מעורב הופס לשבת / מנחם לס

פורסם ב - 12. אוג, 2017 ע"י ב - כללי

1. כ-ו-ל-ו התכוונתי לספר לכם על החלטתי

 

(תמונה של אצות ים ליד הקזינו. צילם ד"ר רזי הופמן)

 

ואאווו…כ-ו-ל-ו רציתי לספר לכם שאסיים את ספורי בעולם הזה על החוף האהוב שלי בו גדלתי בבת גלים, ולא בעירי כיום גרינוויל (שאגב, נבחרה לאחת מחמשת הערים הטובות והיפות ביותר לחיות בהן בשנות הגמלאות ע"י נשיונל גיאוגרפיק מגזין). לא התכוונתי ולא חלמתי ששיתופכם בהחלטה הזו תוביל לכמות כזאת של תגובות חובקות עולם על חיים, מוות, אלוהים, דת, מדע, ומה לא. עצם העובדה שבכלל כתבתי על החלטתי שגופתי תישרף אחרי מותי (ובתי המתגוררת באטלנטה תטיס את כד האפר שנישאר לישראל, ויחד עם אחותה סיגל הן תפזרנה את האפר על שפת הים במקום שבחרתי, עם כמה בני משפחה, חברים, וקרובים, ומי שיתחשק לו לקפוץ לבת גלים מקהילת האתר), מראה את הקירבה והחופשיות שאני מרגיש אל כל קהילת האתר, והאהבה שאני מרגיש כלפי כולם.

הדבר הנפלא בכל הדיון שהתפתח היא העובדה שאף אחד לא יודע בוודאות כיצד הכל התחיל ומה קורה אחרי המוות. כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה להאמין, לפתח דיעה, ולשער. אנשים יכולים רק להאמין בדעתם, וכפי שראינו ישנן דעות שונות ומחשבות שונות בקשר לאדם. כיצד זה התחיל וכיצד זה התפתח ויתפתח? כיצד זה ייגמר, אם ייגמר?. האם ישנה אבולוציה, או האבולוציה קרתה (קורית) רק בתוך ה-HOMO SAPIENS ממשפחת ההומינידיים שהוא 'האדם הנבון' – אנחנו – הסוג היחיד ששרד מכל סוגי האדם האחרים, שזה מה שרוב המדענים מאמינים?

איש לא יודע כיצד ההתפתחות הזאת תימשך כי מוחנו התפתח בשלושת אלפי השנה האחרונים יותר מאשר ב-300 אלף השנה לפני כן, וכפי שהמוח ממשיך להתפתח בצורה אקספוננציאלית, כך מתפתח המדע , הטכנולוגיה, והידע שלנו.

היה נפלא לראות את כמות הידע והמורכבות של האמונה והדיעות, וכמובן שהדבר הנפלא ביותר הוא שאין כאן אף אחד "צודק" או "יודע" יותר מהאחרים. אולי לעולם גם לא נדע, ואולי מחר יתגלה פתאום סודו של העולם וסוד הקיום. איש לא יודע את 'האמת' ואיש לא יודע 'מה הטוב ביותר'. אולי שריפת הגופה הוא המעשה הנבון וההגיוני ביותר, ואולי הוא הדבר המטומטם ביותר לעשות כי היה מי שאמר באחת התגובות ש-"הנשמה נשארת בגופה שנה שלמה אחרי המוות" (ואין מי שיוכיח – או דרך להוכיח – את צידקת האומר או את השטות שבאמונתו!) ומה שאני עושה בעצם המדורה זה למנוע צ'אנס להיכנס לגוף אחר (גוואלד! תארו לכם שהיא היתה ניכנסת לילוד שהופך לאוהד לייקרס!!!)…

סתם בא לי לכתוב לכם על החלטתי מבלי לחשוב לשנייה אחת לאן שהפוסט הזה יוביל, ואני לא מתחרט על החלטתי. החשוב ביותר הוא שכל אחד ירגיש טוב עם אמונתו בקשר לחיים ומהותם, בקשר למוות ואחריתו, וירגיש הרגשה חיובית של תרומה לחברה, ויהנה מכל יום מחדש כמה שניתן ליהנות מהחיים, מבלי להרע לאחרים.

כך אני מנסה לחיות את חיי. אני שלם עם מחשבותי ומעשי, מרגיש נינוח עם חיי, ומרגיש הרגשה חיובית ויוצרת אפילו עתה כשהגעתי לגיל קשישות.

יאללה. מעכשיו נדבר רק על דברים חשובים, כמו ההפסד הביתי של הקאבס לבוסטון כבר במשחק הראשון של פתיחת העונה.

*********

(לא, זה לא הוואי. זה גל בת-גלימי (צילם רזי הופמן)

2. פתיחת העונה

עברנו זה עתה את אחד הפוסט-סיזונס המחשמלים והמותחים ביותר (והעסק עדיין לא ניגמר;  'קיירי אריוינג' אמרתי? מלו אמרתי?). פוסט סיסון שמגיע לרמת 'משחקי הכס'. אבל למזלנו אנחנו לא צריכים לחכות שנה שלמה – כמו בסידרה המעניינת של HBO – כדי לדעת מה הדבר הבא שיקרה. ה-NBA מלא אולי ביורמ'ים הנראים, בואו נגיד, קצת מצחיקים כמו אדם סילבר, אבל היורמ'ים האלה יודעים מה זה דרמה, ואיך ליצור אותה כבר מהיום הראשון והשני:

*ה-17 לאוקטובר: בוסטון סלטיקס בקליבלנד קאבס ב-8 בערב (זמן כרפר חסידים)

*ה-17 לאוקטובר: יוסטון רוקטס בגולדן סטייט ווריורס, 10:30 בערב (זמן כפר מכבי)

ה-18 לאוקטובר: פילדלפיה בוושינגטון

ה-18 לאוקטובר: מינסוטה בסן אנטוניו

ה-19 לאוקטובר: הניקס ב-OKC

ה-19 לאוקטובר: קליפרס בלייקרס

אני לא צריך להזכיר לכם את חיבור כריס פול לג'יימס הארדן, את פול ג'ורג' לראסל ווסטברוק, ואת העובדה שכרמלו אנטוני עדיין רוצה לשחק ביוסטון. יא, כמעט שכחתי את גורדון הייווארד בבוסטון.

הקאבס יהיו 3 פעמים בשבוע הראשון בנשיונל טיווי, כשהאחרון בהם הוא הקאבס ולברון נגד הגריק פריק ממילווקי. האם נראה חילוף משמרות כבר מהשבוע הראשון?

הכל ייתכן.

ואיזה כיף יהיה לראות את כריס פול וג'יימס הארדן כבר בערב הראשון נגד הווריורס. האם יוסטון סגרו את המירווח בין הווריורס לעצמם עם הבאת  CP3? מי מהשניים יחזיק יותר בכדור? כיצד מייק ד'אנטוני פתר את הבעייה, או שהוא אמר להם "שחקו בטבעיות ומה שיהיה – יהיה"?

בערב השני נראה כיצד THE PROCESS של סם הינקי עובד. נקווה לראות סוף-סוף בן סימונס בריא עם ג'ואל אמביד בריא, ומנהל אותם הרוקי מרקל פולץ. האם נראה קבוצה מעולה במשחקה הראשון והיא רק תלך ותשתפר?

ובאותו ערב שני נראה מה הכין לנו טום ת'יבודו עם הרוסטר החדש שלו הכולל את ג'ים באטלר, ג'ף טיג, ג'מל קרופורד, וטאג' גיבסון, וכיצד הם מסתדרים עם קרל-אנטוני טאונס ואנדרו ויגינס.

לוס אנג'לס…הקליפרס באדרת חדשה נגד לונזו בול…איזה סניקרס הוא ינעל? האם הוא באמת  יתפתח להיות "ג'ייסון קיד מס' 2"???

3. מדחי אל דחי

מי שמאמין שהקאבס היא קבוצה טובה יותר בפתיחת העונה מאשר היתה בעונה שעברה, אנא שירים ידו.

(אני רואה רק את ידיהם של בצלאל שיטריט, נעמי בנבנישטי, הגננת משדה יעקב, ג'ורג' וושינגטון ג'וניור, וגונזלס ארחמנז III.)

מי שמאמין שהקאבס בערך כמו בעונה השנייה שירים את ידו!

אני רואה את ידה של דבורה פיבך, שמואל בברוטו, איתן אפשטיין, צילה קנר, מרק קיובן, וקני רובינסון. הופ, פתאום גם גילה קרייטנר מרימה את ידה.

מי מאמין שהקאבס חלשה יותר מאשר בעונה שעברה?

12,566 גולשי האתר שניכנסו היום אלינו מצביעים. ללא יוצא מין הכלל!

בפלייאוף של העונה שעברה הווריורס לא רק נראו ככוכבי רוק. הם שיחקו ככוכבים. בשלמות והעליונות של הביטלס. הקאבס? נראו ונשמעו כמו המקהלה של עובדי עיריית שפרעם.

אני ציפיתי שבקיץ הם יהפכו עולמות כדי לשנות את דמותם ולהתחזק.

במקום זה הם רק נראים לי היום חלשים יותר, יגעים יותר, לקויים יותר, וקודרים יותר. הם נראים 'ומרגישים' כקבוצה בדכאון שאין לה כל תקווה לנצח העונה את האליפות, וכאילו כולם שם מחכים שהעונה תעבור, לברון יעזוב, הקבוצה תהפוך לסמל לדלות ומסכנות, ותתחיל הכל מחדש. גורלם תלוי מאד בדרק רוז, וזה דבר מסוכן מאד להיות תלויים בשחקן מבוגר עם נטייה לפציעות, שהוא ההבדל המשמעותי היחיד מהעונה שעברה.

במזרח הם עלולים עוד להגיע לגמר המזרח, אבל הם בירידה כזאת משמעותית שלאס ווגאס אולי לא תמצא אפילו אחוז שלילי מתאים להתערבויות.

מה קרה לקבוצה? מה הסיבות שמאיגרא רמה הם הפכו לעוד קבוצה מזרחית חלשה?

זה לא היה דבר אחד אלא שורה של פאש/לות והחלטות גרועות ומשונות.

ראשית, דן גילברט – שהוא לדעתי אחד מבעלי הקבוצות הגרועים בליגה – הפסיד את דייויד גריפין, שהוא אחד ה-GM'S הטובים ביותר בליגה. תחת הנהלתו וראייתו קדימה הקאבס הגיעה לשלושה גמרים, ואליפות אחת ב-2016. הרגשתי היא שגילברט פשוט קינא בדייויד שקיבל את כל המחמאות ואיש לא דיבר על גילברט. מי מדבר בכלל על בעלי קבוצות? תפקידם לשבת מאחורי הקלעים ולספור את הכסף. גם כבוד הם מחפשים? אז הוא סרב לשלם לגריפין מה שהגיע לו, ועבור 2 מיליון הוא הפסיד את ה-GM המצויין הזה.

שנית, דן גילברט שמע שההחלפה הטובה ביותר לגריפין יהיה צ'אונסי ביליאפס (אני לא יודע מי קבע זאת כי אין לצ'אונסי כל נסיון בניהול קבוצה ומאין הידע שהוא 'טוב', אבל זה חלק מהדיון!). אבל גילברט  הציע לו רק 1.5 מיליון, בעוד שהמשכורת הממוצעת למנהל בסקטבול אופריישיונס היא 4 מיליון. זה לא היה יותר מסתם עלבון להציע הצעה כזאת לביליאפס. כנראה שגילברט מראש לא רצה אותו ולכן הציע הצעה כזאת. ביליאפס לא רצה לומר שהוא דוחה את ההצעה בגלל הכסף, ואמר פשוט ש"זה לא הזמן", אבל אני בטוח ש-4 מיליון היו הופכים את הזמן לזמן טוב מאד. עכשיו ה-GM הוא קובי אלטמן – כנראה שהוא היה האדם שגילברט רצה מלכתחילה – מין אדם עם "קשרים" ישראליים שאין לו מושג, בקגראונד, ולדעתי אפילו כבוד מהשחקנים. איש לא ייקח אותו ברצינות במשא ומתן.

שלישית, הקאבס הצחיקה ממש בצורה שהיא הלכה על החתמת פול ג'ורג'. בגלל שדייויד גריפין כבר לא היה בעניינים, השחקן היחיד שהיה יכול להביא לשיפור ממש מהעונה שעברה ברח להם בין הידיים כשהוא מעדיף את OKC. חוסר ההתלהבות והאגרסיביות בנסיון להשיג את ג'ורג' היתה הפאשלה הגדולה של הקאבס הקיץ. הם יכלו להעמידו כפנים של הקבוצה אחרי שלברון יעזוב עם עתיד מזהיר להביא את הקאבס לאן שלברון הביא אותה.

רביעית, כיצד קבוצה כמו הקאבס חושבת בכלל על איבוד שחקן כקיירי אירוינג? גילברט היה צריך לקחת אותו הצידה ולומר לו שאפילו אם הוא שונא את לברון, ש"יסבול" עוד שנה, ואז הקבוצה שלו. הם יהפכו שוב לכוח המרכזי במזרח וקיירי יהיה המנהיג והבוס, ובמקום לברון יביאו שחקן חופשי אחר מצויין, ב -25 מיליון. במקום זאת? הקאבס נתנה לקיירי להצהיר איזה הצהרות שהוא רצה ובינתיים לא קורה מאומה. אם קיירי נישאר העונה עם לברון, זאת תהיה מרקחה ומערבולת אחת גדולה במקום קבוצת כדורסל.
חמישית – אני לא מבין עד היום את קול ענות החלושה בו הקאבס ניסתה לשכנע את כרמלו אנטוני לחתום איתם. אני יודע שהוא חזר ואמר "יוסטון אונלי". אבל מה שהולך בחדרים סגורים חשוב יותר מהצהרות, ולי נראה שהקאבס ניכשלו לחלוטין בנסיון ההחתמה של לברון.
ששית – הקבוצה רק הזדקנה בשנה מבלי ששום דבר אחד טוב נוסף אליה מלבד הסיכון על דרק רוז. חוזה קלדרון כבר אינו פקטור.
שביעית: כל חסרונות הקאבס ניתגלו בגמר נגד הווריורס. הקבוצה היתה והיא נשארה "LEBRON'S TEAM" ולברון לא נראה מעוניין בשום דבר מלבד שהעונה הזאת הבאה עלינו לטובה תסתיים כבר והוא יעבור ללייקרס. הוא גם ישחק ככה משך כל העונה: יעשה טובה שהוא משחק.

תראו איזה רוסטר עלוב, כששני שחקנים – קיירי ולברון – משחקים רק לסיים את העונה!

Cleveland Cavaliers Roster

Team Roster
NO. NAME POS AGE HT WT COLLEGE 2017-2018 SALARY
13 Jose Calderon PG 35 6-3 200 $1,471,382
20 Kay Felder PG 22 5-9 176 $1,312,611
8 Channing Frye PF 34 6-11 255 Arizona $7,420,912
34 Jeff Green SF 30 6-9 235 Georgetown $1,471,382
2 Kyrie Irving PG 25 6-3 193 Duke $18,868,626
23 LeBron James SF 32 6-8 250 $33,285,709
24 Richard Jefferson SF 37 6-7 233 Arizona $2,500,000
30 Dahntay Jones SG 36 6-6 225 Duke
26 Kyle Korver SG 36 6-7 212 Creighton $7,000,000
0 Kevin Love PF 28 6-10 251 UCLA $22,642,350
98 Cedi Osman SF 22 6-8 215 $2,642,857
25 Derrick Rose PG 28 6-3 190 Memphis $1,471,382
4 Iman Shumpert SG 27 6-5 220 Georgia Tech $10,337,079
5 JR Smith SG 31 6-6 225 $13,760,000
40 Edy Tavares C 25 7-3 265 $1,312,611
13 Tristan Thompson C 26 6-9 238 Texas $16,400,000
31 Deron Williams PG 33 6-3 200 Illinois
3 Derrick Williams PF 26 6-8 240 Arizona
Coach: Tyronn Lue

4. בחירות אלפי גולשי האינסיידר (לחישוב תוצאות האתגר)

אמנם אמרתי שאבטל את האתגר אם לא יהיו לפחות 20 פותרים, והיו רק 9, בכל זאת אתן את התוצאות, וכל גולש שניסה לפתור את האתגר יחשב את ציונו לפי ההסבר שנתתי: 10 נקודות לכל בחירת בול, ו-5 נק' אם בחרת שחקן לסיאטל והוא ניבחר ללאס ווגאס, ולהיפך.

שחקני סיאטל:

ג'ורג' היל, דרק רוז, לו ויליאמס, אבן פורנטייר, קנת' פאריד, גרג מונרו, אימן שומפרט, טריי ליילס, רודי גיי, ווסלי מתיוס, פאו גאסול, ניק יאנג.

שחקני לאס ווגאס:

מייקל ריי ויליאמס, טיילר ג'ונסון, טים הרדאוויי ג'וניור, ג'ף גרין, דמר קרול, טאז' גיבסון, רובין לופז, זאק רנדולף, זזה פקוליה, ריאו אנדרסון, ביג'יי מיילס, ברנדון נייט.

5. מי יהיו השחקנים המלהיבים ביותר בעוד 10 שנים:

1. לונזו בול

2. אנטוני דייויס

3.ג'יאניס אנטטוקונמפו

4. ברנדון אינגראם

5. קריסטפאס פורזינגיס

6. ד'ארון פוקס

7. מליק מונק

8. ג'ואל אמביד

9. ביג'יי בארט

10 מייק פורטר

6. מייקל ג'ורדן: שגיאת הכדורסל הגדולה שלי!

בפוטבול החלו דבורים על אפשרות שהקוורטרבק המהולל של הגרין-היי פקרס ארון רודג'רס יעזוב את הגרין ביי פקרס בתום העונה הבאה. ריי לואיס, הליינבקר המצויין לשעבר של הבולטימור רייבנס שנישאל לדעתו אמר שזאת תהיה שגיאה גדולה. הוא הביא לדוגמא שיחה שהיתה לו עם חברו הטוב מייקל ג'ורדן שאמר לו "Lewis on Fox Sport):“ The only thing I regret in basketball is putting on another uniform

ריי לואיס אומר שהיה ברור לו שמייקל התכוון שההחלטה לעבור לוושינגטון ויזרדס אחרי הבולס היתה החלטה ש-"TARNISHED" (השאירה כתם) על המורשת שלו. מה שכמובן אפילו ריי לואיס לא יכול לדעת הוא אם מייקל חושב שזאת היתה שגיאה בגלל שתי העונות הבינוניות שהיו לויזרדס (מייקל עצמו היה לא רע בכלל), או בגלל שהוא החליט לחזור מפרישה לשחק עם קבוצה שהיא אינה הבולס.

7. כרמלו אומר שהוא יהיה מוכן לשחק בבלייזרס

מלו חזרמ ואמר "יוסטון או כלום". הכוונה שהוא לא יאשר טרייד מהניקס אלא אם הטרייד יהיה לרוקטס. ובכן, ידוע שדמיאן לילארד וסיג'יי מקולום היו בקשר משך כל הקיץ עם כרמלו בנסיונות לשכנעו לעבור בטרייד לבלייזרס. בתכנית הרדיו של ESPN The Russillo Show, אדריאן ווג'נרוסקי אמר ש"ידוע לו שהבלייזרס הם 'הסוס השחור' עם סכוי להנחית את כרמלו אם הדיל עם יוסטון לא ייצא לפועל".

 

8. חדש: 10 הפלייז הטובים של העונה!

 

60 תגובות ל - “מעורב הופס לשבת / מנחם לס”

 1. Smiley

  12. אוג, 2017
  07:16

  1. כמו תמיד הNBA שם אחלה משחקים מעניינים. תחילת העונה, זה הזמן לראות סוף סוף איך יהיו כל הקבוצות המססקרנות, כשהשנה אלו הן פילדלפיה, יוסטון, מינסוטה.
  2. אני לא חושב שלקאבס סגל חלש, הבעיה היא כמובן קיירי ואיך זה יסתדר עם לברון בהנחה שאין טרייד. כל עוד לברון שם, עד שיוכח שהוא ירד ברמת משחקו, הם יאיימו על התואר (ובטח על המזרח). התוספות של רוז וגרין מעניינות ויכולות לתת עוד אופציות. רוז בריא הוא סקורר מהספסל וגרין שחקן וורסיטלי שיכול לשחק בכמה עמדות.
  3. נראהלי שכחו את החברה מפילדלפיה שבשחקנים המלהיבים עוד עשור.
  4. אומנם ג'ורדן שיחק בוויזארדס אבל אף אחד לא באמת זוכר את זה וכולם מתייחסים אל השנים שלו בבולס.
  5. כרמלו מזיק לעצמו ולקבוצה שלו על רעיונות הטרייד. כאשר יחלוף הזמן לא בטוח שיהיו לו קונים והמחיר שלו ירד. גם פה, אם הוא מתחיל את העונה בניקס זה יכול להשפיע לרעה על הקבוצה.

  Reply to this comment
  • הציפור הנדירה

   13. אוג, 2017
   16:03

   רק בשנותיו בבולס ללא עונת החזרה מהפרישה מייקל השיג ממוצע של כ-31.5 נק' עם כ-51.5% מהשדה בעונה הסדירה. אחוזי הקליעה שלו כולל עונה החזרה מהפרישה הם 50.8 (ממוצע איני זוכר אך כנראה סביב ה-31). הממוצע הכללי שלו הוא 30.12 (במאית יותר מווילט) טאחוזי הקליעה מהשדה הם 49.6.

   Reply to this comment
 2. מחפצה מנמצה

  12. אוג, 2017
  08:15

  הדבר המעניין ברוסטר של קליבלנד זה המשכורות ההזויות שמקבלים שמפארט ולאב . עכשיו אני רוצה לראות את גילה קרייטנר מרימה את ידה !

  Reply to this comment
 3. אשך טמיר המקורי

  12. אוג, 2017
  08:19

  מנחם אתה גאון. קרעת אותי עם ההצבעות לקליבלנד!
  הגננת משדה יעקב בחברה טובה! 🙂

  יצא לי 115 באתגר. גולשי האינסיידר רפי-הבנה. בנוסף הם בחרו 2 מס"א לסיאטל – גיי ופאו – מה שאסור לפי הכללים

  Reply to this comment
  • MBK

   12. אוג, 2017
   10:09

   תוצאה מעולה
   לדעתי 2 הקבוצות הרבה יותר טובות ממיאמי שארלוט טורנטו ונקובר שנוספו בעבר

   Reply to this comment
 4. אשך טמיר המקורי

  12. אוג, 2017
  08:20

  כרמלו בבלייזרס זה שיחוק לכל הצדדים. מת לראות את זה

  Reply to this comment
 5. יוסי

  12. אוג, 2017
  08:34

  לא מבין את מלו , נראה לי שהמקום הכי גרוע ללכת עליו מהאופציות הקיימות מבחינתו זה יוסטון ,, הבליזרס פליקנס ואוקלהומה נראות האופציות הרבה יותר טובות לדעתי , כנראה מה שבאמת מעניין אותו זה השוק הסיני ולעשות עוד כסף , חבל כשרון כמו שלו מבוזבז ולא זכינו לראותו בשלבי הפליאוף האמיתיים מוציא את היכולות הקיימות בו .

  Reply to this comment
  • ד"ר הופמן

   12. אוג, 2017
   09:15

   אתה יודע מה? מגיע לו, איזה בזבוז של כישרון כל השנים מדנוור ועד למדיסון סקוור גרדן… בזבוז!!! אולי עוד שנתיים שלוש יכנס לו השכל וימצא את הקבטצה שתהיה בנוייה לאליפות.

   Reply to this comment
  • נתי

   12. אוג, 2017
   10:55

   על מה אתה מדבר?עם שני רכזים יוצרים מהטופ העולמי הוא יראה אש גם אם הוא סוס מת.באוקלהומה וניו אורלינס הוא סתם ישחק בידודים
   דירוג הקבוצות שיגרמו לו לפרוח ולהשתלב(לא סתם להפציץ מספרים) :
   יוסטון
   פורטלנד
   אוקלהומה
   ניו אורלינס

   Reply to this comment
   • ד"ר הופמן

    12. אוג, 2017
    11:13

    היי נתי, בוקר טוב
    מלו כבר עשה את הבוכטות המפלצתיות (שלא נכנסות ברכב ברינקס רגיל) בניו יורק ולא רק מהניקס מה שנשאר לו זה להגיע לקבוצה טובה ולהשתלב שם בשביל לקחת תואר והוא עדיין מוכשר לכך. יותר מכך הכח בידיים שלו כשהניקס יהיו מוכנים ללכת לקראתו כדי להתחיל להיבנות מחדש ולחפש עתיד עם פרוזינגס כמובן ועוד שחקנים צעירים. השאלה היא עד כמה באמת מלו יהיה מוכן לוותר על מנהטן. אני לא בטוח שהוא באמת רוצה כי אחרת זה היה קורה בסוף העונה האחרונה כשרק התחילו לדבר על ההיפרדות…

    Reply to this comment
    • נתי

     12. אוג, 2017
     12:54

     בוקר טוב 🙂
     הגבתי ליוסי,מי אני שאכנס לעימות עם ד"ר?
     (אם הייתי מגיב לך הייתי מופיע בתור 5.1.1)

     Reply to this comment
     • ד"ר הופמן

      12. אוג, 2017
      13:26

      אבל גם אתה ד"ר 🙂
      ד"ר טיחו ההוא מציונה והעין המקולקלת…. ההוא מה-מקרוב.

  • אסף

   12. אוג, 2017
   12:41

   את מלו לא מעניין כלום חוץ ממנו עצמו, בהצלחה לכל מי שתקח את האגו הנפוח הזה שלא מסוגל להיות כינור שני ובטח לא שלישי לאף אחד.

   Reply to this comment
  • א.ב

   13. אוג, 2017
   02:35

   למה הכי גרוע? יחד עם הקאבס הם הסיכוי הכי טוב שלו לתואר.

   Reply to this comment
 6. יניב

  12. אוג, 2017
  08:43

  רק הערה בנוסח גילרי. גורג לא העדיף שום דבר (מלבד להגיע ללייקרס) זאת אינדיאנה שהעדיפה את ההצעה של אוקלהומה. לדעתי העניין בקליבלנד זה משחקי כוחות בין גילברט ללברון וגילברט שהבין שלברון הולך לעזוב שנה הבאה החליט שהשנה הוא לא נותן לו מה שהוא רוצה. וגם מהצד של לברון. אין לי ספק בכלל ששכנוע קל של לברון וכרמלה היה מסכים להגיע לקליבלנד

  Reply to this comment
  • ד"ר הופמן

   12. אוג, 2017
   10:34

   הבעייה היתה הגישה של הלייקרס. הם היו צריכים לעשות הכל כדי להביא אותו כבר השנה אבל הם זילזלו כי PG13 אמר שהוא רוצה לייקרס, אז מה? אז הוא בכיס שלהם כאילו שום דבר לא יכול להשתנות בשנה. מה? אדם לא יכול לשנות את דעתו תוך שנה? התנהלות מטומטמת. מצד שני בוסטון שלי זוכה בגלל הטמטום של הלייקרס כי יש לה את הבחירה טופ 5 של הלייקרס בשנה הבאה בהנחה שלא יסיימו אחרונים. גם זה יכול להשתנות אם בוסטון תסחור בבחירות של לייקרס18/סקרמנטו19, ברוקלין 18, בוסטון 18 אל הורפורד וקראודר עבור קארל אנתוני טאונס. במצב כזה אפשר לתת מקס ל IT ולהחתים גם את סמארט ולהיות טיפלה מעל הקפס עם ביג טרי חדשים שתוך שנתיים יכולים להפוך לביג פייב אם בראון וטאטום יממשו את הציפיות ועם סמארט כשחקן השישי של בוסטון.

   Reply to this comment
   • Smiley

    12. אוג, 2017
    12:02

    מינסוטה לא יסכימו להעביר את KAT

    Reply to this comment
    • ד"ר הופמן

     12. אוג, 2017
     12:31

     רגע רגע רגע

     קראת טוב מה יש לבוסטון להציע לתום?

     אתה יכול להגיד על תיבודו הכל אבל הוא לא טיפש וכשמציעים לו ניסיון שיכול להקפיץ את הקבוצה באמת ולהביא אותם לפליאוף עם ג'ה ועם הורפורד בתור אבא אמיתי לשחקנים וזה עם שתי בחירות דראפט טופ 5 של 4 ו 5 פוטנציאליים כאולסטארים לעתיד רק טיפש יגיד לא. מה מינסוטה עשתה בשנה שעברה עם טאונס? אפילו לא גירדה את הפלייאוף. כל קבוצה שתגיד לא לכזה טרייד לא נראית לי שפוייה במיוחד. האמת, למרות שיש דיבורים עכשיו על KAT בבוסטון אני בכלל לא בטוח שזה בראש של דני איינג. מצד שני זה מה שאני הייתי עושה בשביל כסף להחתים את IT וסמארט על המשך חוזה ב 2018.

     Reply to this comment
     • יניב

      12. אוג, 2017
      18:19

      בוסטון יכולה להציע את כל העולם ואם מיני סוטה מסכימה אז היא יוצאת פרייארית. קאט הוא אחד השחקנים שלא מוותרים עליו לעולם. שחקן צעיר שכבר נותן קבלות והא-סייד הוא בלתי נגמר. מה שאתה מציע זה מה שאולי איינג הכי אוהב בעולם עוד פוטנציאל ועוד פוטנציאל אבל לא מוותרים על שחקן בסדר גודל של קאט עבור כל הבחירות דראפט האפשרויות ועבור כל שחקן אפשרי בטח לא עבור בחירות דראפט שאלוהים יודע מה יצא איתם והורפורד

     • ד"ר הופמן

      12. אוג, 2017
      18:57

      ושוב, לאן הם הגיעו אתו בשנים האחרונות? הם לא מגרדים את הפליאוף. אולי השנה יתקרבו אבל עדיין אין צאנס שהם שם… עם מה שהצעתי הם ועוד איך בפליאוף המערב בשנה הקרובה או הבאה. אבל לא נראה לי שאיינג' ילך על מהלך כזה. מבחינתי זה Wishful thinking בלי הרבה סיכוי. איינג צריך למצוא פתרון לחוזה הגבוה של הורפורד עבור המקס של תומס ושכר הוגן לסמארט. יכול להיות שאם תהיה שנה של גמר אן בי איי השנה הוא יחליט שממשיכים עם הבחירות של ברוקלין ולייקרס/סקרמנטו ואז Wyc יצטרך לפתוח את הארנק ולשלם מס גבוה החל משנה הבאה בתקווה שכשיגמר החוזה של הורפורד אחת מהבחירות של 2018/19 תיתן 20 נקודות ו 11 ריבאונד במשחק.

     • ד"ר הופמן

      12. אוג, 2017
      19:05

      עוד דבר יניב, מדברים על החמישייה של שנה הבאה בדראפט כפרוספקטים בטוחים ואלה שחקנים גבוהים וחזקים. שניים כאלה עם אל הורפורד שילמד אותם תכלס איך משחק סנטר פאוור באן בי איי זה ווין אחד גדול. אני חושב שזה גם מה שדני חושב. בגלל זה אני לא חושב שיש צאנס שילך על קאט ולא על דייויס כי הוא כבר קיבל הבטחה מ WYC שהגביר מוכן לשלם בשנתיים הבאות (מהשנה הבאה ולא מזו שבפתח) עד סיום החוזה של הורפורד את הקפס! אם בוסטון תפתיע ותעלה השנה לגמר ואולי אפילו תצליח לנצח משחק אחד מול ג"ס, נראה שהוא ישלם כמו בתקופה של הביג טיקט וריי.

     • יניב

      12. אוג, 2017
      19:28

      נו ויגיעו לפלייאוף אז מה יהיה? אתה לא מוותר על אחד משלושת שחקני העתיד הכי טובים שיש רק כי לא הגעת לפלייאוף ובטח בשביל רק להגיע לפלייאוף. לגבי הפרוספקטים הבטוחים אז עצם המשפט הזה הוא דיסוננס אתה לא יכול לדעת איך הוא יהיה ושלא נדבר על פציעות. שורה תחתונה טיימס היה מוכן לוותר על כולם בשביל קאט ומיניבוטה לא תוותר לעולם על קאט( רק כמובן אם לא תהיה לה ברירה)

     • ד"ר הופמן

      12. אוג, 2017
      19:51

      מקווה שנחזור לוויכוח הזה בעוד כמה שנים כשנראה עם קאט יכול בכלל להתקרב ל KG. אם דני יעשה מה שאמרתי, זו עובדה שהעתיד של בוסטון וורוד מאד עם מה שיש כרגע ומה שייתווסף מהדרפטים. אם לא יהיו יותר טריידים בוסטון ימשיכו ויבנו לגדולות עם הפאוור והסנטר של העתיד מהדרפט הבא.

     • Smiley

      13. אוג, 2017
      02:25

      KAT כולה שנתיים בליגה וכבר סתמת את הגולל עליו במינסוטה

     • ד"ר הופמן

      13. אוג, 2017
      06:21

      לא סגרתי שום אבן גולל על הקבר 🙂
      לדעתי איינג' לא יעשה השנה שום שינוי עד האולסטר ויראה איך הקבוצה מתחברת עם כל החדשים שבאו. אם הקבוצה תהייה טובה משנה שעברה לא יהיו שינויים בכלל. קאט עניין אותי בגלל השכר הנמוך שלו עד 2020 והשכר הגבוה של הורפורד שיקשה החתמת IT על מקס בשנה הבאה. כמובן שגם הסטטיסטיקה שלו טובה משל אל אבל דייויס ואמביד אולי טובים ממנו וגם פציעים מאד… כפי שציינתי בנ"ל נראה שאיינג' ילך על הדרפטים בשנה הבאה כדי להמשיך להיבנות בעיקר בריבאונד. כשבוסטון תשפר את זה היא תהייה קונטיינדרית!

     • גיא הרשע

      13. אוג, 2017
      06:57

      אני נדחף לדיון שהוא לא שלי, לקראת סופו,
      בשביל להוסיף נתון קטן –

      בשליש האחרון העונה שעברה (מהאולסטאר עד לסיום העונה),
      לדעתי, לא היה בליגה שחקן ששיחק כדורסל טוב יותר מזה של טאונס.

      28.4 נק', 13.4 רב' (מתוכם 4 בהתקפה), 59.7% מהשדה, 43.4% מהשלוש, 84% מהעונשין.

      רק ווייטסייד ודרומונד לקחו יותר רב' התקפה ממנו, אבל הם לא זרקו 3.3 פעמים במשחק מה-3.

      אין שחקן שקלע יותר מ-17 נק' למשחק, וקלע באחוזים גבוהים משלו.
      (למעשה, היחיד שקלע יותר מ-14 נק' למשחק עם אחוזים גבוהים משל טאונס הוא גובר עם 16.7 נק', אבל הוא לא זרק מטווח ה-3)

      האחוזים שלו מ-3 באותו פרק זמן גבוהים משל קיירי, קרי, קליי, דוראנט, לילארד.
      למעשה, מבין השחקנים בליגה שבאותו פרק זמן קלעו לפחות 15 נק' למשחק,
      רק באטלר ומקולום קלעו באחוזים גבוהים משלו.

      השורה התחתונה?
      אם מינסוטה מוותרים עליו,
      צריך לפתוח חקירה פלילית שתבדוק כמה כסף היה במעטפת המזומנים שאיינג' העביר מתחת לשולחן…

     • ד"ר רזי הופמן

      13. אוג, 2017
      09:50

      גיא, צחקתי מאד
      מבחינתי ומבחינת ירוקים נוספים KAT הוא Wishful thinking
      נראה איך הוולבס יתקדמו השנה והאם יגרדו את הפליאוף….
      לדעתי לא.

     • ד"ר רזי הופמן

      13. אוג, 2017
      09:53

      אוליי כן עם ההצטרפות של באטלר תהייה הצלחה ….

  • etayle

   13. אוג, 2017
   01:34

   אני פונה עם יניב, לא מוותרים על שחקן כמו קא"ט תמורת שום דבר, מדובר בפוטנציאל ענק (וכנראה גם עם אישיות לא רגילה), כמו AD לא מזיזים דבר כזה רק עם אין ברירה.( קח את הארדן בתור דוגמא מה שחקן כזה יכול לעשות למועדון)

   Reply to this comment
   • ד"ר הופמן

    13. אוג, 2017
    07:20

    ומה עם פליאוף? לא נמאס לכם להיות אחת הקבוצות החלשות בליגה? סיימתם בשנה שעברה במקום השלישי מלמטה להזכירך. עם קאט אולי תגיעו לפליאוף ואולי לא.אם זה לא יקרה הוא ידרוש טרייד. עם אל וקראודר ושתי בחירות דראפט מעולות כנראה שתהיו מהר מאד בפליאוף.

    Reply to this comment
    • גיא הרשע

     13. אוג, 2017
     07:54

     אני לא זוכר שחקן על חוזה רוקי, רגע לפני החוזה הגדול הראשון שלו, דורש טרייד.
     גם השחקנים ששיחקו בקבוצות המיץ של הזבל.

     הורפורד וקראודר + בחירות עתידיות, יביאו את מינסוטה מהר יותר לפלייאוף?
     לא מסכים בכלל.

     (חוץ מזה – זה טרייד שלא יכול לעבוד בגלל החוזה הענקי של הורפורד)

     Reply to this comment
     • ד"ר רזי הופמן

      13. אוג, 2017
      09:57

      לא רואה שם בעייה
      פקוביץ מסיים חוזה וכרגע הסלרי שלהם 87 מליון.
      אבל עזוב, בוא נפסיק את הדיון.
      הטרייד לא יקרה ואיינג' יחפש מקום אחר להיפטר מהחוזה של אל או שלא ואז בוסטון ישלמו כנראה שנתיים קנס.

    • יניב

     13. אוג, 2017
     09:57

     בוא נתחיל מכך שהשנה מיניסוטה חייבים להיות בפליאוף ובמידה והם לא מגיעים זה כישלון קולוסאלי,אף אחד גם לא ייפול מהכיסא ואפילו יש הרבה הערכות שהם יגיעו לפחות לחצי גמר.
     לגבי 2 בחירות דראפט מעולות אז בוא נפרט מה זה בחירות דראפט מעולותץכל העניין בבחירות דראפט זסה החלום או הרצון למצוא שחקן שישנה את פני המועדון,אחת לכמה שנים טובות אכן מגיע שחקן כזה,כמו לברון כמו דוראנט כמו דיוויס כמו אמביד(בהנחה שהוא לא פציע) וכמו קאט.
     עכשיו מה אתה אומר תוותרו על שחקן שמגיע אחת לכמה שנים אם בכלל תמורת 2 שחקנים טובים שהתקרה שלהם מאוד מאוד ברורה +2 בחירות דראפט שבמקרה הכי הכי טוב יביאו להם שחקן כמו…קאט.
     עוד 2 נקודות בהנחה שהכל מתחבר למיניסוטה אז אם יש מישהי שבשנים הקרובות יכולה לאיים על גולדן סטייט זאת מיניסוטה ודבר שני חוץ מגולדן סטייט שאני מאמין לא תוותר על קרי/דוראנט/גרין.אין אף קבוצה בליגה שתעמיד כל שחקן על השולחן עבור קאט.הוא עד כדי כך טוב.

     Reply to this comment
     • ד"ר הופמן

      13. אוג, 2017
      16:14

      מסכים אתך שאם מינסוטה וניו אורלינס לא בפליאוף זה כישלון.
      מציע לך לראות את את חמשת הפרוספקטים בדרפט 2018. אני ראיתי סרטונים של כולם וחייב להגיד שרבים מאוהדי בוסטון מזילים ריר וכמעט הולכים מכות על מי לבחור מהחמישייה הזו. בהנחה ששניים מהם יגיעו לבוסטון ויממשו פוטנציאל עם מה שכבר יש בבוסטון, לא קאט ולא דייויס או אמביד בריא יוכלו להם.

     • ד"ר הופמן

      13. אוג, 2017
      16:36

      ואם אתה שואל אלו הכי מתאימים לדעתי לבוסטון אענה לך בלי היסוס בגלי ואייטון, בחירה 2 ו 4 שהם פאוור וסנטר שקולעים מצויין ולוקחים ריבאונד מעולה גם בהגנה וגם בהתקפה. רק מקווה שבוסטון תיקח את שני המקומות הראשונים בשביל שתוכל לבחור בהם!

 7. עדי

  12. אוג, 2017
  08:43

  125 באתגר.

  Reply to this comment
 8. ד"ר הופמן

  12. אוג, 2017
  09:11

  מסכים עם 7 הבעיות הגדולות של הקבס שהעלית מנחם, השאלה היא האם קליבלנד יצליחו שוב לקחת את גמר המזרח בשביל להפסיד בסוף ל ג"ס או שבסוף יפלו מול מי שלא תגיע מולם בגמר הזה?
  עם לברון כפי שגילינו הכל יכול לקרות.

  Reply to this comment
 9. ולדי קוגן

  12. אוג, 2017
  10:20

  120 באתגר.
  קליבלנד חייבים לחשוב על העתיד ולקבל עבור קיירי חלקים לעתיד. העונה אליפות הם לא יקחו וחבל סתם להביא שחקנים שרק יתקעו אותך.
  לגבי 2027, השחקנים המלהיבים יהיו חבר'ה שעדיין לא נכנסו לליגה. אני בספק אם אנטוני דייויס בגיל 34 יהיה השחקן השני המלהיב בליגה.

  Reply to this comment
 10. Berch

  12. אוג, 2017
  10:25

  אחלה מעורב
  אני אתייחס לסרטון בשתי נקודות
  1. הסל של דוראנט די סתמי. אכן בעל משמעות אבל לא top-play
  2. הסל של לברון ממסירת פוטבול של קווין לאב מזכירה את המסירה של גור שלף לדרק שארפ.
  ולדיון התיאולוגי אוסיף שאני חושב שאתה צודק לגמרי. הבעיה היא עם ה"אחריות" על שאר השבט. אולי זה התאים להישרדות השבט לפני 2000 שנה אבל היום זה לא לעניין. כמו שאמרת…. שכל אחד יאמין במה שהוא רוצה ושישקיע בלהיות איש טוב וחבר טוב בקהילה.

  Reply to this comment
  • Benny

   12. אוג, 2017
   13:16

   הסל של דוראנט הכי משמעותי העונה למעשה הכריע את האליפות

   Reply to this comment
 11. MBK

  12. אוג, 2017
  10:33

  מי שבחר את הטופ 10 של העונה שכח את המהלך הזה
  https://m.youtube.com/watch?v=Oe8zSrKhFr4

  Reply to this comment
 12. עגל

  12. אוג, 2017
  11:06

  מנחם אתה כרגיל עושה סלט בין הדברים. לא יודעים בדיוק איך התחילו החיים אבל כן יודעין בודאות שישנה אבולוציה.
  כמו כן המוח לא התפתח ב 3000 השנה האחרונות ואנחנו לא נעלים בכלום על האנשים מהתקופה ההיא. זה שבדיון של אתר האינטרנט הופס ישנו ויכוח המוני לא אומר שכל הדעות נכונות.

  אף אחד לא זוכר לג'ורדן את השנים בוושינגטון.

  Reply to this comment
  • Ish

   12. אוג, 2017
   14:14

   The north remembers

   Reply to this comment
  • מנחם לס

   12. אוג, 2017
   16:58

   נפח המוח גדל ב-10% מאז (ויקיידיה) יודעים שיש אבולוציה אבל לא מקוף לאדם. האבולוציה היא בתוך "האדם" ולא מגורילה לאדם. אתה הוא שעושה סלט מהדברים, ואתה הוא שבוחר במילים לא נעימות.
   מי אמר שכל הדעות נכונות או לא נכונות? אמרתי שאף אחד לא יודע מה הנכון ומה לא (חוץ כמובן ממך ומדעותיך כשהדיון ניגמר ואיש חוץ ממני לא קרא אותן)

   Reply to this comment
   • עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס

    12. אוג, 2017
    17:31

    האבולוציה כוללת את כל המינים בטבע. אנחנו לא התפתחנו מהקופים אלא התפתחנו איתם מאב קדום משותף.
    אין מתאם ברור בין גודל המוח לבין אינטליגנציה בתוך המין האנושי. המוח הוא כל כך מורכב שאין פרמטר בודד שיכול להעיד על שכל. למעשה, אם תיתן לחוקרים שני מוחות שינתחו אותם כמה שירצו, לא יהיה להם מושג קלוש מי חכם ומי לא.

    Reply to this comment
  • מנחם לס

   12. אוג, 2017
   16:59

   מספיק שהוא זוכר

   Reply to this comment
 13. רועי ויינברג

  12. אוג, 2017
  11:15

  כרמלו בפורטלנד זה מאוד מעניין, אבל אני לא בטוח שיש מה לתת עבורו. טרנר, וולנה, זאק קולינס ובחירות דראפט רחוק ממספיק

  Reply to this comment
  • ד"ר הופמן

   12. אוג, 2017
   12:35

   אני דיי חיבבתי את העיר למרות שהייתי שם בנובמבר חמישה ימים. לדעתי כרמלו ישאר במנהטן בסוף, הוא רק עושה רוח לגביי יוסטון שהשוק שלה קטן לעומת NY רבתי.

   Reply to this comment
  • אפלטון

   12. אוג, 2017
   13:55

   לפורטלנד בטוח יש יותר מה לתת מליוסטון.
   אם כרמלו יתרכך ויסכים ללכת לשם אז הניקס יקפצו על זה.
   הבעיה היא פחות מקצועית, אנשים פחות אוהבים לשחק בפורטלנד בגלל הגשם ובגלל המרחק הגדול. בטח שלכרמלו יש ילד בניו יורק זה נראה לי בעייתי. אבל זו בהחלט אפשרות שהופכת סבירה עם הזמן שעובר

   Reply to this comment
 14. Benny

  12. אוג, 2017
  13:10

  תענוג של מעורב תודה דוק

  Reply to this comment
 15. Zivke

  12. אוג, 2017
  18:48

  להמשיך להתעניין בעונה הרגילה ב-NBA זה כבר קצת לסבול מתסמונת שטוקהולם..

  Reply to this comment
 16. הסקרן שהרג את החתול

  12. אוג, 2017
  19:05

  המלהיבים ביותר בעוד עשור איפה קארל טאונס?!

  Reply to this comment
 17. שיקלקרוגר פ.

  12. אוג, 2017
  20:27

  שום מילה על נבחרת הקדטים?
  אתמול ניצחו את קרואטיה והיום את סרביה!!
  עוד מעט השמש תזרח במערב או יותר מזה, נבחרת ישראל בכדורגל יעלו למונדיאל. טוב הגזמתי.
  כל הכבוד לנבחרת.

  Reply to this comment
 18. רימשוט

  12. אוג, 2017
  21:45

  מייקל היה ענק בויזארדס יחסית לגילו כמובן.

  אני לא חושב שזאת הייתה טעות. הפוך! כך הוא סיים בבולס כווינר לא אנושי. ופרק ב' של מייקל הזקן שייך לוויזארדס.

  בקיצור לא רק שזה לא הזיק למורשת אלא העצים אותה

  Reply to this comment
 19. איבו נאקיץ

  12. אוג, 2017
  22:31

  לברון אף פעם לא יילך למערב. הוא לא טיפש. ימשיך לשייט במזרח, לצבור הופעות בפיינלס, ובדרך כלל להפסיד בהן…

  Reply to this comment
 20. ספלאש

  12. אוג, 2017
  23:19

  אני חושב שמה שהצית את הדיונים והיוכוחים על דת וכו',
  היה כי הדוק הכניס כבר במאמר שלו את הצד הדתי וההלכתי,
  אחרת לא היינו מגיעים לכל זה כנראה…
  כמובן שכולנו מכבדים ומקבלים כל החלטה שמנחם (או כל אחד אחר יבחר לעשות).
  העיקר בריאות והצלחה לכולם! נתראה בויכוח הבא..

  Reply to this comment
 21. אנונימי בפיתה

  13. אוג, 2017
  18:33

  מנחם זה רק מראה שהאתר הזה הוא יותר מסתם אתר.
  יישר כח

  Reply to this comment

הגיבו