23

      כדאי להתאמץ, הולך להיות משחק מצוין של וושינגטון

     • דה שוט

      17. דצמ, 2017
      07:25

      + 1

     • דה שוט

      17. דצמ, 2017
      07:36

      ד״א ברכות על הניצחון הגדול ותודה על ה-L שהדבקתם לזאבים.

    • דה שוט

     17. דצמ, 2017
     07:54

     המילה ״ההמון״ איננה במקומה. לקוחה משדות אחרים. עדיף ״כולם״. פשוט הייתה מן תנועה כזאת במטרו בדרך למשחק של המונים עם חולצות אדומות שזרמו לאולם וזה נתן תחושה של הפגנה בכיכר רבין 😃 קהל של הוקי זה קהל מוזר – ילדים משולהבים, זוגות צעירים וזקנות פאנאטיות – כולם עם חולצות.

     Reply to this comment
 83. Trailblazer

  17. דצמ, 2017
  08:23

  מאסטרפיס כרגיל,תודה!

  Reply to this comment
 84. חזיר יבלות שסבור שיש לפרק את אוקלהומה

  17. דצמ, 2017
  13:41

  ראסל ווסטברוק הוא השחקן עם האחוז הנמוך ביותר לזריקות מהשדה מהשחקנים שזורקים 15 זריקות ומעלה. פול ג'ורג' ומלו בעקבותיו (קרדיט לדף פייסבוק של הופס) בפורנו יש קטגוריות שונות ומשונות, אוקייסי בלי ספק זו הסטייה המגעילה שבכולן

  Reply to this comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *