חדשות הטניס – PERFECT DAY

חדשות הטניס – PERFECT DAY

יום ראשון היה מהיימים האלו שהכל בהם פשוט נהדר! קמתי בבוקר פתחתי רדיו. שמעתי שיר שכבר הרבה זמן לא שמעתי ושכחתי כמה אהבתי אותו. לקחתי את הכלבה ג'ינג'ר לטיול הבוקר לנחל, ונבחרת הקייאקים של מלבורן (MOST LIVABLE CITY IN THE WORLD) ממקמת את השערים בין הגל –  למכבסה תחת גשר מאייר. פתאום "עדו עדו" חבר שלי ג'יימי שהכרתי במסע קייאקים לפני שנתיים קורא לי. הוא קנה קייאק חדש, שוקל כמו מטוס מנייר. והוא מתעקש שאני ארוץ את המסלול… בחיים לא עשיתי מסלול קייאקים. תמיד ניסיתי פשוט לא ליפול למיים…

מראה מתחת לגשר מאייר

חזרתי הבייתה לפני אחד עשרה כי ביומן המשפחתי היה ביקור בסטודיו של אומנים מ – 11. אנחנו נוסעים בדרך המדהימה! בין הילסוויל  לטולנגי (ארץ העצים הגבוהים בניב האבוריג'יני). שעל הדרך עוקפים אותנו אופנועי R שמוציאים שפריץ של ניצוצות. האומנית הראשונה גרה בגן יפני מפואר. אני מבקש רשות ומקבל לעשות קצת יוגה בגן והאוויר והשמש פשוט נפלאים.

לאחר מכן אנחנו נוסעים לאומן – סאוואד, שהוא האומן החביב עליי בעמק. הוא לוקח רהיטים מוכרים. מפרק אותם. ובונה מחדש פסלים.

Image result for SAVAAD FROM TOLANGI
להלן פסנתר

התחנה הבאה היתה אחוזה של 2 אומנים שבנו את האחוזה שלהם על הר שמשקיף לעמק. הגן שלהם הוא מבוך ענקי שהילדים ואנוכי מבלים בו שעה ארוכה במשחקי מחבואים ותופסת. כיוון שהיום כל כך יפה עוד אנשים חלקם הרבה יותר מבוגרים ממני מצטרפים למשחק, כולם עושים מעצמם שטויות. בעל הבית שהוא המארח שלנו ופסל לא רע בעצמו (וכנראה גם מליונר…)  מוציא ארגז סובניון ופלטת גבינות והאורחים שהתחבאו זה מזה עד עכשיו, מכרסמים טוסטים קטנים עם גבינה כתומה מהדיר המקומי. כולם מזיעים ומחייכים.

הנוף מהאחוזה. עמק היארה. ופסל שעשוי ממזמרה ו-2 מגרפות

אחרי עצירת גלידה, בקניון המקומי וביקור חברים טובים אנחנו מגיעים הבייתה . השעה שבע וחצי בערב. אני מתעדכן בבלוג של מתן. יש משחק גמר בפריים טיים זמן מקומי אוסטרליה. נאדאל מול פדרר!!

המשחק המושלם

אם הייתם שואלים אותי, מי יינצח? הייתי אומר נאדאל. הוא מגיע מרצף של 15 נצחונות שכללו את הגביע של אמריקה ושל סין. הוא שחט את ניקוס. ואף אחד לא הצליח לעצור את קומבינציית הסרב החתוך שלו.

לעומתו פדרר בא שיחק מושלם! ולנאדאל לא היה אפילו צל של סיכוי. נאדאל לא הגיע אפילו לנקודת שבירה. בואו נשבור איך הוא עשה את זה

א. ההגשות. במשחק אתמול פדרר ונאדאל שניהם היו עם מעל 70% דיוק בהגשות הראשונות. פדרר מאז המחבט החדש יכול לבצע ביעילות גדולה יותר הברשה על הכדור. (שטח פנים גדול יותר = מברשת גדולה יותר) מרגע שהוא הרגיש נוח וביום טוב הוא יכול להוריד כדור על מטבע!

בגלל ההברשה, חבטות ה SLICE וה BOUNCER שלו הרבה יותר מסובבות ופחות עוצמתיות. נאדאל שגם ככה עומד 4 מטר מאחורי הקו לא יכול להגיע אליהם. פדרר בניגוד לשאר הסבב לא מחפש את ה 200+ קמ"ש. הוא מחפש את המיקום הכי רחוק מהיריב שלו ומעניש או באייס או בהוצאת נאדאל מחוץ למגרש ומשחקון של 3 כדורים.

ב. ההחזרות. פדרר לא מאפשר צד מת או פתיחה הוא עומד תמיד באמצע הריבוע. במקרה של נאדאל צעד קדימה. הסלייסר שעושה לנאדאל את הכסף לא משפיע עליו בכלל. צעד פנימה בק הנד, והכדור חיי. פדרר לא מפליק סתם את הכדור. בעדיפות ראשונה תמיד יהיה הצד שנאדאל לא נמצא בו. אם לא מצליח הוא יחזיר כדור נמוך לגוף של נאדאל. נאדאל בגלל מכת הלסו, מעדיף כדור נייטרלי (כמו כולנו, לא?) משם כבר במכה השלישית לנאדאל יש אקדח עם כדור אחד. וינר או שגיאה. פדרר נתן לו כדור נמוך- נאדאל צריך להביא את כל הכח בעצמו. ידייק – הוא שולט בנקודה. יפספס את הטיימניג – הכדור ייכנס לרשת או יעוף ארוך. פדרר ניצח אתמול  40% מהחזרות (!!!) זה גבוה ב 4 מספרים משיאן הסבב השנה (דייגו שווארצמן שמנצח 36% מההחזרות)

ג. הבקהנד. שמשהו יגיד כבר לנאדאל –  'הטופספין הכבד כבר לא עובד יותר על הבקהנד של פדרר'.  פדרר על כל טופספין. לקח את רגל ימין הכניס אותה קדימה ושחרר בקהנד פלאט ל 12 ווינרים מתוך 19 כל המשחק!  נאדאל לעומתו לא לקח שום וינר על הבקהנד.

ד. משחקוני הראלי – פה באופן סדיר יש לנאדאל ייתרון על כל אחד מהסבב. לא אתמול. פדרר שלא מפחד להיכנס למגרש בגלל ידי הטניס האלוהיות שלו. ענה על הכדור מוקדם. נאדאל קיבל כדור לרגליים אותו הוא שחרר קצר ( נאדאל מחזיק רוטנת סווינג ארוכה אז זה נותן לו פחות זמן לכדור מהיר). פדרר כבר נכנס לתוך המגרש. משם הוא שחרר או וינר או כדור לפינה וסגר את הנקודה מהרשת.

לי היה יום מושלם לפדרר היה משחק מושלם!

בסיום המשחק מתן גילור ציין שנאדאל עשה מחווה של "פששש… איזה משחק נתת עליי!"

ראו הכל בוידאו המשחק

שנת 2017 הולכת להסתיים. נאדאל מקום ראשון עם 10500 נקודות. פדרר שני עם 8500 נקודות. נשארו רק עוד 3000 נקודות בקופה.

אם העונה היתה נגמרת היום – למי היתה שנה טובה יותר? לפדרר? או לנאדאל?

 

 

 

 

 

 

לפוסט הזה יש 11 תגובות

 1. פששש, איזה ניתוח מקצועי הבאת. שאפו.
  אמנם עוד יש לנו את עונת האולמות, מה שאומר גם עוד מאסטר ואת הסלאם החמישי, אבל לא נראה לי שאיזושהי תוצאה בהם תוכל לשנות את דעתי שתואר הטניסאי המצטיין לשנת 2017 חייב ללכת לשניהם גם יחד.

 2. תודה רבה, עידו

  אנו זוכים ליהנות מהצמד הזה כל כך הרבה זמן שזה בלתי ייאמן.
  מאמין שג'וקוביץ' ומארי מכינים הפתעות בעתיד הלא רחוק

 3. מבחינת הישגים – שנה מדהימה לשניהם, בלתי אפשרי להצביע על מנצח יחיד.
  מדהים להגיד את זה על שחקן מעל גיל 35, אבל איכשהו השנה הזו של פדרר פחות מפתיעה אותי מזו של נאדאל, שהיה נראה שהגוף שלו כבר לא יסחוב את סוג הטניס שלו, וזה אולי נותן פור קטן לנאדאל, ממש בפוטו-פיניש.
  בכל מקרה, אשרינו שזכינו לראות את צמד הענקים האלה. יריבות ספורטיבית כל כך אדירה ומלאת קלאס. למרות שכל אחד מהם עלה לשני בכמה גראנד-סלאמים טובים, התחרות ביניהם רק מעצימה את היותם הגדולים ביותר.

 4. מה התחזית למי מסיים ראשון בדירוג בסוף השנה, לנדאל יש פער לא קטן לטובתו. חוץ מהמאסטרס וסוף השנה לכמה טורנירים הם נרשמו?

  1. באזל (500), פריז (1000), לונדון (1500).
   שניהם אמורים להשתתף בשני אלה – כמו שעידו כתב, 3,000 נקודות בקופה.
   צריך תרחיש מאד יוצא דופן כדי שפדרר יעקוף את נדאל.

 5. כיף של פוסט. כיף שפדרר ניצח.
  החור בו אתה גר מזכיר לי את אפסטייט ניו יורק עם האומנים, הקייאקים, והגלידות. הכל יעבור וייעלם בקרוב אז נסה ליהנות ככל שאתה יכול (וטוב שאתה לא מזכיר את החרקים, הג'וקים, והיתושים שנמצאים בכל חור באוסטרליה).

 6. מצויין עידו, תודה. חבל על נדאל, אבל פדרר כנראה מכריע סופית השנה את הקרב על העז. עד עכשיו אחד הטיעונים החזקים ביותר של נדאל היה עליונות מוחלטת בקרבות הישירים, בעיקר כששניהם בשיא כוחם. אבל השנה, בגיל 36 פדרר הראה עליונות מוחלטת.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט