מעורב הופס ליום שלישי: סטף תומך ב'אינסטגרם' בקפרניק? למה שבעצמו לא יכרע בהמנון? / מנחם לס

פורסם ב - 12. ספט, 2017 ע"י ב - כללי, מעורב הופס

 

1. סטפן קרי תומך ב'כריעה' של קולין קפרניק. כן? לא מספיק. שגם הוא – השפן –  יכרע!

 

מה באמת? סטפן 'עיניים כחולות' קרי הקולע שלשות טוב יותר מכל אחד אחר בעולם (אבל בתיכון היו לו בעיות בקורסים לפיזיקה וכימיה והוא לקח את הדרך הקלה ובחר "SCIENCE III" במקום "SCIENCE I"), מודיע לעולם את תמיכתו בקולין קפרניק על "כריעת הברך שלו בעת השמעת ההמנון", והאייטם הזה הופך לפיצוץ חדשותי?
*
רגע. מי הוא בכלל הסטף ('עיניים כחולות') הזה?
*
אני מוכן לשים את ביתי על התערבות שהוא לא קרא אף ספר בחייו מלבד הברית החדשה בבית הספר של יום ראשון בכנסייה. סליחה, אולי הוא קרא את "הארי פוטר ואבן החכמים" (אבל באנגלית), אבל אין סhכוי בעולם שהוא קרא את "THE ODYSSEY" או את "PRIDE AND PREJUDICE" – ספרים שאפילו מומי קרא. אני מוכן לשים את הסוני 70" שלי בהתערבות שאולי הוא קרא את "THE LORD OF THE RINGS", אבל בשום פנים ואופן לא את "THE PROPHET" (למעשה, הסיכויים הם שהוא לא שמע על הספר).
*
מי הוא הסטפן קרי הזה בכלל? 'ג'וק' (JOCK) מלידה שכל חייו ידע והתעניין רק בכדורסל, ואז הוסיף גולף למשחקים שהוא אהב. הייתי מנחש שהוא גבר צעיר עם הרמה האינטלקטואלית והתרבותית של (פחות או יותר) יוסי בניון, ערן זהבי, או טל בן-חיים. פלוס-מינוס קטן לכאן או לכאן. מלבד העובדה שסטף גדל בעושר – אבל לאבא שהיה JOCK כמוהו שבטוח שלא קרא את "מלחמה ושלום" בדיוק כמו שבנו לא קרא –  ויוסי בניון, זהבי ובן-חיים לא גדלו  בעושר, הם על אותה רמת קולטורה, אורח חיים, וחינוך (4 שנות קרי באונ' דוידסון היו פחות או יותר 4 שנות כדורסל, בירה, מסיבות, וקצת היסטוריה אמריקאית ו-"חינוך לשעות נופש").
*
אז אם מישהו מכם מתעניין מה דעתו של טל בן חיים על פתרון בעיית ההפרטה בקיבוצים שעדיין משותפים, או מה חושב יוסי בניון על המושגים 'ישראלי', 'יהודי', ו'ציוני' (או מה חושב זהבי על שיוך קרקעות לאזרחי ישראל ועל ביבי נתניהו), אני מציע לו להקשיב גם ל'עיניים כחולות'.
*
אני לא שם קצוץ מה דעתם של בניון, בן-חיים, או זהבי על חימום היקום או זיהום האוויר בת"א. אפילו אם הייתי גר בישראל, לא היה חשוב לי מה חושבת 'השלישייה הגדולה' בנידון.
*
אז מי שם רבע 'צמד אשכים' על מה חושב סטפן קרי בקשר להחלטתו של קולין קפרניק לא לעמוד בהשמעת ההמנון לפני משחקי הפוטבול בסיום העונה שעברה, והעובדה שאף קבוצה לא מוכנה להחתים אותו? (אגב, אף אחד לא הוכיח עדיין את הקשר בין שני הדברים. אולי האמת לאמיתה היא שהוא – בזהירות הכי גדולה אני אומר זאת – קוורטרבק מחורבן?).
*
אז למרות שסטפן קרי לא שמע כנראה בחייו על הספר "מלחמה ושלום", הוא השתמש אתמול בסושיאל מדיה באינסטגרם להביע את תמיכתו ב'קוורטרבק-חסר-הזרוע-למסירה' בהשתמשות הלוגו של הניינרס ומסר פשוט: אני מצטרף לתנועת 
 *

 

View image on Twitter
*
סטפן קרי הביע כבר לפני כן את תמיכתו במעשהו של קפרניק (has previously voiced his support) והוא חוזר אתמול ומביע זאת באינסטגרם שלו. אז כבר הבעתי את דעתי בקשר לחשיבות של מה שסטפן קרי מאמין או לא מאמין (הוא גם מאמין גדול שאיזה היפי יהודי בשם יישועה – שההעדפה שלו היתה ללכת יחף על הקוצים של גבעות הגליל – היה האלוהים בכבודו ובעצמו שבא לו פתאום לחיות כאנוש משך איזה 30 שנה כעשרה קילומטרים מהיכן שאני גרתי פעם, ואז להיתלות על צלב גדול).
*

אז ישנה לי שאלה פשוטה ל'BLUE EYES': אם אתה מגן נאמן כל כך במעשהו של קפרניק,  מצדיקו, וחושב שמעשהו היה חיובי ביותר במהותו וביסודו, למה שלא תנסה לעשותו בעצמך? אתה כוכב פי עשר משקפרניק היה אי-פעם ולכן ההד והרזוננס של מעשיך ירעידו עולם ומלואו הרבה יותר מפוזת הכריעה בעת ההמנון של איזה שחקן שולי, אז למה שלא תנסה לעשות זאת בעצמך?

*

שתי אפשרויות:
*

1. סטפן קרי לא מאמין ולא 'לא מאמין' במה שקפרניק עשה; האמת היא שכל העסק לא נוגע לו לקצה הצפורן. זאת היתה פשוט עוד דרך לקצת פרסומת, ולעשות ממנו 'גיבור'.

*

2. סטפן קרי הוא פחדן. מוג-לב… שפן!

 *

2. האפשרות החמה ביותר? כרמלו לפורטלנד!

אילו מישהו מכם היה נכנס לגוגל ומבקש ROSTER של הניקס, היה חוטף שוק לא קטן: כרמלו אנטוני, השחקן שכבר מזמן היה צריך להיות ביוסטון, ואם לא שם אז בקאבס, הוא עדיין ב'תפוח הגדול'. אז מה, האם הוא יתחיל שם את הענה, ואם כבר אז כנראה יסיים שם את הקריירה?
NOT NECESSARILY, כפי שאומרים החברים שלי מפרדס חנה.
 

הגארד של פורטלנד דמיאן לילארד נשלח ע"י פוטרלנד להיפגש עם מלו, ואיך אומרים? "לדבר אל לבו". הוא דיבר עם מרק ספירס מאתר ה-UNDEFEATED ומסתבר שכרמלו אמר לו ש"כלל לא יהיה לי אכפת לשחק בפורטלנד". הם נפגשו ב- DAMIAN LILLARD BROOKFIELD PICNIC באוקלנד,

לילארד מספר על הפגישה:

"I didn’t want to press (Anthony)," Lillard said. "I ain’t a big fan of doing all the extra recruiting and all that stuff. And I guess they call it tampering or whatever. It’s not against the rules for us to interact with each other. We all peers, we all play in the same league and everybody hints at playing with each other. ‘What you think about this?’ ‘What do you think about that?’ All that matters is whether it got done or did not get done. Or hasn’t got done, and it hasn’t got done. So, it is what it is."

לילארד ניזהר לא לומר יותר מזאת (אם כי על כל מה שהוא וכרמלו באמת דיברו אחד עם השני רק שניהם יודעים!) כי הוא יודע על חצי המיליון שהלייקרס שילמה על נסיונו החצוף של פול ג'ורג'.

אבל Wojnarowski ו-ZACH LOWE דיברו גם דיברו ב-

"The Woj Pod.

Wojnarowski: This is a great September conversation because, right, free agency's done. Everyone's waiting for camp to start. Carmelo is unlikely to be moved.

Lowe: We should talk about Carmelo. We can talk about Carmelo.

Wojnarowski: Let's talk about Carmelo. Houston, right now, just does not have a pathway to do a direct deal with New York based on what New York wants. Melo has not really waived the no-trade — he's not really open — maybe that happens. I think New York is hoping he opens this up. Portland would love for Melo to open this up.

Lowe: I think Portland — I mean you, you've been on the nose about Portland ahead of everybody but I think Portland wants Melo like way, like even more than people — like Portland, really really wants to get Melo.

Wojnarowski: a core of Lillard, Anthony, C.J. McCollum and Jusuf Nurkic would be intriguing to see, particularly if the starting lineup could unleash Olympic Carmelo. However, there are still significant hurdles to jump before Anthony would land in Portland, including that no-trade clause. Can the Trail Blazers tempt the Knicks with package along the lines of Moe Harkless, Meyers Leonard, Ed Davis and a future draft pick? Is that enough for the Knicks? Is it too much for the Trail Blazers to give up?

Lowe:Then there's the matter of Anthony's contract. As Lowe notes, Anthony has an early termination option in his contract for the 2018-19 season worth $27.9 million. Any team hoping to snag Anthony in a trade must assume he won't be turning all that money down. In this hypothetical, that means the Trail Blazers would be paying nearly $28 million to a 34-year-old who is well past his prime years of production. Not exactly a comforting thought.

את המילה האחרונה אמר לילרד ל PORTLAND.PRESS.HERALD .COM:

לילארד: "הכי חשוב שמדברים. שני ה-FRONT OFFICES הם בקשר יומי. זה לדידי סימן טוב. משהו יסתדר ואני בטוח שכולנו נדע מה הסתכם בימים הקרובים!"

3. ניילון קלקולוס ניסה לחשב "טרייסי מגריידי בריא"

המאמר ארוך ומסובך מדי להכניסו כאן. הטבלה שהם הגיעו אליה היא:

In just under 21,000 additional minutes, Tracy McGrady projects to add nearly 12,000 more points, 3,000 rebounds and 2,700 assists to his already impressive totals. He would go from the 64th most points in NBA history to the 26th most.  McGrady would go from the 127th most minutes played to the 33rd most.

אז מה בקשר ל-ADJUSTING HIS LEGACY?

המסקנה של ניילון קלקולוס היא מה שחשבתי:

Tracy McGrady will always be one of the NBA’s greatest what-ifs. He already had one of the highest peaks for a player in NBA history. Would he have gone on to win an MVP award or lead a team to an NBA championship? Unfortunately, we will never know. The man earned and fully deserves the recognition of the Basketball Hall of Fame.

4. הלוואי והתחילה "מלחמת סניקרס" בין KD וסטף!

 

ב-The Bill Simmons Podcast, הסופרסטאר קווין דוראנט הצהיר: "Nobody wants to play in Under Armours sneakers!

למה זה חשוב? זה חשוב כי הפנים של UNDER ARMOUR הם פניו של סטף קרי, שהוא בראש ה-ENDORSEMENT שלהם… לפי Scott Fowler משרלוט אובזרבר, סטף לא לקח הערב זאת בקלות ושלח לקווין דוראנט מסר בו הוא אומר "אתה אומר מה שאתה אומר רק בגלל שכל חייך גדלת ושיחקת עם 'נייקי'". אבל הוא הוסיף: "כמובן שלכל אחד ישנה זכות להביע את דעתו ול-KD ישנה הזכות להביע את דעתו הוא על טיב הסניקרים".

קרי נשמע כאילו שדבריו של KD העליבו אותו ואת הנעל שהוא מייצג בגדול. הוא אמר:

"Where we were four years ago, and where we are now—you can't tell me nobody wants to wear our shoes. I know for a fact that they do."

אני מקווה מאד שהתחילה כאן "SNICKER WAR" שתעכר את היחסים בין השניים עד כדי הריסת הקבוצה! (היו דברים מעולם)!

5. סטף: "אני מתכונן לשחק 16 שנה ב-NBA, כמו אבי!"

 

 

הוא עוד אמר לסקוט פאולר (בביקורו בבית אביו ואמו בשרלוט): "כשהגעתי ל-NBA אמרתי דבר אחד – שאני רוצה לשחק בליגה 16 שנה כמו אבי"

"I've always had an appreciation of what that meant. But now—having done eight years and understanding the work that it takes and whatnot—playing eight more years somewhere near the level I'm playing now would be solid."

.

6. ראסל ווסטברוק הורס את הארדן, CP3 וכרמלו ב-PICK-UP GAME! 

 

*

*

7. מה חדש בשיקגו בולס?

Chicago Bulls

מאתר החובבים שלהם:

9. ברוקלין החתימה את טיילר זלר לשנתיים

 

ברוקלין, שהיתה צריכה גובה וריב' תחת הסל החתימה את שחקן הסלטיקס לשעבר טיילר זלר לשנתיים. בראד סטיבנס לא מצא לו דקות והוא שיחק רק 51 משחקים בהם קלע 3.5 נק' עם 2.4 ריב' ב-51 משחקים.

הנטס החתימה את ה-2.14 מ' הזה ל-8 מיליון לשנתיים האלה. הדיבורים על כך נעשו מאז יולי אך החתימה שהפכה מובטחת נעשתה רק אמש.

בעונת 2014-15 הוא הביא לסלטיקס 10.2 נק'/ עם 5.7 ריב', והיה סטרטר ב-59 משחקים.

 10. לקראת סוף עונת הרוקי, ג'יילן בראון יצא עם RAP

מסתcר שהליגה מלאה בזמרי ומחברי שירי RAP. האחרון הוא ג'יילן בראון שחיבר RAP – בינתיים לשמיעה פרטית, RAP שהוא מקשיב לו לפני כל משחק נגד הקאבס – שכותרתו "HELD HIS OWN".
ההקשבה לראפ היא עבורו 'הכנה מנטלית' והוא מקשיב לשירו הוא לפני כל משחק (SportTechie's Avery Yang).(תמצאו כאן את כל המילים)
זהו ראפ של 3 דקות ו-31 שניות שהוא חיבר, כתב, ביצע, והקליט.

על מה ולמה הראפ הזה? לפי בראון – שכולו ילד בן 20 – הראפ  משמש כ-

 "It targets specific sources of stress, builds focus, enhances mental fortitude and helps overcome the number of other psychological hurdles that athletes, and people, go through on a day-to-day basis."

אז עכשין ג'יילן בראון הוא לא רק שחקן כדורסל וראפר. הוא גם פסיכולוג!

קיימת רק בעייה קטנה עם הראפ: לפי דן פלדמן NBC Sports' Dan Feldman לברון קולע בדיוק של 79% כשבראון שומר עליו.

165 תגובות ל - “מעורב הופס ליום שלישי: סטף תומך ב'אינסטגרם' בקפרניק? למה שבעצמו לא יכרע בהמנון? / מנחם לס”

 1. יוסי

  12. ספט, 2017
  06:36

  טוני אלן חתם בפליקנס , ואוו אני באמת מתחיל לחשוב שדאמפ התעורר על עצמו ועושה רק מהלכים נכון , בנוסף הקבוצה החתימה את פרי ג'ונס ה3 ששיחק באוקלהומה על חוזה למחנה האימונים

  Reply to this comment
 2. חנן

  12. ספט, 2017
  06:37

  אני לא מאמין שיש קשר בין אי עמידה בהמנון לאי החתמת קאפרניק. היו עוד שחקנים שעשו את זה ולא שמעתי על תופעה דומה.
  סטף קרי מבלבל את המוח.
  גם אם כרמלו יעבור לפורטלנד זה לא ישפר אותם באופן משמעותי מידי ורק אם יקבלו אותו בסבסוד של המשכורת שלו זה איכשהו שווה. הוא גם עלול לפגוע במרקם הקבוצתי.

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   12. ספט, 2017
   06:58

   גם ארון רוג'רס?

   Reply to this comment
   • חנן

    12. ספט, 2017
    07:20

    מה רוג'רס?

    Reply to this comment
    • עידו גילרי

     12. ספט, 2017
     07:21

     מבלבל את המוח.

     Reply to this comment
     • מנחם לס

      12. ספט, 2017
      17:07

      אז שגם ארון רוג'רס, האלוהים החדש של ווג מגזין ו-ESPN מגזין יכרע במקום לדבר

     • עידו גילרי

      12. ספט, 2017
      17:18

      איך זה קשור בדיוק? הזו דעתו המקצועית כק"ב בליגה שלקפרניק יש מקום באחת הקבוצות. למה בדיוק הוא צריך לכרוע ברך בגלל זה?

   • מנחם לס

    12. ספט, 2017
    22:56

    חשבתי התכוונת למשהו אחר. לא ידעתי שהתכוונת שלדעת רוג'רס יש לקפרניק מקום ב-NFL. אבל רוג'רס הוא שחקן ולא מאמן.

    Reply to this comment
  • אפלטון

   12. ספט, 2017
   09:49

   מה שאומרים זה שקפרניק חוטף את היחס כמתחיל הטרנד.
   היו הרי עוד שחקנים שהצטרפו למחאה ולאף אחד מהם לא היתה בעיה. אבל לכל אורך היסטורית הספורט- לא מזמן שמענו כאן באתר על הסיפור של קורט פלאד בבייסבול- אלו שמתחילים את המחאה סובלים במיוחד, כדי שלא "לעודד" מחאות.
   לכן חשוב מאוד ששחקנים אחרים עומדים מאחורי קפרניק.
   אגב, יכול מאוד להיות שהוא באמת לא מספיק טוב. פעם אחרונה שהוא היה טוב מספיק לשחק היתה לפני 4 שנים. אבל יש משהו במה שהשחקנים שמבינים את המשחק ומכירים את הנפשות נעמדים מאחוריו.

   Reply to this comment
 3. גיא הרשע

  12. ספט, 2017
  06:47

  למה לקפרניק יש זכות פחותה להשמיע את דעתו מאשר לי, או לך?

  דווקא עמדות בנשואים הקשורים בחברה,
  טוב שיישמעו כמה שיותר, מכמה שיותר חלקים בציבור.
  עמדתו של פרופסור לספרות שווה יותר מזו של ספורטאי מקצועני?

  לטעמי, חד וחלק – לא.

  Reply to this comment
  • סוסמעץ

   12. ספט, 2017
   09:55

   גיא צודק
   למרות ש זו בעצם בעיית הבעיות של הדמוקרטיה
   one man – one voice
   וכך לכל בור ועם הארץ קול שווה לאדם רחב אופקים..

   Reply to this comment
   • אסף

    12. ספט, 2017
    10:28

    על זה אמר צ'רצ'יל: "הטיעון הכי טוב נגד דמוקרטיה הוא שיחה בת חמש דקות עם המצביע הממוצע.".
    ואם זאת מסכים עם כל מילה של גיא. כרמלו בחיים לא יצליח לוותר לאורך עונה על תפקיד השחקן המרכזי לדעתי בניגוד לנבחרת שם זה קמפיין קצר ובעיקר שם ברור לו שהוא לא השחקן הבכיר.

    Reply to this comment
 4. גיא הרשע

  12. ספט, 2017
  06:52

  כרמלו בפורטלנד?
  אם הוא יוותר על ה-ISO, ויעבור להיות שחקן של קאצ' אנד שוט במשרה מלאה (AKA "אולימפיק כרמלו")
  אז המחיר עבורו בהחלט משתלם לפורטלנד.

  הלוואי.

  Reply to this comment
 5. Berch

  12. ספט, 2017
  06:54

  אחלה מעורב
  קצת נסחפת עם כמות המילים ששפכת על סטף "את מי מעניין מה הוא אומר" קרי…..
  יצא שנתת במה גדולה לזה שאמרת שאין לתת לו במה 🙂

  Reply to this comment
 6. עידן

  12. ספט, 2017
  07:04

  מכל הקבוצות שדוברו בקיץ לגבי אנתוני פורטלנד היא הכי מתאימה לו[לא יוסטון או קליבלנד]

  פורטלנד גם בלי כרמלו לדעתי יהיו הסוס השחור במערב השנה אז רק לדמיין חמישייה של
  לילארד
  מקאלום
  אנתוני
  אל אמינו
  נורקיץ
  חמישייה כזו חוץ מהוורירס לא נופלת מאף קבוצה במערב.

  Reply to this comment
  • עידן

   12. ספט, 2017
   07:18

   http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=y9rjaavl

   פלוס בחירת דראפט או 2 של פורטלנד לניקס

   Reply to this comment
   • יוסי

    12. ספט, 2017
    07:30

    לא שווה לניקס בכלל תקועים עם בינוניות בשווי 37 מיליון בעוד כרמלו חוזה לשנתיים , יתר חוזים גמורים כמו אד דיוויס ונואה , נראה לי שצריך קבוצה 3 כדי להביא את מלו לפורטלנד.
    עם ההחתמה של טוני אלן בפליקנס הייתי אולי מנסה לשכנע אותו לבוא לקבוצה , ואז טרייד של מור אסיק ואג'טסה ובחירת דרפט לא מוגנת תמורת מלו .
    חמישייה רונדו/הולדי ,הולדי,אלן כרמלו, דיוויס בוגי

    Reply to this comment
 7. גיא א

  12. ספט, 2017
  07:17

  קרי אולי לא אינטלקטואל גדול אבל הוא גם לא טיפש. הוא כנראה מזדהה עם קופרניק אבל לא מספיק כדי לסכן את הקריירה ומעמד הכוכב שלו. אני לא חושב שזו פחדנות. רק כנראה לא באמת כזה חשוב

  לגבי שיקגו – קמרון פיין, "פוינט גארד העתיד" על פי גאר-פקסון, הוא שחקן גרוע וחסר בטחון שלא מתאים לבולס וכנראה גם לא לליגה. הוא נראה נורא בעונה שעברה, שיחק גרוע בליגת הקיץ, ולא התחבר עד היום לקבוצה. פונדקסטר הוא בכלל החתמה מוזרה. שחקן בינוני, אחרי פציעה שלא ברור במה הוא יוסיף לקבוצה. ההחתמה שמסקרנת אותי היא דוד נווואבה http://www.nba.com/bulls/news/getting-know-david-nwaba

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   12. ספט, 2017
   07:27

   תבדיל בין להזדהות עם הזכות של מישהו למחות לבין להזדהות עם דרך המחאה שלו.

   Reply to this comment
   • גיא א

    12. ספט, 2017
    07:41

    זו שאלה או הערה?

    Reply to this comment
    • עידו גילרי

     12. ספט, 2017
     07:44

     הערה

     Reply to this comment
     • גיא א

      12. ספט, 2017
      07:48

      אני לא בטוח שזה משנה אם הוא מזדהה עם זכות המחאה אן עם דרך המחאה. אני לא יודע מה בדיוק עובר לסטף בראש והוא גם לא הסביר את עצמו. משהו בסיפור של קופרניק היה מספיק חשוב לקרי, והוא הרגיש צורך להזדהות איתו באופן פומבי, גם אם זה בדרך מבוקרת ויחסית לא מסוכנת.

     • עידו גילרי

      12. ספט, 2017
      08:24

      למה לא הסביר את עצמו? הוא אמר בדיוק מה הוא חושב:
      “He definitely should be in the NFL. If you’ve been around the NFL, the top 64 quarterbacks, and he’s not one of them? Then I don’t know what game I’m watching.
      “Obviously his stance and his peaceful protest when he was playing here kind of shook up the world,” Curry said, “and I think for the better. But hopefully he gets back in the league — because he deserves to be here and he deserves an opportunity to play. He’s in his prime and can make a team better.”
      Curry said, though, that he hoped most of all that from Kaepernick’s protests that “all that he’s gone through in the past year actually leads to some awakening.”

     • עידו גילרי

      12. ספט, 2017
      08:25

      וזה מה שהוא אמר לפני שנה:
      I love that. I love that there's freedom of speech and he can stand for what he believes in,” Curry said. “There's going to be people that agree with him and there's going to be people that disagree with him, which is what I think our country stands for. Hopefully that'll drive the conversation to bettering the equal rights and treatment of African-Americans and people of color. I applaud him for taking a stand. Hopefully the conversation is about what his message was and not the fact of 'Is he going to stand or is he going to sit for the national anthem?' The conversation was started and will continue.”

 8. MBK

  12. ספט, 2017
  07:36

  מעורב פשוט מעולה
  לא יודע מאיפה להתחיל למה להתייחס
  האמירה של דורנט על הסניקרס תעלה לו בכמה פחות כדורים מקארי
  האמירה של קארי על קופרניק אמיצה מאוד ועלולה לעלות לאנדר ארמור בלא מעט נעלים ,אני רק מזכיר שקארי פופולארי מאוד בקרב הלבנים ( שלפי ג'ורדן גם הם נועלים סניקרס )

  Reply to this comment
 9. PoopS

  12. ספט, 2017
  07:38

  he is a funny guy…
  jjjjjjjj
  גדול אתה

  Reply to this comment
 10. עגל

  12. ספט, 2017
  07:48

  מנחם אתה בראש ובראשונה עיתונאי גדול. למה? ראשית קורא לסטף קרי שוב ושוב blue eyes, רפרנס ברור לרע ׳מהטוב הרע והמכוער׳.
  ובסוף? מכניס בקטנה לג׳יילן בראון שלא מסוגל לשמור על לברון.
  (כאילו שמישהו אחר יכול). לגזור ולשמור

  Reply to this comment
 11. ביבי

  12. ספט, 2017
  08:06

  סטפי קארי פחדן ומוג לב? הסיבה היחידה שאתה יכול לכתוב את זה היא כי אין אף אחד שקורא אותך. נראה אותך מתאר אותו כך בעיתון שנקרא גם בארהב. מי באמת פחדן ומוג לב? קל להטיל רשף על מי שלא יכול לענות

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   12. ספט, 2017
   08:20

   מנחם איי לס

   Reply to this comment
  • no funny shtuff

   12. ספט, 2017
   08:21

   וב"ישראל היום"?

   Reply to this comment
  • נתן

   12. ספט, 2017
   16:32

   להטיל רשף זה אחד הדברים הקשים לביצוע.

   Reply to this comment
  • מנחם לס

   12. ספט, 2017
   17:19

   הייתי כותב זאת בניו יורק טיימס, לו נתנו לי? אם הוא כזה מזדהה, בוא נראה אותו כורע בזמן ההמנון!

   Reply to this comment
   • מנחם לס

    12. ספט, 2017
    17:21

    מטיל רשף? הוא יכול לחסל את כל מה שכתבתי בכריעת ברך אחת בעת השמעת ההמנון במשחק הראשון.
    אבל אין לו את הביצים לעשות זאת

    Reply to this comment
  • מנחם לס

   12. ספט, 2017
   17:20

   אתה קורא אותי. כל המאמר נכתב עבורך

   Reply to this comment
 12. הממזר של סטוקטון

  12. ספט, 2017
  08:18

  CupSnake

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   12. ספט, 2017
   08:27

   אל תתחיל כבר לשרוט. אף אחד עדיין לא פגע בבייבי שלך.

   Reply to this comment
 13. יריב

  12. ספט, 2017
  08:24

  מנחם אתה כל כך צודק בלא לקנות את הבולשיט של ילד השמנת הזה. בכלל כל הטוייטרים והקשקושים האלו משמשים בסהכ פלטפורמות נוחות עד כדי בחתי נסבלות לכל מיני סלבס סוג ז להראות שהם בעניינים. כמו שניסחת במדיוק. לא מעניין רבע זוג אשכים מה דעתו על התינוק הזה על כלום

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   12. ספט, 2017
   08:28

   אז הוא תינוק בגלל שהוא מעז להביע את דעתו בפומבי?
   אותי אישית מעניינת מה דעתו ומה דעתם של ספורטאים אחרים בנושא.

   Reply to this comment
 14. אור בן-יעקב

  12. ספט, 2017
  08:47

  יש איזו שמועה בשיקגו שכבר באימון השני אחרי הטרייד ראו שפיין לא מתאים לNBA בשום צורה, ושפורמן "gared" אותם
  זה הפך להיות כינוי בליגה להנהלות גרועות.

  לגבי קארי – אני חושב שזה לגיטימי להעביר ביקורת בלי להצטרף למחאה וכולנו עושים את זה יום-יום. כמה מאיתנו מבקרים את ההתנהלות המושחתת של הנהגת המדינה בשנים האחרונות? וכמה הולכים להפגנות ומוחים בפומבי נגד זה?

  בלי קשר דעתם של ספורטאים לא תמיד צריכה להיות רלוונטית ושווה דיון – האמריקאים אוהבים לעשות רעש מכל דעה של איש ציבור בלי קשר לידע וההבנה שלו בתחום.

  Reply to this comment
  • גיא הרשע

   12. ספט, 2017
   08:57

   קרי הוא ספורטאי,
   ודעתו היא דווקא על נושא בו הוא בקיא –
   ספורט מקצועני.

   הוא טוען שאין 60 קווטרבאקים טובים מקפרניק בליגה,
   ושהסיבה שקפרניק לא משחק היא בגלל מחאתו.

   לטעמי, הביקורת של קרי עניינית.

   ובכל הנוגע להבעת דעה בנושאי חברה –
   איזה ידע או הבנה צריך בשביל להביע דעה בנוגע לחופש הביטוי?

   ההיסטוריה מלמדת אותנו שחברות בהן הציבור שתק לנוכח אי צדק,
   גם אם אותו אי הצדק זכה לרוב דמוקרטי –
   חברות כאלו התדרדרו מהר מאוד מדמוקרטיה לדיקטטורה.

   Reply to this comment
   • הצגלג

    12. ספט, 2017
    09:58

    לא נכון, ההיסטוריה לא מלמדת אותנו שום דבר כזה. זה כלי רטורי נורא בומבסטי שאין בו צורך. לא צריך להכניס רובד של גורל ולקחי ההיסטוריה כדי לקדם את זכות הביטוי והצורך במחאה. מה גם שאי צדק הוא מושג קצת אמורפי.

    Reply to this comment
    • גיא הרשע

     12. ספט, 2017
     10:29

     כן –
     חופש, שוויון, צדק, ואי צדק. כולם מושגים אמורפיים.

     חוק, להבדיל –
     לא.

     לכן דווקא אותם מושגים אמורפיים זקוקים להגנה ותמיכה של הציבור.

     וההיסטוריה?
     אני מסכים שהיא רחוקה מלהיות "אמת" "מדעית".
     אבל להתעלם ממנה, לטעמי, זו טעות.

     Reply to this comment
   • אור בן-יעקב

    12. ספט, 2017
    12:57

    לא אמרתי שאסור להביע דעה – איך אני יכול להגיד דבר כזה? רוב מה שאני אומר זה דברים שאני לא מבין בהם…

    אמרתי שלא צריך ליחס חשיבות לכל דעה של איש ציבור -קארי מוזמן להביע את דעתו והיא לגיטימית, אך בלי קשר ישיר אליו יש נטייה בעידן המדיה ליחס אקסטרה-חשיבות לכל ציוץ בטוויטר של איזו דוגמנית.

    Reply to this comment
    • גיא הרשע

     12. ספט, 2017
     13:04

     =בזה אין ספק –
     בהחלט צריך לבחור בקפידה למה לייחס חשיבות,
     ולמי להקשיב.

     למדתי שזה נכון לכל דבר בחיים, לא רק לציוצים.

     דרך אגב –
     לפעמים מפתיע עד כמה טיפשים יכולים להיות דבריהם של מי שניתן היה להאמין שהם אנשים בקיאים (המרצה שלי לכלכלה באוניברסיטה, לדוגמה),
     ושפניני חכמה אפשר למצוא גם במקומות הכי לא צפויים (אני לא מכיר דוגמניות, אבל הבן אדם הכי חכם וידען שפגשתי בחיי עבד כמאבטח).

     Reply to this comment
     • אור בן-יעקב

      12. ספט, 2017
      16:59

      +1
      הבנאדם הכי חכם שאני פגשתי היה עובד ניקיון רוסי בקפיטריה…

     • יריב

      12. ספט, 2017
      17:46

      אחד המבריקים שאני מכיר נהג אוטובוס מהיום שהשתחרר מהצבא

     • הציפור הנדירה

      13. ספט, 2017
      11:20

      ייתכן שעובד הניקיון הרוסי יש לו השכלהאקדמאית מרוסיה. אני מכיר שיפוצניק ושרברב מאוקראינה שהיה מהנדס באוקראינה.

   • מנחם לס

    12. ספט, 2017
    17:25

    אולי הוא בקיא בספורט מקצועי, אבל מה שווה דעתו בקשר למספר הקוורטרבקים הטובים ממנו או הגרועים ממנו ב-NFL. עיניים כחולות זרק מספר. הוא טוען שאין 60 טובים ממנו? אני טוען שישנם 90 טובים ממנו.

    Reply to this comment
    • עידו גילרי

     12. ספט, 2017
     17:28

     כן רק שבניגוד אליך הוא זרק את המספר הרלבנטי.

     Reply to this comment
 15. שי אבן צור

  12. ספט, 2017
  09:02

  לא מבין את ההתנפלות על קרי.

  מבחינתך רק אם היה מבצע את אקט הכריעה בעצמו היה יוצא גבר וזה תמוה בעיני. לא יכול להיות שתתמוך באיזשהוא משהו מבלי להיות שותף פעיל בו? זה עושה אותך שפן?

  Reply to this comment
 16. קוין ג'ונסון

  12. ספט, 2017
  09:39

  אם כבר, השחקנים הלבנים היו צריכים לכרוע כנגד שתיקת הממשל על אלימות השחורים נגדם.

  לא יודע איך לצרף קובץ, אז הנה קישור שהבאתי בעבר, יש שם 3 תמונות meme על רקע תכלת – מי אלים ומי סובל מאלימות.

  http://toprightnews.com/politically-incorrect-meme-utterly-destroys-black-lives-matter-movement/

  Reply to this comment
  • IDO

   12. ספט, 2017
   10:01

   קווין ג'ונסון – לא הבנתי אותך.. אתה אומר שהלבנים צריכים להרוג פי 4 יותר לבנים בשביל להיות איתם בשיוויון?

   Reply to this comment
   • קוין ג'ונסון

    12. ספט, 2017
    10:16

    פעם שאלו את רבי יהונתן אייבשיץ כשהיה ילד (1694-1764, חי בפולין וצ'כיה האולטרא-אנטישמיות והתמודד גם עם כמרים נודניקים ושאלותיהם) כשהיה ילד –
    למה מרדכי היהודי סיפר לאסתר שבגתן ותרש מתכננים לרצוח את אחשוורוש ? ככה היה פחות גוי שונא ישראל בעולם ?
    ענה יהונתן הקטנטן – כי כך הרגו שני גויים שונאי ישראל ולא אחד.

    לגבי שאלתך אף אחד לא רוצה שיהיה שיווויון לחומרה, אלא לקולא.

    Reply to this comment
    • גיא הרשע

     12. ספט, 2017
     10:32

     Reply to this comment
    • IDO

     12. ספט, 2017
     10:44

     אבל יונתן הקטן אמר שזה טוב להרוג פי 2 גויים? אז למה אתה מתכוון
     KJ ? כמה גויים צריך להרוג? והאם צריך להרוג פי 4 אם הם שחורים?

     מה אליי לעשות???

     Reply to this comment
     • קוין ג'ונסון

      12. ספט, 2017
      11:02

      רק לכרוע ברך

     • הציפור הנדירה

      13. ספט, 2017
      11:23

      להרוג פי שניים גויים שונאי יהודים, לא כל גוי!!!

  • Ish

   12. ספט, 2017
   10:20

   ואולי העניין אינו פשוט כמו שכמה ממים מציעים. אולי נבדוק מה יקרה בשכונה שלך כשהמשטרה תפסיק לבקר שם והממשלה והעירייה יפסיקו להשקיע בה אפילו אגורה. מה דעתך רוצה לנסות?

   Reply to this comment
   • קוין ג'ונסון

    12. ספט, 2017
    10:29

    לא, אני לא רוצה לנסות. אני טוען שאם כבר מישהו צריך למחות נגד אכיפת חוק לא שווה הם הלבנים, החוק לא מצליח להגן עליהם , הם נפגעים פי 25 משחורים מאשר הפוך.

    איך אמר מתיו מקונווי בסרט של ג'ון גרישם "עת להרוג" ?
    Now imagine she's white

    אז דמיין שהם שחורים.

    Reply to this comment
    • Ish

     12. ספט, 2017
     10:44

     אז אתה טוען שאנשים שבשכונות שלהם המשטרה פועלת ומתפקדת צריכים להתלונן על השיטור יותר לעומת שכונות בהן השיטור לא קיים ונותנים יד חופשית לפושעים לעשות כראות עינייהם?

     Reply to this comment
     • קוין ג'ונסון

      12. ספט, 2017
      11:03

      זה תוצר הדמיון שלך ? ממליץ על סדנת דמיון בטבע

     • גיא הרשע

      12. ספט, 2017
      11:18

      http://www.huffingtonpost.com/kim-farbota/black-crime-rates-your-st_b_8078586.html

      זה מסביר יפה את המספרים מאחורי השיר 'הוריקן' של בוב דילן.

     • IDO

      12. ספט, 2017
      11:33

      בחיאת גיא תסכם את המספריםץ זה ארוך כמו מגילת יוסף

     • Ish

      12. ספט, 2017
      11:37

      לא. זה תוצר של חוסר ההבנה שלך.

     • גיא הרשע

      12. ספט, 2017
      11:38

      ההבדל בין הממים של אתר ימין אמריקאי,
      לבין כתבה עיתונאית.

      הממים לא קשורים לאמת, לדיוק, או לעובדות אובייקטיביות.
      הם קשורים אך ורק לתעמולה במקרה הטוב,
      דמגוגיה במקרה הרע.

    • IDO

     12. ספט, 2017
     11:43

     KJ גם יהונתן אייבשיץ שהיה בן 17 הבין שאם שולחים 2 גויים (לבנים) לחפש דגים באקווריום (שמכיל 4 דגים) הסיכוי לחזור עם שלל של יותר מדכ אחד גדול יותר מאשר אם תשלח אותם לאוקיינוס עם סכין.

     Reply to this comment
  • הציפור הנדירה

   13. ספט, 2017
   11:28

   אך כל הבסיס למאבק הגזעי הוא הגזענות של הלבנים כלפי השחורים. לא היו עבדים לבנים אצל שחורים אלא הפוך. לא היו חוקי גזע נגד לבנים אלא נגד שחורים. וכדומה. וכן ישנה האלימות המשטרתית הקשה והרצחנית של שוטרים לבנים נגד שחורים ולא מצאנו אלעמות כסו של שוטרים שחורים נגד אנשים לבנים.
   בלי הגזענות כלפי שחורים לא היו מקרי האלימות של שחורים כלפי לבנים.

   Reply to this comment
 17. אהרון שדה

  12. ספט, 2017
  09:49

  פוסט משובח מאד מנחם.
  אשר לדעות אינטלקטואלית של מםורסמים (לאו דווקא ספורטאים ).
  אני מסכים איתך מנחם ב 100 אחוז מדויק .
  אך אחד שם לא מבין יותר מהאזרח הפשוט וייתכן שאף פחות.
  מי שמושפע מספורטאי הוא טמבל בריבוע מבחינתי .

  Reply to this comment
 18. IDO

  12. ספט, 2017
  10:02

  האמת שאני אשמח לראות את קארי קורע ברך מול ההמנון . נראה אותו גיבור מחוץ לאינטרנט

  Reply to this comment
  • סלים ווארזה

   12. ספט, 2017
   10:31

   זה לא קורע לראות ספורטאי קורע ברך.
   קארי כורע, זה קורע. (אם קורה).

   Reply to this comment
 19. אפלטון

  12. ספט, 2017
  10:02

  תודה מנחם מעורב אדיר.
  הסיפור של אנדר ארמור כאילו סתם, אבל נראה לי באמת פגע בקרי באופן אישי. גם ככה כל הזמן צוחקים על הנעליים שלו אז כשזה מגיע מהשחקן שרק הצטרף וכבר מגדירים אותו כשחקן הכי אוב בקבוצה שלו?
  אני יודע שקרי מיוחד, אבל יש לו אגו לא פחות גדול מכולם, הוא פשוט יודע איך להתנהל בתקשורת. זה בטוח מפריע לו שמתייחסים לדוראנט כשחקן הכי טוב בקבוצה, אפילו המאמן שלו עצמו. זה בטוח מפריע לו שכל הזרקורים פתאום הולכים לדוראנט, וכל הקרדיט איכשהו הולך אליו. אז עכשיו שדוראנט ככה dissing את הברנד שלו ומקטין אותו עוד יותר? אין מצב שזה לא מפריע לו ברמה האישית.

  Reply to this comment
  • Ish

   12. ספט, 2017
   10:16

   סתם קמפיין תקשורתי משותף במסווה של תחרות.

   Reply to this comment
   • אפלטון

    12. ספט, 2017
    10:20

    נההה. זה היה בפודקאסט של סימונס אחרי איזה שעתיים הקלטה. לא היה כאן משהו מחושב מצד דוראנט, רק פליטת פה.
    בכלל דוראנט לא עושה רושם של העיפרון הכי מחודד בקלמר.

    Reply to this comment
    • Ish

     12. ספט, 2017
     10:26

     נו באמת, החברה בנייקי מפמפמים לו להזכיר את הנעליים החדשות שלו מאז שיצאו לפני כמה שבועות. גם הם וגם אנדר ארמור רק מרוויחים מהמלחמה הקרה הזאת, כל עוד מקשקשים נייקי ואנדר ארמור הרבה שתיהן מנצחות.

     Reply to this comment
     • אפלטון

      12. ספט, 2017
      10:32

      זה בטוח. וזה למה נייקי דחפו שיגיע לגולדן סטייט.
      אבל אני מדבר כאן על הרמה האישית בין שחקנים. הם לוקחים את הנעליים שלהם מאוד ברצינות. לא כמו לפרסם קורנפלקס.

     • Ish

      12. ספט, 2017
      10:40

      אני לא חושב שהדחיפה של נייקי הייתה גורם משמעותי בהחלטה של דוראנט להגיע למפרץ.

      בכל מקרה, אפילו שנעליים זה פסגת הפרסום של כדורסלנים, והם יחסית לוקחים את זה ברצינות, לא נראה לי ששני החברה האלו לוקחים את זה מספיק ברצינות שזה יהווה איזשהו מקור למתיחות ביניהם.

     • אפלטון

      12. ספט, 2017
      10:41

      A man can only hope…

     • Ish

      12. ספט, 2017
      10:46

      How about hoping for basketball success on your end?

     • אפלטון

      12. ספט, 2017
      10:53

      כשהסיכוי היחידי הוא לאחל לכישלון של האחר, אתה יודע שאתה בצרות.

     • Ish

      12. ספט, 2017
      11:01

      אהדת קבוצה זה גם ככה לא דבר רציונלי. מה רע בלהוסיף עוד קצת אי רציונליות לתבשיל ולדמיין שזה אפשרי בכל זאת למרות הסיכויים קטנים ככל שיהיו.

     • אפלטון

      12. ספט, 2017
      11:15

      אז אתה מבין אולי עד כמה המצב באמת חמור שאפילו אשלייה עצמית לא עובדת.
      מה שלי קשה להבין זה איך אתם לא רואים את הבאסה האמיתית שבהגעת דוראנט לגולדן סטייט ועד כמה זה מוריד מהחוויה הספורטיבית.

     • Ish

      12. ספט, 2017
      11:32

      א) יותר קל כשהקבוצה שלך במרתפים
      ב) התבגרתי קצת ואני מסוגל להפיק הנאה מצפייה בכדורסל טוב גם אם הוא עטוף בצבעים הלא נכונים.
      ג) אני חושב שזה בסופו של דבר ימשוך את רמת הכדורסל בליגה למעלה. הווריירס הם יותר מאסופה של המון כשרון במקום אחד. הם קודם כל קבוצה עם דרך ושיטה, וכשיותר קבוצות יבינו ויאמצו את צורת ההתנהלות הזאת הליגה תשתפר פלאים.

     • האווי לאסוף

      12. ספט, 2017
      16:32

      + 1,בלי קשר את מי אני אוהד

  • etayle

   12. ספט, 2017
   14:01

   אני חושב שהם מבינים היטב שזה ביזנס, לא חושב שסטף צריך לקחת את זה אישית( כל עוד זה לא יורד לרמה האישית), בכללי אין דבר כזה פרסום שלילי.

   Reply to this comment
 20. סלים ווארזה

  12. ספט, 2017
  10:30

  הנושא הפך להיות מי כורע ומי לא, האם נענש או לא וכבר לא זוכרים לאיזו מטרה. המחאה הזו לא משיגה דבר ולא משנה דבר. כמו שחולצות ה"איני יכול לנשום" לא השיגו דבר.
  זה כמו אנשים שחושבים שאם הם כותבים פוסט בפייסבוק או טוויטר או עשו לייק הם אשכרה תרמו משהו. זה רק כדי לצאת חובה.
  קאפרניק הוא היחיד שבאמת נראה לי שרוצה לשנות (בלי להצביע בבחירות…. כמה יעיל…). השאר טרמפיסטים שלא ממש מוכנים להקריב דבר.
  הספורטאים רוצים למחות על עוול חברתי? שיצאו לרחובות, יפגינו, ואם צריך – ישבתו.
  אקט סימלי כזה או אחר לא משנה סידריי עולם ועוולות חברתיות.
  מוחמד עלי לא שלח מכתב לעיתון ולא הסתפק באי עמידה בהמנון בקרבות שלו. הוא עשה מעשה ושילם מחיר יקר.
  ולקפרניק יש בטוח מקום בליגה, אם לא כק.ב. פותח אז כמחליף. פשוט לא רוצים להתעסק איתו (והחברה הפוסטמה שלו הוסיפה שמן למדורה אז בכלל ….). ולמען האמת אני מבין כל בעלים שלא מעסיק אותו כי מי יודע איזו תבערה הוא יצית אצלם.

  Reply to this comment
  • IDO

   12. ספט, 2017
   10:49

   היום להיות פעיל חברתי נהיה קל כמו ללחוץ LIKE לאיזה GREENPEACE.

   +1

   Reply to this comment
  • מתן גילור

   12. ספט, 2017
   10:54

   לא מסכים. יש אקטים שמביאים את המקרים האלה לידי ידיעה של אנשים רבים ומשפיעים על התודעה שלהם.
   אפילו בלבנט הדיבור על אברה מנגיסטו עלה מדרגה אחרי מה שקרה עם אמייה טגה.

   Reply to this comment
   • סלים ווארזה

    12. ספט, 2017
    11:04

    להביא לתודעה זה לא מספיק. צריך מעשים של ממש. ובהקשר הספציפי של מטרת המחאה של קפרניק – עוול חברתי כלפי שחורים, יש די תודעה. פשוט נוח לרוב אמריקה לחיות עם זה ולהתעלם. עד שיהיה עוד מעשה של שוטר כלפי שחור (אופס כמעט היה – עם בנט בלאס ווגאס לפני כמה ימים) ואז השיחה תתפוס כיוון יותר רציני לכמה עד ששוב ישכחו. מודעות ללא מעשים היא חסרת משמעות.

    כמה שאני לא סובל את BLM ואת האנשימיות שלהם (ויש בהם אנשימיות ברורה) הם עושים משהו. קפרניק בדרכו מזדהה איתם. ואני מצדיע לו.

    שמע, היום באמריקה יש קטסטרופה בדרום וגם 11\9. אני לא רואה שסדר היום הלאומי בשאר המדינה הושפע במשהו. ההצגה נמשכת, הפוטבול משוחק כאילו כלום, בקושי יש אזכור בכמה מילים. "מחשבותינו ותפילותינו איתם". אנשים רוצים להמשיך בחיים שלהם, להקריב עבור הזולת זה קשה. זה טבע האדם.

    Reply to this comment
 21. אפלטון

  12. ספט, 2017
  10:42

  אני שוב אקח את צידו של השטן בכל נושא המחאות, ואצרף לצידי בחור חכם עם קול מרשים:
  https://youtu.be/N0p_pQ7PTYU

  Reply to this comment
 22. Ish

  12. ספט, 2017
  10:58

  זה לא שאין בזה מן הנכון, אבל זה נאיבי לחשוב שגזענות תעלם אם פשוט נפסיק לדבר עליה. אכן אם כולם באופן גורף יפסיקו לדבר עליה אז היא תעלם במהרה, אבל זה שיפסיקו לדבר על גזענות בתקשורת ובמערכת החינוך ובעין הציבורית בכללי לא יפסיק את הדיבור בבתים בהם אדם גזעני מעביר את דעותיו הגזעניות לילדיו שמנציח את הגזענות.

  Reply to this comment
  • אפלטון

   12. ספט, 2017
   11:06

   הוא אומר שהיא לא תעלם. ויש גם גזענות ממסדית.
   כשגרתי בארץ התנדבתי הרבה עם ילדים ממוצא אתיופי. יש הרבה כעס מצידם, ובצדק, כלפי התייחסות החברה והממסד אליהם בגלל צבע העור שלהם.
   מה שתמיד אמרתי להם זה- כן. אתה שחור. אתה לא יכול לשנות את זה וכנראה שאנשים תמיד יתייחסו אליך אחרת בגלל זה. אתה יכול לכעוס ולהתעצבן ולבכות, או שתחליט לעבוד יותר קשה, להיות טוב יותר מהם ולהצליח יותר מהם.
   צריך יותר מודלים לחיקוי שלא מדברים על השוני, על כמה דופקים אותם. אלא על היכולת של כל אדם להרים את עצמו בחברה המודרנית, עם כל הקשיים ונקודות ההתחלה השונות.
   יחד עם זה מכבד מחאות שקטות. לצורך העניין קפרניק אמנם פגע בלב האומה האמריקנית, שזה ההמנון, אבל הוא עשה את זה בטיימינג שהביא לתשומת לב ראויה לבעיות בחברה.
   לא יודע אם המחיר שהוא משלם זה בגלל זה, אבל זו בהחלט אופציה ריאלית.

   Reply to this comment
   • etayle

    12. ספט, 2017
    14:07

    כל מילה זהב, אני גם חושב שעדיף לדבר על המאחד במקום על השוני, אבל מה יותר קח לעבוד קשה או להתבכיין?
    והמצב של האתיופים בארץ הרבה יותר טוב משל השחורים בארה"ב( אפשר לדון על ערבים אבל זו דוגמא שונה לחלוטין)

    Reply to this comment
    • הציפור הנדירה

     13. ספט, 2017
     12:10

     לגבי ערבים זה בהחלט שונה כי רבים מאוד מביניהם הם או טרוריסטים או תומכים בטרור ובהשמדת ישראל, והרצחנות הערבית החלה הרבה לפני 67' וגם לפני הקמת המדינה.
     ויש לציין שהערבים הפלסטינים מעולם לא שלטו בארץ הזו ואף לא בחלק ממנה ומעולם לא הייתה פלסטין שהם טוענים שנלקחה מהם.
     ונכן מנהיגים ערביים הצהירו במשך השנים בתקשורת הערבית והבינ"ל שהלאומית הפלסטינית הומצאה כדי לפגוע בהתיישבות היהודית בארץ.
     בנוסף לכך גם בקוראן שהוא ספר הקודש מבחינת המוסלמים כתוב שהארץ שייכת ליהודים ואין כל אזכור לחשיבות הארץ באיסלאם ולא לירושלים לעומת מאות אזכורים של ירושלים בתנ"ך (בעיקר בשם ירושל[י]ם).
     כל זאת חוץ מהעובדה שהיהודים החלו להתיישב בארץ 1,910 שנים לפני הערבים והמוסלמים הראשונים וישנן ממצאים בשטח המוכיחים קיום חיים יהודיים מלפני יותר מאלפיים ואף יותר משלושת אלפי שנים ורין ממצאים ערביים מקבילים ואין כאלו מלפני "הכיבוש הערבי" בשנות השלושים של המאה השביעית לספירה (ולא גיא, הצהרות של משפחות ערביות כאלו ואחרות חסרות ערך ללא ממצאים בשטח; וכן, איש, יש קשר ברור בין בני ישראל בתנ"ך לעם ישראל היום וממצאים כמו מקוואות ושרידי תפילין וטקסטים יהודיים ועוד ממצאים יהודיים אחרים יוכיחו זאת).
     וכל זאת בלי להזכיר שהוויתורים כלפי הערבים רק החמירו את המצב הביטחוני והביאו יותר טרור ולא קידמו שלום כי הערבים ניצלו את הוויתורים כדי להגביר את הטרור כי הם אינם מעוניינים בשלום עם יהודים אלא בהשמדת ישראל.
     ונוסף על הכל אין באמת חשש ממדינה דו לאומית ובעיה דמוגרפית כי הילודה הערבית בירידה מתמדת וזו היהודית בעלייה מתמדת וב-2014 עמד פער מממוצע הילדים למשפחה על שש מאיות בלבד (3.11-3.17) לעומת 1.6 (4.2-2.6) שנים קודם לכן (לא זוכר כמה שנים).
     לכן אין כל הצדקה לחלוקת הארץ והקמת מדינה ערבית בלב ארצנו ומולדתנו ולכן ההתנחלויות חוקיות מבחינה אמתית לפי כל חוק כי רחן כאן שטחים כבושים כי אין עם כובש בארצו ובכל מקרה לא לקחנו דבר מהערבים הפלסטינים שלא שלטו ביש"ע אלא ירדן ומצרים וירדן אינה רוצה לקבל בחזרה את יו"ש ולכן גם מצד זה אי אפשר מלכתחילה להגדירם כשטחים כבושים גם בלי הסיבות לעיל.

     Reply to this comment
 23. Ish

  12. ספט, 2017
  11:23

  'היכולת של כל אדם להרים את עצמו בחברה המודרנית '

  עולה השאלה אם זה בכלל נכון

  ועדיין אפילו עם נניח שכן עדיין ישנן תקרות שהחברה שמה לכל מיני "סוגים" של אנשים שלשבור אותן ולהגיע אל מעבר אליהן זה דבר בלתי אפשרי עבור אדם אחד בודד שנלחם כנגד.

  Reply to this comment
  • אפלטון

   12. ספט, 2017
   11:29

   אני מאוד מאמין בכוח של האדם הבודד. מאוד מאמין ביכולת של אדם לשנות את המציאות של עצמו.
   לא מתיימר להגיד לאחרים מה לעשות. הפגנות וצעקות עוזרות, אין ספק. אבל אסור להשתמש בעוול כתירוץ לאי הצלחה לעמוד במשימות. אף פעם.

   Reply to this comment
   • אפלטון

    12. ספט, 2017
    11:31

    #אמר והתבכיין על דוראנט

    Reply to this comment
   • Ish

    12. ספט, 2017
    11:35

    אני רוצה להאמין(עוד מימי האקס פיילס) אבל זה אף פעם לא היה מכניזם מחשבתי שעובד עבורי.

    Reply to this comment
    • אפלטון

     12. ספט, 2017
     11:41

     כי לא היית צריך את זה כנראה.
     מי שרוצה לשנות מציאות חייב להקריב יותר ולקחת בחשבון שזה המצב. העולם לא שוויוני, לא היה ולא יהיה. אבל בעולם המערבי אנחנו נמצאים בחברה היררכית נזילה. אפשר לעבור בין המעמדות. בין אם אתה אישה, שחור או בן מיעוטים מכל דת או גזע. זה יהיה הרבה יותר קשה, אבל אפשרי. אחד הנושאים שהכי מרתקים אותי ועוקב אחריהם באדיקות. יש "לוחמי צדק", ויש מפלסי דרך. אני הרבה יותר מעריך את האנשים מהקטגוריה השנייה. ויש לא מעט מהם מכל מיעוט. עליהם צריך להיות הזרקור, למרות שהם לא רוצים אותו.

     Reply to this comment
     • Ish

      12. ספט, 2017
      11:45

      תבדוק סטטיסטית את העניין הזה של מעבר בין מעמדות ותחזור אלי בקשר לכמה זה באמת ויאבילי.

     • IDO

      12. ספט, 2017
      11:55

      אני מניח שאתה בן אדם מסוג זכר אירופאי לבו.

      עכשיו נניח שאתה אשה ואתה רוצה להצליח שמחלקת הקודינכ של גוגל נניח לתפרד של ראש צוות…
      או שחור אתיופי ברחובות שמנסה להכנס לויצמן, או דוס לטכניון …

      אנחנו לא אמורים לעבוד יותר קשה רק בגלל המגדר שלנו.

     • אפלטון

      12. ספט, 2017
      11:57

      בגלל זה אני לא מסתכל סטטיסטית. אני מסתכל על האדם הבודד. תמיד. הסטטיסטיקה תעקוב אחרי הבודדים שיפסיקו להסתכל על סטטיסטיקה.
      ולאמת המרה- לרוב האנשים בעולם חיים מחורבנים. ממש. ברמה של ביטחון, בריאות ותזונה. זה נכון ל3/4 מהעולם ואני מגזים בהמעטה.
      בחברה המערבית אין לנו זכות אמיתית להתלונן, אלא להתנער, לקום ולעשות.
      "אין עלינו שלשלאות", אם נשאיל את הקול של מורגן פרימן לשנייה. בתוך החברה יש אנשים שיותר קל להם, גברים נוצרים לבנים, וזה הולך עד התחתית של נשים, שחורות מדת אחרת. כל אחד מהאנשים בתוך החברה הזאת יכול לשנות את החיים שלו. מן הסתם לאלה בתחתית הפירמידה הרבה יותר קשה וההקרבות הרבה יותר גדולות, אבל זה אפשרי.
      המחשבה שבה נחיה בעולם שבו הפירמידה מנותצת והופכת מלבנית, היא מחשבה לא מציאותית, וגם המחשבה שנהפוך את הפירמידה על ראשה. וכשמסתכלים על הפירמידה מרחוק היא נראית יציבה, צפופה וללא רווחים. אבל כשמסתכלים יותר מקרוב רואים שאפשר לזוז בתוך הפירמידה. אם אנחנו רוצים באמת לעשות שינוי, זה פחות לנתץ את ראש הפירמידה, או להתלונן על זה שהיא קיימת, אלא יותר לשכנע אנשים בתוכה שהם יכולים לזוז. שלא הכל מוכתב מראש, גם אם המשא יותר כבד בתחתית.

     • IDO

      12. ספט, 2017
      12:03

      זאת לא פרמידה ולא בטיח.

      זה יותר כמו משפך עם צינורית ארוכה במיוחד…

      אני יודע שאתה אוהב לתת לפרט לשנות את התבנית , אבל ההיסטוריה מלמדת שלפרט אין שום כח ביחס לתבנית.
      רק מסות או ראש בראש.

     • Ish

      12. ספט, 2017
      12:04

      הנקודה עם הסטטיסטיקות האלו הוא שהן בעצם אומרות שהסיפור היפה הזה של תעבוד קשה תרים את עצמך מהרצפה פעם אחרי פעם כל פעם שאתה נופל ואתה תגיע רחוק ושההצלחה שלך תלויה בסופו של דבר בך וכמה תעשה את הדברים האלו היא שקר.

      מאה אנשים יכולים לעשות את זה בדיוק אותו דבר רובם ישארו באותו המקום מעטים ימצאו עצמם מעט מעל או מעט מתחת, כאחד יכול קצת יותר או יקרוס ואולי אחד ינסוק למעלה.

     • אפלטון

      12. ספט, 2017
      12:32

      איש מהנסיון שלי מרבית האנשים לא מנסים. או מנסים ומוותרים אחרי נפילה אחת.
      האידיליה במחשבה והרצון לעולם שוויוני היא מבורכת, אבל רחוקה שנות אור מכל מציאות שאי פעם התקיימה בהיסטוריה האנושית. אז הכי נכון זה להסתכל על עצמך. מה אתה יכול לעשות כדי לשנות את המציאות של עצמך ושל סביבתך הקרובה.
      כשמסתכלים על הסטטיסטיקה ומשתמשים בה כתירוץ ללמה אני לא מצליח לצאת מהמעגל שאני נמצא בו, זה הכישלון הכי גדול של הסטטיסטיקה הזו ומה שהיא באה להראות.
      אם אני אקח את תנועת הBLM והתנועות האלימות ה"אנטי פשיסטיות" הם מסתכלים על הסטטיסטיקות האלה ומשתמשים בזה כתירוץ לנהוג באלימות כדי לנתץ את הפירמידה, או המשפך כמו שעידו קורא לזה, במקום לנסות לשבור את המחסום על ידי עבודה קשה ושינוי תדמית, גם כלפי פנים וגם כלפי חוץ.
      שוב, אין לי בעיה עם מחאות לא אלימות. אבל יש לי בעיה עם וויתור עצמי בגלל "סטטיסטיקות", ובטח יש לי בעיה שאנשים חושבים שעל ידי אלימות הם יכולים לשנות מציאות.

     • אפלטון

      12. ספט, 2017
      12:40

      ודי. היה נחמד אבל אפסיק כאן. צריך לשמור כוחות

     • Ish

      12. ספט, 2017
      13:47

      הנקודה היא לא שלא צריך לנסות ולהתאמץ ובמקום להסתכל על הסטטיסטיקה ולהרים ידיים. הנקודה היא שהטענה שההצלחה שלך תלויה רק בזה ושאם תעשה זאת תצליח הינה שקרית. הNBA יכול לשמש במקרה זה דוגמה די טובה. אני בספק אם אתה מאמין שכל מי שנמצא שם חייב זאת לכך שהתאמץ ולא התיאש יותר מאחרים ושאחרים שאינם שם נמתאים בחוץ בגלל שהם התייאשו ולא ניסו מספיק או לא עבדו מספיק קשה. עם ניקח את ג'ונתון סימונס לדוגמה. הוא לא התיאש לא אחת ול פעמיים ובסוף מצא עצמו בליגה אבל אם במקרה לא היה נופל בזמן הנכון במקום הנכון עבור הספרס יש לשער שהוא כנראה לא היה היום בליגה ודי בטוח שלא היה מוצא את עצמו עם חוזה רב שנתי שמשלם לו 6 מיליון לעונה. ברור הרי שיש על הגבול הזה עוד הרבה שחקנים עם רמת כשרון דומה ושהם עובדים קשה לא פחות ולא מוותרים באותה מידה אבל הם לא מגיעים למקום זה של "הצלחה". וזה עוד בלי להכנס לאלו שנפצעו בזמן הלא נכון או שקיבלו טיפול לא מתאים כי במקרה היו בקבוצה אחת ולא השניה. כל הסיפור עם האליפויות הוא גם אותו סיפור. תשאר בקבוצה שבחרה אותך, תהיה הכי טוב שם תעבוד הכי קשה מכולם ותיקח איתה אליפות. לכמה שחקנים זה עבד? אלו שזה לא הצליח להם באמת עבדו פחות קשה?

      לא צריך לוותר לעצמך, אבל גם לא צריך לשקר לעצמך שתגיע לאן שאתה רוצה אם רק תעבוד מספיק קשה ותנסה מספיק. זה תלוי בהרבה יותר מזה ולפעמים אנשים יפלו על זה שהם היו במקום הנכון בזמן הלא נכון או שהיו בזמן הנכון במקום הלא נכון או שבמקרה הם פגשו את הבן אדם הלא נכון בזמן שמישהו אחר פגש את הבן אדם הנכון, ועוד אי אלו שונות רבות מספור.

     • אפלטון

      12. ספט, 2017
      14:08

      טריק יפה לקרוא לי שקרן ולמשוך אותי בלשון 😉
      אף אחד לא מבטיח הצלחה בחיים ומי שעושה זאת משקר.
      אבל להסתכל על הבודדים שעושים זאת, ולא מתריסים אל המערכת אלא מעודדים את אלה שנשארו מאחור לעשות מה שהם יכולים כדי למקסם את הסיכויים שלהם, הם אלו שצריך להעריך.
      המנטרה הזו של "החלום האמריקאי" היא לא שקר. היא מציאות שיצרו מתוך אידיאל שמעמדות ניתנים לשינוי.
      כמובן שאידיאלים לא תופסים הרבה מים בימינו, אבל הרעיון של מוביליות חברתית עדיין קיים, וחייב להיות הגורם המניע, ולא הגורמים המפרקים והמפלגים.
      במאמר מוסגר אגיד שאני אישית מעדיף לחיות מחוץ למערכת ברמה מסוימת, ויש לי מזל שאני יכול לבחור. אבל גם ברור לי שהעולם לא יכול להתקיים אם כולם יחיו כך.
      הכוח לאינדיווידואל והמודלים לחיקוי של הבודדים שהצליחו הם אלו שיקבעו לאן ילך העתיד ולא הצעקות והמחאות. למרות שגם להם יש מקום עד רמה מסוימת.
      אשתדל לשתוק יותר בהמשך הדיון.

     • Ish

      12. ספט, 2017
      14:19

      מצטער, באמת ניסית לסגור קצר, אבל זה מה שיצא.

      זה מאוד בעייתי להאיר על החלום האמריקאי ממנו נהנים אחוזים בודדים מהאוכלוסיה(בעיקר הודות לזה שגם לאנשים עשירים מאוד יש ילדים) תוך כדי שמתעלמים מחלום בלהות האמריקאי שאותו חיים הרבה יותר אנשים(עשרות אחוזים).

      אם רעיון קיים אבל בפרקטיקה אין לו ממש ישימות אפילו לגבי רוב ענק של אלו שיתמסרו אליו לחלוטין, האם הרעיון הזה ממשי עבור החברה?

      אני חושב שההעדפה שלך לחיות מחוץ למערכת אינה מקרית.
      and honestly i can't blame you

 24. פומה

  12. ספט, 2017
  11:29

  עוד מעט דר קרולינה תטבע ….
  אבל אם מה שמעסיק אמריקאים כרגע הוא האם עבד שחור לשעבר כזה או אחר יכרע על ברכיו לצלילי מנגינה משונה כזו אי אחרת שמהגרים על סיפון המייפלאור ,אנשים לא מקןמיים בעליל הביאו ממקום אחר ושונה ,והפכו אותה להמנון כדי להעצים את שליטתם במחוזות שלא היו שלהם מעולם,מחוזות שעל מנת להשתלט עליהם טבחו בתושבים המקוריים,וחיסלו את עדרי הבאפאלו שעליהם התבססה פרנסת המקומיים.
  אם זה מה שמעסיק את תושבי דר קרולינה כרגע אז.
  טביעה נעימה .

  Reply to this comment
 25. Ish

  12. ספט, 2017
  11:44

  תבדוק סטטיסטית את העניין הזה של מעבר בין מעמדות ותחזור אלי בקשר לכמה זה באמת ויאבילי.

  Reply to this comment
 26. עידן

  12. ספט, 2017
  12:17

  דירוג שחקני הנבא של ESPN.השנה מדרגים רק את 100 הראשונים ולא את כל השחקנים.דווין וויד ודוויט האוורד מחוץ למאייה
  הנה מקומות 76-100

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5015506,00.html

  Reply to this comment
  • מלובני

   12. ספט, 2017
   12:49

   גו אינגלס גם לא שם , האם סוף סוף ESPN יביאו לו את הטופ 5 שמגיע לו ?

   Reply to this comment
  • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

   12. ספט, 2017
   13:00

   מה שהפתיע אותי הוא שהווארד היה במקום ה 46 בשנה שעברה ובמקום ה-14 לפני כן. כנראה שהנפילה היא מהירה לכל מי שעוזב את יוסטון

   Reply to this comment
   • אפלטון

    12. ספט, 2017
    13:26

    אנדרסון במאה ואריזה ב 95. 40% מהחמישייה של הרוקטס שעשתה 55 ניצחונות ומקום שלישי בליגה.
    נייס אי אס פי אן.

    Reply to this comment
    • Ljos

     12. ספט, 2017
     13:34

     הכל אינטרסים.

     Reply to this comment
    • עידן

     12. ספט, 2017
     13:34

     וגורגי גנג ופטריק פטרסון מקומות 76-77 ששאר ה23שמאחוריהם אולי למעט אחד שניים יותר טובים מהם.
     אם הפעם הם לא ממקמים את דוראנט במקום הראשון ועוד פעם דוחפים את לברון המאוס שקורקס על ידי דוראנט בפיינלס שידחפו את הרשימה לתחת

     Reply to this comment
     • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

      12. ספט, 2017
      13:55

      כל השחקנים שם, בין 75 ל-100 הם ממש מצוינים.
      ולא, דוראנט לא קירס את לברון

   • Ish

    12. ספט, 2017
    13:50

    זה לא אומר שהנפילה שלו התחילה ברוקטס? ה46 היה אחרי סוף עונה שניה שם. לא?

    Reply to this comment
    • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

     12. ספט, 2017
     13:55

     זה היה באשמתו, לא באשמת המועדון

     Reply to this comment
 27. האווי לאסוף

  12. ספט, 2017
  13:01

  אחלה מעורב, כרגיל.
  רק שאלה אחת לדוקטור, ומקווה שהיא לא תעורר רעש מיותר: משום מה, הזכרון החלוש שלי גורס שכל פעם שלברון, וזו רק דוגמא לשחקן שמעורב חברתית ולא חושש להשמיע את דעתו, אמר משהו דומה, אתה והרבה אחרים הזדרזתם לשבח אותו על אומץ ליבו. אם כן, למה סטף זוכה ליחס אחר?
  התחושה שלי היא שיש כאן פסילה אישית. האם אתה מקים את אגודת הסש"ס (סניף שונאי סטף)?
  בעיניי, כל מי שמביע את דעתו ראוי לחיזוק, ובמיוחד אם הוא עובד בתחום מכירת הנעליים (שזה מה שספורטאים עושים היום, כן?) ועלול להפגע מכך

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   12. ספט, 2017
   13:12

   באמת מעניין מה אל באנדי היה אומר.

   Reply to this comment
  • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

   12. ספט, 2017
   13:19

   לברון הוא מזרחי מסוקס וגאה שגם בא מבית הרוס. לעומת כל הקאפקייקס האלה עם כפית הכסף במערב, ובפרט במפרץ. אשכנזים מתנשאים

   Reply to this comment
   • האווי לאסוף

    12. ספט, 2017
    14:42

    ולאשכנזים אין זכות להחזיק דעה? ואם חו"ח יתברר שסטף הוכה והושפל מגיל צעיר, אז הדעה שלו תהפוך ליותר לגיטימית?
    אם הנושא היה הקשיים שעוברים על אפרו אמריקאי עני למחצה בעיר ששמה מתחיל ב'אקרו', הייתי מסכים איתך. מכיוון שדבריו עסקו ביחס לאדם אחר שמחה (בצדק או לא, לא קשור כרגע), נראה לי שגם לילדי שמנת מותר להחזיק בדעה

    Reply to this comment
    • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

     12. ספט, 2017
     15:40

     אם היה מסתבר שסטף הוכה בילדותו, דעתו עדיין לא היתה נחשבת, כי הוא לא מזרחי גאה. אם הוא היה מזרחי גאה הוא לא היה בוגד במורשת שלו ומשתכנז. אפילו הצבע דהה לו.

     האווי אל תיקח את זה כל כך קשה, ניסיתי את כוחי בפרובוקציה

     Reply to this comment
     • עידו גילרי

      12. ספט, 2017
      15:46

      שלא תגמור לנו כמו סומסום בציריך.

     • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

      12. ספט, 2017
      16:27

      או כמו קפרניק

     • האווי לאסוף

      12. ספט, 2017
      16:38

      חס וחלילה, זה הרגוע והזורם שלי… (בכל זאת, אפשר להוציא את הבחור מפולניה וכו')

  • נתי

   12. ספט, 2017
   13:31

   האבחנה היא פשוטה: לברון עשה מחאה/ות בנושא חברתי. לא הייתה בעיה. קפרניק, מחה כנגד אחד הסמלים: ההמנון הלאומי (מעבר לכך שמחאתו אינה ספציפית, אלא בעצם כללית, "על המדינה") וזה כבר משהו שרבים לא רוצים לקבלו ורואים בו חריגה מניסיון להשפיע לביזוי סמלים מקודשים (גם אם זכותו לעשות זאת במסגרת חופש הביטוי).
   הבדל פשוט האמת…
   אבל זה לגבי קפרניק. קארי זה עוד אפילו לא זה. הוא לא עושה מעשה דומה. הוא לא מוחה נגד כלום, הוא לא מביע דעה האם ביזוי (בעיני המתנגדים על כל פנים, בלי להביע את דעתי) ההמנון היא צורת מחאה לגיטימית או שעדיפות דרכים אחרות, הוא לא מביע דעתו לעצם המאחה (שזה קשה כשמחאה עצמה היא כוללנית) הוא מציין שזכותו של קפרניק לעשות כך.. הוא לא מסכן כלום ומכאן שהדיבורים שלו חסרי משמעות.
   כעת הוא מתבכיין שלא לוקחים אותו בגלל זה ואפילו לא מתייחס נניח לעמדה של קפרניק (בקאפ קווטרבק, לפחות הוא לא טוען שהוא צריך לפתוח) אל מול הרעש שהוא עלול לייצר והאם עמדה כזו שווה את הרעש, אולי אפילו בעיות חדרי הלבשה.
   הוא בוחר בדרך הקלה (בכיינות שאינה ניתנת להפרכה) ומכאן היחס אליו כפחדן.
   מעניין אגב, שעל טיבו אף אחד לא התבכיין. מה שקארי אומר על קפרניק הרי אפשר להגיד עם התאמות קטנות על טיבו, למשל

   Reply to this comment
   • עידו גילרי

    12. ספט, 2017
    13:43

    נתעלם לרגע משאר הדברים שאמרת יש הבדל עצום בין טיבו לקפרניק. טיבו בשום סיטואציה לא הראה שהוא מסוגל להיות ק"ב (לא פותח ולא מחליף). הוא קיבל צ'אנסים עד שכולם התייאשו. אפילו להפוך לשחקן עמדה אחרת הוא לא רצה.
    מה בדיוק הטענה שלך על טיבו? שהוא מופלה על רקע זה שכל הנוצרים הלבנים מתים שהוא יקבל מפתחות לקבוצה כלשהיא למרות שהוא לא מסוגל לחבר מסירה?

    Reply to this comment
    • נתי

     12. ספט, 2017
     13:57

     טיבו עבר עם דנבר סיבוב פלייאוף… זה בערך מקביל לטיעון "קפרניק לקח לסופרבול". מאז עברו מים ושניהם לא הראו שום סיבה לחשוב שיש להם מקום בעיני מאמנים שונים. בנוסף הם מביאים איתם רעש לא בריא שגם יכול לפצל חדרי הלבשה, שוב מחיר שמוכנים לשלם עבור סטאר, אבל לא עבור גיבוי. אני אומר שהטענה שלקפרניק מגיע מקום (מעבר להיותה לא הוגנת היות ולא ניתן להפריכה) מופרכת באותה מידה כמו לטעון שלטיבו מגיע מקום.

     Reply to this comment
     • עידו גילרי

      12. ספט, 2017
      14:06

      מבחינה מקצועית נטו זה פשוט לא נכון. טיבו פשוט לא הראה שום יכולת לשחק את התפקיד. קאפרניק גם בעונה שעברה גילה מספיק יכולת כדי להיות ק"ב מחליף (שלא לציין פותח במספר קבוצות בליגה).

    • נתי

     12. ספט, 2017
     13:59

     ואני רק רוצה להדגיש : אני לא מביע את דעתי הלא חשובה לעצם המחאה של קפרניק. אלא רק מביע עמדה שלא מחבבת את מה שקארי עשה, ובעיקר יוצאת נגד הטענה שקפארניק לא מצא עבודה בגלל המחאה שלו.

     Reply to this comment
     • עידו גילרי

      12. ספט, 2017
      14:07

      אז אם ארון רוג'רס אומר בדיוק אותו דבר אז גם הוא פחדן?

 28. נתי

  12. ספט, 2017
  14:46

  1. עם כל הכבוד לקארי כשמישהו מבפנים, מקצוען, מביע דעה שמבחינה מקצועית הוא שייך לליגה זה לא דומה למישהו מבחוץ. כשאתה מביע דעה על ענף אחר, לא בסביבה שלך, זה אחרת.
  2. מת על רודג'רס, כולל למשל ההערות בזמנו על אלוהים והניצחון של סיאטל עליהם (בעקבות הערה של ראסל ווילסון). אבל הדברים בעיניי שאמר בהחלט פחדניים. נעזוב רגע את האם יש לו מקום או לא, אלא על דבריו לעצם המחאה. האמירה שלו פחדנית ומטופשת: "אני לא מרגיש ככה אבל חבריי השחורים סבלו מדברים שאינני סובל אז אני מבין אותם ומעודד אותם". אם אתה חושב שיש גזענות סיסטמתית במערכת (וזה עוד לפני שדנו בכלל האם פרופיילינג למשל זו גזענות או לא וכן הלאה, דיונים שלצערי לא רואים, ושוב אני לא מביע את דעתי האישית בנושא) אז חובה עליך להצטרף אליהם בין אם חווית ובין אם לא. אם לדעתך זה לא קיים באופן מערכתי (למשל, נניח, שיש שוטרים גזעניים אבל הם מטופלים בענישה ראויה) אז הם שוגים. ההרגשה של "לחוות" פחות רלוונטית.
  ויותר מזה: נניח והמאבק מוצדק. אם בעיניך ההמנון והסמל יש בהם מימד מקודש (במובן החילוני), אז עמדתך היא שעדיף למצוא אפיק מחאה אחר, גם אם במסגרת חופש הביטוי הוא יכול למחות ככה. אם הם לא – אז המחאה ראויה.
  רודג'רס, (כמו אגב קארי ואחרים), לא מביע דעה האם אפיק המחאה לגיטימי או לא (בעיניי כן) לא מביעים דעה על עצם המחאה ("אסור שהמשטרה תעשה כך וכך והיא אכן עושה זאת" וכד'), אלא יוצאים ידי חובה באמירה כללית של "אני לא מרגיש כך, אבל יש כאלה מחבריי שמרגישים כך". בעיניי זו אמירה פחדנית ולו מעצם העובדה שהיא לא אומרת כלום

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   12. ספט, 2017
   15:05

   I love that. I love that there's freedom of speech and he can stand for what he believes in,” Curry said. “There's going to be people that agree with him and there's going to be people that disagree with him, which is what I think our country stands for. Hopefully that'll drive the conversation to bettering the equal rights and treatment of African-Americans and people of color. I applaud him for taking a stand. Hopefully the conversation is about what his message was and not the fact of 'Is he going to stand or is he going to sit for the national anthem?'
   הוא אמנם לא אומר זאת במפורש (הוא חייב?) אבל בהחלט חושב שזו מחאה לגיטימית. אז כדי לא להיות פחדן הוא חייב להצטרף אליה?
   לא מבינים מאיפה אתה מביא את הציטוטים שלך אבל הוא חושב שכן יש אפליה וצריך לדבר עליה (מהדברים שלו).
   בעיני לקרוא למי שמביע את דעתו פחדן זו הפחדנות.

   Reply to this comment
   • נתי

    12. ספט, 2017
    15:35

    התגובה הקודמת הייתה המשך לשרשור הקודם.
    מנחם קרא לו פחדן. אני לא. תעבור על התגובות. מישהו שאל מה ההבדל בינו ללברון והסברתי הן את ההבדל בין מה שלברון עשה לקולין ואחר כך מדוע קארי בוחר בדרך הקלה.
    "הוא בוחר בדרך הקלה (בכיינות שאינה ניתנת להפרכה) ומכאן היחס אליו כפחדן".
    אז שאלת אותי על רודג'רס, והתייחסתי לדברים של רודג'ס, אני מצטער אם לא הובנתי נכון, אבל התייחסתי לדברים של רודג'רס. ששוב בעיניי מתחמקים מאמירות של ממש.
    אתה יודע מה, אני אתן כאן אמירה כללית – מחאת ההודיס של לברון במיאמי בזמנו היא מחאה אמיתית על נושא נקודתי וחשוב.
    הנאום שלו באספי עם מלו פול וויד ולא זוכר מי עוד היה נאום של נשיאים – צריך להתאחד וכו'.
    כאלה הן האמירות של קארי ורודגרס – כלליות שנועדו ללכת על ביצים.
    האמירה פחדנית, האנשים-גם קארי וגם רודג'רס לא פחדנים אבל לא עשו שום דבר אמיץ בעיניי (בניגוד לקפרניק למשל). אין לי ביקורת עליהם, להבדיל ממנחם אבל יש הבדל גדול בינם למה שעשו אחרים

    Reply to this comment
    • עידו גילרי

     12. ספט, 2017
     15:44

     גם בעיני אלו לא אמירות אמיצות אלא הבעת דעה. דעה לא חייבת להיות אמיצה וזה לא הופך אותה לפחדנית.

     Reply to this comment
 29. דדי

  12. ספט, 2017
  14:56

  אחלה מעורב, אבל לגמרי מבולבל ולא נכון לגבי ניקולסון ופורטלנד.

  ולפוינדקסטר יש חוזה שנגמר בסוף העונה, הוא כבר שנים לא מצליח להתאושש מפציעה. אם הבולס קיבלו בעסקה 2.5 מיליון מזומנים, אז התכנית היא כנראה לשחרר אותו ובעצם "לקנות" את בחירת הסיבוב השני מהפליקנס בהפרש הכסף.

  Reply to this comment
  • דדי

   12. ספט, 2017
   16:48

   ודרך אגב, רק בגלל הטרייד של פוינדקסטר הפליקנס יכלו להחתים את טוני אלן.

   הם היו עד כדי כך קרובים לתקרה הקשיחה שלא יכלו להציע אפילו חוזה מינימום…

   Reply to this comment
 30. דדי

  12. ספט, 2017
  15:10

  ברנדון אינגרם גבה ב 2 אינצ'ים מאז תחילת העונה שעברה.

  נכון להיום 11'6

  Reply to this comment
  • האווי לאסוף

   12. ספט, 2017
   15:24

   זה כמו שהיו מודדים פעם בארץ, עם נעלי עקב? איך הם ממשיכים לגבוה, החניוקים האלה, ואני רק הולך ומתקצר

   Reply to this comment
   • דדי

    12. ספט, 2017
    15:34

    הוא היה השחקן השני הכי צעיר במחזור שלו…

    Reply to this comment
    • האווי לאסוף

     12. ספט, 2017
     16:40

     ואני מעל גיל ארבעים. אני משתדל לא לתת למציאות לבלבל את הרצונות הדבילים שלי

     Reply to this comment
 31. רועי ויינברג

  12. ספט, 2017
  17:06

  אחלה מעורב. כרמלו יכול להתאים מאוד לפורטלנד, אבל אני לא חושב שיש להם יותר מדי מה לתת תמורתו – אוון טרנר? מיירס לנארד? אולי גם הרבה בחירות סיבוב ראשון וזאק קולינס, אבל אני לא יודע כמה דקות הגבוהים של הבלייזרס ימצאו בין פורזינגיס והרננגומז.

  שיקגו – ההרגשה שלי היא שפיין (שהם אמרו שפשוט לא ברמה לליגה), פונדקסטר ודווין וויד לא יפתחו שם את העונה. דאן, ולנטיין, זיפסר, מרקנן ורובין לופז יכולה להיות החמישייה הפותחת שלהם כשלאבין יפתח במקום ולנטיין שהוא חוזר. פול טנקינג. מעניין מה יעשו עם מירוטיץ'.

  Reply to this comment
 32. מנחם לס

  12. ספט, 2017
  17:41

  תודה לכל המגיבים.

  Reply to this comment
 33. אלכס רבינו

  12. ספט, 2017
  17:53

  בהתייחסות לשיקאגו בולס נעלם פרט חשוב. קוראים לו לורי מרקאנן והוא רוקי בגובה 2.14מ שהבולס קיבלו ממינסוטה בטרייד עבור באטלר. אני עוקב (או יותר נכון עקבתי..) אחריו באליפות אירופה והוא היה נהדר עד שפינלנד נעצרו בשמינית הגמר. לדעתי יש פה מועמד רציני לרוקי עונת 2017/18.

  Reply to this comment
 34. רועי ויינברג

  12. ספט, 2017
  19:26

  גולדן סטייט חתמה על חוזה של 20 מיליון דולר לשנה עם רקוטן, חברת טכנולוגיה יפנית. הסכם החסות הכי גדול עד עכשיו (פי 2 מהמקום השני), כשהחסות בגודל של החסויות האחרות. החוזה ל-3 שנים.

  אני חושב שהם הקבוצה הראשונה שחותמת על דיל כזה עם חברה בינ"ל. לא יפתיע אותי אם פרטיטה, הבעלים החדש של יוסטון, ינסה להשיג דיל כזה עם חברה סינית.

  Reply to this comment
  • עידו גילרי

   12. ספט, 2017
   22:29

   נראה לי שהלייקרס יעברו אותם

   Reply to this comment
   • רועי ויינברג

    13. ספט, 2017
    02:38

    יכול להיות. גם הניקס שוק ענק ויכולים לעבור

    Reply to this comment
 35. עידו גילרי

  12. ספט, 2017
  22:05

  בשעה טובה הלייקרס הודיעו שבמשחק מול הווריורס ב-18 לדצמבר הם יוציאו לגמלאות את הגופיות של קובי:
  מספר 8 איתו התחיל את הקריירה
  מספר 24 איתו סיים את הקריירה
  מספר 18 לכבוד מספר הפעמים שייצג את הקבוצה באולסטאר
  מספר 5 לכבוד מספר האליפויות שהביא לקבוצה
  מספר 1 לכבוד מספר הפעמים שזכה ב-MVP
  מספר 00 לכבוד המצב שבו השאיר את הקבוצה

  Reply to this comment
  • רועי ויינברג

   13. ספט, 2017
   02:38

   אם קובי של 8 וקובי של ה-24 היו שני שחקנים שונים היו תולים את 2 הגופיות ושניהם היו נכנסים להיכל התהילה. לכן אין סיבה לא לתלות את שתיהן

   Reply to this comment
 36. האמיצים

  13. ספט, 2017
  00:27

  קווין ג'ונסון ענק קרעת בקול גדול, אתה אמיץ
  עידו גילרי גדול ואמיץ
  יפה מנחם, אך סטף אמיץ
  אפלטון יפה ואמיץ

  Reply to this comment
 37. חמי

  13. ספט, 2017
  02:02

  ולמה בכלל צריך את ההמנון לפני אירוע ספורטיבי? חוץ מתאילנד אנחנו שומעים המנון בקולנוע? או בכל אירוע סידורי אחר? למה לא במסעדות? שהמלצר ישיר לך את התקווה בזמן שאתה שם עין על המזטים…
  אני מבין לפני משחק נבחרת אבל כל היתר מיותר.

  Reply to this comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *