דראגיץ' נגד פורזינגיס, שרודר נגד הגאסול'ס – רבע גמר היורובאסקט נפתח הערב / יאיר זעפרני

פורסם ב - 12. ספט, 2017 ע"י ב - יורובאסקט

היורובאסקט מתקרב בצעדי ענק לקראת סיומו והיום מתחיל לו שלב רבע הגמר עם שני משחקים ראשונים אשר המנצחות בהם ייפגשו ראש בראש ביום חמישי. אז מה צפוי לנו היום, במשחקים אותם נלווה בבלוג חי? בדיוק בשביל זה התכנסנו:

18:45: ספרד – גרמניה

העבר: מאזן כל הזמנים עומד על  4-19 לספרדים. 2-13 באליפויות אירופה והמוקדמות לטורניר;  1-5 בטורניר האולימפי והמוקדמות לטורניר; 1-1 באליפות העולם והמוקדמות לטורניר.

זו הפעם החמישית שהשתיים נפגשות למשחק נוק אאוט ברבע גמר אליפות אירופה. ב-1985 ניצחו הספרדים 83-98, ב1987 ניצחו הספרדים 77-107, ב1993 ניצחו הגרמנים 77-79 לאחר הארכה וב-2007 הביסו הספרדים 55-83. כמו כן ניפגשו השתיים ברבע גמר אליפות העולם ב-2002 והגרמנים יצאו כשידם על העליונה 62-70. השתיים מעולם לא ניפגשו למשחק נוק אאוט שלא ברבע גמר…

ההווה: המשחק המוקדם של הערב הוא גם זה שעלול להסתיים מוקדם. הגרמנים אמנם נבחרת חביבה וראינו זאת הן בארץ והן ברבע הגמר בו הפתיעו (או שלא) את נבחרת צרפת המיוחסת. אלא שהיום מחכה לדניס שרודר הסחוט וחבורתו נבחרת אחרת לגמרי – הגולדן סטייט של אירופה – ספרד.

יש הרבה מה להגיד על הספרדים בטורניר אבל אולי כדאי לתת לסטטיסטיקה לדבר. הספרדים מנצחים את משחקיהם עד כה בטורניר בהפרש ממוצע של 27.2 נקודות. הם מובילים את הטורניר בריבאונדים, באסיסטים, במספר שלשות, שניים בחסימות ובאיבודי כדור (מספר נמוך של איבודים) ורביעיים בנקודות. הם סופגים רק 59.8 נקודות למשחק (ראשון בטורניר…) אה, כן והם עושים את כל זה בהילוך שני.

הספרדים די נחו על המגרש עד עתה. פאו גאסול הוא שיאן הדקות בממוצע למשחק בסגל והוא שיחק עד עתה 120 דקות (משחק שלם הוא נח). קחו את סרחיו רודריגז למשל, הרכז הפותח של הספרדים ואחד השחקנים עם הכי הרבה דקות בסגל של סקורליו ששיחק עד עתה 127 דקות שהם 21.1 דקות בממוצע למשחק. דניס שרודר, שיעמוד מולו הערב שיחק 183 דקות בטורניר (30.5 דקות בממוצע למשחק) או בעברית: בערך שני משחקים יותר ממה שרודריגז שיחק…

ספרד פשוט באה לטורניר הזה יסודית, לא מתפשרת ורצחנית. האחים גאסול יודעים שזו הפעם האחרונה שלהם להשתלט על היבשת, האחים הרננגומז יודעים שהם צריכים לאותת ליבשת שיש עוד אחים ספרדיים שמתככנים לשלוט פה אז שאף אחד לא יבנה על תואר ב-2021, ריקי רוביו? הוא סתם בא לעשות כיף. בכל זאת, הוא הולך לשחק בבירת יוטה, המקום שחרט על דגלו את הביטוי 'מה שלא קרה בסולט לייק סיטי, נשאר בסולט לייק סיטי', בשנה הבאה …

הדרך של הספרדים עד כה הייתה קלה, קלה מאוד. וכאן בעצם נכנס סימן השאלה הראשון והיחיד בקשר לנבחרת הכוחנית מהאי האיברי – האם הדרך הזו הייתה קלה מדי?. נדמה לי שכל חובב ספורט יכול להיזכר בקבוצות ספורט שדרסו את כל מה שזז ונראו מאיימות מתמיד אבל כשהגיעו לבאר במשחק אחד (או לפעמים בסדרה) הכל הלך קפוט. לצסק"א מוסקבה זה קרה מספר פעמים, את גולדן סטייט של לפני שנתיים כולנו בוודאי זוכרים, דאלאס של לפני עשור. כולן קבוצות שחשבנו שהולכות לדרוס את העולם עד לתואר ואז בבת אחת זה נגמר. למה אני הולך רחוק בעצם? זה קרה גם לספרד באליפות אירופה 2007 או אליפות העולם 2014. האם זה יכול לקרות לספרד גם הערב?

בשביל שזה יקרה לספרד הערב אנחנו נצטרך לראות התעלות גדולה מאוד מצד הגרמנים. הגרמנים, הם לא נבחרת נוצצת, הם לא נבחרת עמוקה ורוב הטכסיסים שלהם מסתכמים בשרודר לוקח כדור, חודר פנימה ואז או שהולך עד הסוף או שמוציא החוצה לקלעים. כשהקלעים צולפים את השלשות באחוזים טובים זה נראה כמו הרבע האחרון מול צרפת בו גרמניה התפוצצה על הטריקולור ושרודר היה המארח של המסיבה הזו. אלא מה? ברוב הימים גרמניה קולעת ב29.8% מחוץ לקשת, שזה במילים אחרות, אחוז שאי אפשר לעשות איתו שום דבר מיוחד. בשביל לנצח את ספרד, גרמניה צריכה את הקלעים שלה יורים בקצב של מכונה כל היתרונות האחרים של גרמניה בטורניר – די בטלים. לשרודר לא הולך להיות קל מול רוביו ורודריגז. לגבוהים בטח שלא תהיה קייטנה מול האחים גאסול ומשפחת הרננגומז. אם הגרמנים ישחקו חכם ומסודר, יניעו כדור וגם יקלעו זריקות חופשיות, אז יש להם סיכוי. מה שבטוח לא מומלץ להם להתחיל את המשחק חלש כמנהגם ברבעים ראשונים של התמודדויות. אם ספרד תשעט קדימה – יהיה מאוד קשה לתפוס אותה.

יתרון גרמני נוסף הוא בכנפיים. ההיעדרות של רוזי פרננדז והפציעה של אלכס אברינאס במשחק הראשון בטורניר די השאירה את הספרדים בלי שחקנים שיכולים לשחק בכמה עמדות ולפצל קשב בין עמדות 2, 3 ו-4. פרננדו סן אמטוריו עושה עבודה סבירה, חואן ססטרה באמת שמשתדל אבל ככל שהרמה תעלה בטורניר – יהיה יותר קשה לסמוך על השנים הללו. לגרמניה עם בנזיג, ת'יס, ברטל, שטיגר וטימאן הקופצניים יש אפשרות לנצל את החיסרון הזה של ספרד עם אתלטיות, חדירות וכמובן סוגיית השלשות בה נגענו.

גם הגיל הצעיר של הגרמנים הוא עניין שראוי לגרמנים לנסות לנצל (וזאת למרות שהשחקנים הגרמניים צברו קילומטראז' ארוך יותר בטורניר. כי מאידך למאנשטפאך היה יום מנוחה אחד יותר). ככל שהגרמנים יישארו במשחק יותר זמן, ככל שהנבחרת של פלמינג תלחיץ את הספרדים במשחק צמוד ותגרום לסקורליו לתהות בכל האם כדאי לו לשחק עם שחקנים לא מאוד מנוסים במעמדים כאלה כמו סן אמטריו ואוריולה או במקביל לנסות לחשוב איך מוצאים הרכב גבוהים – גארדים שמצליח לתפקד בלי חוליות מקשרות – הסיכוי שלהם להפתיע גדל. האסטרטגיה שעבדה מול הצרפתים, שעיקרה להישאר צמודים ואז לעקוץ בדיוק ברגע הנכון – עלולה להועיל גם פה.

אבל גם אם כל זה לא יקרה וגם אם יסתבר שההיגיון גובר והספרדים נמצאים ברמה אחת למעלה מזו של הגרמנים – הנבחרת החביבה מארץ הכרוב והנקניקיות בהחלט עשתה את שלה. ספרד? בלי גביע, היא לא תוכל להגיד את אותו דבר.

העתיד: ספרד לא תזכה בטורניר. אבל הנפילה לא תגיע היום. ספרד ב-8 במשחק לא רחוק אבל גם לא צמוד.

21:30: סלובניה – לטביה

העבר: מאזן כל הזמנים עומד על  2-3 לסלובנים. ארבעה משחקים שוחקו במוקדמות אליפות אירופה, משחק אחד שוחק בשמינית גמר האליפות הקודמת ובו יצאה לטביה עם ידה על העליונה כשניצחה 66-73.

ההווה: מה משנה מה היה העבר? מה משנה מה יהיה בעתיד? ההווה מלמד אותנו שהמפגש הזה, בין שתי הנבחרות הללו ממדינות עם רייטינג של 'פסוקו של יום', הוא אחד המפגשים המסקרנים באליפות, אם לא ה.. .

זהו למעשה הקרב על הזכות להיות ה'סוס השחור' של האליפות. קרב על תואר הנבחרת שיגידו אליה ש'ידענו שהיא טובה ויכולה להגיע רחוק, אבל לא באמת האמנו'. קרב על הנבחרת שבבת אחת תכניס את עצמה לתוך ארבעת הגדולות של אירופה, בלי שמישהו תכנן את זה קודם.

זו גם התמודדות בין שתיים מהנבחרות הכי התקפיות בטורניר. נבחרות מלהיבות שכיף לראות אותן שוטפות את המגרש. נבחרות שכוללות שניים מהשחקנים הטובים בטורניר – דראגיץ' הנהדר מהצד האחד, פורזינגיס הנפלא מהצד השני..

בקיצור, אם אתם הולכים לראות משחק אחד ברבע הגמר, זה המשחק שכדאי לכם לראות. חד-משמעית ואין פה אפילו צל צילה של התלבטות.

הכל פתוח בהתמודדות הערב אבל אם צריך לבחור פייבוריטית אז סלובניה היא זו שזוכה בכינוי הזה. לנבחרת של קוקושקוב, עוזר מאמן ביוטה בימים כתיקונם, יש מאזן מושלם עד עתה, כאשר בשלושת המשחקים האחרונים, מול איסלנד וצרפת בשלב הבתים ומול אוקראינה בשלב שמינית הגמר – היא עברה למוד של הנחלת תבוסות.

סלובניה היא נבחרת בהנהגת איש אחד – גוראן דראגיץ' שמו אבל אסור להתבלבל היא הרבה יותר ממנו. היא דוניצ'יץ' הנהדר שהשילוב בינו לבין הרכז של מיאמי גורם לאצבעות להתלקק מעצמן. היא רנדולף היעיל שעולה מהספסל ומוסיף המון אנרגיה, מלחמה וגם את התחושה שהוא יכול להכניס את הכדור לטבעת מתי שירצה, היא פרפליץ' שגם הוא עולה מהספסל וצובר נקודות בקצב של נער טיפש בן 18 שלוקח את האוטו שיכור ונוסע על 150 קילומטר בלי לשים לב למצלמות המהירות.

סלובניה היא נבחרת מאוחדת, היא יחידה מובחרת, היא חבורת שחקנים מגובשת שמשחקת כדורסל עדכני (סמול-בול מוחץ), משייטת על המגרש ולא רואה שום דבר אחר מאשר עמידה על הפודיום, רצוי במקום העליון שבו, בסוף הטורניר. וכן, מי שראה אותה משחקת יודע שהיא בהחלט מסוגלת.

אלא שהיום הנבחרת הסלובנית מקבלת נבחרת לא פחות מסוכנת ולא פחות מלהיבה. לטביה אמנם הפסידה את המשחק הראשון שלה בטורניר לסרביה ובשל כך נשלל ממנה התואר 'מושלמת' אבל מאז היא מביסה את יריבותיה בהפרשים דו-ספרתים (בריטניה אמנם הפסידה לה ב-5 נקודות אבל התחילה את הרבע הרביעי במינוס 26…), קולעת בלי סוף ובעיקר מספקת לנו רגעי שואו-טיים לטביים מקוריים.

הסיפור של לטביה הוא חיבור נהדר בין ותיקים וצעירים. בלומס, יניקנוקס וסטרלינקס החזיקו את הנבחרת הזו בימים הקשים שלה, ימים בהם העפלה לאליפות אירופה הייתה הישג נאה בפני עצמו. אליהם נוספו בשנים האחרות האחים ברטנס, יאניס תימה הנהדר וכמובן, כמובן, מיודענו פורזינגיס, הכוכב הלטבי הענק.

מה עוד נגיד על פורזינגיס שלא אמרנו? הלטבי המעופף, מלמד אותנו בטורניר כמה שמחת חיים יכולה להיות לך כשאתה עוזב את הניקס (גם אם זה לזמן קצר). הוא קולע 21.8 נק' למשחק עם 56.1% אחוז מהשדה ולא פחות מ-44% אחוז משלוש. הוא נמצא בכל מקום, הוא מדרבן, הוא מלהיב וגם בהגנה הוא לא מעט פעמים לוקח יוזמה ועוצר את היריב. הכוכב בן ה-22 של לטביה מזכיר לנו שהעולם אכן שייך לצעירים וגורם לנו לחשוב לאן עוד נבחרת לטביה יכולה להגיע.

ההתמודדות הזו בין שתי הנבחרות היא אגוז קשה לפיצוח בכל מה שנוגע לתחזית וליחס הכוחות. לטביה חייבת לשחק לגובה. להעניש את סלובניה אם וכאשר היא תמשיך לשחק סמול בול. לחפור פנימה ולנסות להעיף כדורים להאלי-הופים מעל גובה ההגנה הסלובנית. הלטבים חייבים לשחק מהר, לקבל החלטות מהר ולהמשיך ליהנות כמו שהם עשו עד עתה. על פורזינגיס, ברטנס ותימה, כוכבי לטביה עברה עונה לא פשוטה. הדברים נכונים פי כמה וכמה על מאמנם בגאצקיס. לכן אולי להנאה ממשחק הכדורסל יש משמעות מיוחדת עבורם.

סלובניה, מהצד השני, היא הנבחרת שאני מצפה ממנה לקשיחות. לחץ על מובילי הכדור, האטה של קצב המשחק (אם יש לך עושי משחק כמו דראגיץ' ודונצ'יץ' אתה יכול להרשות לעצמך לשחק משחק עומד מול נבחרת שריצה היא לחם חוקה), ניצול נכון של דראגיץ' שיהיה קשה לגארדים הלטבים לשמור עליו. הסלובנים הם גם הנבחרת המנוסה בין השתיים (למרות רבע הגמר של הלטבים בטורניר הקודם שהגיע על חשבון אותה סלובניה), הם הנבחרת שהסיכוי שתהיה בפוקוס במידה ויהיה צמוד או קשה – הוא יותר גדול. סלובניה היא נבחרת שתרגיש כישלון אם תפסיד הערב (בלטביה ירגישו כנראה אכזבה מהולה בגאווה) וככזו – היא חייבת ליזום ולשלוט בקצב המשחק.

ואנחנו? אנחנו נקווה לראות כדורסל מעולם אחר ונקווה שהמשחק הזה יתן לנו מתאבן לפני החזרה של הכדורסל מהעולם האחר לחיינו באמצע אוקטובר.

העתיד: אני אלך עם הסלובנים. דראגיץ' ושות' יורידו את הקצב ואת הסקור באופן ניכר ובסוף ינצחו על חודו של סל בגלל ניסיון עודף ויום מנוחה עודף. סלובניה ב-3.

Tags:

140 תגובות ל - “דראגיץ' נגד פורזינגיס, שרודר נגד הגאסול'ס – רבע גמר היורובאסקט נפתח הערב / יאיר זעפרני”

 1. אהרון שדה

  12. ספט, 2017
  08:03

  תודה יאיר .
  ראשית בהסתכלות כללית גך הטורניר שניפק כבר 68 משחקים (68/76 ).
  אפשר לחוש אכזבה גדולה ומהדהדת …ונקווה שהקינוח יכפה על המנות הראשונות הלא טעימות ולא אפויות מספיק .

  על מה אני מדבר ?

  על תחושת ליגת הקט סל…בליגות אלו היית רואה טבלאות בהם הג צפוי …הראשונה ללא הפסד השנייה עם הפסדים רק לראשונה וניצחונות על היתר וכך הלאה עד שבאה האחרונה לה לא נשאר את מי לנצח ….
  גם בטורניר הזה זה קרה בשני בתים ( 1+3 ).
  כשבבית 4 היחס בין השלישייה הראשונה היה צמוד אך הם עשו …קט של ליתר .

  דווקא בבית "הישראלי" ראינו את הנבחרות הנחותות היחידות שהתנהגו מחוץ לטבלה וניצחו. …מדובר בגיארגיה מול ליטא ובישראל מול גרמניה.

  גם בהפרשים הממוצעים בבתים ובכל הטורניר ר הם דו ספרתיים .
  למעשה יש יותר משחקים שנגמרו ב 20 + מאשר ב 5 מינוס.

  ככה שנראה שאין באמת איזה משהו לא צפוי …מה שמוביל לכך שמתאים לספרד לנצח את הטורניר הזה בהפרש ממוצע של 20 +.

  לגבי היום .
  מסכים שבטורניר שכזה מספיק משחק רע ואתה בחוץ ….ולפעמים מספיקות גם כמה דקות רעות.
  בכל זאת ספרד ליגה מעל וגרמניה לא תהיה זו שתעשה תסנסציה אבל יכולה להשיג הישג מכובד.
  ספרד סבלה מהגרלה קשה מאד מבחינתה בבתים ….קבוצות חלשות שלא יכולות לגרום לה להפסיד….הספרדים נורא אוהבים להפסיד בבתים מעין הקרבת קרבן של הפסד…
  אך כאן לא היה מי שתיקח .

  ספרד ב9 .

  סלובניה -לטביה .
  אני חושב שסלובניה דיברה מהתחלה על טופ 4 שהיה ראלי מבחינתה בהפתעה היא לטביה …אם זה "שלא יודע לאמן"

  לדעתי זה המשחק של הטורניר עד כה (לא שזו לכמה גדולה מדי ).

  Reply to this comment
 2. עידן

  12. ספט, 2017
  08:04

  תודה זעפרני.
  2 הקבוצות שהכי אהבתי לצפות בהן ביורובאסקט נפגשות היום לטביה וסלובניה.תענוג של כדורסל של 2 הקבוצות אבל רק אחת תמשיך הלאה

  לגבי ספרד זו לא מהנבחרות הגדולות שהעמידו ויש להם חוסר רציני בעמדות 2-3 אבל עדיין רמה מעל שאר הנבחרות במיוחד שגם שאר הנבחרות באו בהרכבים חסרים.[לא גרמניה אלא שאר הנבחרות שפגשו]

  Reply to this comment
 3. אהרון שדה

  12. ספט, 2017
  08:06

  סליחה על השגיאות נייד .
  סלובניה לטביה קשה לחזות .
  סלובניה טובה יותר אך עם רקורד כישלונות בנוק אאוט .
  לטביה מרשימה מאד יהיה צמוד מאד .

  Reply to this comment
 4. no funny shtuff

  12. ספט, 2017
  08:24

  פריוויו שופרא דה שופרא.

  משחקים נהדרים יש ברבע הגמר, ובראשם המשחק הערב (הלילה, לבני 40+) בין סלובניה ללטביה.

  רק שני תיקונים קטנוניים-
  1. סרחיו רודריגז הוא כמובן לא הרכז הפותח של ספרד.
  2. חצי האי האיברי

  Reply to this comment
 5. פאקו

  12. ספט, 2017
  08:58

  פריוויו מצויין. יופי של משחק בין סלובניה ללטביה. פתוח לחלוטין.

  Reply to this comment
 6. גיא הרשע

  12. ספט, 2017
  09:02

  אני לא צרכן גדול של כדורסל אירופאי,
  אבל סלובניה לטביה זה מסוג המשחקים שאסור להחמיץ.

  תודה על אחלה פריוויו!

  Reply to this comment
  • SamIaM

   12. ספט, 2017
   17:30

   שכמיטב המסורת ישודר בערוץ לעשירים בלבד.
   לא יכלו לשים את זה לפחות ב- 5+, הבני ז&@%^ ?
   הייתי שולח את שאקיל הערום מהכתבה של בארבוסה לרוץ במסדרונות ספורט 5 ולהצליף עם איברו על לחיו של כל מי שהוא רואה

   Reply to this comment
 7. Berch

  12. ספט, 2017
  09:15

  תענוג של פרוויו

  Reply to this comment
 8. אפלטון

  12. ספט, 2017
  10:17

  נהדר יאיר. דילגתי על הפריוויו של ספרד ברשותך. Nothing to see here.
  סלובניה לטביה משחק ללקלק את האצבעות. מת למשחק התעלות של הכוכבים, אבל יש לי הרגשה שלדונציץ ירעדו קצת הידיים.
  סלובניה פייבוריטית אבל אני מהמר על הפתעה לטבית.

  Reply to this comment
 9. פומה

  12. ספט, 2017
  10:18

  תודה יאיר.
  מאחר ולא קיצרת נגמר לי האויר ,ולא קראתי מעבר לגרמניה ספרד,אז אגיב רק על מה שקראתי ,ולפני הערה ברשותך למי שכותב באריכות.
  אתם כותבים מהלב תודה רבה לכם .
  אך אמנות הקיצור נובעת מהצורך המודרני לחסוך במילים קשה לקוראים למצוא זמן לקרוא הכל..
  מה שנכתב מהלב נכנס ללב ,אך לא לכל יש זמן .
  יש לי כעת חברים טובים שמלקקים את הפצעים באורלנדו פלורידה.
  יתכן מאד שלולא החברים האלו שלימדו אותי לטוס בטוח והבטיחות מעל לכל ,הייתי עכשיו או פצוע או בכלל לא כאן.
  הייתי מכור לספורט בכלל וקיצוני בפרט.
  חבר הזהיר אותי כי לספורט הזה נכנסים נכון כי אתה לא יודע מה קורה שם אויר אתה לא רואה!
  אז היום הם מלקקים את הפצעים לפני עשר שנים הייתי שם כתלמיד.
  לפני שבוע התקשרתי אחרי שמפות מזג האויר אמרו לי בזמן שכל אנשי המקצוע דיברו על מסלול תנועה שונה לחלוטין מזה שראיתי כי ההוריקן מגיע ישירות אליהם ,ואכן אתמול הם נפגעו .
  ישבתי שעות על המעקב ומפות מזג האויר ,והזמן שעומד לרשותי הצטמצם .
  וכעת.לענין עצמו
  גרמניה נצצה מול צרפת היא תמשיך לנצוץ גם נגד ספרד.
  האם יספיק לגרמניה ?
  אני חושב שלא כמ הספרדים למדו אותם .
  תודה על הפריויו יאיר ואנא ממך לא כביקורת אלא כבקשה כי אני אוהב לקרא אותך ,תשתדל בבקשה להיעזר באמנות הקיצור כח אחרת לא אוכל למצוא זמן לקרוא הכל .
  תודה.

  Reply to this comment
  • אהרון שדה

   12. ספט, 2017
   13:17

   פומה בוא ונגיד בקצרה☺ שהרחבת והארכת רבות באומנות הקיצור. ..

   Reply to this comment
 10. MBK

  12. ספט, 2017
  16:23

  ותודה רבה יאיר שוב על פריוויו מצויין
  סלובניה וספרד פיבוטיות היום
  אני מקווה שאחד המשחקים יהיה צמוד לפחות

  Reply to this comment
 11. מנחם לס

  12. ספט, 2017
  18:06

  למזלנו לא איבדנו פאור. וסוף סוף מראים אצלנו את המשחקים. הפריוויו שלך כל כך עוזר לי!
  תודה

  Reply to this comment
 12. no funny shtuff

  12. ספט, 2017
  18:13

  נא לפרסם לינקים ללטביה-סלובניה.
  כמובן שערוץ הספורט זרק את המשחק ל-5 gold בגלל ליגת האלופות המשעממת עד מוות.

  Reply to this comment
 13. אור

  12. ספט, 2017
  18:47

  תמיד יש לינקים של הערוצים הישראליים באתר nivdal.win אל דאגה

  Reply to this comment
 14. holden

  12. ספט, 2017
  18:54

  ידו בכל ויד כל בו- המשפט כנראה נכתב על שרודר, כל מהלך של כרמניה מתחיל ונגמר בשרודר, עליו תקום או תיפול גרמניה, פתיחה מוחצת לגרמנים

  Reply to this comment
 15. holden

  12. ספט, 2017
  19:00

  תענוג לראות את שרודר בפעולה, הוא משחק כדורסל של רחוב, של ליגת הקיץ, למרות המעמד מוסר כדורים בעין עקומה ואחרי הגב, לא מקנא במאמן של שרודר כי שרודר משחק כדורסל וירטואזי ומופרע, מצד שני זה שחקן שבשבילו קונים כרטיס,
  זה ספרד הגדולה נגד שרודר פשוט לא יאומן

  Reply to this comment
 16. Smiley

  12. ספט, 2017
  19:07

  Reply to this comment
 17. שי אבן צור

  12. ספט, 2017
  19:53

  שרודר אדיר וכל היתר נלחמים כאריות עם ניצוצות של כישרון. הגרמנים נבחרת מענגת.

  Reply to this comment
  • שי אבן צור

   12. ספט, 2017
   19:55

   מצד שני הספרדים כ"כ כישרוניים…

   Reply to this comment
 18. אפלטון

  12. ספט, 2017
  19:54

  איזה שרודר זה. צריך לקרוא לו שרדר על מה שהוא עושה להגנה הספרדית.

  Reply to this comment
 19. אפלטון

  12. ספט, 2017
  19:55

  לא חושב שהגרמנים יוכלן לעמוד בזה לאורך זמן, אבל.הם נותנים פייט אמיתי.

  Reply to this comment
 20. שי אבן צור

  12. ספט, 2017
  19:58

  מה אפשר לעשות מול כח אש כזה?

  Reply to this comment
  • אפלטון

   12. ספט, 2017
   20:01

   להמשיך להיות קרובים. לא לתת לרבע להיגמר ב 10 הפרש. כל עוד זה באיזור ה 6 עד 8 הפרש בתחילת הרביעי אפשר לקוות שתייס יאפס את היד, והגאסולים יתעייפו.
   ועד שסיימתי לכתוב את ההודעה 12 הפרש

   Reply to this comment
 21. אהרון שדה

  12. ספט, 2017
  19:59

  החלה הבריחה הצפויה .
  ספרד תיקח את הטורניר בהליכה.

  Reply to this comment
  • שי אבן צור

   12. ספט, 2017
   20:02

   תכלס
   לא הייתי רוצה שהנבחרת שלנו תשחק מולם…

   Reply to this comment
 22. שי אבן צור

  12. ספט, 2017
  20:00

  מארק גאסול בלתי עציר

  Reply to this comment
 23. אפלטון

  12. ספט, 2017
  20:03

  מה שגאסול עשה עכשיו בכמה דקות יכול להיחשב לאונס בכמה ארצות

  Reply to this comment
 24. שי אבן צור

  12. ספט, 2017
  20:03

  מארק גאסול כוכב עליון

  Reply to this comment
 25. גיא

  12. ספט, 2017
  20:04

  מארק גאסול מה עוד נותר להגיד

  Reply to this comment
 26. גיא

  12. ספט, 2017
  20:04

  לא יודע אם אונס, אפלטון, אבל לבטח מעשים מגונים

  Reply to this comment
 27. אפלטון

  12. ספט, 2017
  20:05

  השאלה האם היה שווה להוריד את שרודר לספסל בהפרש 6 לספרדים, 2 דקות לסיום הרבע. נגמר 12.

  Reply to this comment
 28. אפלטון

  12. ספט, 2017
  20:07

  שרדר!! חזרה לתמונה

  Reply to this comment
 29. גיא

  12. ספט, 2017
  20:09

  הרננדוגומז זה השיבוט המקסיקני של גאסולס

  Reply to this comment
 30. אפלטון

  12. ספט, 2017
  20:10

  איזה טעות ביציאה מטיים אאוט.
  יאללה מתי לטביה?

  Reply to this comment
 31. גיא הרשע

  12. ספט, 2017
  20:12

  המחשבה הראשונה שעוברת לי בראש כשאני רואה את גאסול משחק כדורסל שכזה –
  אולי ממפיס יעשו ג'סטה ויעבירו אותו לקונטנדרית???
  אני מדמיין אותו במדי הת'אנדר,
  ואי אפשר שלא לדמיין איך זו קבוצה שמדיחה את גולדן סטייט וזוכה באליפות.

  Reply to this comment
  • אפלטון

   12. ספט, 2017
   20:13

   כואב הלב. מה אוקלהומה מה? חסר להם נפילים? נשבע לך שאני מעביר להם את קפלה תמורת השמנמן הזה

   Reply to this comment
 32. גיא

  12. ספט, 2017
  20:18

  איזה זריקה של מארק גאסול, וואאוו. אגב לדעתי הוא יפרח בספרס ואז הם נהיים קונדטורים

  Reply to this comment
  • גיא

   12. ספט, 2017
   20:19

   קונטנדרים

   Reply to this comment
  • גיא הרשע

   12. ספט, 2017
   20:20

   שחקן כל כך חכם, כל כך לא אנוכי, כל כך משקיע –
   יש קבוצת צמרת שהוא לא יפרח בשורותיה?

   Reply to this comment
 33. אפלטון

  12. ספט, 2017
  20:18

  מה שכן, רוביו מראה שיכולת הקליעה שהפגין בסוף העונה שעברה, אפעס… התאפסה

  Reply to this comment
 34. עידן

  12. ספט, 2017
  20:23

  מרק גאסול היה חייב לחתום בספרס כשהיה שחקן חופשי נדמה לי לפני שנתיים.היו לא מעט דיבורים שיחתום בספרס בסוף חתם על חוזה חדש בממפיס.

  Reply to this comment
 35. אפלטון

  12. ספט, 2017
  20:29

  בסדר הגרמנים נתנו פייט טוב 3 רבעים. הצדיקו את המעמד.
  עכשיו למשחק האמיתי

  Reply to this comment
 36. האווי לאסוף

  12. ספט, 2017
  20:41

  מישהו יודע היכן יש שידור של המשחק השני? ערוץ פתוח אם אפשר

  Reply to this comment
  • SamIaM

   12. ספט, 2017
   20:47

   +1 בבקשה

   Reply to this comment
  • no funny shtuff

   12. ספט, 2017
   20:50

   ערוץ פתיחת תחת גם הולך?

   משדרים את המשחק בגולד. כמובן, כיאה למעמד רבע גמר אליפות אירופה עם התעניינות מרובה בגלל שבחלקו שוחק בת"א, היה מתקבל יותר אם היה משודר למשל בחמש פלוס.
   אבל לא, ליגת האלופות כמו פיקוח נפש- דוחה שבת ודוחקת את המשחק לערוץ נישה.

   Reply to this comment
   • האווי לאסוף

    12. ספט, 2017
    21:20

    צריך להסתכל על זה בתור קריאת השכמה, חזרה לגודל הטבעי. בארץ הכדורסל רחוק שנות אור מהכדורגל המקומי, האירופי, וכמובן ממלכת הקונסנזוס, משאת נפשו של כל יהודי במשך כל הדורות, בארסה

    Reply to this comment
   • אפלטון

    12. ספט, 2017
    21:38

    תועבה! שיקוץ! ווירוס בגוף האומה!! הכדורגל משחית כל חלקה טובה

    Reply to this comment
 37. האווי לאסוף

  12. ספט, 2017
  21:23

  שידור באינטרנט יש? אולי בטלטקס?

  Reply to this comment
 38. MA

  12. ספט, 2017
  21:32

  Reply to this comment
 39. MA

  12. ספט, 2017
  21:46

  Reply to this comment
 40. חזיר יבלות צעיר

  12. ספט, 2017
  21:48

  אונס קבוצתי של הסלובנים על הלטבים

  Reply to this comment
 41. MA

  12. ספט, 2017
  21:49

  ריצה של 20-2 לסלובניה, 30-17

  Reply to this comment
 42. MA

  12. ספט, 2017
  21:49

  מבול של שלשות

  Reply to this comment
 43. אהרון שדה

  12. ספט, 2017
  21:54

  משחק פסיכי
  סיום הרבע הראשון 23-34 סלובניה
  מה נגיד ?
  1. לטביה קלעה 2 שלשות כמה מאיות אחרי השעון .
  2. קצב של 92-136 משותף
  הם קלעו 10 שלשות ברבע …חוץ מהשתיים שהושגו טיפה אחרי

  Reply to this comment
 44. צביקה

  12. ספט, 2017
  21:59

  כל הקישורים לא משהו. לפחות אצלי. יש למישהו משהו טוב?

  Reply to this comment
 45. no funny shtuff

  12. ספט, 2017
  22:05

  אחלה משחק.
  השופטים על הפרצוף.

  Reply to this comment
 46. אור

  12. ספט, 2017
  22:08

  באמת קשה למצוא קישורים. תודה לMA על הנ"ל

  קישור קצת פחות איכותי ובשפה זרה אבל לא נתקע אצלי בכלל:

  http://cdn.livetvcdn.net/webplayer.php?t=ifr&c=768931&lang=en&eid=566062&lid=768931&ci=282&si=3

  Reply to this comment
 47. no funny shtuff

  12. ספט, 2017
  22:15

  הדבקת עבירות בקצב שקים ג'ונג-און לוחץ על כפתורי השיגור של הטילים שלו.

  Reply to this comment
 48. אור

  12. ספט, 2017
  22:15

  רציתי להעלות עוד קישור אבל נראה לי אני מסונן. ננסה שוב

  ntvspor.net/canli-yayin

  Reply to this comment
 49. MBK

  12. ספט, 2017
  22:16

  קמ בק יפה של לטביה
  זה לא משחק זה רכבת הרים

  Reply to this comment
 50. חזיר יבלות צעיר

  12. ספט, 2017
  22:18

  ברטנס שחקן שחקן. למה פופ לא מאמין בו?

  Reply to this comment
 51. אלון

  12. ספט, 2017
  22:18

  דונצ'יץ שחקן.

  Reply to this comment
 52. צביקה

  12. ספט, 2017
  22:19

  איזה מהפך מרשים של לטביה!

  Reply to this comment
 53. יאיר זעפרני

  12. ספט, 2017
  22:20

  משחק נהדר פשוט

  Reply to this comment
 54. SamIaM

  12. ספט, 2017
  22:20

  איזה משחק. נקווה שהשופטים לא הרסו את ההמשך עם כל השריקות המיותרות

  Reply to this comment
 55. אפלטון

  12. ספט, 2017
  22:21

  וואי איזו מחצית! כמובטח בפריוויו.
  פורזינגיס וברטנס לא מאכזבים מול הטוטאל בסקטבול של הסלובנים.

  Reply to this comment
 56. אהרון שדה

  12. ספט, 2017
  22:21

  מי שיכול אני מפציר בו שיראה חצי שני .
  המשחק הכי גדול באליפות …והכי גדול בכלל שראיתי באירופה מאז הגמר ההוא (שגם היה אקס ברה"מ /יוגוסלביה ) בין יוגוסלביה לליטא ב1995 (90-96 ליוגוסלביה של גורגביץ ודנילוביץעל ליטא של מרצלוניס וסאבוניס ).

  לטביה מוחקת כאן פיגור 30-15 ליתרון 51-55 בחצי .
  106 נקודות בחצי נראה לי שיא אליפות שניהם קלעו יותר ממה שהנבחרת שלנו קלעה בעשור שלם מול איטליה.

  פריזגיניס עם 3 עבירות זה בעייתי ומסוכן .
  משחק בקלאסה אחרת חבל על הזמן

  אנא מכם עזבו הכל ולכו לראות משחק שמחפה על כל האליפות המבאסת.

  Reply to this comment
 57. אור

  12. ספט, 2017
  22:23

  קישור יותר טוב (כבר למחצית השנייה)

  ntvspor.net/canli-yayin

  ניסיתי להעלות מזמן אבל לא איפשרו לי פה אחרי הקודם.. מקווה שלא נחסמתי או שיופיעו פתאום כל ההודעות שסיננו אותי

  Reply to this comment
 58. MBK

  12. ספט, 2017
  22:23

  שברתי את הטלווזיה
  ראיתי בשידור חוזר את הראיון של ארז אדלשטיין ,הוא פשוט מנותק לגמריי ממה שקרה באליפות הזו

  Reply to this comment
  • אפלטון

   12. ספט, 2017
   22:25

   מה הוא אמר?

   Reply to this comment
   • no funny shtuff

    12. ספט, 2017
    22:30

    Reply to this comment
   • MBK

    12. ספט, 2017
    22:32

    שלא היה עושה כלום אחרת
    שהנבחרת הייתה בסדר
    שהבעיה הייתה ההארכה מול גיאורגיה
    שכח את ה 48 נקודות מול איטליה וה 15.5 דקות בלי סל
    שייקח אחריות ויגיד – היינו פשוט לא טובים זה קורה וזה בסדר
    יותר מכובד מתירוצים קלושים

    Reply to this comment
    • אפלטון

     12. ספט, 2017
     22:42

     הבעיה באמת היתה ההארכה מול גאורגיה. השפיץ של הנעל

     Reply to this comment
  • עידן

   12. ספט, 2017
   22:46

   מה שקורה עם ארז אדלשטיין בשבוע האחרון לא קשור לכדורסל.זה קשור לבריאות הנפש.ממש התפתלתי שראיתי את הראיון בחדשות הספורט.מבחינת כדורסל כנראה סיים את קריירת האימון שלו אלא אם כן יסכים לקבל עוד שנה שנתיים הצעות מקבוצות כמו אשדוד ונס ציונה

   Reply to this comment
 59. אור

  12. ספט, 2017
  22:25

  בדיקה

  Reply to this comment
 60. אור

  12. ספט, 2017
  22:26

  Reply to this comment
 61. אור

  12. ספט, 2017
  22:26

  ntvspor.net/canli-yayin

  Reply to this comment
 62. אור

  12. ספט, 2017
  22:26

  ntvspor . net / canli-yayin

  Reply to this comment
 63. אור

  12. ספט, 2017
  22:30

  לא נותנים לי להעלות את הקישור היותר איכותי, אז בקיצור:

  תכתבו בגוגל reddit slovenia latvia streams
  התוצאה הראשונה / השנייה (שכתוב Request)
  הלינק הראשון מלמעלה, עם המילים canli-yayin

  Reply to this comment
 64. צביקה

  12. ספט, 2017
  22:39

  איזה כיף של משחק!

  Reply to this comment
 65. צביקה

  12. ספט, 2017
  22:40

  אגב זה טורקית

  Reply to this comment
 66. עידו

  12. ספט, 2017
  22:40

  Reply to this comment
 67. עידו

  12. ספט, 2017
  22:42

  דראגיץ בלתי עציר

  Reply to this comment
 68. אפלטון

  12. ספט, 2017
  22:45

  ראש בראש של שני הmvps באליפות.

  Reply to this comment
 69. אפלטון

  12. ספט, 2017
  22:47

  הברטנזים עם רבע שלישי מאכזב

  Reply to this comment
 70. אור

  12. ספט, 2017
  22:51

  הלטבים חייבים להמשיך לתת את הכדור לפורזינגיס בכל התקפה, אמנם זה פעמיים לא נכנס אבל אלה מצבים מצוינים במשחק העומד

  Reply to this comment
 71. אפלטון

  12. ספט, 2017
  22:51

  אוי איזה קטע שכחתי מכל הענין הזה של 5 עבירות ואני לא מבין איפה פורזינגיס. הלטבים בצרות

  Reply to this comment
 72. אפלטון

  12. ספט, 2017
  22:53

  הדונקי הזה לא רע

  Reply to this comment
 73. אור

  12. ספט, 2017
  23:01

  הסלובנים יכולים להסתכל לספרד בלבן של העיניים
  זו תהיה ממש סנסציה אם לטביה תנצח היום

  Reply to this comment
 74. אפלטון

  12. ספט, 2017
  23:02

  זהו השופטים גמרו את זה עם הרביעית לפורזינגיס. היה מגניב.
  נשארה רק יוון לעודד

  Reply to this comment
 75. אפלטון

  12. ספט, 2017
  23:04

  הופה! רגע רגע

  Reply to this comment
 76. אור

  12. ספט, 2017
  23:06

  פורז' שיחק נגד סרביה מחצית שלמה עם 4 עבירות ולא יצא

  אני בעד לטביה אבל עדיין לא חושב שיחזיקו מעמד או שיש להם סיכוי נגד ספרד

  Reply to this comment
  • אפלטון

   12. ספט, 2017
   23:09

   משחק אחד הכל יכול לקרות זה כל היופי.
   הבעיה שפורזינגיס לא אגרסיבי הוא לא עצמו וזה מה שקרה לו אחרי הרביעית ולא הבנתי למה עד שנזכרתי שזה אירופה.
   עכשיו אין מה להפסיד, חוזר להיות פורזינגוד

   Reply to this comment
 77. אפלטון

  12. ספט, 2017
  23:11

  אוי דונקי דונקי. למה ככה?

  Reply to this comment
 78. אהרון שדה

  12. ספט, 2017
  23:12

  ייגמר 90-96 כמו הגמר ההוא ב 95

  Reply to this comment
 79. אפלטון

  12. ספט, 2017
  23:15

  למי שלא רואה. המתח בעיצומו. 91-89 לסלובניה 2 דקות לסוף. אחד המשחקים הטובים שראיתי באירופה

  Reply to this comment
 80. אפלטון

  12. ספט, 2017
  23:17

  טוב 3 הפרש לסלובנים דקה לסוף. אין ספק שפורזינגוד הולך לשלשה, או שמא יתן לברטנז שכבר תקע איזה 5 הערב

  Reply to this comment
 81. אפלטון

  12. ספט, 2017
  23:18

  ודראגיץ' חתם משחק למופת.
  כפיים למפסידים, ברכות למנצחים. אחלה משחק

  Reply to this comment
 82. עידו

  12. ספט, 2017
  23:19

  מתאים הארכה

  Reply to this comment
 83. אהרון שדה

  12. ספט, 2017
  23:19

  זה משחק שמתעלה אפילו על הסיקורים של יאיר זעפרני.

  Reply to this comment
 84. ברבור שחור

  12. ספט, 2017
  23:20

  דראגיץ חתיכת שחקן

  Reply to this comment
 85. אהרון שדה

  12. ספט, 2017
  23:22

  תם הטקס .
  שמח בשביל סלובניה מבואס בשביל לטביה.

  Reply to this comment
 86. עידו

  12. ספט, 2017
  23:23

  דונציץ רק בן 18. מפחיד.

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   12. ספט, 2017
   23:28

   אבל ממש מפחיד. כבר עכשיו יש לו גוף ל-NBA.

   Reply to this comment
 87. עגל

  12. ספט, 2017
  23:23

  משחק באמת מצוין.
  כל הכבוד לסלובניה
  (וגם ללטבים)

  Reply to this comment
 88. אפלטון

  12. ספט, 2017
  23:25

  Too good
  דונקי, רנדולף ודראגיץ ביום פצצה זה יותר מדי.
  המשחק הכי טוב של הילד הזה באליפות. ואני צפיתי שירעדו לו הידיים. ביצים של בחירת לוטרי

  Reply to this comment
 89. no funny shtuff

  12. ספט, 2017
  23:26

  לא הבנתי. איך זה לא טכנית נגד רנדולף (העבירה מתחת לסל על פורזינגיס)??

  Reply to this comment
 90. עידו גילרי

  12. ספט, 2017
  23:28

  לטביה -2 מיליון נפש
  סלובניה – 2 מיליון נפש
  ישראל 8 – וחצי מיליון נפש

  Reply to this comment
  • MA

   12. ספט, 2017
   23:30

   מתוכם כמות גדולה של חרדים, דתיים וערבים…

   Reply to this comment
   • עידו גילרי

    12. ספט, 2017
    23:34

    הם לא יכולים לשחק כדורסל? לכמה אתה רוצה שאני אצמצם 5 מיליון?

    Reply to this comment
    • דקסטר

     12. ספט, 2017
     23:48

     גם אם נהיה 20 מיליון זה לא משנה.
     הישראלים צריכים להתגבר גם על גנטיקה דפוקה גם על חוסר ידע מקצועי בכל האספקטים וגם על תרבות ספורט מפגרת

     Reply to this comment
  • אפלטון

   12. ספט, 2017
   23:40

   ומצבור גנטי של הרי אדם ניאנדרטלים.
   זה לא שיש לנו בדיוק את בריכת הגנים הכי מוצלחת בביצה.
   ננסות מזרח ים תיכונית זה דבר אמיתי.

   Reply to this comment
   • עידו גילרי

    12. ספט, 2017
    23:42

    אתה סופר בכיין היום.
    הועלית לדרגת מגה-קאפקייק.

    Reply to this comment
    • אפלטון

     12. ספט, 2017
     23:44

     מה אני אעשה שאני לא מצליח לבחור קבוצה מנצחת כבר איזה 20 שנה. עוד רגע תעלה אותי לדרגת אוהד ניקס.
     דווקא על נבחרת ישראל לא התבכיינתי. השלמתי עם המצב כמו שהוא. לא נהיה כאן יגוסלבים, גם אם מאוד נתאמץ. גג בולגרים.

     Reply to this comment
   • אור

    12. ספט, 2017
    23:43

    גם להפוך הר אדם לשחקן זריז וקלעי זה אמנות.

    Reply to this comment
  • הקרייתי

   12. ספט, 2017
   23:47

   הודו 1.1 ביליון
   בנגלדש 140 מיליון
   אפילו מדינה כמו בריטניה לא יכולה להעמיד נבחרה יותר טובה מישראל( בלי קשר למשחק ההכנה).
   המסקנה? להשוות את כמות האוכלוסיה לרמת נבחרת הכדטרסל הלאומית היא לא השוואה חכמה. הכל מתחיל בתוך המערכות הניהוליות. החל מהילדים, נוער, קדטים וכך הלאה.
   חוץ מזה עוזר כל עניין הגנים, הגובה הממוצע פה נמוך בהרבה ממדינות יוגוסלביה לשעבר.

   Reply to this comment
   • עידו גילרי

    12. ספט, 2017
    23:56

    זו למעשה היתה הנקודה שלי. הכל קשור למערכת ולתרבות הספורט. ההשוואה לבירטניה והודו לא נכונה כי מדובר במדינות בהם זה ספורט בעל פופולריות מאד נמוכה בארץ זה הספורט השני בפופולריות שלו.

    Reply to this comment
 91. חזיר יבלות צעיר

  12. ספט, 2017
  23:28

  פורזינגיס רך מדי. אם הוא רוצה לבלות בקיץ בnba ולא בים הבלטי הוא צריך להיות הרבה יותר קשוח ובמאבקי מיקום מתחת הסל. ואל תתרשמו מה4 עבירות אלה בעיקר עבירות בניסיון חסימה או סתם פאולים זולים. הילד עעענק אבל חסר לו עוד הרבה

  Reply to this comment
 92. צביקה

  12. ספט, 2017
  23:29

  איזה מגניב זה היה. אחלה משחק

  Reply to this comment
 93. ברבור שחור

  12. ספט, 2017
  23:30

  פורזינגיס אדיר

  Reply to this comment
 94. אור

  12. ספט, 2017
  23:44

  בלי קשר לתוצאות שהיו ויבואו ה-MVP שלי זה דראגיץ', הוא פשוט קוסם

  Reply to this comment
 95. no funny shtuff

  12. ספט, 2017
  23:52

  לא יאמן שהפורזינגיס הזה 2.21 מ'..

  Reply to this comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *