חדשות הטניס

הפעם בחדששות הטניס פרק  מפוזר במיוחד. מה  קורא בתוך המוח  של ניקוס?  איך מלבורן העיר הטובה בעולם מתכוננת לקהל אוהדי ה AO? וגם על פציעות ספורט…

נתחיל במספר תמונות של MR GOAT שמתארח הפעם בשנגחי ביחד עם עוד GOATS של ליגה אחרת..

Image result for FEDERER IN SHANGHAI MEET GOLDEN STATE
תמיד יהיה הישראלי שידחף לפריים… (באדיבות אתר NBA)
Image result for FEDERER IN SHANGHAI MEET GOLDEN STATE
פדרר שם עוד כדור על הקו… (באדיבות אתר ה ATP)

איך מרגיש המוח של ניקוס ?.

"את טורניר טוקיו כבר לקחתי, אז השנה הלכתי על טורניר בייג'ינג. גם בגלל שזברב וראפא יהיו שם – ואני מחכה להזדמנות לשרוף אותם. במשחק הראשון זברב המבוגר התייצב מולי. אפסנתי את הביג היט במגירה ועשינו שואו דאון של ידי טניס. את המערכה הראשונה הוא לקח. אז בשנייה והשלישית הרשיתי לעצמי להשתמש בסרב הראשון. תענוג של משחק. הקהל היה מבסוט אש.

https://www.youtube.com/watch?v=AVxwJ2IFXUA

 

בחצי הגמר שלחו אליי מההגרלה את זברב. מאז ההפסד המטופש בקנדה אני מת להראות לו מי הטניסאי הבכיר של הדור הצעיר. עליתי חד ומחודד. כל כדור נפל איפה שרציתי. ושברתי אותו לקראת סוף הראשונה. זברב הנקניק כל כך התעצבן שהוא תקע שגיאה כפולה על נקודת השבירה ושבר רקטה. גחחחח….

בשביל להראות לו מי הבוס עשיתי לו סייבר על הסרב הראשון במערכה השנייה ולקחתי לו נקודה. משחק ענק וגם הקהל היה מבסוט!

https://www.youtube.com/watch?v=g5yQ8X_80Hc

מול נאדאל בגמר, עשיתי הכנה טקטית. ידעתי שהוא קרציה בלתי נלאית אבל באתי בשביל לשבור אותו ישר על ההתחלה. במשחק ההגשות הראשון עליתי ל 40:15 ואז הקרציה הורידה עליי 2 הגשות מעולות אבל הגעתי לשבירה נוספת ושמתי כדור על הקו. ראפא ערער ויצא שהוא צדק. איזה אכזבה. הוא לקח את הנקודה. אח"כ הורדתי עליו איזה מליון ווינרים והוא החזיר את כולם. כמה שהכאתי את הסרב יותר, חזר ככה הוא חזר עליי בחזרה. אחרי 45 דקות היינו ב 2:2 עדיין. אני לא מבין איך הוא מצליח להגיע לכל הווינרים שאני מפציץ אותו. גם לא היה לי כח להבין כי רצתי כמו שלא רצתי בחיים!  עד סוף המשחק עשיתי טאנק. ראפא הגבר הרשה לי משחקון הגשה אחד אחרון ונגמר 6:2 6:1

https://www.youtube.com/watch?v=WyHnXOQev9k

המשכתי הלאה ונסעתי עם אחי ג' סוק לשנגחי . משחק ראשון מול סטיבו ג'י, מייט, היה משחק של הגשות על. הוא לקח את השו"ש. הכרזתי על פציעה, אמרתי לסוק שאני מוותר על הזוגות איתו וחתכתי לחופשה מהירה לנקות את הראש. יותר מידי טניס היה לי בחודש האחרון… "

מתכוננים ל AO

אני חולה על מנחם ואחת לאיזה חודש הוא מביא מאמר של איזה פייק ניוז כמו העלון לגיל הזהב ששם הוא מוצא את העיר שלו באיזה רשימה. אז חיפשתי מה אומרים ה  , FORBES, האקונומיסט  – ואיך הם בודקים וכו תוכלו לבדוק פה.

יצא שהעיר הכי טובה בעולם שגם מארחת את הגרנד סלאם הראשון בעונה. היא דווקא מלבורן. שבע שנים ברציפות!!! וכתושב המקום אני חייב להסכים. האוויר נקי מזיהום. פארקים בכל קרן רחוב. האצטדיונים מלאים בכל סוף שבוע. יש המוני הופעות רחוב איכותיות ביותר ומוסיקאים מקומיים כמו שחקנים מקומיים כמו כדורסלנים מקומיים עושים לעצמם שם בכל העולם. ואפשר לפנות לכל האנשים בהיי מייט! לא תמצאו אנשים חברותיים מהאוזיס במלבורן. אולי באדלייד, אבל אלו לא סותמים את הפה.  וכעיר הטובה בעולם. כמובן אם לא מחשיבים בתוצאות אחוז באוכלוסיה שהם חברי KKK ומוניות שלא צריך לדבר בהם אם אף אחד… חושבים תמיד צעד אחד קדימה.

מלבורן עירי היקרה, כסימן לזמנים החדשים העבירה את אורות מעבר החצייה להולכי הרגל אל האספלט!! . תישאלו אותי למה צריך את זה ולא סתם להשאיר אותם על הרמזור??

זה למה…

 

Image result for MELBOURNE CITY ZEBRA CROSSING LIGHT
באדיבות הרולד סאן. תלחצו על התמונה ותעברו לסרטון שמדגים את הפיתוח האחרון שיציל מאה אלף תאונות הולכי רגל בשנה.

 

מעכשיו כשאתם באים לבקר את האוסטרליין אופן, אין צורך לראות את כנסיית סט פיטר הנפלאה, נהר היארה המפואר אצטדיון ה MCG  שמלא כל סופשבוע. תוכלו להמשיך לקרוא את ההופס שלכם גם כשאתם הולכים ברחוב בלי לדאוג שאיזה חשמלית תדרוך לכם על הראש!

פציעות ספורט

כמה מצוות האתר כמו: עגל ואופני השטח, יינון שמחשק כדורעף, השופט אדר, מנחם והמשקולות, ואפלטון השייט כבר הבינו שחיים עם תחביב שמזיז את הגוף עושה את החיים הרבה הרבה יותר טובים. אין הרגשה טובה מזו, וזה בחינם!!! מה יכול להיות מהנה יותר אם את מקלחת הבוקר אתם עושים בים עם גלשן? והאנדרנלין לפני איזה רפיד בקאייק OMG!  או להגיע לנקודת משחק על ההגשה שלכם. אני רק יכול לנחש את ההרגשה של עגל מדווש 6 שעות על האופניים בשביל לראות את קו הסיום…

ההרגשה היא מופלאה!  סיפוק אדיר על משימה שהצבתם לעצמכם, עמדתם בה, וכל זאת בזכות הכישורים שלכם.

הצד האפל של הספורט, כמובן ברמת החובבים שלי ושלכם הוא פציעות הספורט. לאחרונה אני סובל/נהנה מאסייטיקה שזה לחץ על עמוד השדרה שדי שיתק לי את רגל שמאל במשך ארבעה שבועות (אין דאגות, זה כבר עבר) פעולות כמו להיכנס למכונית או לגרוב גרביים היו קריעה. אשתי שתחייה האירה לי שאולי כדאי לי לקחת את הטניס קצת יותר בקלות ולנוח איזה שנה שנתיים. התשובה היא כמובן איזה פציעה הייתי מקבל בלי להיות בכושר בו אני נמצא היום? פגיעת גב תחתון קיבלתי גם לפני שלוש שנים ממזרון גרוע במיוחד בקמפינג… אז לשגרה שלי התווספו גם מתיחות (יש אנשים שקוראים לדבר הזה גם בשם יוגה) והתעמלות לחיזוק הגב התחתון על מנת להימנע מפציעות חוזרות .

אשמח אם בתגובות אנשים יציינו איזה ספורט הם עושים ואם היה להם פציעת ספורט וכיצד התגברו עליה? או שהם הפסיקו בכלל את הפעילות הספורטיבית שלהם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפוסט הזה יש 16 תגובות

 1. תודה עידו.
  סגור על מה שהיה בגמר בייג'ין? משום מה היה נדמה לי שהכדור היה בפנים וקריוס צדק בצאלנג", אבל לא נתנו שם לוז בול, אלא לשחק מחדש את הנקודה. הוא התעצבן על השופט ופה זה היה ברור שהוא גמור מנטלית.
  אבל אולי סתם לא הייתי מרוכז.

 2. מעולה עידו תמיד תענוג לקרא אותך.
  בענין המטלה שהיפלת עלי עכשיו פציעת ספורט אחרי חמש שנים על אינדובורד יום יום , נפלתי נפילה חריפה , מה עושים עכשיו יש דיונים …
  בינתיים התחלתי עם מיגה גלופלקס …
  ונראה מה הלאה .
  מהסירטון תוכל להבין שאני כרגע חושב איך לקפוץ למדרגה הבאה , אך האורטופד התריע לא לעשות כלום עד להחלמה מלאה כדי לא להחריף את פציעת הברך הזו.
  אז מחכים…
  https://www.youtube.com/watch?v=T4J4CrwnjIA&t=86s

  1. בחיים לא ראיתי את הדבר הזה! לא יותר פשוט לעשות סקייטבורד ?
   יש ספורטים יותר בטוחים שמכריחים אותך לכזה שיווי משקל. גלישה וטיפוס הם 2 שעולים מייד לראש . תהיה בריא ש.ב.מ

 3. מהרגע שקראתי בקטע הראשון (נידמה לי שבשורה הראשונה) שמלבורן היא העיר מס' 1 בעולם, עברתי לפוסט הבא.

  אח"כ חזרתי לקרוא. הפוסט משובח ומעניין, אילו רק מוחקים את "העיר הטובה בעולם". אפילו גרינוויל (שפתאום נעשתה מועמדת לקבוצת NBA חדשה) עולה עליה.

  אפילו סידני עולה עליה

 4. כתבה משובחת ביותר, הערצתי את התמונההשל פדרר בחשמלית.
  איש יקר נוסע בתחבורה ציבורית מקומית בלי מאניירות של כוכב על .
  מתי פעם אחרונה חבר כנסת ישראלי ,שר המנשלה שר התחבורה ראש הממשלה שאינם מתקרבים ליכעלות ולהון של פדרר נסעו באוטובוס. חשמלית. רכבת?
  אני מורידהאת הכובע עידו בפני היכולת שלך להכניס לכתבת ספורט אנושיות , טכנולוגיה תיאור סביבתי. ודרמה ספורטיבית.
  אחג החזקים באתר ,משעבח ביותר ,ולפני שאומר תודה ראיתי באתר הסקי האוסטרלי כלומר אחד מהם מישהו שעשה הדמית סקי על רולר בליידס ,משהו על הרוח החדשנית האוסטרלמת מאמין לך שאוסטרליה מקום פנטסטי ,אין שם את הקיבעון והמרובעות הגמריקאית ,ולכן אנשים נהנים לחיות שם הרבה יותר ממקומות אחרים , תודה.

 5. אחלה אתה עידו, תענוג כרגיל.
  לגבי ספורט ופציעות. לדעתי כל ספורטאי וכל אדם שעבר גיל 35 צריך לעשות יוגה. שמעתי דברים דומים על פילאטיס.
  יוגה הצילה ללפחות שני אנשים שאני מכיר את הגב, ממש מלהיות בהמתנה לניתוח ועד לטיפוס בהימאליה. וזה אני מדבר על אבא שלי שמתקרב לגיל 60 וטיפס שנה שעברה על ההימלאיה אחרי שמגיל 40 עד 50 היה מושבת למיטה כל כמה שבועות בגלל הגב.
  לגבי הפציעה של פומה, ממליץ ללכת לאוסטאופט. בכל פגיעות עצמות הם יותר מוצלחים מרופאים, כירופרקטורים או מסג'יסטי ספורט. רק לבדוק שלמדו בבית ספר ראוי שכולל לימודי רפואה. יש כמה מאוד טובים בארץ.

 6. אחלה טור, כרגיל
  אני בשנים האחרונות נהנה מפריצת דיסק עם הקרנות לרגל, סימפטומים די זהים לשלך. מה שעזר לי, אחרי לא מעט חיפושים, היה פילאטיס. רמת הכאבים ירדה פלאים, והתפקוד ואיכות החיים חזרו.
  העיקר לא ניתוח, נראה לי

   1. עידו הרעיון הוא לא רק לעשות מתיחות, למרות שמלכתחילה לעשות כל פעילות ספורטיבית בלי מתיחות לפני ואחרי זה כמו ללכת לנהוג על הכביש שיכור. יש סיכוי שתצא מזה בלי בעיה כשאתה צעיר ובכושר אבל אתה מגביר את הצ'אנס שמשהו יקרה בכל פעם.
    הרעיון ביוגה, וכנראה בפילאטיס הוא לא רק עבודה על גמישות השרירים והמפרקים, אלא, לא פחות חשוב, עבודה על נשימה, שבגלל שאנחנו עושים את זה באופן טבעי אנחנו מניחים אוטומטית (ובאופן שגוי) שאנחנו עושים זאת נכון. וכמובן עבודה על ה core, הבפנוכו של הגוף, מה שמחזיק אותו ישר ומתפקד.
    וכמובן, עבודה קבועה, בעדיפות יומיומית, כחלק משגרת החיים. לא לחכות שמשהו יקרה, ופעם בשבוע זה נחמד אבל פחות אפקטיבי.
    לכן אני ממליץ על לפחות 5 ימים בשבוע, ופשוט להתחיל מזמן קצר.
    אפשר ממש משתי דקות בכל בוקר עם sun salutation ומשם כל פעם קצת יותר. מבטיח שזה לא יהפוך אותך לטבעוני או להיפי.

    1. אנחנו לא כ"כ על אותו עמוד.
     אני התחשק לי לעשות טניס וקיאקאים ובחורף קצת לרדת FREE .STYLE את המתחיות והיוגה אני נ א ל ץ לעשות בשביל לא לקבל פציעות או להמנע מפציעות עתידיות.

     אף אחד לא אומר. אני אעשה יוכה 5 פעמים בשבוע כי זה מגניב. (אולי בנות. אולי..) . את היוגה אתה מתחיל לעשות שאתה קם בוקר אחג ולא יכול לזוז.

     1. כן, היוגה מאוד קשה להכנסה לחיים שלנו. בדרך כלל צריך לקרות משהו רציני כדי שנחליט להתמיד בזה, וגם אז זה קשה לאללה לרובינו.
      ספורט בשביל הפאן אצלי זה הכל, כל עוד אני תלוי רק בעצמי. בעיקר בגלל חוסר היכולת להתמיד וחוסר החיבה לספורט קבוצתי, שם זה רק על תקן אוהד מהצד.
      זה התחיל דווקא מטניס ופינג פונג בילדות, שחייה, עבר לאומנויות לחימה ומשם שיט וגלישה מכל הסוגים. ריצה זה גם ממכר למרות שזה ספורט נוראי לגב ולברכיים, Hence יוגה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט