חייב לספר לכם סיפור על הקקטוס הגדול והעירום / ליאונרדו ברבוסה (תירגם סמיילי)

פורסם ב - 12. ספט, 2017 ע"י ב - כללי

אני חייב לספר לכם סיפור על הקקטוס הגדול והעירום

7 ליוני, 2017

מאמר מקורי: https://www.theplayerstribune.com/leandro-barbosa-nba-brazil-suns/

לאנדרו ברבוסה

גארד / פיניקס סאנס

אני רוצה לדבר אתכם על החברים שרכשתי במהלך מסע ה-NBA שלי.

ואני מבטיח, לפני שהמאמר הזה יסתיים, שאק יעשה ספרינטים במה שהיה קרוי יו. אס איירווי סנטר (U.S. Airways Center) – ערום כולו.

אבל, עדיין לא. אנחנו חייבים לדבר עכשיו על גולדן סטייט.

אתם בוודאי צופים בפלייאוף, נכון? הווריורס, בנאדםהם בלתי ייאומנים. כולם יודעים זאת. אבל מה שאנשים כנראה לא יודעים זה על כל העבודה שנעשתה על מנת להגיע לרמה הזו. אני זוכר. הייתי שם. אחרי שלקחנו את התואר ב-2015, אנחנו בעצם נהינו עוד יותר טובים בעונה לאחר מכן, שזה היה מטורף.

חברי סטיב נאש הגיע על מנת להיות עוזר מאמן ב-2016 והוא עזר לנו רבות. אבל זה היה מוזר בהתחלה. הכרתי את סטיב כחבר לקבוצה מהרגע הראשון בו הייתי בסאנס. תמיד צחקנו יחד והיו לנו זמנים טובים בתקופה ההיא. אבל כמאמן הוא היה רציני. כולו בתוך העניינים. הוא אפילו לא שינה את התסרוקת בכזו תדירות כפי שנהג לעשות.

והוא רצה שהקבוצה של הווריורס תשתפר – במיוחד קליי וסטף.

קליי כבר היה שחקן אדיר, אבל סטיב ראה בו משהו. קליי היה נשאר ברוב הימים לאחר האימון וזורק שלשות, בעמידה, לאורך שעות. סטיב לא אהב זאת. הוא אמר לו שבמשחקים אמתיים כמעט ולא זורקים בעמידה ישרה. למה שאשנה זאת? לקח לקליי קצת זמן עד שהבין למה סטיב מתכוון. אבל לסטיב הייתה פה נקודה, וקליי השקיע בכך זמן רב. לבסוף, קליי שילב צעד וכדרור לרוטינה שלו ואפשר לראות עכשיו את התוצאות.

עם סטף, זה שיגע אותי כמה הוא ידע על הקבוצות הנהדרות שהיו לנו בפניקס. סטיב ואני היינו זורקים לאחר האימון וסטף היה מגיע ומתחיל לשאול את סטיב שאלות על אותן הקבוצות הללו של הסאנס. הוא אהב את ההתקפה שלנו ורצה לדעת כיצד הווריורס יכולים להפוך ליותר דומים לקבוצות הללו.

הייתי גאה לשמוע זאת. אחד מהשחקנים הכי טובים בעולם, שמשחק באחת הקבוצות הטובות בכל הזמנים, שואל איך הקבוצה יכולה להיות דומה יותר לקבוצות שהיו לנו בפיניקס. סגנון הסמולבול שלנו היה כאילו לא במקום אז – אף אחד אפילו לא קרא לזה כך – אבל עכשיו זה חלק מהמיינסטריםועובד יותר טוב ממה שסטיב ואני יכולנו לדמיין בכלל.

אם הייתם אומרים לי לפני 12 שנה שקבוצת "החוסר התאמה" שלנו תעורר השראה בווריורס לעשות את מה שהם עושים בשנים האחרונות – אני הייתי קורא לכם משוגעים. אבל כל המסע שלי ב-NBA היה משוגע.

גדלתי בפאבלה בסאו פאולו, ברזיל. זה היה מקום קשוח. אם הייתם מגיעים לשכונה שלי בלי להכיר מישהו, לא הייתם חוזרים משם.

מכרתי פירות עם אימא שלי במהלך היום ושיחקתי כדורסל בלילות. ישנתי על הרצפה בביתנו. כשהייתי בן שמונה, אני זוכר שראיתי את מייקל ג'ורדן בטלוויזיה בביתם של חברים. לאחר מכן, חשבתי לעצמי, אני חייב להגיע ל-NBA לא משנה מה. רציתי לשחק בליגה של ג'ורדן. יותר חשוב, רציתי להוציא את משפחתי מהבית בו הם גרו.

אם לא הייתי עושה זאת, מישהו היה הולך למות שם בסופו של דבר.

כדורסל היה משחק עבורי. אבל זאת הייתה הדרך שלי לצאת מהשכונה. זאת הייתה הדרך שלנו לצאת. וב-2003 קיבלתי את ההזדמנות לצאת.

אני זוכר שנסעתי במנהטן בדרך למדיסון סקוור גארדן שם נערך הדראפט. בברזיל, כולם מדברים הרבה על אמריקה. זה כמו חלום. אפילו כשהייתי שם, זה לא נראה מציאותי. וניו יורקלא יכולתי להאמין למה שרואות עיני. הייתי בהלם. הכל היה כל כך שונה. הבניינים, האנשיםכל האנשים – היו כל כך הרבה. אני לא חושב שדיברתי עם מישהו יותר מ-10 מילים באותו לילה. אני פשוט צפיתי בהכל. זה היה סוריאליסטי. אפילו כשקראו בשמי בגארדן, עדיין הייתי בהלם. כל היתר נעמדו ומחאו כפיים. אני רק ישבתי שם.

במקור נבחרתי ע"י הספרס. כמה דקות מאוחר יותר, כמה אנשים מהסאנס הגיעו אלי ומסרו לי שאני הולך לפניקס. לא יכולתי באמת להבין מה בדיוק קורה. על שתי הערים מעולם לא שמעתי. רק הנהנתי בראשי והמשכתי עם זה.

ביום למחרת, הייתי באריזונה. הלכתי ישר משדה התעופה לאולם. כמה מחברי הצוות מהסאנס לקחו אותי לחדר ההלבשה והראו לי את התא שלי עם שמי, הגופייה שלי והנעליים שלי.

כשראיתי את התא שליעם השם שליבנאדם, זה היה משהו אחר.

אמרתי להם, עם שימוש במתורגמן, שאני לא הולך למלון באותו הלילה. אני רוצה לישון שם.

"אבל אתה לא יכול לישון כאן. אין פה מיטה. זה רקהרצפה", הם אמרו.

אמרתי להם שזה הרבה יותר טוב ממה שאי פעם היה לי בבית בברזיל. אמרתי שאם הם יכלו לראות איפה גרתי בסאו פאולו הם היו מבינים. אני לא חושב שהם יכלו להאמין לזה. אבל זה לא שינה לי. רציתי להיות שם באותו הלילה.

היתה שם טלוויזיה גדולה, מקרר, ושמי היה רשום על תא ההלבשה מאחורי. מה עוד הייתי צריך?

ישנתי על השטיח של חדר ההלבשה כל הלילה. זאת היתה שינה מהטובות ביותר בחיי. למחרת, פגשתי שני בחורים שיהפכו למשפחה עבורי: שון מריון וסטפן מארבורי.

שון נכנס לחדר ההלבשה ראשון ולא ידע מדוע הייתי שם.

"בנאדם, מה אתה עושה פה? אתה משוגע, בנאדם. אתה משוגע!" הוא אמר.

הוא המשיך להגיד שאני "משוגע" והמשיך לחייך. ידעתי כבר שהוא בחור טוב. הוא צחק המון באותו היום – ולכל אורך הקריירה שלנו ביחד.

שון הראה לי את הסביבה והכיר אותי לכמה מהחברה האחרים בקבוצה. פגשתי את סטפן אחר הצהריים. הוא שאל אותי על אמי, האחים שלי ואיך כולם מסתגלים לחיים באמריקה. בזמן החודשים הראשונים שלי בפניקס הוא לקח אותי תחת חסותו. ביליתי שעות בביתו במשחקי וידאו וסתם להירגע. לא משנה מתי היינו יוצאים ולאן, הוא היה מסיע אותנו באחת ממכוניות הפאר שלו. עדיין לא דיברתי יותר מדי באנגלית, ואני חושב שהוא אהב זאת כי הוא יכל להגיד לי כל דבר. אבל מתי שהוא ניגן מוזיקת ראפ במכוניתאז דיברנו באותה השפה.

ידעתי על המוזיקה כמוהו. ג'יי, סנופ, דרה, כל החברה האלה. שירת הראפ שלי הייתה די רעה, אבל סטף אהב זאת. הוא היה מגביר את מערכת הסאונד למקסימום בראנג' רובר שלו. לסטף היו כל כך הרבה מכוניות. כולן ממש יפות.

יום אחד, כמה שבועות בזמן אימוני הקיץ שלנו, הוא לקח אותי הצידה לאחר האימון.

"היי, בנאדם, יש לי משהו להגיד לך".

הוא לקח אותי החוצה והצביע על אסקלייד. אחת חדשה לגמרי.

"לא לא, אני לא הולך לקחת". אמרתי.

"אני רוצה שזה יהיה שלך. זה מתנה ממני אליך. אני אוהב אותך, בנאדם. זה בשבילך".

התחלתי ישר לבכות. באמת בכיתי. זה היה קשה בשבילי להאמין שהוא נותן לי מכונית, אתם יודעים? החיים שלי היו קשים. התרגלתי למאבק עבור אוכל. אבל עכשיו, מישהו הביא לי מכונית?

לעולם לא אשכח את ההרגשה. סטף, בנאדם, הוא משפחה עבורי לתמיד.

הוא אפילו לימד אותי אנגלית! ובכןרק את המילים הרעות. אבל הוא לימד אותי איך להשתמש בהן, כאילו בדרך טובה – דרך דיבור טראש.

הוא היה כאילו: "תראה, לאנדרו, ככה אתה משתמש במילים הללו. ובכן, כשהמשחק מתחיל, תסתכל על הבחור שאתה שומר בעיניים. תסתכל ישירות לתוך העיניים שלו. אם הוא מוריד את המבט שלו, אז כבר ניצחת. אתה מעליו. צא החוצה ותבעט לו בישבן. ואז אתה מתחיל לדבר את השטויות שלך. תגיד מה שבא לך להגיד. תיכנס לו לראש".

סטף עשה זאת בצורה טובה מאוד. הוא היה יוצא לשם, מדבר את השטויות שלו ומגבה זאת. הוא היה כוכב. אבל אתם יודעים מי היה הטוב ביותר בזה? החבר שלי שאק.

ב-2008, אי אפשר היה להיכנס לצבע מול הקבוצה שלנו בסאנס. ובכן, אולי יכולת, אבל לא הייתי חוזר משם. הייתי בסביבת החישוק כאשר גארדים יריבים היו חותכים לפני שאק. הוא היה חוטף את הכדור מידיהם וחוצה את המגרש, ואז צועק עליהם. שאק היה ענק ידידותי לרגע אחד והסנטר הדומיננטי בכל הזמנים ברגע השני. והיריבים שלו אף פעם לא ידעו איזה סוג של שאק הם יפגשו. זה הי כיף לצפייה. שאק היה צועק:

"אם תגיע הנה שובבנאדם. אני נשבע באלוהים. אני א***ן אותך. אני אעשה זאת. אני הולך ל***ן אותך".

בפוזישן הבא, הגארד היה חותך לצבע, מסתכל על שאק, ומוציא ישר את הכדור החוצה.

שאק היה בחור מפחיד, זה בטוח. אבל ברגע שראית מישהו ערום, ראית צד אחר שלהם. אתם מוכנים לסיפור?

זה יום המשחק, מוקדם אחר הצהריים. שאק אוסף אותי כי שנינו בדרך לחדר האימון לתת קצת עבודה לפני הג'אמפבול. הגענו לחדר ההלבשה, מורידים את הבגדים שלנו והולכים לחדר ההתאוששות. אבל המאמן לא שם. אנחנו מחכים 15 דקות. אנחנו שם לבושים במגבות, רק יושבים ומחכים. שאק מתחיל לכעוס בנקודה הזו. אז הוא מוריד את המגבת (לא בטוח למה) ויורד לכיוון חדר המאמנים. הוא פותח את הדלת והוא "אתה מגיע או שאני צריך לסחוב אותך עלי".

בהתחלה, המאמן לא מבין אם שאק צוחק או לא. שאק לוקח כמה צעדים לכיוונו והמאמן מבין שהוא לא. אז המאמן נעמד – ומתחיל לרוץ מהר במסדרון.

שאק יוצא אחריו בריצה, כמובן ערום כולו. עכשיו שאק רץ בריצה קלה במסדרון, חולף על פני עובדים ושאר אנשי צוות, צורח במלוא ריאותיו. זה יום עסקים רגיל. זה יום בשבוע.

כולם בחולצות של הסאנס או בחליפות. שאק בחליפת יום ההולדת שלו.

רק תדמיינו זאת, אם אתם מעיזים.

שחקן היכל תהילה עתידי, אחד מהשחקנים הגדולים שאי פעם שיחק את משחק הכדורסל. והנה הוא פה, ערום, רודף אחרי אחד המאמנים שלנו בכל המסדרונות של האולם. אני חושב שהמרדף ערך 5 דקות. שזה זמן ארוך מאוד בשביל הקקטוס הגדול והעירום להסתובב משוחרר באולם.

זה ידידי, זה שאק.

עמוק בפנים, אני עדיין מרגיש כמו סתם ילד מברזיל. ה-NBA, והחברים שרכשתי לאורך הדרך, עזרו לי לגדול לגבר שנהייתי.

המסע שלי טרם הסתיים. עדיין יש לי זמן, למרבה המזל. הרגליים שלי עדיין מרגישות צעירות. עדיין האש התחרותית בוערת בי. יותר מכל, אני אסיר תודה. כשעונה נוספת הסתיימה, וחבריי עדיין נחלו הצלחה בדרכם השונות והמיוחדות, הרגשתי צורך לחלוק מספר סיפורים. ולהגיד תודה.

אובריגדו לכולם.

לאנדרו ברבוסה

39 תגובות ל - “חייב לספר לכם סיפור על הקקטוס הגדול והעירום / ליאונרדו ברבוסה (תירגם סמיילי)”

 1. חגי

  12. ספט, 2017
  08:40

  קריאה חובה לכל מי שבאתר

  Reply to this comment
 2. Berch

  12. ספט, 2017
  08:40

  ורי נייס
  תמיד ידעתי ששאק בחור כלבבי (למרות שאם אני הייתי עושה את זה אז אולי זה לא היה נגמר כזה חביב)
  דווקא הסיפור על מארברי הפתיע. לא חשבתי שיש לו חברים והנה…. נמצא אחד.
  קצת מזכיר את הסיפור על הזוג המושלם – האילם והעיוורת, אבל זה סיפור אחר 🙂

  Reply to this comment
 3. אפלטון

  12. ספט, 2017
  09:28

  סיפור גדול סמיילי. תודה 🙂

  Reply to this comment
 4. Avri

  12. ספט, 2017
  09:30

  Fantastic, thanks

  Reply to this comment
 5. סוסמעץ

  12. ספט, 2017
  09:42

  muito ubrigado!

  Reply to this comment
 6. עידן עופר

  12. ספט, 2017
  09:55

  אחד השחקנים האהובים עלי, סיפור מרתק. תודה ענקית על התרגום.

  Reply to this comment
 7. פומה

  12. ספט, 2017
  09:56

  אובריגדו ווסה ליאנדרו.
  ואובריגדו ווסה סמיילי בשביל טרדוקשיון דו פורטוגייז שלך אפילו אם זה
  טרדוקשיון דו אינגלז
  ליאנדרו ברבוסה וסה א או וווז דו ברזיל.הוא הקול של ברזיל.
  ככה זה בברזיל הייתי שם אני מכיר את ווסה ומכיר את הפבלות.
  בחיים לא אעיז להיכנס לשם בלי מישהו מקומי משם .
  כשנכנסתי לפבלות עם מקומי אותו בחור אמר כל הזמן לנו ולאחרים
  אסטם קומיגו: הם אתי ,זו היתה תעודת הביטוח שלנו שם .
  אחרת לא היינו יוצאים משם בחיים .
  לפבלה רושיניה בריו לא רציתי להיכנס אפילו לא עם ליאנדרו בחור מקומי שפגשתי בחוף פפינו חוף המלפפון משחק פוציוולי ,כדורעף רגל.
  אבל שמעתי מה קרה למרחפים שניסו לעשות קרוס לטוס מהר המלפפון אל הקורקובדו ונחתו שם …כי נגמר להם האויר.
  ליאנדרו ברבוסה הוא הקול של ברזיל השחקן שהכי אהבתי בווריורס.
  הוא לטיני ליאנדרו בחור זהב,לא משכיל אבל כל מילה שלו מהלב.
  אובריגדו ווסה ,תודה רבה לך סמיילי.

  Reply to this comment
 8. קוין ג'ונסון

  12. ספט, 2017
  10:00

  אז שאקיל הטריד מינית והחליקו את זה כי הוא מהצד הנכון של המפה (שחור, סלבריטי, חוש הומור) ?
  לא, עובדה שביל קוסבי הוא שחור +סלבריטי +הומור והוא ניצוד ומואשם.

  החליקו את זה כי הטריד מישהו מהצד הלא נכון (גבר). וגם כי הוא שחור מהצד הנכון (ליברלי).
  אם טראמפ היה רץ עירום אחרי סטיב באנון במלתחות הגולף שלו, היו צריכים לכרות יער שלם להדפסת כתב האישום מרובה הסעיפים.

  Reply to this comment
  • אפלטון

   12. ספט, 2017
   10:08

   מה נפל עליך היום? גרמת לי לדמיין מה המאמן היה מרגיש אם שאק היה מחליק עליו.

   Reply to this comment
 9. amitlahev

  12. ספט, 2017
  10:10

  פשוט מעולה

  Reply to this comment
 10. צביקה

  12. ספט, 2017
  10:38

  מאמר נפלא, ברבוסה שחקן מצוין, והסיטואציה כה מצחיקה!

  Reply to this comment
 11. האווי לאסוף

  12. ספט, 2017
  11:16

  ענק, תודה רבה.
  \מישהו מכיר דרך טובה למחוק דברים מהזכרון? כמו בגברים בשחור? כי בדימיוני קקטוס בגובה 2.15 רודף אחריי בעירום, ואני חייב למחוק את האימג' הזה… אולי אתחיל לשיר את The Lion Sleeps Tonight. זה מוחק הכל, גם את השכל

  Reply to this comment
 12. שי אבן צור

  12. ספט, 2017
  11:32

  איזה כיף!!!
  חולה על ברבוסה!

  Reply to this comment
  • גור גולן

   13. ספט, 2017
   07:40

   אין כמוהו! ברבוסה עשה לנו את חווית האוזן בר

   Reply to this comment
 13. המשגיח

  12. ספט, 2017
  11:39

  נהדר

  Reply to this comment
 14. Smiley

  12. ספט, 2017
  12:11

  תודה לכל הקוראים והמגיבים 🙂

  Reply to this comment
 15. הייט אשברי

  12. ספט, 2017
  13:47

  נהדר . ותמיד אהבתי את ברבוסה – עוד מימיו בסאסנס, לפני שיכולתי לדמיין שינחת במפרץ .

  Reply to this comment
 16. אשך טמיר המקורי

  12. ספט, 2017
  15:31

  ענק !!
  תודה סמיילי

  Reply to this comment
 17. גיא הרשע

  12. ספט, 2017
  17:00

  + גדול, סמיילי!
  יופי של מאמר, בחרת לתרגם.

  Reply to this comment
 18. רועי ויינברג

  12. ספט, 2017
  17:10

  תודה רבה על התרגום

  Reply to this comment
 19. רימשוט

  12. ספט, 2017
  17:15

  חחחחחחחחחחחח

  פעם ראשונה שיש לי סימפטיה לשאק…….

  נ.ב.

  סמיילי, הטורים שלך הם הטורים היחידים שאני לא מעז לפספס

  Reply to this comment
  • Smiley

   12. ספט, 2017
   17:38

   תודה רבה,

   אלו לא טורים שלי אלא מאמרים שאני מתרגם. מי שכתב הם השחקנים עצמם.
   אני רק השליח 🙂

   Reply to this comment
 20. SamIaM

  12. ספט, 2017
  17:22

  מעולה. אחד השחקנים האהובים עליי
  תודה על התרגום

  Reply to this comment
 21. יואל

  12. ספט, 2017
  17:45

  very nice

  Reply to this comment
 22. איל

  12. ספט, 2017
  18:22

  גדול!!! איזו אישיות מיוחדת.
  תודה על התרגום

  Reply to this comment
 23. מנחם לס

  12. ספט, 2017
  18:55

  נהניתי לקרוא כמו כולכם, אבל צריך לזכור שלברבוסה חסר בורג, או משהו לא מוברג בדיוק נכון.. אבל הוא בחור חביב לאללה.

  ממש קשה לי להאמין שמרברי נתן לו מכונית חדשה! לא ידעתי את הסיפור עד שקראתי.

  לסמיילי ישנה יכולת מיוחדת לתרגם בצורה שלא חוטאת לסגנון המקורי, וזאת יכולת מיוחדת במינה. תודה סמיילי.

  Reply to this comment
 24. מומי שאוהב חציל בטחינה

  12. ספט, 2017
  19:57

  אין על הברבוסה הזה !!!
  איזה פוסט הזכיר למומי מרדף אחרי 2 טורוסטיות בחוף נודסטים בצרפת
  מומי עשה מרדף עם החציל שלא היה מבייש את לינפורד כריסטי

  Reply to this comment
  • מיקי

   12. ספט, 2017
   20:44

   הסיומת דו משמעית – מה לא היה מבייש את לינפורד כריסטי, המרדף או החציל? 😉

   Reply to this comment
   • רימשוט

    12. ספט, 2017
    22:18

    חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

    Reply to this comment
 25. מיקי

  12. ספט, 2017
  20:43

  מעולה! תודה רבה

  Reply to this comment
 26. מתן בניטה

  12. ספט, 2017
  22:31

  סמיילי יא מלך!!!

  Reply to this comment
 27. no funny shtuff

  12. ספט, 2017
  23:50

  גדול! איזו הפתעה לגבי מארברי, הוא תמיד נראה כזה אנטיפט.

  תודה על התרגום סמיילי

  Reply to this comment
  • פומה

   13. ספט, 2017
   22:34

   זה יותר ליאנדרו נחמד מאשר. מארברי ,הוא כסה נשמה טובה ברבוסה שאי אפשר לא לאהוב.

   Reply to this comment
 28. אחד העם

  13. ספט, 2017
  01:05

  פגז

  Reply to this comment
 29. גיא א

  13. ספט, 2017
  06:26

  תרגום מעולה!

  Reply to this comment
 30. גור גולן

  13. ספט, 2017
  07:41

  מעולה!!!!
  אני התאהבתי בברבוסה בגמר 2015. אני ושי נכנסנו לטירוף באותו ערב בגללו

  Reply to this comment
 31. asi

  13. ספט, 2017
  13:11

  מצוין, תודה

  Reply to this comment
 32. פאקו

  13. ספט, 2017
  18:48

  אוי זה אדיר פשוט.
  סמיילי, אתה עושה עבודת קודש.

  Reply to this comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *